Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Płk Kufel

 • błąd
  Bardzo dobry tekst.Mimo wszystko uważam, że występ Kaczora u Lisa to duży błąd.Prezes powinien unikać występów u tego typu dziennikarzy jak Lis.Występ taki niepotrzebnie uwiarygadnia tego typu propagandystów i pieczeniarzy bezpieki.Lisa do telewizji rządowej przywrócili kumple Kaczora Urbański i Polkowski ,a ich proweniencja jest chyba taka sama jak Lisa.Myślę ,że tego typu występ Prezesa zmniejszył jego szanse na zwycięstwo wyborcze.Proszę jednocześnie zauważyć jak tzw. sondażownie ,telewizje oraz politycy stworzyli faktycznie nieistniejący w terenie ruch palikota jako poważną siłę polityczną.Widać tu ewidentnie rękę bezpieki.Myślę, że ta niewidzialna siła faktycznie kształtuje wyniki wyborów.
  LIS ZAMIAST TUSKA - PLATFORMA DAŁA SIĘ OGRAĆ
 • agent na agencie
  Wydaje się, że w MSZ niewiele jest osób które nie były współpracownikami lub pracownikami służb specjalnych.Myślę,że szczególnie na placówkach w Rosji dyplomaci muszą być dokładnie sprawdzani pod tym kątem gdyż rosyjscy wywiadowcy kontrolują polskie służby i pracownicy będący agentami faktycznie służą Rosji.Przykład panów Turowskiego i Cyganowskiego i ich zachowanie po zamachu w Smoleńsku kiedy to utrudniali razem z rosyjską bezpieką wyjaśnienie sprawy powinien być ostrzeżeniem dla władz w Polsce i powinny one podjąć w tym kierunku stosowne działania.
  Kolejny polski dyplomata z Moskwy kłamcą lustracyjnym
 • pozoracja
  zawiadomienie o przestępstwie nie ma w tej sprawie racji bytu.Żaden prokurator po długotrwałym śledztwie nie postawi w tej sprawie zarzutów.Zawiadomienie o przestępstwie składa się nie przeciwko instytucji jaką jest PKW, a przeciwko osobie fizycznej która dopuściła się przestępstwa.Moim zdaniem przedłużenie terminu dla nowego ekranu w sytuacji gdy kodeks wyborczy nie przewiduje takich sytuacji nie jest przestępstwem określonym w art.231 kk.Przestępstwa przeciwko wyborom określone zostały w art.248kk i dalszych.Stefan Jaworski przewodniczący PKW to jest były prokurator z prokuratury generalnej i były sędzia rozmaitych Trybunałów i SN.Związany był wcześniej z PSL i jak mówią ludzie z tego środowiska z SB,trudno więc o to aby ktokolwiek z organów państwowych zarzucił mu przestępstwo.Trzeba wiedzieć o klasowym charakterze prawa.Dlatego jest to pozoracja działań.
  Konferencja NE: Przestępstwa PKW powinny spowodować unieważnienie wyborów
 • słuszne uwagi
  Myślę, że najważniejsze w armii jest morale.W obecnej armii dobrego morale nie ma.Są to w większości urzędnicy w mundurach.Funkcji obronnej zbieranina ta spełnić nie może.Uważam również, iż Polacy nie mogą mieć zaufania do zdecydowanej większości wyższych oficerów od majora wzwyż oraz do generałów.Osoby te w przypadku konfliktu np. z Rosją przejdą napewno na tamtą stronę.Stąd proponuję zwolnić z wojska większosć w/w wojskowych, a na ich miejsce przyjąć nowych szeregowych i dostosować ich do nowych potrzeb obronnych Państwa.Słyszałem ostatnio ,iż do służby w MON przyjęto gen.Skrzypczaka dobrego znajomego Pana Dukaczewskiego.Jest to chyba zapowiedż wzmocnienia pozycji oficerów byłego WSI w wojsku.
  Armia zmieści się na stadionie
 • zamach smoleński
  w sprawie smoleńska polecam przeczytanie książki Leszka Szymowskiego pt. .zamach smoleński.Autor postawił tam ciekawą hipotezę tego jak doszło do katastrofy.
  Smoleńsk 2010. Śledczy obywatelscy ze WSI
 • krab jest zbyt drogi
  Myślę, że koncepcja budowy własnego działa samobieżnego jest bardzo dobra z tym, że cena 100mln zł za jeden egzemplarz Kraba czyni ten projekt całkowicie nieopłacalnym.Dobre działo samobieżne na rynku światowym można spokojnie nabyć za kwotę 20mln zł.Nie wiem z czego wynikają aż tak duże koszty produkcji tego działa. HSW ma duże doświadczenie w produkcji uzbrojenia i wyprodukowanie tego typu sprzętu nie powinno stanowić dla huty większego problemu.Sam fakt kandydowania Pana Szeremietiewa z tego okręgu do Senatu to dobra wiadomość i widać, że przemyślana w odróżnieniu od niektórych polityków tzw. prawej strony kandydujących ze swoich kanap do Sejmu.Należy ,życzyć Panu Szeremietiewowi sukcesu i dostania się do Senatu.Myślę, że PIS nie powinien robić Panu Ministrowi żadnych świństw i prowokacji.
  Wystrzałowy argument.
 • Pan janek nie pojmie
  Uważam, iż pisanie do kogoś tak dyspozycyjnego jak pan janek takich pism mija się z celem.Takich panów janków jest dużo realizują oni politykę osób które postawiły ich na takich posadach, a oni w zamian otrzymują niemałe państwowe pieniądze.Napewno w/w pan janek nie zrozumie treści tego listu.
  Do Jana Dworaka
 • Dużo generałów
  Za dużo generałów, ciekawe ilu z nich dowodziło brygadą , dywizją czy choćby pułkiem.
  GENERALICJA...
 • słuszny pogląd Ministra
  Uważam,że pogląd Ministra w tej sprawie jest jak najbardziej słuszny należy wprowadzić 3-miesięczne przeszkolenie wojskowe dla mężczyzn i kobiet ochotniczek.Należy jednocześnie zwolnić ze służby około 20 tys. wyższych oficerów i generałów ze względu na to,iż osoby te mogą nie być lojalne wobec Polski i Polaków np. w przypadku konfliktu z Rosją.W samych instytucjach centralnych MON jest wielu takich kandydatów do zwolnienia.Ponadto pilną sprawą jest kwestia przeniesienia emerytur wojskowych których jest ponad 1,3mln do ZUS-u., a emerytury te są bardzo wysokie od 2 do 10tys. zł.i niepotrzebnie obciążają budżet MON.Generał Skrzypczak uchodził w wojsku za człowieka pana Dukaczewskiego nie wiem czy może być autorytetem w tej sprawie.
  Po Święcie Żołnierza
 • Maksymiuk
  Ciekawe co nieznani sprawcy będą chcieli zrobić z Maksymiukiem jeśli nic to znaczy,że brał on udział w operacji wymierzonej w ś.p. Andrzeja Leppera.
  Co powie Maksymiuk zanim się powiesi?
 • ciekawa hipoteza
  w świetle zachowania Rutkowskiego i jego ostatnich milicyjnych rewelacji o tajemniczym mężczyżnie przekazującym płytę z nagraniem ś.p. Andrzeja Leppera jest to ciekawa hipoteza.
  Czy przypadkiem "opieszałość" Sakiewicza nie ma związku z samobójstwem Leppera?
 • blef Rutkowskiego
  Jest to stary numer tego wygi milicyjnego obecnie znanego jako detektyw Rutkowski.Jeszcze jak w osiemdziesiątych latach kradł opony w milicyjnych samochodach to gdy wpadł powoływał się na rozkazy jakiegoś tajemniczego generała bezpieki i uniknął odpowiedzialności i stał się agentem bezpieki ze zwykłego milicjanta oszusta.Obecnie blefuje i oczekuje na reakcje pisiaków szczególnie tych związanych z bezpieką.
  Rutkowskim dokończą misję Leppera?
 • USA jest niewiarygodne
  USA jest wydaje się po 17. 09. 2009r kiedy to doszło do porozumienia Obamy z Władzami Rosji nie zainteresowana sytuacją w Polsce i uznaje ten obszar za strefę wpływów Rosji i Niemiec.Stąd USA nie pomogą w wyjaśnieniu tego zamachu uznając to za wewnętrzną sprawę Rosji i Niemiec.Myślę,że ewentualne amerykańskie dowody dotyczące zamachu możnaby pozyskać w sposób nieformalny poprzez przekupienie wywiadowców amerykańskich.GRU od dawna za niewielkie pieniądze pozyskuje najtajniejsze amerykańskie materiały.
  TVG-9 Jak Wciągnąć USA Do Sprawy Smoleńska
 • fiszer
  Rzeczywiście jeśli Fiszer jest funkcjonariuszem WSI to jego wiarygodność jest niewielka.Niebezpieczne jest zapraszanie tego typu osób gdyż osobnicy tacy zajmują się przede wszystkim donosicielstwem za pieniądze i gotowi są przekazywać różne informacje swoim zleceniodawcom.Pan Szeremietiew również padł ofiarą takiego funkcjonariusza niejakiego Tadeusza Rusaka zamieszkałego w Krakowie który zmyślił historię o jego przestępczej działalności.
  NOWA PRAWICA W NOWYM EKRANIE (teraz już całość konferencji)
 • @Szeremietiew
  Panie Ministrze Płk Kufel to pełniący obowiązki szefa WSW LWP na początku lat siedemdziesiątych XX wieku w PRL.Prawdopodobnie jakaś ruska swołocz.Jego następcami byli Kiszczak i Buła.Wracając do Rusaka który historycznie był następcą w/w czy zamierza Pan gnidę tą pozwać do jakiegoś Sądu czy też zawiadomić Prokuraturę o złożonym przez niego fałszywym zawiadomieniu o przestępstwie.Ponadto proszę o wskazanie czy za działalnością delatorską Rusaka stał człowiek w brudnym swetrze niejaki Janusz Pałubicki w ówczesnym rządzie minister od SS. czytaj służby specjalne.Z poważaniem.
  Balkon ministra
 • zabójstwo
  Klaudiuszu zadzam się z tobą, iż samobójtwo jest w tym przypadku bardzo mało prawdopodobne, sprawców należy szukać w kręgach zbliżonych do bezpieki i polityków.
  Śmierć A. Leppera - To Nie Było Samobójstwo!
 • likwidacja pułku
  Uważam,iż likwidacja specpułku jest jak najbardziej słuszna.Do obsługi 4 samolotów nie jest potrzebny specjalny pułk lotniczy z pełną obsadą.Funkcje które wykonywał specpułk może przejąć inny pułk np.z Mińska Maz.lub Łasku a pozostałe funkcje LOT.Piloci i mechanicy z tego pułku na pewno znajdą pracę natomiast pracę mogą stracić rozmaici bezpieczniacy których tam jest pełno.Jeśli chodzi o samą armię uważam, iż za dużo w niej jest urzędników w mundurach w stopniach generałów i pułkownkiów, za mało żołnierzy i jednostek wojskowych z prawdziwego zdarzenia.ot choćby takich jak w/w.Działalność Pana Szeremietiewa w MON też nie przyczyniała się do poprawy stanu armii.a tolerowanie przez niego w swoim otoczeniu rozmaitych RUSAKóW i innych bezpieczniaków i kapusi skończyło się dla niego dymisją i sprawą karną.
  Balkon ministra