Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze fifo

 • @Faber 14:45:57
  Widzisz FABER , moim zamiarem nie jest obrażanie Ciebie a wyzywanie mnie od jehowitów jest nie na miejscu. Jestem KATOLIKIEM .Oczywiście jest to twój blog i możesz wypisywać co ci się podoba , jednak jeżeli poruszasz kwestię wiary , na forum publicznym to miej na uwadze , że mogą to czytać również inni bracia w wierze dla których Bóg jest ……(ITym.2,5-6).Siej wiarę opartą o ewangelię a nie o swój niepokój a nie będziesz posądzony o………(Gal.1,6-8). Bez dalszych komentarzy-pozdrawiam.
  Abdykacja-wola nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba
 • Faber
  Szanuję Cię jako człowieka , jak sam o sobie piszesz już starego, ale to co wypisujesz to chyba jakiś żart. Jeżeli nazywasz siebie KATOLIKIEM wyznawcą Chrystusa to czego się lękasz.!!!!!!
  Zadajesz pytanie „ A teraz, kto nas będzie bronił przed wilkami?” A przepraszam do tej pory to kto cię bronił? Bo ja myślałem , że jedynie Bóg w Trójcy Świętej. To co wypisujesz o Wielkim Egipcie to już chyba kpina? Czy w Egipcie faraonowie wierzyli w tego samego Boga co Mojżesz? Rozumiem Twoją fascynację Watykanem i Bazyliką św.Piotra ale porównanie , do piramid to już chyba przesada.
  Dobrze ,że nie porównałeś orszaku biskupów do Wielkiego Babilonu. Tak nawiasem mówiąc , to pokaż w Piśmie Świętym fragment ,który mówi o oszałamiającym przepychu w jakim paradowali apostołowie i uczniowie Jezusa Chrystusa. Na zakończenie serwujesz wisienkę o „wielkiej potędze Kościoła” , chrześcijaństwie , katolicyzmie oraz Kościele Rzymskim. Pomieszanie z poplątaniem. Zanim coś wrzucisz na NE to przeczytaj najpierw i pomyśl czy ma to sens. Proponuję także pogłębioną lekturę Pisma Świętego – czytanie ze zrozumieniem a nie oglądanie stron z literkami.
  Abdykacja-wola nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba
 • @Jan Paweł 14:37:29
  Tak,tak.Wiesz jakie to stresogenne.Siedzi taki gość w radiowozie i myśli-"wiem ,że robię źle , ale może robię dobrze????????????"
  Policjanci zmuszani do wystawiania mandatów
 • Normalny rząd , normalny urząd.
  No i już wiemy wszystko. Widać jak bardzo rządzący układ boi się krytyki. Im mocniejsze słowa , tym większa trwoga. Nie udała się prowokacja z MN oraz sejmowym „bomberem” , no to mamy jeszcze w rękawie króliczka co gada mową nienawiści. Jak to się pięknie składa ,że owa rządowa rada monitorująca przejawy mowy nienawiści, ksenofobii oraz agresji i dyskryminacji w życiu publicznym powstanie przy udziale ministerstwa cyfryzacji – czyli ministerstwa wszechobecnej inwigilacji.
  Pan Minister Boni , jak dobrze pamiętam ma szczególne predyspozycje do monitorowania nie tylko sygnału telewizyjnego. A więc uliczne i przemysłowe kamery oraz mikrofony łączcie się w jedną wielką rodzinę. W sieci ,słowa uznane za szczególnie niebezpieczne dla panujących , poprowadzą z łatwością do ID posiadacza. Lada moment wejdzie do użycia system identyfikujący twarze , na podstawie obrazu z ulicznego monitoringu , oraz wyłapujący wszelkie podejrzane gesty – o geście Kozakiewicza nie wspomnę. Do tego dorzucę jeszcze zdjęcia w realu z latających dronów , które już są w użyciu i wszelką nienawiść ,ksenofobię i agresję zdusimy w zarodku. I tylko się zastanawiam czy ja o tym wszystkim już w którejś książce nie czytałem ????????????
  Były esbecki kapuś ustanawia swoje normy w państwie polskim!
 • @Autor
  Szanowny Panie Ryszardzie!
  Niestety z przykrością muszę się z panem zgodzić. Jako pięćdziesięciolatek, patrząc wstecz nie ulega wątpliwości, że jako Naród zostaliśmy oszukani, a nawet powiedziałbym więcej – nasze aspiracje i nadzieje na wolną i suwerenną Ojczyznę po 1989 roku, zostały systematycznie zwalczane aż do dnia dzisiejszego. Dobrze pamiętam lata stanu wojennego, represji w szkołach, uczelniach i zakładach pracy, pamiętam jak bolą plecy spałowane w milicyjnej „suce”, ale jako Naród byliśmy razem, z wiarą i nadzieją na lepszą Polskę. Było trudno, ale jeden drugiemu pomagał jak umiał najlepiej i nikt swoich przyjaciół nie zostawił w biedzie. Aż przyszedł rok 89, wielka nadzieja i zryw prostych ludzi, którzy, uwierzyli w świt jutrzenki naszej nowej, wymarzonej Polski.
  Pamięta pan hasło „bierzcie sprawy w swoje ręce”? No i większość z nas, brała, tylko, kto z nas mógł
  Odczytać ukryty sens tego zawołania adresowanego nie do pospólstwa, ale do swoich kamratów z
  układu.
  Przecież pierwszy milion trzeba ukraść a potem to już nikt nie będzie pytał skąd ma się kasę.
  Ale większość ambitnych, twórczych, pracowitych a przede wszystkim uczciwych drobnych przedsiębiorców, zaczęło mozolnie budować klasę średnią. Połowa lat 90-tych.to nikłe światełko nadziei, że może w końcu upragniona wolność gospodarcza nadeszła. Jak dziś pamiętam wystąpienie Balcerowicza, w którym dowiedziałem się, że gospodarka rozwija się za szybko i trzeba ją schłodzić?

  Owe schłodzenie to w rzeczywistości dobijanie pałą podatkową rodzącej się klasy średniej, które trwa do dnia dzisiejszego. To, że po ulicach naszych miast coraz więcej porusza się nowych salonowych aut i rzeczywiście buduje się wiele domów, to ile z nich zakupionych jest za gotówkę pozyskaną z własnej pracy a nie kredytu wyżebranego od banku? Ma pan absolutną rację , że” Po 23 latach tzw. Transformacji Ustrojowej – Polska jest Biedna, Bezsilna, Bezbronna, Bezwolna. Na służbie i łasce właścicieli i kredytodawców”

  Tak, więc, może już czas, aby słowa zamienić w czyny. Polakom w nadmiarze nie potrzebne są patetyczne słowa, lecz konkretne działanie. Polska powiatowa, choć może z pozoru uśpiona, czeka na konkretny impuls działania. To wyraźnie daje się odczuć w rozmowach w gronie znajomych.
  Niech to będzie nawet i Ruch Odrodzenia Narodowego,-uwaga nie mylić z Patriotycznym Ruchem Odrodzenia Narodowego i WRON z okresu PRL , ale niech w końcu zaistnieje.
  „Poznacie ich po ich owocach” jak pisał w ewangelii św.Mateusz. Dobre owoce i pobłogosławi Pan Bóg o to jestem całkiem spokojny.
  Pozdrawiam.
  Marsz do Niepodległości – początek Ruchu Odrodzenia Narodowego (RON)??
 • @wer 21:40:48
  No a pani Ania Grodzka to co?
  Michał Kamiński: W PiS mało kto wierzy w zamach
 • @xmas 18:08:54
  Nie pisz tak, bo jeszcze się okaże , że "międzynarodowy terroryzm" objawił się po 11 listopada w naszej ojczyźnie. Pozdrawiam.
  Obama dzwoni do 13 najbliższych sojuszników. W Polsce telefon milczy
 • Kamiński
  No i proszę jak pan ewroposeł pięknie wytłumaczył , dlaczego to nie był zamach. No po prostu jestem pod wrażeniem wywodu o Fatimie ,muzułmanach i 9 maja - co ma gigantyczne znaczenie dla naszych wschodnich braci. Końcówka jest najlepsza –„ Bo się nie znajdą na następnych listach do Parlamentu Europejskiego, Sejmu, Senatu.” Oj panie Kamiński a z jakiej to listy pan będziesz startować , a może już przyszykowana posadka w administracji unijnej na stanowisku spraw niepotrzebnych? Za pana dwulicowość już dziękujemy. Nawet europoseł Nigel Farage poznał się na panu< http://www.youtube.com/watch?v=u6cTKGDhH5o>.Pozdrawiam.
  Michał Kamiński: W PiS mało kto wierzy w zamach
 • Obama nie dzwoni !!!!!!!!
  O tym każdy wie. Już dawno Lao Che śpiewało " nie będę do pana telefonawał..............".
  Obama dzwoni do 13 najbliższych sojuszników. W Polsce telefon milczy
 • @PrawdaBezManipulacji
  Drogi komentatorze, albo ty jesteś zmanipulowany , albo próbujesz manipulować ludźmi ,że wprowadzanie nowego przepisu w formie rozporządzenia ,dyrektywy czy innego kołchozowego prikazu UE to uporządkowanie pojęć leczenia i żywienia. Nie wiem ile masz lat , ale ja na tyle aby dobrze pamiętać czasy kiedy leczenie naturalnymi metodami rodem ze spiżarni mojej babci , było bardziej skuteczne niż faszerowanie ludzi ciężką chemią pod postacią współczesnych leków . Czy np. czosnek, cebula, miód, cytryna ,tran oraz herbatki ziołowe itp. to leki , czy produkty żywieniowe. W jakim celu tworzy się kolejne pseudo-prawo ,decydując na siłę za ludzi traktowanych jak bezmyślne stado baranów. Nie wiem czy jesteś aż tak zaślepionym euroentuzjastą , który uważa iż biurokraci z Brukseli wiedzą , co dla nas jest najlepsze , czy też, jak pisze Ewidentny Oszust, bierzesz za to kasiorkę. Im więcej bzdetnych przepisów tym większe ograniczenia naszych podstawowych praw do wolności i decydowania za siebie. A może właśnie o to chodzi?
  Skandaliczne zapisy UE w sprawie lekarstw!
 • "Bliżej"
  Program na pewno będzie ciekawy. Może p.Jan poruszy również sprawę odwróconych hipotek ,ostatnio reklamowanych w mediach jako wybawienie
  finansowe dla emerytów otrzymujących marne grosze.
  Tak nawiasem mówiąc, to przypomina mi to „dorzynanie watahy „ emerytów i ich potencjalnych spadkobierców. Jak daleko można się posunąć , w ograbianiu swoich obywateli? Rozgrabiony majątek narodowy, zniszczona a wręcz zatłuczona pałami podatków klasa średnia, a teraz w niedalekiej perspektywie, podatek katastralny i pozbawienie narodu spuścizny materialnej rodziców i dziadków. Może temat warty poruszenia przez społeczność niezależnych blogerów?Pozdrawiam.
  Jan Pospieszalski – „Bliżej” – Czyje są hipoteki mieszkań tysięcy polskich rodzin?
 • Regulacja euro-komuny
  No i dobrze , że wracają.W euro-komunie wszystko musi być jak należy.Czyli nakazać ,zakazać a jak nie to postraszyć np.CO2.Co to ma być !
  Chcę płacić większe rachunki za energię to płacę.Chcę aby światło nad moją głową miało ciepły blask z tradycyjnych żarówek stuwatowych to właśnie takie sobie montuję do mojego "zwisu" sufitowego, chcę czuć się jak w prosektorium to montuję diody(brrrr).I co tu regulować , cholerna europejska komuno!Zresztą już niedługo , po kolejnych podwyżkach wody,gazu i prądu nie będzie problemu , bo żarówek nie będziemy używać.Co pozostanie?Ano lampy naftowe.Tylko , że i one będą też zakazane.
  Zakazane przez unię żarówki w sklepach