Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze prolet

 • @matterhorn 13:40:35
  Jeżeli ta młodzież była aż tak narwana a dowódcy którzy podjęli tą decyzję tak bezradni (tak na marginesie logicznie by wynikało że to była tchórzliwa decyzja podjęta pod naciskiem gorącokrwistej młodzieży - ja bym nie sformułował takiej tezy, trochę szacunku dla tych dowódców) ale w sumie chciałem zauważyć że te twierdzenia są bardzo mocno naciągane.
  że musieli wydać taki rozkaz
  że żołnierze byli tak napaleni że nie posłuchali by innych rozkazów.

  Bo jakoś po Praskiej stronie już po trzech dniach dowódca Antoni Żurowski po przeanalizowaniu strat i posiadanego uzbrojenia podjął decyzję o przerwaniu walki ratując życie dziesiątką tysięcy cywili, porównując do sytuacji po drugiej stronie Wisły.
  CZYŻBY MŁODZIEŻ PO PRASKIEJ STRONIE WARSZAWY BYŁA ULEPIONA Z INNEJ GLINY?
  Z GOŁYMI RĘKAMI NIE WALCZYLI DALEJ?
  POSŁUCHALI ROZKAZU?
  Nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć trzymając się tej mitologii że "choćby im nie kazali to z gołymi rękami wywołali by Powstanie" takie to brednie Pierdzielicie Hipolicie, poza tym że takie twierdzenie ubliża żołnierzom
  Chwała Bohaterom sąd dla dowódców!
  MIT POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
 • Autor
  A może,
  nawet gdyby to nie była metoda zbyt rozpowszechniona na różnego rodzaju portalach(dlatego uważam trzeba ją rozpowszechnić, więc rozpowszechniam:), zastosować kościelną metodę interpretowania NAUCZANIA.
  Mam na myśli to że np tak jak w przypadku nauczania Jezusa sprawdza się co w innych Ewangeliach stoi, jak postępował itp.
  Tak samo w przypadku Franciszka, trzeba patrzeć na całość nauczania I POSTĘPOWANIA. Powiedział co powiedział to słychać, ale co zrobił? Przecież wiadomo że majątek Watykanu to pewnie jakieś grube miliony EU a jakoś nie słyszałem o jakimś obozie dla uchodźców w Watykanie na dziesiątki tysięcy. Jakieś parę rodzin może i by się znalazło. Tak i MY PROPORCJONALNIE DO NASZEGO ZADŁUŻENIA POWINNIŚMY ZEDRZEĆ SKÓRĘ Z PRZYBYSZÓW I PUŚCIĆ WOLNO DALEJ. A jeśli już nie mając smykałki do handlu nie chcemy zdzierać skóry to chociaż poinformować ich łaskawie, że u nas jeszcze długo będzie marnie bo nasze wnuki są pozadłużane nawet te co się jeszcze ne porodziły, przewidywane emerytury gorzej niż głodowe więc wicie rozumicie kromka chleba na drogę się znajdzie i bywajcie.
  Prawda, sprawiedliwość i miłosierdzie w III RP
 • @lorenco 21:23:14
  Może być i taki przykład może i tak się zdarzyć. Trudno mieć pretensję do warunków obiektywnych. O ile niema jakiegoś wsparcia dla konkurencji po przez zwolnienia podatkowe, specjalne strefy ekonomiczne itp.itd. to trudno skoro się nie opłaca nie bardzo jest do kogo mieć pretensję. Na deszcz tez się nie gniewemy jak pada, co innego gdy do gry wchodzi mądrala z policją skarbowy i ustawami. Przykład trochę naciągany bo jak to? Najpierw się opłacało a jak poznał dziewczynę to już się nie opłaca? Ale niech będzie, to mówisz Pan ze rozwiązaniem jest zabrać właścicielowi firmy 700 żeby pracownikowi dać 500 żeby te pieluchy kupował? Pytanie tylko skąd się bierze to 700? Pewnie konta żony.
  Do-wolny, k...a rynek!
 • pincet+
  Za cholerę nie wiem o co chodzi w tym art. O obronę 500+. Generalnie to zabrakło mi w opisie klientów tych usług wykonywanych przez krwiozerczych polskich kapitalistów
  Jak trzeba zapłacić więcej pracownikowi to chyba trzeba wyżej skalkulować produkt lub usługę. I teraz po prostu dla wielu ludzi produkty lub usługi staną się za drogie więc sobie odmówią lub pójdą do sieciówek i w związku z tym trochę ludzi pobankrutuje to chyba oczywiste. Ale pincet plus będzie się dobrze sprzedawać aż do opróżnienia kasy. Z tym ze wtedy nikt już nie będzie pamiętał tego art. no chyba ze elektryczne autobusy i samochody produkowane przez ministra Morawieckiego spowodują powszechną szczęśliwości i + 1000.
  .
  Do-wolny, k...a rynek!
 • @
  Dzięki za relację wideo, fajnie jest zobaczyć/poczuć atmosferę miejsca w którym by się chciało być. Relacje tv kompletnie tego nie oddają.
  Jeszcze raz dzięki :)
  LUDZIE JKM W SEJMIE A.D. 2015 PARTIA KORWIN - I KTO JESZCZE?
 • autor
  Lepiej było napisać " wolę Kowalskiego" zamiast smętnych nie trzymających się kupy wywodów. Już wyjaśniam o co się mnie rozchodzi. To że JKM opuścili, być może inspirowani przez szafę Lesiaka, to taka sama jego wina jak Pana w tym że Pana oskarżyli o bicie żony. Do wojska nie ma co porównywać bo tam panują inne podległości i z czego innego wynikające (stopnie, obowiązki, pieniądze, rozkaz, kula w łeb) A umiejętność stworzenia organizacji za pięć dwunasta z wynikiem jaki JKM osiągną przed euro wyborami i teraz do prezydenckich( również jak sądzę powyżej 5% w jesiennych parlamentarnych) świadczą raczej o dość dużej popularności i sile oddziaływania, raczej nie spotykanej pośród wypisujących krytyczne noty na NE. Co do Mariana Kowalskiego to owszem ma chłop intuicję i to wszystko co Pan napisał, ale czy będzie z tego chleb? teraz raczej nie. Szkoda że pycha nie pozwala współpracować tak wielu zacnym osobom. Niektórzy mówią "w jedności siła" korwinowcy " w konkurencji" na pewno to drugie jest dla wszystkich bezpieczniejsze i bardziej pożyteczne.
  KORWiN
 • @eonmark 10:55:31
  W pył to chyba przesada przecież ustaliliśmy ze jednak nie jesteś tak całkiem na nie. Nie dowiedziałem się tylko jakie są lepsze propozycje lub uzupełniające. Zaklamany??? Czyżby juz inwwktywy?? Pozostaw to wierne mu sekunda nowi robi to lepiej, chyba że to była literówka i chciałeś napisać zalamany, to sorki. Załamany to by się zgadzało bo na ile sposobów można tłumaczyć ze dwa i dwa to ctery(za dokładnie - niech pan spyta jeszcze raz) Samarytanin to na prawdę nie był pracownik socjalny. Widocznie niektórych rzeczy trzeba sprobowac
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 02:21:34
  Lubie zdania TAK ALE....dzięki temu można wypisywać elaboraty z których nic nie wynika a mowa wasza niech będzie TAK TAK I NIE NIE co nadto jest od złego jest. Przepełniony jesteś chęcią ulzenia wszystkim i wyrównania. Socjalizm wiecznie żywy a dobrymi chęcią mi jak powiada przysłowie jest wydrukowane pieklo. Wszystkie 3 punkty to droga do braku bezrobcia. Dalej nie powiedziałeś jakie jest lepsze rozwiązanie lub czym je uzupelnic skoro jednak jesteś ZA a.nawwt Przeciw.
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @
  Tyle było plucia na Korwina przez glupkow po poprzednich wyborach ze wypromował specjalnie Palikota albo że Specjalnie nie zarejestrował list. Ciekawe czy któryś przeprosi i podziękuję ze chociaż dzięki niemu rozpadła się E+
  Europa Plus Twój Ruch przestała istnieć
 • @eonmark 17:53:22
  gdy mówisz NIE powiedz DLACZEGO a następnie CO w zamian. Problem bezrobocia zasadniczo to punkt 1.
  1. likwidacji dochodowego mówisz NIE nie wiem dlaczego i nie powiedziałeś jakie jest lepsze rozwiązanie chyba że miałeś na myśli nowe miejsca pracy w urzędach.

  2. dobrowolność ZUS mówisz NIE, nie wiem dlaczego żałujesz mi tej odrobiny wolności. oraz co zrobić z bankrutującym Zakładem Utylizacji Szmalu. Bo jeżeli troską cię napawa myśl o emerytach to od razu spróbuj odpowiedzieć co będzie za 25 lat gdy emerytów będzie 3 razy więcej niż pracujących gdzie ten pracujący będzie pracował i jak utrzyma żonę i 3 dzieci?
  3.Zamiast kodeksu pracy dobrowolne umowy między wolnymi obywatelami; mówisz NIE ale nie wiem dlaczego i jak inaczej sprawić by chciało się kogoś zatrudniać (nie mam na myśli korporacji bo dla nich koszt ZUS-u i urlopów macieżyńskich jest pomijalny bo koszą kasę zajmując pozycję koncesjonowanego monopolisty.

  NIe wiem o jakie konkrety Ci chodzi jeszcze bo to są bardzo konkretne propozycje, chyba że masz na myśli że rząd powinien opracować dla każdego zwalnianego obywatela ścieżkę kariery, ale to raczej jest niemożliwe. Rząd nie wyprodukowałby nawet ołówka https://www.youtube.com/watch?v=67tHtpac5ws
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 13:20:02
  I jeszcze o tych co pracują na czarno. Jest tak bo praca jest cholernie opodatkowana niczym dobro luksusowe. Chodzi też o to była łatwość otwierania działalności (1000.zl.na ZUS bez gwarantowane go zysku to.nie jest latwosc:) tak aby to pracodawcy szukali pracownika a nie odwrotnie. Ja bym chciał np. Jako pracownik mieć na swojej ulicy kilka.firm żeby sobie wybierać miejsce pracy a nie jedna korporacje lub urząd dla bezrobotnych.
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 13:08:51
  No właśnie dla "kapitalisty" więcej ludzi to więcej pracy a dla cienie to problem. Te miliardy ... o zagęszczeniu jak w Hong Kongu to by się wszyscy zmieścił na powierzchni Alaski. Ależ ty sobie problemy bierzesz na glowe. Z tymi urzednikami to nie.wiedzialem.ze to wszystko to studenci. W każdym razie znaczy są młodzi mogą. Się. Uczyć wiec się. Przekwalifikuja na nowe ciekawsze zawody.
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @Kula Lis 62 11:41:55
  Pan żyję w jakiejś alternatywnej rzeczywistosci? Czyżby Korwin był jedyny z którym "nasi" dziennikarze rozmawiają o duperelach Można prosić o linki do ciekawych dyskusji Jaroslawa? Może pan rozwinąć termin " ukrucic" jestem ZA tylko ciekawi mnie metooda?
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 16:12:17
  Musze po kawałku bo mi skazuje znowu:). Pytasz co z urzednikami? Podzielmy się praca, powiedz mi co ci urzędnicy robili nim zostali urzędnikami a ja ci powiem co będą robili gdy nimi przestaną być. Czy teraz dobrze widać jałowosc takich rozwazan??? O jakim potencjale mowie? No nie o pracownikach na czarno tylko o tych którzy pomimo opresyjnego państwa są w stanie zorganizowac:
  Klientow/zamowienia/rynek zbytu/pracownikow jakieś pół legalne miejsce produkcji opłacić i zarobić. Oni czekają na uwolnienie
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 16:12:17
  Resztę może jak bede przy kompie a tak generalnie to : jeśli mowisz NIE to powiedz DLACZEGO a następnie CO w zamian
  Jeszcze więcej urzędników (walka.zbezrobociem) wyższe podatki (bynkrutujacy ZUS) , jeszcze jakiś pomysl?? Co do ZUS to likwidacja nie jest konieczna sam się Likwiduje. Mi wystarczy DOBROWOLNOSC nalezenia do systemu.
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 16:12:17
  Może nie zgrabnie wyrażam myśl i przez to brak zrozumienia sorki. Te maszyny parowe :) to próba zwrócenia uwagi na taką oczywistość ze niema takiego planisty co przewidzi rozwój gospodarki potencjalne potrzeby przyszłych klientów i otwierające się możliwości technologiczne z każdym nowym patentem, wiec łamanie sobie teraz głowy co ludzie kiedyś będą robić jest fajnym zajęciem intelektualnym na jjakimś niepotrzebnym dobrze płatnym etacie.
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @Paweł Tonderski 16:35:43
  "to są fakty o waszym elektoracie"
  https://www.facebook.com/photo.php?v=657462584325062
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 00:51:45
  "Co będziemy produkować?" to brzmi jak echo pytania z przed 200 lat "co z robotnikami gdy maszyny parowe będą używane w fabrykach - więc odpowiedź sama się narzuca - niema sobie co tym głowę łamać. Wszyscy wiedzą że jest nie do wytrzymania i jednocześnie trzymali by się kurczowo tego co jest, dziwne? trzeba zrobić krok do przodu. Teraz nie można wyciąć drzewa na swojej ziemi jak również w swojej stodole nie można legalnie produkować jakiegokolwiek "MELA" Jeżeli teraz 20 30%(a pewnie więcej) naszej gospodarki to czarny rynek to znaczy że taki potencjał czeka w blokach startowych by się ujawnić i podwoić miejsca pracy i produkcję, bo w ukryciu trochę słabo jest mimo wszystko, to trzeba zrobić. Teraz NA PEWNO NIE JESTEŚMY BARDZIEJ KONKURENCYJNI niż Chińczycy więc trwać w tym choćby z tego powodu jest cokolwiek bez sensu. Poza tym wszystko co Pan napisał to prawda i właśnie dlatego trzeba to zrobić.
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 00:00:47
  Jakie ma konkretne pomysly KM na zagospodarownie armi bezrobotnych w tym rowniez urzednikow?

  Całkiem nie tak. Na pewno nikomu nie będzie planować życia, zrobią co uznają za stosowne; wolny człowiek w wolnym kraju. Nie można tylko widząc to co nas otacza do okoła mówić że w tym syfie nie da się zapłacić ze swoich za szkołę lekarza itd. Niech by zniósł podatek dochodowy i wyrzucił do śmietnika kodeks pracy i pewnie z połowę prawa budowlanego a jutro przyjadą zakładać u nas firmy i rozpocznie się POLOWANIE na pracownika to cały plan. Taki prosty przykład jak przepisy zmieniają rzeczywistość człowieka:
  mamy obywatela mieszkanie komunalne działka POD brak pracy i kasy na rozkręcenie interesu, coś tam pod czaszką szumi ale niema jak zacząć. Wystarczy uwłaszczyć Go na tych dwóch elementach które i tak tylko On używa i nagle mamy obywatela w całkiem niezłej sytuacji z dobrą perspektywą na kredyt pod zastaw i gotówka na start.
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?
 • @eonmark 23:40:47
  W zasadzie ładnie piszesz i zgadzam się tak długo jak czytam dosłownie czyli podstawiam osobę. Bo nieść pomoc itd. uwierz mi że często bym chciał wyrzucić jemioła który przynosi straty zamiast zysku, ale gdy tego nie robię to jest to moja osobista decyzja i ja ponoszę konsekwencję. Ale Państwo nie ma takich możliwości. Jest to nie możliwe by urzędnik sprawiedliwie określił czyjeś potrzeby.
  Sposób wydawania pieniędzy:
  swoje pieniądze na swoje potrzeby
  swoje pieniądze na cudze potrzeby
  nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby
  KTÓRY BĘDZIE NAJBARDZIEJ RACJONALNY?
  Dlaczego Korwinowi wzrosło poparcie pośród głosujących?