Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze vortex

 • Atak prewencyjny na Rosję.
  Jakiś rok temu Witold Waszczykowski w wywiadzie radiowym wspomniał coś o potrzebie przeprowadzenia ataku prewencyjnego przeciw Rosji.
  Tajny plan Trumpa: Polska – celem ataku atomowego
 • A może tak bardziej serio i uczciwie.
  Krytyka gimnazjów jeszcze kilka lat temu była absolutnie powszechna. Gdy nagle zrobił się dziki ryk licznych - ratujmy gimnazja. To jest zwykłe gówniarstwo, menelestwo, to świńskie ryki. Ci co nagle ruszyli przeciw to bydło nie warte splunięcia.
  Kasa chyba jest w samorządach, skoro liczne tak entuzjastycznie chciały płacić nauczycielom za strajk ( łamiąc prawo ). Zresztą, o ile wiem wpływy samorządów za sprawą dobrej koniunktury znacznie przekraczają przewidywania. Oni tam mają spore nadwyżki, niech lepiej zaczną racjonalnie gospodarować, zamiast wypuszczać kasę na prawo i lewo.
  Szkolnictwo obecnie kosztuje nas stanowczo za dużo, tam jest marnowana ogromna kasa i wszyscy dobrze o tym wiedzą. Można dużo taniej, a do tego lepiej. Obecnie prawdziwa misja polskich szkół to socjal na wysokim poziomie dla nauczycieli, a nie uczenie. Dowody są proste. Liczba urodzeń w Polsce w okresie od połowy lat 80tych do końca lat 90tych spadła z ok. 700 tys. rocznie do poniżej 400 tys. o połowę. To powinno spowodować spadek zatrudnienia w szkołach o połowę po roku 2000. Stan zatrudnienia nauczycieli zmienił się ale niewiele. Maskuje się cały ten przekręt opowieściami że mają być małe klasy i indywidualna praca z uczniem. To niech to finansują z własnych kieszeni ci co snują te idiotyczne opowieści. Nas na to nie stać, dawniej normą były klasy ok. 40 uczniów i był wyższy poziom jak dzisiaj. Obecnie to schodzi w okolice 20-25 uczniów, klasy powyżej 30 uczniów są uważane za skandalicznie liczne.
  Czas pracy, to pensum 18 godzin tablicowych, godzin zegarowych 14-15. Typowa wartość w UE to 21 do 25. A bogate Niemcy aż 26 godzin. Solidni Niemcy potrafią dobrze liczyć, a też nie pozwolą się zastraszać gansterce. Nauczyciel w Polsce realnie w tygodniu pracuje poniżej 30 godzin, jeżeli do tego dodać 10 tygodni urlopu to wychodzi realny czas pracy na 6/10 etatu.
  Zarobki w pierwszych latach pracy nie za wysokie, ale po 10 latach powyżej średniej krajowej, i praktycznie nie zwalniają co w sektorze prywatnym jest łatwe i powszechne. Jak czasem słucham posłów i tym podobnych ważnych, to nieraz pada pytanie o rodzinę, żonę, dzieci. Nigdy nie padła odpowiedź, że córka pracują jako pielęgniarka, czy w markecie na kasie, a syn na budowie, ani tym podobne. Natomiast nauczycieli tam mnóstwo. Bo ci ważni nie zrobią dziecku takiej krzywdy żeby ono pracowało jak inni zwykli Polacy, ciężka harówa do końca życia za nieco powyżej płacy minimalnej, z opinią co jasne nieudacznika. Nauczycielstwo to taki dobry schowek dla swoich krewnych, bo też żony co jasne. Jak tam do tych szkół na nauczyciela przyjmują, ktoś wie? To są zdaje się bardzo zawiłe układy, a cały system zatrudniania w szkołach skrajnie mętny.
  Na koniec dodam złośliwie. Brak pielęgniarek, robotników na budowach, pracownic do sklepu, i wiele podobnych zawodów. Brak i brak, i lamentacje. A przecież akurat ci co tam pracują uchodzą za tych niezaradnych, za tych co nie znaleźli się w gospodarce rynkowej, za tych co im tak z łaski ewentualnie da się odrobinę socjalu przy okazji obrażając. No to na pielęgniarkę mało która idzie, a jak idzie to od razu uczy się języka i chodu za granicę. Okazuje się że one też potrafią znaleźć się w gospodarce rynkowej, bardzo słusznie robią. Niech się ci wszyscy mądrale od potępiania tzw. rozdawnictwa teraz sami radzą, niech podcierają tyłki chorym w szpitalach i tym podobne.
  Reforma oświaty w części sfinansowana przez samorząd cz. 1-2
 • @zibi 13:38:39
  Obawiam się że wziąłeś dane o PKB tzw. nominalne. Należy brać jako bardziej wiarygodne dane przeliczane parytetem siły nabywczej. To jest PSN, a po angielsku PPP purchasing power parity. Wtedy PKB Polski to ponad jeden bilon $, a Niemiec pomad 4 biliony $. Polski PKB być może jest nieco podpompowany przy pomocy różnych sprytnych sztuczek, ale tylko nieco, to może być tak z 10%.
  Poniżej lista krajów według wielkości PKB, przeliczane PPP.
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)
  Odlot Prezesa:Za 20 lat będziemy znacznie bogatsi niż Niemcy
 • @vortex 13:38:21
  Aha, dodam. Wojska USA w Gruzji natychmiast po ataku Gruzji na Osetię dostały rozkaz wycofania się poza teren ewentualnych walk. Prawdopodobnie ich bezpieczna ewakuacja została przeprowadzona w wyniku porozumienia polityków i sztabowców USA i Rosji.
  Odlot Prezesa:Za 20 lat będziemy znacznie bogatsi niż Niemcy
 • Jak o kaczyńskim, to przy okazji przypomnę zapomnianą sprawę.
  Generalnie zostało zatrzymane przez Kaczyńskiego śledztwo w sprawie tzw. katastrofy smoleńskiej. Co potwierdza stare domysły że był to montaż kilku państw z USA i Rosją na czele, że był to zamach Okęcko Smoleński, i Kaczyński wiedział o tym od razu. Wie, ale nie powie co jasne, bo gdyby powiedział wtedy jego polityka zagraniczna zamienia się w kupę gruzów.
  Ekshumacje, jaki wynik? Cisza. Zapewne odkryto wyraźne ślady walki i stosowania bezpośredniej przemocy. Bo oni prawdopodobnie zostali zamordowani już na Okęciu.
  Co robił w Polsce tuż przed czołowy amerykański generał Petraeus?
  Jak to z tymi monitoringami na Okęciu? Wszystkie się zepsuły od razu wtedy? Kto w to uwierzy.
  A dlaczego nigdy nie skorzystano z odczytów trzech wojskowych radarów dalekiego zasięgu rozmieszczonych wzdłuż naszej wschodniej granicy? No dlaczego? Bo co innego tam latało i w innych terminach latało, a te nowoczesne radary ( świeżo uruchomione ) dokładnie wszystko zarejestrowały. Ich sygnał jest na bieżąco transmitowany do centrum dowodzenia NATO.
  A ten wulkan co tak dymił, że Obama i cała zachodnia czołówka nie mogła przylecieć na pogrzeb. Tylko jeden raz w całej historii ludzkości wulkan tak dymił, akurat wtedy, że nie dało się latać samolotami. Był to czytelny komunikat z USA, Lecha Kaczyńskiego coś nie lubimy, on nam podpadł bardzo.
  Jak mógł podpaść? Być może wojna w Gruzji. Jeżeli Kaczyńscy zorganizowali to na własną rękę bez informowania USA, to popadli strasznie. Wyjaśniam dlaczego. Wtedy na terenie Osetii stacjonowały rosyjskie wojska jako siły pokojowe, ich koszary od początku były ostrzeliwane przez Gruzinów. Ale z drugiej strony granicy odbywały się manewry z udziałem wojsk USA. I akurat w trakcie tych manewrów Gruzini zaatakowali Osetię. Co jasne mając na uwadze ( a może celowo do tego zmierzając ), że może dojść do bezpośrednich walk żołnierzy USA i Rosji, co mogło nawet otworzyć drogę do wielkiej militarnej konfrontacji tych państw. Informuje was że takich "żarcików" imperia nie lubią. To że leciały wtedy wyzwiska pod adresem Kaczyńskich na Kremlu to mały problem, jeszcze mocniejsze leciały w Białym Domu.
  Jak się zdaje Jarosław Kaczyński od początku wiedział kto mu zamordował brata i dlaczego.
  Odlot Prezesa:Za 20 lat będziemy znacznie bogatsi niż Niemcy
 • Bardzo tendencyjny i pozbawiony logiki tekst.
  Ale od początku. Gdyby przeanalizować początki działalności Piłsudskiego to nasuwa się od razu podejrzenie że został zwerbowany przez carskie służby, być może wojskowe, podczas pierwszego uwięzienia. Nie był żadnym ideowcem, został przypadkiem wmieszany w zamach na cara. Dostał jednak spory wyrok, później bunt w więzieniu w którym nie brał udziału, ale pechowo wybili jemu akurat strażnicy dwa zęby. To było zmiękczanie, a przy okazji wyrabiali mu żelazne papiery opozycjonisty ( tyle odsiadki to musi być twardziel ). W końcu zaproponowali mu współpracę, jasne że przyjął, bo to cwaniaczek o bardzo wielkim ego ). Jak już wyszedł to szybko trafił do czołówki PPS, i jakiś taki pech prześladował wszystkich z tej czołówki, że ich sadzali a Piłsudskiego nie. Więc szybko został wodzem głównym. Później organizował rewolucję 1905 roku. Wtedy zabór rosyjski szybko rozwijał się demograficznie i gospodarczo. A od ostatniej dużej wyżynki Polaków już 40 lat upłynęło. Jasne że rosyjscy analitycy wojskowi, niekoniecznie informując cara, uznali że trzeba powtórzyć pilnie wielką wyżynkę polskiego elementu patriotycznego i przywódczego. Nie udało się jakoś zmusić Polaków siłą do wielkiego powstania, bo gdy PPS zastraszał ich bronią to endecja stworzyła swoje bojówki i strzelała do bojówek PPS. Później podobna próba utopienia Polski i jej dążeń niepodległościowych we krwi miała miejsce w trakcie sławnego marszu tej kadrowej kompanii na Kielce. Znów się nie udało.
  Kolejna próba to był atak na Kijów. Atak ten bardzo wzmocnił władzę bolszewików w Rosji. Bo oni wciąż mieli problem swoistego sabotażu ich władzy na rosyjskiej prowincji, coś w stylu strajku włoskiego, Moskwa swoje urzędnicy na prowincji swoje. Ale atak na Kijów został potraktowany jak atak na prastare ziemie ruskie. Nastąpiła wielka konsolidacja wokół bolszewików. Tysiące oficerów z dawnych armii białych zgłosiło się na ochotnika do armii czerwonej. A jak łatwo zauważyć, zajęcie Kijowa oznaczało wystawienie polskich wojsk na ryzyko zamknięcia w kotle atakiem od północy. Trudno o bardziej głupi pomysł.
  A już kolejna sprawa że Piłsudski najpierw dowodził odwrotem jakoś tak że wciąż trwał ten odwrót, a gdy już bolszewicy byli w pobliżu Warszawy, gdy już panowało powszechne przekonanie że Warszawa padnie, wtedy Piłsudski oddał dowodzenie i uciekł z Warszawy. Miła szczęście że trafił na Witosa który miał ewidentnie kompleks chłopski, nawyk czapkowania przed szlachtom. Gdyby trafił na mnie zastrzeliłbym go bez wahania za dezercję.
  Marsz na Kijów-Bitwa Warszawska a wrogie działania sejmu!
 • Był agenturalny spiesek.
  Malo kto zwraca uwagę na to że to powstanie było na rękę tak Niemcom jak Związkowi Radzieckiemu.
  Historycy pracowicie gumkują wszelkie ślady spisku który do tego powstania doprowadził, spisku w strukturach rządu londyńskiego jak też krajowego AK. Nie mam teraz ochoty rozpisywać się. Choćby to, depesze wysyłane z Londynu w imieniu Sosnkowskiego ( przeciwnik powstania ) zmieniały treść tajemniczo lub nie docierały do adresatów. Wokół tego powstania jest wiele podobnych dziwnych wydarzeń.
  POWSTANIE WARSZAWSKIE - GENEZA POWSTANIA
 • Zdaje się że obecnie nie ma na rynku czołgów do kupieia, dla Polski.
  Chodzi o większe ilości czołgów, nowoczesnych i po rozsądnej cenie. O ile wiem NIE MA. Autor jak pisze tekst to winien to sprawdzić. Bo co jasne zakup od Rosji czy Chin odpada.
  Modernizujemy postradzieckie czołgi
 • @Oscar 12:13:59
  Chyba nie za dokładnie się wyraziłem. Ten "mityczny wielki potop", to ten którym nas obecnie straszą ( nie chodziło mi o ten potop biblijny ). Mnóstwo ludzi jest absolutnie przekonanych że to kwestia kilkudziesięciu lat gdy ogromne obszary lądów pokryje woda.
  Jak chodzi o tren potop biblijny, to coś mi się zdaje że on rzeczywiście był, są na to solidne dowody naukowe, choć nauka robi typowe uniki.
  Zamiast bajania o globalnym ociepleniu i prawach osób LGBT
 • Mamy do czynienia z zawodowymi oszustami.
  Jak chodzi o ten mityczny wielki potop, to poziom oceanów podnosi się o 3-4 milimetry na rok, czyli 30-40 centymetrów na 100 lat. Ci wynajęci od straszenia ocieleniem bardzo zręcznie tworzą swoje komunikaty, bardzo, ja to obserwuję uważnie. Nigdy nie podadzą o ile wzrasta rocznie poziom oceanów. Natomiast tak budują wypowiedź - za kilkadziesiąt lat prawdopodobnie stanie się coś tam coś tam temperatura wzrośnie itp., tak kilka zdań, po czym dodają - i grozi nam że po stopieniu lodowców brzeg Bałtyku będzie pod Płockiem. Jak to rozumie przeciętny słuchacz? Za kilkadziesiąt lat Bałtyk sięgnie pod Płock. Jasne że to nie zostało powiedziane, ale jest to celowa manipulacja, mamy do czynienia z wyszkolonymi oszustami.
  Na pewnym portalu astronautycznym niejaki Orionid od lat regularnie daje kobylaste teksty straszące tym ociepleniem. Raz dał zdanie w stylu - w ciągu ostatniego roku zostało stopionych/ubyło kilka tysięcy metrów sześciennych lodowców Antarktydy. Ktoś mu zwrócił uwagę, że chyba pomylił jednostki, a on spokojnie wyjaśnił że metry sześcienne bardziej oddziałują na wyobraźnie niż tony, dlatego podaje w metrach sześciennych. Tuman nadal nie zauważył że tam pewnie chodziło o kilometry sześcienne. A ciekawe skąd on wiedział że metry sześcienne bardziej działają na wyobraźnię niż tony? Uczyli go gdzieś tego?
  Poza tym, średnia temperatura w centralnych częściach Antarktydy to ok. minus 50 stopni Celsjusza. Jak się podniesie o 5 stopni do minus 45, to stopi się czy nie? Kolejne oszustwo, nigdy ci od walki z ociepleniem nie podają tej informacji, oni bardzo precyzyjnie tworzą przekaz.
  Zamiast bajania o globalnym ociepleniu i prawach osób LGBT
 • Fretka twoje argumenty są słabe.
  Program Constellation był po prostu słabo pomyślany, bardziej pod zarobki kilku firm z branży kosmicznej i utrzymanie miejsc pracy. Zresztą obecny SLS jest podobnie nieudany, i jest pytanie czy i kiedy go anulują. To są kongresowe polityczne układy.
  Co do technologii to obecnie są lepsze. Tylko kwestia odpowiednio dużej kasy i prawdziwej woli politycznej aby lecieć, a nie dawać zarobić kilku znajomym firmom. Musk mimo oczywistych sukcesów ma stale problemy ze stronu NASA, tak jakby go tam nie bardzo lubili. Bo on pokazuje że można latać w kosmos dużo taniej, a przecież nie na tym polega ten system, ma być drożej i coraz drożej. Gdy oni lecieli na Księżyc w latach 60tych kosmos to było historyczne wyzwanie, obecnie jest to żerowisko dla cwaniaków. Taki przykład, teleskop kosmiczny JWST. Koszty już dochodzą do 10 miliardów $, gdy miało być 1,6 miliarda. Terminy dawno przekroczone, już 10 lat opóźnienia, teleskop wciąż na Ziemi. Już się wydawało że wszystko gra, gdy podczas testów wstrząsowych z teleskopu posypały się śrubki. Kolejne i kolejne opóźnienie, partactwo, i zabiegi w kongresie aby przyznał kolejne środki. I przyznaje, wesoła zabawa w kiwanie podatników.
  To samo dotyczy obecnych programów lotów na Księżyc, mało komu serio zależy na locie, chodzi o wydojenie kasy po prostu.
  Poza tym, jest też inna kwestia. Oni wtedy w latach 60-tych latali przy dużym ryzyku utraty załogi. Mieli dużo szczęścia że nie doszło do śmierci którejś załogi, bo niemal w każdym locie dochodziło do sytuacji bardzo niebezpiecznych, niemal w każdym locie. Po prostu im się wtedy udało. Natomiast obecnie są znacznie wyższe wymogi co do bezpieczeństwa, teraz nikt by nie zgodził się lecieć tamtym systemem. A z drugiej strony teraz w USA mają słabsze kadry, i to nie tylko w sektorze kosmicznym, wszędzie. Po prostu kiedyś pracownicy mieli lepsze kwalifikacje i bardziej solidnie pracowali, przez te pół wieku jakieś zidiocenie przyszło. No wiesz teraz główna kwestia na zachodzie to te gay parady i podobne nowinki, kto by tam miał głowę do kosmosu.
  O ile coś kojarzę kapsuły powrotne są w muzeach, i to jest do odszukania w sieci. Stoją sobie ładnie w muzeach, można pojechać i zobaczyć.
  Co do promieniowania, to szkodliwość zależy od czasu ekspozycji. Przy locie na Marsa z powrotem to są ok. dwa lata. Oni na ten Księżyc lecieli z powrotem mniej niż 10 dni. Pasy Van Allena przechodzi się szybko, więc zaraz nie muszą ludzie umrzeć, gdyby tam siedzieli długo to by umarli.
  Obecnie są dostępne znacznie lepsze osłony termiczne.
  Co do Saturna i silnika F-1. Saturn był bardzo wielki i bardzo drogi, zrezygnowali z niego na rzecz promu kosmicznego który miał być bardzo tani a okazał się bardzo drogi, i niebezpieczny. Więc też zrezygnowali na rzecz relatywnie mniejszych rakiet które w zupełności wystarczały do wynoszenia satelitów telekomunikacyjny czy obserwacyjnych. Loty ludzi na Księżyc czy też na Marsa przestały być "modne" i ciekawe na tyle aby ładować w to gigantyczne środki. Została komercja i satelity szpiegowskie dla wojska. Nie było więc potrzeby budowania tak dużych rakiet jak Saturn V.
  A co do tych rosyjskich silników, to rosyjskie okazały się sporo lepsze a tańsze. A w okresie dobrych stosunków USA Rosja po prostu był to układ biznesowy. O ile wiem to w USA już kończą budować własne silniki o podobnych możliwościach. Teraz nie chce mi się szukać szczegółów, można to wyszukać w sieci.
  Mam kilka pytań
 • @Berkeley72 12:55:43
  Kilka dni temu podałem ci cytat po angielsku za angielską wiki z czego były te opony. One nie były co jasne z gumy. A ty dalej ćwiczysz ten nonsens, szkoda czasu takie dialogi, jakbyś tak poważniej traktował innych, a nie robił sobie żartów z ludzi.
  Mam kilka pytań
 • @Krystyna Trzcińska 08:02:13
  Ależ mamy zdjęć Ziemi mnóstwo.
  Choćby tutaj.
  https://www.nasa.gov/feature/top-15-earth-images-of-2015

  Tutaj więcej.

  https://www.google.pl/search?safe=active&biw=1280&bih=884&tbm=isch&sa=1&ei=hxMvXcyuGP2Vk74P8--SwAI&q=iss+earth+photos&oq=iss+earth+photos&gs_l=img.3..0i19.74499.77532..77899...0.0..0.105.628.6j1......0....1..gws-wiz-img.......0i30i19j0i5i30i19j0i8i30i19.cIm2_f_-siA&safe=active

  Transmisja na żywo z ISS.

  https://www.youtube.com/watch?v=y-uYR6evUHA
  Teorie spisku lądowania na Księżycu nie są prawdziwe
 • @Berkeley72 23:37:46
  Jak to da się łatwo obliczyć to podaj link. Z tego co ja wiem to da się łatwo obliczyć że te rakiety miały dostateczny ciąg. Te dane są od dawna dostępne po polsku, gdzieś mam książkę jeszcze z lat 60tych, wszystko grało.
  Te opony akurat nie są z kauczuku. Podaje za wikipedią, jak ktoś dobry jest w angielskim to niech to precyzyjnie przetłumaczy, niczego o kauczuku tam nie widzę.

  The wheels were designed and manufactured by General Motors Defense Research Laboratories in Santa Barbara, California.[21] Ferenc Pavlics was given special recognition by NASA for developing the "resilient wheel".[22] They consisted of a spun aluminum hub and a 32 inches (81 cm) diameter, 9 inches (23 cm) wide tire made of zinc-coated woven 0.033 inches (0.84 mm) diameter steel strands attached to the rim and discs of formed aluminum. Titanium chevrons covered 50% of the contact area to provide traction. Inside the tire was a 25.5 inches (65 cm) diameter bump stop frame to protect the hub. Dust guards were mounted above the wheels.
  Teorie spisku lądowania na Księżycu nie są prawdziwe
 • Należało rozstrzelać autorów tego pomysłu.
  Jakieś mieli majaki że oni będą niby robić za sojuszników Armii Czerwonej, wrogiej przecież i ponurej. A jednak ich ciągnęło tam, do tych czerwonych. Skolegować się chcieli z bolszewikami??? Co oni mieli właściwie na myśli? Co? Zdekonspirowali tysiące ludzi wystawiając ich na śmierci z rąk stalinowskich oprawców. Ja bym autorów tej masowej denuncjacji polskich żołnierzy podziemia rozstrzelał bez krępacji.
  7 lipca 1944 r.rozpoczęła się operacja "Ostra Brama",
 • Nie bardzo rozumiem intencji autora.
  Bo jak rozumiem autor chciałby aby sławna PO ze spółką wróciła do władzy. Ja tam za PiS nie przepadam, ale PO??? Toż ta PO to zwykła zbieranina alfonsów, złodziei i prostytutek, nic więcej. Toż to każdy człowiek w miarę dorosły doskonale już wie. A jak nie wiedział niedawno to już się dowiedział, choćby te masowe zaniki pamięci na tych komisjach śledczych sejmowych. Alfonsi balowali, złodzieje kradli, prostytutki tańczyły na stołach, jasne że nie powiedzą jak było, jasne że pamięć im zanika, bo takie były całe ich rządy, więc po co gadać, po co?
  Jak PO powstawała to jakiś taki znajomy jakoś mnie tak przypadkiem albo i nie odwiedził i mówi że tworzy struktury nowej partii Platforma Obywatelska, czy ja bym się nie zapisał. Nie bardzo miałem ochotę na ten zapis, więc on tak nawija filozoficznie, i tak mówi - wiesz, bo ja na życie jako minimum muszę zarobić 4 tysiące na rękę, to muszę mieć i mam nawet więcej, ja mam taki status społeczny, taki jest układ. Wtedy 4 tysiące to tak jak dzisiaj 8 tysięcy. Gość dawał mi do zrozumienia że mam okazję wstąpić do lepszej kasty, która nie żyje nędznie jak ten nędzny polski plebs co zarzyna się wyniszczającą robotą za półtora tysiąca zeta.
  PO nadaje się tylko do resocjalizacji w specjalnych obozach do tego przeznaczonych. Ta żulia kryminalna powinna pilnie zniknąć z polskiej polityki.
  Czy można pokonać PiS
 • A ja mam tradfycyjnie konkret.
  Przeszła przez media wiadomość że Warszawa jest drugim w Europie miastem pod względem liczby studentów. Nie wspomniano taktownie którym jest pod względem liczby tzw. nauczycieli akademickich. I słusznie, zapewne pierwszym, po co polskich ludków denerwować. Bo co jasne Warszawa nie słynie z wysokiego poziomu nauki, uczelni itd. Raczej bagno, muł i szuwary. Więc skąd to miejsce w czołówce? Ależ już o tym opisałem i ciemniakom będę powtarzał po sto razy. To jest socjal, prawdziwy potężny wypasiony socjal. Nie po kilka stów na łebka, tylko po kilka tysięcy. Gdy rozwijał się jakoby genialny system Balcerowicza, w Polsce na prowincji znienawidzony, w Warszawie wychwalany, wtedy mądre głowy ustaliły z punktu że ten system typu obóz pracy trzeba jakoś zręcznie omijać. Bo się człowiek zarobi i umrze i tak jako nędzarz z przepracowania. Trzeba wklejać się pod budżet, parabudżet, twory różne, ale nigdy pracować w twardej rynkowej konkurencji. Więc rozmnażano świadomie posady w administracji państwowej i lokalnej. Ale też szkoły i uczelnie, tam wprowadzono specjalne zasady zatrudnienia. W zasadzie nie zwalniają, faktyczny brak weryfikacji przydatności do zawodu ( kompletny idiota też tam spokojnie może pracować DO KOŃCA ŻYCIA), do tego całkiem dobre wynagrodzenia powyżej średniej krajowej ( za ewidentne nieróbstwo ).
  I to jest ten socjal którego nikt nie ośmieli się nawet głośno publicznie skrytykować. Pewnie nas to kosztuje ze 50 miliardów złotych rocznie, a z niepotrzebnymi urzędnikami ze 100 miliardów, ale to już tak jest poukładane. Nie do ruszenia, kasta, układ, mafia, banda, złodziejstwo. Nazywają się sami elita. Te ciemne chamy co tylko do pasienia krów się nadają.
  A jeszcze te organizacje NGO czyli pozarządowe, rozmnożyło się to niemożliwie, tam też zapewne krąży jakaś duża kasa. Na czym polega ten przewał, nie wiem. Warto by było kiedyś to obadać.
  Golem o nazwie państwo polskie- mechanizm i zasada działania
 • Co daleko od nas mówią o nas, też o naszej historii (link z Pakistan Defence Forum).
  Tam jest tylko jeden że tak powiem bliski nam, Rosjanin vostok. A inni z daleka, ciekawie sobie o nas dyskutują, bez emocji, na zimno, bywa kpią z nas, pouczające.
  Aha, dyskusja zaczyna się od tego że USA dołożą nam jeszcze tysiąc żołnierzy. A później się szeroko rozwija w różnych kierunkach. Po angielsku.
  https://defence.pk/pdf/threads/u-s-to-send-1-000-more-troops-to-poland.622866/
  Która partia w Polsce to ruska agentura?
 • @zadziwiony 18:12:44
  No to misiu gumisiu zrób prawidłowe obliczenie. To jest podawane od lat i nikt tego nie zakwestionował. Jak ciemniaku chodziłeś na wagary zamiast się uczyć to nie bełkocz tutaj. Policz po swojemu pogadamy. Bywało że robiłem w życiu podobne wyliczanki, uczciwe i fachowo sprawdzę twoje wyliczenie.
  Zniszczyć 500+ za wszelką cenę
 • @interesariusz z PL 17:31:58
  "To nie jest tak, że w Polsce mogły prosperować wyspy, gdy cały kraj był przeznaczony na zgładę."

  I co z tego wynika? Byłem jednym z nielicznych który już na początku 90tego roku zorientował się co jest grane. Coś próbowałem robić, ostrzegać że ten plan Balcerowicza to paranaukowe szaleństwo, była nas garstka. Ktoś z nas wtedy stwierdził że w Polsce najwyżej tysiąc ludzi rozumie na czym to polega, rozumie zagrożenie. Tylko gdzie wtedy były setki tysięcy Polaków znakomicie wykształconych podobno? Banda ciemnych i tchórzliwych buców bełkoczących slogany zapodane przez reżimowe media. Teraz więc proszę nie wnosić pretensji ciemniaki że nie ma tutaj zachodu. Samiście bydła sobie narobili ciemne nieuki.
  Zniszczyć 500+ za wszelką cenę