Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze slavo

 • @Ryszard Opara 12:24:37
  "....Teoria zamachu eliminuje PiS jako winowajców tragedii...."

  Panie Opara - a która teoria, czy naście teorii, eliminowały PO jako winowajcę? Aha... nie oglądał pa telewizji przez 3 lata i niusłika nie czytał... rozumiem..
  I które to uzgodnienia PIS, np. skutkujące takim prowadzeniem śledztwa, zrzucały odium odpowiedzialności na biedne PO?
  Bo jak już tą katastrofę PIS wywołał, to pewnie musiał jeszcze jakoś PO związać ręce, żeby się nie mogła wytłumaczyć ze swojej niewinności...
  PS. Acontrario - chyba widać, kto tu za taki ton odpowiada...
  A Pan Opara dziękuję panu Zawiszy za wytrwałą pracę dla dobra partii i jej sojuszników - "...Znakomity, rzeczowy artykuł - serdeczne dzięki..."
  ha ha ha
  Lot ku śmierci 10.04.2010
 • Zawisza Niebieski, Zawisza Zielony, Czerwony lub agent skończony...
  "...Można się spierać, czy to brzoza była przyczyną urwania skrzydła, czy też były to wybuchy.
  Jednak rzeczywista przyczyna tej katastrofy wydaje się być zupełnie inna...."
  ---
  Jeśli były "wybuchy", to nie z powodu kompletu VIP-ów, głąbie. Chyba, że mówimy jednak o zamachu.
  Jeśli przyczyną były "wybuchy" to to, czy w samolocie brakowało tylko prezydenta USA, gówno ma do rzeczy. O teorii fatum, które zabija zbyt duże skupiska ważniaków nie słyszałem. A reszta "argumentów" taka sama. Słowem brednie i rzygowiny wypuszczone w "istotnym" momencie.
  Lot ku śmierci 10.04.2010
 • @TomekSz 18:59:52
  Dobrze Panie Tomaszu.
  Skoro dla Pana to takie odległe czasowo (zakończenie śledztwa i zwrot wraku), to ile czasu potrzebuje Pan na oddanie płaszcza do szafy po przyjściu ze spaceru? Tyle ile trwał spacer? Czy już nic nie stoi na przeszkodzie, więc kilka sekund? Po zakończeniu śledztwa każdy ew. zobaczy/ upewni się, że cokolwiek dalej granego na zwłokę, będzie już przysłowiowym robieniem durnia ze świadka takich poczynań.
  Ławrow zrozumiał to, czego nie zrozumiała część polskich mediów
 • @klusekndg 14:17:33
  "wzywa do szybkiego zakończenia śledztwa i zwrotu Polsce wraku"
  Wydawało się, że mamy koniunkcję i "szybkiego" odnosi się zarówno do "zakończenia śledztwa", jak i do "zwrotu wraku".
  Czy się mylę?
  Ławrow zrozumiał to, czego nie zrozumiała część polskich mediów
 • @gallux i inni
  Myślę, że można napisać komentarz tak, żeby przy okazji nie przypieprzać autorowi. Sądzę, że tak sobie napisał, aby mieć jakiś pretekst do rozważań, rozpocząć opowieść. Nie to jest bowiem sednem sprawy.
  Dla mnie ważniejsze jest "odkrycie", że w chwilach śmiertelnej szczerości z ust, serca i rozumu osób będących wzorem "młodych wykształconych" i nie tylko płyną rzeczy, o których pisze pan Migalski. Że w istocie osoby, którym przypisuje się większą świadomość i zdolność bycia wzorcem do naśladowania, przedstawicielem elity, są tak samo bezrefleksyjne, żeby nie napisać - tępe...
  To zaiste ważne spostrzeżenie, tym bardziej, że nie napisał o tym nikt z zewnątrz jako o swojej obserwacji czy przemyśleniu, tylko autorowi (Stuhrowi) "się wyrwało".
  Tym bardziej rozumiem teraz brak zahamowań młodego Stuhra, by zagrać np. w Pokłosiu.
  Książkę zaś spróbuję przeczytać i dziękuję za rekomendację.
  "Tak sobie myślę..." - lemingowo-salonowe zapiski
 • @grzegorzrzrz 20:00:12
  Udajesz Greka czy nie rozumiesz?
  Sprawa w przedmiocie nieumyślnego spowodowania śmierci przez G., bo taką kwalifikację zastosowała prokuratura, jest w toku. Wg prokuratora Święczkowskiego kwalifikacja mogłaby być wyższa.
  Ziobro został ukarany za zbyt pochopną wypowiedź naruszającą dobra osobiste pana G i poniósł poważne konsekwencje finansowe - kilkaset tysięcy złotych (bodaj ok. 300 tys.) na przeprosiny w mediach i zadośćuczynienie dla G. w kwocie 30 tys. zł.
  Więc jeśli lejesz na podejście legalistyczne, to poczekajmy na wyrok w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, i jeśli będzie on skazujący, to rozumiem, że także odszczekasz swoje ataki na Ziobrę, skoro tylko "formalnie" nie miał on racji w kwestii doktora G. Obiecujesz odszczekać?
  Co do polskiej walki z korupcją, całość oddaje np. raport/ aneks http://antykorupcja.edu.pl/index.php?mnu=12&app=docs&action=get&iid=14304
  Warto zauważyć, że 91-92 % wyroków w sprawach o korupcję, to wyroki z warunkowym zawieszeniem wykonania kary pozbawienia wolności. Za czyny zagrożone karami do 8-12 lat pozbawienia wolności.
  Pięknie więc Polska z korupcją walczy.
  Tu można zobaczyć jak od mocno wzrosła wykrywalność przestępstw korupcyjnych od czasu utworzenia CBA.
  http://antykorupcja.edu.pl/index.php?mnu=12&app=docs&action=get&iid=6132
  Zależnie od paragrafu od 200 do ponad 1300%.
  Za to teraz słyszymy o chęci likwidacji CBA - inicjatywa SLD i Ruchu Palikota. Ciekawe...
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 19:11:53
  Nie otwieraj gęby, bo śmierdzi od Twoich kłamstw, przekręceń i manipulacji.
  Pierwsze lepsze:
  twoje kłamliwe "ten pan juz nikogo nie zabije" to co innego niż rzeczywiste "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie", nie wspominając o różnicach znaczeniowych, gdzie pierwsze może oznaczać czyn z art. 148KK, a drugie art. 155KK.
  I to jest poziom twoich gównianych manipulacji.
  Zapier..laj więc do parlamentu zmieniać prawo, żeby "już nikt nigdy za przyjmowanie nieuzasadnionych korzyści majątkowych skazany nie był".
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 16:46:52
  Posłuchaj kolego. W dupie mam różnice, które podnosisz do rangi nie wiem czego. Wg polskiego prawa Garlicki był winien korupcji. Koniec, kropka.
  Ja uznaję pewne zasady, tu legalizm. Dlatego nie dyskutuję czy Ziobro powinien wykonać wyrok przeprosin. Ani nie interesują mnie Twoje wątki poboczne. Ty zaś manipulatorku rozwijasz dyskusję i brniesz w sprawy marginalne, które nie mają żadnego znaczenia w kwestii korupcyjnego wyroku Garlickiego. Tłumaczysz tym samym przestępce z przestępstwa itd.
  Brzydzę się Tobą i Twoją śmierdzącą moralnością salonową.
  Leć lizać tyłek Panu profesorowi. Może odpali Ci coś z podarków, których nie miał siły odepchnąć, żeby emerytowi ręki nie złamać.
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 15:55:34
  Jeśli na coś nie odpowiedziałem, to dlatego, że nie zamierzam Cię karmić i przedłużać tego bezowocnego dialogu.
  Ale skoro lubisz manipulacje i przysrywanki, to jako człowiek prosty, słowami "TAK", "NIE" odpowiedz mi na pytanie:
  "Czy przestałeś brać łapówki?", albo "Czy nadal bijesz swoją żonę?", "Kiedy przestaniesz manipulować i kłamać za pieniądze na NE"?
  Tymczasem!
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 13:10:28
  "17 tys za kilka miesiecy obserwacji" (itd. itd.)
  ------
  Nie, za ok. dwa miesiące przyjmowania nieuprawnionych korzyści majątkowych. Łącznie, bo to podsumowanie z miesięcy grudzień, styczeń, luty - niepełnych.
  Ja już pisałem, że nie będę polemizował z Twoimi zmanipulowanymi i demagogicznymi argumentami.
  Jesteś szkodnikiem i próbujesz robić ludziom wodę z mózgu.
  Sąd osądził, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Twoje "wykręty" w interesie Garlickiego nie opierają się ani o prawo, ani o rzetelnie przedstawione fakty.
  Nie wiem czy ktoś płaci Tobie za tę krecią robotę, ani po co to robisz.
  Dla mnie jesteś szkodnikiem.
  Dodatkowo, broniąc w iście "Hartmanowski" sposób (http://hartman.blog.polityka.pl/2013/01/06/sedzia-tuleya-osadzil-iv-rp/) doktora G. , Ty i podobnie przyczyniacie się do budowania nędznej mentalności Polaków, z szacunkiem tylko w jedną stronę, z uznaniem istnienia równych i równiejszych, co w dalszych konsekwencjach skutkuje tym, że skurwiel z pieniędzmi, pozycją, poparciem etc. jest lepszym obywatelem od uczciwego, ale będącego w mniej korzystnej pozycji człowieka.
  I przekłada się to także moim zdaniem choćby na relacje biznesowe, gdzie przez brak symetrii i poszanowania w obie strony, ten kto jest w Polsce klientem/ płaci, może być największym gnojem/ wymagać wszystkiego, zaś od niego wymagać nic nie można/ nie należy.
  To także należy mieć na względzie, kiedy buduje się świat dla równych i równiejszych.
  I podobnie będzie w sprawach karnych przeciwko wysoko postawionym osobom. Podobnie jest w sprawach ubezpieczeniowych/ gospodarczych przeciwko dużym firmom etc, etc. Trzeba "się latami sądzić", gdyż w Polsce obywatel to parch, którego silniejszy morze "w d..pę walić", póki tamten nie udowodni resztką sił życiowych, że się walić nie da.
  Przepraszam za tę dygresję, ale męczy mnie już wygrywanie po latach z instytucjami, które w każdym innym zachodnim kraju funkcjonują zupełnie inaczej, UCZCIWIE!
  Podobnie jak lekarze, którzy nie przyjmują łapówek, a mimo to są równie mili, pomocni, ofiarni i zaangażowani.
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 11:48:29
  Skończyłem kolego z Tobą rozmowę.
  "nie nazywaj garlickiego zlodziejem, bo schodzisz na poziom ziobry"
  Ty zaś nie manipuluj tym co napisałem, bo do poziomu Ziobry nie dorastasz.
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 11:48:29
  Żeby nie było wątpliwości. Nie znam kraju, ani innych przypadków w Polsce, gdzie lekarzowi, urzędnikowi, nauczycielowi, w podziękowaniu ja jego NORMALNIE wykonywaną pracę masowo wręczano by "podziękowania" w kwotach 500, 1000, 2000 etc. Zakładam, że osoby wręczające nie są faworyzowane poprzez przyspieszenie terminu, czy jakość wykonania operacji, etc.
  Ponadto jeśli praktyka takiego wyrażania "wdzięczności" miałaby istnieć, to powinna obejmować bez wyjątku także prywatne zakłady opieki itd.
  Czy znamy masowe przypadki takich działań? Owszem, ktoś może się zdarzyć, ale nie jest to powszechne jak w przypadku pacjentów doktora G.
  Teraz pytanie za co ta wdzięczność? Przecież nie były to tylko zabiegi ratujące życie. Więc za co?
  I tak można dalej drążyć. Mądry po kontekście sytuacji i znajomości polskich realiów, z miejsca zorientuje się, że nie były to zwykłe podarki w rodzaju czekoladek czy kawy.
  Sąd zaś skazał za korupcję. Więc nie rób ludziom wody z mózgu.
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 11:13:57
  Nie pisz "pismeni", bo Ci nigdy więcej nie odpowiem.
  -----
  "krotkie pytanie.
  czy podobaly ci sie metody jakie stosowano w stosunku do garlickiego i wzywanych swiadkow?
  -----
  Jeśli się aparat sądowniczy dopatrzy nieprawidłowości w działaniu służb w tej sprawie, to będzie można się odnieść.
  Osoby finalnie skazanej za korupcję mogło się to nie podobać, tak jak nie podoba się złodziejowi, że go złapano.
  Szkoda mi ew. ludzi, którzy musieli wyłożyć, żeby się leczyć i jeszcze musieli później zeznawać jako uczestniczące w działaniach korupcyjnych.
  Nie znam sprawy w szczegółach, ale czas wręczenia nie ma dla mnie praktycznego znaczenia, jeśli wręczenie było warunkiem leczenia, a tak jest. Pogratulować tylko cwaniakowi, że starał się kryć sobie tyłek.
  Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić mięciutkie śledztwo w sprawie korupcyjnej, gdzie świadkowie niejako muszą oskarżyć siebie i nie mają takiego interesu w szczerym zaznawaniu jak w sprawie wypadku komunikacyjnego.
  Reszty nie chce mi się nawet komentować. Warto jednak zauważyć, że pan doktor w samym w 2/3 stycznia 2007 uzbierał z tych "niewymuszonych datków" niecałe 9 000 zł. W każdym razie tyle mu udowodniono. Jak widać solidarność społeczna i dobrobyt w Polsce jak mało gdzie, że emeryci nawet sypią groszem jak z rękawa...
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 09:59:40
  Nie lubię komunałów w stylu "sądź czyn, nie człowieka".
  Sądzi się człowieka. Za czyn, którego dokonał.
  Sędziego nie podejrzewam o działanie bez świadomości, bez określonego zamiaru etc.
  Jeśli będziemy zakładać istnienie tylko dobrych intencji sędziów, to owszem, można się oburzać.
  Ale czy żyjemy w czasach gwarantujących występowanie "samych dobrych i świętych sędziów"?
  Czy ofiary czasów PRL też miały tak zakładać? A co niby gwarantuje nam, że dziś mamy samych przyzwoitych sędziów?
  Skoro jednak nie będziemy aż tak hurraoptymistyczni i każdego człowieka będziemy oceniać przez jego uczynki, często będące wynikową "pochodzenia", to mimo pozornie nieładnego zabiegu C. Gmyza, nie ma w nim niczego złego. Wystarczy spokojnie do tego podejść, a nie się z marszu oburzać.
  Ciekawe, że takie zarzuty podnoszą często Ci sami, którzy wypominają Magdalenki osobom, które same w nich nie uczestniczyły, a tylko osoba "z rodziny".
  C.Gmyz czyli neostalinowskie dziennikarstwo
 • @grzegorzrzrz 15:27:39
  Wobec tego poproszę o jakieś dane możliwie "z pierwszej ręki", że tak było.
  No bo masz skądś tą pewność?
  Ponadto nie kupuję Twoje tłumaczenia, że "w publicznej słuzbie zdrowia zawsze będzie..."
  W pewnych warunkach w przedsiębiorstwach "państwowych", ale równie dobrze prywatnych działa zjawisko łapownictwa.
  Wg wyników pewnych badań, w Polsce w wielu miejscach opłaca się nawet uzyskanie posady.
  Więc niby dobrze zacząłeś, ale kończysz jak znajomek doktorka.
  Ucz relatywizmu gdzie indziej.
  Doktor G jest niewątpliwie ofiarą, pytanie tylko czego?
 • @autor
  "Uwielbiam" tak błyskotliwe wpisy... "Dobrze, że sprawiedliwy i odważny sędzia Tuleya wskazał na nadużycia władzy, do których doszło w związku z procesem doktora G. Osobiście żałuję, że nie poszedł jeszcze krok dalej i nie wskazał głównego winnego - SYSTEMU..."
  Co takiego?!?!?
  A może i Ty zdecydowałbyś się pójść o krok dalej i powiedzieć KTO odpowiada za ten system, kto go utrzymuje i konserwuje. Kto jest faktycznie winny poza doktorkiem G.
  System nie może być winny, bo winę można przypisać tylko osobom fizycznym itd.
  Doktor G jest niewątpliwie ofiarą, pytanie tylko czego?
 • List Romana
  Ciekawe podejście... takie rodem z życia pewnego elektryka z Gdańska...
  "...Mój spór z Ojcem Dyrektorem bierze swój początek ... Wówczas stanowczo i jednoznacznie sprzeciwiłem się ingerowaniu osoby duchownej w życie polityczne, uznając, że bieżąca działalność polityczna jest domeną osób świeckich"
  a za chwilę...
  ...Ojciec Dyrektor wprawdzie publicznie zadeklarował poparcie dla naszej inicjatywy, ale de facto nie uczynił nic, by wymóc na PiS pozytywne głosowanie..."
  :-D
  Giertych oskarża ojca Rydzyka
 • @Metzgerwein 18:48:29
  "PiS nie sprywatyzował szkolnictwa i nadal nie ma tego w swoim programie..."
  A gupie Niemcy, to mają sprywatyzowane to szkolnictwo czy nie?
  Czy to jest właśnie dla nas najważniejsze? Żeby szkolnictwo było prywatne?
  A jak nie będzie, to PIS są zdrajcy?
  To nic, że pozostałe formacje rozpuszczają publiczne pieniądze, rozkradają, rozdają, pozwalają rozkradać na potęgę.
  Co tam miliardy, ważne że PIS to komuchy, socjaliści i żydopachołki...
  Na koniec bym jeszcze poprosił wrażliwych na rosyjskie krzywdy panów o podanie informacji - skoro rządzą tu Żydzi i USA, to ilu agentów Rosyjskich, którzy Waszym zdaniem też są u nas obecni, tylko mocno uciśnieni... ilu tych ruskich agentów wykrył nasz antyruski kontrwywiad?!
  jednego? żadnego? A to ciekawostka...
  "Panie Prezydencie Kaczyński, ratuj Pan Polskę !!"
 • @NUS 21:45:30
  "To jest właśnie złudne wrażenie że Polacy są głupi.
  Przynajmniej połowa jest mądra bo nie głosuje. Druga część jeszcze nie zauważyła przekrętu i się łudzi. Co do wyników to tak jak pisałem wyżej - nie ważne jak i kto głosuje, ważne jak i kto liczy."
  ---- to jest właśnie przykład na to, że nie do końca chyba się rozumiemy.
  Jak sobie wyobrażasz zmianę, jeśli takie osoby jak Ty się wstrzymują?!?
  Nie dość, że korzystając z praw wyborczych jest trudno cokolwiek zmienić, to jak jest kiedy się nawet z tego nie korzysta???
  I jak to się ma do mądrości tych co nie głosują na bandę, ale mogli choćby na formacje niszowe Korwina, Jurka i innych?!
  To wynikałoby, że mądry naród wszystkich łącznie choćby z Korwinem i Wrzodakiem ma ich za jedną bandę... Tak czy nie?
  A może naród nie jest jednak, i Ty również, taki mądry? Przepraszam, nie mam zamiaru Cię obrażać. Po prostu to się kupy nie trzyma.
  Pisałem o tym, że jak ktoś nie chce PIS-u, to niech na zasadzie probabilistycznych zasad zwiększania prawdopodobieństwa na pozytywną zmianę obstawiając podczas wyborów jakąkolwiek partię "mniejszościową" - zasada "zmiany bramki". I co? Jakoś większosć społeczeństwa nawet nie skorzystała. A Ty próbowałeś? Już nie próbujesz? Czy to dobry wybór nic nie robić?
  "Panie Prezydencie Kaczyński, ratuj Pan Polskę !!"
 • ...
  Ręce mi opadają jak czytam takie elaboraty pana Wrzodaka. Ponieważ nie chce mi się wchodzić w obszerne omawianie, zapytam tylko - czemu to ma służyć? Pod kilkoma zdaniami JKM takie "załączniki"?
  Retorykę i prawdziwe nastawienie pana Wrzodaka można znaleźć np. w takiej jego wypowiedzi nawiązujące do okrągłego stołu: "...Polski z swoim prawem już nie ma, to dzięki min. braciom Kaczyńskim, Wałęsie, Kwaśniewskiemu..."
  No i proszę, nie dzięki ZSRR, WSI, zdrajcom największym, tylko kurwa Kaczyńscy na pierwszym miejscu...
  Niech pan Wrzodak może napisze coś obywatelom z pozostałych 26 państw, które pozbawiły swoje kraje suwerenności za pomocą TL. No sami kretyni w tej Europie... Ale my nie... mogliśmy se zrobić referendum i se stworzyć niezależną Polskę. Nic to, że w tej Polsce nic na niezależne i działające nie wygląda od kilkudziesięciu lat, że jak próbowali Kaczyńscy inną platformę międzynarodową zbudować, to też było źle, jak nie chcieli podpisać to źle, jak w końcu podpisano, to też źle. Nie chcę być adwokatem braci Kaczyńskich, ale mi to powyżej na żydowską taktykę właśnie wygląda panie Wrzodak - najbardziej pluje się na tych co najwięcej dobrego a najmniej złego zrobili...
  "Panie Prezydencie Kaczyński, ratuj Pan Polskę !!"