Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze BlueKnight

 • Nihil novi
  Młody, ale beton pozostanie...
  Do (czwartej) władzy dochodzi młode pokolenie komunistycznej i postkomunistycznej arystokracji...

  Poza tym uważam, że wprowadzenie ACTA to koniec resztek polskiej demokracji, a po wprowadzeniu i pierwszych represjach czeka nas już tylko realna rewolucja młodych.
  Kraśko od czwartku szefem "Wiadomości"
 • @abartr
  AlKaida? Żartujesz?

  To nie są terroryści, ale bojownicy o wolność w internecie i wolność słowa.
  Bez ich działań nie byłoby żadnej debaty!
  Uchwała o podpisaniu już była podjęta, a te blokowanie stron pozwoliło zmienić sprawę w główny temat medialny!
  Nawet jeśli podpiszą, to miliony Polaków wiedzą już czym to grozi i o co chodzi oraz jakie wolności stracą!
  Hakerzy kontra rząd: 15:0 i zawieszenie broni
 • Przesada
  Napiszcie jakie konkretnie reformy przeprowadza się na Węgrzech i wtedy można rozmawiać, póki co sami siejecie propagandę, bez podania faktów.

  Podwyższyli nieco vat, ale obniżyli dochodowy, obniżyli cit dla małych i średnich firm. Dbają o przyrost naturalny i politykę prorodzinną, u nich ulgi są realne, a nie fikcyjne jak w Polsce. Opodatkowano kapitał zagraniczny, czego w Polsce nikt nie odważy się zrobić, a co jest niezbędne byśmy nie byli pariasami we własnym kraju.
  Przywraca się wartości rodzinne, etyczne w społeczeństwie, walczą z ruchem aborcyjnym.
  Obniżyli również próg zadłużenia kraju! I realnie obniżają deficyt!
  A co jest w Polsce? My mamy klapki na oczach i niczego nie reformujemy.

  Pokazuję przykłady, które pokazują, że nie da się tu patrzeć czarno-biało na Viktora Orbana. W sytuacji takiego zadłużenia jakie jest u nich nie ma zbyt wielkiego pola manewru, ale reformuje i ma poparcie społeczne!
  Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby społeczeństwo uznało obecność w Unii za szkodliwą.

  Zgniłe elity zachodnie straszą faszyzmem, kiedy same wprowadzają rozwiązania faszystowskie. Tak samo straszono u nas PiSem, chociaż nie mieli okazji rządził samodzielnie pełną kadencję.

  W 2020 roku według analiz OEDC to Węgry, a nie Polska będą miały wyższy wzrost gospodarczy i to podbudowany realnym przyrostem naturalnym, kiedy w Polska zacznie się stawać małym, kurczącym się krajem starych ludzi, z którego wszyscy uciekają.
  Viktor Orbán, czyli kłótnia w rodzinie
 • Oho!
  Jestem w szoku!
  Już przygotowywałem się na typową informację o wspieraniu za popularność głównych kandydatów, a tu taka bomba :)

  Może coś się na prawdę zmienia w społeczeństwie w USA.
  Teoretycznie nie powinno mieć to wielkiego wpływu na sprzedaż, a jednak wolnościowcy stanęli na wysokości zadania i podziękowali Kelly za odwagę pójścia pod prąd.
  Wspaniale :)
  Teraz jeszcze bardziej polubię jej twórczość.
  USA: Poparła kandydata na prezydenta. Sprzedaż jej płyt wzrosła o 442 proc.
 • Rechrystianizajca?
  Jak najbardziej.
  Czy jednak Monarchia jednak nie jest warunkiem koniecznym do jej przeprowadzenia?

  Uważam, że ciężko byłoby ponownie odbudować monarchię w tych dziwnych czasach, a przynajmniej nie inną drogą jak przez okres przejściowy dyktatury oświeconej.

  Ludzie po prostu uważają, że monarchie to tylko relikt przeszłości i nie mają w pobliżu żadnych wzorów monarchii funkcjonujących sprawnie i mających realną władzę w państwie.

  Idzie ku gorszemu, bo nikt nie ma wystarczającego autorytetu by przeprowadzić tak samo radykalne jak potrzebne w gospodarce reformy w kościele Polski.

  Bo niby jak można obudzić w ludziach religijność jeśli nie przez a) głęboką reformę w kościele b) nastanie czasów głębokiego kryzysu ekonomicznego i gwałtownego zubożenia całego społeczeństwa, które umożliwia dojście do władzy sił alternatywnych.

  My niestety nie mamy żadnego ruchu monarchistycznego z prawdziwego zdarzenia, ani godnych potomków dawnych dynastii czy godnych nastepców zdolnych do przejęcia władzy i zbudowania nowej monarchii .
  Rechrystianizacja Europy
 • Prośba
  Jeśli ktoś posiada dostęp do filmiku, kiedyś dostępnego na youtube, na którym Lech Bolek Wałęsa zachęca zagraniczny kapitał do inwestowania w naszym kraju słowami cytuję "w Polsce najlepszy biznes robi się na nędzy i głupocie Polaków" to bardzo proszę o kontakt: niebieski general @gmail.com.
  Nowe stare sensacje w sprawie Walesy - widziane z USA
 • Nie zgodzę się
  Myli Pan liberałów z neoliberałami, którzy nie mają nic wspólnego z myśleniem wolnorynkowym. Neoliberałowie to koniunkturaliści, którym dobrze jest gospodarce etatystycznej, regulowanej przez państwo.
  Normalni Liberałowie to rasowi kapitaliści, którzy jednak uznają konkurencję jako swoje naturalne środowisko, a nie jako środowisko im wrogie, które trzeba uregulować przez instytucje państwa (przy okazji smarując urzędnikom by przepisy pasowały akurat im ).
  Dotyka Pan istotnej kwestii, tylko że w kwestii liberalizmu ludzie zwyczajnie nie mieli okazji widzieć go w działaniu... bo wojny światowe i militaryzacja krajów wymusiły zmianę charakteru gospodarek na centralnie sterowane...
  Z Tuska taki liberał jak z Kaczyńskiego prawicowiec ;)
  Świat według Ziemkiewicza
 • @jurekw
  USA z XIX wieku ma się nijak do USA dzisiaj...

  Mamy dzisiaj w Polsce trzy razy większe bezrobocie wśród młodych niż starszych i to mimo ogromnego odpływu młodej emigracji na zachód.
  Każda podwyżka płacy minimalnej blokuje miejsca pracy dla młodych.
  Każde ograniczenie zwalniania pracowników powoduje wzrost kosztów i osłabienie konkurencyjności firm.

  W normalnym państwie pracodawca zwalnia złego pracownika i zatrudnia lepszego, w normalnej gospodarce to pracodawcy dają podwyżki pracownikom za ich efektywność pracy, a nie państwo przez odgórne podwyżki niewspółmierne do potrzeb.

  Pracownik zyskuje na tym, że pracodawca ogranicza koszty produkcji by zainwestować w park maszynowy, zwiększyć produktywność firmy, bo to pozwala mu kupić więcej za te same pieniądze.

  Każde ograniczenie pracodawcy odbija się właśnie na pracowniku, bo premiuje to nierobów, zwiększa koszty produkcji, wymusza na pracodawcy omijanie podatków, kombinowanie, zwiększanie produktywności przez zrzucanie dodatkowych obowiązków na mniejszą załogę bez żadnych podwyżek za zwiększenie zakresu obowiązków.

  Są też inne chore skutki takiego etatyzmu.
  Mamy np. patologię związaną z zatrudnianie na staż, na umowę na czas określony po czym zwalnia się i zatrudnia kolejnego stażystę...
  Albo wykorzystywanie chorego systemu emerytalnego przez ponowne zatrudnianie pracownika po jego przejściu na emeryturę.

  Co do umów na czas określony to przynajmniej były formą ograniczania kosztów, choć mają też złe skutki.
  Tyle, że nie można usuwać złej formy wsparcia pracodawców nie dając nic lepszego w zamian.
  Prawna ochrona pracownika odchodzi w niebyt
 • Prawdziwa twarz Palikota
  Antynarodowa, antypolska.
  Nieświadomie Palikot zniechęci ludzi do swojej partii i rykoszetem do PO.
  Chodzi mu o zajęcie stanowiska skrajniejszego niż PO by oni wyglądali jak partia umiarkowana, ale to miecz obosieczny, a nastroje patriotyczne już budzą się w kraju i takie wypowiedzi tylko ludzi radykalizują.

  Pierwszy raz jestem mile zaskoczony postawą Szmita :)

  Co nie zmienia faktu, że PiS nie wykorzystuje swoich możliwości jako opozycja. Krytykowanie małego ruchu granicznego między ścianą wschodnią, a Rosją i innymi krajami wschodu to jest strzał w stopę.
  No, ale jak socjalista nie może się przyczepić do ekonomii... to musi się czepiać dupereli.

  Droga dla alternatywnych ruchów prawicowych zaczyna się szeroko otwierać.
  Palikot: "Ja bym się znacznie lepiej czuł mając za swój rząd Niemców, Francuzów"
 • @Arius Adolf Nowak
  Nas powinna interesować energia nuklearna i jej twórcze zastosowanie w obronności kraju... bez tego jesteśmy bezbronni jak tuż przed poprzednimi zaborami.
  Tania ropa - mitem , pożądany gaz - wkrótce "Arabska Wiosna"
 • To nie takie oczywiste
  Nie rozumiem tego myślenia.
  Nic się przecież nie zmienia od 20 lat, więc jak ktoś może pokładać jakiekolwiek nadzieje, w ludziach którzy należą do kasty okrągłostołowej?
  PiS jako jedyna opozycja jaka przetrwała jest z definicji naszpikowana kretami. Tak kontrolowano i zniszczono Solidarność i tak samo kontroluje się obecny sejm.

  Skąd pomysł, że Ziobro czy Kurski mieliby dać szansę na budowę nowej jakości? To będzie znowu PiSbis jak IIIRP jest PRL-bis.

  PJN? Przecież oni są typowymi koniunkturalistami... jak można zaufać komuś kto próbował zatopić własną partię? SP przynajmniej mają jakieś ideały nawet jeśli jest to pisowski fanatyzm. Sejm to nie jest klub ludzi z czystymi kontami... nie róbmy drugiej grubej kreski Panowie i Panie

  Pan Korwin-Mikke ma małe szanse na budowę alternatywnej prawicy, ale od lat prezentuje te same ideały, więc co do niego jest jakaś pewność i przewidywalność. Jego radykalizm to jest gwarancja rozpoznawalności i jego polityczna marka, a i czasy dojrzały do radykalnych rozwiązań.

  Polsce nie trzeba odgrzewania kotletów, ale zupełnej zmiany elit politycznych. Próg wyborczy to tylko 5%. Każda większa destabilizacja spowoduje trwałe zmiany w preferencjach wyborczych.

  Nie zamykajcie się na alternatywy inaczej znowu zostaniem z jedną nogą w tym samym szambie.
  Dlaczego PiS to Lewica? Uwaga: Ślemień, Chrzanów i Olkusz!
 • Zastanawiające
  1. Komu służy oczernianie Ryszarda Opary?
  2. Ten Pan nie pojawił się znikąd, więc blogerzy NE mogliby samodzielnie zweryfikować te domniemania z tych krążących linków prawda?
  Jeśli choć niektóre okażą się fałszywe umożliwi to przynajmniej otrzeźwienie części osób. Wiem, że Polacy tracą zaufanie równie łatwo jak dają się ponieść szczytnym ideom i ideowcom. Pamiętajmy o tym i po prostu szukajmy prawdy.
  3. Żaden wywiad z blogerem nie rozwieje wątpliwości, bo nigdy nie będzie zawierał wszystkich pytań zainteresowanych, pojawią się wątpliwości co do namaszczonego na dyskutanta itd.
  4. Kim właściwie jest Pan Opara, jakie ma poglądy, cele długofalowe? Chyba każdy jest tego ciekawy. Nikt tego Pana przecież na zbawcę narodu nie wybierał. A poza tym po owocach ich poznamy. Warto oceniać po osiągnięciach i nie oskarżać bez pewności. Portal łączący blogerów i patriotów powstał i to jest wartość sama w sobie.

  Osobiście interesują mnie odpowiedzi na pytania, które jasno wykluczą kwestie umożliwiające zweryfikowanie "przypadkową przynależność do grup interesów antypolskich".
  Stosunek do chrześcijaństwa i prawa do obecności etyki katolickiej w przestrzeni i debacie publicznej.
  Stosunek do polityki Rosji wobec Polski.
  Stosunek do polityki Niemiec wobec Polski. (była mowa o zagrożeniu wschodnim, a co z zachodnim i daleko-zachodnim?)
  Stosunek wobec korporacji, Unii, Nato, Izraela, Palestyny, Kosowa, Gruzji, Czeczeni, Iranu, Iraku.
  Stosunek do budowy organizacji ponadnarodowych, MFW, banków "amerykańskich", systemu pustego pieniądza, żydokomuny oraz jej powiązań międzynarodowych.

  Osobiście kieruję się certyfikatami zaufania. Wierzę Panu Szeremietiewowi, a on ręczy za Pana Oparę. Stąd nie zamierzam z miejsca wierzyć niesprawdzonym bredniom dopóki nie zobaczę dowodów. Oczywiście każdy musi zachować dla siebie margines ostrożności wobec każdego.
  Moje wystąpienie do Czytelników i Blogerów
 • Dzień właściwy
  Z praktycznego punktu widzenia to w sobotę jest największa szansa zebrania większej liczby uczestników.
  Niedziela to niedziela, a 12ty i 13ty jak wiadomo są zajęte...

  Każdy wie kiedy zaczął się stan wojenny, więc to żadne rozmydlenie.
  Obchody wprowadzenia stanu wojennego w Bydgoszczy
 • Taaa
  Muszą być łatwe i proste, a co najważniejsze pod kontrolą nacisków USA.

  Ciekawe jaka inna "niezależna" organizacja się tym zajmie.
  Ja bym już sprawdzał kto ostatnio awansował tam na najważniejsze stanowiska i czy aby nie należy do wiadomych kół finansjery spod jednego znaku, dolara oczywiście ;)
  Odpływają agencyjki...
 • Ciekawe
  Ciekawe jak długo utrzymają się w całości Chiny, gdy przestaną się tak szybko rozwijać lub powinie im się noga na przegrzewaniu gospodarki bezsensownymi inwestycjami...
  Co ciekawe został jeszcze jeden rezerwowy kontynent z niewyczerpanymi zasobami siły roboczej czyli Afryka... jak się Chiny rozpadną... to znajdzie się zastępstwo. Nie mówiąc o Ameryce Południowej.

  Co do wartości Juana to nie byłbym taki pewny. Jeśli Rosja stara się prędko budować potęgę rubla jako globalnej waluty rezerwowej, Chiny nie będą mogły w nieskończoność utrzymywać sztywnej wartości kursu i blokować wywozu waluty za granicę, a popyt na nią byłby gigantyczny.
  Najpierw euro, później dolar, a to co zostanie w koszyku wystrzeli w górę razem ze złotem.
  Nie ufajmy chińskim bankom!
 • Tak
  O ileż spadłaby korupcja po likwidacji KE ;)
  A ileż po upadku Unii.
  A po wolnych wyborach w Polsce to już ogóle bylibyśmy w niebie.
  A póki co trzeba żyć pod tym potrójnym reżimem.
  Koszty korupcji w UE wynoszą 120 mld euro rocznie
 • Po owocach ich poznacie, a póki co pochwalić i obserwować
  Te idee są tak dalekie od tego co reprezentował katolicko-eurosceptyczny PiS, że chyba ludzie będą w szoku ;)

  Cieszyłbym się gdyby tak zmieniła się retoryka tej partii, bo na prawdę miałaby niezłe przebicie.
  Mogę wieszać psy na tej partii, ale takiej zmiany nawet ja nie mogę nie pochwalić. I tak są dla mnie straceni, ale byłaby to ciekawa odmiana w odróżnienie od ich dotychczasowej pseudoprawicowej bezideowości.

  Nie rozumiem tych niskich ocen.
  Pomijając hipokryzję PiS ten plan jest bardzo wolnościowy, deregulacyjny, prorynkowy i prorozwojowy oraz gwaratuje demokratyzację sposobu zarządzania Unią tak jak było kiedyś.

  Trzeba popierać dobre zmiany nawet jeśli wprowadza je sam lucyfer.
  Kaczyński Europejczycy w referendach przeciw oligarchii
 • Jaka religia?
  Jeśli dzieli się religie na skrajne i nie, to proszę je wymienić.

  ideologia tak. Religia nie.
  Bolszewizm, komunizm, nazizm są z zasady całkowicie antyreligijne.
  Podejście ateistyczne lub neopogańskie z zasady wyklucza religijność w jej cywilizowanym rozumieniu.

  Każda religia zakłada z zasady duchowego doskonalenia się człowieka i wprowadza swój konkretny system etyczny.
  Jaki niby system etyczny istnieje w wszystkich socjalistycznych totalitaryzmach? One są skupione w 100% na materializmie.

  Nie mieszajmy pojęć, bo sami się zapędzimy w kozi róg.
  Kołodko Polacy wyjdą na ulice
 • To skutek braku zaufania do systemu
  politycznego i bankowego.
  Widzą, że bankructwo jest realne, więc działają racjonalnie i wyciągają pieniądze póki mogą.
  Najpewniej będą trzymać w skarpetach albo wymieniać na coś o trwałej wartości.
  Ciekawe czy wzrosną wskaźniki konsumpcji. Jeśli tak to może robią też zapasy na ciężkie czasy...
  Pewnie nie wiecie, że u nich wiedza o przekrętach banków centralnych rozpowszechnia się w niesamowitym tempie, to może wpływać na wzrost świadomości zagrożenia. To nie nieświadomi Polacy, którzy w kilka dni po dewaluacji stracili oszczędności całego życia.
  Grecy masowo wypłacają pieniądze z banków
 • Pytanie kto demonstruje
  i roznieca tę rewolucję?
  Otoczenie prozachodniej partii Jabloko z przywódcą z komisji trójstronnej dążącej do centralizacji i łączenia krajów w federacje kosztem suwerenności członków?
  A może to rozgrywki służb specjalnych o nowe strefy wpływów?

  Nie miejmy złudzeń, że to przyniesie jakąś nową jakość.
  Co nie znaczy, że rewolucje rozwijają się zawsze tak jak przewidują ich inicjatorzy :) Szczególnie jeśli odbywają się to w azjatyckiej Rosji.

  Mimo to każde rozluźnienie w Rosji to szansa dla Polski by coś ugrać.
  Szkoda, że nie wzmacniamy więzi z Polonią rosyjską, szczególnie niepokornymi potomkami Sybiraków mających duże wpływy w regionach Syberyjskich Rosji.

  Będzie się działo! Trzymam kciuki za Rosjan!
  W Rosji rewolucja a polska prawica śpi