Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze provincjał

 • Jestem wzrokowcem
  i czy ci ochroniarze z plakietkami w klapach zarabiaja jakieś niebotyczne pieniądze, aby swoim życiem chronić życie synka i mamusi, co powoduje, że z dnia na dzień taki wypierdek dostaje ochronę na całe życie, "waga urzędu" czy chęć pokazania ludowi KOlejnego POmazańca o cechach nieziemskich, te vipy, srypy, przywileje to POniekąd atrybuty satrapów, ech demokracja ...
  Kto ma lepszą ochrankę, rząd broszki czy aviator żoliborski ?
  Marian Miszalski wymiata: Makaron i historia.
 • @Stara Baba 15:07:10
  Już się czuję wykluczonym, mówiłem, że będzie problem z "wartościami", nie lepiej na zakończenie konstytucji, napisać dwie wersje zakończenia, dla wierzących "tak nam dopomóż Bóg" a dla sortu Chwała Polsce, zgodzicie się ?
  Preambuła Konstytucji
 • Szanowne Panie studentki
  macie tyle honoru i odwagi w sobie ile nie posiadały rządy peolskie i pisiackie razem wzięte, to jak ambasady RP działają to wynik magdalenki i giermkowskiej POlityki zatrudniania w nich tylko swoich kamratów, przyjdzie czas na Polskę, dzięki wam ten czas nadejdzie szybciej niż takim np. giermkowcom się wydaje, chwała wam Panie !!!
  Europejskość uczelni katolickiej i ambasady RP w Hiszpanii
 • @provincjał 09:21:24
  ważny fragment z tekstu powyżej !
  " Nieoczekiwanie jednak głos zabrał obecny na sali obrad mecenas Władysław Siła-Nowicki, proponując uczczenie minutą ciszy zmarłych niedawno księży Stefana Niedzielaka i Stanisława Suchowolca. Salę obrad przeszyło wówczas spore poruszenie. W niezręcznej sytuacji do jakiej doszło, do obecnego przy stole obrad ks. Alojzego Orszulika podszedł przedstawiciel strony rządowej, Stanisław Ciosek, proponując opuszczenie głosu mecenasa Siła-Nowickiego w transmisji telewizyjnej. Ks. Orszulik przychylił się do wniosku rozmówcy z uwagi na to, jak zaznaczył to później w zapisanej notatce, że wystąpienia Siły-Nowickiego nie było w programie inauguracji obrad.
  W rezultacie ta niepozorna sytuacja jaka miała wówczas miejsce, nigdy nie znalazła się w relacjach z inauguracji obrad Okrągłego Stołu. O niej mogliśmy się dowiedzieć dopiero po latach. Miała ona jednak w sobie coś symbolicznego. Jakiś ukryty fałsz, który od początku unosił się nad tymi obradami. Bo jak rozumieć wspólne obrady opozycji z komunistycznymi władzami w atmosferze zrozumienia, w sytuacji, gdy kilkanaście dni wcześniej tajemniczo zamordowano dwóch kapłanów, od dawna słynących z twardej krytyki tej władzy i całego komunistycznego systemu"."
  Niech Pan coś zrobi z tą Polską!
 • @Husky 23:33:37
  ..." W czasie, gdy trwały obrady, mordowano, o czym pisze wyżej dr Leszek Pietrzak, niepokornych wobec komunistycznej władzy, księży. Z 20 na 21 stycznia 1989 r. ks. Stefana Niedzielaka, 30 stycznia 1989 r. kapelana białostockiej "Solidarności" ks. Stanisława Suchowolca i już po obradach - 30 lipca 1989 r. ks. Sylwestra Zycha. W rozmowach Okrągłego Stołu uczestniczyli ks. Bronisław Dembowski, ks. Alojzy Orszulik, bp Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Janusz Narzyński. W rozmowach w Magdalence uczestniczyli przedstawiciele Kościoła katolickiego - ks. Alojzy Orszulik, ks. abp Bronisław Wacław Dąbrowski, ks. bp Tadeusz Gocłowski.
  Dla mnie sam fakt picia wódki i paktowania w Magdalence ze zbrodniarzami komunistycznymi, bo tak należy określić odpowiedzialnych, już tylko z racji funkcji państwowych, za mord ks. Jerzego Popiełuszki i innych księży, jest przerażający. I uczestnictwo w tym paktowaniu przedstawicieli Kościoła..."

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15602&Itemid=47
  Niech Pan coś zrobi z tą Polską!
 • Hmmm...
  Oby preambuła nie zaczęła być końcem rozpraw o niej i konstytucji jako całości, może odpuśćmy te górnolotne skojarzenia a ustalajmy prawa i obowiązki, przyjdzie /?/ czas na "odniesienia", a propos, po której stronie stał Bóg po wygranej II wojnie światowej ?
  Konstytucja: preambuła
 • Korporacyjny zysk a przede wszystkim depopulacja.
  Nie zastanawia was fakt krociowych cen za naturalny rozwój np. warzyw, pod płaszczykiem ekologii, a właściwie dzięki tzw. gmo zarabiają ludzie, którzy leją gnój na pole i tam za zebraną marchewkę żądają krotności ceny tej wyhodowanej na pestycydach i sztucznych nawozach też kosztujących przecież niemało ?
  Jestem przeciw GMO, dla jasności.
  Ta inna rewolucja…
 • Na dwoje ba...dziadek wróżył,
  z jednej strony szacunek za pracę, pal sześć w jakim celu, z drugiej strony jak ocenić coś co wymyka się kanonom, toć to hiszpański licheń w mniejszej skali, są momenty jakoś nawiązujące do klasyki ale jako całość to patrz jak wyżej, niekłamany szacunek za "dzieło" życia.
  Katedra Don Kichota
 • Myślę,
  że edukacja jest najważniejsza, ile % zna obecną konstytucję, co z niej rozumie i jak wpływa na ich życie, w/g mnie tu jest pi/e/s pogrzebany.
  Najpierw edukacja a potem Nowa konstytucja, no i pytanie referendalne, patrz rozumienie obecnej konstytucji.
  Możemy sobie napisać jeden lub dwa projekty a dla masy będzie to obojętne i dalej "żadzący" będą mięli kwaśnicę, dla siebie !!!
  Wyzwanie dla NEONu
 • Czy pisowski rząd żoliborski stać na kategoryczne
  powiedzenie "walcie się żydzi" ?
  Opluwają nas – bo nadal czekają na ”swoje” 65 miliardów"???
 • @maharaja 13:39:31
  Dlaczego Polska nie ma jaj, oni nas maja za nic a my / bo niedźwiedź ma chrapkę na Polskę, wierzysz pan w to ? /"wypełniamy swoje obowiązki", skoro nas nie chcą to maciera już jutro odwołuje samoloty i pilotów do domu chronić Nasze niebo !!!
  Dlaczego Polski podatnik ma płacić za ochronę Litwy?
 • @krzysztofjaw 14:25:08
  Tylko czy ambasador jones nie musi dawać swojej parafki do tych umów ?
  Chiny-Polska-Indie.Refleksje wokół wizyty B.Szydło w Pekinie
 • Zaraz zlecą się psy wojny i będą szczekać na pana Kosiura,
  zobaczymy kto pierwszy rzuci w pana kamieniem ?
  Żydo-reżim IIIRP demontuje bezpieczeństwo Polski i Polaków
 • "Wybory" we francy jako żywo przypominają te amerykańskie,
  w jakimś sensie lepenowa to hilaria a macaron to trampek, ale ja nie tem, a o Prawdzie, jutro będą u nasz chować byłego prałata, przez całe miasto będzie procesja pogrzebowa, dzisiaj łatają największe dziury na trasie procesji, szkoda, że tych prałatów jest tak mało.
  Praktyczny wymiar moralności na współczesnym Zachodzie
 • Zabrakło mi czegoś,
  całkowitej reformy sądów, czyli dlaczego nie ma nic o ławach przysięgłych, czy wolałby być pan sądzonym za kradzież batonika w usa czy w Polsce ?
  Temida jest mężczyzną
 • Szanowny panie docencie
  myślałem o jakiejś filipice ale nie, przez 3 minuty gapiłem się w ekran monitora nic nie widząc...
  Podobno z daleka widać inaczej, czy nie za daleko pan mieszka ?
  PIS ma prawo "olewać" konstytucję, bo ona szkodzi Polsce.
 • Najpierw 5 i taki malutki mój wtręcik,
  работники науки z rosyjskiego uniwerku warszawskiego ustalili, że poprzednia opinia grafologiczna obywatela bolka jest fałszywa, twierdzą oni, że bolek nie używał przecinków a w materiałach z szafy kiszczaka przecinki są в разных местах, oczywiście to żart, ale teraz będzie kino jak zaczną pokazywać dowody na kolor atramentu pióra, długopisu lub stopnia pochylenia literki eł, kabaret trwa.
  Czwartek, 4 maja 2017
 • @fabi 10:48:53
  5 !
  Nasi /?/ vaticanum pasterze, bo nie biedni vaticanum pastuszkowie, traktują nas nie jak owieczki a jak dojne bydełko nie przymierzając.
  Na czym polski KK opiera prawo do wskazań moralnych?
 • Czy ja się dziwię, że niektórzy tu minusują tak ważne wieści ?
  Kto to może być, jakieś samotne wilki lgbt czy myszki agresorki podlane kodziarskim SOSem, czy jest jakakolwiek nadzieja na normalność ?
  Niemiecki Macron, homo – Marine i głupota Francuzów
 • NARESZCIE !
  Ambroży dał głos, bąknął coś o referendum w 2018 w sprawie zmiany konstytucji kwaśniackiej, trzeba ludzi agitować do dyskusji i zmian, bez senatu, sejm 160 posłów, prawo Polskie nadrzędne wobec unijnego, NBP ma być Polski i zależny od suwerena, likwidacja powiatów, powszechny pobór do wojska, jedynie Polacy kandydatami na najwyższe urzędy, od dyrektora wzwyż !
  Najwyższy czas na Narodową i Suwerenną Dyskusję o Polsce Naszych marzeń !
  Kaczyński – największy obecnie "złodziej mimo woli"