Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • No i marsz "stuletniego" Narodu wziął se i zdechł.
  Cała ta PiS-owska marszowa patriotyczna mistyfikacja musiała być zaplanowana już na kilka tygodni przed jej rozegraniem. Trzeba przyznać że zrobili to z wielką wprawą. Ludzie nawet nie bekną gdyż większość nie kuma a słupki poparcia skoczą PiS-owi do góry.
  Wyznam iż Bozia dała mi jeszcze troszkę siły i ostatnim latem, po bardzo długiej przerwie, wyruszyłem do Polski na dłuższą wycieczkę i wizytę. To co zaobserwowałem, wsłuchałem się w ludzi rozmowy, logikę myślenia i dusze Polaków zakrawało tylko na mój smutek. Tak tragicznie nie było nawet za PRL w PGR-owskich osiedlach. Nie będę o tym mówił bo tylko przykro.

  Marsz jak zawsze odbędzie się na zaprzańców i sprzedawczyków nutę
  a Polacy jak kiedyś tak i teraz będą szukali, tam gdzie nie ma, swojego zwycięstwa.

  PS; czy istnieje wolny kraj w którym władze ludziom zakazują celebrować wolności?
  Skradziony marsz...
 • @dr nowopolski 21:51:14
  Specjalnie zamieściłem oryginalną a nie pisaną wersje słów ambasadorki aby sobie posłuchać i samemu wyciągnąć wnioski.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Repsol 21:01:46
  Jak media potrafią być wredne i manipulować rzeczywistością można zauważyć na zgoła błahym przykładzie polskiej biegaczki Sofii Ennaoui.
  Przecież to media a nie zwykli ludzie wynarodowiają tą dziewczynę
  i zarzucają jej że nie jest Polką!
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • W zwiazku z wypowiedzią ambasador przy NATO.
  Tu znajdziecie oryginalną wypowiedz ambasadorki:

  www.youtube.com/watch?v=eKaFWV8RREI

  Proszę się wsłuchać (od 55 sekundy) i zauważyć że nigdzie nie padły słowa o ataku USA na rosyjskie wyrzutnie ani o "prewencyjnym zniszczeniu" tychże wyrzutni. Mowa tu o rozpoczęciu prac (wstrzymanych przez międzynarodowe umowy i dekrety) nad budową systemów przeciwrakietowych które były by w stanie zneutralizować te rakiety.

  Jak widać łatwo zapomnieć kto i jaka nacja trzyma główne media w swoich rękach oraz komu manipulowanie nimi się opłaca.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • hehe
  LEDy są dobre ale..... do hodowania sałaty.
  Hit czy kit? Prawda czy mit?
 • ... whatever people want
  Ten sondaż jest wykładnikiem politycznego zaangażowania oraz odpowiedzialności za państwo całego społeczeństwa. Przecież PO jak i PiS
  i inne te małe partyjki nie powinny już istnieć. Jak to mówią "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz". Ja w USA przynajmniej mam prawdziwą wersję kapitalizmu. Nikt tu nie oszukuje że jest jak nie jest, bogaty człowiek się bawi a mały na niego zapier....la i wymyślonym patriotyzmem tu nie otumani.
  Brawo PIS tak trzymać!
 • @Pedant 23:52:11
  "...twierdzenia, że Piłsudski w 1933 roku planował prewencyjny atak na Niemcy wraz z Francją,..." - nikt tego w takiej formie nie ujął. Nikt z Francją
  nic nie planował. Piłsudski ostrzegał i proponował prewencyjny atak z Aliantami na Niemcy lecz jego obawy wraz z propozycją zostały odrzucone.
  Co do "historyków", widzi Pan, włosy na głowie mi się jeżą co ci wszyscy "historycy " wypisują o naszych czasach 1980-tych nie mówiąc już o WWII. Ciężko pomyśleć jakie nieraz bzdury mogą wypisywać o czasach przedwojennych i WWI.
  Wojna 1920 - oczyma Wojtasa
 • @Pedant 21:24:03
  W latach 1970-tych o tym "starzy wojacy" pamiętający tamte czasy
  i samego Piłsudskiego także mówili. To nie jest zmyślone. Piłsudski wraz
  z pomocą "Aliantów" chciał rozbroić Niemcy lecz usłyszał od nich że się
  nie zgadzają bo nie ma żadnego zagrożenia i sprawa poszła innym torem.
  To nie jest zmyślone. To że Pan o tym nie wie nie znaczy ze to nie prawda.
  Wojna 1920 - oczyma Wojtasa
 • @AgnieszkaS 16:09:12
  Po zakończeniu WWI gdy Niemcy zaczęli wycofywać się z dawnych wschodnich obszarów Rzeczpospolitej powstała na tamtych terenach "pustka". To właśnie było powodem ekspansji Piłsudskiego na Wschód. Celem było przejęcie "niczyich" ziem należących kiedyś do Polski zanim nie zadomowią się tam Czerwonoarmiści.
  Co do wojny prewencyjnej z Niemcami to w 1933 roku, z powodu zbrojenia się Niemców, co było naruszeniem traktatów, J. Piłsudski wystosował apel do rządu Anglii i Francji aby ponownie zaatakować Niemcy w celu ich rozbrojenia. Zabiegi te nie spotkały się z aprobatą zachodu więc Piłsudski nie miał innego wyjścia jak zawrzeć układ o nieagresji z Niemcami.
  Wojna 1920 - oczyma Wojtasa
 • głupie spory
  Problemem oraz naszą dzisiejszą tragedią w całym tym sporze o Dmowskim i Piłsudskim nie jest to kto był wartościowszy lecz to że ludzie wzorują się na tych postaciach oraz ich "myślach" co powoduje iż nie umieją samostanowić oraz samodzielnie myśleć. Myśli innych z przed 100 lat przesłaniają im rzeczywistość. Prawda jest taka że wczoraj było wczoraj a dzisiaj jest dzisiaj i nie wszystko co było dobre wtedy będzie dobre dzisiaj. Ani jeden, ani drugi Ameryki nie odkryli bo mądrość jest uniwersalna i nie zależna od czasów. Polakom w dzisiejszej Polsce powinno się chcieć myśleć rzeczywistością bo inaczej znowu wciągną Polskę w tarapaty. Zostawcie ich w spokoju. Myślcie samodzielnie i o teraźniejszości a nie o tym co było.
  "....gdybym był wrogiem Polski..."
 • @kowalskijan584 22:45:39
  "zgodnie z polskim prawem" - właśnie... zgodnie z POLSKIM PRAWEM
  ale nie amerykańskim. Dla USA taki człowiek jest tylko i wyłącznie obywatelem USA niezależnie czy ma drugie czy trzecie obywatelstwo. Podobnie działa to w prawie polskim. Ani dla Polski nie jest się Amerykaninem ani dla USA nie jest się Polakiem. Każde z dwóch państw uważa człowieka jako wyłącznie swojego obywatela. Aby stracić obywatelstwo w jednym jak i drugim musi go zabrać Sąd Najwyższy. Przy czym rodowity, urodzony w USA Amerykanin nie może przyjąć innego obywatelstwa gdyż według przepisów automatycznie jest pozbawiony obywatelstwa amerykańskiego.
  Oczywiście to według ksiąg prawa. W praktyce na przykład żydzi amerykańscy robią sobie co chcą. Prywatnie zapisują się nawet do armii Izraela co według prawa jest jednoznacznym ze zdradą Państwa.

  Od strony patriotycznej i interesów państwa stworzonego na bazie także i etnicznej tak jak Polska jest to "poplątanie z zaplątaniem" oraz szkodliwe ze względu na dobro kraju oraz samych Polaków.
  Czy emigrant ma prawo wypowiadać się na tematy polskie?
 • @kowalskijan584 22:31:09
  Polska jak i USA nie uznają podwójnego obywatelstwa. Tolerują nowego obywatela na zasadzie "to twoja sprawa, dla nas jesteś już Polakiem (Amerykaninem). Podwójne obywatelstwo w naszym przypadku jest terminem tylko potocznym używanym przez nas emigrantów. Panu pewnie chodzi o utratę obywatelstwa polskiego gdy przyjmuje się obywatelstwo drugiego państwa co mówiąc szczerze było by najbardziej uczciwe. Tam gdzie przysięgasz tam jest twój dom.

  Amerykanka Tina Turner przeprowadzając się do Szwajcarii (?) i przyjmując tamte obywatelstwo była zmuszona oddać amerykański paszport.
  Czy emigrant ma prawo wypowiadać się na tematy polskie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:27:45
  "Przecież właśnie napisałem Ślepej Mańce, że ma prawo wyrażać swoje opinie, ale nie ma prawa wydawać sądów."

  Ależ ma prawo jeżeli robi to jako osoba prywatna w formie polemiki
  a Ślepa Manka to właśnie czyni. To czy osądy i polemika jest zgodna z prawdą lub logiczna to już inny problem. Każdy ma swoją "prawdę" dlatego ludzie o niej dyskutują.
  Czy emigrant ma prawo wypowiadać się na tematy polskie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:17:43
  :-))))))))))
  Czy emigrant ma prawo wypowiadać się na tematy polskie?
 • Moim zdaniem
  Czytając niektóre wpisy myślę że blogerzy mylą bezpośrednią ingerencję w sprawy polskie z dyskusją i punktami widzenia na sprawy polskie. Jestem przeciwnikiem uprawnienia Polaków do głosowania którzy mieszkają na stałe poza granicami Polski, w szczególności z podwójnym obywatelstwem, dopóki nie zamieszkają na stałe w Polsce. Jestem przeciwnikiem bezpośredniej ingerencji tychże Polaków na sprawy kraju. Nie mieszkasz w Polsce więc nie masz moralnego prawa bezpośrednio wpływać na życie Polaków w kraju (sam jestem emigrantem z podwójnym obywatelstwem).
  Dyskusja, opinia czy polemika o kraju z którego pochodzimy to prawo każdego Polaka i przeciwnikom tych rzeczy g....no do tego. Ślepa Mańka, jak każdy Polak, ma prawo dyskutować i wyrażać swoją opinię o Polsce lub o tym co się w niej dzieje.

  PS: Co do Pana Wojtasa to faktycznie niekiedy zachowuje się jakby mu nie tylko żona lecz także i teściowa kiedyś na odcisk stąpnęła. Stąd te czasami niesmaczne, bezpośrednio atakujące kobiety wpisy.
  Czy emigrant ma prawo wypowiadać się na tematy polskie?
 • @Lotna 20:17:21
  No widzi Pani, mimo że myśli iż to tylko żydów dotyczy sama potwierdziła że nie jest to rytuał religijny lecz prewencja przed powikłaniami w przyszłości i to dobrowolna. Nikt chyba nie myśli że wszyscy lekarze to żydzi? Tak, są pogłoski że jest to sposób na łatwiejsze zakamuflowanie się prawdziwych żydów w otoczeniu. No ale bez przesady. To co mnie śmieszy że w miarę "higenicznych" państwach takie zabiegi się proponuję i znajdują się na to chętni. To jest idiotyzm. Nie ma takiej potrzeby. Tak jak już pisałem, to nie jest wymysł żydów lecz potrzeba dawnych czasów i pomocny zabieg w utrzymaniu higieny w tych regionach gdzie jest to utrudnione. Gdzieś czytałem ze ludzi po tym zabiegu na dzisiaj jest nawet 200 milionów, szczególnie w Azji i północnej Afryce z Eurazją włącznie.
  Z tymi żydami ostatnio panuje jakaś psychoza. Jeb.... ich wszystkich.
  Polakom do życia są niepotrzebni.
  OBRZEZANIE JEST OBOWIĄZKOWE W 8 DNIU ŻYCIA
 • To jest nudne.
  Dajcie już spokój z tym "obrzezaniem". Po świecie chodzi zaledwie 18 milionów męskich i damskich "mośków" a robicie z ich kultu ich osobistą wyłączność. To nie są święte krowy mimo że za takich chcą aby ich uważać. Obrzezanie nie jest ich wynalazkiem. To prosty w dawnych czasach (przez tysiące lat) zabieg chroniący w ciężkim klimacie przed infekcją narządów płciowych u chłopców a co za tym idzie prawie pewną śmierć. Na terenach pustynnych zapobiega przed dostawaniem się ostrego pustynnego piasku pod skórkę powodując zatarcia a w efekcie infekcje. Na terenach wilgotnych i bagnistych chroni przed brudem i bakteriami powodującymi choroby infekcyjne jak i inne ciężkiego gatunku. Robią to do dzisiaj Arabowie, mnóstwo Hindusów, Chińczyków jak i Persów. Tak więc to nie jest wyłączność żydów lecz w dawnych czasach wręcz przymus jeżeli przy braku dostępu do higienicznych środków i czystej wody chciano przeżyć. Obsesja do żydów jest ich wodą na młyn a to raptem w skali świata 18 milionów różnej mentalności (dobrej i złej) ludzi.
  OBRZEZANIE JEST OBOWIĄZKOWE W 8 DNIU ŻYCIA
 • taka prawda
  Ja także czytałem o tym „specjalistycznym szkoleniu”. Jakim to trzeba być gospodarczym debilem i sprzedawczykiem aby coś takiego wymyślić. Nie będę się nad tym wywodził powiem tylko że USA za Clintona także sobie z Chinami współpracowali. Teraz Chiny pokazują im środkowy palec. Dostali technologie, dostali zastrzyk dla rozruszania przemysłu, myśl techniczną i zamówienia a teraz niech Ameryka pocałuje ich w dupę... jak taka głupia.
  No a przecież wystarczyło Chińczyków trzymać 10 lat do tyłu i wszystko było by dobrze.
  To samo czeka nas oraz dzieje się z gospodarczymi relacjami Polska-Ukraina. Poza tym nie mając swojej własnej historii zawsze będą nas o coś obwiniać, tak jak żydzi.
  „Kriuda” czyli Feliks Koneczny o Rusinach.
 • Bardzo ważny i potrzebny temat.
  Do skutków globalizacji światowego rolnictwa a co za tym idzie likwidacji lokalnego producenta żywności należy dodać automatyczne zmniejszenie różnorodności odmian produktów rolnych. To także jest negatywnym trendem dzisiejszej polityki. Duże farmy rolnicze ze zrozumiałych względów stawiają na ilość a nie różnorodność. Tak też
  dla przykładu w większości sklepów wspominając USA można kupić tylko 3~4 rodzaje papryk lub 3 rodzaje pomidorów. Ludzie powoli zapominają że oprócz tych sklepowych "kartoflanych produktów" jest jeszcze owoc
  i warzywo które jest inne niż komercyjne oraz smakujące jak to kiedyś dziadkowie opowiadali.
  To można zmienić wprowadzając na rynek między innymi sugestie autora oraz innych ludzi chcących się takim "małym ogrodnictwem" zajmować. Korzyści dla mikroregionów ogromne.
  Rolnictwo, ogrodnictwo a zdrowa żywność
 • przy okazji
  Chciałem tylko pośrednio odnieść się do nagłówków.
  Wszyscy powinni sobie zdawać sprawę że Rzeczpospolita to nie jest Polska. Polska może być częścią Rzeczpospolitej ale Rzeczpospolita Polską już nie jest. Mało Polaków rozumie tą różnice i powiela błędy. Albo chcemy Polski albo Rzeczpospolitej. Powinniśmy się w końcu określić.
  Rzeczypospolita, czy zwyciężyć zdoła?