Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Robik

 • Bergolio...
  O. Paul Kramer, który od dekad obserwuje i komentuje kryzys w kościele i jest autorem książek na ten temat napisał: ”Przez 40 lat mówiłem ludziom, że kryzys w Kościele, który rozpoczął się po Soborze Watykańskim II doprowadzi do podziału Kościoła, gdzie będziemy mieli dwóch papieży. W przeciwieństwie do poprzednich stuleci gdzie papieże byli rywalami, którzy odrzucali własne żądania, Benedykt i Bergoglio byli dotychczas współ-pretendentami, którzy razem rościli sobie prawo do Petrine munus, ale obydwaj, jak dotąd, akceptowali swoje twierdzenia. To się wkrótce zmieni, ponieważ z każdym dniem relacje między nimi stają się coraz bardziej napięte. Jest to nieuniknione i przepowiedziane w proroctwie: "Dwaj współ-pretendenci staną się rywalami: Prawdziwy papież i fałszywy papież (antypapież)."

  Zawsze mówiłem, że będziesz w stanie stwierdzić, który z nich jest fałszywym papieżem, ponieważ pozwoli na takie sprawy jak rozwód i ponowne małżeństwo, itd. - i wiele innych rzeczy na które katolicki papież nigdy by nie pozwolił. Franciszek jest heretykiem. On otwarcie i wyraźnie odrzucił nauczanie Chrystusa, aby głosić Ewangelię wszystkim narodom i nawrócić je na naszą chrześcijańską wiarę, mówiąc, że jest to "podniosły nonsens". Franciszek twierdzi, iż robienie tego jest złem! On także otwarcie głosił herezję, że wiara nie jest potrzebna do usprawiedliwienia i odkupienia, ale nawet ateiści, którzy idą za swoim sumieniem, są bez grzechu i mogą pozyskać odkupienie. On nie jest katolikiem, ale jest heretykiem.

  Nieugiętość Bergoglio jest manifestowana i znana. Porywczo odrzuca wiele oczywistych i zdefiniowanych dogmatów. Soborowi papieże, tacy jak Paweł VI, Jan Paweł II, i Benedykt XVI wyrażali heretyckie opinie, ale ich nieugiętość nie była jawna, jednak w przeciwieństwie do Bergoglio oni nie odrzucali bezpośrednich dogmatów, które są znane nawet najbardziej ignoranckiemu Katolikowi i dogmatów, które dotyczą Naturalnego Prawa.
  [...] Kiedy między dwoma papieżami nastąpi rozłam będziemy mieli wyraźnie dwóch rywalizujących papieży i dwa Kościoły (jak przepowiedziała błogosławiona Anna Katherine Emmerich): papieża Benedykta XVI nad Kościołem Katolickim, i Antypapieża Franciszka nad fałszywym kościołem, który będzie nadal nazywał siebie Katolickim, ale w rzeczywistości będzie (i w niektórych miejscach już jest) gorszy od "zreformowanych kościołów" XVI wieku.”
  "The Political Pope" – ulubieniec globalnego lewactwa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:43:43
  Warto pamiętać, że JPII miał duży wkład w w to czym stał się SWII.
  "The Political Pope" – ulubieniec globalnego lewactwa
 • II WŚ w pigułce
  Bardzo dobry artykuł.
  Jeśli zaś chodzi o Banderę to spotkała go zasłużona kara.
  Został dopadnięty w Monachium i zlikwidowany.
  Rocznica zakończenia II WŚ. Obłuda aliantów
 • @Talbot 08:32:35
  Rozumiem, że rabin jest satanistą a prezydent Putin tym kieliszkiem desabilizuje świat. Porównywalne jest to z tym co zrobiło Imperium Szatana w Libii, Iraku itd...
  Życzę dobrego samopoczucia.
  Putin grozi USA!
 • @eonmark 20:03:10
  To Imperium Szatana destabilizuje dzisiaj świat a nie Rosja.
  To właśnie to Imperium prowadzi nas w kierunku III WŚ a nie Rosja.
  W tej sytuacji tak dla "równowagi" walić w Rosję może tylko psychopata.
  To nie jest skomplikowane i powinieneś to zrozumieć.
  Putin grozi USA!
 • @Talbot 13:34:48
  To Ameryka wystąpiła ze skargą, że w Rosji rząd prześladuje satanistów nie zazwalając na ich rejestrację. W odróżnieniu od Ameryki gdzie istnieją sekty satanistyczne a szatanowi stawia się pomniki. Ale rozumiem, twoja nienawiść skierowana jest na Rosję a nie na Imperium Szatana.
  Putin grozi USA!
 • To tylko ustawka, według Talbota
  Według Talbota Rosja jest esencją zła... Ameryka też... podobno
  Jednak na okrągło wali wyłącznie w Rosję.
  Putin grozi USA!
 • @nikander 11:03:12
  Witam,
  Przepraszam za proste chyba pytanie:
  czy mógłby Pan wytłumaczyć co to znaczy wykup wzrostu PKB?
  Pozdrawiam
  Kaczyński – największy obecnie "złodziej mimo woli"
 • Zdobyli czy wyzwolili?
  No dobrze, jeśli "zdobyli" to jako prawi ludzie powinniśmy im to teraz oddać albo zwrócić Niemcom.
  Zdobyli czy wyzwolili?
 • Operacja Wisła 2
  Właśnie w tej chwili trwa Operacja Wisła II.
  Miliony Ukraińców przesiedlają się dobrowolnie na teren Rzeczypospolitej.
  Czy Operacji WISŁA można było uniknąć i jak ją dokończyć
 • @Tiamat 06:05:15
  "Straszliwie sie zmienil stosunek do obywateli. Zadna grupa spoleczna nie jest szanowana"
  Dokłądnie!
  Czy ktoś może wyobrazić sobie taką sytuację, żeby w PRL-U posadzono za kasą kobietę z pampersem?
  NIEMOŻLIWE!
  Jak to było w tym PRL-u - 30.04.2017.
 • @lorenco 01:08:35
  "pani Gierek jeździła do fryzjera do Paryża"
  To jest oczywiste kłamstwo!
  Propaganda pogierkowska robiła wszystko żeby oczernić Gierka.
  Pokazywali jego pałac ze złotymi klamkami itp.
  Prawda jest natomiast taka, że gdyby nie emerytura z Francji i Belgii to były szef państwa w "wolnej" Polsce przymierałby głodem.
  Jak to było w tym PRL-u - 30.04.2017.
 • @Jasiek 17:48:24
  Polacy są mordowani na różne sposoby.
  W dzisiejszej "wolnej" Polsce jest rekordowa liczba samobójstw.
  W tej chwili PiS legalizuje broń biologiczną nazywaną GMO.
  Jak to było w tym PRL-u - 30.04.2017.
 • PRL a III RP
  Mówiąc o PRL-u mamy na myśli lata 45-89.
  Chcąc jednak sprawiedliwie ocenić ten okres należy rozróżnić lata powojenne, stalinowskie i te późniejsze.
  Oczywiście najlepsze czasy to te Gierkowskie.
  W 80 roku wydazryła się "kolorowa rewolucja" (jakiego koloru?) i zaczęła się jazda w dół.
  Wszystkie rządy po 89 to rządy zdrady narodowej które doprowadziły Polskę na skraj zapaści (ekonomicznej, moralnej, socjalnej...).
  Z tego co pamiętam to zadłużenie za Gierka było poniżej 20 mld $ (chyba ok. 18). To dopiero Jaruzelski rozwalił gospodarkę.
  Jak to było w tym PRL-u - 30.04.2017.
 • Jedno drażni a drugie nie...
  Jak to jest, że "symbolika z czasów II wojny światowej" niektórych "polskich" polityków drażni a symbole banderowskie jakoś nie?
  Przykład:
  "W bibliotece Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach – polskiej placówki oświatowej nadzorowanej przez polskie instytucje i finansowanej z polskiego budżetu – propaguje się banderyzm, UPA, a nawet samego Stepana Banderę."
  Ruszają Nocne Wilki
 • @roux 09:46:19
  Wklejanie zdjęcia prezydenta Putina z krzyżem w ręku (z grymasem na twarzy) jest ohydną manipulacją i oszustwem.
  Putin - szansa ostatnia Babilonu Wielkiego?
 • @Rebeliantka 18:50:54
  W ostateczności chodzi o Prawdę. A prawda jest taka iż kilkakrotnie "podchodzono" do tego poświęcenia Rosji i s. Łucja zawsze odpowiadała, że musi paść słowo Rosja i muszą w tym akcie być obecni wszyscy biskupi. ŻADEN z tych warunków nie został spełniony - to OCZYWISTE! Można oczywiście założyć dla "świętego spokoju" że to poświęcenie zostało dokonane ale w tym wypadku mamy poważny kłopot ponieważ musimy dojść do oczywistego wniosku iż Maryja nie dotrzymała obietnicy. Od 84 roku nie tylko że nie nastał pokój ale jest coraz gorzej w tym względzie. Również i Rosja się nie nawróciła. Chyba nie będzie Pani próbowała zaprzeczać?? S. Łucja zadała kiedyś pytanie podczas widzenia (będąc już w klasztorze) dlaczego Bóg nawet bez spełnienia tych warunków nie uczyni pokoju na ziemi? Odpowiedź była taka, że ludzie po poświęceniu ZOBACZĄ (zrozumieją), że ten pokój zawdzięczają bezpośrednio Maryji. Czyli, że ta zależność: POŚWIĘCENIE-POKÓJ będzie widoczne dla wszystkich ludzi. Minęły już 33 lata i NIC! Jeśli Pani uważa, że ten obiecany pokój nastąpi w jakiejś niesprecyzowanej przyszłości i ludzie dostrzegą wtedy tę zależność to w sposób oczywisty jest Pani w błędzie. Na koniec tej naszej wymiany zdań dodam jeszcze jeden ciekawy argument; również znany egzorcysta Watykanu Gabriele Amorth (nadzwyczajnie prawa i uczciwa postać) który był organizatorem tego "poświęcenia" z '84 roku i znajdował się kilka kroków od samego papieża mówi w wywiadzie udzielonym radiu "Fatima TV": "Kneeling in front of the statue, he (chodzi o papieża) attempted the consecration, but all around him were politicians who told him, 'You can't name Russia. You can't.' And he asked again, 'Can I name it,' and they said, 'No, no, no."
  Dla pełnego zamknięcia sprawy pozwolę sobie jeszcze na jeden dodatek.
  "22 marca 1984 roku, trzy dni przed ceremonią, s. Łucję odwiedziła jej przyjaciółka Maria Eugenia Pestana. W trakcie odwiedzin zapytała: "Cóż Łucjo, tak więc w niedzielę będzie miało poświęcenie?". S. Łucja odpowiedziała (znając już treść tego aktu): "To poświęcenie nie stanowi przełomu (...) Rosja nie pojawia się w nim jako jedyny obiekt poświęcenia" (br. Francois, "Fatima: Tragedy and Triumph", ss.167-168 Treść tej rozmowy przekazała Maria Pestana następnego dnia w rozmowie telefonicznej ks. Caillon, którinformował o niejbr. Michaela w liście z 30 marca 1984).
  Na tym zakończę tę naszą wymianę argumentów. Jeśli Pani dalej uważa bez żadnych wątpliwości iż to poświęcenie zostało dokonane to ma Pani takie prawo ale Prawdy w tym względzie na da się ukryć i kiedyś będzie ona widoczna dla wszystkich. Z Bogiem.
  Wielkanoc w stulecie Fatimy.
 • @Rebeliantka 12:36:32
  Ja do tych linków oczywiście nie zaglądam ponieważ sytuacja jest bardzo klarowna: Rosja nigdy nie była poświęcona przez papieża.
  We wrześniu roku 1985 (rok po niby dokonanym poświęceniu) s. Łucja udzieliła wywiadu który został opublikowany na łamach :Sol de Fatima".
  Fragmenty:
  (mowa o "poświęceniu" z marca 1984 roku)
  strona 84.
  Pytanie do s. Łucji: "Czy więc nie dokonał on tego, o co prosiła Ona w Tuy?
  S. Łucja: "Nie uczestniczyli w tym wszyscy biskupi i NIE WYMIENIONO ROSJI.
  Pytanie: Tak więc poświęcenie nie zostało przeprowadzone w taki sposób, o jaki prosiła Najświętsza Maryja Panna?
  S. Łucja: "Nie".
  Wielkanoc w stulecie Fatimy.
 • @Rebeliantka 12:24:38
  A więc Rosja nie została poświęcona i w konsekwencji nie nawróciła się i nie nastał obiecany okres pokoju.
  Naciąganie faktów to czysta dezinformacja.
  Wielkanoc w stulecie Fatimy.
 • @Rebeliantka 18:19:24
  Istnieje bardzo łatwy sposób żeby sprawdzić kto zajmuje się dezinformacją.
  Wystarczy sprawdzić tekst tego POŚWIĘCENIA i zobaczyć czy w ogóle występuje tam słowo ROSJA!
  Wielkanoc w stulecie Fatimy.