Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @K54 22:51:36
  USA nie są krajem jak to określam "historycznym" lecz zbieraniną emigrantów. Nie można tego porównać do innych społeczeństw a wyzysk nie jest rzeczą narzuconą lecz przez napływających emigrantów przyjętą jako w miarę rozsądku normalną. Nie godzisz się na wyzysk, do USA nie przyjeżdżaj.
  USA stoją za próbą zamachu stanu w Wenezueli
 • @lorenco 22:30:36
  Panie bloger, ja na nic nie daję się nabrać. Ja odrzucałem i odrzucam
  stwierdzenia "to nie my, to oni".
  Nie ma innej prawdy aniżeli "gdyby nie my, to nie było by onych".
  USA stoją za próbą zamachu stanu w Wenezueli
 • jak jest naprawdę?
  Może stoją a może i nie. Jedno jest pewne, gdyby w państwie nie było złodziejstwa a benefity z ropy nie spływały do prywatnych kieszeni lecz do obywatela to i CIA by tam dużo nie wskórała. To kraj populistów i złodziei.
  USA stoją za próbą zamachu stanu w Wenezueli
 • @zbig71 19:04:25
  ... a do sukcesu było tak blisko.
  Mierzeja, ruska agentura i rusocentryzm.
 • @zbig71 18:50:46
  Elektrownie atomowe zanim będą pobudowane w Polsce staną się przeżytkiem. Tak wiec wszystkie na ten czas już stare technologie będą sprzedawane Polsce za grube frajerskie pieniądze. Następny przykład jak bardzo mocarstwom potrzebne są wasalskie kraje przy tworzeniu ich dobrobytu. Polska od początku nie powinna wchodzić w ten biznes a rozwiązywać jej problemy melioracyjne z planami rozbudowy małych elektrowni wodnych. Poza tym czy to Polsce brakuje prądu czy obcym firmom które w najlepsze sobie prosperują na polskiej ziemi wykorzystując jej różnorakie zasoby z podatnika pieniędzmi włącznie dając w zamian niewiele?
  Mierzeja, ruska agentura i rusocentryzm.
 • bez politycznych aspektow.
  Co do przekopu mierzei od razu widać iż powtarza się wielki i oczywisty
  błąd jaki był zrobiony przy planowaniu budowy niektórych odcinków polskich autostrad. Nawet laik ogarnie że plany mierzei są nieproporcjonalne do oczekiwań w przyszłości. Jest to miniaturka która że swoją głębokością 4 metrów będzie dobra do pływania sobie w tą i z powrotem pana Wojtasa jachtem... a może nawet i do tego za płytka. Jak w tym grzebać to perspektywicznie a nie zawracać sobie dupę zabawkami za podatników pieniądze.
  Takie to moje zdanie.
  Co do autostrad, od początku ich "kreślenia" było wiadome ze dwa pasy na niektórych odcinkach nie załatwia problemów "korków" a jednak te kiszki pobudowano. Co gorsze, nikt nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności za złe planowanie i marnotrawstwo.
  Mierzeja, ruska agentura i rusocentryzm.
 • @siwekperu 17:44:51
  Panie blogerze, pisowcy czy peowcy i inne środowiska polityczne wywodzą się ze społeczeństwa a nie z kosmosu. To nie jest tak że ktoś nam ich do Polski zesłał. Tak więc stanowią nieodłączną część polskiej traumy.
  To także są prawowici Polacy którzy mają prawo budować własną Polskę
  jak inni rodacy w naszym społeczeństwie.
  Pytanie które postawiłem jest całkowicie na miejscu. Czy Polacy dali by radę sami rządzić i pociągnąć Polskę do sukcesu? Przykład PiS i PO oraz działania "opozycji" i niezaangażowanych Polaków dobitnie wskazują że nie! Taka to cała o nas prawda. Ogólnie dla Polski nie ma podziału "my" i "oni". Jesteśmy tylko "my" i obce państwa.
  Czy PolExit byłby katastrofą dla Polaków?
 • takie tam refleksje
  Możliwe że należało by zadać inne hipotetyczne pytanie.
  Czy gdyby Polacy otrzymali określoną sumę pieniędzy, umieli by nimi gospodarować? Czy sami ze swojej inicjatywy pobudowali by tyle dróg?
  Czy umieli by bez nadzoru z zewnątrz nimi zarządzać? Ciężko jest na to odpowiedzieć. Możliwe że wejście do Unii było dla Polski mniejszym złem aniżeli pozostawienie jej na "pastwę" rodaków? Osobiście byłem przeciwny wejściu ale przyglądając się wszystkiemu zaczynam się teraz wachać.
  Czy PolExit byłby katastrofą dla Polaków?
 • @zbig71 15:50:14
  Dosłownie o to mi w swoim wpisie chodziło. Przypadek jest nowym dzisiejszym bohaterstwem na pokaz. Więcej w tym polityki niż bohaterstwa.
  Przyjażn na życie - nad własne życie. Część I
 • @ikulalibal 15:43:00
  Niedawno, kilka lat temu, pośmiertnie uhonorował go Prezydent Obama.
  Troszkę dobrej woli i wiary w ludzi z Pana strony było by mile wskazane.
  Przyjażn na życie - nad własne życie. Część I
 • wypaczanie słowa "bohater"
  Kiedyś o tym pisałem iż w dzisiejszych czasach słowo "bohater" jest używane nagminnie w nieodpowiednich zdarzeniach za czym kryje się wypaczanie jego znaczenia. Identyczna sytuacja ma miejsce z jakże tragicznym prawdziwym znaczeniem słowa "Matka Półka".
  Wracając do tematu, jedynym "bohaterstwem" nieszczęsnego chłopaka było to że przebywał w tym czasie w nieodpowiednim miejscu czyli na linii rażenia. Nie zrobił nic umyślnego aby ratować innego żołnierza. Po prostu na jego nieszczęście, w ułamku sekundy, był bezwładną zasłoną dzielącą śmierć w drodze po polskiego żołnierza. Równie dobrze mogła to być deska jak i sam Talib. Efekt byłby taki sam. W tym zdarzeniu nie było nic co wynosiło by go do miana bohatera gdyż był to przypadek zdarzeniowy.
  A propos bohaterstwa. W tamtym czasie zdarzył się przypadek gdy to do opancerzonego amerykańskiego pojazdu przewożącego żołnierzy jeden z bojowników wrzucił ręczny granat. Nie namyślając się jeden z żołnierzy (chyba ich dowódca) rzucił się na podłogę pojazdu specjalnie zasłaniając swoim ciałem tenże granat niwelując swoim ciałem skutki eksplozji. Człowiek ten umyślnie zadając sobie śmierć uratował pięciu (4?)
  swoich podopiecznych i kolegów żołnierzy. To jest prawdziwy bohater!
  Czy widzicie tą różnicę?
  Przyjażn na życie - nad własne życie. Część I
 • @Zdzich 07:16:38
  W Pana wpisie jest dużo prawdy.
  Quo Vadis Hominem – Koniec Świata nadchodzi.
 • czyli i tak niektórzy mają szczęście.
  Co tu dodać, tylko Bogu dziękować że urodziliśmy się i pewnie umrzemy w erze względnego spokoju i nie przyszło nam przeżywać wojny.
  Quo Vadis Hominem – Koniec Świata nadchodzi.
 • @interesariusz z PL 09:28:23
  :-) Przecież "kamieniołomy" zaznaczyłem cudzyslowiem. Nie chodziło mi o karę w postaci pracy w kamieniołomach lecz pracy która zmusi więźniów na zapracowanie na samego siebie i odciążenie podatnika. W dzisiejszym prawie to podatnik ponosi koszty związane z uwięzieniem skazanego. To powinno być w jak największym zakresie zmienione. Dlaczego karać także podatnika i ogół za czyny kryminalisty? Niech na swoje utrzymanie zarobi sam.
  Czy jesteś za przywróceniem kary śmierci w Polsce?
 • ciężka decyzja
  Ciężka sprawa z tą karą śmierci. Chciało by się powiedzieć że TAK ale serce boli. To co chciałbym widzieć to przysłowiowe "kamieniołomy" dla skazanych a nie ciepłe wyrko w pierdlu na koszt podatnika. Kto to słyszał aby podatnik ponosił koszty wyżywienia, spania i opierunku bandziorów!

  PS: Byłem kiedyś świadkiem zdarzenia gdy moja ciotka zabiła z akwarium jedną większą rybkę gdyż jej ulubioną mniejszą zjadła. Po pół roku sprzątając wszystkie pod akwarium zakamarki znalazła tą swoją ulubienicę.
  Biedula pewnie wyskoczyła na wolność i bez wody uschła.
  Szkoda tej większej rybki, ładna była.
  Czy jesteś za przywróceniem kary śmierci w Polsce?
 • Na dzisiaj mamy ważniejsze sprawy niż rozmowa o ginącym demograficznie państwie.
  Pisze Pan o Rosji i nawet jeżeli to prawda a nie abstrakcja to i tak nie ma pan na to wpływu. To jednak na co ma wpływ pozostawia bez odpowiedzi.
  Dlaczego Pan nie pisze o naszych przyziemnych sprawach? Czy już prawie pewna wiadomość że w razie draki i wojny z Iranem Polska będzie w niej uczestniczyć także i militarnie nie trwoży pana i nie przekierowuje zainteresowania na dzisiaj ważniejsze dla Polski sprawy niż bełkot o Rosji?
  Jakie Pan zajmie stanowisko w stronę rządu i PiS w razie jakiegokolwiek udziału Polski w ataku na Iran?
  Czy Rosja przejmuje kontrolę?
 • @zbig71 23:12:19
  ....eeee tam, kartofelków bez tłuszczu nie lubisz? Uwierz w swoje siły.
  W pierwszym roku kartofelki a w drugim już i warzywa się znajdą. Na trzeci to i świeży kurczaczek będzie :-). Co jak co ale przetrwanie Polacy opanowali do perfekcji.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @zbig71 20:43:06
  :-) wizy tu są czymś w naszych myślach umownym a zarazem namacalnym. To złudna chęć wyjazdu do wyimaginowanego lepszego świata nas niszczy. Każdy psycholog zna działanie tych uczuć które blokują w człowieku chęć działania pod groźbą utraty czegoś wielkiego, urojonego. W tym przypadku nie pozwala nam to na zerwanie stereotypów i wzięcia spraw w swoje ręce.
  Czy myślicie gdy rząd postawił by się mocno Ameryce wojska USA by na Polskę napadły? Praktycznie niemożliwe. Czy myślicie gdyby Polacy wywalili ostatnio na zbity pysk Ambasadorkę Izraela i kazali im iść precz stracili byśmy niepodległość? Absolutnie nie. Doszło by do tymczasowego embarga które by nam odebrało "cukierki" a więc mocniejsze mieli byśmy zęby.To złuda i brak odwagi powiedzenia dość bo coś można stracić nie pozwala na działania. Obawiamy się że Niemcy zabiorą nam zachodnie ziemie a Amerykanie na to nie pozwolą. Tak jak już pisałem, słychać już legalne ciche obwieszczenia że Trump chce wyjść z NATO więc to żadna nasza obrona. Przyjdzie czas że będą nas szantażować 447 bo jak nie to damy was Niemcom. Granic strzeże mocna armia której nie mamy a nie jakieś układy czy traktaty. Wystarczy 500 tysięczna z kałachami armia i 2.5 miliona rezerwy w obwodzie a Niemcy ani Rosja nie chcieli by nawet o tym myśleć. Za biednej komuny mieliśmy wojska więcej. Polakom ani USA ani Izrael do życia nie jest potrzebny a wręcz odwrotnie. Wszystkie te problemy i ich rozwiązanie siedzą w naszych zablokowanych "głowach". Boimy się stracić czegoś czego nie mamy a tak nazywają się złudzenia.
  Mamy jednak jeszcze państwo i wolność więc spieszmy się aby tego
  nie utracić.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @Krystyna Trzcińska 20:02:48
  O czym ten pani ostatni wpis świadczy? O tym że Żydzi to wielki i potężny lud a inni przy nich to same ogórki. Nawet przez Polskę przechodzili wiec i może to prawda że Polacy zeszli wtedy z drzewa. Dziwne tylko bo 10 lodów jest zaginiona a żydzi wiedza o nich wszystko... i mapy rysują.
  Tak więc, po tak sukcesywnym propagowaniu przez panią żydostwa czy pani jest ZA czy PRZECIW bo już nie pojmuję.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:16
  :-) Wizy to symboliczna sprawa. To dzisiejsza mentalność Polaków.
  Gdy rodacy pozbędą się tego pożądania to i embarga nie będą dla nich straszne. Wtedy pozbędą się z kraju wroga. Wizy mają więcej z naszą świadomością wspólnego niż ludziom się zdaje. Jest to wszczepiona w nas świadomość raju za wodą a prawda jest taka ze wielu Amerykanów chciało by mieszkać w niektórych polskich miastach gdyby tylko wiedzieli jak tam jest. My nie przegrywamy ze słabości fizycznej, przegrywamy mentalnie.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?