Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • Dzielenie Narodu.
  Nie ma nic bardziej dzielącego Naród jak kontrowersyjni bohaterowie.
  Najpierw Kukliński a teraz jak to sama, niezmieniona jeszcze nazwa, wskazuje
  "wyklęci" czy gdzieniegdzie "przeklęci".

  Dodam jeszcze że zgadzam się z podsumowaniem w poście. Pały w ocenach świadczą tylko o nieznajomości tematu oraz politycznej głupocie opartej na błędnym pojmowaniu dobra Narodu oraz Polskiej Racji Stanu.
  22 lutego – prawdziwy Dzień Wyklętych
 • @babaraba 20:40:53
  Ponad 25 lat temu bylem z kumplem we Francji na 2 tygodnie. Zwiedzałem kraj samochodem i pociągiem od Lionu po Marsylie. Wrażenia bardzo pozytywne. Cisza, cieplutko, no i to życie po godzinie 20-stej.
  W Avignon niedaleko stacji był fajny barek z "wybiegiem". Po 23 godzinie przyjechało motorami 10 młodych ludzi. Zaparkowali przed barem, cztery piękne dziewczyny i sześciu chłopaków. Uśmiechnięci, zadowoleni, pełni wigoru i pozytywizmu. Wtapiali się w środowisko jako normalność.
  Jeżeli to taka Francja ginie to jest czego żałować.
  Co się dzieje we Francji i w USA - 19.02.2017.
 • @krzysztofjaw 20:28:50
  "Naprawdę to nie jest takie wszystko proste."

  Panie @krzysztofjaw, to jest bardzo proste że aż banalne. Nieproste to jest wyrzeczenie się niektórych dóbr i luksusów które to NWO i korporacje człowiekowi zapewniają. To tu cały pies jest pogrzebany.
  Czy tak naprawdę ludziom chce się być prawdziwie wolnym i sobą?
  To jest najważniejsze pytanie.
  CETA - koszmarne "uwładzowienie" korporacji ponadnarodowych
 • @
  Co się dzieje w USA? Hmmmm....., piękna pogoda. Zamiast zimy i mrozu dzisiaj będziemy mieli 24C (74F). Dzieciaki zabierają mnie na spacer po dzikim parku. Pogoda piękna więc mam nadzieję że przejdę bez problemu te 12 kilometrów. Potem wypijemy sobie po szklaneczce Jack Daniel's Tennessee Honey. Świetna sprawa, chce się żyć. :-)
  Co się dzieje we Francji i w USA - 19.02.2017.
 • mój pogląd na korporacje
  Nie czytałem postu bo za długi. Chce powiedzieć tylko jedno. Korporacje mogą cmoknąć się w tyłek jeżeli rząd czyjegokolwiek państwa nie wyrazi zgody na panoszenie się ich w kraju. To nie prawda że nie mamy wyboru. Mamy wybór i to dosadny. Żadna CETA-sreta nie musi mieć w Polsce mocy jeżeli rząd polskie jej tego nie da. Jeżeli o międzynarodowe stosunki chodzi to jest tylko i Polaków (rządu) sprawa czy przestrzegać będą durnych i obcych, niszczących kraj przepisów
  czy nie. Tak, to prawda, koncerny będą robić wszystko aby wywrzeć presje na Polskę. Od Polaków zależy czy częściowy brak "świecidełek" i wyrobów "chińskich" będzie tak dużą stratą aby zapiąć Rzeczpospolitą Polskę na postronek korporacyjnych mafii.
  Sprawa jest o wiele prostsza niż każdy myśli. To od Nas (rządu Polski) zależy co będziemy reprezentować. Nie lubicie korporacji i umów, bijcie we własny Rząd a nie w korporacje.

  PS: osobiście widzę to nieróżowo, rozprzedaliśmy Polskę dla świecidełek za Solidarności to sprzedamy ją także i teraz.
  CETA - koszmarne "uwładzowienie" korporacji ponadnarodowych
 • @Zbigniew Jacniacki 00:23:11
  "Obecna granica powstała po zjednoczeniu Niemiec 3 października 1990 roku, przed tą datą Polska graniczyła z Niemiecką Republiką Demokratyczną, a granica miała identyczny przebieg."

  Tak to można do usranej śmierci. Jeżeli komuś granice nie pasują to mogą je na wiecach kwestionować. Właśnie o tym była moja powyższa notka. Niemcy przegrali te ziemie bez-kondycyjnie. To ze chcieli by je odzyskać to inna sprawa. Od tego powinna odwieść polska Armia.
  Rosji i Niemcom jakoś nie przeszkadzały graniczne umowy i traktaty z Polska aby nasza ziemie zabrać. Tak wiec namolne dopominanie się o
  ponowne potwierdzenie granic jest w polskiej sytuacji głupotą i ukazywaniem słabości. Powtórzę jeszcze raz, większą szkodę sprawie robią sami Polacy niż inna sytuacja. Granice trzeba umacniać a nie biadolić ze ktoś, kto miał je przez ponad 80 lat w swojej krótkiej bo 174 lata historii może przyjść i nam kołki graniczne poprzestawiać. W taki sposób to my stracimy nie tylko "ziemie odzyskane" ale i Warszawę i Kraków. To właśnie do "polskich patriotów" nie dociera.
  Czy Polacy powinni potraktować Ukraińców jak Niemców ???
 • za poruszenie tematu *5
  Bardzo dobrze że porusza Pan ten temat. Człowiek człowiekowi nie jest równy, nie mówiąc już o "Polak Polakowi" czy "polski Żyd polskiemu Żydowi". Czy taką samą równością potraktujemy kilkunastu Żydów, polskich oficerów wojny Września, którzy na ziemiach wschodnich zostali
  zamordowani przez innych polskich Żydów tylko dla tego że oficerowie ci uważali się za Polaków i walczyli za Polskę?
  Moim zdaniem problem na dzień dzisiejszy, zważywszy że w Polsce żyje około 3~4 milionów Polaków mogących śmiało podawać się za Żydów"
  jest olbrzymiej wagi i znaczenia. Ktoś usilnie chce skłócić i nas poróżnić
  aby tak sztucznie stworzonych "wyrzutków społecznych" przeciwstawić Polsce i Polakom. Ktoś na siłę i dla swojej agendy chce zabrać im polskość.

  PS: mój kolega, Polak, mający trochę krwi żydowskiej, został zaszczuty przez własne otoczenie w którym się wychowywał i bawił. Otoczenie które bez żadnego powodu zanegowało jego polskość. Człowiek w sercu ma ranę która nigdy się nie zabliźni. Polak Polakowi może obrzydzić Polskę a co mówić Polak czującemu się Polakiem polskiemu Żydowi.
  Dobry Żyd to… polski Żyd
 • @Zbigniew Jacniacki 15:37:07
  "Granica zachodnia uznana?"

  Oczywiście że uznana a także politycznie zaklepana. W roztrząsaniu "niejasnej" sytuacji "ziem odzyskanych" wiedzie prym nie kto inny jak sama zidiociała grupa mianujących się jako "polscy patrioci". To oni robią więcej problemów niż Steinbach. Faktem jest jednak że nic lepiej granic
  nie zabezpiecza jak własna Armia. Gdybanie o suwerenności terenów zachodnich jest tak samo groźne jak militarne zagrożenie. Granice zostały ustalone i powinna panować zasada "won" a nie dyskusja o domniemanych "właścicielach". Prawa niemieckie skończyły się po rozpoczęciu i bezwarunkowej kapitulacji Niemiec w WWII.To nie są ziemie Królowej Bony Sforzy we Włoszech które gwoli prawdy prawnie nawet dzisiaj należą się Polsce. To są ziemie oryginalnie polskie które przez biegi dziejów zostały oderwane od macierzy. Na tym dyskusja powinna się kończyć a zaczynać debata o budowie lepszego jutra dla tego obszaru.
  No ale tego "polscy patrioci" nie rozumieją. Inni "patrioci" sprowadzają obce wojska które automatycznie już tylko poprzez swoją lokację w razie draki dzielą Polskę na niemiecką i rosyjską.
  Dla Polski najgorszym wrogiem była, jest i będzie "patriotów" głupota.
  Czy Polacy powinni potraktować Ukraińców jak Niemców ???
 • @
  Temu Tokarskiemu przydała by się "maść na pryszcze" bo bidok na krytykę wielce wrażliwy i mu skórę obłażą. Mnie także niedawno zbanował. To już drugi. Pierwszy zbanował mnie cztery lata temu. :-)
  "Zamach oświęcimski"...czyli nie wystrzelone poduszki...
 • do przemyślenia
  Czy widziała Pani telewizyjne reklamy z głupimi kobietami w tle? Nie.....?
  No bo ich nie ma. W reklamach można spotkać tylko głupich facetów.
  O wartości kobiet we współczesnym świecie
 • @ireneusz 15:05:50
  przecież to sarkazm. :-)
  Jak Niemcy chcą odebrać Polsce Ziemie Zachodnie ?
 • @
  Świetnie dobrane pierwsze zdjęcie (to z kwiatami). Idealny atrybut Polaka.
  Co wolno Polakowi, aby nie przestał być Polakiem ?
 • @
  Prawda jest taka ze posty jak ten przynoszą Polsce więcej szkody
  niż pożytku.
  Co do granic, żadne umowy lub papierki a przede wszystkim
  "good will" nie zabezpieczają granic lepiej niż duża polska armia z możliwością zaciągu milionów rezerwistów. Papier przyjmie wszystko
  a fizyczna siła jest zawsze zaporą na sąsiadów zapędy. No ale my mamy
  6 tysięcy Jankiesów do obrony naszych granic. Nikt nam już nie dokopie.
  Jak Niemcy chcą odebrać Polsce Ziemie Zachodnie ?
 • @
  Przymusowe szczepienia i to tylko okręgowe uzasadnione są jedynie w przypadku szerzącej się epidemii. Reszta powinna być udostępniona lecz szczepienia powinny odbywać się za dobrowolnością. Dzisiejszy przymus jest niczym innym jak biznesem i nic humanitarnego w tym nie ma.
  Czy Pan Jezus kazałby szczepić dzieci?
 • @Nibiru 19:21:57
  Wrogom??? A przepraszam bardzo ale Polacy wrogów w tej burdzie nie mają i powinni być jak najbardziej neutralni.
  „Każdy z nas chciał zemsty”
 • Hmm...
  Nie wiem czy ten post dobrze zrozumiałem ale autorowi chodzi chyba o to że Polacy wyłamują się z ogółu i łamią przepisy narzucone odgórnie. Robią to samowolnie uprzednio nawet nie sprawdziwszy regulaminu z władzami.
  Wniosek z postu płynie taki że Polacy powinni do danego państwa się dostosować a nie budować tam na obczyźnie swoją Polskę mimo iż była by ładniejsza od otaczającej obcej szarości.
  Sair fecht
 • Taka to polityka... ich mac.
  Pamiętacie krótką komedię z Charlie Chaplin jak robił biznes na wstawianiu szyb w oknach? Wypuszczał przed siebie dzieciaka który tłukł kamieniami szyby. Po nim jak zbawca nieoczekiwanie pojawiał się szklarz Chaplin.
  "Ród" Kaczyńskich w przeszłości zajmował stanowiska Prezydenta Warszawy, Premiera jak i Prezydenta Polski. Ich "zasługi" są przeogromne, od Lizbony aż po Serbię i nikt nie wie kiedy to wszystko się posprząta. No ale mamy "szklarza" Jarosława który to wspaniałomyślne próbuje troszkę sprzątać.... po sobie i swoim "rodzie".
  Kto jest moim bohaterem i dlaczego Jarosław Kaczyński?
 • @Tiamat 04:28:23
  "Konstytucja USA wyraznie mowi o stosunkach miedzynarodowych a wiec dotyczy nie tylko USA"

  Konstytucja USA dotyczy tylko USA a także amerykańskiej polityki względem innych krajów. Jest prawem tylko i wyłącznie dla Amerykanów. źle Pan to opisał. To że sędzia jest Republikaninem dużo jeszcze nie mówi. Ja także jestem bliżej poglądów republikańskich jednak osiem lat temu nie dość że głosowałem ale także i czynnie uczestniczyłem w kampanii na rzecz Hilary Clinton. Takie wtedy były realia i ogólne dobro Ameryki. "Ktoś" jednak podłożył "świnię" z wątkiem rasistowskim w tle. Dlatego też Clinton nie wygrała. Od razu zastrzegam iż Hilary dzisiaj to nie ta sama polityka co osiem lat temu. Wszystko powywracane jest do góry nogami.

  Najwyraźniej chodzi Panu o Artykuł III Konstytucji.

  http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/konst/usa.html

  No cóż, papier wszystko przyjmie. Na przykład polska Konstytucja jest jak ścierka którą każdy przynajmniej co 10 lat poprawia i zmienia, potem wyciera nią gębę. Taka to prawda.
  Co się dzieje w USA - 05.02.2017.
 • @zygmuntbialas 00:15:07
  :-) wiem że zajmował się Pan tą sprawą i to dość obszernie ale tej nowinki Pan nie pisał gdyż prawdopodobnie nie wiedział.

  Informacje o tej firmie są pobieżne i tak naprawdę nikt dokładnie nie wie co ona robi. Ciekawskim podpowiem iż jeżeli budujecie PC od podstaw i wpiszecie do systemu program blokujący większość Akamai IP i gdy pierwsze razy podłączacie się do stron , najczęściej amerykańskich, wszystko działa poprawnie i bez zarzutu. Oczywiście do czasu gdy ktoś
  nie namierzy że łączycie się z tą stroną ponownie. Wasz IP w połączeniu z nią zostaje zablokowany dopóty, dopóki nie odblokujecie Akamai IP przez który od tej pory wszystkie połączenia będą bezwzględnie przechodzić :-).
  Co się dzieje w USA - 05.02.2017.
 • @zygmuntbialas 22:39:56
  "... USA prezydent może wydawać decyzje prezydenckie, pod warunkiem, że nie łamie konstytucji."
  Konstytucja amerykańska jest dla Amerykanów a nie obywateli innych narodowości. Nawet jeżeli człowiek ma tzw. "podwójne obywatelstwo" gdyż przyjął amerykańskie także może być z kraju wydalony. Co więcej, sędziowie w sprawie dekretu nie mają nic do gadania gdyż prawo amerykańskie nie tyczy innych narodowości poza granicami USA a wyłącznie działa na obszarze w granicach USA. Jak wszyscy w USA wiedzą, gdzie diabeł nie może tam "lojera" pośle" To co się wyprawia jest wielką szopką. Gdy Obama wygrywał wybory Republikanie nie odstawiali takich idiotyzmów jak lewacy dzisiaj. Kogoś musi to naprawdę bolec.

  Co do wspomnianego zamachu 9/11, dodam nowinkę gdyż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę iż w pierwszym samolocie katastrofy w NY leciał założyciel i właściciel Akamai Technologies.inc. Firma ta jest odpowiedzialna za przepływ ponad 30% światowych informacji w necie. W USA jest cichym molochem IT i przepływu informacji.
  (przynajmniej takie informacje z katastrofy do mnie dotarły)
  Co się dzieje w USA - 05.02.2017.