Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @Oświat - na litość!
  Wyprodukować, albo taniej kupić w Chinach , to można zawsze wszystko. Z tym żadnego problemu nie ma. Zaczyna się on, gdy przyjdzie sprzedać ten produkt z zyskiem...
  Ogłoszenie drobne: produkt polityczny sprzedam
 • To wszystko dowodzi tylko jednego
  Swiat jest rządzony przez wielką, kryminalną mafię ubraną w anielski ornat. A ojców chcrzestnych chyba niezbyt wielu.
  O dziwnych «dokonaniach» włoskiego znajomego Litwinienki
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:04:41
  Właśnie fakt totalnej wojny z PISem wszystkich sił politycznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych pozostawia u mnie odrobinę wsparcia dla tej partii.
  Zawieszam zamieszczanie notek
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:46
  bez szerokiej świadomości społecznej żadnych szans nie wiedzę. Ponoć jest w Polsce 40 000 agentów mosadu i robią oni swoje. Nigdy żadna formalna grupa zagrażająca władzy nie powstanie. Nawet jeśli coś takiego się uda , to będzie rozbita od środka zanim uzyska społeczne poparcie. Pozostaje gadanie, gadanie , gadanie aż powstanie masa krytyczna zdolna swym ciężarem zmienić rzeczywistość.
  Zawieszam zamieszczanie notek
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:32:45
  Nie jestem przeciwny wypłaszczaniu dochodów w celu likwidacji biedy. Boję się , że może to być jednak taktyczna zagrywka ( w myśl słów Morawieckiego) w celu uzyskania poparcia konstytucyjnego, które pozwoli na już ostateczne przejęcie kontroli nad naszym terytorium przez obrzezanych.
  Zawieszam zamieszczanie notek
 • @Oświat
  A jesteś pewien, że te 500+, 13 emerytura, plus na krowę, świnię itd to nie jest ten krok w tył o którym mówił Morawiecki na taśmach? Bo mnie na to wygląda, choćby w kontekście 447 i zamykanie gęby na kłódkę tym którzy o tym trąbią.
  Zawieszam zamieszczanie notek
 • nie znam sią na tym
  lecz mam pytanie. Czy my wybieramy się na Moskwę z tymi szturmowymi śmigłowcami? Kupimy ze sztuk 20, pewnie nie więcej, więc kilka "pancerfaustów" starczy by je strącić. Czy nie lepiej namierzać cele atakującego wroga dronami i potem rakietami wykończyć? Lub przeznaczyć tę kasę, na drony szturmowe?. To chyba i tańsze i bezpieczniejsze. Grających i zaprawionych, w bojach a więc i wyszkolonych graczy komputerowych już mamy, więc przekwalifikować ich na obsługę dronów niewielki problem. A ilu możemy wyszkolić pilotów śmigłowców bojowych, bo Ci pierwsi skończą strąceni w pierwszy dzień wojny, a i więcej sprzętu już nie będzie.
  Żeby te marne ilości sprzętu latającego, nawet najnowszej generacji spełniły swój cel, to musiały by być ukryte w podziemnych tajnych bazach, bo inaczej, w ataku rakietowym wszystkie się spalą zanim wystartują.
  Gdzie naprawdę produkuje się „polskie helikoptery”?
 • @Jasiek 10:46:09
  Osobiście uważam, że największymi współczesnymi dziełami sztuki inżynierskiej są wielkie mosty i dachy nad stadionami. Kto choć trochę czuje materiał i występujące w nim naprężenia, to zdaje sobie sprawę z tych osiągnięć technicznych.
  Nasze Katedry
 • @stanislav 19:01:02
  Potwierdzam skłonność Holendrów do wykorzystania każdej okazji by oskubać kontrahenta jeśli jest nawet mała okazja. Sam w ten sposób straciłem 20 lat temu 20 000 USD. Nie dotrzymali umowy, a przyczynę zrzucili na słabszego czyli na mnie. Od tego czasu uważam, że to żydowski wredny narodek.
  Film ” Moja Polska”, ogniwo zaciskanego łańcucha.
 • @Ryszard Opara 15:58:02
  Jakoś nie mieści mi się ta skala odsalania w głowie. Wg. wiki najwięcej odsala wody obecnie Arabia saudyjska i jest to wielkość 300mln m3 rocznie, a więc 15km pańskiego kanału nie licząc nawadnianych obszarów. Nie twierdzę, że to zupełnie niemożliwe, ale wielkość potrzebnej wody do tego projektu jest nieprawdopodobnie duża .
  AMEN-Autobiografia Naukowa-Odc.79
 • @Lotna 16:34:41
  masz w całości rację. Rolnictwo jest strukturalnie niszczone, podobnie jak mała wytwórczość przemysłowa poprzez normy nie do spełnienia dla tych małych podmiotów. Maja pozostać milionerzy pilnujący stad niewolników.
  Ratunek dla polskich rolników
 • @Ryszard Opara 01:02:02
  20 000 000 m3 wody na jeden kilometr kanału tylko na jego wypełnienie.
  Jest taka technologia odsalania?
  AMEN-Autobiografia Naukowa-Odc.79
 • ....
  "Problemem są jednak ludzie, którzy po prostu nie lubią pracować i całe życie, bez względu na status społeczny, myślą tylko o jednym: jak mieć dobre życie i jak się zabawić. "

  Czy można ich za to ganić? Czy naprawdę praca 18 godzin na dobę może dać szczęście? Czy paciorki są najważniejsze na świecie?
  A może im właśnie taki styl życia jaki prowadzą daje radość życia, którego brakuje większości zatyranym Polakom? Osobiście mnie pieniądze nie śmierdzą, ale w miarę upływu lat zdaję sobie coraz bardziej sprawę z tego , że wszystko co możemy mieć, co mamy - mamy tylko w czasowej dzierżawie. Nawet te marne 10 ton złota zakopane w piwnicy jest tylko nic nie wartym złomem w obliczu przemijania czasu.
  Pracować owszem , ale zarabiany pieniądz nie może mieć większej wartości niż nasze życie i zdrowie.
  AMEN-Autobiografia Naukowa-Odc.79
 • @stan55 22:14:11
  Przecież tłumaczyłem Ci , że nie wszyscy do wszystkiego się nadają.
  Od kornika do nauczyciela, czyli jak aktywiści ratują świat
 • @goodness 09:59:12
  Też uważam, że nauczyciele , to powinna być elita zawodowa- najlepsi z najlepszych i bardzo dobrze uposażona. Od nich w znacznej mierze zależy przyszłość narodu i państwa, kształtując młodzież na światłych uczestników budowy wspólnego domu. Tyle, że dzisiejsza szkoła niewiele ma wspólnego z tak pojętą misją. To nie jest wina samej szkoły , a warunkjów politycznych w których funkcjonuje państwo. I to jest może powód mojego sprzeciwu przeciwko szczególnym warunkom na jakich chcą pracować. A jaka jest wartość nauczania Polaków? Najlepiej to widać po klasyfikacji szkół wyższych w rankingu światowym. Dobra płaca za dobrą pracę!.
  Od kornika do nauczyciela, czyli jak aktywiści ratują świat
 • @Lotna 19:19:58
  Powiedz w takim razie dlaczego tak mało ludzi chce pracować fizycznie? W mojej okolicy jest firma płacąca 3,5-4 tys złotych na etacie i poszukuje ludzi do pracy. Inna daje osobie przyprowadzającej pracownika jedną jego pensję jako nagrodę. W niektórych zawodach fizycznych opanowanie rzemiosła wymaga kilka lat pracy i praktyki. Chcesz zarobić? Naucz się spawać aluminium. Jak stracisz zęby i zatrujesz cały organizm to może docenisz pracę fizyczną.
  Też urzędników niezbyt cenię , ale i u nich są stanowiska wymagające solidnej wiedzy i określonych predyspozycji.
  Moja córka pracując w korporacji na własnej działalności zarabia ok 4000zł , ale pracuje przynajmniej 250 godz miesięcznie. w domu też jeszcze pracuje ( to dla wiadomości stana55). Zastrajkować sobie oczywiście może, ale też poszukać zaraz innej pracy. Nawet urlopu ma tylko za cichym porozumieniem tylko 2 tygodnie. Mój kolega w wieku 64 lat rozpoczął biznes od zera bo oszukał go wspólnik. Pójdzie strajkować i domagać się specjalnych praw? Powtórzę jeszcze raz - to strajk polityczny przed wyborami. A zbyt mało to zarabia 80% Polaków.
  Od kornika do nauczyciela, czyli jak aktywiści ratują świat
 • @stan55 20:27:23
  Do zawodu trzeba mieć kolego predyspozycje. Nie jestem nauczycielem, bo po pierwsze pozabijał bym te bębny, po drugie nie znoszę nad sobą zwierzchników.
  Od kornika do nauczyciela, czyli jak aktywiści ratują świat
 • A bo niby dlaczego ja
  prowadzący działalność w sferze usług ogólnie mówiąc budowlanych , nie mogę domagać się ochrony i opłacalnych zagwarantowanych cen , a taryfiarz który zainwestował w swoje miejsce pracy kilkanaście , a może i kilkadziesiąt razy mniej to już może? Kupił auto za 5000 zł i chce być wzietym w ochronę biznesmenem? Dajmy wszystkim równe warunki prowadzenia działalności. Taryfa to najprostszy biznes jaki można sobie wyobrazić i może jest już ten zawód niepotrzebny jak wiele innych. Kiedyś były punkty napełniania wkładów do długopisów.... może taki sam los czeka taksówkarzy....
  Kołowrotek UBER Alles!
 • @Berkeley72 18:54:32
  ok. tyle , że najciekawszym elementem z tym związanym jest fakt, że zniesienie suwerenności państwowej i narodowej nie dotyczy Izraela. Tępi się natomiast takie postawy i ludzi je promujących w innych państwach. Dotyczy to w szczególności ruchów narodowych w Polsce.
  AMEN-Autobiografia Naukowa-Odc.78
 • @trybeus 14:43:45
  Nauczyciel za pensum 18 godzin w tygodniu i nie dwa, a 3 miesiące wakacji zarabia ok 3000zł miesięcznie . Na taką samą kwotę dajmy na to przeciętny urzędnik też z wyższym wykształceniem ma pensum ok. 42 godz. w tygodniu i miesiąc urlopu. Robotnik musi na trzy tysiące zasuwać ok. 200godz w miesiącu i też ma miesiąc urlopu. Mówię o pewnej przeciętnej powiatowej. Tak więc nauczyciele , choć nie są zbyt mocno "wyfutrowani" to stawkę godzinową mają zupełnie przyzwoitą.
  Poza tym jest to strajk głównie polityczny, bo ,wybory się zbliżają i one są głównym celem tej awantury, a "grono pedagogiczne" jest jak zawsze tylko narzędziem. Poza tym mam w rodzinie nauczycielki na dyrektorskich stołkach i widzę, że nie jest to grupa ze zbyt wielką świadomością rzeczywistości.
  Od kornika do nauczyciela, czyli jak aktywiści ratują świat