Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze vortex

 • @Reinert 23:33:43
  "Obserwowaliśmy bowiem co robią inni "

  No i błąd. Inni robią coraz głupiej. A będzie jeszcze głupiej. Żyjemy w czasach powszechnego zidiocenia. Czy ty Reinert tego nie widzisz? Nawet jakieś oficjalne badania wykazały systematyczny spadek inteligencji zaludnienia, no wszyscy głupieją. Chcesz do nich doszlusować?
  Historia pewnego tronu, a trochę i neonu
 • @partyzant 14:08:39
  Czyli przygotowania do wielkiej jatki Polaków już na końcówce. A Polacy całkowicie nieświadomi.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @vortex 12:42:43
  Trzeba mieć świadomość, że różne Siemoniaki i tym podobne "kolegi", szpece od bicia rusa (jest tego tysiące w Polsce, dobrze ich znamy), jak przyjdzie co do czego zwieją gdzieś pod Madryt i będą radośnie rżeli ze śmiechu jak to Polacy dali się im wykiwać i teraz milionami zdychają.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @vortex 10:10:00
  A po co BBN kombinuje jakieś dziwne układy z firmami ochroniarskimi, żeby niby bronili naszych granic? Ci co się do wojska nadają zostaną zmobilizowani. W reszta? Pewnie połowa, tych mało już sprawnych, nada się do stania z karabinami przy autostradach i odpędzania od nich Polaków, którzy też chcieliby uciec na zachód gdy zacznie się wojna. Gdy nasi "patrioci" obecnie ryczący "rusa, bij, bij, bij" będą w swych szykownych brykach tymi autostradami zwiewać w Polski.

  http://www.prawy.pl/z-kraju/8694-polskich-granic-beda-bronic-ochroniarze-i-amatorzy
  Mija rok od secesji Krymu
 • @Jasiek 11:08:12
  Jak sobie dobrze poszukasz, to znajdziesz.
  "BGM-109A Tomahawk Land Attack Missile – Nuclear (TLAM-A) with a W80 thermonuclear weapon. Retired from service sometime between 2010 and 2013."
  Ta odmiana atomowa Tomahawka ma zasięg 2.500 kilometrów. A że formalnie została ostatnio wycofana, jak się zdaje po prostu trafiła do magazynów, ale nie została zniszczona (taka jest obecnie praktyka w tej sprawie, gdzieś o tym nawet czytałem, że ostatnie likwidacje głowic atomowych na tym polegają). A zasięg obecnie może być dużo większy. Wciąż trwa szybki postęp w budowie silników turboodrzutowych, wystarczy szybka wymiana silników na nowsze i zasięg może 3.500 kilometrów. Czyli mają całą Rosję w garści. Tylko Rosja wie co się święci i czekać nie będzie.
  Mija rok od secesji Krymu
 • W obliczu nadchodzącej wojny rządzący Polską zdrajcy niszczą ostatnie nasze systemy defensywne.
  Mamy ginąć milionami w milczeniu i bez żadnych szans obrony. Taka straszna prawda.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @Jasiek 10:35:40
  "Nie wiem, czy tomachawk może mieć głowicę atomową, ale nawet jakby, to rzeczywiście można go zestrzelić nawet z niezbyt szybkiego samolotu albo jednym pociskiem antyrakietowym."

  Masz rację, ale masz błąd. Tomahawk leci tuż nad ziemią i manewruje, jest przez to bardzo trudny do wykrycia. Teraz sobie przypomniałem, jako że rosyjski znam to zaglądam na ich portale i oglądam różne ich filmy militarne (o starych broniach i nowych), których produkują mnóstwo. Ostatnio zdefiniowali poważne zagrożenie dla Rosji, jako możliwość nagłego ataku tysięcy Tomahawków z wielu kierunków. W celu do jasne nagłej likwidacji ich potencjału atomowego, a więc rzucenia Rosji na kolana. Czy oni będą spokojnie czekać? Toż przywalą w Polskę uprzedzająco, tak się to musi skończyć.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @kfakfa 10:30:47
  Nawet o tym nie wiedziałem. Jak widać przygotowania są w toku, a ich głównym celem nie jest skuteczna obrona Polski, tylko sprawne wystawienie Polaków na wyrżnięcie, żeby się w ostatniej chwili nie zbuntowali zostanie wprowadzony terror pod hasłem "stanu wojny".

  A znalazłem o tej polskiej modyfikacji Grada, to Langusta. Dobry efekt wysiłków naszych patriotycznych inżynierów.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/WR-40_Langusta

  Ale tam jest uwaga "Łączna liczba zamówionych wyrzutni to 75 sztuk. Po dostarczeniu ostatniej kolejne Langusty nie będą zamawiane."
  A nam potrzeba przynajmniej dwa tysiące takich wyrzutni, wtedy każdy agresor by wiedział że będzie musiał przebijać się przez ściany ognia ponosząc ogromne straty. I te dwa tysiące Langust wyszłoby prawdopodobnie taniej, niż ta setka Tomahawków. Bo Langusty to taniocha, a te Tomahawki mają ceny zupełnie absurdalne, jakieś miliony dolarów za JEDNĄ rakietę.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @vortex 10:10:00
  Jak by kto nie łapał. Tomahawk jest to bardzo niebezpieczna broń ofensywna, ona się do obrony zupełnie nie nadaje z wielu względów. A pierwszy to finansowy, to bardzo drogie rakiety, a w obronie dużo prościej wysyłać wrogowi tysiące ton przy pomocy zwykłych Gradów. Polska zresztą ma możliwość produkcji w Polsce unowocześnionej i bardzo dobrej wersji Gradów, ale zainteresowanie rządzącej w Polsce agentury jest żadne. A po co? Żeby Polacy mieli się czym bronić, toż nie o to chodzi. Co więcej pilnie ostatnio są wycofywane stare Grady z czasów komuny. Jak te skurwysyny dbają żebyśmy w momencie wojny nie mieli dokładnie NIC do obrony.

  http://fakty.interia.pl/polska/news-polska-armia-pozbywa-sie-wyrzutni-bm-21-grad,nId,1487277
  Mija rok od secesji Krymu
 • @vortex 09:44:40
  A teraz czytam wiadomość, że Polska chce zakupić nagle i pilnie Tomahawki. Zawsze bylem za dobrym uzbrojeniem Polski, szczególnie w broń defensywną. Ale, jako że coś tam wiem o uzbrojeniu, to dokładnie wiem o co chodzi. Nasze obecne władze, nieudolnie udające Polaków mają jeden tylko cel - wymordować kilkanaście milionów Polaków rękami Rosjan i/lub Ukraińców. I jest ten cel realizowany bardzo konsekwentnie. Chodzi im tylko o to, aby jakoś Rosjan sprowokować od uderzeń na Polskę, najlepiej atomowych. Oczywiście Polska jest i ma być całkowicie bezbronna w wypadku takiego ataku, i ci politycy udające Polaków bardzo o to dbają, jest bezbronna. Ale tomahawki są dobre do dużej prowokacji. Mają zasięg ponad tysiąc kilometrów, więc i do Moskwy dolecą. Bardzo trudne do wykrycia przez radary, Rosjanie muszą założyć że tylko część wykryją. Głowica może być konwencjonalna (pół tony), więc jakieś straty będą w razie ataku (ale do przyjęcia, Rosja od tego nie padnie na kolana). Ale może też być atomowa, a Rosjanie nie wiedzą jakie są naprawdę głowice. Więc? Jaka jest sytuacja? Oni wiedzą doskonale że celem obecnych władców Polski jest wymordowanie maksymalnej ilości Polaków (dowiodły to jasno entuzjazmując się banderowcami). Więc ci władcy okrutni i skrajnie zdegenerowani bez wahania wydadzą rozkaz odpalenia tych Tomahawków w kierunku Rosji, doskonale wiedząc jak straszna będzie riposta. Sami oczywiście wcześniej zwieją z Polski tymi nowymi autostradami, które na tę okoliczność zostaną wyłączone z cywilnego ruchu, zostaną obstawione wojskiem i ochroniarzami i prawo wjazdu będą mieli tylko posiadacze odpowiednich przepustek. Jak kto ma pamięć, to mógł zauważyć że antyrosyjska obsesja jest bardzo ostro nakręcana dopiero od kilku lat, od czasu gdy zostały ukończone autostrady na zachód.
  Mija rok od secesji Krymu
 • Kolejny agent Putina do demaskacji.
  Fiński dziennikarz Anteo Eerola wpadł na bardzo głupi pomysł odwiedzenia Ukrainy, i na jeszcze głupszy - napisania prawdy. Nasi dziennikarze żuliczni już dawno wiedzą, że pisanie prawdy o Ukrainie jest surowo zabronione i takich numerów nie wywijają. Warto ten tekst przeczytać uważnie.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150311/104098.html
  Mija rok od secesji Krymu
 • @Reinert 20:33:12
  A ile ja zjebów złapałem przy wdrażaniu tych nowych programów. A najlepsze jest to, że w niektórych przypadkach zasłużonych, bo skopałem temat. Też wtedy byłem MWzWM i bardzo byłem przekonany o swej nieomylności :-))))).
  Nowe kategorie tematyczne
 • @Reinert 20:31:29
  Działy były u góry opcjonalnie, z zasady z nich nie korzystałem.
  Chyba o wrogach nie pisałem, jeszcze sprawdzę.
  A dla mnie to też jest burza szklance wody, mało się tym emocjonuję, bo już mam swoje lata i w tego typu awanturach nie raz brałem udział (jako księgowy kilka razy brałem udział w wyborze i we wdrażaniu nowych programów dla księgowości w firmach w których pracowałem, bywało ostro, więc już mnie to nie dziwi). A ta nowa strona naprawdę wygląda badziewiaście obecnie. Wiem że jest coś takiego jak czas potrzebny do przyzwyczajenia się do nowego programu. Na początku nowy program i nowy wygląd ekranu wzbudza powszechny opór, a nawet wybuchy wściekłości. Ale to nie jest to. Nad tym trzeba popracować i nie warto się oburzać, to jest coś źle pomyślane.
  Nowe kategorie tematyczne
 • @Reinert 19:27:41
  "Wszystkie serwisy informacyjne (nawet telewizyjne) mają tzw. "działy", bo dzięki nim ludzie mogą wybierać co ich interesuje."

  No właśnie, to chciałem właśnie napisać - wszystkie serwisy informacyjna dla ludu prostego ( ja mam szacunek dla ludu prostego) mają działy, żeby każdy sobie coś tam według swoich hobby/upodobań łatwo wybrał. Ale ... to chyba nie jest serwis informacyjny, i chyba też nie zawsze dla ludu prostego (choć lud prosty witamy i zapraszamy, żeby się podciągał zamiast łykać medialną sieczkę). Jeżeli jakoś bym miał zdefiniować Neon24, to był to bardzo kontrowersyjny portal dla myślących (kontrowersyjny, bo choćby pewne odloty wrogów Chrześcijaństwa, czy poszukiwaczy kosmicznych energii - napawały mnie autentycznym lękiem). Natomiast ja ciebie powiem Reinert - we wszystkich intelektualnych sztabach, o których mało wiemy, a które są, i które opracowują prawdziwe strategie, nowe schematy myślowe, nowe ideologie, nowe podejścia, i nowe wojny- NIE MA ŻADNEGO DZIELNIE NA DZIAŁY. Nie ma. Oni, ci inteligentni ludzie wiedzą, że rzeczywistość jest jedna, a jej podziały na działy jest naszym uproszczeniem, aby ludzie prości łatwiej mogli się w tym poruszać (naprawdę mądry człowiek ma wiedzę z kilku dziedzin, i potrafi to wszystko powiązać). Tam liczy się klasa dyskutanta i temat. Klasę trzeba dowieść wcześniej, choćby doskonale przewidując rozwój wypadków. Ja wybierając artykuły do czytania kierowałem się nickiem autora i tytułem. Warto zadbać o to, aby tytuły były nawet długie ale dobrze wyjaśniały temat tekstu. Nic więcej nie potrzeba, działy są tylko kłopotem. A jakieś tam inne, polecane filmy, to nie mam zdania, byle to nie pożerało to za dużo miejsca.
  Nowe kategorie tematyczne
 • @vortex 22:09:34
  Dla odtrutki od zajoba jeszcze raz proponuje Chorał Gregoriański. Ludzie przemijają, imperia przemijają, a Słowo Boże trwa. Bo ono jest nie z tego świata.

  https://www.youtube.com/watch?v=xVxsy_SUjO0
  Szok nowej strony
 • A jakby kto nie wiedział.
  Na tytułowym obrazku mamy fotografie naszych młodych, zdolnych, i co jasne zdrowych psychicznie adminów.
  Szok nowej strony
 • @vortex 19:59:43
  A ciekawe. Są tam bracia Kaczyńscy (oni zawsze byli pierwsi do sprzedawania Polski), ale jednak nie ma Komorowskiego. Ciekawe???
  KOMOROWSKI NIE WCHODZI DO DRUGIEJ RUNDY. TRYUMF JKM!
 • @Julian Ditrych 19:44:56
  Dobre spostrzeżenie. Jeżeli powołali w 87 roku coś takiego jak KKW Solidarność, to tylko po to, aby przedłużyć okupację Polski. Udało im się. Wyeliminowali z gry demokratycznie wybrane w 81 roku władze Solidarności, przedłużając dyktaturę w Polsce. Zapamiętajcie te nazwiska, zanim usunął, to nazwiska zdrajców. Jakie niektóre prominentne, ale to zdrajcy.

  http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=T02337_KKW_%E2%80%9ES%E2%80%9D
  KOMOROWSKI NIE WCHODZI DO DRUGIEJ RUNDY. TRYUMF JKM!
 • @vortex 19:31:20
  Powyższe nie dotyczy oczywiście wszystkich Polaków, ale przynajmniej 50%, mamy stan powszechnej umysłowej i moralnej katastrofy.
  KOMOROWSKI NIE WCHODZI DO DRUGIEJ RUNDY. TRYUMF JKM!
 • @vortex 19:18:47
  A na koniec, to tylko pozostaje nam się pomodlić do Matki Boskiej o miłosierdzie z powodu naszych licznych grzechów (jak powszechny kult złotego cielca, powszechne kurestwo, powszechne kombinatorstwo, złodziejstwo i sprzedajność). Może Matka Boża załatwi nam przebaczenie? Jeszcze mamy szansę.
  KOMOROWSKI NIE WCHODZI DO DRUGIEJ RUNDY. TRYUMF JKM!