Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @Wrzodak Z. 09:11:21
  Polska to bogaty kraj - nie do zaj.....a. A w najnowszej aferze znowu tylko kozioł ofiarny beknie.
  Art-B, AMBER GOLD, GetBack - afery
 • @Oscar 14:24:25
  jeszcze niebieska tabletka co nieco aktywność przedłuży, ale w sumie niewiele to zmienia, gdy gusty estetyczne się nie zmieniły, a ciałko wiotczeje i starym zgredem człowiek się staje. Mody "towar" co najwyżej kupić sobie wtedy można. Mój kolega i rówieśnik wziął sobie z tego powodu 25 lat młodszą Białorusinkę, bo na 50 latki to już patrzeć nie może....
  ...o Kobietach
 • @wiedzajestwksiążkach 20:02:37
  Fakt że mamy z Rosją przeciwstawne interesy nie znaczy że mamy iść na wojnę z nią . I że jako jedyni w Europie bojkotować ją gospodarczo. Mamy po prostu dbać o swoje interesy we wzajemnych kontaktach i przeciwstawiać się nielegalnym działaniom Rosji przeciwko nam. Niszczenie grobów omijać pamięci jest natomiast barbażyństwem. Stosunek większości Rosjan jest dla nas Polaków zdecydowanie przychylne.
  Gdzie ta "wojna hybrydowa"?
 • Pierdy Pan profesor pisze.
  Niemcy mają konstytucyjną wyższość prawa krajowego nad europejskim....
  Po co Dudzie referendum?
 • A ja tam chyba trochę kumam
  o co chodzi Wojtasowi z tą polskością. On stara się zdefiniować to pojęcie poprzez przypisanie mu określonych wartości cywilizacyjnych. Założę się że na tę chwilę niewiele osób powie coś konkretnego na termin polskość , czy też Cywilizacją Polska . Nie wiem dlaczego tak go atakujecie , gdy chce wyodrębnić z galimatiasu cywilizacyjnego Europy wartości charakterystyczne dla Polski i zrobić z tego wartość cywilizacyjną wyróżniającą Polskę ze zgnilizny zachodniej.
  Polskość i antypolskość
 • @Talbot 15:22:13
  Wiesz co? zwykłe złośliwości prawisz. Napisałem tylko o tym co było i jest to prawdą. Prawdą jest też fakt, że wędliny rosyjskie były wtedy kiepskiej jakości , a parówki nie do zjedzenia. Poza tym wymiona krowie w sklepach też sprzedawali. Natomiast mieli super lody, które i w zimie ludzie jedli na ulicy bo były na śmietanie a nie sztucznych ulepszaczach.
  Poza tym z tego co widziałem Rosjanie byli dużo lepiej wykształceni i oczytani niż Polacy, co trzeci z nich jadąc metrem czytał książkę. Jeszcze teraz na plażach można zobaczyć, że dużo Rosjan czyta e-booki, a Polacy leżą plackiem czasami jakiegoś "Pudelka " oglądając czy inne "Życie na gorąco". Tak więc Talbot zejdź na ziemię i trochę obiektywizmu , a nie doktrynalnych półprawd się trzymaj.
  Moskwa – miasto, w którym sport przegrał z polityką
 • @Casey 14:17:17
  A przeczytałeś uważnie? to była buteleczka coli o,25l. 50kopiejek. daje o,5 litra za równego rubelka.
  kwas chlebowy o,5 l 5 kopiejek. w przeliczeniu na litry wychodzi jak napisałem. Przebiegu funkcji już bym nie zbadał, ale liczyć do 100 jeszcze potrafię.
  Moskwa – miasto, w którym sport przegrał z polityką
 • @MacGregor 12:41:09
  Chciałem zaznaczyć, mimo iż jestem katolikiem z urodzenia - ochrzczony , komunikowany i bierzmowany to dzisiaj nie identyfikuję z tą religią ani z żadną inną. I nie jest mi potrzebna by czuć się Polakiem. Tak więc w moim wypadku określenie Polak-katolik nie jest tożsame. Zresztą czy można być lojalnym wobec bytów o rozbieżnych interesach?
  Polskość i antypolskość
 • @Talbot 11:29:41
  Czy Wy naprawdę już straciliście zdolność logicznego i bezstronnego myślenia? Nie potraficie oceniać rzeczywistości bez ideologicznego zacietrzewienia? Czy ja twierdziłem, że w Rosji radzieckiej był raj na ziemi? Napisałem tylko, że w okresie gdy tam przez rok pracowałem sklepy w Moskwie były zapełnione z wyjątkiem modnej wówczas odzieży dżinsowej. Gdy kilka lat później byłem na wycieczce ponownie, zaopatrzenie sklepów było takie samo. I powiem jeszcze jedno. Rosjanie mówili, że u nich jest biednie bo wszystko idzie na "sojuszników. U nas mówili to samo, tylko że towar szedł w odwrotnym kierunku. Gdzie jest prawda nie wiem. Można przypuszczać, że podobnie jak dzisiaj na imperium trzeba kontrybucję płacić. Różnica jest taka, że niektórzy ciągle pamiętają, że kiedyś trzeba było płacić, a jak teraz musimy robić to samo , a może i więcej, to każdy morda w kubeł.
  Moskwa – miasto, w którym sport przegrał z polityką
 • Talbot
  Nie znam sytuacji w sklepach moskiewskich przed rokiem 80-tym.
  Pracowałem jednak w Moskwie (na budowie ambasady polskiej łopatą pieniądze zarabiałem) od jesieni 81r do jesieni 82roku. W tym czasie sklepy moskiewskie były zapełnione towarami, papierosów amerykańskich pełne półki, po raz pierwszy piłem tam fantę (niebo w gębie wtedy to było). Sklepy zapełnione narzędziami i innymi towarami domowego użytku.
  Do dzisiaj mam jeszcze rosyjskie narzędzia elektryczne kupione 36 lat temu. Jesli o napoje chodzi, to jeśli wypijesz fantę czy colę to bez przerwy będziesz chodził spragniony. Jesli natomiast w gorące moskiewskie lato wypiłeś sobie z beczkowozu pół litra ruskiego kwasu )Kwas chlebowy) to przez cały dzień można było obyć się bez picia. Nie wspomnę o cenie , mała buteleczka Coli kosztowała wtedy o,5 rubla a 1/2 litra kwasu 5 kopiejek czyli 20 razy taniej.
  Fakt brakowało odzieży jeansowej i na wranglerach było ponad 100% przebitki. Po prostu na jednych spodniach kupionych w Pewexie zarabiało się ok 25 dolarów, a wtedy tyle wynosiło moje wynagrodzenie miesięczne w Polsce. W Moskwie zarabiałem 0k. 120 USD. Dla nas wtedy moskiewskie sklepy to był raj na Ziemi, bo to okres stanu wojennego w Polsce.
  Moskwa – miasto, w którym sport przegrał z polityką
 • @tańczący z widłami 22:06:43
  Czy ty naprawdę nie rozumiesz co ja piszę?. napisałem jeśli ktoś będzie podziekał polskie wartości. Chodzi o zasadę.A ty się czepiasz żyda.Przeczytaj sobie wszystkie moje komentarze i Jeśli znajdziesz jedno pozytywne słowo o Żydach to stawiam ci dwulitrową flaszkę balantajsa. A więc nie rób z siebie głupa i cztaj ze zrozumieniem bo ten komenarz jest napisany wyjątkowo czytelnie. poza tym ja osobiście nie znam ale jestem jednak przekonany że i pomiędzy Źydami znajdą się polscy patrioci. Dał bym im szansę bo i tak skazani są na unicestwienie.
  Kongres RN; czy RN jest antypolski?
 • @tańczący z widłami 20:57:27
  chętnie bym usłyszał od ciebie Kto może mi płacić. Jestem bowiem praktycznie przeciwko wszystkim opcjom politycznym w Polsce. pewne siły które istnieją na naszej scenie politycznej mógłbym poprzeć ale są one tak biedne że nie mają na swoje utrzymanie a co dopiero by płacić klakierom. Bzdzisz jak Andzia tylko dlatego że nie masz żadnych merytorycznych argumentów i nievrozumiesz o czym piszę.
  Kongres RN; czy RN jest antypolski?
 • Poza tym
  znowu się dziwię dlaczego katolicy tak niechętnie odnoszą się do idei opartej w dużej mierze na wartościach chrześcijańskich, a preferują katolicyzm który przecież także w w naukach Chrystusa ma swoje korzenie, ale w tej chwili w znacznej mierze jest już zjudaizowany i przesiąknięty masonerią. Poza tym symbolika i obrzędy związane z KK jakimś dziwnym trafem nawiązują do spraw niekoniecznie kojarzonych z nauką chrystusową, a wręcz przeciwnie.
  http://www.jasnastronamocy.info/artykul-jsm-nr-1-sala-audiencji-papieskiej-glowa-weza-gady-rzadza-religiami/

  strona z fotografiami przypadkowa (by ktoś mi nie zarzucał jakiś dziwnych powiązań)
  Kongres RN; czy RN jest antypolski?
 • KJ.Wojtas
  Ma wielu wrogów w swej wizji Cywilizacji Polskiej. Największymi są dość twardogłowi katolicy. By nie pisać elaboratu powiem tylko, że oparcie polskości na wartościach cywilizacyjnych mnie całkowicie przekonuje. W budowaniu niezależnej Wielkiej Polski dużo lepszym sojusznikiem będzie Żyd który nasze polskie wartości przyjmie za swoje, niż polski szabesgoj wyznający wartości zawarte w talmudzie. Reszta spraw jest do łatwego dogadania , jeśli cywilizacyjnie cele będą wspólne. Różnice w takim wypadku to raczej sprawy czysto techniczne.
  Kongres RN; czy RN jest antypolski?
 • @Oscar 19:02:13
  Nie podzielam Twojego podejścia do wiary i religii. Wg. mnie jest zupełnie inaczej- po prostu istnieje stwórca wszechrzeczy, choć nie jest nim Bóg do którego odwołuje się chrześcijaństwo. Ten chrześcijański co najwyżej w jakiś sposób przyczynił się do powstania człowieka w naszej obecnej postaci, choć można przypuszczać , że mu ktoś namieszał w jego dziele i jesteśmy co nieco bardziej ułomni niż to było w projekcie początkowym. Czy to dobrze czy źle - nie sposób ocenić. Prawdopodobnie Ziemia w obecnej postaci i miejscu też jest jego sprawką.
  Nawiązując do argumentacji MacGregora, tez się z nim nie zgadzam , z jego podejściem do KK. Chciał bym usłyszeć od niego czym przysłużył się Watykan Polsce w tysiącletnim poddaństwie jego strukturom . Nie kwestionuję pozytywnych poszczególnych przypadków patriotycznych księży, ale z reguły tacy słudzy Boga i ludzi są przez ten kościół sekowani i spychani na margines życia kościoła. Kościół zawsze przy mamonie, a więc przy władzy.
  Kongres RN; czy RN jest antypolski?
 • @Talbot 12:41:10
  Można pisać krytycznie o Rosji, jednak trzeba wziąć pod uwagę kontekst.
  Jeśli bawół otoczony przez stado hien którąś weźmie na rogi , lub zabije kopytem to nie znaczy , że on był agresorem.
  Z Międzymorzem jak z Żydami -
 • @Talbot 10:36:42
  są w Afryce ludziki gadające po rosyjsku, angielsku, "amerykańsku", chińsku , "izraelsku" i zapewne jeszcze w kilku innych obcych językach i jakoś to ciebie nie dziwi.
  Z Międzymorzem jak z Żydami -
 • @Talbot 09:12:30
  Przecież to proste. Im bardziej NATO przyciska Rosję tym bliżej do prewencyjnego uderzenia Rosji. Zrobią w Polsce pustynię, to wszystkim odechce się Rosję podgryzać. Każdy strateg na miejscy przywódcy rosyjskiego tak by uczynił.
  Z Międzymorzem jak z Żydami -
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:55:54
  Niektórzy uważają, że Rosją idioci rządzą i w swojej nieobliczalności wojnę światową chcą wywołać. Ale po co im ta wojna , to już nie potrafią powiedzieć. A najbardziej mnie wkurza, jak z pogardą o Rosji się wypowiadają, choć porównując osiągnięcia nasze i rosyjskie, to rozpacz ogarnia. Głupi przykład. Zreszta już linkowałem.
  Polski projekt
  https://autokult.pl/30485,polski-funter-4x4x4-mial-byc-najlepszym-pojazdem-na-swiecie-projekt-nie-doczekal-sie-happy-endu
  i rosyjskie projekty wdrożone do produkcji w przeciwieństwie do uwalonego polskiego.
  https://www.youtube.com/watch?v=yXzJzb5hQj8
  https://www.youtube.com/watch?v=3j7n00Xx38o
  https://www.youtube.com/watch?v=E7SZt-StfoY
  Z Międzymorzem jak z Żydami -
 • @Talbot 20:08:26
  Rosja ma ogromne potencjalne możliwości rozwoju, By go urzeczywistnić potrzebuje pieniędzy i technologii będących w posiadaniu krajów zachodnich oraz bezpieczeństwa geopolitycznego i w swym najbliższym otoczeniu. Uważasz, że niesprowokowana napadnie na NATO ? Pytam po co?
  Z Międzymorzem jak z Żydami -