Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze vice wersal

 • @Jan Bogatko 20:02:03
  Zgadza się- Gdańsk należał do Polski przed rozbiorami. Tylko, że nawet wtedy większość ludności tego miasta stanowili Niemcy. A Królewca nie ma co nawet porównywać z takim Wilnem. Prusy Książęce były lennem Polski, ale w Królewcu polska kultura i język nigdy nie dominowały w przeciwieństwie do Wilna.
  Wpadka Onetu w sprawie historii Polski
 • @moher 17:37:58
  Krolewiec/Konigsberg był przyznany Polsce? Przez kogo? Przecież o tym decydował ZSSR razem z USA i UK. Gdybyśmy dostali Krolewiec/Konigsberg to byśmy pewnie nie dostali Szczecina, którzy leży na zachód od Odry. Ja nie chce reaktywacji Prus. Po prostu śmieszy mnie tego typu podejście do historii, które polega na naciąganiu faktów, żeby na siłe udowodnić swoje racje.
  Wpadka Onetu w sprawie historii Polski
 • W 1920r. Gdansk byl w ok. 90% niemiecki. Pisanie, ze Krolewiec
  byl zawsze Krolewcem to a propos czego? Munchen to dla Polakow jest i pewnie zawsze bedzie Monachium, choc nigdy nie bylo to polskie miasto podobnie jak Krolewiec/Konigsberg. Na czym polegalo prawo Polski do Gdanska w 1920r.? Jezeli na tym, ze nalezal do Polski przed rozbiorami, to trzeba pamietac, ze np. Zaolzie czy Gorny Slask nie znajdowaly sie w granicach Rzeczypospolitej Obojga Narodow. A jak ktos chce sie powolywac na czasy piastowskie, to niech pamieta, ze Wilno czy nawet rejon Suwalk do Polski wtedy nie nalezaly. No ale najwyrazniej dla niektorych Polska ma prawo do wszystkich ziem, ktore na przestrzeni 1000 lat byly polskie chocby przez 5 minut.
  Wpadka Onetu w sprawie historii Polski
 • @Bibrus 22:15:20
  A kto mieszkał w Polsce 250 lat temu? Upadku Polski w XVIIIw. nie da się zwalić na PO.
  Rosja wraca do Azji
 • @Marky 06:39:54
  Tępaku, to ty zadałeś idiotyczne pytanie: 'Na co mam popatrzeć?' Na nic. To taki zwrot, którego nie bierze się dosłownie.
  Ormowcy postępowi i konserwatywni
 • @Marky 05:45:03
  Przecież się mnie zapytałeś: 'Na co mam popatrzeć?'. To ci wyjaśniłem, że 'no popatrz' to taki zwrot, którego nie bierze się dosłownie. Jesteś tak tępy, że nawet najprostszych rzeczy nie rozumiesz.
  Ormowcy postępowi i konserwatywni
 • @Marky 21:39:39
  Pytasz poważnie czy udajesz głupiego? No popatrz to taki zwrot. Tego się nie bierze dosłownie.
  Ormowcy postępowi i konserwatywni
 • @Marky 00:25:55
  No popatrz- to ma podobną przypadłość do ludzi chorobliwie nienawidzących PO i Tuska.
  Ormowcy postępowi i konserwatywni
 • Bzdury tu niektórzy wypisują, że niby prawica nie rządzi od 100 lat
  i za wszystko jest winna lewica. Czy prawica gdzieś kiedyś w ogóle rządziła w takim razie? Kto rządził w Europie 100 lat temu? Kto doprowadził do wybuchu IWŚ? No chyba nie lewica. A może zaraz ktoś mi udowodni, że niemiecki kaiser też był lewakiem. Jeszcze inni chcą łączyć monarchię z liberalizmem. Ciekawe jak chcą to zrobić. W XIXw. liberałowie domagali się ograniczenia władzy monarszej i przywilejów szlachty, więc byli raczej na lewicy. Mowa tu jest o kryzysie, ale przecież ludziom żyje się dzisiaj dużo lepiej niż kiedyś. Wystarczy przypomnieć głód ziemniaczany w Irlandii w połowie XIXw. Przecież w porównaniu z tym to co się dzieje teraz w Grecji to jest pikuś.
  Za kryzys cywilizacji odpowiada... prawica!!!
 • @Kula Lis 62 16:19:00
  A potem się obudziłeś.
  System trzeszczy
 • @youtoo 19:26:17
  Steinbach to prawica. Prawicowcy często zarzucają innym zdradę interesów narodowych. Tylko zapominają, że w innych krajach są tacy sami jak oni prawicowcy, którzy robią to samo. Steibach głosowała więc w przeciwieństwie do niemieckich 'zaprzańców i zdrajców' przeciwko uznaniu granicy na Odrze i Nysie.
  Tu rządzi trio: PO, Niewymowny i PSL
 • @Marky 13:34:16
  I jeszcze jedno- tylko ktoś poważnie upośledzony umysłowo mógł dojść do wniosku, że z mojej wypowiedzi wynika, że jestem przeciwko granicy na Odrze i Nysie.
  Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Kłamcy, kłamcy, kłamcy.
 • @Marky 13:34:16
  Ten post tylko potwierdza, że jesteś upośledzony umysłowo- nie rozumiesz prostej ironii. Przykłady pytań, które podałem oczywiście pokazują, że twoje pytania nie są grzeczne i rzeczowe. Po prostu ośmieszasz się twierdząc, że twoje pytania są grzeczne i rzeczowe.
  'Czy nie jestes polonofobem, i germanofilem, nienawidzacym polskiego patriotyzmu? Jesli jestes, dlaczego wchodzisz na to polskie patriotyczne forum, piszesz po polsku? Po to, zeby wyrazic swoja nienawisc do nas, Polakow, podokuczac nam, prawda?'- to nie są grzeczne i rzeczowe pytania, wręcz przeciwnie (napisałem to samo co wcześniej tylko tym razem bez ironii, bo jesteś strasznie niekumaty).
  Nie zrozumiałeś kompletnie o co chodziło z Eriką Steinbach. W Polsce są pisowcy, którzy twierdzą, że to nie popiera PiS-u nie jest prawdziwym Polakiem i patriotą. Tak samo w Niemczech są ludzi, którzy twierdzą, że są 'prawdziwymi Niemcami' i 'patriotami' w przeciwieństwie np. do tych, którzy uznali granicę z Polską. Ty prostych rzeczy nie jesteś w stanie zrozumieć i zadajesz całą masę dziecinnych pytań.
  Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Kłamcy, kłamcy, kłamcy.
 • @Marky 02:12:16
  'Ty nie tylko nie podajesz dowodow na prawdziwosc twoich twierdzen, ale reagujesz agresja, wyzwiskami na moje grzeczne, rzeczowe pytania. Jestes klamca, oszczerca, i grubianinem.'

  'Czy nie jestes polonofobem, i germanofilem, nienawidzacym polskiego patriotyzmu? Jesli jestes, dlaczego wchodzisz na to polskie patriotyczne forum, piszesz po polsku? Po to, zeby wyrazic swoja nienawisc do nas, Polakow, podokuczac nam, prawda?'- oto przykłady twoich grzecznych i rzeczowych pytań-hahaha. Kłamcą, oszczercą i grubianinem jesteś ty.
  Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Kłamcy, kłamcy, kłamcy.
 • @Marky 01:17:14
  Jesteś upośledzony umysłowo. Twój sposób dyskusji polega na zadawaniu mnóstwa pytań w stylu 5-letniego dziecka. Wbij sobie głowy, że istnieją Polacy o innych poglądach politycznych niż twoje. Możesz mnie nie uznawać za Polaka i nazywać polonofobem. Lata mi to koło nosa. Powtarzasz w kółku jak mantrę 'udowodnij, udowodnij', więc na koniec zadam ci pytanie w twoim stylu. Udowodnij, że nie jesteś wielbłądem. Potrafisz? I to by było na tyle.
  Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Kłamcy, kłamcy, kłamcy.
 • @wacieńka 14:08:11
  Dokładnie. Wreszcie ktoś tu napisał coś rozsądnego.
  Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Kłamcy, kłamcy, kłamcy.
 • @Marky 23:40:21
  'Wiec dla pana, panie Migdalski, nie ma roznicy pomiedzy Polska patriotyczna, narodowa, i katolicka, a Polska antypatriotyczna, antynarodowa i antykatolicka?'

  Typowa pisowska retoryka- kto nie jest z PiS-em, ten nie jest patriotą i prawdziwym Polakiem. W Niemczech też są 'prawdziwi Niemcy' z Eriką Steinbach na czele, która w przeciwieństwie do 'antypatriotycznych zaprzańców i zdrajców' głosowała przeciwko uznaniu granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej.
  Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Kłamcy, kłamcy, kłamcy.
 • @katerina404 13:26:20
  A kto tu gloryfikuje eutanazję? I po co zdrowy człowiek miałby się jej poddawać? Eutanazja jest dla ludzi nieuleczanie chorych jeśli wyrażają życzenie śmierci.
  Nar-SocDem wobec aborcji, eutanazji i homoseksualizmu
 • @Kohorta 17:06:43
  No przecież michal43 napisał, że kapitalizm był od zawsze, a teraz od 100 lat jest socjalizm, więc co się czepiasz? Czytanie ze zrozumieniem się kłania. W USA była taka wolność, że aż istniało tam niewolnictwo. Na mocy kompromisu z 1850r. było dozwolone nawet w samej stolicy kraju.
  "Socjalistyczna Polska" w ataku
 • @towarzysz 12:00:44
  USA to przecież państwo demokratyczne, a wg Korwina demokracja to nagłupszy ustrój świata, który prowadzi do socjalizmu i biedy. Wprawdzie przykłady Szwajcarii, Norwegii czy Australii zdają sie tego nie potwierdzać, ale cóż- jeśli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów. Korwin twierdzi, że najlepsza jest monarchia, najlepiej absolutna, w której lud nie ma nic do powiedzenia. Nabliżej ideału jest chyba Korea Północna. Jest jeszcze Arabia Saudyjska gdzie król ostatnio zwiększył zasiłki dla poddanych, żeby się nie buntowali. Nie istnieje żadne państwo na świecie oparte na korwinowych zasadach.
  "Socjalistyczna Polska" w ataku