Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Robik

 • @Talbot 14:59:08
  Musisz być jednym z nich skoro jesteś tak perfekcyjnie poinformowany.
  Rosja i Iran idą na wojnę z Izraelem
 • @Pedant 13:03:41
  Udział Żydów we władzach rewolucji bolszewickiej:
  Rada Komisarzy Ludowych
  na ogólną liczbę 22 osób: 19 Żydów, 1 Ormianin, 1 Rosjanin, 1 Gruzin
  Komisariat Wojny
  na ogólną liczbę 43 stanowisk:
  35 Żydów, 7 Łotyszy, 1 Niemiec ani jeden Rosjanin
  Komisariat Spraw Wewnętrznych
  12 Żydów
  Członkowie Moskiewskiej CZEKA
  Na ogólną liczbę 62 stanowisk:
  43 Żydów, 10 Łotyszy, 2 Niemców, 2 Polaków, 3 Ormain, 2 Rosjan
  Wystarczy?
  Rosja i Iran idą na wojnę z Izraelem
 • @Jan Paweł 08:51:05
  JPII NIGDY nie zawierzył Rosji Matce Boskiej!
  Prawa człowieka i obywatela po żydowsku - nowe standardy
 • Gdzie te głosy potępienia dla Izraela?
  No i czy słychać te potężne głosy oburzenia organizacji antyrasistowskich i tych montorujących prawa człowieka i demokrację?
  Jakoś cicho... Dlaczego?
  Prawa człowieka i obywatela po żydowsku - nowe standardy
 • @kula Lis 67 09:02:15
  Teraz kolej na wycofanie się ze znowelizowanej nowelizacji...
  PIS chce sprywatyzować Lasy Państwowe?
 • Samo sedno
  Dokładnie tak jest.
  Putin wie, że globalna wojna jest już przesądzona.
  W tej chwili robi wszystko żeby wybuchła ona jak najpóźniej ponieważ
  czas jest jego sprzymierzeńcem.
  Dwa przedstawienia, jeden reżyser - Putin
 • Sejmowe świnie
  Wszystkie świnie są zarażone... ale te w Sejmie.
  Czym?
  Chciwością, tchórzostwem, głupotą...
  Afrykański Pomór Świń - jakaś schizofrenia władzy
 • Polak zmanipulowany...
  I po to właśnie mieliśmy "solidarnościową" rewolucję.
  Za "komuny" wszyscy Polacy wiedzieli, że nie ma wolności słowa.
  Dzisiaj wielu się wydaje, że taką wolność mamy.
  To kiedy Polacy żyli bardziej w prawdziwym świecie?
  Wtedy czy teraz?
  Dozwolieno cenzuroj?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:13:42
  Strzelam: Talbot albo Huysky.
  Spotkanie Trump - Putin. O co chodziło Trumpowi?
 • @Oscar 15:41:58
  Człowieku, zamiast budować solidną gospodarkę w której rodzice tych dzieci a później dorosłe już dzieci mogłyby zarobić same na godne utrzymanie zadłuża się państwo, niszczy się podstawy pod zdrową gospodarkę. W konsekwencji te dzieci zostaną niewolnikami bez przyszłości. Za kilka lat zobaczysz jakie będą tego skutki.
  DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO
 • No właśnie...
  "Jeżeli się przyjrzymy różnym trenerom, selekcjonerom, którzy sami niczego szczególnego nie osiągnęli, wielkich czy choćby średnich sukcesów nie mają. Gdy ich do tego posłuchamy, jak mówią, co mówią, jak formułują myśli i zdania – nie raz i nie dwa odniesiemy wrażenie, ze to w sumie – takie smętne nieloty."
  Boniek zapytany przez dziennikarza o warunki jakie mają polscy piłkarze w Rosji odpowiedział:
  "mamy wszystko czego nam brakuje"!
  Totalna Nawałka - artyści i - brygada budowlana z Polski
 • @Oscar 12:45:21
  Wypisujesz potworne bzdury.
  Czy obawiasz się, że artykuły dziecięce byłyby "masowo wywożone zagranice by je sprzedać z dużym zyskiem?"
  I komu by to miało przeszkadzać???!!!
  Toż wtedy wzrosłoby tylko zatrudnienie, zyski, podniosłyby się naturalnie płace itd....
  Przecież to nie byłyby ceny dumpingowe. Ich opłacalność wzrosłaby tylko dlatego, że zmniejszono by koszty ich produkcji.
  Państwo nie dopłacało by do ich produkcji tylko odessałoby się od cycka.
  DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO
 • @Robik 12:07:40
  c.d.
  "Mówiąc o wzroście wynagrodzenia trzeba napomknąć, że są one mało odczuwalne dla pracowników prywatnych firm. Wzrost wynagrodzeń według danych GUS jest generowany bowiem głównie przez sektor publiczny. Trzeba pamiętać, że największym beneficjentem wzrostu płacy minimalnej jest budżet Państwa, za sprawą wysokiego opodatkowania pracy. Prześledźmy to.

  Rząd aby zwiększyć wpływy podatkowe na rozdawnictwo socjalne podwyższył w ciągu 3 lat płacę minimalną z 1850 zł do 2220 zł. Podwyżka tak więc to 370 zł czyli 20%. Pracodawca z kolei musi ponieść dodatkowy koszt 457 zł w formie dodatkowych podatków (ZUS za pracownika) plus oczywiście pokryć podwyżkę 370 zł na pensję pracownika, też z własnej kieszeni.

  Koszt pracodawcy: 827 zł
  Do kieszeni pracownika trafia: 266 zł*
  Do budżetu socjalistów trafia: 561 zł
  * do kieszeni pracownika tylko teoretycznie trafia 266 zł. W cenie każdego produktu są zawarte kolejne podatki np VAT 23%, podatek dochodowy sprzedawcy i producenta 19% i mnóstwo innych drobniejszych podatków. Przykładowo wydając 266 zł na paliwo na stacji benzynowej kupisz tak naprawdę paliwa za 106 zł bowiem 160 zł to podatki zawarte w jej cenie.

  Zróbmy podsumowanie na tym przykładzie:

  Koszt pracodawcy: 827 zł
  Realny wzrost wynagrodzenia pracownika: 106 zł
  Do budżetu socjalistów trafia: 721 zł
  Co więcej, przez wzrost płacy minimalnej rosną także składki ZUS, które musi opłacać każdy kto prowadzi działalność gospodarczą. Uderzają one wyłącznie w polskie firmy rodzinne. W 2015 wynosiły one 1095 zł, a dziś prawie 1300 zł. Koszt prowadzenia firmy w tym zakresie wzrósł więc o prawie 19%.

  Krótkowzroczność socjalistów spowolni długoterminowo nasz rozwój
  Dobrobyt bierze się z pracy, innowacji, wolności gospodarczej i własności prywatnej. Produktywność trzeba nagradzać, a nie karać jak to robią socjaliści. Socjaliści karają finansowo tych, którzy pchają nasz kraj do przodu, a łup dzielą między sobą a swoimi wyborcami, którzy żyją na zasiłkach. Nie ma w tym żadnej sprawiedliwości, a długoterminowo prowadzi to do zubożenia całego społeczeństwa.

  Socjalizm to zawsze przykre równanie do dołu.

  Tymczasem, szykujmy się na dalszy wzrost podatków, bowiem jak tylko wzrost PKB spowolni, pieniędzmi pracujących trzeba będzie zasypać gigantyczną dziurę budżetową. Przypomnę tylko, że prawdziwe zadłużenie Polski przekroczyło już 300% PKB. Socjaliści nigdy nie zlikwidują wprowadzonych zasiłków ponieważ chcą rządzić za wszelką cenę i sami bogacić się cudzym kosztem."
  Za: 800 tys Polaków przeszło na socjal – Efekt 2 lat Socjalizmu+
  https://rekinfinansow.pl/800-tys-polakow-zasilki-zamiast-pracy/
  DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO
 • @Oscar 11:39:51
  To prawda, nic nie zrozumiałem.
  Czyli to co robi teraz PiS to nie rozdawnictwo?
  Jak można poprzez PiS-owskie rozdawnictwo likwidować patologie skoro w ten spsób zlikwiduje się tych którzy w tym opresyjnym systemie próbują jeszcze cokolwiek wytwarzać?
  Czy nie prościej zamiast wprowadzać 500+ było obniżyć podatki na wszystkie te artykuły jakie niezbędne są z wychowywaniem dzieci?
  Jest to elementarnie proste do skalkulowania.
  W ten spsób w kieszeniach rodziców ZOSTAŁOBY extra 500 zł.
  Byłoby to z korzyścią dla wszystkich oprócz polityków i urzędników.
  To jest samobójcza polityka która doprowadzi kraj i naród do bankructwa.
  Wtedy im żadne 500+ nic już nie pomoże.
  Ludziom potrzebna jest praca i to praca dobrze opłacalna. Tego nigdy się nie osiągnie wysokimi obciążeniami i podatkami.
  "12-13 mln Polaków w sektorze prywatnych firm – utrzymuje 24 miliony Polaków, z czego w firmach z polskim kapitałem pracuje coraz mniej osób."
  "Sam program 500+kosztuje około 24 mld zł rocznie. Wcześniejsze emerytury do 2021 roku pochłoną minimum 54 mld zł. Polacy, którzy pracowali na własne utrzymanie teraz żyją na zasiłkach… tak więc rocznie kosztuje nas to kolejne miliardy w formie utraconego PKB. Oczywiście 500+ i wcześniejsze emerytury to tylko jedne z wielu zasiłków, które wprowadzono lub rozbudowano od czasu przejęcia władzy przez socjalistów pod koniec 2015 roku.
  W uproszczeniu możemy przyjąć, że nagle w budżecie Państwa jakimś cudem znalazło się 50 mld zł rocznie, które można wydawać! Skąd zatem pochodzące te pieniądze? Przede wszystkim z wpływów podatkowych i kredytów. Ciężar wyższych podatków i zadłużenia odczuwają na razie nieliczni ale tylko do czasu.
  Obecnie najmocniej po kieszeniach obrywają polscy prywatni przedsiębiorcy – coraz wyższe i nowe podatki, nowe biurokratyczne nakazy, zakazy i ograniczenia w rozwoju (np. licencje, pozwolenia, żenujące niestabilne prawo gdzie wszystko zależy od interpretacji urzędnika, brak pracowników). Socjaliści od końca 2015 roku wprowadzili lub podwyższyli ponad 30 podatków nazywanych dla niepoznaki opłatami, daninami, składkami, licencjami. Jak mocno do kieszeni rodzimych przedsiębiorców chcą dalej sięgnąć socjaliści świadczy zapowiedź wprowadzenia „daniny solidarnościowej” w wysokości 4% od dochodu, przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Opodatkowanych zostałoby na początek 100 tys najbardziej przedsiębiorczych Polaków, z czego 82% to firmy rodzinne rozliczające się deklaracjami PIT.

  Zamiast wspierać podatkowo rodzime prywatne firmy, które płacą procentowo wyższe podatki w Polsce niż zagraniczne korporacje, Premier Morawiecki chce wycisnąć z nich jeszcze więcej pieniędzy na zasiłki socjalne. Z kolei zagranicznym korporacjom Premier Morawiecki przyznaje hojne dotacje… za pieniądze ściągnięte od polskich rodzinnych firm i ich pracowników.

  Socjalizm to oszustwo, co historia pokazała już dziesiątki razy. Socjalizm, po wstępnym okresie euforii mas, zawsze prowadzi do zubożenia całego społeczeństwa, a w drastycznych przypadkach do katastrofy gospodarczej i rozlewu krwi.

  Scenariusz zawsze jest ten sam. Najpierw przypływ gotówki w postaci zasiłków i złudzenie wzrostu zamożności. Po paru latach okazuje się, że pieniądze się skończyły, nagle pojawia się duże bezrobocie i inflacja, a w sklepach pozostaje drożyzna.

  Niepokojące konsekwencje Socjalizmu+ zaczynamy widzieć już teraz, po ledwie 2-3 latach.

  Inwestycje rodzimych polskich firm pikują
  Po objęciu władzy przez socjalistów w IV kwartale 2015 roku, inwestycje polskich rodzimych firm runęły. W I kwartale 2018 odnotowano największy spadek inwestycji prywatnych polskich firm – 6,7% rok do roku. W dalszej części roku będzie równie źle lub jeszcze gorzej. Nie zdziwię się jeśli po wprowadzeniu daniny solidarnościowej, inwestycje prywatne dokonywane przez Polaków, będą spadać w tempie kilkunastu procent rocznie.

  Koszty prowadzenia firmy wzrosły bardzo mocno i szybko za sprawą ustawowego czyli sztucznego podwyższania płacy minimalnej oraz wprowadzenia zasiłków socjalnych, które sprawiły, że ponad 800 tys Polaków przestało pracować.

  Rodzime firmy zamiast inwestować w rozwój przeznaczają wolne środki na wynagrodzenia, które rosną nieadekwatnie szybko do produktywności pracowników i firmy. Wynagrodzenia rosną bo ustawowo zmusza się firmy do płacenia więcej za pracę, która na wolnym rynku nie jest tyle warta. W dłuższym okresie doprowadzi to do utraty konkurencyjności względem zagranicznych firm i zamknięcia wielu polskich rodzinnych firm."
  DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO
 • @kula Lis 67 11:27:03
  No i jak tu nie chwytać za broń?
  Oops! Zapomniałem, nie mamy też broni.
  DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO
 • @Oscar 09:39:34
  Cóż takiego dobrego "gospodarczo" robi PiS?
  PiS buduje socjalizm który za kilka lat doprowadzi Polskę do ruiny.
  "Konsekwencją naszych wyborów są Podatki i Socjalizm (w skrócie PiS) czyli polityka gospodarcza, która nasiliła się przez ostatnie lata. Ta polityka prowadzi do przyśpieszonej kolonizacji ekonomicznej Polaków. To podobny schemat działania jaki stosuje Unia Europejska wobec Polaków – za pomocą dotacji, legislacji i fiskalizmu robi z nas niewolników ekonomicznych. Sami sobie strzelamy gola. Mogę sobie tylko wyobrazić uśmiech na twarzy Pani Merkel i jej poklask dla obecnej polityki gospodarczej Polski.
  Bardzo łatwo kupiono poparcie społeczeństwa świadczeniami socjalnymi; wszelkie rozdawnictwo typu 500+, 300+, darmowe leki, wzrost płacy minimalnej zwiększyło konsumpcję, pozwoliło lepiej żyć Polakom – ale to wszystko na bardzo krótką chwilę – tylko do najbliższego kryzysu gospodarczego. To bowiem tylko pieniądze z kredytu, podwyższania i uchwalania nowych podatków na pracujących."
  (za: Kolonizacja ekonomiczna Polski – przyczyny i skutki:
  https://rekinfinansow.pl/kolonizacja-ekonomiczna-polski/
  Polecam:
  800 tys Polaków przeszło na socjal – Efekt 2 lat Socjalizmu+
  https://rekinfinansow.pl/800-tys-polakow-zasilki-zamiast-pracy/
  "W telewizji cały czas słyszę, że bezrobocie jest najniższe w historii. Nikt z dziennikarzy telewizyjnych nie wspomina, że chodzi wyłącznie o bezrobocie rejestrowane. Bardziej miarodajny jest wskaźnik aktywności zawodowej BAEL na podstawie danych GUS. Tutaj sytuacja wygląda fatalnie.
  Aktywność zawodowa Polaków spadła do najniższego poziomu od trzech lat, a zatrudnienie rośnie tylko w sektorze publicznym. Mamiąc się danymi o malejącym bezrobociu, trwonimy okres dobrej koniunktury, nie wprowadzając reform strukturalnych. Wkrótce wszyscy za to zapłacimy.
  Gdyby nie napływ Ukraińców i innych bliskich nam kulturowo imigrantów ceny w sklepach poszybowałoby w kosmos w bardzo krótkim czasie. Okazuje się jednak, że nawet napływ imigrantów nie zdołał uzupełnić luki po ponad 800 tys Polakach, którzy przeszli na zasiłki lub wyjechali z Polski.
  Intuicyjnie wydaje się, że jeżeli bezrobocie spada, to zatrudnienie rośnie o tyle samo. To niestety nieprawda. Liczba pracujących w ciągu roku wzrosła jedynie o 63 tys., a bezrobotnych spadła o 217 tys. Co może jeszcze bardziej niepokoić, to fakt, że ten niewielki wzrost został całkowicie wygenerowany przez sektor publiczny. Zatrudnienie w prywatnych firmach spadło w ciągu roku o ponad 40 tys. osób
  Kto płaci za Socjalizm+?
  Nie ma cudów – pieniądze w budżecie Państwa na rozdawnictwo socjalne bierą się wyłącznie z podatków i kredytów.
  W perspektywie paro-letniej najwięcej zapłacą Ci, którzy już teraz płacą za beztroskie życie na socjalu milionów Polaków. Tymi nieszczęśnikami są:
  pracownicy prywatnych firm
  rodzimi przedsiębiorcy
  Niestety te dwie grupy społeczne będą płacić coraz większe podatki za rozdawnictwo socjalne Rządu RP.
  W tej chwili pracownicy firm prywatnych jeszcze nie czują konsekwencji socjalizmu+. W kieszeni poczują to od 2019 roku kiedy wejdą w życie pracownicze programy emerytalne."

  W kwestii "nadzwyczajnej kasty" to PiS chce zastąpić obecną kastę swoją kastą.
  DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO
 • @Ryszard Opara 07:12:58
  Jeśli można... to gdzie Pan mieszka w Australii? Sydney?
  Dzisiejszy Świat: Ameryka - UE; i...Polska. Moja prawda
 • @Lotna 17:23:40
  Jak można nie widzieć że PiS to zdrajcy polskich interesów?
  Nie rozumiem tego.
  DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO
 • @ikulalibal 23:52:31
  Z taksówki do zbrojeniówki!
  Zanim Walentynowicz zawodowo związał się z podlegającą MON instytucją, przez lata był taksówkarzem. Jeździł starą dacią logan, którą kupił dzięki wsparciu babci...
  Z zawodu jest technikiem mechaniki i eksploatacji pojazdów samochodowych.
  Niewdzięczny PiS
 • Generalnie 5* ale...
  "Po trzech latach urzędowania prezydent Duda, którego korzenie sięgają Unii Wolności (żydowskie lobby polityczne) jawi się jako człowiek, który zdradził nie tyle środowisko, które go wypromowało, ale co ważniejsze naród polski."
  Duda nie "zdradził PiS-u. Tak miało dokładnie to wyglądać.
  Duda jest taki jaka jest PRAWDZIWA twarz PiS.
  Niedawno sam karzełek z Żoliborza stwierdził, że Duda będzie kandydatem PiS na stanowisko prezydenta w następnych wyborach.
  A więc jesteśmy dokładnie na ścieżce i kursie.
  "Kiszczak (który zamówił sobie śmierć bł. ks. Popiełuszki na imieniny)"
  W tym temacie karzełek też kłamał przed wyborami.
  Obiecywał, że jak tylko PiS dojdzie do władzy to prok. Witkowski dostanie sprawę mordu na księdzu Jerzym...
  Oczywiście, przed wyborami mówi się to co ludzie chcą usłyszeć a po wyborach mają już wszystkich w doopie!
  DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO