Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze jerzy

 • @Andrzej Bareła 17:06:59
  "Inna sprawa że takie ubezpieczenie nie ma sensu. Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens ma ubezpieczenie gdzie składkę płaci skarb państwa a wypłatę odszkodowania bierze prywatna osoba? Nie chodzi tu o żadnego konkretnego Prezydenta. Jaki cel ma to ubezpieczenie?"
  To, że płaci firma (tutaj skarb państwa), a korzysta ubezpieczony, to da się jeszcze zrozumieć, tak samo wygląda to na całym świecie, np. w przypadku lotów w podróże służbowe - płaci firma, korzysta ubezpieczony lub uposażony (rodzina). Ale jaki sens ma ubezpieczenie, które nie obejmuje ŻADNYCH sytuacji, gwarantujących wypłatę (ubezpieczyciel prezydenta nie ponosiłby odpowiedzialności, gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku, nagłego zachorowania lub, gdyby do innego zdarzenia doszłoby w związku z "działaniami wojennymi, stanem wyjątkowym i akcjami terrorystycznymi" oraz "zamieszkami, rozruchami lub bójkami )? Myślę, że gdyby się uprzeć, to można byłoby pójść z taką polisą do sądu i wygrać o wiele więcej, niż dostała Marta Kaczyńska. Ponadto rodzinie należy się odszkodowanie od skarbu państwa niezależne od ubezpieczenia, a wynikłe po prostu z winy organów państwowych, które przed, w trakcie i po katastrofie nie dopełniły swoich obowiązków. Skoro Alicja Tysiąc miała podstawy do roszczeń, to co dopiero poszkodowani znad Smoleńska.
  Ubezpieczenie pary prezydenckiej nie obejmowało zamachu
 • @solfernus 14:37:30
  nie: gdy o ludziach mówi gadzina, lecz: gdy o ludziach łże gadzina
  Lis po marszu PiS: Dziadziuś sadził straszliwe androny. To było tragikomiczne i żałosne
 • Wstyd czytać,
  wstyd pisać takie głupoty. Jeśli chciałby Pan, doktorze, zająć się poważnie Białorusinami, proszę rozmawiać z Sikorskim Radosławem i tak odważnie jak dziś Premiera Kaczyńskiego, krytykować obecne posunięcia rządzącej partii wobec Białorusi. Tyle wigoru i intelektu nie może się marnować.
  Wyborcy - dajecie mandat eurodeputowanego i kupę kasy panu Migalskiemu i czym się zajmuje? Napisz Pan cosik o swoich osiągnięciach w Unii, za to Panu płacimy.
  Czy polskich Białorusinów PiS potraktuje jak polskich Niemców?
 • @Wrzodak Z. 12:47:17
  Co robił Kaczyński w czasie, gdy Komorowski płodził dzieci, polował, jeździł samochodem, budował dom, pił z ludźmi służb i zajmował się tysiącem innych codziennych spraw, m.in. zabieganiem, aby teść napisał mu pracę magisterską z historii? Kaczyński kształcił się w dziedzinie prawa (doktorat 1876 r - rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą), zajmował się polityką (działalność KOR, obrona robotników, Komitet Helsiński, Solidarność) i sprawami społecznymi. Czy mój prezydent powołany jest do budowania własnego domu i płodzenia dzieci, czy też do ROBIENIA RZECZY, w robieniu których całe życie ćwiczył się Kaczyński? Który szerzej rozumie świat, pojmuje rzeczywistość, który jest bardziej samodzielny w sądach, niezależny, mniej uwikłany w układy? Który ma mniej do stracenia, gdy KTOŚ zaczyna mu grozić?
  W obronie Jana Pińskiego (i maskirowki też)
 • @Łażący Łazarz 19:06:42
  Gdzie NE broni oficerów WSI? I jaki to ma związek z Grażyną Niegowską? Proszę bardzo: http://kontra.nowyekran.pl/post/46412,cuchnacy-z-daleka.
  I jeszcze może: http://kontra.nowyekran.pl/post/47311,isolate-target-instrukcja-szargania-czlowieka (cyt. Niegowskiej dot. prok. Przybyła: Dziś współczuję zaszczutemu Prokuratorowi, który podjął desperacką próbę samobójczą. To pokazuje, w jakim państwie żyjemy.), i : http://kontra.nowyekran.pl/post/48259,a-ja-sobie-jeszcze-troche-poczekam oraz :
  http://costerin.wordpress.com/2012/03/08/spacerkiem-po-wsi-z-syborgiem-w-kieszeni/
  Zawiadomienie o przestępstwie służb specjalnych w sprawie Olewnika
 • Uuułeee, nie podoba mi się
  logika tego wywodu. Prawica dostaje w prezencie cały Marsz, tzn. zorganizowany od idei poprzez praktykę aż do zamglonych krzaków ciemnej Agrykoli, i w dodatku wypełniony energią setek tysięcy młodych serc bijących wspólnym rytmem, marsz chroniony przed policyjnymi pałami przez kiboli, którzy jedni jedyni potrafią wziąć na siebie metalowe pałki, brukowe kostki i kule, czasami gumowe, czasami już bardziej z ołowiu, więc prawica dostaje ten marsz i co? I zaczyna wybrzydzać i wyśmiewać: Kobylański się skrzywił, Piłsudski pominięty, Zawisza nie jest Czarny, kibol nie ma tytułu profesora, a naziol skrócił wykład o historii polskości Lwowa. Tak nie buduje się jedności, Panowie.
  Jeśli zaś martwa ryjówka (n.b. na poziomie wycierania faszystowskiej mordy szczuki) ma być hasłem ideowym tych, którzy są przeciw ideom tamtych, to ja wysiadam. Coryllusie, przyjacielu, wstydu (sobie i nam) oszczędź!
  Zawisza Czarny uwolni Starucha
 • @antysowiet 15:32:50
  ha-ha-ha :), też uważam, że tak się robi politykę, a raczej bez robienia polityki można sięgnąć po władzę
  Samobójstwo? Ochroniarz prezydenta Obamy nie żyje
 • A to co?
  Czy dla sprawy wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej ważne jest, jak zdenerwował się Kaczyński, czy jak zareagowali prokuratura i Tusk? Ponadto co to za dziennikarstwo łączące Polaków: anonimowy "działacz PiS"; "nasi rozmówcy", "knujący Macierewicz"? Magiel, nie dziennikarstwo, zero informacji, szczucie.
  Tymczasem prawda jest taka, że prokuratorzy
  1. pojechali do Smoleńska
  2. zbadali wrak
  3. odkryli ślady materiałów wybuchowych
  4. poinformowali o tym Seremeta i - dalej - Tuska
  5. zostali ograbieni przez Rosjan z próbek
  5. dowiedzieli się pewnie, że Macierewicz te próbki już ma, i to przebadane
  6. sterowali (a przynajmniej próbowali sterować) niezależna prasą oraz opinią publiczną.

  Jeżeli ktoś chce powiedzieć, że Macierewicz to antypolityk, to właściwie komplementuje go - pewne sprawy w Państwie wymagają postawy ponadpartyjnej i antypolitycznej, i do takich należy sprawa Smoleńska. Jasne, że talenty dyplomatyczne byłyby pożądane, ale tych niedostatek bardziej szkodzi, gdy ujawnia się u Tuska i Sikorskiego. Czekam na ocenę i zasłużone skomplementowanie ich postaw, Szanowny Autorze.
  W PiS o trotylu: Miało być bez emocji. Prezes nie wytrzymał.
 • eksperci badający katastrofę awionetek też mieli wypadek
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sledztwo-ws-katastrofy-polskich-awionetek-wstrzymane-czlonkowie-komisji-mieli-wypadek,wid,13489461,wiadomosc.html
  Seryjny samobójca znów w akcji?
 • @interesariusz z PL 10:57:24
  Niestety, nie chodzi tutaj o ujawnienie faktu zawarcia małżeństwa ani posiadania dzieci, chodzi o wyniki badań genetycznych, ustalanie ojcostwa, powody konfliktów między małżonkami, a wreszcie publiczne informowanie dziecka - przez zamieszczanie w prasie - informacji o tym, kto jest, a kto nie jest jego ojcem. Prokurwator, ujawniający takie dane, powinien mieć zakaz wykonywania zawodu i z własnej kieszeni płacić odszkodowania za wszelkie szkody, poczynione osobom, których intymne dane ujawnia (w dodatku bez żadnej potrzeby społecznej).
  Prokuratura ujawniła poufne dane dotyczące Marty Kaczyńskiej i jej córki
 • @Paweł Tonderski 10:10:11
  Nie widzi Pan braku symetrii w słowach i działaniach ośrodka władzy, dotyczących związku polityki z kościołem, wiarą, religią? Gdy ktokolwiek z katolickiej opozycji, duchowny, zakonny, cywilny, partyjny czy jaki tam jeszcze, wypowiada się na tematy polityczne, uznawany jest za nadużywającego słowa. Bo nie wolno łączyć polityki z religią. Miejsce krzyża jest w kościele. Moherowe berety są szczute przez wichrzyciela Rydzyka, a telewizja Trwam powinna odejść w niebyt. Władza nie tylko nie chce się z nami pojednać, nie chce wsłuchać się w głos katolickiej części narodu, uszanować jego przekonań, ale czynnie walczy z katolicyzmem patriotycznym. I w tym samym momencie wprowadza Cyryla - dziennikarze pieją z zachwytu - już wolno łączyć politykę z religią, wolno wyprowadzać procesje z cerkwi na ulice i wnosić wschodni krzyż do budynków publicznych, telewizja - i owszem - całą dobę służy przekazywaniu transmisji z Grabarki, jakby to był co najmniej Rajd Katyński z pielgrzymką na Jasną Górę równocześnie.
  Tak nie wygląda pojednanie. To akt polityczny, który ma zamknąć usta tym, którzy szukają prawdy (pojednałeś się, polski narodzie, a teraz wykopujesz roztrzaskane czaszki na Powązkach i oskarżasz? grzebiesz w trumnach i żelastwie smoleńskim i - oskarżasz? nad katyńskimi dołami zapalasz świeczki - oskarżasz?).
  Pojednani powinni milczeć, bo przecież wybaczyli, prawda?

  Nauki kościoła, nawet prawosławnego, nie każą nam zabijać. Ale kościół podporządkowany Putinowi milczy w obliczu przemocy, wyzysku, morderstw i totalitaryzmu. A gdy milczy, staje się kościołem martwym, zaś jego hierarchowie - kukiełkami, odgrywającymi tragikomiczny spektakl w teatrze marionetek.
  Papieża Jana Pawła II nie wposzczono do Rosji, aby patriarcha Moskwy mógł zatryumfować w Warszawie!
 • A Kuryłowicz razy cztery!!!!
  Dwie awionetki runęły jednego dnia, cztery osoby nie żyją. Aż nie można opędzić się od myśli, że tym razem seryjny samobójca nie bardzo wiedział, kto chce się pozbawić życia, więc ze słowiańską fantazją zadziałał hurtem.
  Ostatnie sekundy lotu Tu-154M
 • Nie rozumiem
  Czyli jak? Co to są za trzaski ponad drzewami i pomiędzy ulicami? No i jak z tym drzewem? Uderzył? Nie uderzył? A jeśli nie uderzył, to czemu wykoziołkował i w jaki sposób, skoro był tak nisko, jak był, a skrzydła nic nie oberwało? No bo skoro spadał do góry podwoziem, i stąd wysokościomierz pokazywał coraz wyżej zamiast coraz niżej, tzn. że przekoziołkował (półbeczka).
  A koncepcja Biniendy i Nowaczyka jest spójna: nawigatorzy z chlewika kierują nad las, wybuch (lub dwa) uszkadza skrzydło, to doprowadza do katastrofy.
  Naukowcy z USA zbadali teoretycznie (obliczenia) oraz doświadczalnie (symulacje), że wersja oficjalna jest fałszywa. Że te dane, które dostajemy w raportach obu komisji, są niespójne i nie pozwalają na dalsze utrzymanie wersji o Kaczyńskiej pilotującej po pijaku samolot za namową (telefoniczną!) szwagra.
  Resztę mógłby wyjaśnić prof. Baden.

  A w ogóle co tam leciało i kto leciał - to najczarniejsza tajemnica, za którą oddali głowy tacy jak E. Wróbel i inni (ekspert lotniczy Szpineta, projektant biurowca LOTu i Lotniska Modlin Kuryłowicz - mogę wymieniać cięgiem).
  Ostatnie sekundy lotu Tu-154M
 • @bul bronka BB 16:55:41
  strzał w dziesiątkę
  Żakowski broni Michała Tuska. "Stał się Madzią tego sezonu"
 • Zamach był
  Zamach był i jego skutki rozchodzą się jak kręgi na wodzie. Zamach na prawo do śledztwa, zamach na prawo do prawdy, zamach na ludzi, którzy zadają pytania. Gdyby tamta KATASTROFA stała się przypadkiem, żaden z późniejszych zamachów na nasze narodowe dobra nie miałby miejsca.
  10 IV 2010 pokazał, jak dobrze przygotowany został aparat władzy (przemocy) do dalszych działań. Właściwie Sejm można już zaorać - wszystkie decyzje dotyczące Polski zapadają poza nim, nawet jako maszynka do głosowania, utrzymująca iluzję demokracji, nie jest już potrzebny.
  Abp Michalik: ci którzy mówią, że Putin ma polską krew na rękach, robią krzywdę tragedii smoleńskiej
 • Jeśli popierasz obóz władzy i politykę rządzących, bądź konsekwentny i ucz się od nich
  1. Czy Kidawa - Błońska udzieli wywiadu Radiu Maryja?
  2. Czy Niesiołowski wystąpi u Ewy Stankiewicz?
  3. Czy ktokolwiek z PO skrytykuje Biedronia za jego sytuację rodzinną?

  Dlaczego więc politycy Solidarnej Polski sądzą, że przyda im chwały kolaboracja z TVN-em? Przecież od zawsze wiadomo, że "tylko świnie siedzą w kinie" (jedne po tej, drugie po tamtej stronie ekranu).
  W celu wciśnięcia pospólstwu teorii, że powyższe hasło już się zdezaktualizowało, należy 1 sierpnia uczcić rocznicę Powstania koncertem Madonny i wysłać do Niemiec takich dyplomatów, którzy o historii Polski nic nie wiedzą. W tym celu z kolei należy wyeliminować naukę historii Polski ze szkół, a z różnych multipleksów takich odbiorców jak TV Trwam.

  Zatem: w dobrym tonie jest być w TVN, ok, jakie to piękne - z rodziną! - ale PiS zawinił - jak mógł to zauważyć??? Fee...
  „To zgryzota, bo Kaczyński nie ma rodziny”
 • Kasa, kasa i jeszcze raz kasa!
  Zmuszając lekarzy do płacenia kar za błędy na receptach rząd zyskuje nie tylko 200 zł za każdą przysłowiową literówkę, ale także pewność, że:
  1. Lekarze będą wypisywać - w obawie o swoje finanse - recepty bez zniżek (zysk dla rządzących)
  2. Pacjencji nie będą w stanie kupować drogich leków, więc nie będą się leczyć (zysk dla rządzących - obywatele nie dożyją do swoich emerytur).
  DR ŚMIERĆ ODESZŁĄ POzostały mogiły PO prochach do sondaży
 • @val 19:25:06
  Popieram wersję o wywiadowni jako zagrożeniu dla obecnego układu.
  W oczekiwaniu na samobojstwo Gromoslawa - widziane USA
 • Pioseneczki
  Hej, Rodacy!
  Piosenka patriotyczna

  Rodacy, jedną myślą złączeni,
  Biało-czerwoną jak bukiet róż,
  Nikt nie oderwie nas od korzeni.
  Czuwa nad nami nasz Anioł Stróż.

  Hej, Rodacy, wstańcie z kolan,
  Hej, Rodacy, w górę czoła.
  Hej, Rodacy, zwiążcie ręce,
  Dzisiaj Was Ojczyzna woła.

  W polskiej historii i księgach starych
  Sznur bohaterów silnych jak GROM.
  Nie brak nam mocy, nie brak wiary,
  Aby obronić nasz wspólny dom.

  Hej, Rodacy...

  Od wojów Mieszka, drużyn Jagiełły
  Przez wieki żyje w nas prężny duch.
  Nasze marzenia nie zaginęły,
  Dziś je podaje druhowi druh.

  Hej, Rodacy...

  Krąg złączmy silny myśli i dłoni,
  Niech nie rozbije nas zdrady strzał.
  Jedność i mądrość Naród obroni,
  Coraz silniejszy będzie trwał.

  Hej, Rodacy...

  Prawda i honor, godność i siła,
  One budują nasz polski ład.
  Nie pozwolimy, by je zniszczyła
  Obca wataha, sowiecki gad.

  Hej, Rodacy...

  Nie zapomnimy ofiar niewinnych,
  Nie zapomnimy smoleńskiej krwi.
  Minęły czasy nocy bezsilnych,
  Minęły czasy bezbronnych dni.

  Hej, Rodacy...

  Krzyże smoleńskie pod Pałac suną
  Niczym birnamski złowieszczy las.
  Prawda jaśnieje lampionów łuną:
  Kaci, mordercy – już czas – już czas.

  Hej, Rodacy...
  ***
  Siekiera, motyka, dwa balony
  Tusku napadł na stadiony.
  Siekiera, motyka, piłka, gaz,
  Uciekajmy póki czas.

  Siekiera, motyka, linka, drut,
  Staruch gwizdnął jakiś but.
  Siekiera, motyka, ręcznik zgniły,
  Władze go więc posadziły.

  Siekiera, motyka, kibol, buda,
  Zwiać nikomu się nie uda.
  Zatem siedzi w cytadeli
  Albo w jakiejś innej celi.

  Jak tu być i o czym śnić,
  Hycle nam nie dają żyć.
  Wszakże miłość nie zabrania
  Robić takie polowania.

  Siekiera motyka, piłka, szklana.
  Na Krakowskim znów łapanka.
  Siekiera motyka, dzielna straż,
  Pod pałacem tłucze w twarz.

  Siekiera motyka moher zły
  Niesioł na nim ostrzy kły.
  Siekiera motyka beret z wełny
  Już śmieciowóz zniczy pełny.

  Siekiera motyka dwa mohery
  Czas wypuścić tyraliery.
  Siekiera motyka okres próby
  Buda Ruska i Kaszuby

  Już nie mamy gdzie się skryć,
  Hycle nam nie dają żyć.
  Po ulicach gonią wciąż,
  Patrzą kogo jeszcze wziąć.

  Przecież miłość nie zabrania
  Robić takie polowania
  I widocznie z nimi źle,
  Kiedy za nas biorą się.

  Siekiera, motyka, gaz i prąd
  Kiedyż oni pójdą stąd.
  Siekiera, motyka, prąd i gaz,
  a żeby w was piorun trzasł.

  Siekiera, motyka, piłka, alasz.
  Przegrał wojnę głupi malarz.
  Siekiera, motyka, piłka nóż
  Rudy przegrał wojnę już.
  "LEŚNY" MAKBET W ZAMKU UJAZDOWSKIM !
 • @joasia
  Popieram zdanie Joasi. To, czyj był Petelicki i komu szkodził z powodu swoich korzeni, nie jest dla nas oczywiste. Natomiast efekty jego pozytywnych działań są dla Polski widoczne, znaczące i chlubne: 1. Zbudował GROM. 2. Nadał mu imię Cichociemnych (nawet odznaka, ten pikujący orzeł, nawiązująca do tamtych tradycji, jest jego projektu). 3. Szkolił żołnierzy w sojuszu z NATO. 4. Jednoznacznie wypowiadał się w obronie naszych narodowych racji po katastrofie smoleńskiej. 5. Miał rzekomo stworzyć prywatną wywiadownię (WSI takiej nie potrzebuje, ma swoich na naszym garnuszku). 6. Skoro zginął, tzn, że jego występy nie były grą.
  Zważcie jeszcze, jak ten doskonały żołnierz, mimo swojej inteligencji, bezskutecznie szukał dla siebie sprzymierzeńców w polityce. Wierzył w PO, w Grasia, później w PJN, w Sikorskiego. Wszystko pudło. Więc z kim miał robić tę swoją wymarzoną, wolną, wielką Ojczyznę? Nie był to człowiek PiSu, nie był też chyba człowiekiem prawicy. Więc tym bardziej czapki z głów za niezależność w sprawie Smoleńska. W Polsce przyzwyczaili się wszyscy do podziału na "my" i "oni". Petelicki, stary esbek, nie był "nasz". Tym cenniejsze jest jego stanowisko z ostatnich lat oraz jego wizja praworządności w kraju, jego bezpieczeństwa i obronności. Choćby ten list do Tuska - czy realizacja postulatów w nim zawartych mogła zaszkodzić Polsce? Narodowi? Jeśli mamy budować nasze państwo od nowa, to powinniśmy umieć współpracować od lewa do prawa, wykorzystując talenty i dobrą wolę każdego chętnego, uczciwego Polaka. A chyba do budowania naszej obronności i do sojuszu z NATO, do wyjaśnienia katastrofy, do ochrony Prezydenta Polski (niezależnie od tego, z jakiej opcji politycznej), Petelicki podchodził uczciwie.
  Jeśli dowiem się, że robił coś haniebnego, o czym nie wiem, to zmienię o nim zdanie. Na razie go opłakuję, bo był jednym z tych, którzy mogli przeprowadzić zamach stanu, odsunąć od koryt siły polityczne niszczące mój kraj, rozpędzić na cztery wiatry pożal się Boże sejm, ukarać winnych śmierci Prezydenta. Mógł to zrobić bez wyprowadzania naszych synów na ulice. Po to mieliśmy GROM - i to szczęście, że mieliśmy również człowieka, który coraz bardziej rozumiał, że inaczej się nie da.
  Dlaczego „maszerująca prawica” aż tak opłakuje gen. Petelickiego?