Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @interesariusz z PL 09:28:23
  :-) Przecież "kamieniołomy" zaznaczyłem cudzyslowiem. Nie chodziło mi o karę w postaci pracy w kamieniołomach lecz pracy która zmusi więźniów na zapracowanie na samego siebie i odciążenie podatnika. W dzisiejszym prawie to podatnik ponosi koszty związane z uwięzieniem skazanego. To powinno być w jak największym zakresie zmienione. Dlaczego karać także podatnika i ogół za czyny kryminalisty? Niech na swoje utrzymanie zarobi sam.
  Czy jesteś za przywróceniem kary śmierci w Polsce?
 • ciężka decyzja
  Ciężka sprawa z tą karą śmierci. Chciało by się powiedzieć że TAK ale serce boli. To co chciałbym widzieć to przysłowiowe "kamieniołomy" dla skazanych a nie ciepłe wyrko w pierdlu na koszt podatnika. Kto to słyszał aby podatnik ponosił koszty wyżywienia, spania i opierunku bandziorów!

  PS: Byłem kiedyś świadkiem zdarzenia gdy moja ciotka zabiła z akwarium jedną większą rybkę gdyż jej ulubioną mniejszą zjadła. Po pół roku sprzątając wszystkie pod akwarium zakamarki znalazła tą swoją ulubienicę.
  Biedula pewnie wyskoczyła na wolność i bez wody uschła.
  Szkoda tej większej rybki, ładna była.
  Czy jesteś za przywróceniem kary śmierci w Polsce?
 • Na dzisiaj mamy ważniejsze sprawy niż rozmowa o ginącym demograficznie państwie.
  Pisze Pan o Rosji i nawet jeżeli to prawda a nie abstrakcja to i tak nie ma pan na to wpływu. To jednak na co ma wpływ pozostawia bez odpowiedzi.
  Dlaczego Pan nie pisze o naszych przyziemnych sprawach? Czy już prawie pewna wiadomość że w razie draki i wojny z Iranem Polska będzie w niej uczestniczyć także i militarnie nie trwoży pana i nie przekierowuje zainteresowania na dzisiaj ważniejsze dla Polski sprawy niż bełkot o Rosji?
  Jakie Pan zajmie stanowisko w stronę rządu i PiS w razie jakiegokolwiek udziału Polski w ataku na Iran?
  Czy Rosja przejmuje kontrolę?
 • @zbig71 23:12:19
  ....eeee tam, kartofelków bez tłuszczu nie lubisz? Uwierz w swoje siły.
  W pierwszym roku kartofelki a w drugim już i warzywa się znajdą. Na trzeci to i świeży kurczaczek będzie :-). Co jak co ale przetrwanie Polacy opanowali do perfekcji.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @zbig71 20:43:06
  :-) wizy tu są czymś w naszych myślach umownym a zarazem namacalnym. To złudna chęć wyjazdu do wyimaginowanego lepszego świata nas niszczy. Każdy psycholog zna działanie tych uczuć które blokują w człowieku chęć działania pod groźbą utraty czegoś wielkiego, urojonego. W tym przypadku nie pozwala nam to na zerwanie stereotypów i wzięcia spraw w swoje ręce.
  Czy myślicie gdy rząd postawił by się mocno Ameryce wojska USA by na Polskę napadły? Praktycznie niemożliwe. Czy myślicie gdyby Polacy wywalili ostatnio na zbity pysk Ambasadorkę Izraela i kazali im iść precz stracili byśmy niepodległość? Absolutnie nie. Doszło by do tymczasowego embarga które by nam odebrało "cukierki" a więc mocniejsze mieli byśmy zęby.To złuda i brak odwagi powiedzenia dość bo coś można stracić nie pozwala na działania. Obawiamy się że Niemcy zabiorą nam zachodnie ziemie a Amerykanie na to nie pozwolą. Tak jak już pisałem, słychać już legalne ciche obwieszczenia że Trump chce wyjść z NATO więc to żadna nasza obrona. Przyjdzie czas że będą nas szantażować 447 bo jak nie to damy was Niemcom. Granic strzeże mocna armia której nie mamy a nie jakieś układy czy traktaty. Wystarczy 500 tysięczna z kałachami armia i 2.5 miliona rezerwy w obwodzie a Niemcy ani Rosja nie chcieli by nawet o tym myśleć. Za biednej komuny mieliśmy wojska więcej. Polakom ani USA ani Izrael do życia nie jest potrzebny a wręcz odwrotnie. Wszystkie te problemy i ich rozwiązanie siedzą w naszych zablokowanych "głowach". Boimy się stracić czegoś czego nie mamy a tak nazywają się złudzenia.
  Mamy jednak jeszcze państwo i wolność więc spieszmy się aby tego
  nie utracić.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @Krystyna Trzcińska 20:02:48
  O czym ten pani ostatni wpis świadczy? O tym że Żydzi to wielki i potężny lud a inni przy nich to same ogórki. Nawet przez Polskę przechodzili wiec i może to prawda że Polacy zeszli wtedy z drzewa. Dziwne tylko bo 10 lodów jest zaginiona a żydzi wiedza o nich wszystko... i mapy rysują.
  Tak więc, po tak sukcesywnym propagowaniu przez panią żydostwa czy pani jest ZA czy PRZECIW bo już nie pojmuję.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:16
  :-) Wizy to symboliczna sprawa. To dzisiejsza mentalność Polaków.
  Gdy rodacy pozbędą się tego pożądania to i embarga nie będą dla nich straszne. Wtedy pozbędą się z kraju wroga. Wizy mają więcej z naszą świadomością wspólnego niż ludziom się zdaje. Jest to wszczepiona w nas świadomość raju za wodą a prawda jest taka ze wielu Amerykanów chciało by mieszkać w niektórych polskich miastach gdyby tylko wiedzieli jak tam jest. My nie przegrywamy ze słabości fizycznej, przegrywamy mentalnie.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @lorenco 18:20:48
  Bibi niedawno powiedział że w niedługim czasie przejmą Golan.
  Nie zaprzestaną także ataków na wojska Irańskie a Trump oficjalnie zaczął pobrząkiwać że możliwe iż USA niedługo mogą wyjść z paktu NATO.
  Co to oznacza dla Polski zważywszy na trwające już ponad 20 lat idiotyczne działania polskiego rządu nie muszę nadmieniać.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @
  Przegrywamy, przegrywamy. Dopóki Polacy będą usilnie zabiegać o amerykańskie wizy będą względem syjonizmu na przegranej pozycji.
  Gdy przyjdzie oświecenie i Polacy zrezygnują z tego "zaszczytu"
  poczują się wolni a wolny człowiek może czynić wielkie rzeczy.
  Przegrywamy, czy wygrywamy z syjonizmem?
 • @zbig71 16:16:01
  Czego chcesz się dowiedzieć? Ja mogę pomóc. USA jest już praktycznie przejęte przez garbatych. Bez lojalki względem ich interesów już praktycznie nie można być nawet politykiem. Co to znaczy dla Polski? Koszmar!
  Czy nie będzie można już ścigać ukraińskich nacjonalistów?
 • @Rebeliantka 14:44:15
  Nowelizacja była jak najbardziej potrzebna. Podawała by specyficzne konkrety za które można by było konkretnie ścigać. To jednak jak widać
  nie było PiS-owszczykom na rękę. Trzeba było ludzi pogłaskać bo się burzyli wiec "coś tam" nabazgrali.
  Po hucpie z ustawą z żydami ja już IPN i ludziom z "rządu i okolicy"
  nie wierzę.
  Czy nie będzie można już ścigać ukraińskich nacjonalistów?
 • moim zdaniem
  Moim zdaniem jak najbardziej trafne. Przestańcie na chwilę myśleć o Banderze i skupcie się na samych wyrazach i ich znaczeniu. Na przykład "ukraiński nacjonalista" nie jest absolutnie określeniem człowieka miłującego
  Banderę i zarzynanie Polaków. Może być normalnym człowiekiem który jest zwykłym ukraińskim patriotą który chce dobra Ukrainy i jej narodu. Ustawa IPN powinna być ścisła, to jednak dla tchórzliwych ludzi było za wiele. Określając dokładnie o co chodzi narazili by się na szwank i "perturbacje". Tak więc zamydlili temat aby go w najbliższym czasie spuścić do "lochu".
  Czy nie będzie można już ścigać ukraińskich nacjonalistów?
 • @lorenco 00:14:28
  Zgnoił się i to niewyobrażalnie.
  Czasami rodacy mówią że to nie ja to rząd. Nikt za granicą tak na to nie patrzy. Co rząd robi na naród przechodzi. Odpowiedzialny jest cały naród
  Polacy już nie wjadą do Iranu
 • @ikulalibal 23:50:59
  Chciałbym bajdurzyć ale tak nie jest. O Polsce i jej sytuacji chcesz rozmawiać? Szczaw i mirabelki i nic więcej. Ludzie fajnie się budują, stawiają nowe domy a w polskim Polin czy polskim Reichu także można żyć. Ot i cała prawda o Polsce i Polakach.
  Polacy już nie wjadą do Iranu
 • @lorenco 23:17:24
  Polacy nie mają wiz do USA i jakoś żyją więc przeżyją i te irańskie wizy.
  Tu nie o głupie wizy chodzi ani o ich pogróżki a o wstyd przed samym sobą
  i godność. Jedne łachmyty kazali polskim żołnierzom brać udział w haniebnej wojnie z Irakiem i okolicą. Drugie łachmyty pozbawiły nas godności w oczach ostatniego przyjaznego państwa i narodu w tamtym terenie jakim był Iran. To będzie boleć i to przez dziesiątki lat.
  Co do potrzeb, Iran stoi na pograniczu prawdziwej wojny z Izraelem i USA
  więc każde państwo które jest chociażby tylko mu życzliwe jest teraz Persom na wagę złota. Gdyby nie Rosja która w razie czego będzie musiała się wycofać i się wycofa, sytuacja Iranu podobna jest do Polski z Września 1939 roku. To tylko perska duma trzyma ich głowę do góry a nie siła.
  Polacy już nie wjadą do Iranu
 • przykre to
  Prawdę mówiąc w dzisiejszych czasach i sytuacji to przyjazna Polska bardziej jest potrzebna Iranowi niż odwrotnie. Nie zmienia to faktu że polski rząd zrobił z Polski i Polaków świnię a to odbije się w świecie szerokim echem.
  Przypomnicie sobie moje słowa że pierwsi po Iranie wypomną nam to żydzi!
  Polacy już nie wjadą do Iranu
 • za ten wpis *1
  Człowieku, ty tym wpisem tak samo siarczyście gnoisz Polskę jak ci żydzi!
  Gnojenie naszej KILKUSETLETNIEJ historii bo ci się szlachta nie podoba służy tylko i wyłącznie naszym wrogom. Od czasów zaborów po dzień dzisiejszy
  prawie wyrżnięto nam inteligecje i jej narybek. Powiedz Polakom że Rzeczpospolita, jej historia i chwała to "h...j" a wtedy już naprawdę
  ludziska nie będą mieli nadziei w polskości. Ty chcesz Polskę chronić przekrzywiając i wymazując z pamięci jej dzieje? Nie doczytałem do końca postu bo mnie odrzuciło.
  Zamach na Polaków, nie na Adamowicza...
 • namawiam do obejrzenia
  Wszystkim Polakom polecam jako "musisz zobaczyć" urywek ostatniego, ósmego odcinka serialu "1983" z Netflix miedzy ~ 45 a 47 minutą. Jest to rozmowa Generała polskiego wojska z adiutantem. Nie wiem kto pisał ten scenariusz ale coś takiego nie poszło w eter przypadkowo. Wysłuchajcie uważnie.
  Jak IIIŻydo-RP/Polin odwdzięcza się Iranowi
 • jest jak jest
  No dobrze ale Polacy wtedy i tylko wtedy będą z tego rozgrzeszeni gdy
  w dniach konferencji w Warszawie przejdzie wielki, kilkudziesięciotysięczny marsz protestu przeciw manipulowaniu Polską! Jeżeli tego nie zrobimy świadczyć to będzie o współudziale i skundleniu Polaków czyli jesteśmy gorsi niż żydzi i jankesi bo oni robią z nas szmatę dla swoich narodowych korzyści. To rząd jest reprezentantem Polski a jaki rząd taki kram, jaki kram taki rząd. Czy wierzycie w to że rodacy zbiorą się w wielkiej liczbie i chociażby zaprotestują przeciw manipulowaniu Polakami i Polską?
  Jak już we wpisach pisałem, byłem ostatniego lata w Polsce, rozmawiałem z ludźmi, już w nic nie wierzę. Za kilka dekad żydzi będą kopać nas w dupę jak prosiaka prowadzonego na spęd a bardziej "bystrzy" będą na siłę wyszukiwać w swojej rodzinie żydowskich przodków.
  Zdajmy sobie w końcu sprawę że Polska sama z siebie się nie hańbi.
  Do tego potrzebny jest udział jej mieszkańców.
  Jak IIIŻydo-RP/Polin odwdzięcza się Iranowi
 • @SZS 06:46:02
  Ponieważ spotkanie organizuje USA Warszawa będzie rozpracowana przez niepolskie służby specjalne co do jednej cegiełki. Przyda się im to później gdy Polacy będą chcieli podskoczyć. Możliwe że to był główny powód wyznaczenie polskiej stolicy.
  Pompeo wyznaczył Warszawę