Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Marqus

 • @Oscar 16:42:24
  BTE już nie obowiązuje, co nie znaczy , że banki nie mają nad nami dominującej roli. Co do odsetek to jest tylko część racji, bo rzeczywiście Polacy nauczeni doświadczeniem lubią mieć mieszkanie na własność. Zadłużają się na całe pokolenie, ale następne będzie mieć lepiej. Na zachodzie przeważnie mieszkania się wynajmuje przez całe życie. Po prostu inne podejście.
  Platforma bez maski
 • Michalkiewicz od dawna mówi kąśliwe komentarze o Żydach i
  owczarkach niemieckich i chyba ktoś usiłuje znaleźć na niego haka. Każdy myślący po wysłuchaniu monologu rozumie , że te negatywne określenia nie dotyczą pokrzywdzonej , ale potencjalnych zarobkowych naśladowczyń , a cały problem tkwi w uzasadnieniu wyroku.
  Upodlić ofiarę
 • jeżeli CPK ma być takie super opłacalne , co w przypadku inwestycji
  państwowych jest przeważnie oksymoronem, to niech rząd wyznaczy ramy działania i zrobi przetarg na budowę i prowadzenie na całkowicie rynkowych warunkach. Podobno nie mamy na elektrownie atomowe , a tu topimy kilka , które mogłyby dać czyste powietrze i tanią energię
  CPK
 • @programista 11:24:10
  nie rozumiesz prostej rzeczy , kurs był ustalony , ale tylko wtajemniczeni wiedzieli na jak długo. Wiem to doskonale, bo miałem wtedy nieco USD przywiezionych ze saksów i była ciągła niepewność - wymienić czy nie. Balcerowicz - werbalny piewca wolnego rynku, w rzeczywistości jego przeciwieństwo bał się go jak ognia. Wg mnie był zwyczajnie marionetką jakiegoś układu. W końcu musiał spłacić dług jaki zaciągnął gdy wypuszczono go na nauki za PRL. Ilu znasz ludzi , którzy oficjalnie pojechali w 70 - 80 uczyć się "kapitalizmu" na studiach na Zachodzie ???
  Ojców założycieli za kratki?
 • autor chyba pomylił portal z wyborcza.pl czy podobnymi
  miejscami dla lemingów , którzy muszą tam wejść z rana , żeby się zorientować jakie mają poglądy.
  1968: "Laurka" dla Mateuszka od "brata" z Florencji
 • Jeśli p. Morawiecki coś zdetonował, to tylko raczej trzymał lont, a zapałki
  ktoś inny

  https://www.jta.org/2017/12/08/news-opinion/world/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister
  Morawiecki zdetonował kolejną bombę ?
 • nie wiem , jakie autor wysnuł wnioski z naszej PRLowskiej
  histori, ale chyba zatrzymał się na haśle: socjalizm tak - wypaczenia nie. Jest to w dużym stopniu zbieżne z polityką obecnego rządu wprowadzającego sanacyjny etatyzm. Generalnie - jakichkolwiek zaklęć słownych byśmy nie użyli, to socjalizm zwyczajnie NIE DZIAŁA. Szczególnie w tak dużej skali. Wszelkie partnerstwa PP kończą się na komunalizacji strat i prywatyzacji zysku.
  Obligacje dla przedsiębiorczości
 • @wiedzajestwksiążkach 22:00:39
  pisanie w jednej notatce , że musimy się bogacić i jednocześnie proponować VAT do 100% + uspołecznianie przez korzyści itp. to bardzo poważna schizofrenia i nieznajomość podstawowych mechanizmówi ekonomii.
  Rocznica zakończenia II WŚ. Obłuda aliantów
 • ze wszystkim mozna się zgodzić poza tym, że ludzie kiedyś
  znowu wejdą na barykady. Aktywni i waleczni wyjadą , a reszta zadowoli sie wolnością w internecie i zabawą smartfonem czy innymi gadżetami. Obecne społeczeństwo jest dużej części zniewieściałe.
  Z drugiej strony Morawiecki to bardzo dziwna osoba - nie znam takiego drugiego przypadku , aby ktoś taką fuchę w banku zamieniał na pozycję głównego sapera kraju. Na którąś się nie nadaje. Problem w tym, że nie wiadomo na którą.
  Bujanie w oparach absurdu
 • to jakiś żart czy absurd , że ludzie nie pochodzący z wyboru demokratycznego
  oraz mający w pewnym sensie władzę absolutną - niepodlegającą procesom demokratycznym czy innym głosowaniom - jest za demokracją.
  W latach 50tych był wielki niedobór sędziów i można było nim zostać na bazie kilku klas szkoły + 6 miesięcy przygotowania "merytorycznego" . Biorąc pod uwagę kastowość tego środowiska - można domniemywać , że obecni sędziowie to potomkowie tamtych - równie bezczelnych i bezkarnych. Sędzia , który kradnie pendrivy w sklepie ? czy to nie farsa która to potwierdza ?
  Zabory, caryca-Komisja Wenecka! Nie-Konfederacja.
 • @AgnieszkaS 08:33:41
  "z końcówką oczywiście zgoda - najciekawsze są dyskusje z feministkami , które twierdzą, że nie są gorsze , ale trzeba takich i siakich regulacji je wspomagających ... :)"

  A dokładnie jakich, bo taki i siaki to nie znaczy nic.

  praktycznie w każdej rozmowie jest narzekanie na nierówne płace i sugestia , że prawo powinno to regulować. Parytety na listach wyborczych też nie wzięły sie znikąd
  W obronie Janusza Korwina-Mikke.
 • @miarka 03:34:50
  co do faktu - jest to coś co realnie zaszło i dochodzenie czy jest on prawdą czy fałszem to problem zupełnie rozdzielny logicznie.

  co do pokoju - skoro jest to idea , nie realny stan , czy choćby mierzalna przyszłość - to twierdzenie , że w czasie trwania idei - czyjeś słowa są fałszywe trąci nieco mąceniem wody . JKM mówi tu i teraz o stanie obecnym.

  oczywiście , że wolny rynek jest fikcją jeśli istnieje jakieś prawne ograniczenie i możemy raczej mówić o wolnym rynku w granicach prawa. Zatem twierdzenie, że jest fikcją jest fałszywe. Natomiast równość podmiotów polega właśnie na braku preferencji czy pomocy dla jakiejś grupy.

  z końcówką oczywiście zgoda - najciekawsze są dyskusje z feministkami , które twierdzą, że nie są gorsze , ale trzeba takich i siakich regulacji je wspomagających ... :)
  W obronie Janusza Korwina-Mikke.
 • autor chyba nie czyta tego co sam pisze
  podsumowując rozważania
  "W oszustwie może być i 99% prawdy."

  następnie coś o faktach co "zwykle nie są prawdą" to doprawdy ciekawa uwaga

  całość wieńczy idealistyczna definicja pokoju , podczas którego jak tłumaczy autor - JKM nie ma racji. Problem w tym , że od czasu wyjścia z Raju - taki pokój nigdy nie istniał i tak już pozostanie.

  a całość dotyczy rozważań o zarobkach , które powinien regulować wolny rynek i wystarczy zapytać dowolnego właściciela firmy , aby się dowiedzieć na jakim stanowisku i w jakich warunkach kobieta powinna zarabiać mniej czy więcej niż mężczyna.
  Zresztą niższy , słabszy i mniej inteligentny mężczyzna także zarabia mniej , to dlaczego kobiet ma nie dotyczyć ta prawidłowość ?
  W obronie Janusza Korwina-Mikke.
 • @Henryk Kreuz 11:05:32
  tak czy inaczej JOW grozi zalaniem parlamentu "celebrytami" i odmieńcami jak Biedroń czy Grodzkie. Jeśli na prezydenta startuje ok 8 osób , można przyjąć , że do parlamentu byłoby podobnie. Może nawet mniej bo kampania indywidualna kosztuje sporo. Na karcie trzeba wpisać numer danego kandydata , więc nie trzeba wszystkich wypisywać. Głosowanie przez internet jeszcze łatwiejsze. Ja po prostu chcę mieć na kogo głosować , bo obecnie wybór jest teoretyczny. Z drugiej strony należy znieść próg wyborczy , który jest niezgodny z Konstytucją. Zabrać przywileje dla koalicji i wtedy też można głosować na konkretnego człowieka .
  Czy padnie rozkaz?
 • @Henryk Kreuz 23:11:05
  zawsze możesz mnie oświecić, a Twoje porównanie "jednego JOW na kraj" do Iraku jest zupełnie bez sensu . W czasach internetu kandydata z drugiego końca PL możemy znać lepiej niż sąsiada. Zresztą dokładnie w Krakowie mamy taką sytuację , że Majchrowski ma wady , ale nikt nie jest w stanie dostać podobnej ilości głosów dzięki rozproszeniu. Nie interesuje mnie głosowanie "na sąsiada" , bo chcę aby sejm zajmował się polityką a nie gospodarką, czyli wyrywaniem z budżetu dla swojego okręgu. Do działań lokalnych są gminy czy powiaty.
  Czy padnie rozkaz?
 • jeśli prawdą jest że w JOW
  "każdy kto czuje się na siłach mógł sam zadecydować o swoim kandydowaniu" to oznacza gigantyczną ilość straconych głosów, tzn % straconych byłby znacznie wyższy niż obecnie . Oczywiście tylko przez max 3 pierwsze głosowania. Później większość po prostu nie pójdzie do urn i wzróci stare, czyli 2 -3 ugrupowania, które mają siłę przekonywania. Powtarzam - JOW ma nieco sensu przy jednym okręgu ogólnopolskim . Każdy ma 1-2 głosy i wygrywają najlepsi ( w rozumieniu mechanizmów demokracji ) .
  Czy padnie rozkaz?
 • w senacie mamy JOW i de facto 2 partie , w sejmie nie ma JOW
  i mamy 5 partii . Na co lekarstwem ma być JOW ? Ponieważ obecnie poseł nie powinien reprezentować swojego regionu, czyli w praktyce próbować wyrwać więcej dla swoich -JOW ma sens , ale jako jedek okręg ogólnopolski jak przy wyborach prezydenta. Wchodzą Ci , którzy dostaną najwięcej głosów w skali kraju. Nie przeszkadza to na pewno , aby wyrywali więcej dla "swojego" regionu, ale wreszcie jest szansa na wybór lepszych, niż z nadania partii.
  Czy padnie rozkaz?
 • @programista 08:32:12
  ciężko dyskutować ze znawcą dzieł Marksa na temat tego co w nich pisze. W każdym razie żadne przytoczone w zdaniach racje nie mają sensu. Chyba że przyjmiemy dyskusję na poziomie wynik 2 x 2 należy do zbioru liczb naturalnych.
  Wskaźniki inflacji, czyli baśni część II - 19.10.2016.
 • mówi się z pewnością słusznie , że w biznesie nie ma darmowych
  obiadów. Skoro ten sfinansował bank, ciekawe co chce przez to uzyskać. Bo przecież oczywiste, że te odbyte przemówienia nie są warte funta kłaków, a liczą rozmowy za kulisami. Bochniarzowa , która dostaje 1,x % na wyborach , nagle okazuje się na tyle ważna , żeby w nią tyle inwestować. Zandberg ?Ciekawe jak te zbytki mieszczą się w jego socrealnym mózgu. Pewnie wie, że to tylko część wyznaczonej roli. W końcu socjalista może być idiotą albo szczwanym lisem.
  Bruksela baluje w Sopocie
 • @Oscar 12:40:31
  nacjonalizacja ? socjalizm już przerabialiśmy i wiemy, że nie działa z definicji. Chiński kapitalizm państwowy jakoś się trzyma bo tam za przekręty można kulkę zarobić. Poza tym jednak jest to kapitalizm czy elementy wolnego rynku.
  Ten prosty VAT to śmiech - przecież różne stawki nie są problemem , ale sama natura podatku , który łatwo może zostać źródłem przychodu przestępcy.
  Śnić sen