Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • taka prawda
  Dopóki Polacy nie pokażą groźnej, zaciśniętej pieści swojemu własnemu rządowi dopóty oni będą pod stołem sprzedawać Polskę. Sytuacja nie tylko jest groźna ale także i ubliżająca honorowi Polaków. Od kilku lat trąbie jak by rzucał grochem o ścianę ze to nie Żydzi lub USA są temu winni i dla Polski groźni lecz polskie rodzime i rządowe warcholstwo i sprzedajność. To tu Polacy mają problem a nie poza granicami!

  PS: coś jest nie tak z ustawieniami Neon24.
  Zdrada i co dalej?
 • @
  Bardzo interesujące.
  Panie prezydencie, nie jesteśmy judeo-chrześcijanami?
 • moim zdaniem
  Dlaczego Polska jest słaba? Bo poprzez zabory a także i losowe, niezależne od nas zawieruchy, wojny i okupacje uzależniające nas od
  obcych i ich ideologii. Poprzez sztuczne wymuszanie pokazowego patriotyzmu do PAŃSTWA i defraudację patriotyzmu innego jakim jest przywiązanie do miejsca i ziemi, tak naprawdę zapomnieliśmy o najważniejszym. Zapomnieliśmy po co jako indywidualne osoby żyjemy. Żyjemy bez celu lub wyolbrzymiając wyimaginowany przez nas lub medialną propagandę cel co zaślepia naszą prawdziwą rolę na tej ziemi.
  Nie pozwala to nam być i działać w tym miejscu gdzie się urodziliśmy,
  gdzie żyjemy. Wrogowie byli i będą ale nasz problem siedzi w nas samych.
  Nie pozwala to nam być KIMŚ a kto nie czuje gdzie specyficznie są jego korzenie KIMŚ być nie będzie chociażby pozjadał wszystkie rozumy.
  Dlaczego Polska jest słaba?
 • @zadziwiony 17:56:42
  No wiesz, obudzą się dopiero wtedy gdy przeciwnika kule, śmiertelnie przeszywając ciało trzymającego na rekach matki dziecka, zabiją tą kobietę. Kto będzie wiedział czy ta kobieta to nie ukrywający się za dzieckiem żołnierz? Do tego dojdzie.
  Na wzmocnienie aktywności NATO Rosja i Białoruś odpowiedzą
 • Jako smutna ciekawostka.
  Amerykanie przeprowadzili sondaż w różnych narodowych Armiach i porównali do badan z II wojny światowej. Okazuje się iż podczas ostatniej wojny żołnierze strzelając w 28% robili to świadomie z myślą aby zabić przeciwnika. W dzisiejszych latach procent ten wśród sondowanych żołnierzy wyniósł 98%. Z wielkim strachem możemy sobie tylko wyobrazić do jakiego rozlewu krwi mogło by dojść przy wybuchu następnej wielkiej wojny. Dodając do tego wcielanie kobiet do Armii jako żołnierzy frontowych, co eliminuje etos kobiety i matki zarówno przy okupacji jak i na froncie, przekształcając je w zwykły target, następna wojna naprawdę może być "śmiertelnie brzydka".
  Na wzmocnienie aktywności NATO Rosja i Białoruś odpowiedzą
 • @Jwu 09:21:29
  To nie retoryka usprawiedliwiająca lecz zarzut w stronę tych właśnie ludzi o których Pan wspomniał. Oni by to zrobili bez wahania.
  Ukraińcy do domu?
 • moim zdaniem
  Nie wydaje mi się aby za tym się krył jakiś mistyczny plan zaszkodzenia Polakom. Po prostu, do rządów dorwała się "elita" a na rynku giełdy i ekonomicznym grasują "popegeerowskie" polskie biznesmeny i Dyzmy.
  Nikt w kontekście dobra Polski i jej przyszłości nie myśli. Przy tak biernej postawie polskiego Narodu, gdyby nie było Ukraińców te debile ściągnęli by nam na głowę 1.5 miliona Filipińczyków. Taka to cała prawda.
  Ukraińcy do domu?
 • @K54 20:08:25
  :-) Po pierwsze ja także jestem Polonia. Po drugie, ależ oczywiście że nas dotyczy. Nigdzie nie mówiłem że nas nie dotyczy. Prawo to jednak nie jest prawem polskim i Polski według żadnego prawa to nie obowiązuje. Teraz jednak wszystko zależeć będzie od polskiego rządu czy będzie sprzedajny oraz od samych Polaków czy właściwie w Polsce na te obce i wrogie ustawy zareagują. Tylko od Polaków i Polski zależy a nie od USA czy żydzi będą Polskę okradać czy nie. Taka jest cała prawda i trzeba to sobie głośno powiedzieć. Tylko Polacy mogą sprzedać swój własny kraj. Wróg może na nas jedynie militarnie napaść. Tej prawdy wszyscy jednak unikają jak ognia. Lepiej jest wmówić sobie samemu że to nie ja to oni aniżeli bić się w pierś "moja wina". Prawda jest diametralnie inna. Jeżeli coś się stanie i żydzi nas jeszcze więcej niż to było okradną, będzie to Polaków mieszkających w Polsce wina. Innej prawdy nie ma.
  Różne koncepcje działań Polonii wobec Just Act 447
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:53:17
  Absolutnie nie kpię i nie żartuje. Polacy nie uciekną od odpowiedzialności. Wszystko jest w rodaków rękach i nikt nic za nich nie zrobi. Jeżeli nie będą chcieli przejąć sterów we własnym państwie nawet gdy trzeba będzie upuścić trochę krwi niech nikt się nie dziwi że obca hołota po salonach się peta! Co do USA, tu Amerykanie tym się nie przejmują. Ja także tym się nie przejmuje kto tym krajem rządzi. Większości jest wszystko jedno kto nimi rządzi ale dla tego że jest to kraj emigrantów i żadnej "pradziadów czy ojcowizny" tradycji tu nie ma. Tak więc porównywać Polski i USA nie należy.
  Inne państwo, inne wartości i inne obyczaje.
  Różne koncepcje działań Polonii wobec Just Act 447
 • dodatek do mojego pierwszego wpisu
  Dodając do mojego pierwszego wpisu, ponieważ to Izraelici (Żydzi) trzymają polską deweloperke w rekach, zobaczycie że zrobią wszystko aby za 5~15 lat uznać iż bloki z wielkiej płyty muszą być rozebrane gdyż zagrażają życiu ich mieszkańcom. Ponad 10 milionów ludzi będzie musiało
  się z bloków wynieść i szukać innego zakwaterowania, kupując u tychże żydów oczywiście nowe mieszkania. To jest dopiero tragedia i przewałka a nie jakieś tam obce, nieprawomocne w Polsce ustawy. Niedługo, wprowadzą także podatek katastralny po którym nawet do 10% ludzi po prostu zbankrutuje gdyż nie będzie ich stać na utrzymanie domów czy też mieszkań. W Polsce naprawdę jest co robić.
  Różne koncepcje działań Polonii wobec Just Act 447
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:59:53
  Mam rację Panie Ruszkiewicz. "Gdybyśmy mieli polski rząd" - to go zorganizujcie. Ameryka czy Izrael na pewno tego za Polaków nie zrobi.
  To że więcej Polaków będzie o tym wiedzieć, przy biernej ich postawie,
  nic nie zmienia. To o czym piszę nie jest moją megalomanią, to jedyna prawda. Każdy może sobie pisać ustawy jakie chce. Na to mamy najmniej wpływu. To od polskiego rządu i Polaków zależy czy będą podporządkowywać się obcym prawom jak zwykli tchórze i wasale.
  No ale kto wie, może Polacy wolą dostać amerykańskie wizy gdzie ogólnie rozpatrując standard życia zwykłego śmiertelnika jest gorszy niż w dzisiejszej Polsce w zamian za własną podległość niż być panem w swoim domu.
  Różne koncepcje działań Polonii wobec Just Act 447
 • taka to prawda
  Każda nieoficjalna czyli nierządowa próba Polaków przeciwstawienia się
  jak by nie było amerykańskiej a nie polskiej ustawie powoduje skutek odwrotny czyli złudnie uznaje iż ustawa amerykańskiego prawa 447
  "tak jakby" obowiązuje obywateli Polski jak i suwerennej Polski czyli suwerenne państwo polskie podlega prawu amerykańskiemu. Jest to kompletny absurd. Tak zachowują się państwa i narody podległe.
  Tu nie ma o czym rozmawiać. Ustalenia amerykańskich sądów obowiązują tylko w USA a jak komuś coś się nie podoba niech Polskę zbombardują.
  Każdy może sobie pisać co chce i do woli. Nie wiem czy Polacy to zrozumieją ale to polski rząd ma w tym temacie ostateczne słowo. Musi, za wolą narodu powiedzieć amerykańskiej ustawie "WON". To nie jest prawo polskie lecz innego państwa. To tu powinno postawić się nacisk.
  To rząd polski nie powinien współpracować jako podmiot podrzędny prawu USA. Nie chcecie acta 447 pokażcie pięść w stronę polskiego rządu a nie skomlecie bo ktoś tam coś tam w obcym gabinecie wymyślił. To w Polsce rozgrywa się rozwałka kraju. Zdecydowana większość deweloperki należy do firm izraelskich, woda należy do firm izraelskich. Nawet parki wodne i rozrywki należą do firm izraelskich które drenują polskie pieniądze do Izraela a wy zawracacie sobie dupę jakąś tam ustawą która w Polsce nie obowiązuje. "Wyczyśćcie" polską ziemie a obcym i to wrogim ustawom pokażcie środkowy palec. Tak powinni postępować ludzie
  wolni i suwerenni.
  Naciski Poloni? kamaaaaan....
  Różne koncepcje działań Polonii wobec Just Act 447
 • taka to prawda
  Powiem krótko, z Niemcami jakoś sobie radzimy, z Rosją jakoś sobie radzimy, do jazgotu Żydów już się przyzwyczailiśmy, z Ameryką Polska
  sobie jakoś poradzi ale... z Chinami sobie nie poradzimy. Każdy kontakt z tym państwem jest napiętnowany najwyższym ryzykiem. Większość ludzi tego nie rozumie ale jeżeli wpadniemy w "łapy" Chin będzie już po Polsce.
  Czego boją się USA i UE?
 • ?
  Czyli mówi Pani że to Amerykańców wina że pustoszeją kanadyjskie lasy bo Kanada sprzedaje im swoje własne drewno?
  Liść Łopianu
 • @Pedant 19:10:30
  No to więc jeżeli sobie już wszystko wyjaśniliśmy to waćpan daj ściska,
  jak Breżniew z Honeckerem. :-)))))
  CPK, port i Via Carpatia wzmocnią NATO i stąd furia Moskwy
 • @Jasiek 19:07:24
  Niedawno pod postem o CPK załączyłem wyjaśnienie. CPK nie jest dla dobra społeczeństwa lecz dobra kilku łobuzów i reszty czyli obcych.
  Polakom podsuwa się ich własną megalomanie i rodacy w to wierzą a inni
  na rachunek Polaków z tego korzystają.
  CPK, port i Via Carpatia wzmocnią NATO i stąd furia Moskwy
 • Ja, rosyjski troll.
  Mimo że nie mam nic do gadania jestem absolutnie przeciwny budowie CPK.
  Czy to znaczy że jestem rosyjskim trollem?
  CPK, port i Via Carpatia wzmocnią NATO i stąd furia Moskwy
 • @Andrzej Tokarski 10:52:12
  To właśnie są niektóre utrudnienia i uczucie braku bezpieczeństwa o których wspominałem. Nikt nie będzie ryzykował swojej przyszłości lub zwykłego kłopotu za przysłowiowego "złocisza" bo o takie sumy przecież chodzi.
  Cierpienie Maxa przekracza wszystkie granice
 • @ewinia 22:42:25
  Tak proszę blogierki. Nie jedna osoba umiera. Obcy jest zawsze obcy
  i tylko od dobrej woli zależy czy pomożemy czy nie. To co mówiłem o trudnościach z wpłacaniem podtrzymuję i jestem o tym przekonany. Tylko i wyłącznie od trudności i braku zaufania czyli bezpieczeństwa wpłacającego zależy czy osoby chcące pomoc pomogą. To co niektórym wydaje się łatwe dla innych jest skomplikowane. Jeszcze raz powtórzę, jeżeli ktoś chce dać 1 zł i natrafia na zawikłania a nawet lęk przed scamem lub złodziejami tożsamości o kant dupy potłuc taką pomoc przez która pomagający będzie cierpiał. To jest głównym powodem obojętności ludzi. My z żoną pomagamy potrzebującym obcym rodzinom w Polsce i wiemy na czym te trudności polegają.
  Zanim postanowimy wesprzeć czasami kontaktujemy się nawet z Policją czy zła sytuacja naprawdę istnieje. Czasami wysyłamy do rąk rodzin nam obcych potrzebujących łącznie nawet 10 tyś zł rocznie.
  Ogłoszenie "Jasiek umiera, dajcie złocisza na numer xxxx" nie jest właściwym sposobem załatwiania tych spraw. To musi być uproszczone,
  czytelne jak i bezpieczne. Dokonać tego można różnymi sposobami.
  Wyjść trzeba jednak z inicjatywą.
  Cierpienie Maxa przekracza wszystkie granice
 • @
  Czy zna Pan nazwiska Przesłuchującego z NKWD i Przesłuchiwanego? :-(
  Nie pozwolę na zagładę narodu polskiego...