Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @laurentp 14:00:25
  Na ludziach można ze wszystkim poeksperymentować . Najwyżej ileś tam milionów szybciej zejdzie. Jaka to strata dla tych co z tych eksperymentów żyją?
  GMO-Igranie ludzkości z żywiołami przyrody. Quo Vadis Homine
 • @Repsol 13:27:42
  Pewnie szykują tabor do transportu "Nowych Polaków" z bliskiego wschodu...
  Trzy dni Condora
 • to chyba drugi temat
  z którym się całkowicie identyfikuję.
  Negacjonizm antropogenicznego globalnego ocieplenia
 • @Korneliusz 21:36:50
  Toś mnie podniósł na duchu... tym losem emerytów.
  Kto prowadzi polską księgowość i przygotowywuje umowy?
 • Ostatnie wyroki z mojego miasta
  Niezapłacone grzywny.
  300zł.- 54 dni aresztu.

  1500zł.- 5dni aresztu.
  Plan REFORMY SĄDOWNICTWA – krok po kroku
 • Puug
  Rozpocząłem pracę w 74 za 3.500zł. po wojsku 76r zarabiałem na produkcji ok. 5000. Ok 80r jako zaopatrzeniowiec ponownie 3500zł. W 1980 pojechałem do Moskwy jako pomocnik murarza. Przez rok zarobiłem na malucha po komercyjnej cenie. Przed wyjazdem w Poznaniu na budowie przez 3 miesiące także jako pomocnik ok. 6000zl/mc.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @35stan 14:09:56
  A ja mam wrażenie , że na tym amerykańskim wsparciu będziemy za kilkanaście lat tak wyglądali

  https://tiny.pl/ts793
  Kto prowadzi polską księgowość i przygotowywuje umowy?
 • @35stan 13:25:06
  Proszę o jakieś fakty, potwierdzającą tezę, że USA pomaga w budowie silnej polskiej gospodarki. Sprzedawanie nam amerykańskiej broni i gazu bez technologii nie buduje Polski, a jedynie ją osłabia. Czy do budowy tego polskiego imperium środkowoeuropejskiego należą amerykańskie naciski by nie opodatkowywano amerykańskich firm?
  Kto prowadzi polską księgowość i przygotowywuje umowy?
 • No szok!!
  Choć nie powinien się człek dziwić po tym wszystkim co już o Polsce wiemy.
  Kto prowadzi polską księgowość i przygotowywuje umowy?
 • @ikulalibal 21:51:32
  Te puste półki każdy pamięta, niektórzy z opowiadania. Tyle , że nikt nie przypomina przy tej okazji przyczyn ich powstania.
  Druga sprawa. Ostatnio słuchałem dyskusji w telewizji Śpiewaka i jakiegoś biznesmena na temat mieszkań w PRL. Śpiewak Twierdził , że za PRL mieszkanie się dostawało, ten drugi, że kupowało. A przecież prawda leży w innym miejscu. Kupowało się, ale jakby dostawało. Pamiętam, że wkład na książeczce mieszkaniowej ( miałem taką)uprawniający do otrzymania mieszkania wynosił ok. rocznej- półtorarocznej pensji. To jest na dzisiejsze w granicach 50tys złotych. Porównajmy z dzisiejszymi cenami i okaże się ze wtedy prawie te mieszkania dostawaliśmy. Ja składałem na "wkład mieszkaniowy" przez 3 lata odkładając 1/3 3tysięcznej pensji. Wystarczyło. Tyle, że czekało sie ok. 10lat. Ostatecznie nie dostałem tego mieszkania , pieniążki wyjąłem i przeznaczyłem na inne cele.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @Oracz 20:56:19
  To wszystko świadczy o tym, że w polityce nie ma przypadkowych ludzi. Są starannie wytypowani do odgrywania zadanych im ról.
  Bosak, tylko Bosak na rezydenta IIIŻydo-RP/Polin
 • Co Ty tez opowiadasz!!!
  Komuna to puste półki w sklepach, kartki , kompletna bieda i zamordyzm.
  Popytaj młodych.... To Ci powiedzą że tak było!
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • jak to się mówi?
  Po owocach ich poznacie...
  Dzięki Ci, dobry Boże, za kampanię prezydencką!
 • @zadziwiony 12:39:42
  Najdziwniejsze jest to, że na ziemiach zachodnich, poszukuje się zapomnianych, często bezimiennych grobów poległych hitlerowców, ekshumuje się je i ponownie grzebie z wielkim ceremoniałem. Nie mogłem się temu nadziwić. Ktoś podsunął mi informację, że Niemcy bulą za to kasę...
  Dla myślących logicznie
 • @Światowid 12:09:57
  Zgadzam się. Pracowałem w Rosji w latach 81-82 ( Dla Putina). Rosjanie byli bardzo przyjacielsko nastawieni do Polaków. Jak jest teraz to nie wiem, bo ostanio byłem tam w 92roku. W każdym razie niszczenie symboli rosyjskich żołnierzy poległych w Polsce mądrym posunięciem nie jest. Jest to pomysł polityków w celu konfliktowania się Rosją, a nie normalnych ludzi których większość nie ma ochoty na profanowanie pamięci o śmierci innych. A po co nakręcanie spirali nienawiści? Z pewnością nie poprawia to naszego bezpieczeństwa.
  Dla myślących logicznie
 • problem jest w tym że
  te zakupy uzbrojenia, do którego nie mamy infrastruktury i mieć nie będziemy powoduje, że polscy piloci i inni operatorzy uzbrojenia będą tylko wykonawcami amerykańskich i Izraelskich rozkazów, a więc będą mięsem armatnim realizującym interesy amerykańskie, a nie polskie - do tego za polskie pieniądze. Gorszego interesu trudno sobie wyobrazić.
  F-35 są kupą złomu bez amerykanskiej inżynierii wojskowej i nawet karabin nie wystrzeli jesli kula nie będzia miała celu zaakceptowanego przez jankeskiego generała. Gratlacje dla" polskich władz"
  P.Błaszczak! Przestań się bać CIA! Zrób OFFSET dla F-35!
 • @AgnieszkaS 23:12:43
  Wiesz Aga, jestem już na tyle stary , że konwenanse mam głeboko w tyle i do każdego zwracam się na Ty.
  A mój komentarz jest w temacie notki. Uważam bowiem, że osoba z obcym obywatelstwem do tego ślubująca temu państwu swoją lojalność nie ma moralnego prawa do oceniania i agitowania w Polsce za określonymi siłami politycznymi, do tego prowadzącymi politykę proamerykańską i przeciwko polskim interesom. W Twoim osobistym interesie jest dobrostan obywateli amerykańskich bo tam żyjesz , a nie Polaków. Im więcej ameryka wyssa z Polski tym Tobie będzie lepiej, a Polakom gorzej. W interesie amekańskim nie jest rozwój Polski, a zwasalizowanie tego kraju i przejęcie jego bogactw naturalnych. Polską racja stanu jest odsunięcie od rządów sługusów obcych w tym i ameryki, a takich w swoim interesie Ty popierasz? Zrozumiałaś teraz?
  Kol. Bosaka plusy dodatnie i ujemne.
 • Pytanie zasadnicze brzmi
  ile nas ta "ochrona" amerykańska będzie kosztowała i czy czasami nas w szybkim tempie nie doprowadzi do zgonu.. Wg. mnie na rzadną pomoc techniczną czy gospodarczą nie mamy co liczyć, bo nie jest to w intersie amerykańskim. Przejmą nasze bogactwa naturalne, wyssają, a potem po prostu wyplują, gdy będziemy na danym etapie historii już im niepotrzebni. Do tego doprowadzą swoją polityką głupkowate lub sprzedajne polskie władze.
  US Army w Polsce: Słabość polityki ekipy rządzącej
 • @AgnieszkaS
  masz obywatelstwo USA? Z pewnością masz!. Jeśli tak , to ślubowałaś coś tam ameryce. Nie dziwota więc , że walczysz o jej interesy w Polsce, albowiem to co się tutaj dzieje Ciebie absolutnie nie dotyka. To na nas Polaków tutaj mieszkających spadną rosyjskie, amerykańskie i pewnie żydowskie rakiety jak Twoja ojczyzna sprowokuje Rosję do ataku. A zrobi to jeśli nie będzie miała wyjścia.
  Kol. Bosaka plusy dodatnie i ujemne.
 • @GPS 20:43:30
  przypuszczam, że jesteś jednym z pierwszych cyborgów żyjących wśród ludzi...
  Technologia 5G: Trumna ludzkości - Quo Vadis Humanity?