Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @Krzysztof J. Wojtas 07:26:44
  Nic z tego. Klamka zapadła już dawno temu, a warunki klimatyczne w tym roku tylko proces ten przyspieszą. Żywność na wsi władzy nie jest potrzebna. Wystarczą nieliczne wielkie kombinaty produkcyjne które łatwo kontrolować. Właściciele takich kombinatów są spolegliwi wobec władzy , bo bardzo dużo mogą stracić.
  W sytuacji klęsk czy to wojennych , czy naturalnych np. OTK łatwo spacyfikują takie jednostki uzyskując kontrolę nad żywnością.. W przypadku milionów rolników jest to prawie niemożliwe.
  Zresztą zarówno w przypadku rolnictwa jak i przemysłu wszystko idzie w myśl założeń pewnego czerwonego barona który już prawie dwa wieki temu stwierdził, że klasa średnia jako rozsadnik systemu nie jest nikomu potrzebna. " We people" potrzebują bowiem tylko łatwo kontrolowalnych milionerów do pilnowania milionów niewolników.
  Nawet z zaćmą na oczach taki proces łatwo zauważyć.
  Swoją drogą taka dyskryminacja polskich rolników w ramach unii (Dopłaty bezpośrednie) jest niedopuszczalna. Potwierdza to kolonialny charakter Polski wobec centrali w Brukseli.
  Dymisja Jurgiela
 • skoro szanowni Panowie Alex. Oświat, Programista, Zdzich
  Tak zawzięcie bronią obecnego systemu pieniężnego na świecie, to przeciwko czemu się burzycie? Przeciwko jakiej władzy? Przeciwko komu?
  Przecież cały system polityczno -gospodarczy świata , cała geopolityka jest praktycznie następstwem sytemu emisji i kreacji pieniądza. Ten który tym steruje praktycznie ma kontrolę poprzez władzę nad pieniądzem nad całą gospodarką i polityką światową. Skoro Wam to odpowiada, to po jakie licho zamęt siejecie? Moim zdaniem w zwykłe bambuko gracie. Bez przekierowania środków wynikających z emisji i kreacji pieniądza w kierunku społeczeństwa zamiast prywatnych bankierów nic w geopolityce się nie zmieni. Właśnie te olbrzymie środki służą nielicznej garstce ludzi do zaciskania nam coraz bardziej obroży na szyi , powoli ale nieubłaganie zmierzając w kierunku całkowitego pozbawienia nas wolnej woli- wartości w akcie stworzenia nam przydzielonej. Tutaj nie potrzeba ani wielkiej inteligencji, ani wielkiej wiedzy , a tylko niewielkiej zdolności logicznego myślenia by taki proces zaobserwować.
  Wyedukujmy Nikandera
 • posłuchałem
  Masz odwagę.....
  Motyl
 • @Oświat 20:04:47
  A wiesz dlaczego? Wyłączając fachowe dywagacje, wszystkie rządy wprowadzające suwerenność monetarną są wysyłane na śmietnik historii przeważnie w tysiącach litrów krwi narodu tej suwerenności chcącego. To dowodzi , że Nikander ma rację, a nie Alex czy tez programista. Sprawa jest oczywista i nie potrzeba podpierać jej wypowiedziami żydowskich bankierów z dalekiej przeszłości na ten temat.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @Oświat 20:04:47
  bzdury gadasz....
  Wyedukujmy Nikandera
 • @AlexSailor 19:32:53
  Z perspektywy 65 lat mojego życia stwierdzam , że człowiek w tym pogardzanym dzisiaj socjalizmie, miał dużo więcej podmiotowości niż teraz w praktycznie ukształtowanym już systemie kastowym. Właściwie jest on aktualnie betonowany by było jeszcze lepiej jak jest dla kasty zarządzającej.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @AlexSailor 19:27:04
  Kadafi jakoś problem kredytów między innymi mieszkaniowych rozwiązał z korzyścią dla społeczeństwa z pominięciem banksterskich odsetek za co wielcy tego świata skrócili go o głowę. A więc można tyle , że ryzyko jest duże.... Twoja obrona stanu istniejącego nieco zastanawia.
  Wyedukujmy Nikandera
 • jestem ogromnie ciekaw
  czym zagraża panu Rozenkowi Korea Północna, że tak się jej boi.
  W transtlantyckim potrzasku
 • @tańczący z widłami 16:12:28
  niewiele się pomyliłeś...
  Sportowa beczka miodu z łyżeczką politycznego dziegciu
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:07:27
  Patrząc na to wszystko stwierdzam , że najszczęśliwsi są CI którym do tego szczęścia wystarczy podupcyć, pojeść i w ciepełku się wyspać.
  I więcej nic ich nie interesuje.
  Jest jeszcze taki blog współgrający z powyższym tekstem i tym co Muki pisze. mistykabb.wordpress.com
  Włosy dęba stają o czym autorka tam opowiada. Dla mnie zrozumiałe są tylko jej słowa, bo sens wywodów jest poza moją percepcją.
  Huna w ST o.8b Reptilianie – Reptoidy, Humanoidalne gady
 • @lorenco 14:12:31
  Przyłączam się do krytyki Talbota. Wg. mnie przekroczył dopuszczalne normy ludzkiego zachowania. Pewnie swe wartości opiera na tych zawartych w talmudzie, skoro mu ludzie je wyznający nie przeszkadzają, a nawet w ich obronie staje. Talbot, Ty i Twoje pisanie dla mnie już nie istnieje....
  Ekspansja rosyjskiej dezinformacji
 • właśnie dzisiaj
  byłem świadkiem jak facet się dziwił , że ludzie nie bali się jechać do Rosji na mistrzostwa....
  Maccarthyzm po polsku
 • Tak na moje oko
  to wszystkie strony sieją fałszywe informacje i o sobie i o przeciwnikach politycznych. Nic w tym nowego. Co najwyżej narzędzia się zmieniają.
  Ekspansja rosyjskiej dezinformacji
 • @Zawisza Niebieski 19:47:51
  Ciekawy ogląd geopolityczny Bartosiaka między innymi związany z lotniskiem CPK
  https://www.youtube.com/watch?v=WHrGmxO1GRk
  Poza tym Braun też interesujące przypuszczenia w tej sprawie przedstawia
  https://www.youtube.com/watch?v=dXCLkLhkkWA
  Witamy w Baranowie, czy żegnamy Baranów
 • @Zawisza Niebieski 19:47:51
  A zdążysz się załapać na te lotniska nim alzheimer Cię dopadnie?
  Witamy w Baranowie, czy żegnamy Baranów
 • @Wrzodak Z. 09:11:21
  Polska to bogaty kraj - nie do zaj.....a. A w najnowszej aferze znowu tylko kozioł ofiarny beknie.
  Art-B, AMBER GOLD, GetBack - afery
 • @Oscar 14:24:25
  jeszcze niebieska tabletka co nieco aktywność przedłuży, ale w sumie niewiele to zmienia, gdy gusty estetyczne się nie zmieniły, a ciałko wiotczeje i starym zgredem człowiek się staje. Mody "towar" co najwyżej kupić sobie wtedy można. Mój kolega i rówieśnik wziął sobie z tego powodu 25 lat młodszą Białorusinkę, bo na 50 latki to już patrzeć nie może....
  ...o Kobietach
 • @wiedzajestwksiążkach 20:02:37
  Fakt że mamy z Rosją przeciwstawne interesy nie znaczy że mamy iść na wojnę z nią . I że jako jedyni w Europie bojkotować ją gospodarczo. Mamy po prostu dbać o swoje interesy we wzajemnych kontaktach i przeciwstawiać się nielegalnym działaniom Rosji przeciwko nam. Niszczenie grobów omijać pamięci jest natomiast barbażyństwem. Stosunek większości Rosjan jest dla nas Polaków zdecydowanie przychylne.
  Gdzie ta "wojna hybrydowa"?
 • Pierdy Pan profesor pisze.
  Niemcy mają konstytucyjną wyższość prawa krajowego nad europejskim....
  Po co Dudzie referendum?
 • A ja tam chyba trochę kumam
  o co chodzi Wojtasowi z tą polskością. On stara się zdefiniować to pojęcie poprzez przypisanie mu określonych wartości cywilizacyjnych. Założę się że na tę chwilę niewiele osób powie coś konkretnego na termin polskość , czy też Cywilizacją Polska . Nie wiem dlaczego tak go atakujecie , gdy chce wyodrębnić z galimatiasu cywilizacyjnego Europy wartości charakterystyczne dla Polski i zrobić z tego wartość cywilizacyjną wyróżniającą Polskę ze zgnilizny zachodniej.
  Polskość i antypolskość