Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kinszu

 • @wiki 17:10:55
  Od razu skatować... Babka się rzucała, zamiast możliwie spokojnie zareagować, to ją obezwładnili. Normą jest, że podczas akcji w której działa się z narażeniem życia wobec osób szarpiących i niespokojnych nie jest się delikatnym.
  To się nazywa stan wyższej konieczności.
  Błąd nie był w technice interwencji, a w wyborze lokalu. To osoba odpowiedzialna za dostarczenie błędnych danych (zapewne pochodząca z jakiegoś pionu kryminalnego) jest odpowiedzialna za te zamieszanie.
  Owszem w SPAP przy wyborze kandydatów kierują się raczej sprawnością fizyczną, niż walorami intelektualnymi, ale też ich praca polega na wbiciu na podane miejsce i wykonaniu zadania, a nie zastanawianiu się, czy rzucająca się kobieta jest kurą domową z trudnymi dniami, czy szefem kolumbijskiego kartelu narkotykowego.
  "Banda uzbrojonych debili osiłków". Policja pozywa szefa gazety
 • @Kula Lis 62 15:49:22
  "Podobno" jednak nie. Osoba oskarżona o zniewagę, czyli ten redaktorek powinna udowodnić, że przynajmniej część z tych funkcjonariuszy ma IQ poniżej 69. Co do pomysłu o spadkobiercach ZOMO to wątpię, by ktokolwiek z osób tam obecnych pamiętał tą instytucję - wątpię, po 20 latach służby na stanowiskach innych niż kierownicze ATciaki są już dawno na emeryturze. Kula w płot?
  A że całe zajście było skandaliczne to fakt, ale od tego jest rzecznik prasowy w każdej instytucji by wybielał czarne:D
  Z trzeciej strony sam bym się obraził, gdyby za błąd mojego kolegi z pracy ktoś nazywał mnie debilem.

  A propos tematów policyjnych pisał może na NE ktoś o "nożowniku" z CSP w Legionowie? Bo nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji co się tam stało.

  Pozdrawiam
  "Banda uzbrojonych debili osiłków". Policja pozywa szefa gazety
 • Jasne...
  Bo rzecznik prasowy KGP nie ma co robić tylko biega po mojchorzow.pl czy tam innym NE i odpowiada na pytania zadawane w komentarzach i na blogach.
  Nie tędy droga na uzyskanie oficjalnej odpowiedzi... Poza tym - kwestie uporządkowania i zmiany uprawnień nie leżą w kompetencji komendantów tylko posłów.
  To jakby rozmawiać z krową, co sądzi o nowym przepisie na stek wołowy.

  Pozdrawiam
  Chorzów: POLICJA "bulgła"
 • @QueSeraSera 19:36:04
  Zarzut groteskowości można chyba postawić pod Twoim postem:) Przecież LS pisze zdanie dalej "dlatego, że własne zasady odnoszą do wszystkich tylko nie do siebie" - mając zapewne na myśli niemal dokładnie to samo co Ty!
  Umiejętność stawiania pytań retorycznych to cecha dobrego felietonisty.
  Lata temu na studiach prawniczych spotkałem się z następującą definicją "lewaka" :
  lewak - pogardliwie o osobie wyznającej oraz propagującej poglądy lewicowe, poprzez zachwalanie takich zachowań jak wegetarianizm, homoseksualizm, źle rozumiana tolerancja (pozwólmy sąsiadowi gwałcić psa, ale zabrońmy jeść pająkom muchy), patologiczne postawy proekologiczne, antyklerykalizm, globalizm, etatyzm i inne wynaturzenia. Typowy l. ma poczucie misji nawracania niewiernych oraz odczuwa frustrację w konfrontacji z logiką i rachunkiem ekonomicznym.
  Pozdrawiam
  "Mowa nienawiści" czyli nowy oręż lewactwa
 • @antares 00:01:58
  Antek... Ogarnij się albo spadaj bluzgać na gazeta.pl. Słownictwo takie jakie prezentujesz będzie tam na miejscu. Na portalu, gdzie prawicowiec konserwatystę libertarianinem pogania Twój styl pisania nie pasuje...
  Pzdr
  Czy to naprawdę porażka komunizmu?
 • A co jest złego, czy choćby śmiesznego...
  ... w tradycji, srebrnej zastawie, strzelbie na ścianie i waleniu Marka po pysku? Być może to ostatnie bywa zabawne, ale jak widać nie dla wszystkich, nieprawdaż? Hmm, panie Marku z Obitem Pyskiem?
  PO-PiS z gębą i pupą
 • @TRad 01:00:24
  Trudno mi się zgodzić z hipotezą, że Indianie nie wynaleźli własności. Fachowych opracowań ichniego prawa jednak nie przerabiałem, ale nie uwierzę, że w ich kulturze można było bezkarnie zabrać rzecz, którą wytworzył inny Indianiec i nie napotykało to z jego strony żadnego oporu... Pewnie z żonami też tak miałoby być?
  Poza tym - zakładając na chwilę, że to biali ludzie wynaleźli prawo własności do nieruchomości, a czerwoni go nie znali - czy biali mieli prawo pozbawić spokojnego posiadania czerwonych?
  Czy wynajdując nowy rodzaj superskutecznej broni palnej mam prawo zastrzelić każdego posiadacza broni palnej poprzedniej generacji?
  Radosna twórczość
 • @TRad 01:15:01
  Odwracając powiedzenie: przeciwko aborcji nieczęsto wypowiadają się ludzie, którym grozi, bądź groziła (dla mnie matka dopuszczająca się takiego zabiegu też jest jego ofiarą, co więcej poprzez zepchnięcie zabiegu pod ziemię nie otrzymuje ona ochrony prawnej i zdarza się, że płaci za to wysoką cenę, czasem wręcz najwyższą - ale niech będzie, że to odpowiednia kara dla morderczyni).
  Faktycznie wchodzę pod stół i odszczekuję - nie miałem racji i nie chciało mi się szukać w googlu.
  Może poglądy UPR są słuszne, choć z trzeciej strony - wegetarianie jajka jedzą;)
  Pozdrawiam
  Co można robić z ciałem?
 • @Metzgerwein 20:40:13
  1.Nie wyjaśnia w zupełności. Gdyby likwidacja ceł była warunkiem wystarczającym do uniknięcia kryzysów i zapewniała dobrobyt to każde państwo-członek WTO rozwijałoby się szybciej, niż jakiekolwiek pozostałe. Porównaj tempo wzrostu w latach 90tych ubiegłego wieku Japonii i Chin:)
  2. Tu nareszcie zgoda :D
  3. Co jest ważniejsze - prawo, czy dokument je stwierdzający?
  Tego, że przybysze z Europy osiedlali się tylko tam, gdzie Indianie nic nie uprawiali, ani nie hodowali (czy prerii, po których biegały bizony nie należy traktować jako ogromnego pastwiska?) nie skomentuję...
  3a. Czy zatem uważasz utratę majątku w wyniku działań zbrojnych za metodę optymalizacji produkcji? Wojna to przecież działanie państw. Z tym, że redystrybucja dokonana przez silniejsze państwo jest pożądanym sposobem zmiany praw własności nie mogę się zgodzić.
  3b. Spójrz na efekty "jedynego efektu".
  Jeżeli nie ma barier wejścia na rynek, to wewnątrz kraju tak długo będą zakładane przedsiębiorstwa produkcyjne, aż poziom cen na rynku wewnętrznym w danej branży zrówna się kosztem krańcowym produkcji.
  Jednocześnie będzie następować akumulacja kapitału, która umożliwi wystąpienie dodatnich efektów skali i obniżenie kosztów produkcji - przy takiej samej dostępności surowców do poziomu kosztów produkcji na rynku globalnym.
  Jeżeli możesz produkować za x i sprzedawać młotki w Europie po cenie 2x albo w Stanach po cenie 4x i jesteś cwany to wyemigrujesz. Jeżeli najbardziej cwani przedsiębiorcy wyemigrują do USA to poziom cen w USA zmaleje, a w Europie wzrośnie (powiedzmy, że do 3x). W dłuższej perspektywie fakt, że do USA wyjadą najbardziej przedsiębiorczy ludzie skuszeni wyższymi zarobkami spowoduje, że tam szybciej będzie następował rozwój technologiczny i ostatecznie produkty made in USA będą w stanie z powodzeniem konkurować na starym kontynencie.
  Podsumowując, by cła wwozowe mogły przyspieszyć rozwój gospodarczy:
  1. Musi być możliwy względnie swobodny przepływ osób
  2. Dostępność surowca musi być niegorsza, niż w krajach dotychczas produkujących dane dobra.
  3. Podatki dochodowe nie mogą ograniczać akumulacji kapitału.
  Pozdrawiam
  Radosna twórczość
 • @Olaf Swolkień 20:37:18
  Ładne, i kuszące, ale pozostanę przy swoim dotychczasowym nicku:)
  Tym bardziej, że "pedofil" to dość pejoratywne określenie, wolę "miłośnika nimfetek".
  Co do żydożerstwa, to uwierz, że nie sprawdzam, czy pożarta przeze mnie świnia miała napletek...
  Radosna twórczość
 • @autor
  Kilka dni tu nie byłem i znowu czytam brednie...
  Funkcja odstraszająca kary śmierci nie działa. Przestępca mogący usłyszeć taki wyrok albo liczy, że go nie złapią, działa w afekcie lub jest za głupi, by bać się kary śmierci. Swoją drogą to zabawne, że nie podaje Pan innych argumentów za karą śmierci - z których każdy byłby bardziej logiczny, niż straszenie. To może lepiej tortury, czy inne okaleczanie zalegalizować?
  A co do aborcji, to nie mężczyznom (chyba nim Pan jest) decydować o tym, co wolno kobietom robić z dziećmi. Lata temu przeczytałem zaskakująco racjonalne podejście do tematu na blogu p. Seneszyn. Owa pani uważa aborcję za zło i jest jej przeciwniczką. Jednocześnie jest zwolennikiem, by kobieta miała prawo zdecydować się na taki krok. Trzeba być skończonym ch..jem, by kazać rodzić kobiecie/dziewczynie, która nie jest gotowa (emocjonalnie, finansowo) na bycie matką lub zmuszać ją do ryzykowania życia podczas zabiegu u znachora.
  Poznałem kilka dziewczyn, które miały takie zabiegi "w podziemiu" - po wielu latach często nadal to przeżywają i jest to wystarczająca dla nich kara. Znałem jedną, która po zajściu w ciążę się powiesiła, zabijając dziecko i siebie. Lepsze rozwiązanie, nieprawdaż, panie doktorze Migalski?
  Myślę, że znów minie kilka dni, nim tu zajrzę...
  Jak głupim trzeba być,by być za aborcją i przeciw karze śmierci?
 • @Olaf Swolkień 16:36:25
  Za taki antysemicki post to można dostać bana;P
  Radosna twórczość
 • @Metzgerwein 03:13:04
  1.To zależy od autora podręcznika/opowieści. Słyszałem o takich, co twierdzą, że bliżej początku. Do źródeł sięgać ochoty nie mam, jeżeli znasz kogoś bardziej wiarygodnego od JKM kto twierdzi, że jest tak jak mówisz to poproszę bibliografię.
  2. Niezależnie od tego kiedy - nie, znacznie wcześniej.
  3. Zatem jeżeli z dwoma kolegami wbiję się do Ciebie na chatę, jeden z nas będzie miał czapkę z napisem "prezydent", drugi zaś wystawiony przeze mnie kawałek papieru zatytułowany "akt własności" to będzie znaczyło, że Twój dotychczasowy dom jest teraz nasz?
  Co więcej, jeżeli kolega w czapce napisze mi na kartce, że mogę strzelać do intruzów to mogę Twoim zdaniem zastrzelić Cię i Twoją rodzinę, dzięki czemu Twoja ziemia stanie się ziemią niczyją?
  Pozdrawiam
  Radosna twórczość
 • @społeczniak 00:59:26
  Tak się staram a nawet na liście lamusów mnie nie ma...
  Radosna twórczość
 • Dziś Mistrzunio zachwala dziewiętnastowieczne USA....
  ...zapominając, że ówczesna polityka celna w USA była typowo merkantylistyczna, a miliony emigrantów osiedlały się na ziemi zrabowanej dotychczasowym właścicielom - Indianom.
  Popierajmy ustrój niewolniczy i okradanie słabszych, przez lepiej zorganizowanych, ciemny leminży ludek korwinistów to kupi.
  A fakty?
  Na co komu fakty?
  Lepsza od nich jest "radosna tfurczość Miszczunia"...
  Radosna twórczość
 • @diablisko 20:57:15
  Dobrze wiesz kogo mam na myśli.
  Jeśli jednak masz wątpliwości proponuję przetrząsnąć archiwum bloga JKM na onecie sprzed jakichś 6 lat.
  Pozdrawiam:)
  Co można robić z ciałem?
 • @TRad 11:38:42
  A wiesz, że masz rację? Czytuję regularnie go w Angorze, czytywałem przez wiele lat na onecie, od blisko roku także tutaj i szczerze mówiąc nie przypominam sobie żadnego postu, w którym zająłby jednoznaczne stanowisko. Jeśli pamiętasz, znasz to będę szczerze wdzięczny za linka.
  Ja stawiam tezę, że JKM staje w tej materii w opozycji do Kościoła Katolickiego.
  Udowodnij, że się mylę, przekonaj go, by się zadeklarował po którejś ze stron, albo przyznaj, że sam nie masz pojęcia, co Mistrzunio sądzi o wolnym rynku usług aborcyjnych.
  Pozdrawiam
  Co można robić z ciałem?
 • @-barbarzyńca- 01:50:42
  Wyobrażasz sobie zatem, że płody umysłu Mistrzunia są coś warte?
  A swoją drogą tym postem JKM staje po tej samej stronie co JP3 i inne Seneszyny w kwestii aborcji i eutanazji - będę pamiętał przy urnie, że z niego aż taki konserwatysta.
  Pozdrawiam
  Co można robić z ciałem?
 • @-barbarzyńca- 00:37:19
  Od kiedy mikkyści używają demokratycznej retoryki, że im więcej wejść/łapek w górę/głosów tym lepiej?
  To, że więcej murzynów słucha hiphopu, niż bluesa świadczy o wyższości "umca-umca"?
  To, że więcej małp je banany, niż kawior świadczy o tym, ze kawior jest gorszy?
  Mikkysto-barbarzyńco! Jedz kupy, miliardy much nie mogą się mylić!

  A faktycznie u O.R.K.S.a cienizna z mielizną na blogu, ale przynajmniej nie jest na NE tak namolnie promowany jak pewna kanalia, co jeszcze kilka lat temu chciała z Tuskiem koalicję tworzyć...
  Tak, zazdroszczę;)
  Co można robić z ciałem?
 • @gen 10:37:36
  Zaraz... Tatusiowie sukcesu się zlatują jak muchy, widzę?
  Od kiedy to JKM zachwala budowę czegokolwiek przez państwo i to jeszcze na kredyt? Miałem swego czasu wrażenie, że on i jego wierni korwiniści twierdzą, że jeśli będzie popyt na autostrady, to przyjdzie jakiś byznesmen, albo inny Niewidzialnoręki i sobie autostradę wybuduje. Podobnie tory kolejowe, miasta etc.
  W Gruzji jest inaczej. To co ma Sakaszwili do Mikkego? Muszkę nosi i się jąka? No bez jaj...
  Wyborcza pisze o Gruzji po swojemu