Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze rymark

 • ...
  Daję 5 bo fajnie jest poszerzać swoje horyzonty trudem innych z braku czasu u siebie, pozdrawiam.
  Huna w Starym Testamencie o.2 Zarys Historyczny
 • @Uchoigielne 17:06:44
  Uważa albo nie to wtórne, taka jego forma bytu.
  TW Oskar nadaje ze stolicy IV Rzeczy
 • @Jasiek 13:55:32
  Wystarczająco, dziękuję za odpowiedź, ukł...
  Sierpień 1920 a polonofobia
 • @Jasiek 12:42:37
  Chyba Sz Pan nie zauważył lub słabo zauważył, ze w naszym kraju po 89 r dokonał się wielki przewał podziału majątku narodowego, z jednej strony jego nowi zagraniczni przeważnie właściciele i ich polscy sługusy, wynagradzani pod stołem lub/i jawnie brukselskimi synekurami, z drugiej przez wiele lat bezrobocie i nędza widoczna i ukryta milionów Polaków, co trawalo przez lata i skutkowalo w efekcie końcowym (przedwczesne zejścia, liczne samobójstwa) tym że jest nas ładnych kilka milionów mniej.
  Z duza łatwością zarzuca Pan komus bolszewickie myślenie i nakleja czerwona łatkę. Był pan "zainfektowany", dawny praktyk? Neofici są najgorsi, jak przedtem tak teraz widzą z klapkami koło oczu.
  Efekty 500+ już są, zaczyna nasz przybywać,
  nawet ulica jest radośniejsza, na takie same efekty obniżenia podatków i zusu czekalibyśmy latami, efekt przyrostu liczby dzieci bylby pomniejszny o przyrost na ulicach lepszych marek samochodów (Sz Pan zapewne zasobny...) Ukłony
  Sierpień 1920 a polonofobia
 • Autor
  Bo już samo podniesienie kwestii należnych nam reparacji wojennych od razu wypłoszyło z nor całą niemiecką agenturę zmuszając ją do "dania głosu" - zapamiętajcie więc, którzy politycy i które redakcje stanęły teraz po stronie Niemiec oraz którzy dziennikarze, komentatorzy i blogerzy zajęli proniemieckie stanowisko."
  Bardzo dobre spostrzeżenie, na naszym portalowym podwórku
  komentatorzy i blogerzy, żadni tam zdrajcy, po prostu obcy, muszą pozostać w "kokonie" uwagi, trzeba im patrzeć na ręce.
  Za komuny był taki tygodnik " Życie Literackie", miał on stałą rybrykę zatytułowaną "Co robią Niemcy", propagandowy jak wszystkie w tamtych czasach, ale między wierszami coś tam polskiego pilnował.
  Antycypując o kosztach tej gigantycznej operacji, "zwykle jest to 30% zasądzonej sumy", to chyba ten koszt nie powinien być aż tak wielki, na pewno byłby mocno negocjowany, bo to jednak wynagrodzenie za włożoną intelektualną pracę, a nie "polityczna łapówka" za to że zechcieli się jej podjąć, chociaż ten element w tle, w skali proporcjonalnie mniejszej do rzędu wielkości pozwu, zapewne występuje też.
  Pozdrawiam i również 5 .
  Reparacje wojenne i geniusz Kaczyńskiego
 • @Ziut Polskę Zbaw 17:51:03
  "Jeżeli prezydent budowałby taki blok, to naszym zadaniem jest go wspomagać. Dzisiaj to jednak science fiction”

  I tym pozostanie. Za 2 lata wyborcy Kukizów rozliczą, ocenią kto coś wniósł a kto był wydmuszką. Strach że za 2 lata trzeba będzie znowu sztukę uprawiać w oczy zagląda i próbuje się zakotwiczyć w prezydenckim ciepełku, a i w pałacu miny nietęgie.
  Jeszcze czas zawieszony, jeszcze PAD ma buławę w plecaku, z nazwaniem go zdrajcą się nie śpieszę...myślę że rozmowy z tymi gigantami Dersdorf i Kukizem emocje mu schłodziły.
  Duda spiskował z Kukizem przeciwko PiS jeszcze przed puczem?
 • @Husky 18:20:34
  Co im obiecal ???
  65 mld ?????

  Właśnie ni z gruchy ni z pietruchy podbijasz te wydumane nieszczęsne 65mld i jeszcze Kaczyńskiego w to mieszasz, każda okazja dobra?
  "pajacu"
  Duda spiskował z Kukizem przeciwko PiS jeszcze przed puczem?
 • @wercia 10:10:04
  Kiedy to jest taka nacja że oni żadnego wybaczenia nie potrzebują, jak kiedyś tak i dzisiaj jesteśmy dla nich, po ich zachowaniu w stosunku do nas - podludźmi, droga wiedzie przez pokazanie światu, dosłownie pokazanie, tego bestialstwa które od nich w skali masowej stało się naszym udziałem. Poprzez świat, bo Niemcy nie mają żadnej warstwy intelektualistów czy inteligencji do której można by się zwrócić z zamiarem rzeczywistej dyskusji o tym co się stało, może wymusimy czy pomożemy takowej u nich powstanie, gdy za pośrednictwem trybunałów obejrzą, bo będą musieli, udokumentowaną faktografię czynów ich "matek i ojców",
  Zadość uczynienie to normalna konsekwencja zrozumienia, mogą do niej być w złej bezsilności zmuszeni lub, jako lepsi ludzie zrozumieć i wypłacić z tym chociaż zrozumieniem jaką mieli dla Żydów i Francuzów.
  Reparacje czynią wolnym - „Reparationen machen frei”
 • ...
  Właśnie zakończyła się zwycięstwem bitwa warszawska. Dym z luf karabinów jeszcze sie unosi, ranni są opatrzeni. Naczelny wódz wojska na białym koniu gen. Rozwadowski składa meldunek Naczelnikowi Piłudskiemu o odparciu wroga, ten meldunek przyjmuje i grzecznie dziękuje. Tivizyjni istorycy gonią peleton.
  "Cuda" nad Wisłą...
 • @35stan 11:30:09
  Ale powrócił, nie dał się całkiem zatopić i może coś robić dla siebie więcej niż gdybybył pod wodą, jeszcze z przywiązanym bulem i jego ciężką babą do nogi.
  Z rezerwą podchodzę do układania przez amatorów takich geopolitycznych puzli, bo niby puzle ułożone, obrazek jest, ale czy prawdziwy? A prawd tyle ile ludzi, Polaków zwłaszcza gdzie swóch tak 3 partie. Ciemne "" siły by swoje cele osiągać muszą jednak czynić to parlamentami, jawna dyktatura coraz gorzej zdaje egzamini jest obarczona ryzykiem przyszłej odpowiedzialności, a na tym poziomie, parl, coś jednak my zwykli ludzie możemy, nie dać się ogłupiać, przynajmniej tak bezczelnie jak to czynią dzisiejsi sorosowi kombinatorzy, na początek a można więcej.
  Swoją ocenę "długiego ramienia Moskwy" czynię wprost.
  Chyba sam Donald T. vel "Oscar" komentuje u Ziuta :D ?
 • Córki i synowie
  Córki i synowie.
  Odrażające postaci polskojęzyczne, pobierające apanaże w Brukseli, których na szczęscie dla naszego zdrowia stosunkowo rzadko widujemy, ale gdy na odciski ich płatników nastąpić zrywają się do ich obrony natychmiast.
  Niedawno taka jedna putana dla której nasza piękna ojczyzna to tylko infrastruktura (czasem) bytowa, i miejsce bytowania jej podobnych lub unijnym szczęściem ogłupiałych głosodawców,
  "ciężko obrażona" opuściła towarzystwo żądając cofnięcia słów które nie przypadły jej do gustu, bo one tak mają, zachowując się jak sprzedajne dziwki chcą by jak damy je traktować.
  I wtórują im te męskie, "w Europie są takie zasady", wydalił z siebie jeden z nich, chociaż dotąd jeszcze "te zasady" ani razu się nie zmaterializowaly, ale on już wie.
  Chyba sam Donald T. vel "Oscar" komentuje u Ziuta :D ?
 • ...
  Trzeba zdążyć z reparacjami.
  Jean Paul Sartre i Michel Foucault pedofili bronili
 • @kula Lis 67 10:31:14
  Zgadzam się. Pis ma w zanadrzu "bombę atomową", milionową demonstrację narodu w W-wie, do niedawna myślałem że w rezerwie do dania odporu ludziom wczorajszym, teraz widziałbym ją nawet przed pałacem prezydenckim z "Andrzeju nie przeszkadzaj, odejdź", ale oby przyszło od Niego wielkie zmitygowanie.
  Sprawę "Aneksu WSI" Duda też zawetował?
 • Autor
  Do przełożenie na konkret dnia dzisiejszego te myśli wzniosłe
  się nie nadają. Bo niestety do obrony przed zagrożeniami wojsko jest potrzebne, przed ciapatymi z zachodu/wschodu, banderowcami od których nie znasz dnia ani godziny, zielonymi ludzikami wszelkiej prowieniencji, oby na tyle.
  Majeranek, a sprawa Polska
 • @Repsol 22:18:24
  ale to temat zakazany
  ----
  możesz to rozwinąć?
  Sprawę "Aneksu WSI" Duda też zawetował?
 • @
  Konieczność jego opublikowania wydaje się oczywista, ale - czy to już ten czas? Projektujący czas jego opublikowania muszą uwzględniać, a znają jego treść, co potem, po opublikowaniu, czy da sie go "obronić". Jako państwo zachować twarz, aresztować pewnych ludzi bez skamlania w info "służby się przyglądają" jak w wypadku młodych bezczelnych Ukraińców. Żeby skutecznie obronić trzeba mieć narzędzia, w tym do końca załatwioną sprawę naprawy sądownictwa, i ustawę medialną uniemożliwiającą polskojęzycznej kolumnie i zagranicznym przyjaciołom nawoływania do obrony tęczowych wolności.

  A "wsiadł do Tupolewa" to sprawdzona informacja?
  Sprawę "Aneksu WSI" Duda też zawetował?
 • @kula Lis 67 14:14:40
  Aneks.
  Konieczność jego opublikowania wydaje się oczywista, ale - czy to już ten czas? myślę że raczej wątpię. Projektujący czas jego opublikowania muszą uwzględniać, a znają jego treść, co potem, po opublikowaniu, czy da sie go "obronić". Jako państwo zachować twarz, aresztować pewnych ludzi bez skamlania w info "służby się przyglądają" jak w wypadku młodych bezczelnych Ukraińców. Żeby skutecznie obronić trzeba mieć narzędzia, w tym do końca załatwioną sprawę naprawy sądownictwa, i ustawę medialną uniemożliwiającą polskojęzycznej kolumnie i zagranicznym przyjaciołom nawoływania do obrony tęczowych wolności.
  Wyłączmy wreszcie Sorosa!
 • @Vinto 13:01:32
  Prawie wszystko. Inny algorytm więc bez sensu przenicowywać zdanie po zdaniu. Np popis. Czyli ogłupianie, raczej próba ogłupiania, na szczęście para w gwizdek.
  Polskie z nazwy sądy i niepolskie interesy
 • ...
  Opisanie świata wg panakosiorowego algorytmu. Od fanów aż kipi. Jest tu na portalu jeszcze jeden taki, specjalista od podkładania zwitka pod czwartą nogę żeby stolik się nie ruszał.
  Polskie z nazwy sądy i niepolskie interesy
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:32:08
  Lepiej dać spokój nawalankom bo nie przybliżają, dać czas na ochłonięcie(?), jak na razie Trybeusowe "czy na dzień dzisiejszy występowanie o reparacje ma sens" jest na widoku i pewnie bedzie kilka dni, i jego "Nie jestem przeciwko reparacjom !!!!" można o kant...
  Czy na dzień dzisiejszy występowanie o reparacje ma sens?