Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze von Finov

 • Żydzi do ognia
  A teraz należałoby zapytać żydów, czy są przygotowani na następny holokaust który gotują sami sobie.
  Dzisiaj na cały świat głoszą straszną kaźń jakiej doznali w czasie II wojny, a zupełnie nie biorą pod uwagę tego, że czeka ich straszniejszy los na który sami sobie wystawiają bilety do ognia wiecznego. W końcu kto nie jest z Panem Jezusem Chrystusem, jest w pozycji wrogiej Synowi Bożemu. Tym grozi wieczne odrzucenie. Podobnie kłamcy, czy zabójcy wylądują w wiecznym ogniu piekielnym. Tak więc specjaliści od mordowania sami sobie gotują własny straszny los.
  Przerażająca jest ignorancja różnych grzeszników, którzy są gotowi grzeszyć dla chwilowych, przejściowych korzyści materialnych, czy dla zaspokojenia swej pychy, a zupełnie nie biorą pod uwagę że idą na wieczne zatracenie i wieczne męki. I to się dzieje w niby narodzie wybranym do tego, aby dzięki Izraelitom żyjącym z Bogiem inne narody uczyły się od Izraelitów poprawnej relacji z Bogiem.
  Czego można się dzisiaj nauczyć od żydów co do poprawności odnoszenia się do Boga?
  Najwięcej skrytobójstw przeprowadzają Mossad i Shin Bet
 • @Zorion 15:27:50
  Biedny Zorion!

  Widać, że jesteś słabo zoriontowany co do herezji Watykanistów.
  Fałszywy chrzest nieświadomych niemowlaków,
  Fałszywa komunia nie święta,
  Fałszywe bierzmowanie którego mnie ma w Biblii,
  Fałszywy podział na zawodowych kapłanów (zresztą fałszywych) i laikat,
  Fałszywi biskupi, bez żon i bez oficjalnych dzieci,
  Fałszywe sakramenty, takie słowo w Biblii nie występuje,
  Fałszywa władza niebiblijnego papieża, kardynałów,
  grzeszny kult maryjny,
  Grzeszne modlitwy do zmarłych - po prostu spirytyzm,
  Wędrówki do bałwochwalczych sanktuariów, gdy: "Ojcze nasz, któryś jest w niebie..."
  Propagowanie i praktykowanie herezji tradycji, Ojców Kościoła i po części trochę Biblii zamiast tylko Boże Słowo,
  Czyściec jako niebiblijne kłamstwo,
  Praktykowanie grzechu symonii jako pobożność,
  Mechaniczne klepanie pacierzy na koralikach,...

  Te trzynaście odstępstw Watykanu od Bożego Słowa są wyraźnym dowodem, że Watykan to nie Kościół Pana Jezusa Chrystusa, ale religijna korporacja.
  Katolik polski jak sienkiewiczowski Kali
 • Jakie ordery?
  Hemerykanie pewnie zapomnieli wziąć swojego Abramsa i stąd nierówne siły i przegrana na gołe ręce. Ale pewnie i tak dostaną odznaczeni za heroiczny udział w walce.
  Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich wojskowych
 • @k4tx 13:56:51
  Biedny k4tx!

  Być może masz takie szczere przekonania. Ale zostałeś oszukany i ogłupiony.

  Wśród niedojrzałych charyzmatyków, czy pseudo charyzmatyków bywają głupie pomysły i niebiblijne działania. Tyle że nie ma ogólnoświatowej odstępczej organizacji charyzmatyków nakazującej odstępstwo od Bożego Słowa. Bywają błędy, bywają ludzkie pomysły, bywają diabelskie podróbki.
  Jednak można stwierdzić, że pośród charyzmatyków są działania mające na celu szukanie czystej drogi wynikającej z zasad Boga ze Słowa.

  Natomiast Watykan od kilkunastu wieków coraz bardziej popada w odstępstwo od Bożego Słowa.

  Czyściec z jego watykańskimi zasadami w Biblii nie istnieje. Czyśćca po prostu nie ma. Zasada czyśćcowania przeczy wystarczającej skuteczności ofiary Syna Bożego. Szkoda czasu na głupoty.

  ==Ksiądz niczego nie załatwi, ale jest pośrednikiem, umie ochrzcić, pochować, tego typu rzeczy ==

  Ksiądz nie umie chrzcić, gdyż chrzest niemowlaków jest fałszywym chrztem.
  Brak choćby jednej wzmianki w Biblii o chrzcie niemowlaków,
  Przykład chrzczonego dorosłego Syna Bożego wystarczającym argumentem na chrzest tylko dorosłych,
  Wymóg wiary u chrzczonego warunkiem chrztu określonym przez Pana Jezusa, ustawodawcę chrztu, Mk.16,
  Przykłady przychodzenia do chrztu, a nie przynoszenia do chrztu,
  Apostołowie potwierdzają koniecznośc warunku wiary u chrzczonego; apostoł Filip - dworzanin etiopski,
  Znaczenie wyrazu baptisain - chrzcić, zanurzać, zamaczać jak i praktyka chrztów w Biblii wskazują na konieczność zanurzenia w wodzie,
  Najpierw zwiastowanie, później wiara i dopiero wtedy chrzest, a po chrzcie dalsze nauczanie,

  Z tego widać, że fałszywi kapłani nie potrafią chrzcić prawidłowo. Wskazuje to na świadome fałszowanie nauki i wymogów Pana Jezusa, a także na praktykowanie przez odstępców fałszywego chrztu.

  Pieniądze mogą być potrzebne, pomocne do funkcjonowania Kościoła. Zdrowe dysponowanie pieniędzmi, to pracownik na etacie, dochody księgowane i pod nadzorem i decyzjami społeczności.

  Tylko sukienkowi do tego nie dopuszczą. W razie kontynuacji celibatu i wzięcia ich na etat, z kucharkami na etatach i dochodzącymi, a nie sypiającymi po parafiach, to w Polsce sukienkowych zabrakłoby w ciągu kilku lat. A jeszcze kastrując celibaciarzy, to w bałwochwalniach musiałaby zapanować samoobsługa.
  "DRUGA REWOLUCJA LUTRA"
 • @k4tx 10:20:33
  Biedny k4tx!

  Jesteś produktem propagandy i manipulacji Watykanu i jego funkcjonariuszy. Nie po to trzymali Boże Słowo na indeksie ksiąg zakazanych do 1966r. abyś teraz miał z szacunkiem i respektem traktować wolę Boga. W wydaniu Watykanu to nie Bóg jest dla nich Panem, ale Watykan posługuje się Panem Jezusem jak chłopcem na posyłki. Jezus, dawaj to z tronu w niebie i wskakuj do andruta. Zaraz cie zjemy, wrzucimy cie do kwasów żołądkowych, a na końcu zrobimy z ciebie kupe. Taka to jest ta teologia Watykanu. I niewiele trzeba, aby skołować bezmyślnych Polaków. Wystarczą chłopaczki z wiosek i małych miasteczek na tyle głupi, bezmyślni i gotowi do sprzedania się, aby przeszkolić ich w herezjach w zawodówkach religijnych, nauczyć ich przebieranek, udawania dostojnego chodzenia, odprawiania cepeliowskich obrządków i ciemnota polska to kupuje. Jeszcze płaci pieniądze za brak pewności zbawienia.
  A tak przy okazji... Jesteś zbawiony, wiesz, co trzeba zrobić, aby być zbawionym? Bo sami sukienkowi odprawiają ceregiele religijne w intencjach zmarłych kolegów po fachu. Widocznie wiedzą, że ich kumple nie są zbawieni. Bo gdyby wiedzieli że są zbawieni, to po co te msze za dusze zmarłych sukienkowych?
  A jak myślisz, czy załatwią tobie zbawienie, jeżeli sami sobie nie potrafią załatwić zbawienia?
  Szkoda słów...
  Pogański kraj, pogańskie obyczaje!
  "DRUGA REWOLUCJA LUTRA"
 • @k4tx 22:11:48
  Drogi k4tx!
  Żeby nie być gołosłownym. Cztery cytaty z Dziejów Apostolskich negujące możliwość bycia Boga w rzeczach materialnych, albo bycia Boga przedmiotem wytworzonym przez człowieka:
  Dz.7,48 "Najwyższy jednak nie mieszka w dziełach rąk ludzkich, jak mówi Prorok:
  49 Niebo jest moją stolicą,
  a ziemia podnóżkiem stóp moich.
  Jakiż dom zbudujecie Mi, mówi Pan,
  albo gdzież miejsce odpoczynku mego?"

  Dz.17,24 "24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką"

  Dz.17,29 " 29 Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka."

  Dz.19,26 "Widzicie też i słyszycie, że nie tylko w Efezie, ale prawie w całej Azji ten Paweł przekonał i uwiódł wielką liczbę ludzi gadaniem, że ci, którzy są ręką uczynieni, nie są bogami."

  Te cztery cytaty są wystarczającymi argumentami, aby nie wierzyć sukienkowym, że robią z andruta Pana Jezusa Chrystusa.
  Jeżeli jesteś głupkiem, to choćbym przepisał Ci całą Biblię, to i tak odrzucisz Prawdę Słowa. A jeżeli masz sprawność umysłową, intelektualną, to odrzucisz do końca życia kłamstwo fałszywej korporacji religijnej.

  Jeszcze co do klękania przed czymkolwiek poza Bogiem:
  Apokalipsa 22,8 "To właśnie ja, Jan,
  słyszę i widzę te rzeczy.
  A kiedym usłyszał i ujrzał,
  upadłem, by oddać pokłon
  przed stopami anioła, który mi je ukazał.
  9 Na to rzekł do mnie:
  «Bacz, byś tego nie czynił,
  bo jestem współsługą twoim
  i braci twoich, proroków,
  i tych, którzy strzegą słów tej księgi.
  Bogu samemu złóż pokłon!»"

  Gdy przeczytaliśmy, że wafelek nie jest Bogiem, nie staje się Bogiem, to klękanie przed andrutem jest grzechem.
  Jak jesteś człowiekiem myślącym i z otwartym sercem, to do końca życia nie uklękniesz ani razu przed pieczywem, gdyż na niby hostia nie jest Bogiem.

  A gdy na dodatek przestudiujesz księgę do Hebrajczyków, to zobaczysz, że Pan Jezus raz był ofiarowany. Tak więc sukienkowi gdy mówią, że msza jest jakąś ofiarą, czy powtórzeniem ofiary Chrystusa, to kłamią. Niby kapłani żyjący w zakłamaniu? Bóg powołał ich niby do kłamania?
  Skoro pasuje Ci formuła mszy, to pasuje Ci herezja i jesteś co najwyżej religijnym, ale heretykiem. A za to idzie się do piekła.
  "DRUGA REWOLUCJA LUTRA"
 • @k4tx 09:42:56
  Drogi k4tx!

  Zaszyfrowałeś się...

  Charyzmatyk to inaczej człowiek obdarowany przez Boga w dary Ducha Świętego. I z jednej strony jest niewielkie grono dojrzałych, doświadczonych obdarowanych, a z drugiej strony mamy większość, która dojrzała duchowo jeszcze może nie być. Stąd w nawet obdarowanej przez Boga posłudze mogą pojawiać się nieprawidłowości.
  Pamiętam jak ponad dwadzieścia lat temu gdy modliłem się o ludzi, to najczęściej padali na ziemię. I trwało to jakiś czas abym zrozumiał, że to nie o fiknięcie koziołka chodzi - aby ludzie zobaczyli jaki to ja jestem powalacz, ale że chodzi o pomoc człowiekowi w jego problemie z którym wyszedł do modlitwy.
  I w ten sposób skończyłem z nastawieniem oczekiwania na padnięcie, a wręcz podtrzymywałem ludzi za plecami, aby nie upadli. No chyba że nogi się pod nimi uginały i nie byłem w stanie ich utrzymać.
  Byłem też świadkiem, gdy ludzie próbowali symulować przeżycia. Kiedyś we Wiśle, podczas wieczoru sylwestrowego - na początku lat 90-tych, byłem świadkiem rupotania - niby na językach. Ale to była symulacja. przyłapałem też tych ludzi na fałszywych proroctwach niezgodnych z Biblią. Gdy ich zdemaskowałem, to stałem się dla nich niewygodny i uciszali mnie. Była to taka zbieranina z całej Polski z różnych społeczności, gdzie było grono liderów i reszta naiwnych zapatrzonych w tych pseudo charyzmatycznych guru.
  Nie możemy też wykluczać ducha kundalini i w takim przypadku niezbędni się charyzmatycy z rozeznaniem duchów.
  Są też np. przypadki obdarowania do uzdrawiania, ale nie do wszystkich chorób. Podobnie z prorokowaniem. Ludzie mogą otrzymywać autentyczne słowo od Boga, ale w innym czasie ci sami ludzie mogą mówić coś od siebie.

  Jak wiemy, w korporacji watykańskiej nie ma systemu z Ef.4,11 "I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami 12 dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, 13 aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa." wprowadzania do charyzmatycznej posługi przez bardziej doświadczonych. Sami sukienkowi są najczęściej martwi duchowo wyuczeni odprawiania martwych ceregieli religijnych i czują się bardzo niepewni w razie pojawienie się człowieka obdarowanego. Najczęściej posługuje jakiś cywil, a sukienkowy stoi obok, robi mądre miny i udaje że wie, o co chodzi.
  Na klasycznych mszach nie ma miejsca na biblijne funkcjonowanie watykanistów, gdyż obowiązuje sztywna, martwa obrządkowa religijność. Dopiero oddzielne ceregiele zezwalają na jakieś "dziwactwa'.

  Co do Eucharystii. W Biblii nie ma fałszywej eucharystii, a jest tylko prawdziwa Wieczerza Pańska pod dwoma postaciami, bez czarodziejskiej transubstancji. I taka biblijna Wieczerza Pańska jest praktykowana w biblijnych Kościołach.

  A klękanie przed wafelkiem eucharystii jest grzechem bałwochwalstwa.
  "DRUGA REWOLUCJA LUTRA"
 • @Zawisza Niebieski 06:51:00
  Drogi Zawiszo!
  Łatwo się zorientować, że o ile w niektórych obszarach posiadasz wiedzę historyczną, to gdy dochodzi do objawionego poznania Słowa, gdy wchodzisz w sferę Ducha, to zaczynasz się gubić, a wręcz wypisujesz niebiblijne herezje.

  ==Problem ...i samozwańczych sekt leży w tym, że nie ma w nich Ducha Świętego, bo tego zgodnie z Biblią należy przekazywać z pokolenia na pokolenie od Zesłania w Wieczerniku po dzień dzisiejszy. Przekazywanie Ducha Świętego zostało opisane i to dwukrotnie w sposób jednoznaczny.==

  Niestety brak jest jednoznacznej definicji sekty. Co korporacja religijna to inne szczucie na innych wyznawców jako na sektę. A porównując korporację watykańską do dominikańskiej definicji centrum anty sektom, to KRk jest sektom.

  Gdybyśmy uwierzyli w korporacyjne serwowanie Ducha Świętego przy jednoczesnych heretyckich obrzydliwościach, morderstwach, gwałtach jakich dopuszczali się przez wieki sukienkowi, to Bóg musiałby być zwyrodnialcem, który udziela świętości rękami zboczeńców (patrz arcyzboczeniec Petz) bandytów, bałwochwalców, symonistów, spirytystów, i innych grzeszników z zawodu sukienkowych. Ja w to nie wierzę.
  A jeżeli masz dwa przykłady serwowania Ducha Świętego, które to dwa przykłady przedstawiasz, interpretujesz jako normę, to ja mogę podać Ci kilkanaście przykładów chrztu w wieku dorosłym i ani jednego chrztu dziecka. No to przyjmiesz chrzest gdy uwierzyłeś? A może nadal jesteś nie wierzącym poganinem i dlatego nie chcesz przyjąć chrztu.

  A co do udzielanie darów Ducha Świętego: IKor.12,11 "Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce."

  I przestań wypisywać głupoty o serwisantach w bizantyjskich przebraniach, bo mam często do czynienia z młodzieżą świeżo po bierzmowaniu i są czystej wody poganami. oczywiście przypisanymi do korporacji watykańskiej. A byli ministranci to zawiedzeni i doprowadzeni do niewiary przez sukienkowych.
  Czytać a rozumieć Biblię
 • REFORMY NIE REFORMOWALNYCH
  Drogi Januszu!

  Masz trochę dobrych chęci, ale widzę że zabierasz głos w sprawach o których sam masz małą świadomość.

  Pierwszy prawdziwy Kościół zbudowany na Słowie, na nauce i osobistym przykładzie Pana Jezusa miał podwyższone (w stosunku do populacji) normy etyczne i moralne, a także w skutek podążania za Bogiem, do Boga w sposób określony przez Boga; bliską, bezpośrednią relację z Bogiem. A że w pierwszym Kościele wszyscy byli kapłanami Boga na równych prawach, to przy większej otwartości na Boga i efekty życia z Bogiem były bardziej wyraziste. Miały też wymiar poruszania się w nadnaturalnych darach Ducha Świętego w wyniku bliskiej relacji z dawcą darów.
  Dzisiaj zamiast poszukiwania relacji z Bogiem Watykan serwuje martwe, niebiblijne sakramenty. Biorąc pod uwagę, że obdarowanie darami dotyczyło żyjących w bliskiej relacji z Bogiem, to współcześnie najbardziej obdarowanymi powinni być zawodowi funkcjonariusze korporacji Watykanu pełniący rzekomo funkcje kapłanów. A okazuje się, że ci kapłani są fałszywi, gdyż są martwi duchowo i jedyne co potrafią, to praktykują rzemiosło religijne w postaci działań obrządkowych, gadania trochę o Bogu, ale też kultywując kulty demoniczne, bałwochwalstwo, spirytyzm maryjny i litaniowy do tzw. wszystkich świętych.
  I to obumieranie duchowe korporacji watykańskiej rozpoczęło się w V/VI wieku. A sakramenty to nic innego, jak próba zastąpienia obrządkami niegdysiejszego działania Boga.
  I to obumieranie trwało do połowy XX wieku, do czasu, gdy ludzie zaczęli masowo odchodzić od martwej korporacji i przechodząc do żywych duchowo Kościołów wracających do Boga w wymiarze biblijnym. A powrót do dawcy darów przyniósł dary. I raptem Watykan zorientował się, że jeżeli nie zmieni czegoś w swym funkcjonowaniu, to utraci ludzi, wpływy, pieniądze. Boga nie utraci, bo Go nie miał.
  No i zaczęła się kontrreformacja. Na początek zmiany liturgiczne, zmiany obrządków... To był II watykański.
  Jednocześnie ostrożne próby naśladownictwa rozwijających się Kościołów do których odchodzili katolicy. Zaczęły powstawać tzw. Odnowy w Duchu Świętym. Ale razem z nimi powstał problem. Najbardziej rozwijały się te, które były najbardziej biblijne. Tyle że hierarchia nie trawiła odchodzenie od kultu maryjnego, od martwych sakramentów. Tłumione przez hierarchów Odnowy zaczęły wychodzić z korporacji i zaczęli zakładać niezależne zbory ewangeliczne, albo przyłączały się do zielonych. A wracające do kultu maryjnego obumierały i znikały.
  Częścią kontrreformacji Watykanu jest wprowadzenie do mszy pieśni biblijnych. Kupili nawet prawa do śpiewnika zielonoświątkowego.
  Tyle że te ożywiające ruchy w korporacji odchodzą od martwej liturgii mszy. A to niektórzy postrzegają jako zagrożenie. Iwewnątrz korporacji watykańskiej ścierają się dwa nurty. Pierwszy dążący do odchodzenia od martwej obrządkowości w kierunku chrześcijaństwa charyzmatycznego. Ale ilość zaangażowanych i tak ciągle spada. Stąd oskarżenia obrządkowców, że ludzie odchodzą, bo korporacja się protestantyzuje.
  Zasadnicze problemy Watykanu polegają na tym, że generalnie jest to heretycka korporacja religijna, która na przełomach V i VI wieku odeszła od chrześcijaństwa, od posłuszeństwa Bożemu Słowu.
  I z tego względu że nie jest w stanie wrócić do pierwocin chrześcijaństwa, do Bożego Słowa, to pozostaje jej albo pilnowanie tradycyjnych obrządków i udawanej duchowości, albo część będzie podążać ku autentycznej relacji z Bogiem. Ale wtedy albo sami odejdą z korporacji, albo zostaną z niej wyrzuceni.
  Tzw. Kościół Rzymsko-katolicki przy pewnych pozornych ruchach mających udawać zmiany jest właściwie niereformowalny i jest skazany na wymarcie. Na zachodzie Europy budynki korporacyjne pustoszeją. W Polsce jeszcze udaje się podgrzewać trupa.
  "DRUGA REWOLUCJA LUTRA"
 • @Pedant 07:27:56
  No to wygląda na to, drogi Pedancie, że żyjesz w ciemności i ciemnocie.
  To przez katechetów młodzież odchodzi z KK?
 • @Pedant 01:14:34
  Drogi Pedant!

  Fajny podałeś argument.

  ==Sakrament to jest łacińskie tłumaczenie greckiego słowa "tajemnica"

  No to dopasujmy teraz zasadę ex opere operato do powyższego cytatu.

  =="Tak tylko niech nas człowiek uważa jako poddanych Chrystusa i szafarzy tajemnic (znaczy sakramentów) Boga." (1 Kor 4)==

  Szafarz sakramentów to szafarz tajemnic. I ten szafarz tajemnic ma te tajemnice objawiać, wyjaśniać, ujawniać, czy ma je ukrywać"
  A jeżeli do szafarstwa sakramentów-tajemnic dodamy sens ex opere operato jako: "na podstawie dokonanej czynności", to jaki to ma sens?

  =="Tak tylko niech nas człowiek uważa jako poddanych Chrystusa i szafarzy tajemnic "na podstawie dokonanej czynności"(znaczy sakramentów " na podstawie dokonanej czynności") Boga." (1 Kor 4)==

  To co to jest za szafarstwo tajemnic na podstawie dokonanej czynności?

  Jeśli chodzi o mnie, to nie dam ze siebie robić głupiego. Sakramenty to nie same jakieś tajemnice, ale czynności obrządkowo liturgiczne, które mają jakąś rzekomą moc sprawczą poprzez samo ich wykonanie. A to po prostu magia, a nie biblijna pobożność.

  WŁĄCZ MYŚLENIE.!
  To przez katechetów młodzież odchodzi z KK?
 • @Janusz Górzyński 16:43:19
  ==Intencje mszalne, o jakich piszesz, są konieczne na podstawie woli samego Chrystusa Pana, który nakazał nam modlić się za żywych i umarłych.==

  No to może podaj to miejsce w Bożym Słowie, gdzie Pan Jezus poleca, aby się modlić za nieboszczyków.
  A skuteczność tzw. mszy świętej, która jest niebiblijną herezją, gdyż jest bezkrwawą ofiarą, gdy Pan Jezus raz był ofiarowany.

  Proś Boga o uwolnienie od herezji Watykanu, bo wylądujesz w piekle.
  Wojna hybrydowa w Kościele Chrystusa cz. 3
 • @Janusz Górzyński 15:13:01
  Drogi Januszu!

  tO, ŻE PROTESTANCI == i nie wierzą w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii.== to dlatego, że watykańska Biblia naucza, że Bóg ani nie mieszka w przedmiotach materialnych, ani nie jest przedmiotem materialnym. Wygląda na to, że protestanci przestrzegają katolicką Biblię, której nie przestrzegają Watykańczycy.

  ==Katolicy mają obowiązek wychować dzieci po katolicku. ==

  A Karol z Wojtyłów twierdził, że należy totus tuus do Żydówki Mariam. Tym samym stwierdzał, że nie należy do Chrystusa, a więc nie był chrześcijaninem. Z tego wynika, że naśladując papieża Polak katolik nie powinien należeć do Chrystusa, nie powinien być chrześcijaninem.
  I wystarczy wyjść na ulicę aby się przekonać, że Polacy katolicy postępują jak poganie; powszechne pijaństwo, przeklinanie, rozrywkowy-grzeszny sex, palenie papierosów, narkomania oraz kultowe bałwochwalstwo, symonia, spirytyzm modlitw do zmarłych.
  Wojna hybrydowa w Kościele Chrystusa cz. 3
 • @Pedant 20:55:32
  Drogi Pedant!

  ==Duchowni mają być szafarzami sakramentów==

  Takiego pojęcia jak "duchowny" w Bożym Słowie nie ma. Nie ma też w Bożym Słowie pojęcia sakrament. Dlatego Twoje powyższe stwierdzenie na wartość przeklętej nauki niosącej przekleństwo dla posłusznego tej herezji.

  Oczywiście sprawowanie Wieczerzy Pańskiej wymaga dojrzałości posługujących, gdyż spożywanie niegodne niesie zagrożenia. Dlatego dojrzały posługujący powinien pomóc uniknąć spożywania niegodnego przez przystępujących do Wieczerzy Pańskiej.

  ==Bycie duchownym nie oznacza bycia świętym== Najlepiej świadczą o tym stwierdzeniu zboczeńcy, pijacy, chciwcy, spirytyści, bałwochwalcy ... w sukienkach. Właściwie każdy sukienkowy jest bałwochwalcą, symonistą, spirytystą idącym do piekła, to najlepiej pasuje do nich określenie; piekielnik, a nie święty.

  Natomiast gdy patrzymy na Kościół Nowo-testamentowy, to wszyscy wierzący są świętymi kapłanami Boga.

  A patrząc na funkcjonariuszy Watykanu to łatwo się zorientować, że nie jest to Kościół Pana Jezusa, ani Jego kapłani.
  To przez katechetów młodzież odchodzi z KK?
 • @Pedant 17:17:54
  Drogi biedny Pedant!

  To że Biblia mówi o prezbiterach i episkopos nie znaczy, że jest uzasadnienie dla sukienkowych księży.
  Widzę że z lubością tkwisz pod przekleństwem, gdyż "przeklęty, kto na człowieku polega". A teksty na które się powołujesz to ludzkie pomysły i interpretacje nie mające wartości natchnionych przez Ducha Świętego Pism.
  A o tym jak przełożeni w pierwszym Kościele byli postrzegani to mówi Nowy Testament. Wszyscy wierzący byli kapłanami Boga. I pederastia arcybiskupa świadczy o tym, że nie zna Boga. Podobnie szeregowi pederaści w sukienkach także świadczą o tym, że Boga nie znają, a wręcz że znikczemnili Boga w swoich myślach. Kłania się początek listu Do Rzymian. Tak więc nie jestem głupkiem który by wierzył w bzdurę, że Bóg powołuje nie znających Boga, lekceważących Boga i Jego Słowo na swych funkcjonariuszy. Zboczeńcy Watykanowi nie bardzo przeszkadzają - o ile potrafią się ukrywać, ale dla Boga są to poganie idący do piekła. Bóg powołuje piekielników?

  =="Kto jest wewnątrz sanktuarium, ten jest czysty,== Znaczy że jak pederasta albo pijak, albo cudzołożnik, albo wszetecznik wejdzie na tzw. Jasną Górę to jest czysty? No to idąc tym tokiem myślenia, to śmierć Chrystusa na krzyżu była nie potrzebna, bo wystarczy wizytacja w Licheniu gdzie licho nie śpi i jesteśmy czyści?
  Nie jestem takim głupkiem, aby w takie bzdury wierzyć.
  Czy RODO wyrzuci religię ze szkoły?
 • @Zawisza Niebieski 05:27:56
  Drogi Zawiszo!

  W Bożym Słowie nie występuje taki wyraz jak ksiądz.
  Podobnie nie występuje taki wyraz, jak bzibzi.
  Pisząc, że zdarzają się księża z powołania, to równie dobrze możesz napisać, że są bzibzi z powołania. Od powoływania jest Bóg i jeżeli Bóg czegoś nie ustanowił, to też do tego nie powołuje. A biorąc pod uwagę, że religijna korporacja z centralą w Watykanie jest siedliskiem herezji niebiblijnej, to trudno, aby Bóg powołał jakiegokolwiek księdza wiedząc, że jego działalność będzie polegała na praktykowaniu i propagowaniu herezji, bezbożności, odstępstwa od woli Boga; fałszywe chrzty niemowlaków, fałszywa tzw. komunia, tyle że nie święta, fałszywe bierzmowanie przez fałszywych biskupów, fałszywy podział na kler i laikat, fałszywi biskupi, niebiblijny papież, wywoływanie duchów, wzywanie duchów traktowane jako pobożność, a jest to obrzydliwość dla Boga, grzech symonii (usługi religijne za pieniądze), bałwochwalcze kulty dekoracji religijnych, przedmiotów kultowych, miejsc rzekomo sanktuaryjnych, przekręcone X Przykazań, niebiblijne sakramenty....

  I wierzysz w to, że Bóg powołał któregokolwiek sukienkowego do szerzenia herezji?
  Czy RODO wyrzuci religię ze szkoły?
 • @AlexSailor 11:58:06
  Drogi Aleksie! Przeczytałem cały ten Twój przydługi wpis. Nie jestem protestantem, gdyż nie mam przeciwko czemu protestować. Jestem świadomym wyznawcą Pana Jezusa Chrystusa jako mego Pana, Boga i Zbawiciela. Około 30 lat temu zamieszkał we mnie w sposób nadprzyrodzony Duch Święty. przy okazji dostałem trochę nadprzyrodzonego "oprzyrządowania" od Boga. I nie Twoją sprawą, czy nie sprawą korporacji watykańskiej jest uznanie tego, co Bóg czyni w moim życiu. Nie chce mi się pisać o demoralizacji funkcjonariuszy Watykanu. Gdyby należeli w sposób świadomy do Chrystusa, i gdyby byli prawdziwym Kościołem, to sukienkowi nauczaliby i postępowali w zgodzie z Bożym Słowem i by byli wzorcem dla swych owieczek.
  Co do zwracania się do matki Pana Jezusa. Jest ona człowiekiem, i jej duch, w danym momencie może przebywać tylko w jednym miejscu. A to dlatego, że tylko Bóg ma atrybut wszechobecności. I modląc się do niej, zwracając się do niej robią to tylko głupi, albo niedoinformowani ludzie. No bo jak to sprawdzić, gdzie ma ona swoje godziny urzędowania? No bo jeżeli pociekła do Częstochowy, to w Mediogore, Lurdes, Ostrej Bramie, Licheniu ... i we wszystkich innych tzw. sanktuariach ludzie modląc się do zmarłej Żydówki Marias gadają do powietrza. Ja taki głupi nie jestem, aby gadać do kogoś, kogo nie ma koło mnie. A biorąc pod uwagę, że od kontaktów z ludźmi jest Pan Jezus w Duchu Świętym, to gadanie do Mariam jest głupotą i grzechem.

  Co do aniołów. W zeszłe wakacje modląc się o uzdrowienie dziewczyny, jej matka widziała za mną anioła, od którego poszedł promień światła poprzez mnie do taj dziewczyny.

  Co do demonów, to jedynym uprawomocnieniem do wyganiania demonów jest obdarowanie duchowe przez Boga i znajomość Bożego Słowa. Jakieś pozwolenie od korporacji religijnej jest zupełnie zbędne.
  To przez katechetów młodzież odchodzi z KK?
 • @AlexSailor 10:45:51
  Drogi Aleksie!
  Co do autorytetu psychiatrów. Do momentu, gdy mają do czynienia z biologicznymi wpływami; alkoholik, narkoman, padaczka pourazowa, niedobory mikroelementów, zakłócenia pourazowe, to w pewnej części psychiczni lekarze mogą niwelować dolegliwości trzeźwienia, czy wyrównywać poziomy niedoborów chemicznych. Także w przypadku powstawania zaburzeń wynikających z okoliczności życiowych; śmierć kogoś bliskiego, utrata pracy, rozwód, zdrada małżeńska... i pojawiające się w związku z tym stresy, depresje, to także może być pomocna rozmowa z pacjentem. Tylko zakładamy, że dohtorowi chce się zawracać sobie głowę następnym głupkiem. Najczęściej serwują psychotropy, pacjent śpi cały dzień, a dohtór ma spokój.
  Zupełnie innym problemem są ludzie zakłóceni przez złe duchy. W czasach materializmu naukowego nikt nie uczył "takich głupot". I dzisiejsze dohtory to niedouki, których wykładowcy wychowani w czasach komuny negują programowo fakty świata istot duchowych kontynuując głupotki komuny.
  Tak więc jeżeli chcesz kogokolwiek wysyłać do psychiatry, to pacjent sam musi wiedzieć, czy i w czym mu dohtor pomoże, a w czym jest ignorantem.
  Tak się składa, że to psychiatrzy próbują ode mnie dowiedzieć się czegoś na temat wpływów demonicznych.
  A co do poszukiwania egzorcysty. Sam nim jestem. Jeżeli masz problemy...???
  To przez katechetów młodzież odchodzi z KK?
 • odchodzenie z organizacji religijnych.
  Każda jedna organizacja religijna jest w stanie przez pewien czas powiększać swoje grono nakręcając ludzi, nabierając ludzi. I jak się łatwo zorientować, to większość tzw. kościołów historycznych, tych co mają najdłuższy okres istnienia, powoli pustoszeją. I dzieje się tak z Watykanistami, z prawosławnymi, a nawet podlegają zanikowi kościoły, które w okresie reformacji przejmowały wiernych Watykanu. Dzisiaj w wielu z tych Kościołów nie jest prowadzona praca misyjna, to i nie przybywa nowych. Jednocześnie kościoły, denominacje nurtu ewangelicznego o charakterystyce charyzmatycznej przybierają na ilości członków. Specyficzną podgrupą są Świadkowie, którzy przy pomocy agresywnej, aktywnej działalności misyjnej przybierali na świecie w ilości członków. Ale okazuje się, że nie wystarczy intensywna działalność misyjna, gdy jednocześnie przymusy organizacyjne, czy nadużycia finansowe, ukrywane grzechy liderów odpychają tych tak wielkim wysiłkiem nałapanych.

  Nasuwa się pytanie; komu udaje się przybierać na ilości wyznawców spośród zgromadzeń typu chrześcijańskiego. (nie analizując pogan).
  Okazuje się, że podstawą jest praktykowana teologia oparta tylko na Bożym Słowie. W dodatku sprzyjającym elementem jest to, gdy dany Kościół dochodzi dzięki prawdziwej drodze do bezpośredniej relacji z Bogiem w różnych nadprzyrodzonych wymiarach - np. charyzmaty Ducha Świętego, jak i gdy ta droga prowadzi do przemiany życia wyznawców. Korporacje religijne praktykujące mieszaninę nauki Bożego Słowa, oraz ludzkich pomysłów, czy martwych obrządków... obumierają, wymierają.
  W ciągu ostatnich kilku lat spada też ilość Świadków Jehowy i to pomimo intensywnych, obowiązkowych działań misyjnych członków towarzystwa.
  W zeszłym tygodniu próbowałem rozmawiać z jednym księdzem. W panice, ze spuszczoną głową uciekł. Przy okazji wzbudzając śmiech obserwatorów, tracąc w ich oczach autorytet.

  Wniosek; ludzie podążający za Bogiem w sposób określony przez Boga trwają przy Bogu i nawiązują z Nim bezpośrednią relację. Także w wymiarze nadnaturalnym. A to przynosi wzrost ilości chcących żyć z Bogiem i skutkuje przyrostem, oraz świadomym trwaniem przy Bogu.
  To przez katechetów młodzież odchodzi z KK?
 • @roux 19:12:54
  Z tym esemesem od demona to nie tylko niewykluczone, ale miało to miejsce w niedzielę w nocy 10 dni temu. W tamtą niedzielę pojechałem do jednej mojej podopiecznej pogonić trochę z niej demony. przez około dwie godziny wojowaliśmy z tymi demonami z jednym bratem. Jak dla mnie był niezły ubaw. Kombinowały na różne sposoby aby nie dać się wygonić. Większość z nich wyszła, ale widocznie część została. I w nocy, około pierwszej, gdy już usypiałem dostałem sms. A w nim oświadczenie, że on nie wyjdzie. Widocznie zły duch podłączył się do telefony poprzez opętaną, czy to zdemonizowaną i jej rękami napisał SMS. Gdy pytałem ją o tego, sms czy coś takiego wysyłała do mnie, to stwierdziła, że nie. A więc było to poza jej świadomością, pomimo że to było z jej telefonu.
  To przez katechetów młodzież odchodzi z KK?