Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @Talbot 20:08:26
  Jak Ci zadałem pytanie z czym i po co Rosja ma iść na NATO , to nie odpowiedziałeś. Rzucasz sloganami bez pokrycia w faktach.
  Z Międzymorzem jak z Żydami -
 • @Talbot 19:08:37
  Oskar już Ci to wyjaśnił. Wojna została wypowiedziana Rosji tyle , że nie jest jeszcze w fazie gorącej. Przypuszczam, że stąd słowa Żyrinowskiego. Pogląd ten nie wynika z mojego rusofilstwa - lubię Rosjan, ale widzę też ich politykę wobec Polski i ich walkę o swe bezpieczeństwo. Mają do tego prawo , nie mogą patrzeć bezczynnie jak rozrywają Rosję na strzępy.
  Polska rozłożyła uda 30 lat temu i do dziś każdy nas dyma z której tylko chce strony. Nawet kapelusza nie położyła obok siebie na drobne. Więc pozostało z nas jak wszyscy wiemy tylko - ........ i kamieni kupa!
  Z Międzymorzem jak z Żydami -
 • jestem przerażony
  stopniem skundlenia ludzi którzy decydowali kiedyś o losach Polski. Przecież to zwykłe sprzedajne śmiecie na usługach wrogów Polski. To samo powiem o każdym który będzie kapował na Polskę.
  ,,Europo, broń praworządności w Polsce”
 • @Talbot 17:59:59
  chcę zobaczyć wasze miny za lat 15. Zobaczymy czy jeszcze coś z nas pozostanie po dźwiganiu amerykańskiej pomocy przez Polskę. Fakt , nie wiem jak z uścisku rosyjskiego- niemieckiego wybrnąć, ale nie sądzę by udało to się za pomocą zbója usraelskiego kierującego się talmudycznymi wartościami.
  Z Międzymorzem jak z Żydami -
 • @Husky 19:23:44
  "Widać że dziś moderatorowi/adminowi pomyliły się rolę"

  ponieważ staram się być bezstronny i obiektywny muszę przyznać , że masz rację. Administrator powinien być bardziej powściągliwy w słowach, tym bardziej, że Ty raczej nikogo nie obrażasz, choć do złości doprowadzasz swym bezkrytycznym stosunkiem do działań PIS-u .
  Ja portalowy przygłup
 • @Oświat 19:34:15
  ze czterdzieści lat temu. Zadziwia mnie, że nie dostrzegasz , że jedną drogą idzie rozwój medycyny, a drugą wykorzystanie jej osiągnięć przeciwko ludziom. Tutaj nie ma sprzeczności...
  Ja portalowy przygłup
 • @wk..ny 17:25:39
  "Celem jest ewakuacja eskimosów do Polin i zniszczenie Izraela, aby odbudować świątynię na zgliszczach nowego holokaustu.."

  Oglądałeś to? już linkowałem wcześniej. Może tutaj kryje się powód pędu żytków do osiedlenia się w Polsce. Trochę przydługie, ale można sobie skróty robić bez straty sensu wypowiedzi.

  https://www.youtube.com/watch?v=kbO2tlu1ulI
  Mogę potwierdzić jedno- w mojej okolicy krety wykopują grudki rudy żelaza.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • @Oscar 16:16:42
  Wydaje mi się, że bez lotniskowców usraela można by wpływy "we people" powoli w Europie marginalizować. Ale tylko z wzajemnym poszanowaniem suwerenności państw europejskich.
  A co do Polin - to zgadzam się z Twoją prognozą, w takim kierunku to zmierza.
  „Wicie rozumicie…” czyli sprawy polskie…
 • @Oświat 17:11:53
  Możesz póki co sobie kpić. Zastanawiasz się dlaczego Niemcy larum nie grają mimo iż ich port lotniczy będący bezpośrednią konkurencją jest w zaawansowanej budowie?
  Poczekamy, zobaczymy czas zweryfikuje nasze dywagacje.
  Ja widzę jedno - rząd fakt rozdaje trochę pieniędzy, niejednej rodzinie znacznie ulżyło i dobrze. Z drugiej jednak strony w istotnych dziedzinach naszego życia ściska nas za gardło coraz bardziej oddając na żer międzynarodowym organizacjom gospodarczym i finansowym. I dotyczy to prawie wszystkich aspektów naszego życia. Od zdrowia poczynając na zarobkowaniu kończąc. Więc co ma o jego polityce myśleć?
  Ja portalowy przygłup
 • @matterhorn 10:56:48
  Masz całkowitą rację co do Huska. No chyba , że mamy tak mocno pętlę na szyi zaciśniętą, że pisnąć nie możemy i on to wie. Z mojego jednak rozumienia wynika, że jedynie co rząd i prezydent robią to przekupują społeczeństwo by do otwartego buntu nie doszło. I czynią to dla własnych korzyści bo choćby tak jak Orban do społeczeństwa o poparcie przeciwko siłom zła się nie zwrócili. A w każdym aspekcie życia publicznego, prywatnego i gospodarczego realizują antypolską politykę.
  Ja portalowy przygłup
 • @Oscar 13:08:26
  Wg. mnie błąd strategiczny popełniły w swym zadufaniu Niemcy i Rosja. Gdyby zamiast kolonizować Polskę zagwarantowały by nam niezależność i swobodny rozwój zgodnie z naszymi intencjami i potrzebami, to droga do budowy gospodarczo -politycznej struktury eurazjatyckiej od Lizbony po Władywostok była by dzisiaj otwarta. A tak mają Amerykę i Izrael w miejscu które tą inicjatywę uwaliło. Z pazerności i pychy strzelili sobie w głowę.
  „Wicie rozumicie…” czyli sprawy polskie…
 • Nie można być jednocześnie za i przeciw
  Z tego wniosek, że któreś z działań to PR pod publiczkę. Wg mnie ściemą jest pro-polska postawa PIS-u.
  „Wicie rozumicie…” czyli sprawy polskie…
 • Nie rób jaj
  Husky. Jak w innym miejscu wszyscy Cię będą chwalili, to poczujesz się nieswojo. Przemyśl jeszcze sprawę. Jakoś nie widać by ktoś się cieszył z Twojego odejścia, tak więc być może zbyt pochopnie decyzję podjąłeś.
  Ja portalowy przygłup
 • @Almanzor 22:26:22
  Ja też wyjeżdżałem chyba częściej. Głównie jednak na wycieczki do demoludów. Grosze kosztowały, a jeszcze można się było okupić, coś sprzedać i przeważnie wychodziło na zero....Poza tym Niemki bardzo chętne były....
  Spotkanie J.E. Donalda Trumpa z J.E. Kim Dzon Unem
 • @Almanzor 21:45:13
  Jak można się liczyć z wasalem?
  Po 30 latach z całą stanowczością stwierdzam , że Polska była w dużo większym zakresie wolna za czasów RWPG i Układu warszawskiego, niż to jest obecnie. Jedynym aspektem na plus jest paszport w szufladzie by łatwiej było dostać się na zachodni zmywak.
  Spotkanie J.E. Donalda Trumpa z J.E. Kim Dzon Unem
 • Tylko Husky
  będzie uważał ten ciąg wydarzeń za przypadkowy. Pis ma nad wszystkim kontrolę.....
  Kalendarium wydarzeń na linii IIIRP –Izrael
 • @Husky 15:31:51
  Tyś już się zupełnie pogubił.
  Szwajcarzy posłuchali ekonomistów
 • Szwajcaria jest w centrum
  światowego systemu finansowego. Eksperci finansowi w tym kraju z tego żyją. Czyż mogą podcinać gałąź na której siedzą? Wynik referendum świadczy tylko o tym, że świadomość ludzi jest efektem ich programowania poprzez propagandę.
  Szwajcarzy posłuchali ekonomistów
 • @1abezmetki 02:51:33
  Dlatego , w swoim pierwszym komentarzu stwierdziłem, że w chińskiej cywilizacji ten projekt może przynieść gwałtowne przyspieszenie chińskiego rozwoju. Zdecydowaną większość chińczyków zmotywuje bowiem do sumienniejszej pracy. Najwięcej oczywiście skorzysta władzą mając wszystkich pod kontrolą. U nas będzie gorzej, ale powolutku grzebiąc ludziom w głowach i Polacy to zaakceptują. "Słowo staje ciałem" - czyli jest formą programowania umysłów. A każdy program można napisać i go wdrożyć używając odpowiednich narzędzi. Właśnie w TV promowane jest hasło "Polska bezgotówkowa". "Nic nie dzieje się z przypadku, a jeśli tak wygląda to jest staranie zaplanowane" - parafraza.
  Inwigilacja już się rozpoczęła!
 • @wk..ny 16:26:07
  http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/kolej/chiny-social-credit-zablokowal-milionom-ludzi-mozliwosc-transportu-63031.html


  "11 milionów zablokowanych lotów i 4 miliony zablokowanych podróży pociągiem w ciągu ok. miesiąca – to wynik tzw. systemu Sociel Credit, który został uruchomiony w Chinach. Obywatele są w nim oceniani, a następnie otrzymują oni kary i nagrody.
  Chińskie władze są zadowolone z działania Social Credit. Inne zdanie na ten temat ma zapewne wielu obywateli. Jak podaje „Global Times” – od uruchomienia systemu oceny obywateli do końca kwietnia, czyli przez ok. miesiąc, 11 milionów razy odmówiono zakupu biletu lotniczego i 4 miliony razy odmówiono zakupu biletu na przejazd pociągiem.

  Kontrola na każdym kroku

  System działa dzięki milionom kamer i gromadzeniu ogromnych ilości danych na temat każdego z obywateli. W chińskich mediach został on początkowo przedstawiony jako niegroźny. Podano, że brane pod uwagę będą głównie finansowe aspekty życia chińczyków. Jak się okazje kontrola i wyciągnie z niej wniosków idzie znacznie dalej. Oceniane jest m.in. przestrzeganie prawa, aktywność w internecie, sytuacja finansowa i patriotyzm.

  Wynikiem są przyznawane kary i nagrody. Ci „niefajni” obywatele, poza odcięciem od części usług transportowych, mogą np. nie mieć możliwości wzięcia kredytu, stracić dostęp do szybkiego internetu lub znaleźć się w trudnej sytuacji w przypadku poszukiwania przez nich pracy. Z kolei osoby dobrze ocenione otrzymają nagrody. O nich więcej możecie przeczytać TU.

  Ponura przyszłość?

  Państwo, w którym każdy obywatel jest dla władz tylko kolejnym numerem umieszczonym w rankingu pokazującym jego wartość dla kraju wydaje się być ponurą wizją przyszłości. Niestety obecnie taki system jest testowany na chińskim społeczeństwie i wygląda na to, że tamtejsze władze nie zamierzają zmieniać swojej polityki. Social Credit ma być rozszerzany, a w 2020 roku ma on zostać uruchomiony na skalę całego kraju."

  Sądzę, że tylko kwestią czasu jest wprowadzenie tego w Polsce i innych krajach. A ta Wojewodina w dość pokręty sposób temat ujęła.
  Inwigilacja już się rozpoczęła!