Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Gasienica

 • @Krzysztof J. Wojtas 17:40:18
  Ad
  >"Uboga duchem Gasienico. Pański "odstęp" mentalny od zdolności do rozumienia moich tekstów, jest wyraźnie za duży."

  Po pierwsze, Ród Gąsieniców ma też przedstawicieli rodzaju męskiego.

  Po drugie, w ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, wiec z tą "Uboga duchem Gąsienicą" to Sz. Pana to wygłup.

  Po trzecie, u Panującego dzisiaj w Polsce "Boga Jedynego" w Postaci Deep State USA, ważną rolę odgrywają tak zwani EWANGELIŚCI, w których EDUKACYJNĄ ROLĘ Sz. Pan Wojtas usiłuje sie wpasować.

  Po czwarte, ciż z USA teleewangeliści to przykłady Zmartwychwstania Kasty Faryzeuszy w starożytnym Izraelu. Ekrótki czas po ich rządach historia Izraela się zakończyła na blisko lat 1800.

  I po piąte, czy przypadkiem Sz. Pan Wojtas, swymi naukami o nieograniczonej miłości Chrystusa do WSZYSTKICH LUDZI w imitację poczynań tej starożytnej, przeklinanej przez Jezusa Kasty Faryzeuszy Obłudników nie usiłuje się wpisać?

  Bo czymżesz jest to wychwalanie Zasady "miłuj bliźniego swego jak siebie samego", jak ktoś tutaj to zauważył, zaczerpniete z Księgi Kapłanów ST? Milość Własna nosi imię EGOIZMU. I mamy tak zwany ZDROWY EGOIZM, określany nazwą instynktu samozachowawczego, znanego także wszystkim zwierzętom - gdy na przykład, na widok nadjeżdżajacego samochodu uskakujemy w bok, ratujac siebie oraz - spontanicznie altruistycznie - ostrzeżonych przez nas przechodniów.

  Mamy także CHORY EGOIZM, gdy ratując siebie przed zasłużoną karą zwalamy przstępstwo na biźniego swego, kozla ofiarnego, w judaizmie i chrześcijaństwie "barankiem bożym, który gładzi grzechy świata" zwanego.

  I czy przypadkiem ten Jezus Chrystus, który już w ewangelii św. Jana, spisanej kilkadziesiąt lat po pojawieniu się "Listów' Św. Pawła, takiej "glupiej jak baran" ofiary z siebie nie robi? Dając się, bez oporu, na krzyżu powiesić - po to tylko by "ulżyć w życiu" faryzeuszom obłudnikom, ktorzy go do ukrzyżowania wskazali, jako kozła ofiarnego za ich własne ZBRODNIE? (Muzułmanie w tą "pokorną obżydliwość" kenozy - czyli samo-wprożnienia się z życia - Jezusa syna Marii, nie wierzą.)

  I jeśli - patrząc z punktu widzenia Mahometa, proroka Allaha, Boga nad bogami - ten opis ostatnich godzin życia Jezusa jest (zafałszowaną) PRAWDĄ i (na krzyż wiodącą) DROGĄ i ŻYCIEM (dla publicznego sie z tego życia WYPRÓŻNIENIA) to należy wszystkich ostrzegać - w sposób naturalnie egoistyczny - że taki wyimaginowany "król Polski" dowiedzie nasz kraj do katastrofy podobnej do ślepego pchania się pod nadjeżdżający samochód.
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/12/PAN-2-300x182.jpg
  Ewangelia a Biblia (5)
 • CHRYSTUS-BÓG TO GWARANT FILOKRYMINALIZMU KOŚCIOŁA
  Eee, myślałem że ten pan Wojtas to człowiek Rozumny, a tu się okazuje, że to Ewangelista i to w dodatku jak z koziej .. TRĄBA.

  Aby nie być gołosłownym cytuję z tekstu " Dokąd prowadzi nas Cywilizacja Krzyża?" sprzed półtora roku - http://markglogg.eu/?p=1611 :

  >W czym bowiem przejawia się ten filokryminalny rys Kościoła, odczuwany nie tylko przeze mnie ale i przez najwyższych dostojników tej instytucji?

  Omawiałem tę sprawę na kilku ostatnich konferencjach (w Marianskich Lazniach w marcu, w Ohrydzie w maju, a także i w lipcu wśród znajomych w Polsce). Mianowicie według Kościoła najcenniejszą cechą Boga jest jego MIŁOSIERDZIE, będące tematem aktualnych Światowych Dni Młodzieży Katolickiej w Krakowie. Co jednak w PRAKTYCE to bezgraniczne Boże Miłosierdzie oznacza? Przy okazji dyskusji na ten temat zauważyłem, że słuchające mego wywodu, wykształcone osoby bezwiednie mi potakiwały, gdy wskazywałem, że wybaczanie wszystkiego “za wiarę tylko” (sola fide) to czysta ANTYPEDAGOGIA. Mówiąc poglądowo, to tak jakby za wykroczenia w ruchu drogowym składało by się tylko deklarację Wiary w Przepisy, po czym czuło się wolnym do beztroskiego powtarzania tych wykroczeń – aż do spowodowania jakiejś makabrycznej katastrofy!

  A przecież taka “informacja od boga Izraela” jest podstawowym przekazem jaki zawarty został w “Listach” świętego Pawła, który swój stosunek do zasad pedagogiki oraz logiki ogłosił w następujący sposób: “Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata? Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących” (od kar za ich zbrodnie i wykroczenia -1 Kor 1:20-21).

  Apostoł na wszelki wypadek nie sprecyzował na czym polegają te “głupstwa mądrości świata”. A przecież najlepszym przykładem takiego “głupstwa” jest właśnie ta dobrze znana pedagogiczna zasada, iż ludzi się wychowuje poprzez system kar i nagród. Ten wielbiony przez Kościół, wszystko wybaczający pauliński Bóg jest z definicji WIELKIM ANTYPEDAGOGIEM li tylko potęgującym wszystkie możliwe społeczne patologie.
  Ewangelia a Biblia (5)
 • @Rzeczpospolita 17:26:31
  Nieruchomy (względnie Pierwszy) PORUSZACZ WSZECHŚWIATA jest bytem Niematerialnym - a więc i bezosobowym - obecnym w każdej ŻYWEJ ISTOCIE (ZOON po grecku), także nawet w spermatozoidach i nie zapłodnionych jajeczkach kręgowców. To on powoduje, że poruszamy się, podobnie jak i inne zwierzęta, wbrew statystycznemu prawu ENTROPII, w kierunkach jakie narzucają nasze wewnętrze pożądania (w pewnych wypadkach zwane miłością, na przykład do zdobywania wiedzy, czy niedostępnych szczytów). Jednak w przypadku tzw. 'licznych" przedstawicieli gatunku Homo Imbecilis chodzi przede wszystkim o MIŁOŚĆ do TECHNIKI, do PIENIĘDZY i do DUPY (Trójjednia TPD-Boga) w której skumulowały się wszystkie, gatunku Homo S. - obecnie raczej I. - wyższe potrzeby Komfortu oraz Seksualnego Zaspokojenia.
  Posłanie Wszelkiej “Bezbożnej” Pomyślności na Nowy Rok 7526
 • @jan 22:46:35
  np gasienica ktoryidzie jesze dalej i stwierdza cyt ,,otóż Biblia JAKO CAŁOŚĆ jest zaprojektowana jako wirus kulturowy zwany "koniem trojańskim" To dopiero perelka nieokielznanego intelektu bo jak mozna sie zgodzic z mysla ze Izraelici[nie zydzi] tysiace lat temu pasac stada owiec cos takiego sobie wymyslili by podbuic inne narody owszem Izraelita inbtelektu nie brakuje ale tak perspektywa przerasta mozliwosci prostego plemienia

  Izraelici nie byli "prostym plemieniem", skoro już przed 2 tysiacami lat polowa ludności była piśmienna. Swój BIBLIJNY program PANOWANIA NAD ZIEMIĄ metodą "rozboju be (widocznego) użycia siły" skopiowali i z fenickich super-komercyjnych zachowań i wynalazków (np. literowego pisma) i z mitów o powstaniu świata skopiowanych od Sumerów i - o czym się niedawno dopiero dowiedziałem - z hinduskiego Braminizmu (Abraham, to to Brahmy, jego zona-siostra Sara to od Saraswati, a YHWH "Ja jestem" to od podstawowego hinduskiego credo "Aham Brahasmi"). No i podzial kastowy na "bogiem wybranych" Izraelitów oraz "nietykalnych" gojów to też wzięty z hinduizmu. Czytać ew. więcej, np. po polsku, "Czy żydowski JAHWE to ATRAPA hinduskiego BRAHMA – Stworzyciela Wszechświata?" - http://markglogg.eu/?p=2019 (oraz dalej http://markglogg.eu/?p=2028-)
  Ewangelia a Biblia (3)
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:31:17
  Kto stwierdził, że Biblia to ST i NT?

  Proszę o wskazanie miejsca, czasu i decydenta.

  Przecież to jest sprawa doskonale znana. Zestaw "ksiąg kanonicznych" zlożony z tekstów NT i ST został przegłosowany na Synodzie w Nicei w 325 roku. (Potem, pod wpływem Lutra, protestanci odpuścili sobie "wychwalającą pogańską mądrość" grecką Księgę Syracha, czyli Eklezjastyka (której rodz. 13 zawiera idee będące dla marksistów podstawą ich "ideologii proletariackiej", próbującej uwolnić biedny lud od bogaczy-krwiopijców)
  Ewangelia a Biblia (3)
 • @fabi 20:00:47
  odnośnie kompozycji STARY + NOWY Testament, to juz ze 30 lat temu miałem, jako specjalista od "wirusów kulturowych" zwanych "memami", następujące skojarzenie. otóż Biblia JAKO CAŁOŚĆ jest zaprojektowana jako wirus kulturowy zwany "koniem trojańskim". Jego atrakcyjną, latwo przyswajaną przez gojów "głowę" stanowią Ewangelie, a ZABIJAJĄCY RACJONALNE MYŚLENIE "ogon" jest dwuczęściowy, w postaci IMPONUJĄCYCH BEZMYŚLI św. Pawła wspartego tekstami Starego Testamentu. W ten sposób zawzięci czytelnicy Biblii - jak na przyklad protestanci, zwlaszcza w USA - zamienili się w bezmyślne automaty-zombie, calkowicie podporzadkowane "planom bożym" płynacym z Wiecznego Izraela.
  Ewangelia a Biblia (3)
 • Zapomniałem, oto adresy internetowe Wojny Bogów
  Oto adresy internetowe Wojny Bogów

  w języku polskim:

  http://markglogg.eu/?p=604
  oraz
  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/06/wojna-bogc3b3w.pdf
  także
  https://docer.pl/doc/nex5xe5

  w języku słowackim:

  http://www.szcpv.szm.com/05/marek.html
  Ewangelia a Biblia (3)
 • WOJNA BOGÓW - Helios-Światowid kontra Jahwe-Hefajstos (1995)
  Panu Krzysztofowi Wojtasowi, wraz z mymi pozdrowieniami, polecam przeglądniecie mej broszury "Wojna Bogów" z roku 1995.

  Rozpoczyna sie ona takim oto PROLOGIEM:

  W dialogu „Fajdros” Platon ustami Sokratesa przypomniał starodawny, egi­pski mit, wskazujący na zagrożenie dla ludzkości, jakie niesie za sobą wynalazek pisma: "Ono sprowadzi na umysły tych, którzy się go nauczą, zapomnie­nie, gdyż zaniechają ćwiczenia pamięci, ponieważ zdając się na zapis będą przypo­minali sobie od zewnątrz, pod wpływem obcych znaków, nie zaś od wewnątrz, pod wpływem własnych;… uczniom zaś zapewni namiastkę mądrości, nie zaś mądrość prawdziwą. Stając się bowiem zbieraczami wielu mądrości bez nauki, wydadzą się ludźmi o wielkiej wiedzy, choć na ogół staną się nieukami trudnymi w obcowaniu. Zamiast mędrcami, staną się mędrkami."

  Tę opinię z IV wieku p.n.e. należałoby dołączyć jako obowiązkowy „Prolog” do Pisma Świętego, zarówno Starego jak i Nowego Testamentu. Jakimiż bowiem ludźmi stają się, bezkrytyczni na ogół czytelnicy tego, datowanego na V wiek p.n.e., „Pisma od Boga”?
  Ewangelia a Biblia (3)
 • @Pedant 19:46:48
  napisał:

  ad Teza 32 JPII: grzech pierworodny nie istnieje.

  A Jehowici czy Mormoni uważają jeszcze inaczej. I co z tego?

  A to z tego, że cała "teologia OD ROZUMU zbawienia, metodą Jezusa, baranka bożego umęczenia", w wypadku braku Grzechu Pierworodnego, nadaje się NA ŚMIETNIK HISTORII - bo na to wskazuje LOGIKA, którą Ja uważam za Boga Stworzyciela ROZUMNYCH skojarzeń. Jeśli Pedant cokolwiek kapuje z (bez)myśli św. Pawła, to sobie sam dośpiewa dlaczego.
  4TP i problem diabła
 • @Pedant 19:25:29
  napisał Ale po upadku naszych prarodziców w Raju, to podobieństwo uległo skażeniu przez grzech.

  Teza no. 32 przyszłego papieża JP2 głosi:
  "...grzech pierworodny nie istnieje."

  To zresztą głoszą także muzułmanie, u których Jezus, syn Marii "robi" za 3 (o ile się nie mylę), po Abrahamie i Mojżeszu, proroka.
  4TP i problem diabła
 • Napisane jest (w waszych żydowskich pismach" JESTEŚCIE BOGAMI!
  napisał:

  "Człowiek jest Bogiem widzialnym. Widzieć człowieka – to widzieć Boga."

  A Max Stirner czy Ayn Rand, Panu odpowiadają?

  Mnie (MG) odpowiadają (w swej większości) uwagi Jezusa z Nazaretu, cytowanego przez ewangelistów:

  "Napisane jest (w waszych żydowskich pismach" JESTEŚCIE BOGAMI!"
  4TP i problem diabła
 • Wierzę w Boga o nazwie LOGIKA, którego apostołem był Arystoteles, itd.
  As my worldview is considered, I do believe that there is ONE UNITARIAN GOD, called LOGICS, which laws are Invariant in Time and Space in the Universe. And that the forbidden by the Church for nearly 1000 years Aristotle was ITS APOSTLE. Its opposition, called MISOLOGOS, become personified by Hating The Logical Reasoning Saul from Tarsus, which HUMANOID (a man-looking being, not yet fully equipped with the associative cortex) made a career among Christians under the name of St. Paul. This fake „13 apostle” of Crucified Christ, with time become the true Godfather of the so called New World Order. His KILLING Logical Reasoning “5 SOLAS”, embraced by Protestants, made of this „Hebrew of Hebrews, by a law a Pharisee”, the MOST CRIMINAL BIPED, which ever walked on the Planet Earth. This in agreement with an observation of Socrates that people are good by their nature, and that they are becoming evil due to the IGNORANCE they willingly accept. (Original Sin does not exist! The thesis 32 of JPII.)

  13 LUCYFERECZNYCH TEZ KAROLA WOJTYŁY, czytać (po polsku) np. tutaj:

  Według https://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn/ z roku 2012:

  Teza 15:

  Bóg nie jest historycznym bytem, który współpracuje z ludźmi, ani też człowiek nie współpracuje z Bogiem, lecz wyłącznie z innymi ludźmi. Religia nie ma swych źródeł w boskim objawieniu, lecz jest rezultatem wyobraźni człowieka. Religia katolicka nie różni się [pod tym względem] od innych kultów.

  Teza 16:
  Objawienie Boże jest niemożliwe do udowodnienia.

  Teza 17:
  Jedyne realne wytłumaczenie treści Nowego Testamentu nosi charakter filozoficzny.

  Teza 18:
  Każdą bożą tajemnicę należy uważać za czysty wytwór ludzkiej myśli. To samo dotyczy tradycyjnej chrześcijańskiej dogmatyki, będącej jednym z tych błędnych systemów.

  Teza 21:
  Czysto ludzka wspólnota, powszechna i solidarna – oto prawdziwy Kościół Chrześcijański, zgodny z Ewangelią odczytaną na nowy sposób, przeciwny dotychczasowemu totalitarnemu Kościołowi.

  Teza 22:
  Drogą do uratowania chrześcijaństwa nie jest Objawienie Stworzenia, Odkupienie lub Sąd Ostateczny, ale słowa „dialog” i „bliźni”.

  Teza 24:
  Zbawienie – samorealizacja ludzkości – nie ma wiecznej natury. Nie przyniesie ono człowiekowi żadnego cielesnego zmartwychwstania. Naiwną wiarę w życie wieczne, w zmartwychwstanie, czy cielesny powrót Zbawiciela na Ziemię, należy rozważać wyłącznie symbolicznie.

  Teza 25:
  Na drugim świecie, po śmierci, nie będziemy nagradzani za dobre uczynki, ani nawet karani za grzechy.

  Teza 28:
  Dlaczego człowiek z taką łatwością stworzył sobie duszę? Ponieważ nie została stworzona z niczego, lecz z istniejącej materii: w zwierzęcej duszy rozwijało się filogenetycznie to, co otrzymała ona od swych rodziców, przodków, od małp i [w tym procesie] mogła się jedynie ulepszać.

  Teza 32:
  Nie ma powodu, aby troszczyć się o dusze poronionych dzieci. Będą zbawione, gdyż grzech pierworodny nie istnieje.

  Teza 33:
  Nie ma powodu, aby chrzcić lub stosować inne tradycyjne formy dołączania nie-chrześcijan lub niewierzących do Kościoła, ani nawracać wyznawców innych religii.

  Teza 35:
  Człowiek jest Bogiem widzialnym. Widzieć człowieka – to widzieć Boga.
  4TP i problem diabła
 • Liberalny Bóg USraela to TECHNIKA-PIENIĄDZ-DUPA i tak do końca świata
  Podsumowywując wywody przeciwników LIBERALIZMU: (Zachodnie Chrześcijaństwo, w ramach rozwoju intelektualnego, przeszło w coraz bardziej agresywny kult TECHNIKA - PIENIĄDZ - DUPA i tak do Końca Świata. Przewidywał to już Karol Marks w roku 1844 w "W kwestii żydowskiej".

  Natomiast według niejakiego "filozofa nowopolskiego" Karonia (którego aktualnie słucham) GENDERYZM ZOSTAŁ WYMYŚLONY PRZEZ KAROLA MARKSA.

  A ja się pytam, gdzie coś na ten temat Karol Marks, Fryderyk Engels oraz Lenin i Stalin pisali lub realizowali? Powielany przez tego, kolejnego Polskiego Półgłówka do Wynajęcia, bełkot totalny wymyślony przez Deep State USA, a ściślej USraela (grający rolę BOGA WSZECHMOGĄCEGO).

  Uściślam. Genderyzm to pomysł "hebrajczyka z hebrajczyków, według prawa faryzeusza", który zrobił największą na świecie literacką karierę (obok Mahometa oczywiście) pod ksywą Św. PAWŁA: "NIE BĘDZIE JUŻ ANI MĘŻCZYZNY ANI KOBIETY, ANI ŻYDA ANI GOJA, ANI PANA ANI SŁUGI, WSZYSCY BĘDZIECIE JEDNO GÓWNO W CHRYSTUSIE JEZUSIE (oczywiście na wszelki wypadek UKRZYŻOWANYM, aby nie mógł się bronić, że ten AMBITNY ŻYDOWSKI MIKROCEFAL zrobił z niego takiego SPOLEGLIWEGO DURNIA).

  Jak ktoś zna język USraelitów, to polecam zapis niedawnej internetowej dyskusji, "kółka antyróżańcowego", niestety nie zupełnie polskojęzycznego, pod tytułem:

  M.G. PAN w Z-nem (29 – 3 Discussions): on “Jewish Origin of Communism” and of “G-d of Israel as eine Attrappe of Brahma” http://markglogg.eu/?p=2100
  4TP i problem diabła
 • @Lotna 17:00:36
  A odnośnie "nowego cara Putina" (tak reklamuje go Vlad Żyrynowski, którego ojciec w 1947 re-emigrował do Polski, a następnie do Izraela) , to zarzuca on (Putin) Leninowi, że „odrąbał” on od Imperium Rosyjskiego takie jego „posiadłości” jak Polska (unieważnienie traktatów rozbiorowych) Finlandia i kraiki bałtyckie. (Na wschodnich rubieżach dawnej Rzeczpospolitej to „znienawidzony przez rosyjskich narodowców” Lenin zorganizował republiki ukraińską i białoruską, ta ostatnia to twór – na warunki środkowo-europejskie – bardzo udany.)

  A Putin-putana, przed prawie dokładnie 4 laty, gdy gubernatorzy wschodniej i południowej Ukrainy wydzwaniali do niego by ich ratował przed Usrako-Banderowcami, to się na rosyjskojęzyczną (i rosyjskomysljaszczą) ludność dawnej Imperii po prostu wypiął. Tak mu kazali BIALI Oligarchowie zamerykanizowano-zklechizowanej Rosji dzisiaj.

  A skądinąd to ciekawy ten, prowadzony przez „antyamerykańskich Amerykanów”, portal Fort Russ (był taki drewniany fort rosyjski tylko 50 km na północ od San Francisco, wkrótce po tym jak go zwiedzałem na początku lat 1970, to go ktoś podpalił – ale go jednak odbudowano.) Akurat wyczytałem na tym portalu, że ktoś strzelił, w okolicach Lwowa, z granatnika do autobusu z 20 polskimi turystami 9 grudnia br. Trafił w bagażnik i solidna podłoga autobusu uratowała pasażerów. I to jest przyczyna, dla której aż trzech krajów nie zamierzam – do końca życia, o ile tam reżimy się nie zmienią – oglądać: to USA, Ukraina i Izrael – ta sama u władzy tam HOŁOTA (GOŁOTA) UMYSŁOWA. Niestety i moja Ojczyzna coraz bardziej do tych „ideałów ludzkości” staje się podobna.

  https://4.bp.blogspot.com/-oTWKc5cVuFg/Wi7B4I4dJcI/AAAAAAAAGoA/459wQSrJe4oVmTLO-nno8v6ULrxps_VKQCLcBGAs/s640/tourbus.jpeg

  (A pomyśleć, że w latach 1990-2010 byłem we Lwowie bodajże 7 razy!)

  http://www.fort-russ.com/2017/12/bus-of-polish-tourists-shot-up-from.html
  Rewolucja październikowa, sowiecka, radziecka,
 • @Robik 13:49:40
  Chodzi o to, że te wyraźnie LUCYFERYCZNE (dosł. czyniące światło) w zakresie pochodzenia WSZYSTKICH kościelnych dogmatów, "13 TEZ" nie było produktem myśli samego Karola Wojtyły (autora książki "Osoba i czyn" z roku 1969) ale WSPÓLNYM DZIEŁEM jego i 2x dr A-T Tymienieckiej.

  I oczywiście te tezy, kwestionujące zasadność kościelnej dogmatyki, to jest DYNAMIT podłożony nie tylko pod KK. Jedyna monoteistyczna religia, która po upowszechnieniu sie tych 13 TEZ potrafiła by się ostać, to ISLAM - to twierdził pod koniec swojego 99-letniegp życia francuski filozof Roger Garaudy.

  Jeszcze raz cytuję za książką „The pontiff in Winter” by John Cornwell 2005:

  „Sednem dzieła przekształcenia [książki] są wiodące i egzaltowane pojęcia dotyczące: osobowości stworzonej na obraz Boga, woli oraz samo-darowania [self-donation] jako realizacji naszego pełnego człowieczeństwa; pojęć godności ludzkiej, wolności i miłości, wywodzonych z antropologii i humanizmu w oparciu o Chrystusa. W ciągu następnych trzydziestu lat idee podstawowe wracają ponownie i ponownie przez jego teksty z coraz większą siłą, zwłaszcza w odniesieniu do moralności seksualnej. Nie byłoby przesadą powiedzieć, że dr Tymieniecka pomogła doprowadzić do większej wyrazistości, i nawet udostępnić je Wojtyle, niektóre z jego najmocniejszych idei jako papieża …”
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • @Robik 13:23:44
  napisał:
  Ja oczywiście nie wiem jakie intencje kierowały JPII kiedy pisał ten tekst. Bóg to rozsądzi.

  Rozsądzali to już inni chyba "bezbożnicy" w języku angielskim.

  Poniżej to, co dr Maciej Pokora przetłumaczył z tego języka:

  Oto fragment komentarza “Peryskopa” (Macieja Pokory) @249 na portalu: https://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn/#comment-205182

  Ad Tymieniecka z internetowego, trudno dostępnego tekstu:

  http://atheism.about.com/b/2006/05/21/-woman-behind-pope-john-paul-ii-book-notes-the-pontiff-in-winter.htm

  Austin Cline, About.com
  21 maja 2006

  Kościół katolicki ma reputację, że jest przynajmniej nieco mizoginiczny [niechętny do kobiet – przyp. tłum.]; taka reputacja nie jest niezasłużona wobec nierównej roli dozwolonej dla kobiet. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze znaczącej roli kobiety-filozofki w rafinacji, wyjaśnianiu, rozwijaniu idei Jana Pawła II.

  W [książce] (in a book „The pontiff in Winter” by John Cornwell 2005) „Papież w zimie: triumf i konflikt za panowania Jana Pawła II”, John Cornwell wyjaśnia kim była i co zrobiła:

  „[Anna-Teresa] Tymieniecka była ze wszech miar seksualnie atrakcyjną, bardzo inteligentną córką ziemiańskiej polskiej rodziny. Ponadto była poważnym profesjonalnym filozofem z uprzywilejowanymi koneksjami w filozoficznych kręgach całej Europy, i robiła wrażenie, że spotkała się ze wszystkimi i przeczytała wszystko.”

  Przedmiotem współpracy pomiędzy Anną Teresą Tymieniecką i Karolem Wojtyłą była jego książka „Działająca Osoba” o fragmentacji osobowości we współczesnym społeczeństwie. Oryginał był widocznie bardzo trudny, i może wcale nie tak perfekcyjnie napisany, ale Tymieniecka widziała w niej [książce] wielkie nadzieje i podeszła [approached] Wojtyłę z ofertą przetłumaczenia jej na język angielski, aby przez to przynieść jego idee do szerszej publiczności – po odpowiednich korektach i zmianach od niej, no właśnie tak.

  „Sednem dzieła przekształcenia [książki] są wiodące i egzaltowane pojęcia dotyczące: osobowości stworzonej na obraz Boga, woli oraz samo-darowania [self-donation] jako realizacji naszego pełnego człowieczeństwa; pojęć godności ludzkiej, wolności i miłości, wywodzonych z antropologii i humanizmu w oparciu o Chrystusa. W ciągu następnych trzydziestu lat idee podstawowe wracają ponownie i ponownie przez jego teksty z coraz większą siłą, zwłaszcza w odniesieniu do moralności seksualnej. Nie byłoby przesadą powiedzieć, że dr Tymieniecka pomogła doprowadzić do większej wyrazistości, i nawet udostępnić je Wojtyle, niektóre z jego najmocniejszych idei jako papieża …”

  Niestety, potężne siły klerykalne później będą się starać trzymać ludzi z dala od uświadomienia sobie, że nowy papież zawdzięczał tak wiele Annie Teresie Tymienieckiej, zaledwie kobiecie:

  „Kiedy książka ukazała się w 1977 roku wyraził ogromną wdzięczność dla dr Tymienieckiej i przekazał jej prawa do angielskiego tłumaczenia. Po tym, jak w następnym roku został papieżem, została powołana komisja w celu zbadania i obsługiwania jego dzieł literackich do momentu jego wyboru. Za zgodą Jana Pawła II komisja próbowała powstrzymać publikację edycji Tymienieckiej-Wojtyły. Ona z kolei, zasięgnęła porady prawnej w sprawie pozwania papieża za naruszenie praw autorskich. Częścią jej broni była bogata korespondencja z nim, która teraz jest pod kluczem w archiwum Uniwersytetu Harvarda …

  Dr Huntstanton Williams powiedział: „Ich praca razem było niezwykle ważna. A potem Watykan i papież zachowywały się raczej źle, próbując stłumić wiedzę o ich współpracy.”

  Czy to nie dziwne, że postawa Wojtyły w stosunku do swojej pracy i relacji zawodowych z Anną Teresą Tymieniecką tak dramatycznie zmieniła się dopiero gdy został papieżem, gdy stał się postacią [znaczącą] w świecie, i objął stanowisko wobec którego wszystkie jego relacje przeszły pod ściślejszą kontrolę? To ciekawe, ale na pewno nie jest to przypadek.

  Tragiczne dla świata byłoby odkrycie, że wcześniejsze idee papieża i teologia, które prawdopodobnie odegrały rolę w jego wyborze na papieża, pozostawały pod znacznym wpływem pomocy kobiety-filozofa. Przynajmniej byłoby tragiczne z punktu widzenia katolickich prałatów w Watykanie. Wątpię, żeby byli w stanie znieść skandal filozofii papieża wspomaganej przez kobietę.

  (…)

  Loek (4)
  W 1979 roku, roku gdy zostało opublikowane angielskie wydanie książki, pracowałem dla D. Reidel Publishing Company, (teraz Springer), rzeczywistego wydawcy książki. Prawdą jest, że Watykan próbował powstrzymać publikację i stworzył sporo kłopotów. Nie jestem jednak pewien, że miało to związek z tym, że dr Tymieniecka była kobietą. W tamtym czasie wydawało mi się to z bardziej politycznych względów. W końcu publikacja przeszła. Kopie oprawione w skórę przekazano dla Jana Pawła II przez dr Tymieniecką, dyrektor Reidel. Zdjęcie z tego wydarzenia zdobiło ścianę w gabinecie zarządu Reidel przez jakiś czas.
  08 lipca 2010 na 15:49”

  koniec cytatu ze strony atheism.about.com
  „13 LUCYFERYCZNYCH TEZ” Karola Wojtyły z lat 1969-79
 • Igor Striełkov i Leonid Iwaszow o FATALNEJ POLITYCE PUTINA
  W wywiadzie poniżej Igor Striełkov mówi, to co i ja myślę: jeśli Rosja nie wmiesza się w sprawę Donbasu, to jest tak czy tak przegrana. Donbas padnie, a wkrótce zaczną się i wewnętrzne problemy Rosji. (Dzisiejsza „odstawka” ŻELAZNEGO MINISTRA kolei żelaznych Władymira Jakunina – poznałem go osobiście na mityngach WPFDC na wyspie Rodos w 2003 i 2006 roku – to prawdopodobnie początek „przystosowawczej” przebudowy Kremla. Podejrzewam, że chodzi o prywatyzację tychże kolei żelaznych, którą Jakunin się wzbraniał przeprowadzić.)

  Słuchać tutaj https://www.youtube.com/watch?v=kOkf8n4YpfA

  Amerykanie już oficjalnie zapowiedzieli, że jakiekolwiek przekroczenie, przez oddziały DNR i ŁNR linii rozejmu w Mińsku będzie oznaczało, iż nastąpiła agresja przeciw NATO, ze wszystkimi tego aktu agresji skutkami. A więc będziemy mieli prawdopodobnie tak zwany „false flag” (jak w Gliwicach w 1939 roku) pozorowany atak DNR/ŁNR poza granice rozejmu, aby wojska NATO mogły już w pełni godności okupować terytorium Ukrainy. No i z Putina będzie dupa, co niestety od lat się kroi.

  A poniżej wywiad z generałem (w stanie spoczynku) Leonidem Iwaszowem, który w czerwcu 1999 w Kosowie „zdobył” strategiczne lotnisko w Pristinie przed przybyciem tam wojsk NATO. (Też go poznałem osobiście na konferencji „Żivie Ziemla!” w Moskwie w 2009 roku.) Iwaszow mówi, że bardziej prawdopodobnym od wojny atomowej jest prozachodnia zmiana władzy na Kremlu, dokonana przez samych „przyjaciół Putina”:

  …главы Академии геополитических проблем Леонида Ивашова. О том, что вероятнее ядерной войны с НАТО – верхушечный прозападный переворот в РФ. Причем Путина могут убрать самые ближние. Роковая ошибка президента РФ во внутренней политике:

  https://www.youtube.com/watch?v=T7y93MK_5jk
  Co się dzieje na Ukrainie - 19.08.2015.
 • (anty)rakietowa "Tarcza Dawida" w Rędzikowie k. Słupska
  W lutym 2007 roku ówczesny prezydent RP Lech Kaczynski odwołał mego kolegę, profesora Romana Kuźniara ze stanowiska dyrektora PISM, za jego protest w sprawie ustawiania amerykańskiej rakietowej "tarczy antyrakietowej" w Rędzikowie, w odleglości zaledwie 4 kilometrów od centrów 100 tysięcznego miasta Słupsk, (w którym podówczas pracowałem jako wykładowca na Akademii Pedagogicznej).

  Na dalszą metę jednak najwyraźniej na nic się zdały jednak ówczesne, glośne protesty mego kolegi, ktory rok temu awansował do stanowiska doradcy prezydenta Broni-przeciw rakietowej-Sława (?) Komorowskiego:"Sejm upoważnił prezydenta RP do ratyfikacji zmienionej umowy w sprawie lokalizacji w Redzikowie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej." Dzisiaj na "Nowym Ekranie" przeczytalem, że Słupsku wojska okupacyjne USA "po cichu" ustawią jednak swoją antyrakietową TARCZĘ DAWIDA:
  Gdzie byłeś/aś i co robiłeś/aś 16 września 2011 roku?