Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Daro

 • Upadek górnictwa siarkowego
  Przyczyną upadku górnictwa siarkowego w Polsce są trzy:
  - zmniejszenie zapotrzebowania na siarkę w przemyśle;
  - nadprodukcje siarki, przez przemysł petrochemiczny i inny, gdzie siarka jest odpadem produkcyjnym;
  - zarządzanie przez rząd kopalniami, czyli przez osoby nie mające kompetencji do zarządzaniem przedsiębiorstwem, ale mające odpowiednie znajomości.
  Potrzeba antysemityzmu.
 • Czym zastąpić podatek dochodowy CIT
  Jak zastąpić podatek dochodowy od przedsiębiorstw by nie było bardziej sprawiedliwie.
  Podzielimy działalność gospodarczą na:
  - handlową (towary własnej produkcji do 10% obrotu);
  - usługowe (towary własnej produkcji od 10 do 50%, oraz praca i wiedza)
  - produkcyjne (towary własnej produkcji od 50%).
  Przedsiębiorstwa handlowe i usługowe ryczałtowym podatkiem, proporcjonalnym od przychodu . W przypadku firm produkcyjnych można pozwolić sobie na pozostawienie CIT-u.
  A ponieważ jesteśmy członkiem WE, to nie możemy nakładać ceł na handel wewnątrz Wspólnoty, a zewnętrzny, oclony jest według zasad Brukseli, to opodatkowanie transakcji transgranicznych narazi nas na sankcje.
  A ponieważ podatki dochodowe są drogie w poborze, to można z nich zrezygnować. Likwidując PIT, zastąpmy go podatkiem majątkowym (nieruchomości).
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • Mity i pomówienia.
  Co do rozbioru Czechosłowacji, to rząd Polski nie brał w tym udziału. Czesi i Słowacy przegrali proces o część terenów przygranicznych, których trybunał przyznał Polsce. Co prawda orzeczenie trybunału międzynarodowego, Niemcy postanowili wykorzystać propagandowo.
  A sprawę Czechosłowacji to najlepiej o tym świadczy ujawnione protokoły rozmów dyplomatycznych z roku 1938, jakie władze francuskie ujawniły. Z nich wynika że, rząd Polski wyraził chęć wzięcia w potencjalnej wojnie przeciw Niemcom, ale na wniosek władz Czechosłowacji stronę polską wyłączono z tych rozmów. Powodem zgody mocarstw na podział Czechosłowacji, był brak możliwości pomocy Czechosłowacji z powodu jej wrogich stosunków z sąsiadami (nie było możliwości dostarczenia posiłków i zapatrzenia), dążenia separatystyczne Słowaków (dyskryminowanych przez Czechów w tym państwie), sami Czesi też się poddali i nie przygotowanie Francji i Wielkiej Brytanii do wojny.
  A Szwedzi zapłacą za „Potop” ???
 • Głowy państwa na pogrzebie Lecha Kaczyńskiego
  Mimo, że wstrzymano loty na europejskim niebie, po wybuchu islandzkiego wulkanu, na pogrzeb Lecha Kaczyńskiego, przybyło kilka głów państwa i parę delegacji rządowych. Nawet z Rosji przelecieli.
  Gdy Niemcy piszą o Smoleńsku, wiedz, że coś się dzieje
 • Pierwsza loża masońska powstała pod koniec XVII w Londynie
  Pierwsza organizacja masońska, powstała pod koniec XVII wieku w Londynie, wyniku połączenia kilku bractw religijnych (katolickich, anglikańskich, protestanckich) zrzeszających rzemieślników i drobnych kupców, w celu wspólnego działania na rzecz swoich wspólnot czyli wspólnego tworzenia opieki medycznej, wsparciem porad prawnych, organizowaniem opieki społecznej dla wdów i sierot oraz wspieranie edukacji podstawowej.
  Ponieważ, że zdarzały się przypadki prześladowania członków nie których bractw (katolickich lub protestanckich przez władze), została ona w półukryciu. Czyli siedziby i władze są znane, ale członkowie są utajnieni, rozpoznają się przez znaki rozpoznawcze. Jako, że Londyn był ważnym centrum gospodarczym rodzącego się imperium brytyjskiego, to do tego związku przystępowały inne bractwa rzemieślników i drobnych kupców w innych miastach Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii a następnie kolonii.
  Ponieważ, w drugim dziesięcioleciu XVIII, część członków loży londyńskiej, dorobiło się pokaźnych majątków, to zainteresowało pewnych arystokratów powiązanych z dworem króla Anglii. Wtedy to stworzono legendę masonerii, by móc przyciągnąć znudzonych i pragnących rozrywek brytyjskich arystokratów. To wtedy można mówić o narodzinach masonerii kontynentalnej wrogiej tradycji, rodzinie i religii.
  Trzysta lat od zjednoczenia sekt diabła
 • A nie można przymknąć oko na rozprawę z dzikami przez rolników.
  Ja bym proponował, by samych rolników zachęcić do zajęcia się problemem dzików. Były dziki, a teraz są z nich kiełbasy. No i na granicy postawić płoty anty-dzikowe.
  Po ludzku o „świńskim problemie”
 • @Zbigniew Jacniacki 17:21:48
  To że, nominaci partyjni nie znali się na swojej pracy, defraudowali majątek powierzonych zakładów. To poważnie.
  Mogę podać przykłady. W Kwidzynie w Warmińskich Zakładach Owocowych, dyrekcja sprzedała zakład produkcji win owocowych (między innymi produkowali Arizone), po zaniżonej cenie.
  W Tczewie w Zakładach Metalowych Metrix (produkcja wodomierzy), nowych dyrektorów na początku interesowało zakup nowych samochodów i telefonów komórkowych służbowych. A po dodatkowo to wyjeżdżali na wycieczki, pod pretekstem negocjacji handlowych albo odwiedzin klientów. Pewnie w każdym powiecie w Polsce usłyszymy opowieści o przywiezionych z Warszawy dyrektorach i ich pomysłach jak się szybko dorobić na majątku powierzonego zakładu.
  Czy PiS w ramach dekomunizacji zmieni granice państwa?
 • @Repsol 17:38:59
  Upadki zakładów i likwidacje zakładów państwowych były już po 1989-tym. Na karę śmierci było już memorandum (nie wiadomo kiedy i kto o tym zadecydował). No i zlikwidowana kary za zły zarząd. Co prawdo potem przywrócono ale to już była kara więzienia, a platformersi ponownie zlikwidowali kary za złe zarządzanie.
  Czy PiS w ramach dekomunizacji zmieni granice państwa?
 • Zakłady państwowe upadły głównie że były państwowe.
  Większość własności państwowej upadła, gdyż nie miała sprawnego zarządu i nadzoru właścicielskiej. Zarządzali ją różni nominaci z ramienia aktualnego obozu rządzącego, nie posiadających żadnych kwalifikacji i doświadczenia w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Dodatkowo zainteresowani byli szybkim wzbogaceniem.
  Czy PiS w ramach dekomunizacji zmieni granice państwa?
 • Reakcja pogańska.
  Tak zwana reakcja pogańska, czyli uznanie za legalne kultu dawnych bogów, wystąpiła już podczas krótkich rządów Bezpryma (starszy brat Mieszka II, który sięgnął po władze przy poparciu władcy Rusi Kijowskiej i Cesarza Rzeszy Niemieckiej). Mieszko po powrocie z niewoli i przejęciu władzy nie podjął kroków przeciw nawrotowi kultów starych bogów (nie miał środków, nie chciało się mu je marnować, pogodził się z tym). Na pewne jest że pod koniec jego panowania w ważniejszych grodach pobudowano świątynie bóstw pogańskich. Samemu Mieszku II-giemu zmarło się w 1034-tym. Dekompozycja państwa piastów nastąpiła w 1038, wyniku najazdu Czechów i Niemców, oraz walk o władzę w Polsce. Podejrzewam, że duchowni katolicy zawiązali spisek na usunięcie mniej przychylnemu im władcy na rzecz bardziej. Władca ten znany jako Bolesław Zapomniany został pewnie zamordowany a Czescy najezdnicy mieli wnieść na tron nowego władcę Kazimierza. Nawet odnieśli pewne sukcesy, kraj pozbawiony władcy, nie był wstanie zorganizować oporu, dodatkowo spiskowcy podawali ważne grody wojom czeskim (Kraków, Wrocław, Gniezno, Giecz). Tylko zgubiła ich wielkość państwa Piastów. Na Mazowszu, daleki krewny zabitego władcy, zorganizował opór i doprowadził iż Czesi opuścili Wielkopolskie (zabierając ze sobą swoich lokalnych sojuszników), a na oponowanie reszty zajętych przez Czechów ziem, nie miał środków.
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • Albo to świnia albo kretyn
  Wypowiedź pana ministra świadczy o daleko posuniętej anty-rosyjskości. Co powoduje nie kojarzenie żadnych faktów, że banderowska Ukraina to nasz wróg śmiertelny. Wzmacnia też bardzo opcje niemiecką w naszej części Europy.
  Taki antyrosyjski poziom wystąpienia, może świadczyć o związku z pewnym narodem, którego przedstawicieli do władzy w Polsce, przywiozły radzieckie czołgi a czekistowskie nagany i kolby u władzy utrzymały. Ale ten naród mimo że jest antyrosyjski jest jeszcze bardziej wrogi narodowi polskiemu.
  Możliwie że, takie wystąpienia są sowicie wynagradzane. I jeżeli pan minister uważa się za Polaka, to biorąc wynagrodzenie za te wypowiedzi jest świnią.
  Czniać Ukrainę.
 • Zmienić kalibracje czujnika prędkości samolotu
  Można było zmienić kalibracje czujnika prędkości samolotu, by zawyżał prędkość samolotu. I gdy samolot podchodził do lądowania, gdy wyhamowano go tak, że stracił siłę nośną przed pasem lotniska i mamy katastrofę lotniczą. A ponieważ samolot przeszedł cyfryzacje, to mógł wykonać człowiek przebrany za członka serwisu technicznego, albo dokonać zmian w sofcie, które wgrano by podczas aktualizacji systemu (trudniej wykryć sprawcę). A gdy wysoko ulokowany agent, wpłynie na wyznaczenie na pilotów samolotu nie przeszkolonych i z małym doświadczeniem w obsłudze tego samolotów, ale za to ambitnych "plecaków". Strona zamachowców ma świadomość że, na danym lotnisko nie będzie systemu naprowadzania a o tej porze roku w tym rejonie rano często występują mgły. Przepis na katastrofę murowany.
  Smoleńska „teoria inscenizacji” -kanapowe teorie spiskowe
 • Płot antydzikowy na granicy wschodniej.
  Należało postawić płot przeciw dzikom na granicy wschodniej, jak wykryto pierwsze ogniska Afrykańskiego Pomoru Świń na Białorusi. A od czasu premiera Kaczyńskiego nikt nie podjął działań. Myślano że samo się rozwiąże.
  Wystarczy pozwolić chłopom samemu wyłapać dziki, sprawę rozwiążą definitywnie.
  Hrabina Kociubińska idzie do lasu
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:21:16
  W yuanach, narazie jest opłacane 5% obrotu międzynarodowego. Co prawda, euro ma większy wskaźnik w handlu miedzynarodowym, lecz to wynika z transferów towarów w handlu z WE (Rosja i Chiny też swego czasu preferowały euro od dolara USA w handlu z krajami WE). Więc narazie przed Yuanem daleka droga by się stać walutą rezerwowa, przy czym nim mógły by zagrozić dolarowi USA, musiał by być wymienialny w wolnym handlu.
  Dla jasnosci, euro ktore miało zrzucić z tronu dolara USA, jako predendent do dominacji albo byc równorzędne z nim, nie spełniło zakładane w nim nadzieje, przez polityków europejskich.
  Chiny grabarzem dolara
 • Parę poprawek.
  Handel Rosji z Chinami odbywa się w yuanach, rublach i w dolarach. Co prawda yuan wypiera powoli dolara, lecz Chiny też potrzebują rosyjskiej waluty, gdyż masowo kupują w Rosji surowce i broń.
  Na razie problem z yuanem jest taki, że nie jest wymienialny (jego wartość jest ustalana sztywno przez rząd). Co nie zmienia sprawy, że jest używany do rozliczeń w handlu z Chinami (można za niego tylko kupić chińskie towary).
  Chiny grabarzem dolara
 • Komunistyczna Partia Zachodniej Ukrainy
  Ponieważ rodzina prezydenta Dudy robiła karierę uniwersytecką, to gdy weżnie się pod uwagę ukraińskie pochodzenie przodka prezydenta, bardziej prawdopodobne jest członkostwo w Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Członkostwo w partii komunistycznej, nie zaprzecza bycie członkiem OUN-UPA, gdyż na polecenie pierwszego sekretarza partii komunistycznej w Socjalistycznej Republice Ukrainy, bojówki OUN-UPA otrzymały wsparcie ze strony struktur komunistycznej partii (doradcy wojskowi, wywiad, dostawy broni i leków) przeciw stronie polskiej (nawet przeciw władzy komunistów polskich).
  Czy Ukraina [bo chyba nie Rosja] autoryzowała tą cyrylicę?
 • Tęsknota za młodością
  Wielu tak nostalgicznie wspominających PRL, tęskni za swoją młodością i dzieciństwem. Choć niektóre rozwiązana prawne będące obecnie nie umywają się do tych za PRL-u.
  Komuno wróć ?? - Psychiatra dyżurny - czynne 24h na dobę
 • Nie ma czym się chwalić
  Anders z Anglikami zawarli umowę mimo sprzeciwu rządu i wyprowadził 2-gi korpus z ZSRR do Iranu, by pomóc im okupować Iran. Wina Iranu, która sprowadziła na niego okupacje Wielkiej Trójki (UK, USA i ZSRR) polegała na posiadaniu znacznych złóż ropy naftowej i chęci bogaceniu na jej wydobyciu (podnieśli opłatę wydobywczą dla BP, wykorzystując zakończenie wcześniejszej koncesji).
  Iran
 • Kłótnia w "rodzinie"
  Coś mi się wydaje, że nastąpiła "kłótnia w rodzinie" monarchii znad Zatoki Perskiej. Czy Katarczycy zaczęli się wyłamywać z wielkiej koalicji "Przyjaciół Syrii", po fiasku ich polityki podporządkowania sobie Syrii, wyniku interwencji sił rosyjskich po stronie rządowej?
  Wojna o Katar
 • Milicje w współczesnych konfliktach
  To nie prawda że, czasy milicji (paramilitarnych organizacji) minęły, a zastępują je oddziały zawodowe. Oddziałów zawodowych jest za mało, a milicja terytorialna jest zawsze na miejscu.
  W czasie konfliktów, milicja może zabezpieczać tyły, służba patrolowa, wartownicza oraz eskortuje konwoje materiałów wojskowych. Co wartościowo bojowo oddziały używa się do obsadzania trzeciej linii frontu, a jak jest spokojny i mało ważny to i pierwszą linię.
  Może, nie są stanie pokonać równorzędnego oddziału specnazu, ale samą liczebnością mogą utrudniać mu działanie oraz przeszkadzać.
  Obrona narodu czy „Armia Macierewicza”?