Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jerzy Drwal

 • @zibi 16:39:39
  Gdyby była maskirowka, to czy oprócz praktycznie całego samolotu (w kawałkach) nie było by również kokpitu?
  Byłbym wdzięczny za wytłumaczenie dlaczego ktoś miałby chować kokpit, a czarnych skrzynek nie, narażając sie tym samym na takie właśnie pytania i wątpliwości o jakich piszesz?
  Nie łatwiej byłoby i kokpit podrzucić?
  Jeśli to była wina pilotów to dlaczego boicie się latać drugim Tu-154
 • @Lukero 23:51:39 Swięty Piotr nie napisał ewangelii... od tego zacznijmy.
  Tak naprawdę o Jezusie nie napisał NIKT kto by go osobiście znał. Czy to nie jest trochę... dające do myślenia i krzyczące o zadawanie podstawowych pytań?
  PRAWDA JEST TYLKO JEDNA. MUSICIE WYBRAĆ!
 • @fan-wolności 18:34:32 Problem w tym, że on naprawdę uratował Polskę przed kryzysem.
  Przed gigantycznym kryzysem jaki szaleje na świecie a o jakim Polacy nie mają pojęcia bo ich tak naprawdę nie spotkał, choć myślą że do nich już przyszedł.

  I tu jest właśnie problem. Problem że... Rotfeld Polskę jak dotąd utrzymał w jako takiej kondycji.
  Tylko kto to ma ten problem?
  Kto jest przeciwnikiem euro? nie uwierzycie Vincent , Vincent Rostowski
 • Dziwne? W USA jest tak samo.
  Z tą zóżnicą że z sądu by nie wyszli. Kajdany i areszt prosto z sali sądowej.
  Może zbyt długo mieszkam poza Polską, dlatego w głowie mi się już nie mieści że można debatować nad niewykonywaniem polecenia sądu lub policji.
  Uważa jeden z drugim że prawo jest do D to go zmienić.
  Uważa jeden z drugim że sąd postąpił nielegalnie, lub policjant łamie prawo, to oddać policjanta lub sędziego do... sądu. Ale w momencie kiedy sędzia lub policjant coś poleca to się to wykonuje. Gęba w kubeł (bo dostaniesz dodatkowe 2 bez zawiasów za obstrukcję władzy) i wykonać.

  Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie...?
  20130129 - Dziennikarz do więzienia za kamerę w sądzie!
 • @Torin 05:37:19
  Normalnie wymiękam po twoich komentarzach. Lepsze niż Zapraszamy do Trójki.
  Tylko nie sądź Torin że większość jest w stanie załapać sedno tego co piszesz, zwłaszcza ci do których piszesz. Dla większości za trudne. Poza zasięgiem. Coś jak Einstain połączony z Kafką.
  Może spróbuj zawsze dwie wersje: jedna dla kumatych, a druga dla mniej kumiących?

  OK, obiecuje, wiecej nie będę ci kadził. Wystarczy że się sam przy piwku uśmieję i podelektuję...
  Szeremietiew - nu, pogodi!
 • @JarekSz1991 21:47:13
  Nie chcę Pana obrażać, nie jest to w żadnym wypadku moją intencją kiedy stwierdzę że najwyraźniej nie ma Pan pojęcia o cyklach projektowych, produkcyjnych i o współczesnej produkcji.
  Oczywiście ma pan absolutną rację mówiąc że nawet gdybyśmy dostali całkowitą dokumentację technologiczną BMW, to wyszedł by nam Ural.
  Ale przecież większość, w tym ja, o tym właśnie pisało! Na początku wyjdzie Ural! Ale tylko na początku!
  Nie można odkładać w nieskończoność rozpoczęcia prac nad własnymi konstrukcjami bo ucieknie nam dotychczasowy know-how, i w momencie kiedy w końcu zdecydujemy się na własne, znów i tak wyjdzie nam Ural a nie BMW. A wojna moze wtedy być już za progiem.
  I jaka będzie za te 25 lat nasza sytuacja? Trzydzieści F16, wszystkie trzy F-22, dwa tuziny niemieckich "nowoczesnych" czołgów z ichniego demobilu... Nas NIGDY nie będzie stać na zakup sprzętu z górnej półki za granicą. Dlateczego skazujemy sie na pozostawanie bezbronnymi na zawsze a pan tę doktryną tak mocno promuje?

  Propozycja postawienia na własne, też oznacza pozostanie bezbronnym przez 20 lat, WIEMY TO, ale potem tylko z górki! Coraz lepsze, coraz wiecej swojego i najważniejsze - pieniądze pozostają w kraju, zasilają własne firmy, pozwalają im rozwijać własne technologie, i cały kram się kręci. Praca dla ludzi, eksport i na dodatek pieniądze zamiast z budzetu, to do budżetu. Wtedy można myśleć o dokupywaniu cudzych zabawek. Ale tylko rodzynek.

  Jeśli Panu się wydaje że ktokolwiek myśli iż wszystkie elementy bedą polskie, to tu moze być to nieporozumienie miedzy nami. Na pewno silniki będą od Volvo, albo od MANa (ale produkowane przez MANa w Polsce) i MAN nie bedzie miał prawa zakończyć ich dostaw gdy mu się uwidzi. Niestey rozparcelowaliśmy Wolę, więc koniki z Woli już nie będą. Ale z czasem czemu nie?

  Sprzęgła od ZF albo Borg Warner. Ale z ICH FABRYK W POLSCE! I znów - tylko na początku, dopóki jakaś nasza firma nie zaoferuje swoich. To nie jest kosmiczna technologia nie do opanowania, zwłaszcza gdy się zmusza poddostawców zagranicznych do produkcji w PL nakładając na nich równocześnie wymóg 70% lokalnego wkładu. Ten wymóg powoduje powstawanie rodzimych poddostawców którzy są kluczem do sukcesu. Sam MAN, ZF, czy General Motors nie produkują sam prawie NIC. Oni głównie SKŁADAJĄ to co ich poddostawcy produkują. A poddostawca otrzymawszy technologię od takiego MANa, jest w stanie oferować podobne rzeczy innym. I jest w stanie sam projektować i udoskonalać.
  Na tym właśnie wymogu lokalnego wkładu - rzeczywistego wymogu- rozwinęła się gospodarka chińska, startująca kiedyś prawie od ZERA.
  Wiem co mówię, bo do qr..vy nędzy osobiście uczyłem Chińczyków produkcji masy rzeczy. Zanosiliśmy im technologię w zębach i uczyli jak dzieci, byle tylko potrafili produkować śrubki, spręzynki, pokrycia ceramiczne, tłoki z bimetalami... coby sprostać ichniemu wymogowi lokalnego wkładu. Nie mogliśmy do montażu samochodów sprowadzać tych części z USA bo albo zupełny zakaz, albo dowalili by nam takie cło, że zero interesu. A samochód musiał byc tak dobry jak ten robiony w USA.

  Co teraz ci dostawcy robią? Wykorzystują tę przekazaną im technologię i produkują również podzespoły dla firm niemieckich, japońskich i swoich własnych - w tym dla wojska. Ba, rozwijają tę technologię!
  Czy ja naprawdę musze te oczywiste rzeczy tak dokładnie tłumaczyć?
  I proszę mi nawet nie zaczynać, że nikt nam nie przekaże najnowszej technologii. Dla pieniędzy zrobi sie wszystko! Musi być tylko wymóg: kupimy, jeśli wyprodukujecie w Polsce. Nie ZŁOŻYCIE, a WYPRODUKUJECIE, z minimum 70% wkładu lokalnego. Inaczej won, albo 500% cła.

  Dzisiaj Chiny technologicznie już prześcigają w wielu dziedzinach USA a firmy amerykańskie zaczynają podkradać chińskie rozwiązania i technologie. Paradoks, e? Jeszcze 10, 15 lat i dopiero będzie sie działo.

  Abyśmy się dobrze zrozumieli - nie piszę o tym by kupować całe gotowe wyroby takie jak wozy pancerne, i zmuszać producenta do robienia ich w Polsce. To tylko w ostateczności. Postuluję by kontraktować własny sprzęt, a podzespoły wchodzące w jego skład muszą mieć wymóg iluś tam procent polskiego wkładu. Posiadacze tych technologii albo będa budować fabryki w PL, albo będą wchodzić w spółki z firmami polskimi.

  Istnieje wiele sposobów ma ściągnięcie nowych technologii, a ta jest jedną z nich, bardzo skuteczną i wypróbowaną.
  Mam nadzieję że teraz rozumiemy się nawzajem trochę lepiej.

  PS. Wiem na czym polega specjalne hartowanie specjalnych stopów, i zapewniam - Polacy mogli by tego nawet Niemców uczyć. Jeśli oczywiście nie będziemy czekać aż umrą albo wyjadą do Niemiec.
  Szeremietiew - nu, pogodi!
 • Pan Kurski lepiej żeby z kolan nigdy nie wstał. Lepiej - niech na kolanach na Jasną Górę idzie.
  Za każdym razem kiedy go widzę przypomina mi się jego cała kariera i odechciewa dalej telewizji oglądać. Niestety pamieć mam dobrą - chyba lepszą od samego pana Kurskiego bo ten wydaje się już zapomniał, albo myśli że według niego "głupi lud" zapomniał kto rozpoczął wojnę polsko-polską.
  Nie przypominam sobie by miał podobne odruchy kiedy innym wiwisekcje robił. Po jego akcji "dziadka z Wermnachtu" reszt to już tylko marne plagiaty.
  Kto sieje wiatr, ten zbiera burze, chciało by się powiedzieć.
  Nie żebym za bezczelną Olejnikową przepadał, ale kiedy ktoś stosuje wobec Kurskiego jego własne metody, to jakoś tak człowiekowi się wydaje że może jest na tym świecie sprawiedliwość...
  Tom się rozmarzył... sprawiedliwość na tym świecie... czas się obudzić!
  Tresowana małpka
 • Popatrz pan, wszystko przez tego wrednego Tuska...
  Za Kaczyńskich były takie cnotliwe...
  Modelowa Prostytucja
 • @interesariusz z PL 20:21:30 Przestań człowieku.
  Gdybyś żył na zachodzie nigdy nie powiedział byś podobnej bzdury.
  Jeśli jak widać na zachodzie nie żyłeś, to przestań robić z siebie menczennika i przestań powielać ten idiotyczny mit.

  Chcesz stać się jednym z milionów rozczarowantych zachodem emigrantów z Polski? Proszę bardzo - wyjeżdżaj, tylko później kiedy będziesz Polskę odwiedzał nie pierdziel głupot jak ci jest tam różowo. Mów Polakom prawdę. Prawdę jak życie wygląda na zachód od Odry i dlaczego przeklinasz że wyjechałeś...
  APEL – do sympatyków i społeczności Nowego Ekranu!
 • Konia z rzędem temu kto mi wytłumaczy o co w artykule chodzi.
  Piszemy już szyfrem, jedynie dla wtajemniczonych?

  Strona usunięta na wiosnę... co to ma do nekrologu? Nic z tego nie rozumię.
  Zamieszczanie artykułu to nie zwykły komentarz. Tych którzy podejmują się pisać artykuły, powinny obowiązywać pewne standarty.
  Dwa nekrologi Jadwigi Kaczyńskiej w "Gazecie Wyborczej"
 • Czyli trzeba założyć Jeszcze Nowszy Ekran, ale po amerykańsku.
  Czyli oparty wyłącznie na ochotnikach (nie lubię anielskiego słowa voluntariusze).
  W Ameryce cała masa dobrych rzeczy oparta jest ma darmowej pracy ochotników. Mamy w Polsce rzesze młodych, wykształconych emerytów i rencistów którzy powinni prosić się by pozwolić im pracowałać za darmo, aby tylko mogli się realizować i być przydatni. Oni już mają źródło utrzymania.
  W Ameryce tacy pracownicy traktowani są przez otrganizacje zatrudniające ich, jak prawdziwi pełnopłatni pracownicy. Muszą zaczynać i kończyć na czas. Jeśli nie mogą, muszą sami zadbać o zastępstwo za siebie.
  Jeśli choćby jeden raz oleją swoją pracę to wylatują i to na zawsze. A mimo to kolejki są by taką pracę otrzymać. Obsługi teatrów, wielu szpitali, muzeów (w tym przewodnicy), by wymienić tylko parę, to najczęściej "etatowi" ochotnicy entuzjaści. W Polsce niemożliwe?

  Obawiam się że potrzebny jest rzeczywiście "ochotniczy" portal, gdzie nawet jedna osoba nie pobiera wynagrodzenia (w tym dziennikarze). Nie pobiera, a wielu wręcz dopłaca. Oczywiście nawet mimo tego będą koszty operacyjne. Jednak do dofinansowania takiego portalu na pewno znajdą się chętni.
  Jeśli w mediach pobiera się wynagrodzenie, lub liczy na zyski, to jest to tylko kwestią czasu kiedy stanie się one od kogoś zależne. Choćby od szefa-inwestora. Czy o to nam chodzi?
  APEL – do sympatyków i społeczności Nowego Ekranu!
 • Wstyd, ale za autora...
  Czy mam przysłać zdjecia ze Stanów albo Kanady? Nawet w wielu bogatych miejscach, w metropoliach, zimą bez 4x4 nie przejedziesz przez kilka dni po opadach śniegu.

  Sam musiałem kupić "zimowy" samochód żeby zimą nie być "uzimionym". Macie w Polsce same kompleksy. Dla was najważniejsze jest jak was inni widzą... Czas dorosnąć.
  Granica Polsko-Niemiecka!
 • Moje stanowisko jest już chyba wszystkim znane.
  Na marginesie, jednym z większych "przestępstw" jakie wyrządzili Polsce politycy, było rozparcelowanie i odpolonizowanie naszej zdolności projektowania i produkowania śmigłowców.

  Byliśmy piątą ligą w produkcji samolotów. Dlatego według mnie rząd powinien był postawić na polskie śmigłowce gdzie szanse były. Rzucić naprawdę duże pieniądze, złożyć zamówienia i stworzyć jasny plan długoletnich zakaupów polskich śmigłowców.
  Tak jak byliśmy w stanie stworzyć polski czołg, polskie wozy bojowe, polskie działa i karabiny, tak samo byliśmy w stanie stworzyć własne śmigłowce transportowe i bojowe. Na początku byłby to że tak powiem szmelc, ale z czasem...

  Kiedy polskie śmigłowce stały by się konkurencyjne z zachodnimi i rosyjskimi i rozpoczął by się ich eksport (nie tylko wojskowych), wtedy za zyski z ich eksportu można by kupować to czego nie jesteśmy w stanie stworzyć sami - na przykład samoloty najnowszej generacji. I taka według mnie powinna była być kolejność.
  Mielibyśmy wtedy setki albo więcej własnych "tank-killers", i pieniądze na zakup tego czego rzeczywiście sami zrobić jeszcze nie możemy.
  Kto wystartuje w Polskim przetargu na śmigłowiec transportowy?
 • @GPS 19:33:13
  Aż takim do tyłu nie jestem GPS. Wiem kim są libertarianie. Chciałem wymienić wszystkie "ideologie" jakie tylko istnieją i tym sposobem postawić grubą kreskę. Ograniczyłem się jednak do trzech głównych, często przeciwstawnych sobie. To po to, żeby p.e.1984 nie posądzał mnie że jest przeciwnikiem narodowców, bo nie jestem. W tym wypadku jednak przegiął bo nawet samego Stalina przebił w swoich zapędach.
  Nie jestem też przeciwnikiem liberalizmu, a wręcz popieram 90% haseł jakie głoszą.
  Innymi słowy, napisałem do wszystkich, na wszelki wypadek gdyby przypadkiem zechcieli zmienić swoją obecną pozycję na to i owo.
  Innymi słowy, napisałem że ŻADEN polityk, politykier czy nawiedzony, nie będzie mi ani dzisiaj ani jutro zaglądał pod pierzynę, do miski i do kufla! Jeśli zaś spróbuje, to gwarantuję już teraz, że mu tak podziękuję, że ruski rok sobie popamięta.
  W Michigan pierwsze kroki w kierunku odkryminalizowania narkotyków i zalegalizowania marihuany już zostały poczynione... Bezk kasku też już wolno chopperem jeździć! I tak trzymać.

  PS. Ani mi w głowie teraz i w przyszłosci zażywać narkotyki, ale wolność ogranicza się małymi kroczkami. Coś jak gotowanie żaby...
  Uważam że nikt nikomu nie dał na tej Ziemi prawa do panowania nad innymi ludźmi, dopóki ludzie nie wyrządzają sobie nawzajem zła.
  Jak narodowcy w ciągu roku zlikwidują problem narkotyków i narkomanii
 • @Harcerz 22:10:26 Czyli DA SIĘ w Polsce!
  Jeśli im się uda, będzie to coś niesamowitego. A na pewno im wyjdzie jeśli nie zaprzestaną prac po pierwszym czy drugim niepowodzeniu (które mogą się zdarzyć - normalne).

  PS. W USA ta technologia została by natychmiast objęta klauzulą ITAR, czyli zakazem eksportu bez specjalnego rządowego pozwolenia, a i to jedynie do wybranych państw.
  Bezpilotowce – w ujęciu nie dla orłów i wybitnych specjalistów
 • Czy ja ma prawo żyć w WOLNYM kraju? Czy znów muszę tańczyć jak mi inni grają?
  Chcę żyć w WOLNYM kraju. Wolny kraj oznacza wolnych obywateli. Jeśli narodowcy podobnie jak komuniści wiedzą lepiej czego ludzie potrzebują a czego nie, i prawnie im to uregulują, to ja narodowcom BARDZO DZIĘKUJĘ.
  Żaden komunista, libertarianin ani narodowiec nie będzie mi zaglądał pod pierzynę, do garnka i do kufla.
  Jak narodowcy w ciągu roku zlikwidują problem narkotyków i narkomanii
 • Znaczy na kogo można bluźnić, może uściślijmy?
  No bo widzę że Regulamin regulaminem, w wciąż pojawiają się teksty które już w nagłówkach nie zawierają jednego słowa, które można by bluźnierstwem nie nazwać i oskarżeniem bez dowodów.
  A i super obrazkami są poparte...

  Tu gdzie mieszkam, w USA, za same te obrazki ludzie przed sądem by stawali. No ale jak to mój koleg zawsze mówił - co kraj to obyczajówka...
  Dlatego proponuję uściślić - kogo można obrażać, a kogo nie, bo obraża się na okrągło.
  Taki wzorek zaczyna mi się ładnie układać, że krytyka jednej opcji to bluźnierstwo za które ban, a krytyka drugiej opcji to chwała bohaterom za ich odwagę... Sie zaczyna robić ciekawie. Chyba niedługo sam rozgryzę kto na NE jest be, a kto jest do głaskania.

  Mam również konstruktywny postulat: autorzy artykułów nie powinni mieć prawa kasować komentarzy czy banować komentatorów. Autorzy nie mogą być adwokatami we własnej sprawie. Zbyt często konstruktywną krytykę pod swoim adresem odbierają jako atak (który dla nich zawsze jest bezpodstawny, personalny...). Jest to jak najbardziej zgodne z naturą ludzką, dlatego nie powinno im się dawać tego prawa.
  W zamian, podstawy do usuwania komentarzy lub banowania powinny być jasno określone, a autor artykułu lub czytelnik powinni kierować prośbę o usunięcie wpisu do Admina. Po zapoznaniu się z komentarzem i uzasadnieniem prośby o jego usunięcie, to Admin powinien podejmować decyzję czy komentator złamał Regulamin NE i usunąć wpis lub go pozostawić.
  STOP. BASTA!
 • Zobaczymy czyja "demokracja" mocniejsza.
  Jeśli to przejdzie - będzie znaczyło że polska.

  W USA zostało by odrzucone, nie przeszło by jako że demokracja w USA jest pośrednia - poprzez reprezentantów.
  Właśnie rząd stanu Michigan (czytaj kraju związkowego Michigan, bo słowo "stan" zostało" źle przetłumaczone, a tak naprawdę wcale nie przetłumaczone), więc rząd Michigan właśnie odrzucił petycję obywateli o nie budowanie drugiego mostu w Detroit łączącego USA i Kanadę.

  Rząd umotywował to dokładnie właśnie tym, że demokracja NIE jest w Michigan bezpośrednia i od momentu wybrania swoich przedstawicieli, rząd Michigan może, ale nie musi brać pod uwagę opini jej mieszkańców. I nie wziął.
  Mieszkańcy zaskarżyli, sąd pozew oddalił jako... niekonstytucyjny.

  Swoją drogą to mieszkańcy Michigan (którzy notabene przechodzą na emeryturę w wieku 67 lat, łącznie z kobietami) nie mieli racji i rząd postąpił bardzo rozsądnie. Mieszkańcy zostali zmanipulowani kampanią telewizyjną właściciela obecnego mostu, któremu nie w smak konkurencja. Kanada pokrywa całkowity koszt budowy mostu, ale murzyni z Michigan...

  Równocześnie sąd wsadził do więzienia NA ROK właściciela mostu, BILIONERA, który publicznie skrytykował decyzję sądu. Facet naprawdę siedzi. Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce. Chyby wszyscy byli by zapudłowani...

  Więc ciekaw jestem jaki będzie w Polsce werdykt sądu. Która demokracja okaże się... demokratyczniejsza.
  PIERWSZY W HISTORII POZEW: OBYWATELE PRZECIWKO SEJMOWI RP
 • @Łukasz Roman 21:44:08
  Uzasadnij
  Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej
 • @antysowiet 15:42:21
  O dawna postuluję, by autorzy artykułów nie mieli prawa usuwać ani banować komentarzy/komentatorów pod swoimi artykułami. Są adwokatami we własnej sprawie więc nie mogą być bezstronni nawet gdyby byli aniołami.

  Autorzy powinni mieć możliwość zwracania się do adminów lub czytelników z uzasadnieniem dlaczegą chcą komentarz wyciąć, i to admin powinien mieć głos ostateczny.
  Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej