Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze j100dulski

 • Niewypały ?
  Jakieś te rakiety... nieprzekonywujące. Rzecznik prasowy "Stirolu" opowiadał o katastrofie ekologicznej którą może spowodować ostrzał, co zostało zilustrowane kadłubem rakiety leżącej na kamyczkach przed budynkiem. Budynek cały, szyby w oknach są, tylko rakieta uszkodzona. I porysowana przez kamyczki. Leciała, zmęczyła się i usiadła. Mało bojowa. Następny przykład bardziej groźny. Rakieta wpadła w kamyczki i pogięło ją okrutnie. Jaką głowicę miał ten egzemplarz: burzącą, czy agitacyjną ?
  I trzeci nosiciel apokalipsy - ten wbił się w trawę koło torów kolejowych. Wokół świeża zieleń; brak śladów wybuchu czy spalenizny. Czy taki jest efekt działania systemów grad lub huragan ? Co innego słyszę, co innego widzę - jak żyć...
  Wojna Oligarchów
 • Przyganiał kocioł garnkowi...
  Prof. Zbigniew Brzeziński: "...trudno nie być przerażonym, do jakiego stopnia język polityczny stał się brutalny..."
  Prof. Zbigniew Brzeziński: "Te ciągłe nieodpowiedzialne bzdury... to jest coś tak wstrętnego i tak szkodliwego...Bo to jest strasznie wredna robota..."
  Profesor boi się własnych wypowiedzi ? Jakieś fobie ?
  Trudno nie być rozbawionym obserwując zacietrzewienie politologa.
  Brzeziński: zamach w Smoleńsku to bzdura
 • Nasi negocjatorzy ?
  "...Nasi negocjatorzy informowali mnie, że jest to „czysto” firma niemiecka..." Z całym szacunkiem dla Pana pracowników/współpracowników - ale czy byli to jedynie "Pańscy" negocjatorzy ? Wiedza o przeciwniku/partnerze jest niezbędna nie tylko przy grze w szachy... Zwłaszcza, że reprezentuje Pan specyficzny i dość hermetyczny segment przedsiębiorczości - z uwagi na skalę zaangażowania kapitałowego i technologie - dostępny dla nielicznych graczy.
  Postscriptum w sprawie gazociągu Bernau-Szczecin
 • "Do miłosierdzia nie można przymusić..."
  Z czcią i szacunkiem dla Osoby i Dzieła, ale: ponad 300 lat przed objawieniami Świętej Marii Faustyny Kowalskiej pewien Anglik znany jako William Szekspir pisał :
  Do miłosierdzia nie można przymusić:
  Ono opada jak ciepły deszcz z nieba,
  Błogosławieństwo przynosząc podwójne -
  Temu, kto daje, i temu, kto bierze.
  Najpotężniejsza z potęg tego świata,
  Królom przystoi bardziej niż korona.
  Berło oznacza moc doczesnej władzy,
  Atrybut tego majestatu, którym
  Monarcha wprawia nas w bojaźń i drżenie;
  Lecz miłosierdzie to więcej niż berło -
  Ono ustawia swój tron w sercach królów,
  Jak znak widomy obecności Boga:
  I ziemska władza jest Bożej podobna,
  Gdy sprawiedliwość słodzi miłosierdziem.
  Dlatego, Żydzie, kiedy się domagasz
  Sprawiedliwości, weź to pod uwagę:
  Nikt z nas nie zostałby zbawiony, gdyby
  Jedyną miarą była sprawiedliwość.
  Modlimy się o Boże miłosierdzie
  I ta modlitwa nas samych przyucza
  Do miłosiernych postępków.
  ("Kupiec Wenecki" w tłum. Andrzeja Barańczaka)
  PRZEPIĘKNA , DŁUGA - Modlitwa do Miłosierdzia Bożego
 • @Iza 10:50:11
  Z całym szacunkiem dla 3-letniego Człowieka: on naśladuje, imituje otoczenie, cytuje, powtarza, papuguje... Trudno o przemyślenia u osoby która dopiero zaczyna trawić życie, a nie tak dawno nauczyła się je nazywać - i to w raczej prosty sposób.
  Pani Wisława Szymborska miała dar - umiejętność której nie można kupić, odziedziczyć, wykraść ani się nauczyć. Była wielką Poetką. Nie wiem jakim była człowiekiem. Czy oceniając dzieło musimy beatyfikować twórcę ? Próby wyniesienia na ołtarze każdego, kto wychyla się ponad przeciętność dają karykaturalne efekty - dlaczego ciągle mylimy pomniki z ołtarzami ?
  Błądzę ze wstrętem
 • @ZeZeM.
  Krótki ten komentarz, taki... ergonomiczny. To miło, że jest Pan specjalistą od designu. Proszę jeszcze popracować nad sensem.
  W OBRONIE ADAMA SŁOMKI
 • Pogłębianie kanału
  "W... roku oglądalność kanału ... w komercyjnej grupie docelowej (16-49 lat) spadła..." - spadła i będzie spadać bo tak chce demografia. Grupa docelowa się kurczy co może być problemem dla reklamodawców, bo w naszym systemie emerytalnym działanie "silver economy" jest niezłym wyzwaniem.
  Tradycyjny przekaz telewizyjny, to co serwują popularne kanały, najlepsze lata ma za sobą. To koniec życia produktu. Zamiast podłączyć się do TVN24 czy Polsat News gapię się w ekran komputera nie tylko dlatego, że Pańskie publikacje są .... od produkcji koncernów. Tylko w necie mam szansę na kontakt z autorem i chwilowe choćby zaistnienie.
  Poza tym, oczywiście ma Pan rację.
  TVN na kacu
 • Profesjonalizm i doświadczenie...
  "Rapacki ma ogromne doświadczenie w tej materii, zabezpieczał wizyty papieża, szczyt w Warszawie, stworzył ustawę o imprezach masowych" (anonimowy wysoki urzędnik resortu).
  Jeżeli "zabunkrowanie" stolicy powodujące chaos komunikacyjny, stworzenie stref bezpieczeństwa "nur fur...", przymusowa przeprowadzka parkingów i militaryzacja stolicy - ilość służb mundurowych plus "dyskoteki" ich pojazdów służbowych - jeżeli mają świadczyć o profesjonalizmie autora i jego ogromnym doświadczeniu to bliżej nam do standardów Korei, a idealne państwo wg pracowników MSWiA znajduje się w koszarach.
  Rzeź schetyniątek w MSWiA
 • Uniwersytet trzeciego wieku ?
  Pozostając z szacunkiem/troską dla stanów emocjonalnych nie znanych mi ludzi; co dorośli - nawet bardzo dorośli - ludzie robią w sali szkolnej ?
  Zebranie rodziców czy kursy doskonalenia zawodowego ?
  North Koreans cry for dead leader Kim Jong Il.
 • Cienka czerwona linia...
  Portal Wirtualna Polska dodaje, że zatrzymanie "przebierańca" miało miejsce w Poznaniu, mieście - wg. inspektora Mariusza Sokołowskiego - nadgranicznym. "...mężczyzna przebrany był w kobiece ubrania. Prawdopodobnie szykował się do przekroczenia granicy."
  Byłabyż to granica moralności i dobrego obyczaju ?
  Przeciek przy zatrzymaniach w związku z prywatyzacją LOT-u i STOEN-u