Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @kula Lis 67 08:54:36
  Oczywiście że wbrew prawom. Polska powinna wejść na drogę sądową o zwrócenie 40 milionów dolarów z 1960 w przeliczeniu po kursie dzisiejszych nieruchomości (było by z 200 miliardów dolarów) za zerwanie międzynarodowej umowy za którą zostały pobrane pieniądze. Co do roszczeń to naprawdę tylko od zwykłych ludzi zależy czy wywrą presję
  na polski rząd i pokażemy środkowy palec czy nie. Polskie polityczne elity
  są sprzedajne i same nic nie zrobią.
  Rząd Zdrady Narodowej milcząc poparł interes Izraela.
 • @kula Lis 67 08:31:02
  W realu Szwajcaria jest tylko ratlerkiem w porównaniu do Polski.
  To inna liga. Polska, jeżeli chodzi o prawdziwą moc jest przy nich olbrzymem
  i nawet ich pieniądze tego nie wyrównają. Tak jak i pisałem, od rządu Polski i samych Polaków zależy czy rodacy będą okradzeni czy nie. Dla Ameryki utrata Polski jako wasala jest stratą niepowetowaną.
  Rząd Zdrady Narodowej milcząc poparł interes Izraela.
 • @Robik 08:22:39
  No dobra ale jeżeli Polacy w większości na niego głosują to tak samo są współwinni zdrady. Co do Amerykanów dopóki polski rząd im nie pozwoli
  nie mogą cudzego dzielić. No chyba że zaczną nas bombardować do czego na pewno nie dojdzie. Jeżeli Polacy nie chcą do kradzieży dopuścić muszą wyjść na ulicę i groźnie zamanifestować swój pogląd dla kierunku rządu.
  Innego wyjścia nie ma.
  Rząd Zdrady Narodowej milcząc poparł interes Izraela.
 • @1abezmetki 07:22:54
  No faktycznie, łatwiej o cudzej biedzie pisać niż o polskiej.
  O Realiach Kapitalistycznej Rosji
 • powoli z tymi oświadczeniami
  Zaraz, zaraz, to amerykańskie prawo a nie polskie. Za daleko wybiega pan w przyszłość. Co będzie dalej z tą "447" okaże się po reakcji polskiego rządu. Wtedy to będziemy się oceniać.
  Rząd Zdrady Narodowej milcząc poparł interes Izraela.
 • @
  Martw się człowieku o swój kraj a nie ruski, to nas najpierw chcą okraść.
  O Realiach Kapitalistycznej Rosji
 • taka prawda.
  No i co z tego że przyjęli? Mogą sobie przyjmować co chcą. Tylko i wyłącznie od polskiego rządu zależy czy będzie z nimi współpracował.
  W Polsce obowiązują polskie prawa a nie kongresu amerykańskiego. Jeżeli polski rząd jest rządem zdradzieckim Polacy będą mieli kłopoty. To rządu w Polsce pilnujcie a nie amerykańskiego kongresu. Umowy? USA mimo że pobrali od Polski wielkie na tamten czas pieniądze zerwali umowę z 1960 roku. Trump wciąż zrywa jakieś umowy że światem. Czas aby także i Polacy pozrywali kilka niedobrych dla Polski umów. Nikt Polski nie podpali. Kto jest przyjaciel a kto wróg teraz jak na dłoni widać. Prawdziwe być albo nie być dla rządzących w Polsce ale także i Polaków. Jeżeli "ulica" nie zareaguje
  to w dupie z tym wszystkim.
  Jak psy na uwięzi !
 • już to pisałem
  Tylko i wyłącznie od naszego rządu zależy jak poważna będzie sytuacja. Jak będziemy w polityce krajowej działać i kogo wybierać taki będzie nasz rząd. Zachciało się najpierw PO ale niczego się nie nauczyliśmy. Zachciało się później PiS z Kaczyńskim gdzie jego brat sprzedał w Lizbonie Polskę. To także nas nie nauczyło ani nie dało rozumu. To nie od USA a od władzy w Polsce i samych Polaków zależy czy nas okradną czy nie. Zdajmy sobie z tego w końcu sprawę że to my jesteśmy niebezpieczni dla samych siebie. Jeżeli żydzi nas okradną to hańba spływa na nas Polaków. My zawsze możemy powiedzieć złodziejom WON. Kiedyś za takie rzeczy prowadzono wojny a my wstydzimy powiedzieć magiczne słowo "WON". Czyżbyśmy
  my Polacy bali się stracić kilku zachodnich "cukierków" i dla tego w zamian oferujemy Polskę? Jeżeli tak jest to może i lepiej że tak się stanie?
  W USA dzisiaj przegłosowywują ustwę 447 / JUST HR 1226
 • @ikulalibal 14:36:05
  Moje argumenty? Ja nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje. Czym człowieku dla sprawy polskiej się różnisz od ludzi którzy sprowadzili do
  Polski wojska USA a teraz podlizują się żydom i USraelowi?
  Niczym, oprócz kierunków niczym.
  O fałszowaniu historii
 • @lorenco 14:24:02
  O czym ty mówisz? Przecież około 2 lat temu Rosjaninowi za mówienie
  iż w 1939 roku Rosja napadła na Polskę wytoczono proces i wsadzono do ciupy. To są fakty.
  O fałszowaniu historii
 • @ikulalibal 14:02:53
  Szkoda czasu na próżne gadki. Przenieś się do Rosji bo przy takich poglądach Polsce to ty nie służysz.
  O fałszowaniu historii
 • @ikulalibal 13:41:09
  "Każde z wymienionych przez Stara Baba wydarzeń posiada też inny wymiar, szerszy kontekst, inną optykę."

  Izrael gnębiąc Palestyńczyków także ma różne od nich zapatrywanie, "inny wymiar, szerszy kontekst, inną optykę".

  Ja mówię o faktach a nie o zachodniej propagandzie rusofobi.
  O fałszowaniu historii
 • prawda o rusofobii
  Rusofobia istnieje to fakt, szczególnie "uprawiana politycznie".
  Aby jednak ją zwalczyć Rosja musi rozgrzeszyć się za 17.09.1939 rok
  i uznać swoją winę. Za mówienie prawdy Września Rosjanin narażony
  jest procesem i skazaniem na więzienie, to są fakty. Nie tylko Zachód zakłamuje historię ale Rosja, spadkobierczyni ZSRR także i granie "cnotki" pogłębia tylko rusofobie. Co jest grane na świecie praktycznie każdy Polak po podstawówce rozumie ale Rosja umyślnie gra świętoszkę.
  Czy kazał jej ktoś w 1937~38 zabijać na swojej ziemi ponad 110 tysięcy Polaków?
  Czy kazał jej ktoś robić "Katyń"? Co do tego ostatniego uważam że tak wielkie jego propagowanie jest na rękę Moskwie gdyż zasłania i odciąga uwagę od o wiele większych mordów i tragedii zadanych Polakom przez sowietów. Takie tragedie wymierzone Polakom rękoma ludzi w sowieckich/rosyjskich/carskich mundurach można długo wymieniać. Przecież to przez Rosję Rzeczpospolita straciła na ponad 120 lat niepodległość w tym właśnie czasie wykrwawiając się i tracąc elity.
  Co do pomników, następną nieszczerość. Należy rozróżniać pomniki
  od mogił. Ten fakt przez Rosjan jest zakłamywany. Nikt mogił rosyjskich żołnierzy nie bezcześci ani likwiduje. Procesowi likwidacji poddawane są pomniki Armii Radzieckiej. Problem ten także wiąże się z Wrześniem.
  Jeżeli chodzi o wyzwolenie Polski przez Armie Radziecką. To tak jak w filmie z Charlie Chaplinem. Jeden gościu szedł przodem i wybijał szyby a Chaplin dla biznesu je wstawiał. Tu także kłania się Wrzesień i sowiecka agresja.
  Tak więc jeżeli Rosją naprawdę chce pozbyć się rusofobi musi uderzyć się w piersi i poprzez prawdę zapobiec tej prawdziwej, opartej na faktach i prawdziwych zdarzeniach a dopiero potem można mówić o rusofobii politycznie podgrzewanej przez Zachód.
  O fałszowaniu historii
 • Hmmmm....
  Ta panienka ze zdjęcia powinna zbojkotować Mundial. Rosji i Fifa nie stać aby oddawać tej personie dwa krzesełka bo na jednym nie wysiedzi. Niech lepiej zbojkotuje. Dla futbolu żadna strata, na dobre wyjdzie.
  Tak na poważnie, jeżeli w razie draki PiS ulegnie tej "pokusie" będzie to jego ostatnia kadencja. Tak wiec nie martwił bym się krzyczącymi oszołomami.
  Pamiętam Olimpiadę 1980 i następną, to nie był sport lecz polityczne gówno rozpryskane przez zachód.
  Bojkot Mundialu?
 • skaranie boskie z tymi głąbami.
  Następny polityk na stanowisku którego dzieci po tradycji są żydowskiej krwi. Po Sikorskim, Komorowskim przyszedł czas na Prezydenta Dudę. Jeżeli ci tatusiowie myślą że całując dupę żyda pomagają swoim dzieciom bardzo się mylą. Dzieci, oprócz Sikorskich, wychowane są wśród Polaków i na Polaków. Żadne umizgi do garbatych im nie pomagają a wręcz odwrotnie.
  Przynosi to im wstyd. Niech tatusiowie rąbną sobie głową o ścianę, może rozumu napłynie. Co więcej, jacy to z nich Polacy jeżeli zapominają że w polskiej tradycji gościa rozpoznaje się po mieczu a nie kądzieli. Wydmuszki i tyle.
  Żydzi, Żydzi, i tylko Żydzi
 • taka prawda
  Ha...., pierwszy raz zdarzyło mi się iż ktoś wywalił moje komentarze. :-)
  Panie autor, cenzurą po wpisach? Ja tylko nadmieniłem kilka szczegółów!

  Najważniejszą rzeczą jest pewnie fakt iż w Izraelu wpisano Ogórek na listę dziennikarzy antysemitów. Dziewczyna mądra, urodziwa (rzecz gustu) oraz odważna chrześcijanka. Odbierana w tamtych czasach na zachodzie w dużych superlatywach. Jej wielkim nieszczęściem było startowanie z ramienia SLD. Za główną przyczynę porażki w wyborach możemy uznać temat stosunków Polska-Rosja gdzie kandydatka jasno określiła swoje poglądy i kierunek gospodarczej współpracy z sąsiadem. Za te dwie rzeczy (włączając izraelskie szkalowania) jest dzisiaj politycznie i prywatnie atakowana przez zależne media. Dla USraela opcja z Ogórek była i jest wielkim zagrożeniem.
  MAGDALENA OGÓREK AS DZIENNIKARSTWA POSTKOMUNISTYCZNEGO
 • @Jasiek 15:07:32
  Polski rząd zawsze kupuje gęś na złotym łańcuchu. Rakiety Jassm także kupili lecz zanim je wszystkie dostaną technologia okaże się do bani bo przestarzała. Ze wszystkich F-16 jak dotąd tylko połowa jest sprawna i lata.
  Lata bo całą hydraulikę im zmieniono. To nie sprzedawca jest głupi lecz ten który kota w worku kupuje.
  Atak na Syrię
 • @staszek kieliszek 08:19:06
  Sens istnienia to może i nie ale właśnie ten fakt jest podwalina do upadku USA jakie z dawien znamy.
  PUTIN UNIEWAŻNI AMERYKAŃSKIE PLANY ODNOŚNIE SYRII
 • @Jasiek 10:42:10
  Jak one mogą eksplodować jeżeli nie są jeszcze wyprodukowane
  i nie wiadomo czy będą? To są najnowsze typy tych "Patriotów".
  US Army także ich jeszcze nie ma.
  Atak na Syrię
 • @Oscar 09:01:25
  Tak..., pokoju, zdrowia i... rozumu jeżeli umknęło uwadze.
  Amerykanie nie są różni od Polaków. Pod pewnym względem zachowują się praktycznie identycznie. Mają gdzieś co ich rząd robi, tworzą mikro świat w swoim zacieśnionym kręgu i aby kasa się zgadzała. Nie widziałem burzy gdy polskie wojsko uczestniczyło w wojnie z Irakiem, wciąż pęta się po Afganistanie i wielu innych miejscach które Jankesi najechali. Aha, nawet
  lata po niebie Izraela nawet i tu Polaków oporu nie ma.
  Czyżby moralność pani Dulskiej? Ja wiem, "nam kazano, wstąpiłem na działo, dwieście harmat grzmiało".
  I co teraz, USstupid boys?