Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @Lotna 20:05:27
  Tańczący Ci odpowiedział, bo takie same odniósł wrażenie :):)
  AMEN -Autobiografia Naukowa -Odc.7
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:08:10
  Trzeba zapewnić sobie na taką okoliczność pampersy na starość- ponoć zwieracze z powodu nadmiernego zużycia szybko puszczają.
  Moc wiary
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:39:22
  Niestety , jeszcze daleka droga do powszechnego rozumienia takiej powinności. Winą tego jest pewnie wychowanie i edukacja, zachłyśnięcie się paciorkami i celowa robota wrogów Wielkiej Rzeczypospolitej, kierującej masy w kierunku zupełnie przeciwnym, niż interes naszej ojczyzny tego wymaga.
  Jak żyć ... po polsku (8)
 • @Lotna 11:15:06
  Czasami prawiasz wrażenie , że należysz do kobiet z częstymi migrenami....
  AMEN -Autobiografia Naukowa -Odc.7
 • @Talbot 20:06:08
  Ponoć dochód narodowy stoi od 25 lat w miejscu, a przyrost PKP wywożony jest za granicę, ale faktycznie, polskie miasta wyglądają lepiej jak rosyjskie. Za żydowski kredyt, ale zawsze oko to cieszy.
  Projekt ,,Trójmorze’’
 • @staszek kieliszek 07:10:15
  Szczególnie ta perełka...
  "W czasie naszego spotkania, bez wielkich słów, moje uczucie się skropliło... - kilka zresztą razy. "
  AMEN -Autobiografia Naukowa -Odc.7
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:24:04
  No to się zgadzamy. Nie zawsze język jest na tyle giętki, że powie to co pomyśli głowa.
  Jak żyć ... po polsku (8)
 • @Husky 21:02:54
  Wracając z wakacji w Bieszczadach lat temu... no bardzo dawno, mój kolega wychyliwszy się z okna pociagu na cały głos, tymi właśnie słowami oznajmial całemu peronowi o swoim talencie....
  Jak żyć ... po polsku (8)
 • @zadziwiony 08:08:17
  Co mam na myśli mówiąc o elitach? Wg. mnie to ludzie wybitnie zdolni w swich dziedzinach, którzy te zdolności i swą pracę wykonują z pozytkiem dla społeczności w której funkcjonują. MOże to byś połeczność lokalna, lub cała ludzkość - Jakie będą elity i społeczeństwo? Takie jak ich wychowanie. Mozna je wychować prawie w kazdej ideologi , a więc i w duchu np. Cywilizacji Polskiej.
  Jak żyć ... po polsku (8)
 • @AgnieszkaS 20:54:58
  Przecież ja nie mówię o żadnych elitach z urodzenia , a o ludziach wybitnie uzdolnionych. Te rodzą się we wszystkich środowiskach i od nich zależy rozwój.
  Nie bez przyczyny w każdej wojnie wybijano na początku elity. Stado bez zdolnych, mądrych przywódców jest jedynie mięsem dla innych. Co widać,słychać i czuć w Polsce. Rola jednostki jest w społeczeństwie bardzo znacząca. Nie bez powodu, powołujemy się dzisiaj, na Dmowskiego, Paderewskiego Witosa, Grabskiego, czy Sobieskiego lub Jagiełłę a nikt nie wspomina Kazia Kowalskiego z wiejskiej kuźni kującego kosy,mimo,że też bardzo pożyteczną robotę wykonywał.,
  Elity są twórcami.reszta to wykonawcy których łatwo można zastąpić, bo jest ich na pęczki. I wg. mnie nie kłóci to się z personalizmem CP Wojtasa.
  Jak żyć ... po polsku (8)
 • @Talbot 18:54:22
  Pod żydowsko-amerykańskim zarządem - z pewnością tak. Niedługo wzorem Statutu Kaliskiego dostaną w Polin podobne przywileje. Ale Ty się nie martw. Należysz do grupy "specjalnego przeznaczenia" więc godziwą przyszłość masz zapewnioną. Zapracowujesz na nią sumiennie.
  Projekt ,,Trójmorze’’
 • @AgnieszkaS 20:41:47
  Powiedziałem tylko i wyłącznie, że to technicy zbudowali dzisiejszą cywilizację, a filozofia próbowała zdefiniować jej sens. Tylko tyle, bez ocen tego co dzisiaj mamy wokół nas. Czy to dobrze zrobiono?? Nie wiem. Wiem tylko, że nikt z krytyków dzisiejszego świata jakoś do jaskini by przy ognisku spędzić życie rzucając kamieniami do ptaków by coś zakąsić - się nie wybiera. Zawsze można powiedziec, że poeci zbudowali wszystko to co wokół nas isnieje w sensie materialnym. Można- tylko ile w tym prawdy? Nie twierdzę, że muzyka jest zbędna, (i wszelie inne dziedziny artystyczne)wręcz przeciwnie, nie tylko ubogaca zycie, ale i leczy. Ale muzykowi ktoś ten instrument skonstuował i zbudował i znowu pytanie- czy to filozof uczynił?
  Generalnie wygląda to tak, że technicy budują, a świry tym zawiadują, bo to oni przejęli władzę, a nie technicy. Wystarczy popatrzeć na skład sejmu i rządu. Ilu tam jest inżynierów? Prawie sami humaniści. A dlaczego? Bo wśród techników jest najmniej osób o skłonnościach psychopaycznych, a tacy zdobywają wszędzie władzę, poprzez cechy swoich charakterów. Normalny , zdrowy człowiek nie nadaje się do polityki. Po prostu nie jest w stanie akceptować istniejących tam metod działania.
  A jeśli chodzi o elity. W dalszym ciągu twierdzę, że należy o nie dbać i sprzyjać rozwojowi ich talentów. To oni wyznaczają kierunki i ciągną cały ten padół do przodu. Reszta to stado, często bezmyślne, podążające za przewodnikiem. Jak ich kształtować? Chętnie w duchu CP. Ale muszą one być .
  I jeszcze ten nieszczęśliwy śpiew. Przez śpiew, gdyby powaznie sprawę traktować, to nigdy bym nie skończył podstawówki, bo w owym czasie "śpiew" był przedmiotem obowiązkowym. Szkoła powinna uczyć w jakimś podstawowym zakresie o myzyce, sztuce ,kulturze, ale nie wymagać na siłę nauczania rysunku, śpiewu czy grania na ionstrumentach. W tym sensie popieram Staszka Kieliszka.
  Jak żyć ... po polsku (8)
 • @tańczący z widłami 09:49:55
  Znasz jakiś okres w dziejach obecnej cywilizacji, w którym selekcja pozytywna-( w jakim rozumieniu?) napędzała rozwój cywilizacji?
  Sądzisz, że stwórca nas w obecnej postaci nie wiedział co robi? Chcesz go porawiać? MOże takie cechy jakie mamy są niezbędne naszemu rodzajowi do przetrwania? A może rzeczywiście ktoś popsuł dzieło boże i wymaga ono naprawienia? Nie wiemy tego.
  AMEN - Autobiografia Naukowa - Odc. 6
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:39:38
  Ja tam popieram Waści starania i widzę ich sens, mimo dużej krytyki ze strony wielu ludzi niechętnych takiej idei, podejrzewających ją o "żydowskość". Sądzę, że to niesłuszne podejrzenie. Bez przyjęcia wspólnej dla wszystkich, popieranej przez większość "cywilizacyjnych Polaków" idei cywilizacyjnej ,nie odbuduje się Polski. Nie będzie fundamentu.
  Jak żyć ... po polsku (8)
 • @tańczący z widłami 15:41:59
  Dlatego nie oceniam dzisiejszej cywilizacji, a jedynie wskazuje jakie zdolności ludzkie doprowadziły do dzisiejszego rozwoju techniki i wygody życia ludzi. I tak się składa, że mimo iż na obecną chwilę można jeszcze żyć poza systemem, to jakoś nikt nie ma ochoty zrezygnować z jego dobrodziejstw. Bo system ,mimo że zniewalający jednostkę i tak pozwala lepiej-wygodniej żyć w nim , niż poza . Dlatego mimo narzekań tkwimy w nim wszyscy i korzystamy z jego wygody. To technika i technologia nam ją zapewnia i ludzie ją tworzący i obsługujący - technicy.
  Na końcu tej drogi tak i tak jest reset i sformatowanie dysku. Sądzę, że jesteśmy blisko, bo zarządza tą techniką banda nienażartych psychopatów
  AMEN - Autobiografia Naukowa - Odc. 6
 • @trojanka 11:58:26
  Udaj się do neonowego "Pasjonata Ruchu". MOże CI pomoże bez kolejki
  Quo vadis 16.10.2018r, Wojna o nasze dusze
 • @tańczący z widłami 12:47:36
  Tak, tyle, że nie maszyna zabija, a ludzie nią sterujący lub wykorzystujący zdobycze techniki do niecnych celów. I nieco sprostuję- świat stał by w miejscu od tysiąci i do miejsca współczesnego nie odszedł nigdy gdyby człowiek - zapewne nie muzyk wystrugał koło czy napiął po raz pierwszy łuk. Cały rozwój ludzkości rozpoczął się od pogardzanych tutaj "robótek ręcznych", a nie od śpiewania do Księżyca.... To te własnie niedocenione robótki ręczne dają wikt i opierunek wszelkiej maści artystom i upiększaczom naszego życia.
  AMEN - Autobiografia Naukowa - Odc. 6
 • @tańczący z widłami 11:48:22
  "Ludzkości nie uratuje muzyka czy literatura. Ludzkość uratować i wynieść na wyższy poziom egzystencji może jedynie doprowadzenie do procesu NATURALNEJ SELEKCJI POZYTYWNEJ."

  Całkiem słuszna konkluzja tyle, że człowiek zamienić musiał by się w Boga, by ludzkie ułmności towarzyszące nam od czasów stworzenia (pewnie celowe) zamienić w cos pozytywnego. Trudna sztuka....

  Poczyta Szanowny od wideł "Ponerologię Polityczną " A. Łobaczewskiego i przekona się jak to działa.
  PS.
  Jak dowodzą badania socjologów, psychologów i nie tylko, własnie wśród techników (ogólnie mówiąc) jest najmniejszy odsetek ludzi psychopatów praktycznie dzierżących ster rządów politycznych, ale także finansowych.
  AMEN - Autobiografia Naukowa - Odc. 6
 • @AgnieszkaS 09:14:49
  Proszę pozbawić sensu ten mój komentarz poprzez jego racjonalną i merytoryczną krytykę. Pani wybaczy , ale "nie bo nie" nie podważa jego prawdziwości.
  AMEN - Autobiografia Naukowa - Odc. 6
 • @tańczący z widłami 14:34:37
  Technicy stworzyli podstawy bytu materialnego ludziom na Ziemi, filozofia poszukuje i nadaje sens istnienia człowieka. Z tego punktu widzenia ludzie pokroju Staszka i Wojtasa stoją za rozwojem cywilizacji. Reszta to miłe i pozyteczne , ale tylko ozdobniki, bez tych pierwszych nie mające szans na rozwój. Tak , bez techników zbierali by państwo korzonki i udawali co najwyżej Tarzana skaczać z ziemi na drzewa i z powrotem.
  Obrażanie Staszka Kieliszka świadczy o braku rozeznania jacy ludzie , z jakimi zdolnościami stworzyli dzisiejszą cywilizację, w ktorej nie ruszając dupska z za biórka gadacie sobie z bliźnimi na całym świecie.
  AMEN - Autobiografia Naukowa - Odc. 6