Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Czarne Pantery 2

 • @Piachu2 20:23:37
  Pana Macieja spotykałem dość często na Stegnach... Nie odważyłem się doń podejść, teraz żałuję.
  LEONARD COHEN i MACIEJ ZEMBATY... "Alleluja" dwa wykonania!
 • @val 18:20:27
  Michnik? Ja nic o nim nie pisałem.
  Dezorientacja, a może demencja starcza?
  Poza tym nie jesteśmy kolegami i nigdy nie będziemy.
  LISTA HAŃBY - Plebiscyt (ranking) polityków i decydentów „III RP”
 • @val 09:12:47
  Żyję dostatecznie długo, żeby pamiętać choćby stan wojenny. Te głupawe tekściki zostaw sobie dla kolegów z podwórka. Bo chyba masz kolegów?
  LISTA HAŃBY - Plebiscyt (ranking) polityków i decydentów „III RP”
 • @val 20:31:30
  Val się kmiotku.
  LISTA HAŃBY - Plebiscyt (ranking) polityków i decydentów „III RP”
 • @Ryszard Opara 19:21:10
  Co do listy hańby nie różnię się od innych. Generalnie to wszyscy uczestnicy spisku okrągłego stołu, który zapoczątkował tą Polskę, którą znamy dzisiaj.

  Co do oceny Jarosława Kaczyńskiego - ma Pan rację!
  Samemu dziwię się, że Pan, osoba przez nas młodych postrzegana jako "dinozaur" (to z sympatii, jak zespoły rockowe :)), zauważa te oczywistości i że chce zmienić scenę polityczną, tak przecież zakorzenioną w świadomości Polaków, że aż widać to w komentarzach, bo cała rzesza nie jest w stanie zauważyć na prawicy kogoś innego niż Jarosław K. , pomijając fakt, że jego postulaty tak na prawdę bliższe są socjalizmowi, niż liberalizmowi. Ta sama rzesza nie pojmuje, że JK już nic więcej dla Polski nie zrobi, bo zwyczajnie się wypalił. Koniec i kropka! Został tylko syreni śpiew.
  Co do potrzeby silnego przywódcy na prawicy: no właśnie, tu jest problem. Polska przez te 23 lata nie była w stanie wyodrębnić prawdziwego męża stanu. Przyczyniły się do tego w dużej mierze media, kształtowane pod dyktando GW. Wszelkie ruchy wolnościowe były mordowane w kolebce. Ten stan trwa do dziś. Mamy swoisty kryzys przywódcy. I, prawdę mówiąc, nie widzę żadnego kandydata. Polska prawica, ta autentyczna w przeciwieństwie do PiSu, jest bardzo rozdrobniona. Wydaje się, że osobiste interesiki są ważniejsze nad dobro ogółu. Każdy sobie rzepkę skrobie. Za dużo zadufania w sobie, za mało treści. A przecież można by stworzyć organizacyjnie coś na kształt AWS w latach '90 tych. Zjednoczyć się! Tylko tak zorganizowana ekipa jest w stanie zagrozić pozycji "bandy okrągłostołowej".
  Ale do tego trzeba silnego charakteru. Na tyle silnego, żeby potrafił zrezygnować ze swoich ambicji osobistych, czysto karierowiczowskich, na rzecz budowania programu narodowego, który, chciałbym, legnie u podwalin nowoczesnego i silnego państwa polskiego.
  Czytam to raz jeszcze i już odchodzi mi chęć na cokolwiek...
  Za piękne to byłoby.
  Nie w tym kraju.
  U nas tylko chaos.
  LISTA HAŃBY - Plebiscyt (ranking) polityków i decydentów „III RP”
 • @Panowie
  Opanujcie emocje, bo do niczego dobrego nie prowadzą. Trochę kultury...
  Osobiście raczej skłaniam się do metod tradycyjnych, co nie znaczy, że mam w głębokim poważaniu nowoczesną medycynę. Tyle, że jakoś bardziej ufam lekarstwom danym nam przez naturę. Tak na prawdę te dwie dziedziny medycyny powinny funkcjonować równolegle, uzupełniając się wzajemnie. Mam w pamięci moją Panią Doktór z lat dziecięcych (wtedy miała już ok. 60 lat), która za każdym razem w chorobach "oddechowych"- angina, grypa, czy choćby przeziębienie, zalecała sprawdzone stare metody zielarskie, dodając do tego np. współczesny Tussipect, albo dodatkową dawkę witaminy C. U niej antybiotyki to była ostateczność. I chwała jej za to, bo teraz mając już lat prawie 40 nie zdarza mi się chorować "na gardło" - mój organizm jest naturalnie uodporniony.
  Co do chorób poważnych, o których właściwie tu mowa - nowotworach...
  Powiem tak. Moja mama umarła na nowotwór wątroby. Wszystko, od momentu pierwszych objawów i postawienia diagnozy, aż do śmierci, trwało dwa i pół miesiąca. Rak był niezwykle zjadliwy. Współczesna medycyna była bezsilna do tego stopnia, że nawet lekarz prowadzący zaniechał chemioterapii, czy naświetlań.
  W październiku minie dokładnie 20 lat od WTEDY.
  Z perspektywy czasu mam poczucie winy, że nie spróbowaliśmy z tatą jakiś metod zielarskich, tradycyjnych. To wszystko tak szybko się działo... Tak cholernie mało było czasu.
  Jakieś pól roku temu natrafiłem w necie na artykuł o niesamowitych sukcesach pewnego doktora z USA w walce z rakiem. Okazuje się, że jedynym lekiem, przy pomocy którego wyleczył chorych na raka, uznanych przez współczesną medycynę za przypadki beznadziejne, jest witamina B17 (amigdalina, związek cyjanku). Stężona forma substancji występującej w naturze w pestkach moreli, brzoskwini, a nawet jabłek.
  I tu pojawia się problem, bo, mimo pełnej dokumentacji medycznej, doktor ten przez swoich kolegów po fachu został wyklęty. Nie dopuszczają oni za nic do swojej świadomości, że coś tak prostego, a nawet prostackiego, jak witamina B17 może być lekarstwem na tą straszną chorobę. Mało tego, oni nie przeprowadzili żadnych badań, ani nawet testów na myszach, a mimo to z góry uznali, że to szarlataneria. Przecież to stoi w sprzeczności wobec konieczności rzetelnych badań, jakie winni byli przeprowadzić, skoro mienią się być naukowcami.
  Ten przypadek jest dla mnie niezwykle wymowny. Dobitnie pokazuje, jak dalece odbiega współczesna systematyka naukowa od tej klasycznej, dążącej do prawdy. Bo trzeba zrozumieć, że badania przeprowadzane przez naukowców są sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne, które oczekują wyników w krótkim czasie. Odkrycie substancji, czy też związku chemicznego, który skutecznie leczy poważne choroby, a który jednocześnie występuje powszechnie w naturze i jest łatwo dostępny, to dla koncernów farmaceutycznych koszmar rodem z najgorszych snów. Jakże więc dziwić się, że robią wszystko, żeby zdyskredytować dokonania jakiegoś niezależnego lekarza, choćby nawet miał rację?
  Czy według Pana, Nonscolar - medycyna nowoczesna jest jedyną słuszną, prawdziwą i niepodważalną?
  Czy chemia, którą serwuje się nam przy każdej możliwej okazji, to jest wyjście z sytuacji?
  Co w takim razie zrobić z całą masą uleczeń "przypadków nieuleczalnych", udokumentowanych przez niezależnych lekarzy.
  Włożyć między bajki, czy raczej zastanowić się nad tym fenomenem?
  Czy medycyna jest już ostatecznie określona, czy może jest jeszcze miejsce na nowe odkrycia?
  Przypomnę tylko, że niegdyś ludzie umierali na szkorbut, bo nie znali witaminy C.
  Na Raka pij pokrzywę
 • @prazynka 16:41:42
  Nie wiem na ile będę mógł, ale postaram się pomóc. Proszę na PW.
  Owsiak odpowiedział...
 • @Va Banque
  Reklama dźwignią handlu. Czy my blogerzy też jesteśmy przedmiotem transakcji?
  Nowy Ekran zaczyna współpracę z portalem Comperia.pl
 • @MM
  Pan to chyba nie na poważnie? Jak Pan śmie żądać od Polaków jakiejkolwiek kwoty pieniędzy? Niech was utrzymują wasi zwolennicy ze składek. Od naszych pieniędzy wara!
  0,3% na partie polityczne - zamiast obecnego ich finansowania
 • @Autorka
  "...straż miejska to bojówka nasłana przez miasto. Ma ona do wykonania finansowy plan – musi przynieść odpowiednią sumę pieniędzy, miesiąc w miesiąc. "
  Dokładnie tak! Trafiła Pani w dziesiątkę!
  To nic innego, jak maszynka do zarabiania pieniędzy.

  Kiedyś byłem świadkiem pewnego zajścia, będąc w parku z dziewczyną na spacerze.
  Na jednej z ławek trzech wyrostków popijając piwko głośno się zachowywało, aczkolwiek nie agresywnie. Trzy, a może cztery ławeczki dalej piwkiem raczył się pewien jegomość, sądząc z wyglądu dobrze po 50- ce. Czytał przy tym książkę, nie wyglądał na luja.
  Zgadnijcie do kogo podeszli strażnicy i ukarali mandatem?

  Oni muszą wyrobić normę, bo inaczej lecą im po premii. Łatwiej jest im wlepić mandat spokojnemu człowiekowi, niż szarpać się z wysportowanymi chłystkami. Po co się niepotrzebnie narażać? Bo tu nie chodzi o stanie na straży prawa, tylko o wlepienie jak największej liczby mandatów, jak najmniejszym kosztem. To system jest chory. Premiuje "wyrobników", a karze uczciwych. Tylko strażnik - cwaniak wyjdzie na swoje, dla innych miejsca nie ma.
  Najbardziej obciachowy zawód w Polsce
 • @prazynka 14:11:36
  Przypomniała mi się historia, którą opowiedziała mi kuzynka. Pracuje ona jako rehabilitantka w jednym ze szpitali chorób płuc. Jej wieloletnim pacjentem jest Patryk Jastrzębski. Ten chory na mukowiscydozę dosyć znany prawnik, działacz społeczny od lat próbuje zainteresować problemem tej śmiertelnej choroby różne instytucje charytatywne oraz media. Spróbował też u Owsiaka. Zaproponował zagranie jednego z finałów dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Odpowiedź była zadziwiająca. Owsiak stwierdził, że to choroba mało medialna i nie chwyci, ludzie tego nie kupią. Odesłał Patryka z kwitkiem.
  Trzeba mówić o tym głośno. Jerzy Owsiak nie prowadzi działalności charytatywnej. On jest szefem dobrze prosperującego biznesu. Dobro dzieci jest na drugim miejscu.
  Owsiak odpowiedział...
 • @kinszu, Andron
  Spieszę poinformować, że na podstawie oficjalnych danych z ostatnich wyborów na partię Tuska głos oddało w przybliżeniu 3mln 700 tyś. wyborców.
  Ultimatum dla Tuska. Referendum ws. emerytur, albo uliczne protesty na Euro 2012
 • @Sąd Przysięgłych
  Ja proponuję spojrzeć szerzej na problem wymiaru sprawiedliwości i w ogóle prawodawstwa w Polsce. Myślę, że trzeba zacząć pisać prawo od początku, tak, żeby rzeczywiście służyło społeczeństwu. W tym celu należałoby powołać radę złożoną z prawników, która wypracowywałaby akty prawne. Proponuję zacząć od Konstytucji. Potem Ordynacja Wyborcza.

  A może zastanowić się nad budową struktur państwowych równoległych do tych oficjalnych, z rządem, premierem, itd.?
  Akt Powołania Sądu Obywatelskiego
 • @Nathanel 01:20:16
  Równie dobrze można wykupić polisę na życie w jakiejś firmie ubezpieczeniowej. Instrumentów finansowych nie brakuje.
  Brakuje na to pieniędzy, które zagrabia ZUS.

  "Mnie ZUS ukradl pieniądze za 10 lat ale mimo to uważam że to jest najlepsze zabezpieczenie emerytury. Okradli mnie ale nie mogą okraść wszystkich."

  To kuriozalne, nie przejmować się grabieżą swoich 10 letnich składek i dalej ufać złodziejowi.
  Mylisz się, mogą okraść tyle osób, ile będą chcieli, a to dla tego, że są bezkarni.
  PiS chce zatrzymać „społeczne wariactwo”
 • @Nathanel 20:13:46
  "Stabilne bezpieczeństwo dla emeryta daje tylko państwo a więc ZUS."

  Twierdzisz, że ZUS to lepsze rozwiązanie niż OFE?

  A ja na przykład wolałbym mieć zupełną swobodę w dysponowaniu pieniędzmi. Te z górką 700 zł, z którego państwo mnie ograbia co miesiąc, wolałbym odkładać sobie na własnym koncie. Zapewniam, że gdy przeszedłbym na emeryturę, miałbym dużo więcej, niż chce dać mi ZUS. W ostatniej symulacji, w piśmie z ZUS-u, stoi jak wół: jeśli składki będziesz gościu odprowadzał w takiej wysokości jak dotychczas, dostaniesz 463 zł emerytury.
  463 zł ! Nie wiem już: śmiać się, czy płakać? A na dodatek, gdybym szybko umarł, to moja rodzina dostanie figę z makiem.
  Oto ubezpieczyciel, którego tak bronisz!

  OFE to też jest strata pieniędzy. Wystarczy popatrzeć na ich prowizje i zysk, a raczej straty, które "wypracowują".

  Nikt nie będzie lepiej zarządzał moimi pieniędzmi, niż ja sam!
  PiS chce zatrzymać „społeczne wariactwo”
 • @Rebeliantka 11:03:06
  Jeśli będzie trzeba, złożę się na adwokata.
  Proszę o kontakt: maxelfuego@gmail.com
  Ponura wiadomość – bloger Gawroński uwięziony do połowy września z Art. 212 kk
 • @CzarnoToWidzę 22:33:22
  Ja też jestem ateistą i też czasami oglądam TV Trwam, bo mają PRAWDZIWE informacje.
  Co do Rutkowskiego. To zwierzę medialne. W PRL-u członek Milicji oraz ochotnik oddziałów ZOMO, niczym się nie wyróżniał. W latach '90 założył agencję detektywistyczną, najpierw w Austrii, potem w Polsce. Ludzie, z którymi współpracował określają go jednoznacznie jako choleryka z przerośniętą ambicją. Większość spraw, tych autentycznych, które prowadził, zakończyła się fiaskiem, wbrew legendzie, wytworzonej medialnie. Telewizyjne "akcje", znane z serialu polsatowskiego, były reżyserowane.
  Ostatnio w Niemczech zatrzymano ludzi Rutkowskiego za próbę porwania dziewczyny. To, co udało się w Norwegii, w Reichu nie przeszło.
  Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (za pośrednictwem ksd.media.pl)
 • Wariant
  kanadyjski zdaje się być odpowiedni. To właśnie powinno być przedmiotem dyskusji. Tylko debil będzie utrzymywał, że system repartycyjny, w sytuacji Polski, sprawdzi się na dłuższą metę.
  Ten system właśnie bankrutuje.
  Kto jest tym debilem, chyba nie muszę pisać.
  Palikot za niewolnicza pracą schorowanych Polaków
 • @Łażący Łazarz 17:29:08
  Czy jeśli Lech Wałęsa wyrazi życzenie publikować na NE, też się zgodzicie? A może Kiszczak? Ten to ma dopiero informacje!
  Gry personalne
 • Minister d/s wykluczonych
  Co stało się z tą instytucją?
  Czyżby przestał być potrzebny?
  ZAMACH