Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • A ja się dziwię
  ,ze w ogóle możesz słuchać tego największego darmozjada wśród polityków. Ja nie jestem w stanie wytrzymać nawet kilkunastu sekund z nią na ekranie.
  Efektywna biurokracja
 • @Kula Lis 62 18:05:34
  a ja się nadziwić nie mogę, jak masz uporządkowane te wszystkie informacje które wstawiasz w komentarzach. Dla mnie, przy moim bałaganiarstwie (taki wrodzony nawyk), to trudne do wyobrażenia.
  Psychuszki i tajne rozprawy. Tych tematów Gowin unika
 • @Ultima Thule 02:06:52
  Ha, Ha i tutaj Cię mam. Te dzikie świnie o których mówisz żyją w środowisku absolutnie wolnorynkowym.
  Mars czeka! Małżeństwo ma być pierwszymi ludźmi w okolicy Czerwonej Planety!
 • dodać do tego można
  zawody onych Państwa . Z Badań prof. A. Łobaczewskiego wynika, że najwięcej ludzi o skłonnościach psychopatycznych jest wśród humanistów, najmniej wśród techników. Wyraźna nadreprezentacja jest także ludzi z tymi skłonnościami wśród wszelkiej maści urzędników państwowych. Wystarczy popatrzeć jakich zawodów jest najwięcej w polityce i wszystko staje się jasne. Premier historyk, Prezydent historyk...... .
  Skąd bierze się pazerność urzędników?
 • @prolet 20:53:28
  tematy które poruszyłeś to istota sprawy. Dla wyobrażenia sobie problemu podam tylko przykład z własnego doświadczenia. Mając zakład ślusarski nie możesz wbijać gwoździ, czy pomalować zrobionego detalu, nie mając wszystkich papierów na stolarnię i lakiernię (Ile to kosztuje....). Nawet jak robisz to okazjonalnie.
  Jeśli w Polsce ludzie mają jeszcze małe zakłady pracy , to w 80% przypadków, tylko dzięki temu , że to funkcjonuje " po naszemu". Czasami do pierwszego donosu, czyli wizyty z PIP i nadzoru budowlanego.
  Szukam pracy … eh, a nie mogła by praca znaleźć mnie?
 • @Human 14:49:16
  Z tym się zgadzam w całości.
  Szukam pracy … eh, a nie mogła by praca znaleźć mnie?
 • @Human 14:03:56
  Wiesz co ? Dziwaczysz! Są jak mówiłem wcześniej branże i rejony kraju tak konkurencyjne, że nie idzie po prostu wyrobić na przyzwoitą płacę. Drugorzędną sprawą jest powód takiej sytuacji. Wtedy po prostu nie masz możliwości by płacić przyzwoicie. Możesz iść na zasiłek , lub się dostosować. Sam, to możesz w wielu rodzaju robót co najwyżej sobie podcierać - za przeproszeniem. Jeśli pracujesz w branży w której można jeszcze dobrze płacić, to się ciesz, a nie wymądrzaj. Nie takich chojraków życie do parteru sprowadzało, czego Ci wcale nie życzę.
  Szukam pracy … eh, a nie mogła by praca znaleźć mnie?
 • @Human 13:46:13
  No to poczekaj jeszcze chwilę. Są branże i rejony, gdzie o takiej płacy można już tylko marzyć. Dojdzie to i do Ciebie - będziesz potem patrzył na bilans jak sroka w gnat i szukał pracownika na czarno. Jeszcze trochę i zobaczysz wtedy swą minę w lustrze.
  Szukam pracy … eh, a nie mogła by praca znaleźć mnie?
 • @Human 13:27:40
  no to złóż papierki do Urzędu , zatrudnij kilku ludzi daj na rękę po np, godne 4000 zł i heja do przodu. Pracownicy będą Cię wychwalali pod niebiosa i pokażesz , że można.
  Szukam pracy … eh, a nie mogła by praca znaleźć mnie?
 • @Ultima Thule 08:18:43
  przypadkowo trafiłem na tę notkę akurat dzisiaj.
  Nigdy tego nie mówiłem, dzisiaj powiem. Ultima , Ty jesteś zupełnym i kompletnym idiotą. Wręcz jego modelowym przykładem.
  Bitwa o homeopatię w NFZ
 • @antysowiet 10:10:14
  Do tego należałoby dodać doniesienia bodajże "Najwyższego Czasu" z przed kilku lat o podpisaniu tajnego porozumienia między Niemcami i Rosją o linii Wisły jako granicy interesów między tymi państwami. Potem katastrofa CASY . To wszystko kupy się trzyma co napisałeś. Poza tym poboru nie ma , ale wiem, że młodzi w wieku poborowym dostają wezwania na kilkudziesięciodniowe ćwiczenia .
  O zmianę oblicza Rosji
 • @romeq 19:45:26
  supermarketów jest w Kaliszu w przeliczeniu na mieszkańca z pewnością ponad wszelką normę. Całe zyski oczywiście wywożone za granicę, albowiem nie są to polskie firmy handlowe.
  Trochę przemyśleń nt nowych mieszkań
 • @ratus 18:30:13
  no to skomentuj te wszystkie śmierci okołosmoleńskie. Choćby Michniewicza, Zielonki, Wróbla .Tylko nie wyskakuj z pytaniem o wszystkich. możesz sobie ich znaleźć.
  To ,że trudno udowodnić powód do zabicia prezydenta, nie znaczy, że go nie było. A kto powiedział, że chodziło tylko , a może przede wszystkim o prezydenta?
  Inż. K. Cierpisz: Brakuje dowodów na odlot Tu-154M z Okęcia
 • @ratus 15:59:54
  Rozumiem, że Ty byś wygadał będąc Rosjaninem, a nawet Polakiem taką tajemnicę. Masz dzieci? Rodzinę? Są sprawy o których największy gaduła pary nie puści.
  Inż. K. Cierpisz: Brakuje dowodów na odlot Tu-154M z Okęcia
 • @BrunonK 14:51:16
  Do tego dziwne awanse osób które bezpośrednio odpowiadały za bezpieczeństwo i przygotowanie wizyty, oraz awans pierwszego lekarza Rzeczypospolitej , Pani marszałek Kopacz za odegranie swojej roli w Moskwie.
  Poza tym nie rozumiem w całej sprawie , mimo wszystko J. Kaczyńskiego. Mam wrażenie, że postępuje w sposób jakby bał się o życie. Jak nie swoje to może rodziny, ...... Marty Kaczyńskiej?
  Inż. K. Cierpisz: Brakuje dowodów na odlot Tu-154M z Okęcia
 • @Ultima Thule 01:52:12
  własnie jesteś CZŁOWIEKIEM głównie w swoim mniemaniu.
  Neoliberalizm a kryzys w strefie euro; geopolityczne przyczyny i skutki kryzysu - część I
 • @brian 15:04:22
  Tak czy inaczej wspierając Izrael, wspierasz chazarów i ich politykę. A więc jesteś przeciw interesom Polaków. Toż to proste, tyle że w PIS albo nie zrozumiałe, albo celowe działanie.
  Kto się boi czarnego Papieża.
 • @Ultima Thule 19:32:21
  Pytałem niezbyt dawno Ciebie, czy gdybyś starał się o funkcje społeczne byłbyś skłonny poddać się badaniom na skłonności psychopatyczne. Długo odpowiedzi nie było, teraz nie pamiętam gdzie pytałem więc nie wiem czy dałeś mi odpowiedź. Też jestem zwolennikiem prawie wolnego rynku i jak największej wolności jednak z określonym zabezpieczeniem socjalnym dla nie radzących sobie w życiu. Ty uważasz, że wszelka pomoc społeczna to kradzież Twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że żyjesz w społeczeństwie i tylko dzięki temu , że funkcjonujesz w tej wspólnocie możesz te TWOJE pieniądze zarabiać. Przyczyniają się wiec do tego też inni członkowie tej społeczności konsumując Twe produkty. To takie naczynia połączone. Jesli nie akceptujesz takich poglądów , to wyprowadź się na bezludną wyspę i spróbuj te swoje teorie wprowadzać w życie. Będziesz mógł nawet emitować własną walutę , całą zarobioną przez siebie wpłacać na swoje konto i całą tę kasę wydawać na swoje potrzeby. Nikt Cię nie okradnie - będziesz szczęśliwy. A dlaczego pytam o to badanie . Uważam, że brak Ci empatii i zrozumienia drugiego człowieka. To sugeruje skłonności psychopatyczne .Jesteś zwykłym sobkiem , zapatrzonym w siebie narcyzem, którego nie interesują inni. Byłbym nawet skłonny by zaspokoić w tym względzie swoją ciekawość zapłacić za takie badania. I jaszcze dlaczego uważam, że Twoje poglądy doprowadziły by do zła. Na Największe sukcesy w zdobywaniu pieniądza miały by jednostki z najgorszymi charakterami, najbardziej wredne, dla których żadne inne wartości by się nie liczyły. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Wspólnota jako taka by nie istniała. Konsekwencje byłyby jeszcze gorsze niż te które widzimy w dzisiejszych społeczeństwach, a ludzie walali by się po ulicach. No cóż, dobrze tak leniom i nieudacznikom - wg. Ciebie oczywiście.
  Uważam, że współczesny poziom technologiczny zarówno w przemyśle jak i rolnictwie jest w stanie zagwarantować każdemu człowiekowi pewne minimum egzystencji by uniknąć bezdomności . Fakt , trzeba się trochę "podzielić" swoimi dochodami. Ja jestem skłonny tak robić. Większość , jest skłonna tak robić. Do tego jednak trzeba być człowiekiem przez duże C.
  Neoliberalizm a kryzys w strefie euro; geopolityczne przyczyny i skutki kryzysu - część I
 • @Ryszard Opara 17:33:44
  I w tej sieci znowu zwyciężą Ci co mają największe pieniądze. Tak jest i będzie, a wynika to z potęgi pieniądza. Paru najzdolniejszych łebków , jak zwykle dołączy do elity, ale nie zmieni to zabudowanej już hierarchii . W tym świecie mit o pucybucie może się zdarzyć tylko wtedy, gdy zaakceptuje adept na milionera, zasady które owi miliarderzy już ustanowili. Tego już chyba nic i nikt w tej cywilizacji nie zmieni. Nie po to powstają policyjne siły paneuropejskie , które za nasze podatki będą nas pacyfikowały gdy będziemy chcieli coś zmienić. Ponoć pacyfikują akurat Watykan, tyle, że w tej materii działają akurat Ci co pieniądzem rządzą i go wytwarzają.
  O wartości działań altruistycznych
 • @kanton 12:39:18
  JKM GMO nie przeszkadza, więc Ultima ma z pewnością podobne zdanie w tej sprawie. Nie ma przecież żadnych dowodów na szkodliwość tego żarcia- przynajmniej wg. Ultimy. Jeśli prawda z ta stołówką, to żadnych innych dowodów nie potrzeba.
  Strefa wolnego handlu USA-UE: szansa czy zagrożenie.