Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Alan

 • @zbigniew1108
  "Dlatego proszę , wskaż mi analogie . Bo może rzeczywiście mam oczy, a nie widzę , mam uszy , a nie słyszę "

  Myślę, że nie mozna tak naprawdę doszukiwać się konieczności 100% przełożenia fabuły z Łysiaka na realia z Nowym Ekranie. Elastyczność i wariantowość jest tutaj kluczem do znalezienia prawdziwych intencji.

  Główna analogia tyczy się R. Opary: bogaty, mega-prawicowo nastawiony polonus zjeżdża po latach do szarpanej Polski i staje na czele (wzywając w sposób patetyczno-egzaltowany do zrywu) mega-prawicowego ruchu, skupionego wokół wehikułu internetowego (który sam sfinansował za 1M zł.) - NowyEkran.

  Nie wierzę w przypadki i tak:

  - absolwent WAM (Wojskowej Akademii Medycznej) z lat 70-ych, nie dostaje tak bez problemu (niczego w zamian) paszportu na wyjazd po studiach na zachód
  - "dużych" pieniędzy nie robi się (nawet) w Australii w ciągu kilku lat, bez posiadania odpowiednich sponsorów!!!
  - kontakty i interesy R. Opary w Polsce po 1990r. świadczą o posiadanych "podejrzanych" kontaktach w kręgach, z którymi nie za bardzo "po drodze" tym którzy widzą się po obecnej prawej stronie.


  Istnieje dla mnie szereg kwestii, które świadczą o duzym zagrozeniu dla wielu nieświadomych bogerów jakie stanowi NE, i tak:

  rzucające sie w oczy:
  - mega prawicowe nastawienie
  - mega tempo do nagłej aktywności politycznej, tworzenia partii, kreowania liderów, itp...
  - mega patetyczne i egzaltowane wezwania do "rozpoczęcia prawdziwej walki o niepodległość"
  - mega dociekliwe prezentowanie aktualnych realiów i faktów
  - mega przeciwne stanowisko do wszystkiego/wszystkich którzy są po stronie dotychczasowych elit
  - brak gotowości do szukania konsolidacji środowiska prawicowo-narodowościowego

  nierzucające się w oczy:
  - niejasna i podejrzana proweniencja i powiązania R. Opary
  - relacje właścicielskie i nadzorcze w NE
  - relacje R. Opary z elitą wywodzącą się z LWP
  Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!
 • @All - dla wszystkich
  Czy wiecie z czego ten poniższy cytat?
  Z "Lidera", Waldemara Łysiaka, Warszawa 2008, str. 105

  Rozmawia (instruuje, uświadamia) tutaj oficer służb specjalnych (prowadzący) z agentem, który ma zbudować maksymalnie prawicowe pismo na zachodzie i z czasem (po latach) wrócić do Polski jako patriota i zapanować na siłami narodośiowo-patriotycznymi!!!
  Mnie to dokładnie coś przypomina.....

  Dzisiaj się dzieje dokładnie to co Łysiak opisał!
  A Nowy Ekran jest tego ewidentnym przykładem!
  Zastanówmy się i dokonajmy właściwej analizy!!!  ".....W kraju władzę obejmą różowi, czyli michnikowcy, kuroniowcy, geremkowcy, wszelkie prydupasy KOR-u, a kto nie różowy, dostanie wała.
  - Fakt - zgodził się Denis. - Przemianowana demokratycznie esbecja i jej kukiełki zrobią salonowy rząd. Jeden, drugi, trzeci, to potrwa nie tak krótko. Media będą też salonowe, chopie, będą wspierały postkomunę oraz różowych. Ale będą i wyjątki potwierdzające regułę,
  jakieś gazetki prawicowe, niemające większego znaczenia. Wy będziecie dalej robić na emigracji periodyk bardzo prawicowy i konserwatywny, czekając...
  - Na co?
  - Na radykalną, a nie efemeryczną zmianę wiatrów na nowe kaprysy elektoratu, czyli na mocno odchylone wahadło wyborcze. I na sygnał, że wchodzicie tam do gry. Czyści niby anioły, niezbrukani aferami, nieskalani bolszewizmem, kundlizmem, lizusostwem, różowością i salonowością, jako świeży kwiat polityki, zbawienie ojczyzny, płomyk sprawiedliwości u krańca tunelu. Miną lata nim to nastąpi, panie „Zecer”. Przez te lata
  będziesz zecerem własnego pisma, chopie, ważną emigracyjną figurą.
  - Jakiego pisma? Tygodnika, miesięcznika, kwartalnika?
  - Zaczniemy od miesięcznika, a gdy zbierze się solidna paka redaktorów i autorów, również krajowych autorów, przejdziemy na tygodnik.
  - O jakim tytule?
  - Patriotycznym, kolego. Możemy wymyślić coś już teraz, pod kielonek. „Biały Orzeł”, „Patria”, „Szpalta Rodzima”, „Gazeta Niepodległa”, et cetera. No to cyk!..."
  Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!
 • @carcajou
  Artykuł na temat NE, myślę, że dla wielu bywalców NE jednak mało znany.

  http://wpolityce.pl/artykuly/10464-nowy-ekran-stare-metody-zamiar-antagonizowania-wyborcow-pis-u-i-dyskredytowania-autentycznych-przeciwnikow-grupy-rzadzacej
  Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!
 • @carcajou
  Sedno sprawy mojego wątku o PM i genezie NE nie lezy w tym "to co jeśli nie NE?" lecz w tym, że warto a nawet trzeba wiedzieć kto co firmuje!

  Górnolotno-patriotyczny tytuł tego właśnie postu Opary " Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą walkę o niepodległość" - zadziałał na mnie, przyznam szczerze dosyć alergicznie. A po wstępnym zapoznaniu się z informacjami na necie o genezie NE i biografii RO nasuwa mi się niezbyt miłe skojarzenie do sytuacji kiedy "złodziej uciekający z fantem krzyczy - łapać złodzieja".

  I tu jest sedno sprawy. Nie chcę wylewania "dziecka z kąpielą" lecz pełnej przejrzystości co do intencji i proweniencji liderów bądź inicjatorów nowych przedsięwzięć.
  Musi być wszystkim wiadome "who is who" - nie wolno nam po raz kolejny dac się wyprowadzić "w maliny" !!!!
  Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!
 • @carcajou
  Dzieki za info, dane z KRS są mi znane :) I to też trochę daje do myślenia.

  Link KRS:
  http://www.imsig.pl/pozycja/2011/121/KRS/89960,NOWY_EKRAN_SP%C3%93%C5%81KA_AKCYJNA

  Generalnie, obecne aktywności i prezentowany content jest jak najbardziej "po mojej linii" i w 100% popieram. Oby się nie potwiedziły plotki !!

  Jednakże trochę znam "życie" , możliwości i pomysły ludzi ze służb :)
  A Łysiak w swoim "Liderze" DOKŁADNIE o takim wariancie pisał i to powinno dać nam wszystkim wiele do myślenia.

  Fragment recenzji:
  "Lider to publicystyka z wątkami dokumentalnymi, przepleciona opowiadaniem, być może mającym także wiele wspólnego z prawdą. To tragikomiczna książka o porażającej sile przekazu. Waldemar Łysiak z ironią ukazuje machinę zależności i powiązań w politycznym światku. Bez skrupułów obnaża propagandową działalność służb specjalnych oraz drogę, którą do politycznej kariery zmierzają wszelkiej maści zdegenerowane męty, półgłówki i łaknący bogactwa. Autor rozprawia się z obłudą, perfidnym zakłamaniem, ignorancją i cwaniactwem, które są wszechobecne w życiu politycznym i publicznym, królują i póki co nieźle się miewają w krajach, które szczycą się... demokracją! "

  http://bestsellery.net/Waldemar-Lysiak-Lider.html
  Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!
 • @carcajou
  Wielkie dzięki za linki. Pozwoliły mi na rozszerzenie wiedzy o temacie NE, głownie jednak o Aleksandrze Ściosie.
  Nadal jednak nic konkretnego z tego nie wynika, a pytanie "kto stoi za NE" jest niewyjaśnione!

  Ponieważ jestem świeżo po lekturze "Lidera" Waldemara Łysiaka, wiele porównań z NE ciśnie się samowolnie pod "palce na klawiaturze". Zapala się wręcz czerwone światło!

  Co do biografii (patrz dalej ..... LIDER), a fakt że kończył WAM - już bardzo dużo mówi, tym bardziej że po uczelniach wojskowch w latach 70 ubiegłego wieku nie "każdy" mógł wyjechać na zachód. Kariera biznesowa jak i życie emigranta w Australli (ale również i w innch krajach zachodnich) też nie pozwalało bez "odpowiedniego dopalacza/wsparcia" osiągać "takich sukcesów finansowych".
  Sam obracam się w kręgach emigracyjnych od 30 lat, mieszkałem ponad 25 lat poza Polską - naprawdę wiem co mówię).

  Oświadczenie Ryszarda Opary:
  "Oświadczam, że Nigdy nie byłem związany, nie współpracowałem ani nie współdziałałem, z żadnymi służbami specjalnymi. Mam czystą kartę w IPN. NIGDY nie łączyła mnie współpraca czy działalność agenturalna z ludźmi, których spotykałem podczas mojej rozległej działalności biznesowej w Kraju i za granicą, a którzy obecnie są identyfikowani z jakimiś służbami specjalnymi.
  Oświadczam jednocześnie, że nie ingeruję w politykę redakcyjną Nowego Ekranu.
  Ryszard Opara"

  Ten dokument jest wart FUNTA KŁAKÓW!! Każdy choc odrobinę myślący człowiek wie, że jedną z podstawowych zasad którą stosują pracownicy wszystkich służb - jest zasada NIE PRZYZNAWAJ SIĘ, choćby złapali cię za rękę - mów że to nie twoja ręka" - czy coś w tym rodzaju :)
  Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!
 • @Ryszard Opara
  Ciekawi mnie niezmiernie co ma Pan (jako właściciel) do powiedzenia na zarzuty odnośnie prawdziwych celów i intencji NE zawarte pod linkiem:
  http://cogito.salon24.pl/312186,nowy-ekran-stare-metody

  Dodatkowo przywołuję książke Waldemara Łysiaka "Lider" > dostrzegam wiele podobieństw!!! Czyżby coś w tym było ? :) Czekamy (wszyscy nieświadomi) na wiarygodne wyjaśnienia. Dopiero po przekonaniu nas, możemy wysłuchać Pańskiego "wezwania do walki"
  Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!
 • Jestem za, ale....to Pro Milito :(
  Zanim dołączę do wspaniałego pomysłu, chciałbym być pewnym KTO dokładnie stoi za "Nowym Ekranem".
  W wielu miejscach, również na necie zetknąłem się z opinią, że za NE stoją tzw. "słuzby" i Stowarzyszenie ProMilito ( http://www.promilito.pl/ ), grupujące "śmietankę z elit WP i Milicji z czasów PRL!!!

  Waldemar Łysiak napisał niezwykle ciekawą książke, "LIDER" (gorąco polecam). Jeśli to co się mówi i pisze o NE byłoby choć w części prawdziwe, w połączeniu z powyższym projektem - to znaczyłoby, ze ŁYSIAK jest naprawdę genialnym prorokiem!! :)

  Z ciekawością czekam na feedback z wyjaśnieniami.
  Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!