Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • Wnioski????
  Należy stworzyć własną narodową partię i pokojowo przejąć władzę. Natychmiast przywrócić przymusową służbę wojskową jak i odtworzyć polskie zakłady zbrojeniowe na rzecz tejże polskiej Armii oraz znacjonalizować newralgiczne i strategiczne gałęzie przemysłu... itd.

  Powiecie że to głupie, że to niewykonalne itd. Well... no to Polska zginie.
  Ekspert: NATO najpierw zaatakuje Polskę
 • @Ślepa Mańka 05:37:20
  "Praktyka jest taka że do wyborów mamy wystawionych kandydatów zatwierdzonych przez partyjną egzekutywę..... .
  :-) Myśli Pani w stylu już amerykańskim. Nikt w Polsce nie zabroni stworzyć innych partii. W Kraju w odróżnieniu od dwubiegunowej Ameryki wciąż istnieje możliwość wielopartyjna. Powtórzę, to od samych Polaków zależy
  ich los. Jeżeli zdadzą się na PO i PiS to jest już tylko rodaków wybór.
  Żądania Holocaust Industry zostaną spełnione-widziane z USA
 • Spełnią je na życzenie sami Polacy a nie kto inny.
  Ja znowu jak katarynka. To od Polaków zależy co z Polską będzie.
  Jak rodacy sobie pościelą tak się wyśpią. Polska naprawdę nic nie musi.
  To te pseudo luksusy trzymają Polaków w szachu. Ciężko jest z nich zrezygnować, nawet gdy w grę wchodzi istnienie Polski. Polski rzad?
  Dzisiaj był jutro może go nie być. No ale te kolorowe papierki..... !
  Poza tym za dużo wymagamy od Polonii. To przecież także są Amerykanie.
  Ich (nasz) interes to Ameryka. To także dzięki tak licznej Polonii USA może zarzucać na Polskę swoje kleszcze. Nie pomyśleliście o tym? Czy chcieli byście utrzymywać więzy z państwem które działa przeciw nam w kwestii żydów gdyby nie ta liczna w USA własna rodzina? (prawie 10 milionów)
  Żądania Holocaust Industry zostaną spełnione-widziane z USA
 • @lorenco 19:13:03
  No dobrze ale to jest dzisiaj a nie dawniej. Ja od dzisiejszej polityki ręce umywam. Mogę mówić co ze zbrojeniówką było kiedyś ale nie dzisiaj. Dzisiaj nie ma polskiej zbrojeniówki.
  Stan polskiej armii jest katastrofalny
 • @Jasiek 06:44:16
  To trochę bujanie w stereotypie złego WSI. Cały pokojowy biznes oraz większość militarnej produkcji i zbrojeniowych firm polega i egzystuje dzięki tym "walkom" :-). Taka jest prawda i nie rozumiem dlaczego myślisz że sprzedaż polskiego sprzętu odbywała się inaczej niż w innych krajach?
  Amerykanie wtedy rozwalali naszą zbrojeniówkę gdyż przejmowali nasz teren.
  Stan polskiej armii jest katastrofalny
 • @lorenco 02:34:31
  Tak to było. Można to łatwo znaleźć. W tym czasie chyba Bumar i jemu przyległe zakłady zaczęły produkować 10 litrowe blaszane wiadra na wodę aby uratować zakłady. Kim jest Wałęsa wszyscy wiedzą ale tego że postawił się USA w ONZ także mu nikt nie zabierze. Chodziło tu głównie o karabiny maszynowe z Łucznika o ile dobrze pamiętam.
  Stan polskiej armii jest katastrofalny
 • @Lotna 18:10:18
  Polska ma robić wszystko co "obce interesy" każą z tańcowaniem przy ognisku włącznie. Tego tym na górze nie przetłumaczy gdyż o tym doskonale wiedzą bo są częścią wykonawczą tego planu.
  Stan polskiej armii jest katastrofalny
 • @Talbot 16:58:08
  Paragrafy powinny być ale dla tych którzy tą polską zbrojeniówkę i armie rozpieprzyli. Czy zapomniałeś jak Wałęsa będąc Prezydentem bronił nas w ONZ przed atakami Amerykanów jakoby to nasze firmy zbroili "terrorystów"
  bo broń polskiej produkcji sprzedają? Czy pamiętasz jak to Wałęsa swoim prostackim ale skutecznym przemówieniem powiedział aby się od nas Amerykanie "odpieprzyli" bo on jak trzeba może większe amerykańskie zbrojeniowe machlojki tam w ONZ ukazać?
  Polska Armia i zbrojeniówka to atrapa. Wpychany nam jest kit za który podatnicy muszą przepłacać nabijając obcym kasę i niszcząc do końca polską zbrojeniówkę.
  Stan polskiej armii jest katastrofalny
 • taka prawda
  O polską armię i jej przemysł martwić się nie musimy... bo armii ani polskiego zbrojeniowego przemysłu od dawna już nie ma. Dużo wody w Wiśle spłynie zanim się ockniemy.
  Stan polskiej armii jest katastrofalny
 • Taka to prawda
  Dylematy Pana Opary nie wiążą się tylko ze złymi doświadczeniami nabytymi przy okazji ostatniego pobytu w Polsce. Każdego Polaka który kochał kraj lecz wyemigrował na stałe za "wodę" (także do Australii) łapie
  za gardło dziwne uczucie. Uczucie które tylko emigrant może doznać a Polak mieszkający w Polsce tego nie jest w stanie zrozumieć.
  Ja nazywam to karmą i rozerwaną duszą Polaka, czyli:
  "Jedna noga w Polsce, druga noga na "obczyźnie" a dupa w wodzie".
  Czy Ryszard Opara opuścił Polskę na stałe?
 • @von Finov 16:43:11
  Głupoty pierniczysz człowieku. Japonia po dzień dzisiejszy jest krajem pogańskim no i co z tego? Nie ma nic gorszego jak używanie wiary do
  swoich własnych wydumanych celów i zapatrywań.
  Czy Ryszard Opara opuścił Polskę na stałe?
 • do diabła z monarchią.
  Za każdym razem gdy słyszę "monarchia" zaczyna mi śmierdzieć arystokracją. Proszę pamiętać iż arystokracja dla naszej polskiej tradycji i obyczajów jest klasą obcą, rozpapugowaną z zachodu. Ani nasi magnaci, stworzeni w końcowej fazie istnienia Rzeczpospolitej, ani polska szlachta absolutnie nie są stanami porównywalnymi z arystokracją. Arystokracja to "miejski bród" i ich machloje i nic więcej. W Anglii ludzie hołubią arystokracji.
  Dlaczego ten ślub jest taki ważny?
 • @wiedzajestwksiążkach 21:49:26
  Polski hymn od dawna w całości powinien być zmieniony. Przedstawia Polskę jako naród zniewolony, pobity który jak niewolnicy chce wyrwać się
  z poddaństwa. Dodając w dodatku czasy napoleońskie które dla ludzi mieszkających w Rzeczpospolitej a szczególnie dla szlachty polskiej były prawdziwą zagładą wychodzi nam pieśń narodu który przegrał swój los chociaż wciąż się łudzi.
  Paralogizm Wojtka Cejrowskiego.
 • następny niewolnik
  Tylko ludzie o myśleniu niewolnika nie mają wyboru lub jak w tym przypadku mają tylko dwa wybory i każdy jest podporządkowaniem
  Polski. W taki sposób kraju ze szpon wrogów się nie wyrwie lecz tylko
  osłabi. Dlaczego to tylko znikoma liczba ludzi myśli jak by tu Polskę wzmocnić, rozbudować, uniezależnić od obcych? Prawie wszyscy myślą komu to nadstawić tyłka i gdzie się najbardziej opłaca. Cejrowski jest ogółem który nic dobrego dla Polski nie wymyśla a wręcz przeciwnie.
  To jest straszne.
  Gdy "wolnemu człowiekowi" ktoś grozi, najpierw się wzmacnia, rozbudowuje swoją armię a potem pokazuje środkowy palec.
  W polskim przypadku to nie działa. Dlaczego?
  Paralogizm Wojtka Cejrowskiego.
 • CPK - co o tym myślę.
  Odchodząc od tematu żydów, decyzja i sam pomysł budowania na polskiej ziemi CPK jest pomysłem niespełna rozumu i wręcz diabelskim. Dla zagranicznych bambrów i ich interesów a nie interesów Polaków zatrujemy własną ziemię oraz zniszczymy hałasem całą polską przyrodę. To także zrzucanie przed lądowaniem ton paliwa w strefie i granicach Polski. Nam jako państwu taka inwestycja jest niepotrzebna. Zamiast budować ekologiczne, unikatowe na cały świat państwo będziemy zatruwać naszą ziemię, nasze powietrze oraz nasze dzieci i ogólnie Polaków. W imię tylko i wyłącznie jakiegoś bogatego szejka lub żyda który będzie sobie chciał do Polski przylecieć zniszczymy to co w Polsce najcenniejsze. Polakom i Polsce takie inwestycje są nie potrzebne a wręcz zabójcze. Zasraliśmy tatry, zasraliśmy Mazury, teraz zasramy wszystko i to w imię obcego interesu a nie Polaków. Polska i jej ekonomia bez CPK także by funkcjonowała i to dobrze. Gdy pobudują tego molocha staniemy się "publiczni". Polska nie będzie tylko dla Polaków lecz wszystkich "łajz" z całego świata.... włączając także i żydów.
  Grzegorz Braun miał rację.
 • Taaaak, Polak i jego "Danzing".
  Lepiej im się żyje nie dla tego że Trump lecz dla tego że kryzys z przed kilku lat pozwolił klasie średniej biedniejszej na usadkowanie się umożliwiając bardzo tanie kupno mieszkań czy też domów z ziemią. W USA stała się rzecz dziwna, gdy "bogaci" na giełdach tracili pieniądze, biedni dostawali szansę na normalne życie. To naprawdę trudno zobrazować. Nawet dla tych średniaków którzy zbankrutowali nie była to tragedia lecz początek na lepsze życie. Ogłoszenie upadłości w USA to dostanie nowej szansy. Na dzień dzisiejszy w Illinois stan oficjalnego bezrobocia spadł z 12.5 do 3.9% i nie jest to bynajmniej zasługa Trumpa lecz kryzysu który umożliwił zwykłym ludziom wzięcie małych biznesów w swoje ręce. Proszę pamiętać, zadłużenie USA czyli te tryliony długu to jest inny świat niż życie zwykłych Amerykanów. Te dwie sprawy są połączone ale gdzieś tam w odległej przyszłości.
  RODACY Z USA PRZYJECHALI NA SOPOCKIE MOLO
 • pewnie niewola i będzie.
  Tylko milionowa demonstracja i pokaz siły Narodu może przestraszyć tych sprzedawczyków przed rozlokowaniem obcych wojsk w Polsce. Prawda jest taka że gdy przywłaszczą sobie Rosję Polska i kraje powstałe z dawnej Rzeczpospolitej przestaną istnieć i będą podporządkowane banksterom.
  Czy Polacy są do tego zdolni? Well.... gdyby zabroniono im grilowania może by się ruszyli , inaczej to marna nadzieja. Przeżyłem 1980~81 więc znam tą polską "mądrość".
  Polacy wolą niewolę
 • polityczne dyrdymały
  Na Eurowizji ostatnio odpadli polscy reprezentanci. W mediach panuje lament jakoby politycznie skrzywdzono artystów. Obejrzałem ich występ. Co za tandeta. Jak można dopominać się o sprawiedliwość wystawiając do konkursu taką szmirę?
  Tak samo jest w polskiej polityce. Najpierw błazenada, potem jeszcze
  raz błazenada i na końcu jeszcze większa błazenada. Jak inne narody mają szanować Polskę jeżeli kojarzy się ona z wielką błazenadą?
  Co wszyscy chcą od tej amerykańskiej Polonii? Przecież to nie ona upokarza Polskę lecz jej rodzimi politycy i rząd tejże właśnie Polski!
  Szukanie recepty w kręgach polonijnych jest po prostu śmieszne gdy najwięcej medialnego hejtu przeciw Polsce wychodzi z terenów tejże Polski.
  Wreszcie sprawa najważniejsza. Dla Polonii to USA są krajem No1. Polska jest tylko sentymentem dla przodków. Czyż nie jest idiotyzmem polskich polityków domaganie się od Polonii wystąpienia przeciw USA w ramach sentymentu?
  Mówmy prawdę jaka jest.

  PS: to prawda że "sprawa z Jersey" jest tylko przykrywką dla prawdziwej
  przewałki i odwróceniem uwagi od rąk zdrajców.
  Bohdan Piętka: Sakiewicz jedzie do Ameryki.
 • @lorenco 04:23:13
  :-)))))))))) dobre sobie.
  Wie pan co mnie bardzo w USA razi? Nie widać gdy ludzie umierają.
  Sprawa jest bardzo delikatna. Jak cieszyć się życiem i go szanować gdy
  nie widzi się śmierci? W Polsce na znak przynajmniej czarną flagę wywieszali.
  W "cywilizowanych" światach odchodzi się cicho jak niepotrzebny śmieć.
  Żyjąc jeszcze w Polsce w moim domu umarły ze starości dwie osoby.
  Każda z nich po śmierci miała wyraźny uśmiech na ustach. Ludziom którzy nas poczęli i wychowali jesteśmy to winni.
  Rolą kobiety jest rodzić zdrowe potomstwo
 • @lorenco 01:47:06
  Czyli nieodpowiednio wychował dzieci i ustawił swoją starość!
  Dwa lata temu sprzedałem w USA swoje nieruchomości. Tu nie ma tradycji dziedziczenia, przynajmniej u przeciętniaków. Bogaci tradycje te podtrzymują, dlatego są bogaci. Mam troje już ustatkowanych pociech.
  U każdego z nich mam z żoną własny kąt i kiedy tylko nam się spodoba jeździmy od jednych do drugich absolutnie im nie przeszkadzając. Stary człowiek nie potrzebuje dużo miejsca. U jednych z nich zakończymy pewnie żywota. To jest mówiąc szczerze rodzinna tradycja. Dzieci opiekują się starymi rodzicami aż do końca. Wszyscy w mojej rodzinie umierali przy dzieciach w domu. W USA Amerykanie nie maja takiego
  zwyczaju. Odpychają od siebie rodziców do domu starców gdzie najczęściej "dziadki" umierają.

  "Co Ty myślisz, że córka i syn rzucą wszystko i zamieszkają z ojcem?"
  Powinno być odwrotnie. Jeżeli to on nie chce iść do dzieci niech nie narzeka. Problem jest taki że jego dzieci, jeżeli go na starość nie dochowają nie będą mogli liczyć za kilkadziesiąt lat na dzieci własne.
  One im ręki nie podadzą, także będą umierać w samotności.

  PS: widzę że w każdym problemie szuka pan wymówki. Od człowieka zależy jego los (w czasach pokoju oczywiście). Zycie każdego zależy od ich indywidualnych decyzji z którymi przy porażce nie chcą się pogodzić
  i szukają dziury w całym.
  Rolą kobiety jest rodzić zdrowe potomstwo