Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @Akwedukt 22:18:42
  no przecież samych obecnych polityków zgłaszacie. A czy polityków czy "polityków"? Nie ma większego znaczenia. Przecież oni do tej pory cały czas są w tej polityce. . To są ludzie którzy nie przeprowadzą żadnej zmiany systemowej, nie dorośli mentalnie do niej. Chyba, że chcecie tylko wymiany kadrowej.
  Potrzeba wybrać ludzi, odpowiednich do wyznaczonego zakresu zmian, w oparciu o przyjętą ideę cywilizacyjną i wynikający z niej program. Bez określenia co trzeba zmienić, nie ma sensu wybierać ludzi. Do jednego zadania trzeba wojownika, do drugiego negocjatora. Zresztą po trzęsieniu herszt sam się wyłoni.
  Zauważam, że Państwa myślenie nie wykracza poza możliwości jakie może przeprowadzić PIS. Wszystko więc zostaje po staremu, albowiem ta formacja i Ci ludzie nie zmienią systemu, bo nie mają takiej potrzeby.
  Zmieni się tylko trzódka.
  Zadałem na NE proste pytanie - i .upa
 • Ale jaja!!!
  Chcą rozwalić i zmienić system, a wybierają polityków prawie, lub okrągłostołowych. Nawet ja jestem zadziwiony.
  Zadałem na NE proste pytanie - i .upa
 • @Bozon 19:15:33
  Bozon, jesteś zwykłym głupim dupkiem. A tak po prawdzie, to widzę jakąś upierdliwą robotę, by stale konfliktować młodych ze starymi. Tylko zjednoczone społeczeństwo ma szanse obalić system. Młodzi mogą tylko zmienić władzę, na więcej ich po prostu nie stać,
  do władzy dojdą młodzi, ale będzie potomstwo i agenci dzisiejszych sprawców.
  Dzień Gniewu
 • @interesariusz 17:55:26
  zauważyłem też to zjawisko. Zamknięci w skorupie drobnomieszczańskiego dobrobytu, stracili zupełnie kontakt z rzeczywistością i zdolność do jej oceny, Tylko pęknięcie tej skorupy i wpadnięcie w odmęty otaczającego nas bagna pozwoli im się przebudzić. Bez tego się nie zmienią. Dlatego wydaje mi się, że bez wielkiego bum nic się nie zmieni, bo nie będą w stanie zauważyć, że są gotowani po troszku, delikatnie jak żaba.
  Przemilczana przyczyna klęski roku 89.
 • @Mariovan 19:12:02
  co do tej opieki lekarskiej , to jurand ma rację. Już na blogu Urbasia były na ten temat dyskusje i niezbyt to się podobało. W praktyce to zadziała jak wprowadzana właśnie odwrócona hipoteka. Na starość prawie każdy z nas będzie się musiał wyzbyć całej swej własności, by zachować trochę więcej życia. Dla wielu to będzie wybór między eutanazją, a pozbawieniem dzieci dorobku swego życia.
  Dzień Gniewu
 • @Mariovan 18:53:01
  Mariovan, nikogo nie bierze nerw na młodych , jeśli chcą coś zrobić pożytecznego. Ty masz tyle do młodych co np. ja do Ciebie. Dla Ciebie jestem tak samo stary, tak jak Ty dla tych młodych.. Nas 50-ciolatków i starszych wnerwia upierdliwe dzielenie ludzi podług wieku, a nie zapatrywań. No chyba, że jest to taktyka chcąca wykorzystać tych małolatów jako mięso armatnie, nabuzowując ich ego.
  Jeśli chodzi natomiast o ich światopogląd, to nie odstaje od przeciętnego. To , że z pewnością lepiej grają w różnorakie gry i sprawniej grzebią w komputerze, nie znaczy, że ich świadomość polityczna jest na wyższym, poziomie niż ich rodziców. Może jest nawet zupełnie inaczej. Nie tak dawno uciąłem sobie pogawędkę z kobietą ok 70-letnią, do tego rolniczkę ze wsi. Miała o wiele większą orientację w rzeczywistości niż małolaty wokół mnie. Z pewnością informację miała z RM i TV Trwam, ale ją miała w przeciwieństwie do tych młodych zapatrzonych w TVN i Polsat. I ona szybciej stanie po dobrej stronie niż większość Twoich młodych wykształconych i ogłupionych, choć na barykady już z pewnością nie wyjdzie. Może dlatego nie chcecie "starych".
  Dzień Gniewu
 • @zadziwiony 15:42:00
  Poza tym patrząc tymi kryteriami, to z 75% aktywnych na NE jest wykluczonych z tego ruchu. Są już zbyt starzy dla nowych idei .
  Dzień Gniewu
 • @interesariusz 15:07:38
  Nie przekonasz Tomasza w tej kwestii. Od początku ma takie dziwne spojrzenie na starych i młodych. Nie wiem czy to taktyka, czy wewnętrzne przekonanie. A może tylko on jest taki stary , a nawet młody?
  Dzień Gniewu
 • @zadziwiony 08:39:17
  A smuci jednak trochę brak Andariana. Ma duże zdolności analityczne i kojarzenia faktów, a taka umiejętność jest bardzo istotna.
  RzBiK - wyniki prawyborów
 • osobiście mnie cieszy
  wysoka pozycja Pana Wojtasa. W zasadzie jako jedyny opracował i przedstawił pewną uniwersalną ideę cywilizacyjną, wokół której której można budować porozumienie wielu sił, zarówno światopoglądów politycznych jak i wyznaniowych. W przeciwieństwie do niektórych postaw bardzo ortodoksyjnych, budzących sprzeciw nawet katolików(Circ), wokół tej idei można skupić bardzo szerokie grono ludzi. Obecność Pana Wojtasa będzie bardzo pożądana we wszelkich władzach i przedstawicielstwach.
  RzBiK - wyniki prawyborów
 • @trybeus 12:13:15
  kurnik i mały chlewik do kóz. Nie wiem tylko kto będzie je doił. Czasami się zastanawiam, czy z nami wszystko jest w porządku. Jak patrzę po "okolicy", to nikomu takie pomysły do głowy nie przychodzą. Idą do marketu , ładują koszyk i mają spokój. Może sami wyszukujemy sobie problemy?
  Kolejne pęknięcie na zasłonie milczenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:04:58
  Szanowna Circ ma monopol na prawdę, nie tylko w sprawach wiary. Dla krzewienia tej prawdy banuje na swoim blogu wszystkich nie zgadzających się z jej wizją Polski i świata. Ot taka jej ułomność.
  Co do CP uważam , że idea słuszna, choćby z tego powody, że właściwie jedyna opracowana i wyartykułowana. Poza tym opiera się na miłości, czyli na wartości całkowicie uniwersalnej.
  Katolicyzm, a chinizm
 • @circ 03:21:38
  Circ, masz ujmujący sposób rozprawiania się z myślącymi inaczej niż Ty.
  Po prostu ban. W ten sposób wszyscy Ciebie popierają. Masz w tej chwili władzę tylko nad swym blogiem. Opozycję wobec własnych myśli wykaszasz. Co by było z oponentami gdybyś zdobyła władzę rzeczywistą? Strach pomyśleć.
  St. Michalkiewicz: Premier Tusk z fiutem w garści
 • @val 19:57:07
  val, do licha val się w końcu. Takiego dupka jak Ty, trudno spotkać nawet na Pudelku. A najlepiej to zaciągnij się do armii USA i jedź postrzelać sobie do niewiernych w Iranie. Może wtedy zmądrzejesz.
  Co będzie prawdziwą amonicją propagandową do rozpętania wojny z Iranem?
 • @Krzywousty 19:51:45
  Dzięki, Już kiedyś własnie dyskutowaliśmy, że powinniśmy się skupić na takim własnie wymiarze wojny. Mamy zaplecze naukowe, zdolnych informatyków, automatyków. Przeznaczyć pieniądze, dofinansować ośrodki naukowe dla konkretnych opracowań i można przeskoczyć dwie generacje technologii wojennej. Sprawa tym łatwiejsza, że nam wystarczy skupić się na technologiach obronnych. Jednak banda łobuzów u władzy , szemrana generalicja patrzy tylko by swoje interesy pozałatwiać, wysługując się przy tym obcym. Najgorsze w tym wszystkim, że nieudolny rząd nawet nie potrafi zabezpieczyć swoich witryn przed atakami.
  III Wojna Światowa...
 • @Krzywousty 17:55:38
  to puść trochę farby, na temat technologii i jej kierunków rozwoju o której wspominasz.
  Zauważyłem już dawno, że większość teorii i artykułów opiera się na przypuszczeniach autorów, a nie jest podbudowana profesjonalną znajomością tematu. Zastanawiałem się, czy w ogóle są w Polsce ludzie zajmujący się bezpieczeństwem Państwa w wymiarze globalnym i proporcjonalną do tego analizą . Jeśli są dość akuratne analizy gospodarcze i finansowe, to w zakresie geopolityki i obronności wypowiadają się prawie sami amatorzy.
  III Wojna Światowa...
 • @Pablo Pakero 19:54:29
  świadomość rośnie, ale w dalszym ciągu do masy krytycznej jeszcze daleka droga. Ludzie przyznają mi rację, jeśli usłyszą potwierdzenie w TV, jak np. sprawa Klicha.
  Pęka zasłona milczenia.
 • @Andarian 19:46:26
  na holzgaz mógłby jeszcze jeździć samochód, gdy braknie paliwa. Z silnikiem stirlinga tez jest chyba trochę problemów mimo, że zasada działania jest prosta. Jest już wykorzystywany w domowych systemach kogeneracyjnych , ale zrobić samemu sinik o dostatecznej sprawności , nie będzie chyba prosto. Największym problemem jest zrobienie silnika , pracującego z dostateczną sprawnością przy niewielkich różnicach temperatur na wejściu i wyjściu.
  Pęka zasłona milczenia.
 • @Andarian 18:31:06
  silnik parowy to słuszne rozwiązanie, w sytuacji gdy paliw płynnych może zabraknąć. Może jeszcze generator produkujący holzgaz byłby przydatny, wtedy można zaprzęgnąć do pracy byle jaki, byle starego typu silnik benzynowy. Czy masz na myśli jakiś konkretny silnik parowy?
  Pęka zasłona milczenia.
 • i w dalszym ciągu
  trzeba płacić krwiopijcom za polisę nawet jak samochód na kołkach w stodole stoi. Bandyctwo, nie wiem czy spotykane w jakimkolwiek innym kraju, by nie można było nawet czasowo wyrejestrować pojazdu.
  Od jutra zmiany w ubezpieczeniach OC za samochód