Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze znaniak

 • I tak i nie
  Popierając lub zwalczając jakąś inicjatywę warto rozejrzeć się wokół siebie w kierunku poziomy (sąsiedzi, okolica) ale też i pionowym (dziadkowie, pradziadkowie). To drugie może być przydatne w dyskusjach nt. tzw. krwiożerczego kapitalizmu przed wojną (zawsze można rzucić przykładem dziadka lub pradziadka, który miał kilkoro dzieci, zbudował dom, itd.). W tym drugim przypadku warto rozejrzeć się w okolicy. W mojej okolicy JOWy nic by nie zmieniły a jeśli tak to tylko na gorsze. Co nie zmienia faktu, że na sztandarach hasło brzmi dobrze. Podobnie jak walka z wyzyskiem itp.
  List do Pawła Kukiza
 • Bógza i niech będzie PO-chwalony!
  Dzięki za odlotowe jak zwykle spojrzenie na zawikłaną rzeczywistość. Gdyby było jeszcze trochę więcej niedopowiedzeń byłby to słynny angielski humor w najlepszym wydaniu.
  Bógza!!!
 • Pilecki a Kolbe
  Porównanie tych dwóch postaci narzuca się w sposób oczywisty. Wspólnego mianownika nie szukałbym jednak w fakcie, że obaj zostali zamordowani przez reżimy totalitarne lecz w tym że de facto z nimi wygrali. Pilecki zniszczył mit niemieckiej organizacji i porządku a Kolbe pokazał, że hitlerowcy nie są w stanie zniszczyć ofiarności i współczucia, czyli istoty człowieczeństwa.
  To pewne – rotmistrz Witold Pilecki pochowany na Łączce
 • Sojusz SP z PSL i powstanie partii młodych na prawo od PIS
  Następnie koalicja SP+PSL, PIS i partii młodych (ruch narodowy, porozumienie cośtam, inicjatywa cośtam). Pierwsza ustawa: Delegalizacja SLD. I jesteśmy w wolnym kraju. Takie mam marzenia. PSL nie da się zdelegalizować bo przerósł swymi korzeniami wszystko co dało się przerosnąć z wyjątkiem betonu.
  Pogrzeb "Solidarnej Polski"
 • Dlaczego nie ma Europejskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
  Powyższą listę uzupełniłbym o argument przedstawiony w formie pytania: Dlaczego nie ma Europejskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
  Temat można rozwinąć wskazując, że nie ma również Bułgarskiej WOŚP, Rumuńskiej WOŚP. Odpowiedzi są zasadniczo dwie: tylko my jesteśmy tak wspaniałym współczującym narodem (ale tutaj można skontrować podając przykład Brytyjczyków, słynnych z różnego rodzaju działań charytatywnych) albo: tylko my jesteśmy tak głupimi baranami, które pozwalają się strzyc dwa razy w ciągu sezonu.
  DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI - argumenty w punktach
 • Będę to powtarzał do końca świata
  Warunkiem sukcesu w obecnych realiach jest: maksymalnie neutralna nazwa ruchu, bez słów drażliwych, takich jak: naród, partia, Polska, konserwatywny, prawicowy. Dużo pięknych słów typu: tolerancja religijna, wspólne budowanie przyszłości, itd. itp. I oprócz tego a nawet PRZEDE WSZYSTKIM: informacja, formacja, organizacja akcja.
  Boh trojcu ljubit
 • A co tu ma do rzeczy talent kulinarny siostry Łukaszka?
  Nawet przy zerowym talencie kulinarnym miała pełne prawo napisać do gazet z prośbą o przepis na potrawę z mizręka.
  Opowieść o dwóch gazetach
 • I mam wyższe wykształcenie chociaż studiów nie skończyłem
  Na pewno nie wszystkie i nie zawsze ale niektóre uczelnie stanowią swoiste "państwo w państwie". Wszelką ingerencję z zewnątrz będą traktowały jak wypowiedzenie wojny. Przykładem niech będzie anglistyka. W Polsce naprawdę brakuje dobrych tłumaczy specjalistów z konkretnych dziedzin. Specjalistów od średniowiecznego angielskiego lub gramatyki opisowej nam kompletnie nie potrzeba. Ale co zrobić jeśli instytutem rządzi wybitny specjalista z ww. nikomu-do-niczego-nie-potrzebnych dziedzin?
  Polska "edukacja" największym absurdem we Wszechświecie
 • Tubylcy i kreole
  Będąc naturalizowanym tubylcem (ex-kreolem) jestem gorącym zwolennikiem podziału polskiego społeczeństwa jakiego ostatnio dokonał Ziemkiewicz. Dorzuciłbym tylko, że na partie kreoli głosują często tubylcy i cała sztuka w przekonaniu tubylców by tego nie robili.
  Jak rozmawiac z lemingiem – proba syntezy ( testowane na zaprzyjaznionym lemmus lemmus ).
 • Byłem na monitoringu A2 ze ś.p. Simoną Kossak
  Objazd obejmował wszystkie przejścia, tj. górą i dołem (te drugie głównie dla płazów). Pani Simona Kossak co i rusz wskazywała na błędy w projekcie przejść dołem. Biedne żaby, czy jaszczurki trzeba by ciągnąć wołami, żeby tam weszły. Natomiast jedynym śladem wskazującym na użytkowanie przejść górą była pomadka znaleziona w trawie przez jednego z członków komisji.
  700 mln zł na przejścia dla zwierząt. Żadne zwierzę nie przeszło
 • Nazwa jest ważna
  Którekolwiek z następujących słów w nazwie partii politycznej skazuje ją na polityczny niebyt o czym świadczą liczne przykłady: Narodowy, Konserwatywny, Polski, Partia, Robotniczy, Prawicowy.
  Jeśli Ruch - może być, Porozumienie - OK. Ale nie narodowy. Społeczny, obywatelski - jak najbardziej.
  Być albo nie być dla Polski – Ruch Porozumienia Narodowego (RPN) -?
 • Sensowna nazwa
  Błagam, nazwijcie się jakoś sensownie!
  Słowa zakazane (we wszystkich przypadkach): Naród, Konserwatyzm, Polska, Partia, Prawica, ....
  Najgorsza możliwa nazwa to chyba Konserwatywno-Narodowa Partia Polskiej Prawicy. Najlepsza? Taka z której nic nie wynika! Ruch Społeczny, Partia Obrony Interesu Społecznego, Front Budowy Państwa itd, itp.
  Larwa Narodowa
 • Marzenia się spełniają?
  Moje marzenia to cztery liczące się partie: skrajna prawica (np. Ruch Narodowy), umiarkowana prawica (PIS), umiarkowana lewica (PO) i skrajna lewica (RP). Do tego potrzebna byłaby jednak delegalizacja lub wykluczenie w wyborach PSL i SLD, które de facto nie są partiami tylko krypto mafijnymi organizacjami postkomunistycznymi.
  PiS odczarowany
 • Co będzie to będzie, ale....
  Nie mogę zgodzić się z marginalizacją ruchu antyklerykalnego. Uważam, że antyklerykalizm (jakkolwiek zakonspirowany i ubrany w ładnie brzmiące hasła) jest gwarancją poparcia poziomie dwudziestu kilku procent. Fakt, jestem z maksymalnie zlaicyzowanej Wielkopolski ale zobaczycie, że SLD + Palikot i/lub jakakolwiek inna partia kojarzona z antyklerykalizmem ma gwarantowane dwadzieścia kilka procent. Nie doceniacie siły nienawiści do Kościoła.
  RySoPiS Polski 2012
 • Bardzo dziękuję za ciekawą wypowiedź
  Wreszcie rozsądna wypowiedź na temat buddyzmu! Jest chyba tylko jedna nieścisłość - zdaje się, że wiara w reinkarnację nie jest konieczny elementem buddyzmu. Katolicyzm, szczególnie z naleciałościami jest jak najbardziej OK. Ale weźcie chrześcijanina na bezludną wyspę. Jego chrześcijaństwo straci wówczas sens. Człowiek gdy jest sam (a ostatecznie każdy z nas zostaje sam, bo rodzi się sam i umiera sam) nie ma innego wyboru niż buddyzm. Katolicyzm a nawet chrześcijaństwo (czyli wszystkie odłamy protestanckie i ortodoksyjne) doskonale się sprawdzają w życiu społecznym. Krótko mówiąc społecznie bądźmy katolikami a indywidualnie buddystami - to moim zdaniem złoty środek dla tych, którzy w chrześcijaństwie nie znajdują odpowiedzi na wszystkie frapujące ich pytania.
  Dyletanci, w tym katolicy są otwarci na świat
 • @zadziwiony 21:05:12
  A widziałeś kiedyś porządnie "upalonego" chłopaka lub dziewczynę? Maryśka robi z mózgu sieczkę. Mój znajomy, trębacz, wyskoczył w stanie upalenia z czwartego piętra i potem opowiadał, że maryśka uratowała mu życie bo spadając był całkowicie nieprzytomny a jak człowiek się napręża to łatwiej o złamanie. Podobno robił sobie skręty grubości cygar. Powinno zakazać się propagowania nieprawdy, że maryśką nie można się zaćpać.
  Prezenterka TVP od 15 lat pali marihuanę?
 • Lechu, jesteś owocem 50 lat komuny i 20 lat postkomuny
  A my ciągle czekamy na wolną Polskę i prawo narodu polskiego do posiadania własnego państwa! Pod względem moralności jesteś na tym samym poziomie jak mój wujek komunista tylko tym miałeś nieco więcej szczęścia i byłeś bardziej cwany. Mój wujek był kontrolerem PKS z wielkimi ambicjami. Ty byłeś elektrykiem z jeszcze większymi. Właśnie takich ludzi komuna potrzebowała najbardziej. A to gdzie doszedłeś Ty a gdzie mój wujek zależało w głównej mierze od komuchów. Ty lepiej nadawałeś się do tej roli, zostałeś wybrany w castingu na "obalacza komuny".
  Wałęsa: nie wolno pozwolić wyjść ludziom na ulice
 • Easy Rider - apel do gitarzysty solowego
  Wszystko pięknie, solówka wypasiona, tylko po co taka solówka "z metra"?. Polecam dziesięć razy mnie dźwięków ale bardziej na miejsce i jakieś bardziej charakterystyczne brzmienie, żeby człowiek widział, o teraz jest solówka a nie takie blubranie w tle, daleko za perkusją.
  BYŁEM WCZORAJ W GIETRZWAŁDZIE – KAWAŁKU WOLNEJ POLSKI...
 • Chyba jakiś dziwny jestem
  Lubię i cenię zarówno p. Migalskiego jak i Jarosława Kaczyńskiego. Czy jest w tym kraju jeszcze ktoś, kto ma podobne podejście? Czasem wydaje mi się, że jestem sam i bardzo mnie to martwi.
  To był weekend Kaczyńskiego. Dlatego notowania PiS pójdą w dół
 • Przyczyny i perspektywy
  Jeśli tak jest rzeczywiście, to jako przyczynę mogę wskazać zapóźnienie technologiczne Polski za czasów komuny. W ostatnich 20 latach w Polsce powstało bardzo wiele zakładów przemysłowych, wiele innych zostało wykupionych. W jednych i drugich montowano maszyny i urządzenia najnowszej generacji bo pokomunistycznego do niczego się nie nadawały. W Niemczech maszyna wyprodukowana w latach 50-tych ubiegłego wieku może pracować do dzisiaj, ale np. z mniejszą wydajnością. Radzieckie badziewie dawno się rozleciało, nie było części, itd. Inna sprawa, to to że Polak pod batem niemieckim pracuje bardzo efektywnie. Przykłady można mnożyć, choćby Zagłębie Ruhry wykute głównie przez Polaków i częściowo Francuzów i Niemców.
  Rewelacyjne wyniki polskiego przemysłu