Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze aleks 1

 • Bojkot nic nie da!
  Czekałem z odpowiedzią, bo chciałem zaczekać na odpowiedź - komisarza wyborczego. Oto jego odpowiedź: "Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że art.110 & 4 ustawy Kodeks Wyborczy, został uchylony na mocy wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 20 lipca 2011 r. sygn. akt K 9/11 (Dz. U. Nr 49, poz. 889).
  Informuję również, że w w/w ustawie nie ma zapisu o ważności wyborów ze względu na frekwencję. Frekwencja ma znaczenie tylko dla ważności referendum."
  Czyli, jeśli pójdzie 100 tys. partyjnych, to wybierze swoich i... wybory będą WAŻNE ! W Ustawie jest tylko zapis o - 5% progu od zebranych glosów. Kto tego nie osiągnie, nie uczestniczy w podziale mandatów. Czy to ciężko tak zrozumieć? Bojkot niczego nie załatwia. Oddaje pole "bez walki" partyjniakom. Dlatego dalej będziemy robić tu - Ogolnopolski Ruch Spoleczny.
  UWOLNIĆ POLSKĘ
 • Ja też bym wolał ok 200 posłów!
  Jednak to narazie jest niewykonalne. Dlatego trzeba zacząć od 460, by nie robić za duzej rewolucji z Konstytucją. Pragmatyzm działania nakazuje by osiągnąć kompromis. Dziś "ugramy" np 50%, jutro znowu 20 itd. W negocjacjach nigdy nie dostajesz od razu 100%. Stąd takie podejście do tematu. Pewnie, ze gdyby był POLSKI rząd i Sejm, to uchwalili by nową Konstytucję. A skoro mamy dyktat mniejszości nad większością, należy cel osiągać etapami.
  UWOLNIĆ POLSKĘ
 • Przepraszam, ale nadal nie widzę sensownych arg. za bojkotem
  Chyba bardzo dawno jesteś - za wodą, bo wypowiedź nie za bardzo jest klarowna logicznie. Dzisiaj bojkot wyborów, to oddanie bez walki mafiom partyjnym zarówno PE, Sejmu, Senatu a takze innych. W imię czego - chcesz za darmo oddać im te wazne dla Narodu funkcje???
  A pierwsze słyszę, by "Demokracja amerykańska", byla "sejmem polskim". Ale walczcie, bo za granicą jest tak dużo otumanionych rodaków!
  UWOLNIĆ POLSKĘ
 • Całkowicie nie rozumiem apelu o bojkot!
  Juz wielokrotnie dyskutowałem o bezsensowności apeli o bojkot -widzę, ze znów probuje się mącić w głowach. Zwłaszcza z USA. Zobacz, wybory są ważne BEZ WZGLĘDU na ilość głosów. Jedyna bariera to - próg wyborczy (5%). Nawet gdyby tak się stało i poszli by sami partyjni (w Polsce ok. 100 tys.), to Sejm zostanie wybrany! Tylko, tylko - gdzie tu będzie wola Narodu?
  A niby dlaczego mamy oddać decyzję kto będzie "nami rządził" - partyjnym? Wierzycie im - że chcą "dobra dla Narodu"???
  Trzeba odwrotnie. Zorganizować się w Ruch Społeczny (kto wie, moze to nawet bedzie FORP), wystawić swoje bezpartyjne listy i...wygrać. Uwazam, ze także eurosceptycy powinni wejść do europarlamentu, bo kto - ich rozsadzi, jesli nie bedzie wewnatrz? Wszelkie apele oni mają - tak jak "nasz sejm"!
  ps. Z całym szacunkiem do p. A. Walentynowicz, ale w tym temacie ktoś ją dobrze - podpuścił.
  UWOLNIĆ POLSKĘ
 • JOW daje szansę na nowy ustrój
  "interesowny" napisał: "JOW - witamy w sejmie Klichów i Stokłosów". Można tak też napisać (papier przyjmie wszystko). Ale ciężko jest dyskutować z kims, kto nie zapoznał się choćby z ostatnią - Ordynacją JOW. Nie poznał mechanizmów które chronią Naród przed takimi "stokłosami". Limit wydatków na kampanię spowoduje w miarę równe szanse startu. A w ostateczności - to będzie autentyczny (w końcu) i autonomiczny wybór Polaków. Jak wybiorą "stokłosę", to tylko do siebie będą mogli mieć pretensje. JOW to tylko technika wyborcza. Tak, ale to zmiana filozofii podejścia do sprawy wyborów. To nie program (zgoda) a tylko wybór - możliwie najlepszych ( i oby to weszło w życie).
  UWOLNIĆ POLSKĘ
 • @goodness 12:28:54
  Można i w taki sposób - prześmiewczy. A można też inaczej - pochylić się nad faktami, wejść na podaną stronę: madison.org.pl, i posiąść wiedzę. Pierwszy znamionuje ludzi mało ... wymagających, ludzi "dyżurnych", drugi jest dla inteligentnych.
  UWOLNIĆ POLSKĘ
 • JOW - szansa czy zagrożenie?
  Przez jakiś czas zajmowałem się w/w problematyką. Ogólnie idea słuszna, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Rozumiem ideę p. Kukiza, ale kształt ostateczny wymaga wielu uzgodnień. Jest wiele zapisów w tej ordynacji (2005), które mogą zaszkodzić. Np. kwestia finansowania kampanii. Bez zmiany tychże punktów na racjonalne, wygra ten, kogo będzie stać na wydanie majątku (casus Stokłosy). Dlatego zwróciłem uwagę zwłaszcza na ten punkt, gdzieś moje uwagi poszły i... dalej nic się nie dzieje. Czyli, dyskutantom najpierw proponuję przeczytać tą Ordynację, by potem dyskutować. Jak mówiłem, idea warta rozważenia, ale kilka punktów do poprawki!
  List do Pawła Kukiza
 • TYLKO FAKTY POKAŻĄ CAŁĄ PRAWDĘ
  Dla mnie ten niepodpisany artykuł jest impertynencją. Mozna mieć różne "wyobrażenia" o p. Owsiku, ale wystarczy podać fakty (sprawdzalne na stronie fundacji w dziale - sprawozdania finansowe).
  Fundacja działa cały rok i daje utrzymanie już 33 osobom (2011r). W roku 2009 na zebraną sumę, wydatkowano - bezpośrednio na zakup sprzętu 48% zbiórki. Na cele propagandy wydano (2011) -6 mln zł. Kazdego roku "wydatki" są o ok 10 mln zł mniejsze od zebranej kwoty. Sprawozdanie jest przyjmowane (jaki to US tak rozlicza?), a gdzie ta kwota 10 mln zł się rozpływa??? Ale hitem 2011 było to, że ze składek Fundacja Wośp kupiła sobie budynek - ZA 8 (SŁOWNIE OSIEM) MLN ZŁ!!! W tymże roku wydała na zakup sprzętu ok. 64% zebranej kwoty. Tylko za odsetki w depozytów Fundacja w 2011 dostała 2 mln zł. Nie wiem jak wam, ale mnie te liczby negatywnie dobijają. O Woodstocku już nie wspomnę.
  Bzdury na temat Owsiaka
 • My też tego dokonamy!
  Polacy narazie żyją jak - w chocholim śnie. Ale jak się obudzą.... DRŻYJCIE NARODY ŚWIATA I PRZEBRZYDŁA MASONERIO! Ten czas nadchodzi. Pan nam pomoże.
  Brawo - Węgry!!
 • DO ROBOTY !!!
  Gratuluję P. Szeremietiew. Jak Kania dżdżu trzeba nam nowej siły politycznej w Polsce. Ja ze swej strony cały czas nawoływałem o - Ruch Społeczny. Żadne partie obecne nie są w stanie uratować Polski. PIS to tylko 1/3 patriotów, a reszta? Dlatego ruszajmy, bo może jeszcze coś uratujemy. Niech Pan zacznie pisać na facebooku, bo np. ja stamtąd dostałem się na tę stronę.
  POLSKA W POTRZEBIE. Dramatyczny apel Romualda Szeremietiewa do rodaków
 • Jak wam nie pasują moje wpisy - mogę nie pisać
  ale jest to -CENZURA! A jeśli tak, to niech tu dalej popierają się zwolennicy, bo na prawdę tu miejsca nie ma! Nie piszę przeciw PIS, ale dla dania świadectwa - PRAWDZIE!
  PiS to dopiero ma fioła.