Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @Krzysztof J. Wojtas 09:08:06
  Czyli prof. Rażny z notki Ruszkiewicza pierdy gada?
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/145557,wojna-hybrydowa-polskich-wladz-z-polska
  Po co nam partie? Wystarczy jedna
 • @AgnieszkaS 02:48:50
  Co tu gadać- po prostu bzdury opowiadasz. Ja oceniam sytuację w moim rejonie, gdzie ludzi do pracy po prostu nie ma , a Ty mi liberalizm przypisujesz, co jest fałszem. Siedzisz w Ameryce i wypowiadasz sie temat o którym najzwyklej pojęcia nie masz.
  We Wrocławiu 60 000 Ukraińców, w Kępnie kilka tysięcy w fabrykach mebli. W Mikstacie 1/3 ludzi to chyba Ukraińcy. Są tam bo nie ma rąk do pracy. W moim mieście deweloperzy budują bloki na wynajm dla Ukraińców. A są tutaj , bo praca na ludzi czeka. Więc proszę Cie , nie wyskakuj mi z liberalizmem, bo pojęcia nie masz o tym o czym się wypowiadasz. Twoje tezy są nie do obrony!
  "Rów w którym płynie mętna rzeka ..."
 • @Oscar
  Polecę Repsolem...
  100/100
  ave!
  Rosja kontra NATO
 • @Astra - Anna Słupianek 12:00:30
  Oj, Oj sąsiadko, chyba zbytek optymizmu co do tych radnych - u Ciebie...
  "Rów w którym płynie mętna rzeka ..."
 • @AgnieszkaS 08:24:45
  Wielce Szanowna Pani AgnieszkoS. (nie życzyłaś sobie tykania więc zwrot pełen szacunku). Już kiedyś rozmawialiśmy na ten temat. To są bzdury. Dzisiaj nie pracuje tylko ten, co nie chce , bo bezrobocie jest szczątkowe i dotyczy bzdurnych niepotrzebnych nikomu zawodów. Jak ktoś chce być prezesem nic nie umiejąc, bo niższa funkcja jest poniżej jego godności to musi sam siebie nim zrobić poprzez założenie Spółki z o.o.
  A jak to nie pasuje ,to robocze ciuchy, rękawice i po 5 minutach ma robotę nawet jak niewiele umie, a ma choćby chęci.
  "Rów w którym płynie mętna rzeka ..."
 • @Husky
  A czy jesteś pewien , że pisowskie głosowanie nie było wybiegiem taktycznym na nie?? Bo i tak wiedzieli, że wynik głosowania będzie taki jak należy? A głosów sobie zaskarbili. Ja już nikomu nie wierzę. Przez cały czas robią z nas idiotów. Każdej władzy zależy na kontroli mediów, więc nie mam powodów by wierzyć w tym wypadku w szczerość głosowania PIS.
  STOP Acta 2
 • @interesariusz z PL 10:19:39
  Komunizm nie ma tutaj chyba nic do rzeczy. Chodzi o interesy- ideologia to rzecz wtórna jako wymówka.
  W Iraku, Libii, Syrii, Afganistanie, Serbii, Egipcie komunizmu nie było a USmeni swoje porządki wojną też zaprowadzali. W Rosji , Iranie też komunizmu nie ma, ale ponieważ państwa te nie chcą się podporządkować woli hegemona, to wojną im grozi. To biznes....
  Źle o zmarłych bohaterach
 • @lorenco 23:52:29
  Nie mam juz firmy, jestem na emeryturze. Zrezygnowałem w zeszłym roku z nowych projektów, bo stworzenie nowego legalnego miejsca pracy to przynajmniej 100 000 zł. Po co mi to.
  Podobnie jest w rolnictwie. Chciałem tylko zauważyć, że likwidowana jest klasa średnia jako rozsadnik systemu zarówno w drobym przemysle, rzemiośle i rolnictwie poprzez róznorakie udziwnienia administracyjne bez spełnienia których i wydania mnóstwa pieniędzy których zaczynający biznes ludzie nie mają - mogą cię po prostu zamknąć.
  Tylko zaradność i skłonność do ryzyka Polaków powoduje, że to się jeszcze kręci.
  Jak zatrudnisz człowieka w warsztacie 5cm za niskim, to Ci mogą firmę po prostu zamknąć. Dlatego w takich małych firmach często zatrudnia się ludzi którzy nie chcą rejestracji. Ot i cała filozofia której niektórzy po prostu nie są w stanie zrozumieć.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @AgnieszkaS 21:57:45
  Kobieto, czy Ty rozumiesz polski język i logicznie potrafisz myśleć? Chyba niedługo poprę Wojtasa w jego opinii o kobietach. Właściwie już popieram.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @lorenco 21:06:39
  To nie było projektowane dla 3 pracowników a pod potrzeby produkcyjne.
  Toalety damskie i męskie, dla pracowników produkcyjnych, klientów i biurowych. Hala produkcyjna z obsługą klienta ma takie wymagania unijne. W innej np.magazynowej nie możesz prowadzić produkcji - bo ci nadzór budowlany przyłoży mandat, a potem zamknie firmę. Dobrze ,że jak na razie nie trzeba mieć toalet dla różnych obojniaków , bo były by potrójne. Ludzie sobie sprawy nie zdają, ile dzisiaj trzeba zainwestować pieniędzy by otworzyć firmę zatrudniającą legalnie ludzi wg, aktualnych wymagań. Te wszystkie niby ułatwienia, dotacje ,to zwykłe mydlenie oczu. Za 20000 zł dotacji, to najwyżej karchera można kupić i jednoosobową firmę sprzątającą otworzyć. Dla takich ludzi i to są dotacje. Masz ambitniejsze plany, to dotacji nie dostaniesz
  Skończyły się czasy gdy w jakiś starych opuszczonych stodołach mogłeś zacząć swój biznes. Dlatego Polacy działają na samym dole przeważnie półlegalnie. Mają firmę otwartą legalnie, ale ludzie pracują tacy jak wymieniłem wcześniej. A do tego gdy np. usługi lub produkcja wymaga dużej powierzchni, to we dwie trzy osoby nie zarobisz na podatek od nieruchomości. A Agnieszka się burzy na to co ja mówię. Z mojej obserwacji wynika, że albo pracujesz sam z nielegalnymi, albo na legalu musisz zatrudnić przynajmniej 6- 7 osób by to się opłacało. Cały czas mówię o usługach lub produkcji, bo w handlu , lub pośrednictwie, to sam możesz milionami obracać. To inna bajka.
  Zresztą niedługo te małe firmy usługowe padną, bo jak wprowadzą e-paragon to skończy się taka działalność, albo ceny usług bardzo wzrosną.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @AgnieszkaS 19:04:05
  Jeżeli sobie życzysz pewnych warunków dla ludzi pokaż jak to się robi i zrób to sama. Nie ma jak to samemu dać dobry przykład.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @AgnieszkaS 19:04:05
  Proszę o nazwiska takich polityków. Proponuję lekturę " Ponerologii Politycznej" a potem ewentualnie wypowiadanie się na temat ludzi polityki.
  Nie rozumiesz szanowni Agnieszko co napisałem. Ci ludzie których wymieniłem sami nie chcą oficjalnego zatrudnienia z wiadomych powodów.
  Zdania które napisałem nie odzwierciedlają mojego światopoglądu, a jedynie opisują stan faktyczny. Jestem na swoim od ustawy Wilczka czyli roku 1988 ,mam więc stażu lat 30. Zajmowałem się handlem,produkcją,usługami . Obecnie na emeryturze. Poza tym dyskusja z osobą teoretykiem w sprawach gospodarczych raczej nie ma sensu, albowiem ona po prostu tego tematu ani nie zna , ani nie czuje. Jeszcze raz proponuję założenie własnej firmy w polskich warunkach, zainwestowanie kilkuset tysięcy złotych, zapewnienie pracy ludziom przez cały rok, Solidne dla nich wynagrodzenie, opłacenie wszystkich podatków , a potem zabieranie głosu na ten temat . Zapewniam,że i światopogląd się zmieni.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • Husky, Mam takie pytanie
  Który pracownik idąc do pracy idzie tam by robić dobrze pracodawcy, a nie sobie.
  Który człowiek zakładając własną firmę robi to by robić dobrze pracownikom , a nie sobie.
  Który człowiek idzie do polityki by robić dobrze innym, a nie sobie?
  Tak więc spokojnie z tymi honorami, chyba ,żeś żyd i oddajesz hołd Kaczyńskiemu za sprowadzenie znanej loży B&B do Polski.
  Dla Polski żyli, dla Polski pracowali
 • @Arjanek 15:43:29
  A co jest bzdetem i fałszem w powyższym tekście?
  Masz chyba wiedzę w tym temacie z prasy o której wspomina ten człowiek....

  'W tym rozdziale historii świata, nie istnieje coś takiego jak niezależna amerykańska prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie ośmieli się szczerze wygłosić swojej własnej opinii - nawet jeśli ktoś z was spróbuje to zrobić, może być z góry pewnym, że jego tekst nie ukaże się w druku. Płacą mi za powstrzymywanie się od wyrażania moich poglądów na łamach gazety, w której pracuję. Wam płacą mniej więcej tyle samo za robienie mniej więcej tego samego - jeśli ktoś z was okaże się na tyle naiwny, by napisać o tym, co myśli, będzie sobie musiał poszukać innej pracy. Gdybym ja pozwolił sobie na taką szczerość, straciłbym zajęcie przed upływem dwudziestu czterech godzin od publikacji. W interesie dziennikarza leży niszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżanie, pełzanie u stóp Mammona i sprzedawanie własnego kraju i własnego narodu za kromkę chleba. Wy to wiecie i ja to wiem. Cóż to za szaleństwo - wznosić toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami, wasalami bogaczy zza kulis. Jesteśmy marionetkami: oni pociągają za sznurki, my tańczymy. Nasze talenty, nasze predyspozycje i nasze życia należą do innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami. [John Swinton, były szef Personalny New York Times, ok. 1880 r.] "
  W baśniowej krainie demokratycznych Stanów Zjednoczonych
 • @AgnieszkaS 09:15:34
  Dlaczego zmuszają do 12 godzin pracy? Przeważnie 10. W firmach sezonowych-- budowlanych w sezonie trzeba zarobić, by zimą móc pracowników przetrzymać , a ich nie zwalniać. Popróbuj sama - naprawdę....
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @AgnieszkaS 09:15:34
  ZAtrudnianie na czarno w dużych firmach jest w tej chwili coraz rzadsze. Po prostu z powodu braku rąk do pracy pracownicy nie chcą się godzić na takie warunki.
  Na czarno pracują różni renciści, emeryci, drobni pijaczkowie , zalegający z alimentami i tym podobni ludzie. Pracują często dorywczo w najmniejszych firmach, a nie są zatrudniani, gdyż właścicieli takich firemek nie stać na wymagania unijne dotyczące stanowisk pracy. Jesli nie wiesz o czym mówię, to popróbuj założyć własną małą firmę produkcyjną, lub usługową z zatrudnieniem 2-3 osób. Zobaczysz ile setek tysięcy to kosztuje. Potem pogadamy. Ja nie jestem teoretykiem w tej materii , a praktykiem i naprawdę wiem o czym mówię.
  Krótki przykład. Chciałem w zeszłym roku postawić małą halę - 200m2
  Przyszedł architekt i zażądał 30.000 zł za pozwolenie i projekt w którym były 3 podwójne toalety, a istniejącej kotłowni nie mogę podłączyć, bo musi być dodatkowy projekt, mój kocioł się nie nadaje , musi być na pelet bo inne nie spełniają wymogów energetycznych.
  Dalej , żadnej maszyny, urządzenia nie możesz zrobić sam, bo wszystko musi mieć znak CE, a więc musisz zakupić.. Z hali nie można przejść bezpośrednio do pomieszczeń socjalnych, bo musi być korytarz. Zresztą trzeba to przejść samemu by docenić Polaków którzy mimo tych przeciwności walczą z opresyjnym państwem balansując na granicy prawa działając praktycznie półlegalnie. Dlatego wielokrotnie twierdziłem, że do stanowisk publicznych powinni być dopuszczane tylko te osoby które mają za sobą własną firmę i zatrudnionych przynajmniej z dwóch trzech pracowników.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @AgnieszkaS 23:04:33
  W Polsce na tę chwilę nie ma istotnego bezrobocia. Chyba, że mówimy o absolwentach "Stosunków międzynarodowych". Obecnie barierą rozwoju firm jest brak ludzi do pracy. Przedsiębiorcy nie zatrudniają Ukrainców bo są tańsi- bo nie są, a dlatego że nie mają nikogo innego. Nie mówię tutaj o przyczynach tylko o stanie faktycznym dotyczącym przynajmniej południowej wielkopolski.
  Nieoficjalne zatrudnienie dotyczy raczej tych najmniejszych firm,które w normalnych warunkach w dzisiejszej rzeczywistości nie mają szans na przetrwanie. Powody to warunki administracyjne i podatkowe.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @Leon. 01:34:40
  Oprócz dygresji na temat żydów z diagnozą się zgadzam.
  A w sprawie antysemityzmu - może szanowny odpowie na pytanie- dlaczego to plemię było tyle razy wypędzane z krajów w których znaleźli gościnę? Ostatnio nawet wypędzono ich z jakieś społeczności a Ameryce południowej.
  Czy żyjąc wg wartości cywilizacyjnych zawartych w talmudzie można być dobrym członkiem innych społeczności?
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • Z płacami ukrainców
  jest nieco inaczej niż się wydaje
  https://praca.interia.pl/news-ukraincy-zarabiaja-coraz-wiecej,nId,2628405
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @programista
  "Dlatego uważam, że "nienapasieni banksterzy" są niewielkim zagrożeniem, gdyż wystarczy tylko by obywatele wstrzymali się z konumpcją ponad stan na kredyt, by zaczęli oszczędzać, a wtedy znaczenie "banksterów" będzie niewielkie."

  Naiwność Twojego myślenia Programisto przeraża. Tak, jesteś po prostu naiwny i błądzisz we mgle swojej wdrukowanej ideologii.
  W ogóle nie znasz ludzi i nie masz pojęcia o instynktach i mechanizmach które nimi kierują. W tej sytuacji nie znając i nie wierząc w "szatana", rzeczywiście nasza dyskusja o istocie otaczającej nas rzeczywistości jest bezsensowna.
  Era obfitości