Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @finka 12:22:07
  Ależ , ok! Tyle, że ja nie oceniam w tym momencie polityki i przyczyn stanu rzeczy , a jedynie fakty jakie obserwuję wokól siebie, albowiem w pewnym bardzo niewielkim wymiarze uczestniczę w tych procesach. I stwierdzam, że przedsiebiorcy stoją przed barierami związanymi z brakiem rąk do pracy. Po prostu nie ma fachowców. Bezrobocie dotyczy głównie leserów i tych co nic nie potrafią oprócz żądania stawek wzietych z sufitu, za samą obecność we firmie. Dzisjaj roboczodniówka pracownika to ok. 240zł. Czyli musi zarobić ok. przynjmniej ok. 400zł na dzień, by był opłacalny dla pracodawcy. A on np. nic nie potrafi.... Jak zarobi 400zł nic nie potrafiąc?
  "Rów w którym płynie mętna rzeka ..."
 • @Husky 23:09:29
  Husky na litość, nie komprtomituj się , teraz ekonomicznie. Ja mówie o Dochodzie narodowym , a nie PKB. To zupełnie odmienne parametry.
  W duchu dwustronnego partnerstwa
 • @Husky 22:46:37
  Poczekamy z lat 10. jak będziemy mieli 10bln zadłużenia, po tym flircie z Ameryką. Bo na razie z naszej strony same wydatki się szykują w przeciwieństwie do amerykańskiej, która już liczy zarobione na dealu z Polską zielone papierki.
  Chociaż oczywiście chciał bym by twój hura optymizm się sprawdził, a Polska rosła w siłę , i ludzi żyli dostatniej. Bo jak wiesz, od 3 dekad polski dochód narodowy brutto jakoś nie wzrasta.
  W duchu dwustronnego partnerstwa
 • @Husky 19:42:03
  te lukrowane obrazki, to dla takich klakierów jak Ty mają jakąkolwiek wartość i dla Was są one puszczane w obieg. Nic z nich nie wynika.
  W duchu dwustronnego partnerstwa
 • @kula Lis 67 20:43:44
  O jakim sojuszu Ty gadasz? Ameryka jest sojusznikiem jedynie Izraela, reszta to wasale. Pójdziemy razem z Ameryką na dno....
  W duchu dwustronnego partnerstwa
 • @Husky
  Popierasz fakt , że Piskorski siedzi bez wyroku 2,5 roku?
  Kto się boi dr.M.Piskorskiego ?
 • @Husky 16:47:49
  O jakim partnerstwie tutaj mowa.
  Duda dostanie wytyczne do realizacji i do roboty. Efektem tych porozumień będą wzrosty cen energii, całkowite zamknięcie rynku rosyjskiego i ostateczne podporządkowanie sie polityce amerykańskiej.
  Odmaszerować i wykonać. Reszta to PR.
  W duchu dwustronnego partnerstwa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:31:54
  Husky już całkowicie się skompromitował. Czy on naprawdę nie kapuje , że normalnemu człowiekowi o zasady może chodzić? Czy on nie wiidzi, że los Piskorskiego jest ostrzeżeniem dla innych i niczym więcej? Że jego przypadek jest maczugą na nieposłusznych? Nie - on taki głupi to nie jest. On wykonuje robotę polityczną na zlecenie i za kasę. A że przy tym pierdzi pod swój własny nos , to jego sprawa. Ja bym z takim smrodem nie wytrzymał.
  Kto się boi dr.M.Piskorskiego ?
 • @Husky 12:36:10
  Nie rób z siebie durnia, bo za chwilę Ciebie wsadzą do pierdla, jak władza się zmieni za gloryfikowanie polityki PISu. Piskorski jest więźniem politycznym i dla każdego normalnego człowieka jest to oczywiste.

  "Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Kommunist.
  Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen;
  ich war ja kein Sozialdemokrat.
  Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert;
  ich war ja kein Gewerkschafter.
  Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte."

  Martin Niemöller, 1892-1984
  (niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)
  Kto się boi dr.M.Piskorskiego ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:08:06
  Czyli prof. Rażny z notki Ruszkiewicza pierdy gada?
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/145557,wojna-hybrydowa-polskich-wladz-z-polska
  Po co nam partie? Wystarczy jedna
 • @AgnieszkaS 02:48:50
  Co tu gadać- po prostu bzdury opowiadasz. Ja oceniam sytuację w moim rejonie, gdzie ludzi do pracy po prostu nie ma , a Ty mi liberalizm przypisujesz, co jest fałszem. Siedzisz w Ameryce i wypowiadasz sie temat o którym najzwyklej pojęcia nie masz.
  We Wrocławiu 60 000 Ukraińców, w Kępnie kilka tysięcy w fabrykach mebli. W Mikstacie 1/3 ludzi to chyba Ukraińcy. Są tam bo nie ma rąk do pracy. W moim mieście deweloperzy budują bloki na wynajm dla Ukraińców. A są tutaj , bo praca na ludzi czeka. Więc proszę Cie , nie wyskakuj mi z liberalizmem, bo pojęcia nie masz o tym o czym się wypowiadasz. Twoje tezy są nie do obrony!
  "Rów w którym płynie mętna rzeka ..."
 • @Oscar
  Polecę Repsolem...
  100/100
  ave!
  Rosja kontra NATO
 • @Astra - Anna Słupianek 12:00:30
  Oj, Oj sąsiadko, chyba zbytek optymizmu co do tych radnych - u Ciebie...
  "Rów w którym płynie mętna rzeka ..."
 • @AgnieszkaS 08:24:45
  Wielce Szanowna Pani AgnieszkoS. (nie życzyłaś sobie tykania więc zwrot pełen szacunku). Już kiedyś rozmawialiśmy na ten temat. To są bzdury. Dzisiaj nie pracuje tylko ten, co nie chce , bo bezrobocie jest szczątkowe i dotyczy bzdurnych niepotrzebnych nikomu zawodów. Jak ktoś chce być prezesem nic nie umiejąc, bo niższa funkcja jest poniżej jego godności to musi sam siebie nim zrobić poprzez założenie Spółki z o.o.
  A jak to nie pasuje ,to robocze ciuchy, rękawice i po 5 minutach ma robotę nawet jak niewiele umie, a ma choćby chęci.
  "Rów w którym płynie mętna rzeka ..."
 • @Husky
  A czy jesteś pewien , że pisowskie głosowanie nie było wybiegiem taktycznym na nie?? Bo i tak wiedzieli, że wynik głosowania będzie taki jak należy? A głosów sobie zaskarbili. Ja już nikomu nie wierzę. Przez cały czas robią z nas idiotów. Każdej władzy zależy na kontroli mediów, więc nie mam powodów by wierzyć w tym wypadku w szczerość głosowania PIS.
  STOP Acta 2
 • @interesariusz z PL 10:19:39
  Komunizm nie ma tutaj chyba nic do rzeczy. Chodzi o interesy- ideologia to rzecz wtórna jako wymówka.
  W Iraku, Libii, Syrii, Afganistanie, Serbii, Egipcie komunizmu nie było a USmeni swoje porządki wojną też zaprowadzali. W Rosji , Iranie też komunizmu nie ma, ale ponieważ państwa te nie chcą się podporządkować woli hegemona, to wojną im grozi. To biznes....
  Źle o zmarłych bohaterach
 • @lorenco 23:52:29
  Nie mam juz firmy, jestem na emeryturze. Zrezygnowałem w zeszłym roku z nowych projektów, bo stworzenie nowego legalnego miejsca pracy to przynajmniej 100 000 zł. Po co mi to.
  Podobnie jest w rolnictwie. Chciałem tylko zauważyć, że likwidowana jest klasa średnia jako rozsadnik systemu zarówno w drobym przemysle, rzemiośle i rolnictwie poprzez róznorakie udziwnienia administracyjne bez spełnienia których i wydania mnóstwa pieniędzy których zaczynający biznes ludzie nie mają - mogą cię po prostu zamknąć.
  Tylko zaradność i skłonność do ryzyka Polaków powoduje, że to się jeszcze kręci.
  Jak zatrudnisz człowieka w warsztacie 5cm za niskim, to Ci mogą firmę po prostu zamknąć. Dlatego w takich małych firmach często zatrudnia się ludzi którzy nie chcą rejestracji. Ot i cała filozofia której niektórzy po prostu nie są w stanie zrozumieć.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @AgnieszkaS 21:57:45
  Kobieto, czy Ty rozumiesz polski język i logicznie potrafisz myśleć? Chyba niedługo poprę Wojtasa w jego opinii o kobietach. Właściwie już popieram.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @lorenco 21:06:39
  To nie było projektowane dla 3 pracowników a pod potrzeby produkcyjne.
  Toalety damskie i męskie, dla pracowników produkcyjnych, klientów i biurowych. Hala produkcyjna z obsługą klienta ma takie wymagania unijne. W innej np.magazynowej nie możesz prowadzić produkcji - bo ci nadzór budowlany przyłoży mandat, a potem zamknie firmę. Dobrze ,że jak na razie nie trzeba mieć toalet dla różnych obojniaków , bo były by potrójne. Ludzie sobie sprawy nie zdają, ile dzisiaj trzeba zainwestować pieniędzy by otworzyć firmę zatrudniającą legalnie ludzi wg, aktualnych wymagań. Te wszystkie niby ułatwienia, dotacje ,to zwykłe mydlenie oczu. Za 20000 zł dotacji, to najwyżej karchera można kupić i jednoosobową firmę sprzątającą otworzyć. Dla takich ludzi i to są dotacje. Masz ambitniejsze plany, to dotacji nie dostaniesz
  Skończyły się czasy gdy w jakiś starych opuszczonych stodołach mogłeś zacząć swój biznes. Dlatego Polacy działają na samym dole przeważnie półlegalnie. Mają firmę otwartą legalnie, ale ludzie pracują tacy jak wymieniłem wcześniej. A do tego gdy np. usługi lub produkcja wymaga dużej powierzchni, to we dwie trzy osoby nie zarobisz na podatek od nieruchomości. A Agnieszka się burzy na to co ja mówię. Z mojej obserwacji wynika, że albo pracujesz sam z nielegalnymi, albo na legalu musisz zatrudnić przynajmniej 6- 7 osób by to się opłacało. Cały czas mówię o usługach lub produkcji, bo w handlu , lub pośrednictwie, to sam możesz milionami obracać. To inna bajka.
  Zresztą niedługo te małe firmy usługowe padną, bo jak wprowadzą e-paragon to skończy się taka działalność, albo ceny usług bardzo wzrosną.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród
 • @AgnieszkaS 19:04:05
  Jeżeli sobie życzysz pewnych warunków dla ludzi pokaż jak to się robi i zrób to sama. Nie ma jak to samemu dać dobry przykład.
  Żydowskie kapitalizm i reżim IIIRP, likwidują polski naród