Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze von Finov

 • @Światowid 13:50:29
  Próba odniesienia się do wszystkich nauk i praktyk korporacji watykańskiej jako do mitologii jest błędem merytorycznym. Rdzeń nauki korporacji watykańskiej jest zbudowany na Bożym Słowie - Biblii, która jest księgą historyczną, posiadającą nadnaturalne składowe wyprzedzające współczesne odkrycia naukowe, a także proroctwa - których by nie wymyślił najbystrzejszy człowiek.
  I pomimo, że Boże Słowo jest niepodważalnym autorytetem, to niestety korporacja watykańska na tyle daleko odeszła od swych fundamentów - rozpoczynając odłączanie się od chrześcijaństwa na przełomie wieków V i VI. I te mnożące się odstępstwa, herezje, zabobony, magię, spirytyzm, bałwochwalstwo... rzeczywiście można uznać za mitologię, za grzech.
  Tragedią jest to, że duża część Polaków połapała się na oszustwach sukienkowych, tyle że jednocześnie łapiąc złodziei uznali że nie ma uczciwości. Rozpracowując oszustów, zboczeńców, chciwców, grzeszników "wycierających sobie gębę Panem Bogiem" uznali, że Boga nie ma.
  Tyle że Bóg jest i można z nim żyć unikając piekła i odbierając życie wieczne za życia ziemskiego.
  Jak "katole" kryją swoich "pasterzy"-dewiantów*
 • Kresy to Polska
  ==historycznych związków Polski z terenami Kresów.== Podstawowy błąd w tytule. Polska nie miała żadnych związków z terenami kresów. Kresy to był część regionu Polski. To była część Polski na wschodnim pograniczu Polski. Historyczne związki z Polską to miała Moskwa.
  Pan Wołodyjowski
 • @von Finov 20:47:00
  No a tak przy okazji... Jeżeli macie jakichś schizyków to dajcie znać. Może przyjadę i pogonię z nich demony i będą mieli prawie natychmiastowy spokój.
  Schizoidia i schizoidzi. Czym jest osobowość schizoidalna?
 • @prometeusz 17:55:44
  Lek homeopatyczny to nie lek działający poprzez odpowiednią ilość czynnej substancji, która wchodzi w czynne reakcje i wpływa na czynniki biologiczne, ale...
  Lek homeopatyczny to lek zawierający szczątkową ilość danej substancji i jej działanie ma mieć rzekomy wpływ tylko przez to, że jest jej tam trochę. I to w ilości nie mającej prawie żadnego wpływu czynnego z powodu bardzo znacznego rozcieńczenia. Tak więc działanie leku homeopatycznego ma bardziej działanie magiczne - wiara w tę minimalną zawartość cząstki w roztworze, niż rzeczywiste oddziaływanie.
  Jest to coś w rodzaju wiary, że upijesz się piwem rozcieńczonym w w wannie wody, albo osolisz kocioł zupy dla bataliony wojska przy pomocy ziarenka soli.
  Szatańskie dręczenie, nękanie, opętanie. Jak się bronić?
 • @Jan Paweł 09:21:43
  Jeżeli mamy nakłaniać Polaków do nawrócenia, to jednym z elementów nawrócenia się do Boga jest odwrócenie się od różańcowania, które to różańcowanie jest spirytyzmem wywoływania ducha zmarłej żydówki.
  Piotr Rybak - Jacek Międlar
 • Lewatywa nie choroba
  Taka niby uczona a nie wie, że schizofrenia to żadna choroba. Że takiego schizo bardzo łatwo doprowadzić do normalności.
  Schizoidia i schizoidzi. Czym jest osobowość schizoidalna?
 • Watykański kultowy Spartakus
  Jaki to grzech deptanie wizerunku Spartakusa?
  Kakure Kirishitan
 • A takie czyny?
  http://www.whale.to/c/eyewitnesses_testify.html?fbclid=IwAR2HqLu-DXWveIgrVSa8BmhQxyAM_DinotoUQoa3XxgMVAVmWv43v63Y8I0
  Watykan - Droga Krzyżowa czy Przesłanie Społeczne?
 • Biada...
  http://www.whale.to/c/eyewitnesses_testify.html?fbclid=IwAR2HqLu-DXWveIgrVSa8BmhQxyAM_DinotoUQoa3XxgMVAVmWv43v63Y8I0
  Bez Franciszka Kościół, jak statek bez kapitana, zginie?
 • Nie można wykluczyć, że to prawda.
  http://www.whale.to/c/eyewitnesses_testify.html?fbclid=IwAR2HqLu-DXWveIgrVSa8BmhQxyAM_DinotoUQoa3XxgMVAVmWv43v63Y8I0
  Bezdyskusyjna wykładnia posłuszeństwa w Kościele.
 • @Jan Paweł 22:30:19
  Biedny JP!
  Biorąc pod uwagę Twoje bezkrytyczne przywiązanie do herezji Watykanu można wnioskować, że najprawdopodobniej jesteś uzależniony finansowo od korporacji watykańskiej. Stąd prosta droga do zaprzedania się heretykom - bo można na tym zarobić. Taki cyrograf dla podpisany nie z diabłem, tylko z jego przedstawicielami.
  Kościół aby był Kościołem musi spełniać warunki ustanowione przez jego założyciela. Pan Jezus Chrystus nigdy nie posłużył się mianem Trójcy Przenajświętszej, nigdy nie użył słowa sakrament, matka boska, czyściec. Dlatego wciskanie do Kościoła tych pojęć automatycznie wycina taką organizację z udziału w byciu Kościołem. Jak łatwo się zorientować, to korporacja watykańska ze swoim bagażem herezji, grzechów, odstępstw od woli Boga Kościołem nie jest.
  Bezdyskusyjna wykładnia posłuszeństwa w Kościele.
 • korporacja to nie Kościół
  Drogi JP! Religijna korporacja watykańska nie jest ani Kościołem, ani tym bardziej świętym i apostolskim. Aby ta organizacja była święta, to funkcjonariusze tej korporacji nie powinni praktykować i propagować bałwochwalstwa, symonii, spirytyzmu, fałszywych sakramentów, ... Także pośród funkcjonariuszy nie powinno być pederastii, gdyż każdy pederasta zaświadcza, że znikczemnił Boga w myślach swoich (List do Rzymian). A czy może być kapłanem Boga zboczeniec, który znikczemnił w swoich myślach Boga? Podobnie krzywdzący dzieci pedofile... Lepiej takim, aby sobie kamień młyński do szyi i w głębinę... A pijacy wylądują w niebie, czy w piekle? A kłamcy produkujący rzekomo z andruta Boga? A chciwcy, którzy za godzinę przedstawienia religijnego; pogrzeb, ślub, chrzest... winszujący sobie tysiące?
  A fałszywi niby biskupi bez żon i dzieci?
  Biedny JP! Włącz myślenie i zrozum, że kibicujesz fałszywemu kościołowi i w dodatku propagujesz jego oszustwa.
  Bezdyskusyjna wykładnia posłuszeństwa w Kościele.
 • @Jan Paweł 21:44:40
  Drogi JP!
  Wg mojego duchowego rozeznania Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz. Zostałeś ukształtowany przez propagandę korporacji watykańskiej i postrzegasz jej heretycką propagandę jako pobożność zgodną z wolą Boga. Z drugiej strony jako produkt kłamstw Watykanu żyjesz w programowym lekceważeniu Bożego Słowa. I właściwie do czasu przemiany nastawienia Twojego serca na poddane Bożemu Słowu jakiekolwiek próby tłumaczenia Ci prawd biblijnych nie mają szans na przekonanie Ciebie.
  Zasadnicza różnica pomiędzy prawidłowym chrześcijaninem a Tobą jest taka, że chrześcijanin wierzy w Chrystusa i Chrystusowi - a więc także Bożemu Słowu za autorstwem którego stoi Bóg, a Ty wierzysz korporacji religijnej z centralą w Watykanie, która mieni się nazwą; Kościół Rzymsko-katolicki. I to nie Bóg, nie jego wola objawiona w Bożym Słowie jest dla Ciebie decydująca, ale różnorodne propagandowe i obrządkowe, demoniczne przekazy korporacji kontrolują Twoją religijność.
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @Jan Paweł 13:49:09
  Drogi JP! Niczego nie profanuję. Korporacja watykańska z dorobkiem wieków odstępowania od Boga, od Bożego Słowa nie jest żadnym Kościołem. Bo aby być Kościołem musieliby być posłusznymi Bożemu Słowu, założycielowi Kościoła. Nie znasz Bożego Słowa to wypisujesz herezje i jak widać; wierzysz w herezje. Czytaj Boże Słowo i proś Boga, aby dał Ci objawione poznanie Bożego Słowa.
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • PSL Kościołem?
  Posługując się mianem "Kościół" wypadałoby zdefiniować pojęcie Kościoła. A Kościołem są ludzie świadomie i z wyboru poddający się Panu Jezusowi Chrystusowi, należący do Chrystusa, wierzący w Pana Jezusa Chrystusa i Panu Jezusowi Chrystusowi.
  Tak np. dla przykładu; pan Karol z Wojtyłów należący totus tuus do żydówki Mariam nie należał do Pana Jezusa, a więc nie był Kościołem. Nie był Chrystusowcem, tylko Maryjnistą.
  Jak łatwo się zorientować, Kościoła nie trzeba ratować, gdyż Kościołem są ludzie już uratowani, już zbawieni w Panu Jezusie Chrystusie. I jako należący na wieki do Chrystusa żyją z Bogiem wg Bożego Słowa. Kto będzie chciał żyć religijnie na ludową nutę, ten nie będzie Kościołem. Co najwyżej PeEselem.
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • sodoma u sodomitów
  https://www.youtube.com/watch?v=70CYR_uPFOk
  Watykan - Droga Krzyżowa czy Przesłanie Społeczne?
 • @Oracz 03:19:24
  Oraczu! Jakie 12/24. Mój znajomy dostał pracę 19/24. W całej ekipie wszyscy zatrudnieni na czarno. Kilka dni temu rozmawiałem z facetem, który pracuje przy budowie dróg. Mówi że na podsypkę powinien być tłuczeń po 100 zł.. A tam na podsypkę dają piasek z 20% zawartością kamienia po 20 zł. Tak więc po kilku latach tłucznia nic nie wypłucze. A piasek zostanie wypłukany i trzeba będzie naprawiać dziury w nowych drogach. Polska pisowska z moralnością kleru watykańskiego. Pogański kraj, pogańskie obyczaje. Polak katolik, znaczy Polak uczciwy, czy polak oszust, chciwy złodziej?
  Rosja się budzi?
 • @Husky 19:15:52
  Drogi Husky!

  Na zmartwychwstałym blogu Helenki próbowałem coś napisać, ale okazuje się, że ta zmartwychwstała niby dobra teolożka nadal trzyma mnie w stanie zbanowania. Jest fałszywą i kłamliwą, nie znosi, gdy przyłapać ją na jej kłamstwach i fałszerstwach. I aby bezkarnie zwodzić Polaków eliminuje znających prawdę Bożego Słowa. Przyłączasz się do jej zwodzenia?
  Czy taka Polska jest sprawiedliwa?
 • @staszek kieliszek 05:45:20
  Kilka lat temu jadąc kolejką z Londynu miałem okazję rozmawiać z młodą, około 25 letnią Iranką. Ładna dziewczyna, brunetka o urodzie dającej się zakwalifikować jako Iranka, ale też i Bułgarka, Węgierka... Bez haczykowatego nosa. Ubrana elegancko w jasny kostium. Rozmawialiśmy po cichu. Narzekała na złe władze w Iranie. Widać, że pasowało jej funkcjonowanie na wzór europejski. Co do islamu też narzekała, że to nic dobrego.Ja sugerowałem jej Jezusa Chrystusa. Żeby po prostu poprosiła prawdziwego Boga, żeby przyszedł do niej i żeby poznała Go osobiście.
  Bandyterka Iranu
 • @miarka 22:20:55
  Drogi Miarko!

  Gdybyś przeżył z Bogiem choć część z tego, co ja przeżyłem, to nie potrzebowałbyś żadnego utwierdzania w wierze protestanckiej. Większość watykańskich katolików postrzega wyjście z watykańskiego katolicyzmu i nawrócenie się do Chrystusa jako tylko zmianę organizacyjną. Widzę że zupełnie nie dociera do Ciebie to, że można zacząć żyć z Bogiem w sposób biblijny i w dodatku w wymiarze nadnaturalnym. Dla Ciebie podstawową wartością jest bezmyślne i bezkrytyczne przynależenie do organizacji religijnej z centralą w Watykanie. A że jest to organizacja pogańska, funkcjonująca w sprzeczności do woli Boga, to już dla Ciebie nie ma większego znaczenia. Równie dobrze możesz zapisać się do garażu a samochodem i tak nie zostaniesz. To że Watykaniści są przypisani do religijnej organizacji i tak nie sprawia, aby zaczęli żyć z Bogiem.
  Walka dualizmu z katolicyzmem jest na zamówienie polityczne