Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Berkeley72

 • Odnośnie tego Kołomojskiego, który sponsorował prezydenta Zelenskiego,
  to wczoraj wieczór slyszałem od gdańskiego, znajomego milionera, ze jednym z pierwszych inwestorów w gdański biznes AMBER GOLD był właśnie Igor Kołomojski.

  Ciekawym ile w tej info jest prawdy, ponoć b. prezydent Polszy Kwaśniewski, coś kombinował z innym ukraińskim miliarderem Poliszukiem.

  No cóż, za Oceanem mawiają biznes is biznes, może będziemy mieli wspólne państwo od Gdańska do Odessy. (Jak nie chcieliśmy tego aż do Władywostoku).
  Zełenski, czyli kolejny etap rozpadu Ukrainy
 • @Oracz 09:11:32 Odnośnie SAMOWYŚWIĘCENIA się Szawła na św. Pawła to polecam jego "List do Galatian"
  //1 Ja, Paweł, nie zostałem powołany na apostoła przez ludzi, lecz przez samego Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wskrzesił (...)

  8 Gdyby jednak ktoś—nawet jakiś wierzący z naszego grona albo anioł z nieba!—przedstawił wam dobrą nowinę inną od tej, którą od nas usłyszeliście, niech będzie przeklęty! 9 Jeszcze raz to powtórzę: ...niech będzie przeklęty!

  Paweł powołany przez Boga
  11 Przyjaciele, zapewniam was, że głoszona przeze mnie dobra nowina nie została wymyślona przez ludzi. 12 Nie przekazał mi jej żaden człowiek ani od nikogo się jej nie nauczyłem. Objawił mi ją osobiście sam Jezus Chrystus!

  15 Bóg jednak wybrał mnie jeszcze przed moim urodzeniem i przyciągnął mnie do siebie swoją łaską. 16 Uczynił to, aby przeze mnie objawić światu swojego Syna i abym przekazał poganom dobrą nowinę o Jezusie.

  Gdy poznałem Jezusa, nikogo nie pytałem, co mam robić. (itd.)//

  Czyli, jak to się u Żydów potocznie mówi, NAJZWYKLEJSZA APOSTOLSKA CHUCPA leży u postaw chrześcijańskiej wiary W KRYMINAŁU ZBAWIENIE METODĄ ZACNEGO CZŁOWIEKA JEZUSA UMĘCZENIE.

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/07/Gwiazda-Dawida-w-centrum-Krzyza-Panskiego1.jpg
  Orgia herezji w TVP i Chabad, czyli polscy Zeleńscy w akcji
 • Przynajmniej na neon24 jest jakiś moment odetchnienia od religijnego chłamu, którym nasycony jest TVP. Dziękuję za to.
  mu , którym nasycony jest TVP. Dziękuję za to. MG
  Księża o nauczycielach: „swołocz” i „judasze”!
 • @Arjanek 08:29:12 Jak już Arianek wywołuje moje nazwisko, to niech wskaże, które to punkty "Manifestu komunistycznego"
  zostały/s w Holandii zrealizowane.

  Z tego co ja widzę tylko ten ostatni, 10 ale i on nie w pełni, " Połączenie wychowania z produkcją materialną" - co jeszcze było praktykowane w PRL-u w ramach studenckich letnich obozów pracy w rolnictwie, już nie ma z przyczyn prosto technicznych: praca w rolnictwie nie potrzebuje już wielu ludzi do pomocy w zbiorach.  1. Wywłaszczenie własności ziemskiej i użycie renty gruntowej na wydatki państwowe.

  2. Wysoki podatek progresywny.

  3. Zniesienie prawa dziedziczenia.

  4. Konfiskata własności wszystkich emigrantów i buntowników.

  5. Centralizacja kredytów w rękach państwa za pomocą banku narodowego o kapitale państwowym i o wyłącznym monopolu.

  6. Centralizacja środków transportu w rękach państwa.

  7. Zwiększenie liczby fabryk państwowych, narzędzi produkcji, wzięcie pod uprawę i ulepszenie gruntów według jednolitego planu.

  8. Jednaki przymus pracy dla wszystkich, utworzenie armii przemysłowych, zwłaszcza w rolnictwie.

  9. Zespolenie rolnictwa z przemysłem, działanie w kierunku stopniowego usunięcia przeciwieństw2 pomiędzy miastem a wsią.

  1o. Społeczne bezpłatne wychowanie wszystkich dzieci. Zniesienie pracy fabrycznej dzieci w jej dzisiejszej postaci. Połączenie wychowania z produkcją materialną itd.

  I gdzie tu tacy "marksiści" jak ten Adorno i cala ta banda trzymana na pasku finansowym rządu USA pod nazwą-zmyłką "maksistowska Szkoła Frankfurcka"? Czy ta "szkoła frankfurcko-usracka" jakimkolwiek punktem programu Manifestu Komunistycznego się kiedykolwiek zainteresowała?

  https://www.marxists.org/polski/marks-engels/1848/manifest.htm
  Jak marksiści przejęli Holandię
 • Też mnie, starego "antychrysta" tym swym "judeochrześcijaństwem" nasz prezydent trochę zaskoczył
  pozwolę sobie zatem przypomnieć, jak wygląda ewolucja chrześcijaństwa według Karola Marksa:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/04/Judeochrystianizm-2.jpg

  //Chrystianizm powstał z żydostwa i znów się w żydostwo przeobraził.

  Chrześcijanin był od początku teoretyzującym Żydem, Żyd więc jest praktycznym chrześcijaninem, a praktyczny chrześcijanin stał się znowu Żydem.

  Chrystianizm tylko pozornie przezwyciężył realne żydostwo. Chrystianizm był zbyt dostojny, zbyt spirytualistyczny, by mógł inaczej zlikwidować surowość potrzeby praktycznej jak przez wzniesienie jej w niebieskie przestworza.

  Chrystianizm jest to wysublimowana myśl żydostwa, żydostwo jest pospolitym zastosowaniem chrystianizmu, lecz zastosowanie to wtedy dopiero mogło stać się powszechne, gdy chrystianizm jako gotowa religia dokończył teoretycznie autoalienacji człowieka od siebie samego i od natury.

  Wtedy dopiero mogło żydostwo zapanować powszechnie i uczynić z wyobcowanego człowieka i wyobcowanej przyrody rzecz zewnętrzną, przedmiot kupna i sprzedaży, znajdujący się w niewoli egoistycznego interesu i handlu.//

  https://www.marxists.org/polski/marks-engels/1843/w_kwestii_zydowskiej.htm rok 1844
  Panie prezydencie, nie jesteśmy judeo-chrześcijanami?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:52:46 - czy należy chwalić się naiwnością?
  Ot, coś mi się zdaje, ze na neonie24 znalazł się, wypełniony uwielbianym przezeń "chrześcijańskim personalizmem", tzw. CENZOR LUDOWY.

  Nie on jeden zresztą. Wydarzeniem historycznym, które pobudziło naszą grupę "taterników" do działania, była INWAZJA CZECHOSŁOWACJI 21 sierpnia 1968 roku (zresztą była to podstawową przyczyna, że po wyprawie, z początkiem tegoż sierpnia, w góry Norwegii (1 przejście filaru Brugdommen w murze Trolli!) zdecydowałem się zostać na "Zachodzie".

  Nie tylko studentom w Polsce nie podobała się ta Inwazja Przyjaźni, mój, młodszy o 5 lat "comrade in arms" Izrael Szamir mi opowiadał, że za zorganizowanie, na Uniwersytecie w Nowosybirsku, demonstracji przeciw tej inwazji, poszedł na kilka miesięcy w ZSRR do pierdla. A więc i Żydzi siedzieli wówczas w więzieniach, za próby protestu przeciw tej inwazji "bratniego kraju".

  ( Szamir wyjechał z rodzicami do Izraela w 1969 roku.)

  A skądinąd ciekaw jestem co kol. Wojtas robił w sierpniu 1968 roku, miał chyba wtedy z 18-20 lat i może był w Wojsku Polskim na gościnnych występach w CSR?

  A jeśli chodzi o jego hasło przewodnie //Od rodziny do cywilizacji// to coraz bardziej jest to widoczne, że wielbiona przezeń CYWILIZACJA ma przepaścisty charakter MATRIXA (mam nadzieję, że jkw wie, co to obce słowo, dość często na neonie używane, oznacza).
  Z historii "Procesu Taterników" 1968-1970
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:30:11 Nie umie Pan wskazać negatywów komunizmu, które należy wyeliminować, a które degenerują ideę.
  Odp.

  Wyraźne EKONOMICZNE NEGATYWY KOMUNIZMU były jak SZTUCZNE PRZESZKODY, które należało się uczyć pokonywać, aby wykształcić w pełni pro-społeczną, zdolną do ciekawego życia w trudnych warunkach materialnych, osobowość. Tak w starożytnej Grecji kształcono np. Spartiatów, których Platon uważał za wzór do naśladowania.

  (a nie takiego BĘCWAŁA jak ten libertariański "programista" na neonie, który programowo "nic innym - za darmo - nie chce dawać, i nic od innych (za darmo?) nie chce brać." (No to po co on, na tym społecznościowym "neonie", po bęcwalsku popierduje?)
  “Pochwała głupoty” profesora Friedricha Augusta Hayeka
 • @Oświat 19:36:45 Fakt jest, ze za "komuny" podstawowe artykuły były b. tanie
  W polowie lat 1980 przy okzji wspinania się w Dolomitach, porównywaliśmy ceny i zarobki w PRL i we Włoszech. Wtedy za średnią pensje w PRL można było kupić aż 1,5 TONY CHLEBA! we Włoszech wyraźnie mniej, ale za to więcej niż w Polsce szpagetti. No i opłaty za prąd, za mieszkanie i za wodę były minimalne w porównaniu z obecnymi. a to, ze by mieć papier toaletowy trzeba było przynieść kilo makulatury do punktu skupu, to było zarządzenie całkiem zdrowe. A jak się nie wydało pieniędzy na ten brakujacy papier do d... to ich wiecej zostawało w kieszeni na cos, co się dało "upolować". Niezła była zabawa z tym "polowaniem", mnie w 1983 przypadkowo udało się kupić w warszawskim Cedecie rower "Passat" o którym marzyłem, inni kombinowali na niego talony.

  A w Czechosłowacji, jak to policzyli, produkty żywnościowe i spora część przemysłowych - w porównaniu do zarobków - były AŻ DWUKROTNIE TAŃSZE niż obecnie na Słowacji. Mieli papier toaletowy, ale nie mieli Solidarności i KK takich jak Polacy.
  Wielka Polska Liberalna?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:30:11 Iranka z pistoletu zastrzeliła właściciela agencji internetowej,
  która blokowała jej portal społecznościowy.

  A w Belgradzie 70-letnia kobieta, z pistoletu podkradzionego dorosłemu stnowi, zastrzeliła dilera, który chciał ją eksmitować z domu, który sobie kupił.

  I takich samosądów będzie oczywiście więcej.

  A w "komunie" żyć nienajgorzej sie dawało, choć nie zawsze było to wygodne. Ale za to a całe niebo ciekawsze niż dzisiaj. Zwłaszcza jak ktoś miał niewygórowane ambicje gromadzenia śmiecia.
  “Pochwała głupoty” profesora Friedricha Augusta Hayeka
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:46:29 Zobaczyłem, jak wdrażane są idee Liberalne w USA
  mieszkając tam w ej późnej (27-30 lat) młodości. I na podstawie tego doświadczenia życiowego, w wieku ok. 28 lat, zostałem KOMUNISTĄ. Z całym przekonaniem do negatywów życia w "komunie" w której przebywałem od 3 do 26 roku życia (a następnie od 40 do 48).

  ŻĄDĄM POWROTU DO TYCH STRASZNYCH DOŚWIADCZEŃ, NIE TYLKO MOICH.

  Na przyklad w zakresie powszechnej edukacji, ktorej jestem WYTWOREM, wg. kol. Wojtasa "przeedukowanym" (To słowo "overeducated" b. często się słyszy w USA, jako opis ludzi do życia tamże nie potrafiących się przystosować. Ostatnio czytałem, że kobiety przybyłe do USA z Iranu, wyraźnie zachowują się jak tam osoby niepożądane, nawet strzelające do swych pracodawców.
  “Pochwała głupoty” profesora Friedricha Augusta Hayeka
 • @Oscar 07:27:55 LIBERAŁ TO SKRZRŻOWANIE GANSTERA Z KRETYNEM
  Po powrocie do polski w 1982 roku, mój kolega ze studiów fizyki, Mirek Dzielski (był taki, zmarł nagle na raka USA w 1989 roku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_Dzielski

  z dumą mnie zawiadomił, że jest LIBERAŁEM. Pomimo że przez poprzednie 14 lat mieszkałem w najbogatszych krajach na Zachodzie, nie bardzo wiedziałem, co to PIĘKNIE BRZMIĄCE słowo (pochodne od słowa "Wolność" jeszcze piękniejszego) oznacza.

  A w końcu kiedy i ja zostałem zawodowym filozofem, to zacząłem nauczać studentów, że jest to anglosaski nowotwór umysłowy, stanowiący skrzyżowanie GANGSTERA Z KRETYNEM. Chodzi o to, że im bardziej będziemy Wielbić Własność Prywatną, tym bardziej będziemy stymulować wysiłki zwykłych złodziei, by ją posiąść. To zdaje się zauważył już chiński filozof Lao-Tsu 350 lat przed Chrystusem.
  Wielka Polska Liberalna?
 • von HAYEK w London School of Economics NIE BYŁ WOLNYM CZŁOWIEKIEM
  Przepiszę ten koment i tutaj, bo akurat ten tekst się czyta

  Coś ciekawego wyczytałem w trakcie studiowania Hayeka. Otóż w pewnym momencie - tak mimochodem - stwierdza on, ze ten cały liberalizm, który wykłada (i prpopaguje), ma BARDZO CIEMNY, POSĘPNY ASPEKT, o którym mu mówią, ale którego on tutaj, w tej książce nie podejmuje. (Lub coś w rodzaju takiego stwierdzenia, cytuję z pamięci po blisko 17 latach).

  A to oznacza, że von HAYEK, autor "Drogi do Zniewolenia" (rok 1944) NIE BYŁ WOLNYM CZŁOWIEKIEM, skoro pisał, aby się przypodobać SWOIM PRACODAWCOM w London School of Economics.Coś jakby mimochodem chciałl powtórzyć tezę Johna Swintona z roku 1885 i Zbigniewa Jankowskiego sprzed kilku lat AMERYKANIZM TO IDEOLOGIA INTELEKTUALNEJ PROSTYTUCJI - http://markglogg.eu/?p=1089

  Coś podobnego powiedział mi Albert Jacquard, znany francuski matematyk i publicysta naukowy, dyrektor INED, autor wielu matematycznych prac z genetyki populacji.

  Znając moje poglądy na darwinizm powiedział mi prywatnie z emocjonalnym naciskiem, w zaciszu swego dyrektorskiego gabinetu w Paryżu:

  TRZEBA BYĆ KOMPLETNIE GŁUPIM ABY BYĆ NOEODARWINISTĄ!

  (a na tym cyfrowym neodarwinizmie zrobił on swą naukową i popularno-naukowa karierę)

  No cóż, mój mentor w sprawach ewolucyjnych, P-P Grassse, lat wtedy 83 dobrze znając francuskie środowisko naukowe powiedział mi o Jacquardzie, że ZACHOWUJE SIĘ JAK POLITYK
  Wielka Polska Liberalna?
 • von HAYEK w London School of Economics nie był wolnym człowiekiem
  Coś ciekawego wyczytałem w trakcie studiowania Hayeka. Otóż w pewnym momencie - tak mimochodem - stwierdza on, ze ten cały liberalizm, który wykłada (i prpopaguje), ma BARDZO CIEMNY, POSĘPNY ASPEKT, o którym mu mówią, ale którego on tutaj, w tej książce nie podejmuje. (Lub coś w rodzaju takiego stwierdzenia, cytuję z pamięci po blisko 17 latach).

  A to oznacza, że von HAYEK, autor "Drogi do Zniewolenia" (rok 1944) NIE BYŁ WOLNYM CZŁOWIEKIEM, skoro pisał, aby się przypodobać SWOIM PRACODAWCOM w London School of Economics.Coś jakby mimochodem chciałl powtórzyć tezę Johna Swintona z roku 1885 i Zbigniewa Jankowskiego sprzed kilku lat AMERYKANIZM TO IDEOLOGIA INTELEKTUALNEJ PROSTYTUCJI - http://markglogg.eu/?p=1089
  “Pochwała głupoty” profesora Friedricha Augusta Hayeka
 • @programista 11:01:45 - to przykład ZAMERYKANIZOWANEGO BĘCWAŁA
  nie potrafiącego odróżnić, działającego na PRZECIWENTROPICZNEJ zasadzie przedstawiciela ZOON (żywiny), który w miarę swych oddziaływań z otoczeniem się ROZWIJA (zwiększa reprezentowaną przezeń informację)

  od działającej zgodnie z prawem WZROSTU ENTROPII maszyny (samochodu lub komputera), zdolnej tylko do się, wskutek oddziaływania z otoczeniem, samozepsucia, utraty reprezentowanej przez nią informacji.

  I podobnie wygląda sprawa BRAKU ROZRÓŻNIENIA (jest to niedowład intelektu) między programami marksistów i libertarian:

  MARKSIŚCI, poprzez odebranie ludziom ich PRZEROŚNIĘTEJ własności prywatnej, spontanicznie stwarzają warunki, w których ludzie zaczynają żyć wspólnie, każdy dla drugiego, tak jak komórki w zwartym organizmie, zdolnym do czynienia rzeczy, których izolowane komórki, ograniczone do ich poczynań wegetacyjnych, nie są w stanie nawet sobie wyobrazić (na przykład wspinać się w górach, bez konsumpcyjnego, tej czynności celu).

  Tak libertarianie, poprzez programową samoizolację, stwarzają w swym otoczeniu TOTALNIE ZATOMIZOWANE, niezróżnicowane CZŁOWIEKOWISKO, działające na wzór sprymitywizowanej TKANKI RAKOWEJ, zajętej li tylko konsumpcją wszystkiego w jej otoczeniu, (a w szczególności rozkładem strukturalnie bardziej złożonych organizmów, na których ten ŚLEPY NOWOTWÓR LUDZKOŚCI pasożytuje)

  No i mamy PROGRAMISTĘ BĘCWAŁA jak Polska cała!
  “Pochwała głupoty” profesora Friedricha Augusta Hayeka
 • @programista 08:37:54 Eee, coś "programista" pieprzy....
  napisał:

  // Autor krytykuje pogląd iż "rządowi nie wolno jego (tzn. m.in. mojej MG?) społecznie szkodliwej przedsiębiorczości przykrócić" choć przecież właśnie potrzeba odróżniania się może być przez rząd uznana za społecznie szkodliwą.//

  Według Hayeka ta "(INDYWIDUALISTYCZNA, prywatna) potrzeba odróżniania się" polega na WYRÓŻNIANIU SIĘ SKOLEKCJONOWANĄ WŁASNOŚCIĄ PRYWATNĄ, czyli BOGACTWEM (upodobnieniem do "Boga Izraela" wg. Karola Marksa).

  I ten rodzaj potrzeby (naturalnej dla osób "ubogich duchem") Odróżniania się od innych za pomocą ILOŚCI ZGROMADZONEGO ŚMIECIA, jest jak SPOŁECZNIE JAK NAJBARDZIEJ SZKODLIWY. O tym pisał już Platon (korupcja młodzieży zaczyna się od własności prywatnej i nadopiekuńczości matek, czyli Matrixa/Macirzy). A to chociażby za tego powodu, że powoduje ZASYPANIE ŚWIATA PRZYRODY gromadzonym przez Bogaczy (ludzi podobnych do Boga Izraela) ŚMIECIEM - tj. samochodami, ubraniami, domkami w których nikt nie mieszka, etc. etc.

  Stąd KOMUNIŚCI, którzy ODGÓRNIE, Jako MNIEJSZOŚĆ działająca w OBIEKTYWNYM interesie większości, zakazywali np. posiadania prywatnych domów o pow. użytkowej większej niż 144 m3 (to w PRL-u, w Szwajcarii 300 m3) mieli/mają całkowitą rację. podobnie jak należało by zakazać posiadania samochodów prywatnych o poj. silnika większej niż np. 1200 cm3, (co w niektórych krajach Europy wymusza się PODATKIEM OD LUKSUSU), zakazać posiadania zbyt wielkich jachtów, etc., etc.

  I od razu, poprzez takie prawa ograniczające WOLNOŚĆ realizacji POTRZEBY WYRÓŻNIANIA SIĘ SWOJĄ WŁASNOŚCIĄ PRYWATNĄ, w naszych miastach i miejscowościach letniskowych, zrobiło by się luźniej, a zatem i zdrowiej, ku ZBIOROWEJ KORZYŚCI osób w takim UBOGIM (pozbawionym symboli "boga Izraela") środowisku przebywających.
  “Pochwała głupoty” profesora Friedricha Augusta Hayeka
 • @zadziwiony 21:20:30 Zgadza się. To jest realizacja Biblijnego Planu Bozego
  podziału ludności świata na kasty - ponoć przez pisarzy Biblii skopiowanego z hinduskiego "Kodeksu Praw Mani", wobec nas uproszczonego do zestawu bodajże "7 Praw Noego" - o tym się rozpisuje np. Piotr Bein z Vancouver, ale te "Prawa Narodu przez Pieniądz Wybranego" są ukryte w pracach London School of Economics. Bezbożni komuniści te Prawa Boże obalili i to jest CAŁA ICH ZBRODNIA.
  AMEN-Autobiografia Naukowa-Odc.78
 • @programista 21:16:23 A jeśli chodzi o znajomość reguł logiki, to chcialbym "programiście", jako stary belfer wskazać
  ze reklamując swoją osobę na neon24 jako //programista - NIGDY NIE BĘDĘ ŻYŁ DLA INNEGO CZŁOWIEKA// i wypisując na tym forum uwagi przeznaczone dla innych, w jakiś części swego się zachowania intencjonalnie ŻYJE DLA TYCH INNYCH, starając sie przekazać im swe (dez)informacje na mój temat.

  A więc niech nie stosuje w swej AUTOREKLAMIE tzw. Dużego Kwantyfikatora Negacji "Nigdy" : bo publikując na tym forum, z konieczności przynajmniej czasami (kwantyfikator mały) coś robi dla dla innych.

  A jeśli chodzi o związek logiczny miedzy "robieniem" a "życiem", czyli "byciem podmiotowym", to na wewnętrznej stronie drzwi jednej z "łazienek" (tak się eufemistycznie to miejsce tam nazywa) na mej berkelejskiej Uczelni odkryłem pół wieku temu taką PRAWDĘ OBIEKTYWNĄ, przez "programistę w jego AUTOREKLAMIE na neon24 Uwielbioną:

  "To be is to do" - Plato

  "To do is to be" - Descartes

  "do be do be do" - the Beatles (a ściślej, jak sprawdzilem, Frank Sinatra)
  “Pochwała głupoty” profesora Friedricha Augusta Hayeka
 • @programista 21:16:23 różnice pomiędzy wolnością polityczną a wolnością prywatną?
  Czy jest to trochę tak, jak między WŁASNOŚCIĄ ZBIOROWĄ a WŁASNOŚCIĄ PRYWATNĄ? Na terenie mej własności prywatnej mogę się poruszać w sposób dowolny, a na ZBIOROWEJ UCYWILIZOWANEJ (np. w Parkach Narodowych lub na drogach publicznych), tylko po wyznaczonych ścieżkach oraz drogach, ściśle się stosując do ograniczających mą wolność przepisów oraz znaków drogowych. (Jest to tzw. problem "wolności na autostradzie", poruszony w mej pierwszej publikacji w paryskiej "Kulturze", jeszcze w okresie mego pobytu w USA:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2011/11/Kultura-2.jpg
  “Pochwała głupoty” profesora Friedricha Augusta Hayeka
 • @zadziwiony 17:46:13 Odnośnie "Polski dla Polaków" oraz "Boga-Stwórcy" Solidarności
  to proponuję przekierować pytania "zadziwionego" do Departamentu Stanu USA oraz do znanej panświatowej Organizacji Wykonawczej pod romantyczną nazwą CI(P)A /Inaczej MATRIX. Jakby zadziwiony jeszcze nie kojarzył o jaką to BIOLOGICZNĄ instytucje chodzi, to przypominam Central Inteligence (& Propaganda) Agency./

  Odnośnie LIKWIDACJI PROJEKTU pod nazwą Państwa Narodowe, to z okazji egzaminu doktorskiego z filozofii politycznej, musiałem przeczytac książkę F. A. von Hayeka (Czech austriacki z pochodzenia, pracujacy w London School of Economics) pod tytułem "Indywidualizm i porządek ekonomiczny" z r. 1947.

  A w niej wyczytałem co następuje?

  //[13] ZNIESIENIE SUWERENNOŚCI PAŃSTWOWEJ ... JEST KONIECZNYM I LOGICZNYM ZWIEŃCZENIEM PROGRAMU LIBERALNEGO (S. 294)//.

  Odszukalem to moje opracowanie ideologii London School of Economics sprzed lat już 15, może je wkleję na neonie, bo wciąż jest ono aktualne : http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=5204
  AMEN-Autobiografia Naukowa-Odc.78
 • @Lotna 13:38:51 ad: Studenci, tak sami z siebie wpadli w szał destrukcji?
  Piszesz poważnie, czy chcesz zrobić idiotów z czytelników?

  Tak, dokładnie tak to wyglądało. im młodsi, tym bardziej zażarci. Mnie samemu, choć tylko się przyglądałem - tzw. Gwardia Narodowa na campusie omal mi, drewniana pałą, nóg nie połamała. (Tą "antykomunistyczną Gwardię" to nam podsyłał ówczesny gubernator Kalifornii, Ronald Reagan. Moi amerykańscy koledzy-doktoranci, w wieku takim jak i ja 25-30 lat mi mówili, że Reagan to nie kowboj tylko aktor udający kowboja; to samo z czasem i ja zacząłem myśleć o uwielbianym w Polsce papieżu-Polaku. Kto za tym masowym uwielbieniem stał i nadal stoi?)

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2017/09/6.-Wojtyla-Ragan-in-the-name-of-Christ-240x300.jpg

  A co pewien czas mieliśmy - podobne jak te obecne w Wenezueli - przerwy w dostawach prądu elektrycznego, bo najbardziej ZAWZIĘCI wysadzali w powietrze słupy wysokiego napięcia, doprowadzające prąd do campusu. A kiedy przez okno w mym Departamencie Geologii zobaczyłem czarny dym nad gigantyczną Bancroft Library (jedną z największych w USA), to był znak, ze jej zbiory zostały podpalone (pożar na szczęście dość szybko ugaszono). Co obecnie przypomina mi popalenie, przez OSZALAŁYCH CHRZEŚCIJAN, Biblioteki Aleksandryjskiej 1650 lat temu.
  AMEN-Autobiografia Naukowa-Odc.78