Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • patrzenie w przyszłość
  Czy naprawdę myślicie że CPK budowany jest dla dobra Polaków? Czy naprawdę myślicie że to Polacy będą dzięki niemu podróżować? Nie, nie będą. Polska, ponieważ leży w centrum Europy, stanie się zabrudzonym deptakiem dla świata biznesmenów i szejków w którym Polacy będą sprawować rolę drugorzędną. Zabrudzą nam przyrodę, zrobią śmietnik i postawią wysokie biurowce gdzie tubylcy będą to tylko sprzątać. Powstanie jeszcze większe rozwarstwienie społeczeństwa. O ciszy i spokoju szybko zapomnicie bo na niebie pojawi się tysiące wiejących smrodem i wyjących silnikami "bocianów". Czy takiej Polski chcecie dla dzieci i wnuków? Czy iluzja bycia lepszym od "kogoś" przysłoniła prawdziwe cele życia? Myślałem że Polska jest dla Polaków no ale jeżeli lubicie po kimś sprzątać aniżeli być na swoim Panem więc budujcie takie "perspektywiczne" molochy jak CPK.
  Już teraz mając tak dużo ziemi w przeliczeniu na jednego mieszkańca, gdzie Polska powinna wyżywić się sama, Polacy zdani są na zagraniczne rolnictwo i obcą spożywczą produkcję. Już teraz w imię kosmopolityzmu wpierniczają papierowe parówki z tablicą Mendelejewa. Zniszczono nam rolnictwo, przemysł i żywność, po co nam więc wolność i przyroda?
  Możemy przecież podcierać na polskiej ziemi tyłki starym szwabom i służyć za kelnera dla kilku nowobogackich Polaków i biznesmenów z całego świata.
  Taki to mój punkt widzenia na CPK.
  CPK: uwagi komunikacyjne
 • jaki pan taki kram
  No dobrze ale w końcu kogo to wina? Po długim czasie przerwy byłem ostatniego lata w Europie i na 2 tygodnie zawitałem do Polski. Będąc bardzo zainteresowany opiniami różnych ludzi i ich poglądami rozmawiałem z wieloma od rolnika po "elitę". Już o tym pisałem, ręce opadają. Z tej mąki chleba już nie będzie. Ludzie nie chcą swojej Polski. Chcą aby im wszystkie zmiany spadały z nieba. Czy Polską rządzi Żyd czy Niemiec czy Polak nie ma dla nich żadnej różnicy. Fałszywa religijność i dawne cwaniactwo. Siedzenie w cieniu i pilnowanie prywaty a wszystko w około samo się rozwiąże. To było dobre za komuny. Gdy jednak przyszedł czas wziąć sprawy w swoje ręce ludzie nie chcą bo jest im tak wygodnie i im na Polsce dosłownie nie zależy. Nawet za "komuny" czegoś takiego nie widziałem. Ręce mi opadły. Przestałem wierzyć. Prowincja która była główną ostoją polskości także powoli kona.
  B. szef J.P. Morgan „kupuje” zakłady Ursusa za 34 mln. zł.!
 • cała prawda o amerykańskiej łasce
  Nie ma ogólnie mówiąc większych naiwniaków niż my Polacy.
  Pozyskanie wpływów militarnych w sercu Europy jest strategicznym wyzwaniem każdego mocarstwa. To z tego przyczółka można wpływać
  na losy większości rozwiniętych państw pod względem militarnym jak i geopolitycznym. Jak to jednak uczynić jeżeli w tym centrum mieszkają krnąbrne zadziory jakimi są Polacy? Nic bardziej prostszego. Pod zasłoną
  społecznych przemian zlikwidować przemysł i wojsko. Tak osłabionych skłócić z Niemcami i Rosją czyli odwiecznymi geograficznymi wrogami a "polaczki" same na kolanach przyjdą, zrobią laskę prosząc aby ich obcymi wojskami od wrogów chroniono. Co więcej, o naiwności, jeszcze za to z własnych pieniędzy zapłacą.
  Tak wyrolowani naiwni Polacy to amerykański majstersztyk myśli politycznej. Nie ma bardziej zainteresowanego naszymi ziemiami mocarstwa niż USA no i ich ogonek Izrael.
  Amerykańska baza w Polsce jasnym sygnałem dla Putina
 • "izraelski 5G"?
  Troszkę nie rozumiem o co tu chodzi. Czy rozmawiamy o "5G" który
  już istnieje i jest używany czy jednak ten "izraelski 5G" jest czymś jeszcze nowszym? Mój domowy prywatny network chodzi na 5G i jestem bardzo zadowolony gdyż nie ma żadnych zakłóceń ani problemów. Co więcej, niedługo wszystkie kraje przejdą na ten system i Polska stanie się niekompatybilna i przez potrzeby będzie zmuszona do przejścia na 5G. W planach informatyków jest takie zmodernizowanie gospodarki aby każdy możliwy aspekt życia człowieka z energią włącznie był podpięty i sterowany
  przez network "5G". To tu widzę problem i zagrożenie gdyż łatwo będzie go przez specjalne służby przejąć i wykorzystać do wrogich dla państwa i samego człowieka działań. Jeżeli chodzi o zdrowie, no cóż, prędzej umrzemy od chemii w jedzeniu niż od 5G.
  Tak więc co to jest ten "izraelski 5G"?
  Jerzy Zięba o petycji w sprawie 5G
 • @Pedant 08:36:09
  Plotkowanie ludzka rzecz. :-)))
  Fałsz, logika, kłamstwo, kultura, moralność...
 • hmmmm....
  Logika nie jest znakiem potocznej prawdy jednak sama w sobie udowadnia prawdę i fałsz tak więc niezależnie od nich staje się prawdą. Ujmując krócej logika to zdarzeniowa prawda niezależnie czy opisujemy
  fałsz lub prawdę.

  PS: Ostatnimi tygodniami na Neonie pojawiają się posty o tematyce naprawdę bardzo trudnej i złożonej. Czy warto zaprzątać głowę "filozofowaniem" z najwyższej półki gdy nie umiemy pojąć zwykłego, codziennego życia?
  Fałsz, logika, kłamstwo, kultura, moralność...
 • każde zdarzenie po czasie ulega celowemu zniekształceniu.
  Pod tym postem podpiszę się tak: dopóki żyją naoczni świadkowie
  i uczestnicy zdarzeń prawdą jest ciężko manipulować. Gdy wszyscy
  umrzemy prawdą zajmą się "historycy" i reżyserowie filmów. Tak więc młodzież powinna przejmować wiedzę od swoich dziadków i rodziców
  póki jeszcze żyją!
  Żadnych złudzeń, czyli 13 grudnia
 • :-)
  "Art. 17.§ 1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy:
  ...................
  punkt 5) oskarżony zmarł;"

  Postępowanie karne przeciwko osobie a "wyjaśnienie sprawy" którego zwrotu użyłem, to dwie różne rzeczy. .... ale, jeżeli ktoś oskarży kogoś o szkalowanie księdza Jankowskiego, wtedy odpowiedni wydział musi zająć
  się tą sprawą w ramach wszczętego postępowania karnego aby udowodnić winę szkalującego.
  „Pedofilia”, czyli krytykowanie Żydów
 • opamiętajcie się
  Ludzie, opamiętajcie się. Polak czy tylko obywatel Polski prawo zawsze musi działać jednakowo! Prokuratura powinna zbadać te kryminalne zarzuty i wyjaśnić. Jeżeli winny to jest winny, jeżeli nie to publicznie pośmiertnie obwieścić i przeprosić. Od tego właśnie zaczynają się nasze problemy. Nikt podług prawa nie powinien być uprzywilejowany a wy szukacie usprawiedliwienia w jego "zasługach". Wstydźcie się.
  Na podobnej zasadzie istnieje pobłażliwość dla żydów. Traktujemy ich jako Żydów czyli kogoś innego niż obywatela Polski. Na tym polega problem. Jako Żyd może robić wszystko ze zdradą włącznie bo to u nich "normalne" a to kompletna bzdura. Gdybyście traktowali żydów jako obywateli Polski wtedy rozliczali byście ich tak samo jak Polaków. Wtedy mina by im zrzedła a zdrada państwa była by zdradą. Siedzieli by w pudle i okrzyknięci by byli wyrzutkami! No ale wy widzicie w nich Żydów a nie obywateli Polski i traktujecie ich jako z innego świata więc robią co chcą i nikt im zdrady stanu lub knucia przeciw Polsce nie zarzuca no bo to normalne bo to Żydzi. To nie jest normalne. Żydzi (przez duże "Ż") mogą być tylko w Izraelu a każdy obywatel Polski z żydami włącznie ma obowiązki polskie na równi.
  Tak więc czy ksiądz jest winny powinna to zbadać prokuratura i wszystko wyjaśnić a nie jakieś diecezje! Ksiądz mimo że jest obywatelem Watykanu jeżeli łamie prawo robi to na ziemi polskiej i jej prawu podlega.
  „Pedofilia”, czyli krytykowanie Żydów
 • @Herkules 10:34:26
  Na te dolegliwości lub terapię po problemach z kręgami bezwzględnie
  polecam urządzenie o nazwie "ALEVE DIRECT THERAPY" firmy Bayer.
  Na razie można dostać ten zestaw tylko za granicą (USA) a jest to wspaniałe urządzenie.
  Wypróbowałem to osobiście przy problemach z kręgami i mogę zdecydowanie powiedzieć że "uratowało mi życie". Wysyłam akurat jeden zestaw do Polski dla osoby z rodziny która ma wielkie problemy
  z rwą. Jakość szpitalnej intensywnej terapii we własnym domu i na życzenie. Jak na razie najtaniej kosztuje to 30$ plus zakup extra 2 par żelowych wkładek 10$. Jedna para wystarcza na 20~25 przylepień urządzenia do ciała. Naprawdę polecam. Podaję link jak to urządzenie wygląda. Jeżeli ma Pan możliwości sprowadzenia i bolesne częste kłopoty
  z kręgami radze nie czekać i sobie je załatwić.

  www.google.com/search?q=aleve+direct+therapy&client=firefox-b-1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjzwfS4hZDfAhXm24MKHcihAZQQ_AUIECgD&biw=1280&bih=645#imgrc=4DB_RrjsGV4_xM:
  Sprawę ks. Jankowskiego należy wyjaśnić
 • taka prawda
  Sprawę ks. Jankowskiego powinna ale także ma obowiązek przejąć prokuratura i przeprowadzić szczegółowe śledztwo. Zarzuty stawiane w kierunku księdza mają podłoże kryminalne, tak też więc powinno być przeprowadzone dochodzenie zgodne z polskim prawem a nie archidiecezjalnym popierdywaniem. Bezdomny, ksiądz czy polityk według prawa podłoża kryminalnego musi być sobie równy i do tego należy dążyć.
  Jeżeli osoba ta faktycznie popełniła zarzucane mu czyny a diecezja to ukrywała więc na ludzi maczających w tym palce powinny być nałożone kary a diecezja pociągnięta do odpowiedzialności na zasadzie współudziału oraz zobowiązana do wypłacenia finansowego odszkodowania ofiarom ich czynów! Jeżeli to są pomówienia, należy księdza pośmiertnie publicznie przeprosić.
  Zawsze uważałem i mówiłem o tym głośno że Konkordat oraz wprowadzenie religii do szkół jest praktycznie przygotowanym zamachem na naszą wiarę! Skutki widoczne są w sondażowych numerkach religijności i wiary Polaków.
  Sprawę ks. Jankowskiego należy wyjaśnić
 • :-)
  Hmmmm... ale macie duże kłopoty, a u mnie dla ptaszków z karmika całe jedzenie wiewiórki kradną! No i jak tu żyć... ptaszki ćwierkają, jak tu żyć?!
  Siedem świateł głupoty
 • hehe
  Prawdopodobnie dla autora tych "wywodów" najważniejszym było zdanie: "Lechia była więc organizmem celtyckim rządzonym 1.500 lat przez dynastię Aszkenazy".
  Spotykałem się już z Żydów opinią iż za czasów Rzeczpospolitej stali
  w hierarchii o szczebel wyżej i byli ważniejsi niż polska szlachta. Tak więc
  Średniowiecze jest już uregulowane. Teraz trzeba tylko przefarbować "dinozaury". Poza tym przecież to dzięki Żydom tysiąc lat temu zeszliśmy
  z drzew i staliśmy się ludźmi. Można to pooglądać w ich filmikach na YT.
  HISTORIA RODU MYSZKI CZYLI: POLAN, RUSÓW I SASÓW
 • *5
  Prawda zaczyna docierać. Szkoda że tak wolno i tak późno. To ludzie
  za parawanem idei robią drugim ludziom wodę z mózgu i piekło. Dekomunizacja w Polsce?
  ... śmieszna sprawa!
  O dekomunizacji, tym razem szczerze - 30.11.2018.
 • prawda polskich realiów
  Żaden prezydent USA nie będzie przystosowywał się do potrzeb i interesów polskich. Zapomnijcie o tym. Nawet najlepszy przyjaciel sprzeda Polskę dla swojego dobra. Co więcej, współczesne wskazywanie na lepszego kandydata na US prezydenta podłóg polskiej racji stanu jest jak wybieranie między białymi i czerwonymi wśród ruskich po pierwszej wojnie światowej lub dżumą i cholerą. Wbijcie to sobie do głowy. Amerykański Prezydent odpowiada za interesy USA a nie Polski i to tylko się dla niego liczy. Demokraci i republikanie to ta sama banda żyjąca w symbiozie.
  Trump, kontra globalna lewica.......
 • @Oscar 16:50:36
  Nie posądzał bym PiS o celowe działania na szkodę państwa. To są po prostu polityczne, krótkowzroczne głąby które klepanie po plecach przyjmują jako znak przyjaźni. Dzięki nim USA (odrębnie i bez tzw. zachodu) zrealizowali plan "dobrowolnego" podporządkowania sobie Polski, newralgicznego punktu świata, do celów polityki USA. Sposób był dziecinnie prosty. Skłócić nas z Rosją, skłócić z Niemcami, rozbroić a Polacy sami poproszą o "łaskę". Teraz PiS stoi podłóg Polski w punkcie bez wyjścia gdyż zagrożenie naprawdę istnieje ale to przez ich debilną politykę. Jeżeli skłóci się z USA i Izraelem to Polska zostanie sama na łasce Rosji i Niemiec. Tak więc dalej włazi w dupę obcym interesom USA wystawiając kraj na jeszcze gorsze niebezpieczeństwo ze spaleniem lub utratą niepodległości włącznie. To są głąby a nie zdrajcy lub szpiedzy.
  Co jest dla Polski gorsze jeżeli chodzi o ocenę PiS u to naprawdę nie wiem.
  Ambasador Mosbacher myli sztukę dyplomacji
 • Tu nikt nic nie pomylił.
  Tak właśnie USA traktuje Polskę, jak własny folwark. Nic jednak dziwnego jeżeli rząd pozwala na takie ekscesy. To są owoce braku reakcji na plucie izraelskiej ambasadorki prosto w gębę prezydentowi Polski a oni mówią że deszcz pada. Bardzo fajnie i szczerze wspólne relacje ukazywał odcinek serialu "Madam Secretary" w którym to poruszony był wątek polski czyli
  pan i poddany. Ja wiem, to fabuła ale nie odbiegającą od rzeczywistości.
  Z drugiej strony dziwie się tym którzy się dziwią. Tak właśnie kończy się włażenie w amerykańską dupę bez opamiętania.
  Ambasador Mosbacher myli sztukę dyplomacji
 • No i marsz "stuletniego" Narodu wziął se i zdechł.
  Cała ta PiS-owska marszowa patriotyczna mistyfikacja musiała być zaplanowana już na kilka tygodni przed jej rozegraniem. Trzeba przyznać że zrobili to z wielką wprawą. Ludzie nawet nie bekną gdyż większość nie kuma a słupki poparcia skoczą PiS-owi do góry.
  Wyznam iż Bozia dała mi jeszcze troszkę siły i ostatnim latem, po bardzo długiej przerwie, wyruszyłem do Polski na dłuższą wycieczkę i wizytę. To co zaobserwowałem, wsłuchałem się w ludzi rozmowy, logikę myślenia i dusze Polaków zakrawało tylko na mój smutek. Tak tragicznie nie było nawet za PRL w PGR-owskich osiedlach. Nie będę o tym mówił bo tylko przykro.

  Marsz jak zawsze odbędzie się na zaprzańców i sprzedawczyków nutę
  a Polacy jak kiedyś tak i teraz będą szukali, tam gdzie nie ma, swojego zwycięstwa.

  PS; czy istnieje wolny kraj w którym władze ludziom zakazują celebrować wolności?
  Skradziony marsz...
 • @dr nowopolski 21:51:14
  Specjalnie zamieściłem oryginalną a nie pisaną wersje słów ambasadorki aby sobie posłuchać i samemu wyciągnąć wnioski.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Repsol 21:01:46
  Jak media potrafią być wredne i manipulować rzeczywistością można zauważyć na zgoła błahym przykładzie polskiej biegaczki Sofii Ennaoui.
  Przecież to media a nie zwykli ludzie wynarodowiają tą dziewczynę
  i zarzucają jej że nie jest Polką!
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja