Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze romeq

 • @Paweł Tonderski 14:45:58
  Wraca miszczu na odpowiednie miejsce, miejsce bukinisty, liczę, że komitet wyborczy mikiego przedstawi rozliczenie wpłat dla końdydata na senatora, nie wiem, czy w tym naszym kneparlamencie, koń nie byłby bardziej pożyteczny od tej całej hołoty latającej po 3 razy tam i z powrotem na wypuszczenie borsuka na spacer ?
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • W końcu wróci na swoje nowoekranowe miejsce, miejsce bukinisty
  "Bolesław Piecha (PiS) – 28,48 proc.
  Józefa Makosz (Komitet Wyborczy Józefa Makosza) – 19,59 proc.
  Mirosław Duży (PO) - 18,01 proc.
  Paweł Polok (KWW Autonomia dla Ziemi Górnośląskiej) – 13,12 proc.
  Grażyna Kohut (PSL) - 8,36 proc.

  Janusz Korwin-Mikke (komitet Kongresu Nowej Prawicy) – 7,92 proc.

  Krzysztof Sajewicz (SLD) – 2,84 proc.
  Piotr Masłowski (KWW Piotra Masłowskiego) – 1,68 proc.

  Frekwencja wyniosła 11,14 proc."

  Zaraz liberalna hołota wyskoczy i zacznie szczekać, społeczeństwo nie dorosło !
  Wybory w Rybniku
 • @romeq 13:44:10
  To chyba dotyczy również POlski bo w Grecji już tak jest.

  http://dim.salon24.pl/502058,eu-gr-paranoja-mamy-juz-autentyczne-obozy

  ..."Nowe przepisy finansowe przewidują zabór pensji i nieruchomości już od 5 euro przeterminowanych należności wobec państwa, dowolnego typu.

  Ale państwo nie ponosi ŻADNYCH konsekwencji finansowych opóźnianego przez lata zwrotu 8-9 mld płatności za wystawiane mu faktury, niedokonywanego zwrotu podatku VAT itd.

  Należności nie bilansują się.

  Wysokość i sposób opodatkowania działalności gospodarczej (np. jako procent obrotu lub co można, a co nie przedstawić jako koszty uzyskania przychodu i w jakim procencie) ogłaszane są dopiero po upływie rozliczanego roku finansowego.

  Do więzienia trafiły już tysiące przedsiębiorców, kilka - kilkanaście aresztowań codziennie i już od dawna - za niepopłacone podatki i ZUS, Choć często jednocześnie państwo zalega tym aresztowanym znacznie większe kwoty.

  Mordercę, bez zgody sądu, zamknąć można na 48 godzin. Obywatela prowadzącego działalność gospodarczą bez sądu, zamknąć można na 20 miesięcy - po samej tylko informacji z Urzędu Skarbowego. Przetrzymywany będzie w jednej celi z prymitywnymi gangsterami, w 80% afro-azjatami lub przynajmniej... (narodowości nie wypada tu wymienić).

  Ponieważ stan więzień już kilkakrotnie przekroczył ich pojemność, w Attyce przebudowuje się właśnie dawne koszary wojskowe, na nowe obozy dla więzionych przedsiębiorców, zbankrutowanych rzemieślników itd."...
  Własna firma lekarstwem na bezrobocie?
 • Właśnie jestem po takim "szkoleniu",
  można by to nazwać skok na unijne / nasze podatkowe / dotacje, w tydzień grupa ok. 30 osób została uświadomiona i scateringowana, teorii było co nie miara, a na koniec kazano nam napisać "byznesplan".
  Wykładowcy zamiast pomóc, odsyłali do notatek, co się będą przemęczać za 150 za godzinę, w ich i interesie przyznających środki leży chyba jedynie to jak najmniej przyznać "kursantom" a jak najwięcej dla szkolących.
  Z autopsji znam ludzi, którzy po dwóch latach "niskiego" zusu polikwidowali firmy i uciekli na zachód, nie oddasz dziurze bez dna 1000 zł to tak cię oskubią, że możesz wylądować pod mostem, słuszną linię ma ta żydoska antypolska partia.
  1000 zł to w anglii opłacam zus dla 16 pakistańczyków, chińczyków, polaków, litwinów i ruskich.
  Własna firma lekarstwem na bezrobocie?
 • @AdNovum 10:06:45
  Pani trzyma lufę nagwintowaną na zewnątrz, ot zagwozdka.
  W jakim celu zaogniono sytuację na Półwyspie Koreańskim?
 • Ja wiem, że to nieładnie,
  ale jak widzę tego wystrzyżonego pajaca to mię sznurek w kieszeni się prostuje, słyszałem w sieci tłumaczenie ambasady korei w Polsce na temat tych wydarzeń, Fidyk do potęgi nc+.
  W jakim celu zaogniono sytuację na Półwyspie Koreańskim?
 • Peło na placówkie
  GO wyśle.
  LOTOS jak LOT
 • MON i jegoo ministra siemiemoniak
  ....................................................................................
  ...........................................................
  ....................................
  ..................
  .......
  ....
  ..
  .
  Rosja zbrojna
 • @panMarek 11:38:07
  Albo " Cud Krainę " ? :(
  Wybrano najgorszy film
 • @maro 12:09:55
  Odpowie ci przykładem piekarzy i zapinaniem pasów.
  Korwinizm-mikkizm i inne „izmy” a Ruch Narodowy
 • @Ultima Thule 11:29:32
  Czy góró jest waszym sekciarskim miszczem ?
  Co wam szkodzi kupić jakąś bezludną wyspę i zbudować tam waszą CUD krainę wr ?
  Czy popieracie globalizm i korporacjonizm ?
  Czy patriotyzm jest czymś złym ?
  Czy popieracie lichwę, prywatne banki, giełdy i prywatną emisję pieniądza ?
  Czy żerowanie na "socjalizmie" i mówienie o tzw. wr. nie jest dysonansem ?
  Dlaczego promujecie żydoskie podejście do człowieka, dlaczego człowiek ma być przedmiotem, dlaczego zysk w waszym wydaniu zabija człowieczeństwo, empatię i działania społeczne ?
  Czy biedny i odrzucony w waszej teorii ma szansę na przeżycie ?
  Dlaczego 99% ludzi ma w doopie wasze ględzenie o CUD krainie ?
  Czy uważacie siebie za pępek i zbawienie ludzkości / nie-szczęsny 1 % / ?
  ...
  Korwinizm-mikkizm i inne „izmy” a Ruch Narodowy
 • @Adam syn Brunona 11:22:21
  Wyznającym do tego żydoską teorię egoistycznego zysku ponad wszystko.
  Korwinizm-mikkizm i inne „izmy” a Ruch Narodowy
 • @Ultima Thule 10:18:36
  Jakby góró wierzył w to co mówi to by nie startował na pensję senatora, w moim mieście też jest taki wyznawca wr / nie mylić z odczynem WR /,
  pierdzi w stołek radnego powiatowego i pobiera niemałe apanaże, w tzw. wr na zapałki by nie zarobił.
  Korwinizm-mikkizm i inne „izmy” a Ruch Narodowy
 • A jak tam w Kaliszu z pracą,
  może to jest wytłumaczenie ?
  Trochę przemyśleń nt nowych mieszkań
 • To do czego prowadzą liberalne brednie sekciarzy tzw. wr / nie mylić z odczynem WR /
  ..."Sama Unia Europejska jak i wspólna waluta, to sztandarowe przykłady realizacji w praktyce idei globalizmu. A na czym opiera się ta koncepcja? Otóż kluczowe dla globalistów jest zjawisko konkurencji. Globalizm promuje wolną konkurencję zarówno pomiędzy krajami, jak i na rynku wewnętrznym pomiędzy przedsiębiorcami, jak i pomiędzy ludźmi. W efekcie tego wyścigu szczurów zawsze będą wygrani i przegrani. Nawet w ramach jednego narodu, jednego społeczeństwa, jednej rodziny… Czy przekształcając kraj na podstawie takich założeń można wszystkim obywatelom zagwarantować życie w pokoju i dostatku? Chociaż większości? Nie, z takich reguł korzyść odnosi 1% kosztem pozostałych 99%. Tak wygląda Realny Globalizm.

  Globalizm oparty na ekonomii neoklasycznej przekonuje także, że patriotyzm, świadomość przynależności narodowej - to przeżytek. Co więcej, demonstrowane przejawy miłości do ojczyzny, określa mianem „nacjonalizmu” i porównuje z faszyzmem. A prawda jest taka, że Japończyk jest Japończykiem, Polak Polakiem, a Niemiec Niemcem, a nie abstrakcyjnym „obywatelem świata”. We współczesnym świecie toczy się walka: globalizm kontra naród, akcjonariusze kontra społeczeństwo, 1% kontra 99%, Realny Globalizm kontra gospodarka narodowa (Oikos Nomos). To bardzo istotna walka również dla Polski. Od tego, jaką strategię w tej walce przyjmą polscy politycy, od tego po czyjej stronie się opowiedzą, zależy los przyszłych pokoleń Polaków. Może już wybrali? Nie ukrywam, że dziwię się słysząc, jak dzieci i wnuki czołowych polskich polityków uczą się w szkołach anglojęzycznych, bądź w ogóle za granicą…

  Globalizm, adoptując założenia teorii myśli neoliberalnej, opiera się głównie na dwóch prawach: „teorii przewagi komparatywnej Ricarda”oraz „prawie Saya”. W myśl prawa Saya „podaż tworzy popyt”. Czyli upraszając, przyjmuje się optymistycznie, że firma zawsze znajdzie kupców na swoje produkty. Innymi słowy, wystarczy rzecz wyprodukować, a zawsze pojawią się kupujący. Firmie Apple się udało, ale co, gdy gospodarka światowa znajduje się w kryzysie? Co gdy pojawia się trend deflacji? Gdy klienci ograniczają zakupy do niezbędnego minimum?

  Natomiast teoria przewagi komparatywnej Ricarda przekonuje, że każdy kraj powinien specjalizować się w dziedzinach, w których jest najbardziej wydajny, a braki na rynku skompensować przez handel z innego kraju. Obiecuje, że ta strategia ma zapewnić ogólny wzrost gospodarczy. Piękne? – Owszem piękne. Ale sięgnijmy do założeń leżących u podstaw tej teorii. Otóż, aby przyniosła ona ogólny dobrobyt i wzrost gospodarczy na świecie, muszą być spełnione pewne warunki, między innymi musi być pełne zatrudnienie we wszystkich krajach dokonujących wymiany handlowej! Realne? - Nierealne!

  Strategia gospodarcza zbudowana na tych dwóch nierealnych ideach, to właśnie „globalizm”. Nie przeczę, że chce dobrze, ale założenia socjalizmu też były piękne, tylko nierealne. Politycy w Polsce już budowali socjalizm, tym razem chcą stworzyć Realny Globalizm? Zresztą nie tylko w Polsce, przecież cała strefa euro bazuje właśnie na tych założeniach.

  Uważam, że dobrobyt każdego kraju powinno się zasadniczo budować na rozwoju własnej gospodarki narodowej, na prawdziwej ekonomii - Oikos Nomos. Oikos – dom, Nomos – prawo, porządek, zarządzanie. I działania te leżą właśnie w gestii rządu! Jego zadaniem jest zarządzanie krajem (nie żadnym tworem ponadnarodowym) w celu realizacji postulatów bezpieczeństwa i dobrobytu własnych obywateli. Od tego jest rząd!

  Oczywiście, aby rząd był w stanie wypełniać te zadania, mógł skutecznie sprawować działania zapewniające bezpieczeństwo i dobrobyt własnym obywatelom, musi mieć do tego odpowiednie narzędzia i uprawienia, a nie oddawać je trzeciej stronie. Są one określone prawem, które z kolei tworzone jest w debacie parlamentarnej. I my, naród mamy prawo wybierać tych polityków. Wybory, to czas podejmowania przez obywateli każdego kraju bardzo ważnych decyzji, bo od nich zależy przyszłość nas i naszych dzieci. A niestety niektórzy politycy nie wybiegają myślą dalej niż najbliższa kadencja. To bardzo niebezpieczna perspektywa - „po nas choćby potop”? Jak mam interpretować fakt kształcenia dzieci polskich polityków w szkołach angielskojęzycznych? W Japonii byłoby to nie do pomyślenia. Dzieci japońskich polityków przede wszystkim poznają język ojczysty. Bo to w ojczyźnie planują żyć i pracować. "

  http://okiem.samuraja.salon24.pl/488187,pakt-fiskalny-przyjety-polacy-nic-sie-nie-stalo
  Neoliberalizm a kryzys w strefie euro; geopolityczne przyczyny i skutki kryzysu - część I
 • @korwinista 14:39:06
  Takich "fanów", antyfanów miszcza jest ok 99 %.
  Taki kawał kiedyś słyszałem, dwóch facetów w wucecie STOI i oddaje się potrzebie, jeden w muszce, łysy z brodą, drugi bez ...
  Jutrzejsze spotkanie w Lublinie nie odbędzie się
 • @antares 11:04:40
  Miły gościu przeczytaj jeszcze raz mój wpis i swój i porównaj, który z nich nadaje się do powiadomienia w prokuraturze, to po pierwsze, po drugie jeżeli chodzi o kabarety telewizyjne to jkm niestety już je przebił startując do KOryta z "maciorowatego", ooops, "macierzystego" okręgu w Rybniku, to jest dopiero kabaret na miarę waszego góró.
  Jutrzejsze spotkanie w Lublinie nie odbędzie się
 • Piramida, proszę zwrócić uwagę ile trójkątów jest w tej szczecińskiej
  siedzibie zusu.
  ZUS - reformować, likwidować czy umrzeć w nędzy?
 • A ja właśnie w trasie ze Szczecina,
  frekwencja nie doPISała, szkoda, znowu śmiesznie się zaPOwiadało.
  Jutrzejsze spotkanie w Lublinie nie odbędzie się
 • Ja w tonacji,
  a może lepiej kulig bo zaczęło padać lub rowerem jak przestanie.
  Aha, czy będą kawały o pasach bezpieczeństwa, piekarzach i tzw. wr / nie mylić z odczynem WR / ?
  Zapraszam na spotkania i marsz