Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @Oscar 13:42:44
  To wszystko prawda o czym Pan pisze. Tak było i za Układu Warszawskiego i tak jest za NATO. Wszystko to co dzieje się dzisiaj zawdzięczamy sztucznej rusofobii ale i także w równej mierze rusofilom.
  Oba uczucia są zgubą dla Polski i Polaków. Żadne nie jest zainteresowane prawdziwym interesem i istnieniem Polski.
  Zapad 2017: Rosyjski atak jądrowy na Polskę?
 • @
  Pamiętam iż za moich czasów w klasach podstawowych i średnich przeciętnie uczyło się od 10 do 18% dzieciaków które to wiedzieliśmy że są z rodzin żydowskich. Pochodzę z Mazowsza i taka sytuacja obejmowała wszystkie tereny o których miałem jako takie obeznanie. Moim zdaniem w Polsce na dzisiaj żyje około 3.5 miliona ludzi których można zaliczyć do pochodzenia żydowskiego. Proszę jednak pamiętać aby przy różnych takowych rozważaniach nie zabierać im nabytej polskości. Tak, są w tej grupie prawdziwe antypolskie łajzy ale zdecydowana większość czuję się najzwyczajniej Polakami. Co do łajz, oni są także i w rdzennym polskim narodzie. Poróżnianie i marginalizowanie tej grupy ludzi żydowskiego pochodzenia odbywa się pre medytacyjnie już od lat 80-tych. Stanowi to większy plan wyodrębnienia obcych sił które będą stanowić zalążek ekspansyjny w strukturach państwa polskiego. Człowiek będący wyrzucony z grona "tubylczego" szukać będzie wsparcia w innych, nierzadko niechcianych przez tą osobę organizacjach. Tak działają właśnie syjoniści aby zbudować swoją silną diasporę. Temat jak rzeka i bardzo poważny oraz delikatny.
  Ilu Żydów jest dziś w Polsce? Ukryte życie polskiej diaspory
 • @Fischer 02:01:39
  Ahaaaa..... to jeżeli któryś Polak mówi że ZSRR we Wrześniu napadł
  na Polskę to ten Polak fałszuję historie? Kamaaaaan, czy ty człowieku nie rozumiesz o co tu chodzi? Dla Polaka nie ma usprawiedliwienia ze strony Rosji dlaczego napadła na Polskę. Może wywózki na Sybir także są usprawiedliwione? Mordowanie inteligencji także? Wewnętrzne sprawy Polski
  i jej "dziwny" a czasami wręcz głupi rząd nie upoważniają żadnego państwa do ataku na jakikolwiek kraj.
  W 1938 roku NKWD na dawnych terenach Rzeczpospolitej wymordowała około 200 tysięcy Polaków (mężczyzn) tylko dla tego że byli wspomnieniem polskiej myślowej idei o państwie. Napad na Polskę był uwieńczeniem długoletnich planów sowieckiej Moskwy i nie ma tu środków łagodzących
  ich postępowanie. To ze sowieci nas zaatakowali nie było przypadkiem.
  DLACZEGO 17.09 1939 r. ZSRR NAPADŁ NA POLSKĘ ?
 • nie wiesz człowieku skąd pochodzisz?
  Powiela Pan propagandę (mimo że z punktu widzenia ZSRR po części prawdziwą) tylko że powielanie tej wymówki będąc Polakiem jest po prostu zdradą. Usprawiedliwiasz człowieku agresję wojsk sowieckich na Polskę względami ich interesów. Jest to śmieszne. Polska była suwerennym krajem i jakikolwiek napad na jej granicę jest pogwałceniem każdego prawa nie mówiąc już o zbrodniach na naszym narodzie które to stalinowcy dokonali. Punkt o ratowaniu braci Słowian jest już szczytem bezczelności. Ratowali Słowian poprzez mordowanie Polaków i wysyłanie ich na Sybir? Polacy to także Słowianie. Tak więc zastanów się czy jesteś Polakiem, Rosjaninem czy po prostu człowiekiem nie wiedzącym skąd jego przodkowie się wywodzą. Jeszcze raz powtarzam, takie myślenie i wywody (tłumaczenie zbrodni interesami wroga) są zwykłą względem kraju zdradą. Tak, to prawda, mieliśmy debilne rządy (zresztą tak jak i współcześnie) ale to nie powód aby napadać na suwerenny kraj.

  PS:ZSRR aż do "Barbarossa" wysyłali Niemcom rudę żelaza i ropę zasilając
  odbudowę armii niemieckiej. Mówi ci to coś?
  DLACZEGO 17.09 1939 r. ZSRR NAPADŁ NA POLSKĘ ?
 • Znowu Polaków okradną
  (powtorze wpis)

  Idee reparacji wojennych skwituje pytaniem.

  JAK MYŚLICIE, W RAZIE SUKCESU KTO TE PIENIĄDZE ZA ZNISZCZONE PAŃSTWO I WYRZNIĘTY NARÓD POLSKI PRZEJMIE? POLSKI NARÓD? PAŃSTWO POLSKIE? .....KAMAAAAAANNNNN..... PRZECIEŻ W WOJNĘ GINĘLI TYLKO ŻYDZI.

  Mówicie że Polską rządzą "obcy" i warchoły więc dlaczego ci "obcy" nie mają podzielić się łupem? Nie bądźmy naiwni, "Rydzyk" zaciera ręce. Nawet "krzywdę" po przez naszą naiwność nam ukradną. Reparacja TAK ale tylko dla narodu polskiego i Polski co dzisiaj w dobie "patriotycznego dziadostwa" jest niemożliwe i nierealne.
  Dawajcie kasę Niemcy
 • goła prawda
  Idee reparacji wojennych skwituje pytaniem.

  JAK MYŚLICIE, W RAZIE SUKCESU KTO TE PIENIĄDZE ZA ZNISZCZONE PAŃSTWO I WYRZNIĘTY NARÓD POLSKI PRZEJMIE? POLSKI NARÓD? PAŃSTWO POLSKIE? .....KAMAAAAAANNNNN..... PRZECIEŻ W WOJNĘ GINĘLI TYLKO ŻYDZI.

  mówicie że Polską rządzą "obcy" i warchoły więc dlaczego ci "obcy" nie mają podzielić się łupem? Nie bądźmy naiwni, "Rydzyk" zaciera ręce. Nawet "krzywdę" po przez naszą naiwność nam ukradną. Reparacja TAK ale tylko dla narodu polskiego i Polski co dzisiaj w dobie "patriotycznego dziadostwa" jest niemożliwe i nierealne.
  Reparacje wojenne i geniusz Kaczyńskiego
 • @miarka 20:04:25
  Gdyby wszystko w życiu było takie proste jak Pan opisuje zanudzili byśmy się na śmierć.
  Zdrada znacznie poważniejsza od zdrady przysięgi małżeńskiej
 • @
  Moim zdaniem troszkę źle prezentujecie przesłanki działania, w tym wypadku każdego ożenionego z żydówką goja bo to nie tylko tyczy się Dudy. Proszę pamiętać że facet ma świadomość iż jego dzieci będą Żydami. Tak więc jako ojciec zrobi wszystko aby to właśnie im żyło się najlepiej, nawet jeżeli koliduje to z interesami państwa. Taka jest rola rodziców i nic tego nie zmieni. Ludzie wżeniwszy się w takie małżeństwo z początku nie zdają sobie z tego sprawy jak bardzo będzie to rzutować na ich losy i decyzję. Większość z nich jest w potrzasku a ich życie staje się dosłownie żałosne. Dzieci jednak kocha się najbardziej wiec kuli się ogon i żyje się dalej.
  Tak więc to wyborcy zanim kogoś wybiorą powinni zapoznać się "kto z kim, czego tam tego" i na to stawiał bym nacisk. Po to aby temu zapobiec bo później będzie już za późno.
  Zdrada znacznie poważniejsza od zdrady przysięgi małżeńskiej
 • @Lotna 15:12:50
  "Bo jeśli Polki są kurwami..."
  Pani za bardzo wzięła sobie to do serca. Równie dobrze można się zapytać czy Solidarnościowcy są zdrajcami? Problem nie polega na tym czy "któraś się puszcza". Natura stworzyła obie płcie na sposób różny
  dla których to priorytety są zgoła inne. Proszę dokładnie przesłuchać filmik z YT.
  Na przykładzie z własnej rodziny podam sytuację gdzie ja jako facet wręcz nalegałem na moich synów aby ożenili się z Polkami ponieważ tylko w ten sposób przedłużą gałąź mojej rodziny (ponad 800 lat historii). Jestem ożeniony z osobą także z dawniej znanej rodziny ale na moje nieszczęście żona jest "typową kobietą" i kosmopolitką. Mieszkając w Polsce trzymałem ją z poglądami "krótko" więc nie było problemów. Wyjechawszy do USA broblemy mentalności kobiecej jak powódź na wiosnę z całym impetem wytrysły.
  Nie będę wyjaśniał i opisywał ale to przez nią mimo moich namów i starań
  obaj najstarsi synowie ożenili się z kobietami kulturowo i etnicznie nie związanymi nawet z Europą. Dla małżonki była to wspaniała i ekscytująca egzotyczna sprawa więc wręcz nalegała na synów i bez nawet ich zgody zapraszała jeszcze wtedy te panienki do domu aby usidliły moich synów.
  Nie powiem, urody i intelektu żadnej nie brakuje. Wykształcone, zgrabne i urodziwe kobiety. Tylko że dla mnie jako faceta polski ród po mojej gałęzi i polskość mojej rodziny na moich synach wymiera. Z wnuków nie będzie już prawdziwej krwi Polaków ani nie będą się Polską za nic interesować. Polek przy moich synach było w bród jednak żonie to nie pasowało bo
  to nie nowocześnie ani nie egzotyczne. W taki to sposób niemyśląca kobieta i matka rozbija narodowe tradycje własnej rodziny i Narodu z którego pochodzi. Czy teraz Pani rozumie że nie tylko o "dupę Maryni" chodzi chociaż i z tym u Polek jest olbrzymi problem? Proszę pamiętać
  że Matka ma większą moc oddziaływania na swoje dzieci aniżeli ojciec.
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • *5
  Bardzo dobry post. Dorzucę do tego materiał z YT. Zapominamy że problem patriotyzmu i wartości zaczyna się w rodzinie gdzie kosmopolityzm którego naturalną częścią jest kobieta, przechodzi z matki na dzieci a z dzieci (córki i synów) na następne pokolenia. Ten właśnie niesterowany proces
  powoduje degradację każdego Narodu. Temat bardzo poważny ale jakże zaniedbywany.
  Tak właśnie łańcuszek się zamyka i Polska schodzi na psy.

  https://www.youtube.com/watch?v=UxpVwBzFAkw
  Krótka ocena społeczeństwa III RP dnia dzisiejszego
 • ale dużo czytania
  Łomatko.... ale żeś się pan rozgalopował. Nie czepiam się że nie ma w tym żadnej racji bo racji troszkę w tym jest ale pofolguj pan. Oceniać ludzi nie jest tak bardzo prosto. Na przykład oceniać Bieruta, Gomułkę można także bardzo srogo ale przecież to oni i w tak niebezpiecznych dla ich życia warunkach wyrwali od Stalina pozwolenie na własność prywatną ziemi w Polsce a nie kołchozy która w innych demoludach praktycznie była jak najbardziej zminimalizowana. To właśnie ta postawa i ten spektakularny jak na tamte czasy wyczyn tamtych "komunistycznych" polskich przywódców pozwolił przetrwać Polsce najtrudniejsze czasy i lata. To dla tego że na Ukrainie czegoś takiego nie pozwolono tamci ludzie po dzisiejszy dzień mają tam przerypane. Tak więc wystrzegał bym się przed jednoznaczną oceną postaci praktycznie historycznych. Może być najzwyczajniej krzywdząca. Jeżeli już o tamtą wojnę chodzi, o wiele ważniejszym jest ustalenie dlaczego państwo polskie zaprzestało wiosennej mobilizacji i kto za tą decyzją stoi. To tam siedzą prawdziwi zdrajcy a nie ludzie którzy przez przypadkowe zbiegi historii odpowiadali za robotę do której się nie nadawali. Niemcy we Wrześniu nie byli na tyle mocni aby ze zmobilizowaną Polską wygrać. Co tu dużo mówić, nawet by nie starali się napadać.
  Bajki na dzień dobry.
 • hehe
  Jak już to następny "Jack Strong". Ciekawe ile CIA zapłaciła temu medialnemu brukowcowi. Podwójny agent? Jak już to potrójny. Wałęsa nawet z Mongołami miał konszachty więc czemu nie ten jegomość, przynajmniej tak słyszałem :-).
  Agent Rosji? Amerykanie przyglądają się Macierewiczowi
 • @AnnaP 14:22:19
  Przepraszam bardzo ale zdecydowana większość "służb" byli to rdzenni Polacy. To nie czasy UB lecz SB. Proszę o tym nie zapominać. W Polsce rozpowszechniany jest mit iż SB to obca agentura. Nic bardziej bzdurnego. Czy CIA to obca agentura dla USA? Czy FSB to dla Rosji obca agentura? itd.
  Ludzie w Polsce zostali ogłupieni propagandą WE i do dzisiaj z tym defektem się rodzą. Tak, to prawda że ich działania zarówno jak i działania PZPR po części były podporządkowane ZSRR ale czy dzisiaj w "wolnej" Polsce nie jesteśmy podporządkowani interesom USA?
  Taki stan trwać będzie dopóki Polacy nie zrozumieją że Policja, służby bezpieczeństwa (jeżeli takowe dzisiaj istnieją) i sam Rząd Polski to polskie służby i Polsce służyć powinny które to pod tylko takim kątem przydatności powinny być rozliczane.
  Konformizm Polaków problemem założycielskim III RP
 • @Zbigniew Jacniacki 13:58:21
  Tak, jestem pewny. To była zwykła głupota i krótkowzroczność bazująca na iluzji dobra społeczeństwa i mniejszego zła. Do zdarzeń ogólnie lubimy dopisywać różne spiskowe teorie nie dopuszczając do siebie faktu że ktoś
  po prostu popełnia błędy które wykorzystywane są przez obce hieny.

  Czy podpuszczeni Solidarnościowcy których było prawie 10 milionów działali pre medytacyjnie z ramienia mocodawców czy po prostu byli głupi
  i wierzyli w dobro sprawy i dlatego dali się obcym podpuścić?
  Konformizm Polaków problemem założycielskim III RP
 • @
  Wszyscy zapominamy że te różne Szuchewycze, Bandery i inne gady praktycznie są dawnymi obywatelami Polski. Według takiego standardu
  i prawa powinniśmy rozpatrywać przypadki tych kreatur.
  To także wskazówka jak powinniśmy postępować z ukraińską emigracją. Ten kto w Polsce chce się uczyć lub zamieszkać powinien podpisywać jawną i legalną według naszego prawa "lojalkę" niezależnie od ich skowytu.
  Pluńcie Lachom w mordę
 • @AnnaP 13:14:26
  "Gdyby nie stan wojenny to w Polsce byłoby inaczej"

  To nieprawda. Najpóźniej do 1983 roku doszło by do rozlewu krwi i to
  nie partia kontra Solidarność. Nastała by autentyczna rewolucja po której
  smutnym efektem była by możliwość utraty państwa.
  Błędem i "śmiertelnym grzechem" Jaruzelskiego nie był stan wojenny lecz późniejsze dopuszczenie łajdaków i obcych sił do rozwalenia i zniszczenia Polski od środka. Zatracenie szansy na prawdziwe pro polskie przemiany.
  Za to jako głowa państwa powinien być przeklęty. Zmarnował dziejową szansę.
  Konformizm Polaków problemem założycielskim III RP
 • @AnnaP 12:39:51
  "Polaków nabrano na Solidarność"

  Ja także tak piszę gdy nie chcę kląć na swoich polskich ziomków. Tamte wydarzenia pamiętam jak by zdarzyło się to wczoraj. Wyraz "nabrano" jest
  bardzo fajnym wymykiem od postawienia rzeczy i historii jasno i szczerze.
  Polacy nie popisali się wtedy, oj nie popisali.
  Konformizm Polaków problemem założycielskim III RP
 • @lorenco 18:57:37
  "Bo w Polakach odradza się ruska, słowiańska natura..... ."

  Czy cię k....a pogięło?
  Islam kontra Zachód-wojna cywilizacji (islam to nie religia)
 • @
  Bardzo interesujący post.
  "Nadzwyczajne kasty" a upadek
 • @
  Polski Katolicyzm w zdecydowanej większości oparty jest na tradycjonalizmie. Jest kontynuacją tradycji przechodzących z ojca
  na syna. Nic dziwnego że ludzie postronni badający wiarę w Polsce
  są zszokowani niespójnością wyznawanej wiary z jej oryginałem.
  Religia dla Polaków jest dużym ale jednak tylko dodatkiem do polskości.
  Polskość to coś więcej niż wyznawana przez nas Religia.

  Temat ten naprawdę jest złożony i dość skomplikowany. Prawdę powiedziawszy każde zagadnienie dotyczące Polaków nie jest zgoła proste. Na przykład "najazd" polskiej emigracji na Wyspy Brytyjskie.
  Czy naprawdę chodzi tu tylko o pieniążki? .... a może wykładnikiem jest lęk przed przyszłością? Czy pamiętacie takie powiedzenie gdzie "Polak zamienił by swoją wolność i państwo na wyspę gdzieś na odludziu"?
  Polskość