Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • hehe.. pół żartem
  Osłabienie Niemiec leży w polskim interesie. Czyżby w Merkel odezwała się dusza i krew ze strony polskich przodków?
  Upadek Merkel: Czyżby koniec "IV Reszy – UE"?
 • hehe... i tak od wieków
  Mnie zebrało na sarkazm: Czy Kukliński to bohater czy zdrajca?
  Zdrajcy! Won z Polski i to już, natychmiast!
 • @
  W amerykańskich mediach także ukazują się już takie wiadomości że Morawiecki i Gliński chcą zburzyć ten budynek. Gdyby powodem była ideologia i antykomunizm powiedział bym że to i zamek w Malborku powinni także zniszczyć. No ale to nie ideologia a lichwa i brudny pieniądz jest powodem do wyburzenia. Prawdopodobnie żydowscy lub w ogóle zagraniczni deweloperzy smarują niektórym po kieszeniach aby doszło to do skutku. Przecież miejsce w centrum jakiejkolwiek stolicy a tym bardziej w środku Europy jest żyłą złota dla tych świrów.
  Takie pomysły powinny być poddane referendum.
  Pał/jac
 • @k4tx 23:32:41
  Czy ja wyrażam do niego jakąś pretensje czy żal? Człowiek postawił na kartę swoje życie aby udowodnić swoją wierność a raczej będąc wierny swojemu wyborowi. Gdy niektórzy "prawdziwi Polacy" zwiewali do Anglii on walczył w oblężonej Warszawie. Są jednak sprawy których nikt i nic nie przeskoczy. Tak jest już ten świat urządzony i nic tego nie zmieni.
  Przyszli rodzice muszą zdawać sobie sprawę co mogą swoim dzieciom zaoferować kumając się z partnerem innej etnicznej grupy czy rasy.
  Czy jestem Białym, czy Czarnym, czy Murzynem?
 • @Repsol 17:20:17
  " który uznawał Polskę za swoją drugą ojczyznę " - no właśnie. Takie małe niuanse wyznaczają linie wśród rdzennych Polaków a pozostałych. Przy czym nic rasistowskiego ani nacjonalistycznego w tym nie ma. Jak to mówią "to jest samo życie" i nic, żadna propaganda tego nie zmieni. Dla rdzennego Polaka Polska jest pierwszą i jedyną ojczyzną. Po niej, gdzie indziej, są tylko miejsca do życia. Bez rdzenia polskości i świadomości skąd pochodzimy oraz jak wyglądamy Polska stanie się po prostu lewacka a potem zaginie.
  Jeżeli się nie mylę to gdzieś na Neonie czytałem dosadne i prawdziwe stwierdzenie:
  "Polski nacjonalizm nie jest ideą lecz sposobem na przetrwanie."
  Czy jestem Białym, czy Czarnym, czy Murzynem?
 • @kula Lis 67 13:58:35
  ""Ps..Ja nie wiem co jest takiego złego w haśle "Biała Europa braterskich narodów". ""

  Najprawdopodobniej odpowiedz Pan zna i to bardzo dobrze. Mianowicie
  ŻYDZI NIE SĄ RASĄ BIAŁĄ! Jedna grupa pochodzi od Semitów, tak samo jak Arabowie a druga grupa to plemiona tureckie. Niebycie rasą białą jest jedynym wektorem który wstrzymuje tych ludzi aby stać się hegemonem na świecie.
  Ich szczekanie na Marsz Niepodległości, niezależnie czy po prawdzie ksenofobiczny czy nie, jest zgoła obłudne i oszukańcze. Izrael jako możliwe że jedyne państwo na świecie ma rządowe prawa które są najbardziej nacjonalistyczne ze wszystkich praw w innych państwach. Można nawet pomawiać iż od kilku lat ich niektóre prawa są dokładnie o podłożu rasistowskim. Tak więc niech się pocałują w dupę.
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • ?
  Czy autorką tych wypocin nie była przypadkiem znana już nam wszystkim "Wanessa Vera" z AP?
  Marsz brunatnych w Warszawie?
 • @Oscar 16:09:42
  Według prawa Polska nie uznaje podwójnego obywatelstwa. Na ziemi polskiej czyli w obrębie jej granic człowiek z polskim obywatelstwem jest obywatelem tylko Polski a nie USA, Izraela czy innych państw mimo ze posiada inne obywatelstwa. Prawo tak stanowi, gorzej jest z egzekwowaniem prawa.
  Panu chodzi o drastyczne posunięcia. Ten kto przyjmuje inne obywatelstwo musi prawnie zrzec się obywatelstwa polskiego i odwrotnie.
  Tak jak w przypadku Tiny Turner i jej nowej ojczyzny.
  Europa się budzi?
 • Kolektywizacja wsi polskiej w granicach późniejszego PRL.
  Warto poczytać sobie o kolektywizacji wsi w Polsce. To jest "Wiki" ale
  naprawdę napisane prawie, ale to prawie zgodnie z historią. Jak różne od pozostałych demoludów okazały się losy polskiej wsi względem kolektywizacji nie zdajemy sobie z tego sprawy. W najgorszym momencie kolektywizacji uległo "tylko" niecałe 10% gruntów rolnych. Po powstaniu w 1952 roku PRL za sprawą Gomułki proces ten został zatrzymany i praktycznie odwrócony.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektywizacja_w_Polsce
  Losy Polaków na wschodzie. Nieznana histori 1937-1953
 • @
  Sytuacją z Ukraińcami i z pluciem na Polskę powinno się obarczać w większości polski rząd że doprowadził do takiej sytuacji i ją toleruje.

  Trzeba jednak nadmienić iż zaczynają istnieć przejawy zmiany poglądów tegoż rządu. Miejmy nadzieje że to dopiero początek. Jaskółka wiosny nie czyni ale zawsze to jest coś.

  "Poland to Ban Ukrainians With ‘Anti-Polish Views"
  www.yahoo.com/news/m/aac8c37b-74b3-3a3b-88fa-39927f3b6d37/ss_poland-to-ban-ukrainians-with.html
  Banderyzm oszalały
 • @Biali Patrioci 19:18:36
  Ja rozumiem o czym piszesz ale stan rzeczy który czasami przejawia się w świadomości poszczególnych Ukraińców powodowany jest działaniami
  i uległością oraz błazenadą polskiego rządu a nie faktycznym stanem ich zachowania.
  Powtórzę i dodam: lojalka, wywalić za mordę bandytów i "banderowców" i będzie spokój a o problemach z Ukraińcami nie będzie słychać. W wielkim ogóle Ukraińcy jako ludzie są nam Polakom bardzo wdzięczni że dzięki Polsce mogą sobie w życiu pomóc. To właśnie "robaki" drążą w jabłku dziurę. Wyrzucić robaki a jabłko oczyścić i pielęgnować. To jednak należy do rządu polskiego a nie ukraińskiego.
  Na filmiku jest przykład zabicia Polki przez Ukraińców. Nie ma jednak przykładu z ostatnich dni gdzie polska straż graniczną zatrzymała dwóch Ukraińców sprawców mordu na Ukraińce sprzedającej na polskich bazarach. Bandyta to bandyta, dla niego narodowość nie ma większego znaczenia.
  Ukrainizacja Polski
 • nie pogniewam się gdy się ktoś z tym nie zgodzi.
  "W języku polskim jak i rosyjskim oznacza "ziemie pograniczne""

  Wciąż powtarzam i o tym piszę że to nie jest prawda. Sformułowanie to zostało wymyślone współcześnie w celu historycznego zalegalizowania Ukrainy. "U krainu", absolutnie nie oznacza w tym przypadku "na skraju". Dosłownie oznacza ogólnie wskazując i nie precyzując geograficzny obszar ziemi czyli krainę w tym wypadku gdzie mieszkają dzisiejsi Ukraińcy. Przyjeżdżający do Królestwa Polskiego z tamtych obszarów Rusini ogólnie tytułowali obszar gdzie zamieszkiwali i skąd przybywali lub gdzie z wizyty powracali swoim krajem, krainą. Nawet Król Wiśniowiecki wypowiadał się o swoich rodowych ziemiach jako jego krainie a nie o ziemiach na skraju. Nie trzeba być wirtuozem historii ani języka aby wyłapać ten specjalnie spreparowany błąd służący interesom zarówno ukraińskim jak i rosyjskim. Przy czym kraina może być położona w centrum większej przestrzeni geopolitycznej jak i na jej skraju. Miejsce
  i położenie w tym wypadku jest nie istotne.
  Krainą może być Bawaria, Prusy, Katalonia i licho wie co jeszcze ale nigdy nie jest odpowiednikiem "na skraju".
  "Ukraina" - państwo, które nigdy nie istniało
 • Ukrainizacja Polski to za mocne słowo.
  Nie ma żadnej ukrainizacji Polski. Ukraińcy wiedzą skąd pochodzą i gdzie przyjeżdżają. Problem to polski rząd który działa pod dyktando interesów Usraela i daje sobie pluć banderowskim ukrom i ich rządowi w twarz. Ukraińcy przyjeżdżający do Polski bardziej chcą się w Polsce zasymilować niż być Ukraińcami. To co powinno być wprowadzone to podpisywanie lojalki względem Polski. Jaki ogromny problem wnosi do Polski wpływ usraelski niech będzie przykład z USA gdzie już 17 stanów USA niezgodnie z amerykańską konstytucją podpisało lojalki względem Izraela i prześladują firmy lub osoby prywatne bojkotujące Izrael lub jego produkty. Powtórzę że jest to jawne łamanie podstaw konstytucji USA która coraz mniej się liczy. Wyobraźcie sobie że jeden nauczyciel (rasy białej można powiedzieć prawdziwy Amerykanin) nie może już uczyć w szkole matematyki (dostał zakaz) bo kiedyś bojkotował produkty izraelskie.
  Prawdziwe problemy czyhają tam gdzie ich się najmniej spodziewamy.
  Ukrainizacja Polski
 • @RAM 14:30:18
  "że prawie, że instytucjonalne."

  No właśnie, "prawie" nie znaczy że jest. :-)
  W tamtym roku a także teraźniejszym w mojej okolicy praktycznie całkowicie zaprzestano obchodzenia tego obyczaju. Dzieciaki nie chodziły
  po ulicach a domy nie były przystrojone jak to kiedyś bywało. Jedynie w sklepie Jewel spotkałem jedną dorosłą już dziewczynę przebraną za wróżkę
  i to było wszystko. Wyglądało to bardziej na imprezę w ramach pracy niż
  na chodzeniu po ulicach.
  Politically correct Halloween w USA
 • @
  Halloween nie jest oficjalnym świętem. Praktycznie można go dołączyć do obyczaju a nie święta ze wszystkimi dla tego typu uwarunkowaniami.
  Politically correct Halloween w USA
 • Powiem tylko tyle.
  A h....j tym kłamcom w d-pe i niech im w życiu nawet ten ocet rarytasem stawał się będzie.

  Na wybrzeżu nie mieszkałem ale osobiście znałem ludzi, stoczniowców (kiedyś o tym pisałem) którzy w latach osiemdziesiątych po drugiej zmianie specjalnie wracali z pracy do domów dłuższą drogą aby zatrzymać się przy bramie czy słupku (już naprawdę nie pamiętam) gdzie mieszkał Wałęsa, aby się tam bezczelnie na znak protestu wyszczać.
  Taką to jest prawda o tamtych czasach i walce o wolność.
  Tak jak @Robik nadmienił, to tylko dzięki tym dawnym, jakże dzisiaj
  uważanym za zbrodniczych, przywódcom z początku PRL-u zawdzięczamy że ruskie nie wprowadzili do nas kolektywizacji i kołchozów jak zrobili to w każdym innym państwie demoludów. Znaleźli się wtenczas odważni i pojechali do Moskwy aby dosłownie bić się o prawo prywatnej własności dla polskiego chłopa, robotnika, każdego obywatela i to prawo narażając swoje własne życie dla dobra rzeczywiście okupowanej na tamten czas Polski wywalczyli. Teraz nazywa się tych ludzi łajdakami i zdrajcami a przecież bez nich możliwe że nie było by już Polski zwanej po dzisiejszy dzień Rzeczpospolita. Tak, w początkowych latach powojennych czyli 1944~55 było w Polsce przy władzy multum morderców i łajdaków ale IPN i ""patriotycznie sprawiedliwi" za tych nazwiska się nie wezmą gdyż to głównie Żyd lub "Moskal". Byli także i Polacy typu "Wasilewskie". Oni będą prześladować z lat osiemdziesiątych stojących na krawężnikach i pierdzących ze strachu w portki Milicjantów ponieważ przez badziewie i samowolkę jaka powstała za Solidarności namnożyło się bandytów tak dużo że nawet policjant był w niebezpieczeństwie a broni palnej wtedy władza nie nosiła.

  Autentycznie rzygać mi się chce jak czasami czytam w dzisiejszych polskich mediach kłamstwa o tamtych czasach, trudnych czasach bo inaczej po wojnie być nie mogło. Byliśmy zniszczeni, wybici i na koniec zdradzeni i sprzedani. O kłamiących przed kamerami wyuczonych bezpłatnie za PRL-u politykach i uczonych już nie wspomnę bo krew
  mnie zaleje i temperament stracę.
  Ocet winny, ocet niewinny
 • Jak tak dalej pójdzie czarno to dla Rosji widzę.
  Dwa lata temu napisałem iż najnowsze embargo na Rosję jest papierkiem lakmusowym Putina. Dzięki temu embargu ma on bardzo dogodny gospodarczy "moment" na rozbudowę własnej gospodarki żywnościowej opartej na uruchomieniu i wzbogaceniu klasy średniej w Rosji co pozwoli mu politycznie i ekonomicznie wyrwać się spod młotka zachodu. Jeżeli tego nie zrobi będzie kiepskim przywódcą.
  Po kilku latach śmiem stwierdzić że tego nie zrobił a wręcz przeciwnie wzbogacił na Syberii produkującą żywność niejednoznacznie patriotyczną oligarchię która w odpowiednim momencie Rosję "sprzeda"..
  Pisałem także że przejęcie Rosji przez Zachód nie będzie polegać na "bombach" lecz rozwaleniu jej od środka przejmując dzięki "niezadowoleniu obywateli" newralgiczne punkty gospodarki rosyjskiej przez wtyczki zachodnie. Znaczy to że nazwa państwa zwanego Rosją pozostanie bez zmian. Ludzie tam mieszkający się nie zmienią. Zmieni się "Pan" który będzie tym wszystkim zarządzał i czerpał z dawnej Rosji zyski. Rosja pod przywództwem Zachodu stanie się zwykłym placem do robienia biznesu dla banksterów i korporacji.
  Wbrew pozorom to nie jest dobry scenariusz dla Polski i Polaków.
  Czy Rosja Zdoła Wyrwać Się Z „Pętli Reagana”?
 • hehe
  Nie nazywał bym tego zdradą. Nazwał bym to wszystko głupotą
  i debilizmem. Czy można nazwać zdrajcą tego kto nie wie co czyni?
  Polityczno ekonomiczny debilizm i nic więcej. Ciągnie się to już 30 lat.
  Quo vadis 26.10.2017r, Wojna o nasze dusze
 • Chinska Syberia?
  Taki scenariusz jest sprzeczny z polskimi interesami inaczej ujmując Polską Racją Stanu. Kilka lat temu pisałem że wbrew pozorom to Rosja bardziej potrzebuje silnej i niezależnej od nikogo Polski niż Polska wpływów rosyjskich. Dla obojga Narodów najlepszą opcja jest oparta na uczciwości i historycznej prawdzie współpraca polsko-rosyjska. Chiny są kulturowo i historycznie obcy oraz nastawieni na "ekspansję po trupach". To inna mentalność. Polska dla nich nic nie znaczy. Sprawy mają się odwrotnie z Rosją. Niezaludnione państwo o największym terytorium i zasobach, które jest śmiertelnie zagrożone ekspansją innych mocarstw dla Polski w odpowiednim polityczno-ekonomicznym klimacie jest żyłą złota i dobrobytu dla wszystkich Polaków. Wiedzą o tym inni i dla tego też nie możemy ze współczesnymi Rosjanami "po ludzku" się dogadać. My im gwarantujemy jakże ważne bezpieczeństwo i spokój na zachodniej flance a oni w zamian otwarcie na ich rynek i dostęp do ich bogactw.
  Gdy Chiny przejmą Syberię pokażą nam środkowy palec a Polska poprzez stratę znaczenia Rosji stanie się marginalnym państewkiem okupowanym przez bogatych Żydów.
  Dlaczego Chiny zabiorą sobie Syberię
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:53:07
  Debilne?
  Państwo praktycznie jest niczym, rzeczą umowną a poparty niczym pusty patriotyzm do Państwa rzeczą stworzoną sztucznie dla propagandy ludzi wykorzystujących koniunkturę. Tak więc Polska sama w sobie jest nic nie warta. To Polacy są głównym podmiotem w założonym przez siebie panstwe, "umownym" Państwie.
  Tak Panie Wojtas, Państwo jest instytucją która poprzez jego założenie powinna spełniać także funkcje ochrony ludzi słabych, zarówno finansowo jak i zdrowotnie. Stworzone jest nie tylko aby robić łatwiej biznes i w razie czego bronić przed obcymi. Jeżeli te warunki nie są spełniane Państwo ludziom do życia jest nie potrzebne. Bez niego także będą zarabiać, bogacić się jak i żyć w biedzie a wojny jak z Państwem tak i bez Państwa były i będą.
  Panu jak myślę chodzi o niekiedy marginalne sprawy które bez sensu jak
  i bez pożytku dla otoczenia a wręcz obciążające strukturę zwaną Państwem, stara się podtrzymywać bez żadnej korzyści dla społeczeństwa a niekiedy wręcz jemu szkodzie. Takimi jest rozmnażanie osób kalekich płodząc kalekie dzieci lub rodzenie dzieci skazanych od zarodka na kalectwo. Z większych spraw marnowanie funduszy wspólnych na rzecz ludzi którzy sami w zgodzie ze swoją wolą psują swoje zdrowie naciągając innych obywateli nie będącymi rodziną na straty podatku który płacą na rzecz swojego Państwa. Ja to rozumiem i praktycznie się z Panem zgadzam. Zawczasu nie zgadzam się jednak z wyrzucaniem na śmietnik ludzi już nieproduktywnych i innym do życia nie potrzebnych a wręcz obciążających system do czego, czy pan chce czy nie, Pana rozumowanie które tego nie zastrzega doprowadzi.
  Jeżeli Państwo jednak nie pomaga ludziom słabym i potrzebującym
  takie Państwo traci sens bytu. Jest Państwem nic nie wartym i nie spełniającym swojej pierwotnej funkcji czyli instytucji służącej ludziom w niej zrzeszonych w ramach jej terenu. Należy je przywrócić do używalności lub rozwiązać.

  Debilne?
  Degeneracja ludzi - winni są lekarze