Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze weg

 • W NE także "cała prawda całą dobę"?
  Oto treść wpisu.
  Она не украинка, а жидовка по происхождению. Этим гордится, и звезда Давида ей в руки. Только вот в стране, в которой она родилась, - ни слова и ни позитива. Поэтому считать ее своей язык НЕ поворачивается. Пусть любит себе Америку или Израиль и не надо ее лепить к Украине!

  Nie po to otwieram Nowy Ekran, żeby czytać w nim bzdury cytowane za TVN.

  Można partii "Swoboda" nie lubić, z naszego punktu widzenia nawet należy jej nie lubić, ale wciskanie w usta jej działaczy niewypowiedzianych słów, to technika raczej niegodna, i niestety w Polsce dobrze znana.
  "Brudna Żydówka". Polityk obraził gwiazdę
 • @Zbigniew-Grzymski 14:15:54
  Potwierdzam. Jestem rówieśnikiem pana Opary. Na elektronikę rzadko było wiecej kandydatów niż 10. na jedno miejsce (prawie 250miejsc). Wiem, bo tam studiowałem. Nie ma mowy o 25 kandydach na WAM, tym bardziej, że na warszawskiej AM chłopców brali prawie "z łapanki" - dostawało się sporo punktów za płeć. SGPiS cieszył sie dużą renomą ze względu na ogromną ilość studiujących tam dziewczyn, tzw. esgiepistek.
  Na Handel Zagraniczny dostawali się wyłacznie działacze i dzieci działaczy - nieciekawe towarzystwo, ludzie nastawieni na robienie kariery. W tamtych czasach kariery były zawsze czerwone.
  Mój Życiorys - Moja Misja
 • @leoparda 13:03:17
  Moi warszawscy znajomi studiowali w tym czasie we Wrocławiu, inni w Krakowie. Rejonizacji nie było.
  Studia na uczelniach wojskowych były związanie z podpisaniem zobowiązania do 10 letniej pracy/służby w LWP. Przeniesienie do cywila było mozliwe jedynie w dwóch przypadkach: przeniesienie służbowe na cywilne stanowisko, względy zdrowotne głównie tzw. zółte papiery.
  Żadne Helsinki nie miały tutaj znaczenia, ponieważ praktyka "opracowywania" uczelni wojskowych stosowana była (i jest) w wielu państwach zachodnich.
  Ponieważ "żółte papiery" nie wchodzą raczej w grę, więc ?????

  "Zbudowałem firmę medyczną, wiele szpitali i przychodni. Obecnie, inni są ich właścicielami. Ale, zawsze kiedy jestem w Sydney, jeżdżę do swych dawnych szpitali. Siedzę godzinami na parkingu, obserwuję życie, kręcących się pacjentów, ambulanse. Myślę: to pomnik mojego życia, sam go zbudowałem" - a minister Nowak zbudował autostrady.

  pod adresem http://www.bmartin.cc/dissent/documents/health/alpha_intro.html#early years
  wyczytałem

  "Looking for profits:- The company was founded as Corella Minerals in 1969 and changed its name on a number of occasions. It listed on the stock exchange in 1980 as Alpha Resources. It was essentially a company looking for somewhere to make money - usually without much success. From mineral exploration it moved to wines, then back to oil shale exploration. It became an investment company and purchased the Insurance Corporation of Ireland. This did not work out and in 1988 former doctor Richard Opara took control of the company and went looking for money in private hospitals.

  Other listed private hospital companies, such as the Perth-based Markalinga Trust, and former doctor Mr Richard Opara's Alpha Pacific, have faired better
  -----------------------------
  Richard Opara took control of Alpha Pacific early in 1988. In March this year the company issued a $2 million share issue to help fund part of the $9 million purchase of a private surgical hospital in the Sydney suburb of Hunters Hill, taking its bed numbers to 321.
  Mr Opara wants to build the company into one of the industry's major players. He bid unsuccessfully for the HCA sale earlier this year, and then again when HCA re-opened negotiations in October. However, if he had succeeded in buying the ten hospitals he would probably have sold off a number of them to help repay the finance for the deal. (A HEALTH INDUSTRY IN THE THROES Australian Financial Review November 8, 1989)

  Hospitals: Alpha took up 10% of Hospitals of Australia when it floated in 1986 but sold this to Mayne Nickless in 1988 after an attempt to take over Alpha failed. Alpha soon owned four hospitals and started expanding. It established rehabilitation and management services. It was soon in debt and went through a difficult time in 1993/4 when it suffered a string of losses. In 1992 it changed its name from Alpha Pacific Ltd to Alpha Healthcare Ltd.

  - - - but remains hamstrung by more than $40 million debt., (The Sun Herald 04 Sep 1993)
  Financial debacle facing Alpha Healthcare and Australian Medical Enterprises. ------------------------------ -Investors have learned the hard way that microeconomic factors are the crucial variable in many businesses, but especially health-(Healthcare: It's a gamble. Bulletin with Newsweek, 08/08/95,)

  Skończyło się wiec na sprzedaży zadłuzonej firmy, którą inni szybko postawili na nogi.

  Potem były inne projekty szczepionki na raka, na choroby tropikalne,... -pasmo sukcesów.
  Mój Życiorys - Moja Misja
 • Kącik ekonomiczny w NE
  Wydaje mi się, że cenniejsze od komentowania i uczestniczenia w polityce, był by stały dział ekonomiczny w NE - dział prowadzony przez pana Oparę. Z Życiorysu widać, ze polityczne życie pana Opary nie było pasmem sukcesów, wręcz przeciwnie. A i późniejsze jego decyzje przedwyborcze przypominały raczej ruchy słonia w składzie porcelany i mocno zaszkodziły sprawie. Co innego z działalnością biznesową, szczególnie na polu prywatyzacji. Młodzi powinni się dowiedzieć, jak można z zyskiem sprzedać przejętą w 1988 roku firmę, która w 1993 miała już 40mln dolarów długu. Jak można kupić od syndyka 22 hektary w Warszawie (po Warszawskich Zakładach Telewizyjnych), jak nie dać się oszukać w Elektrimie. To są ciekawe zagadnienia. Takiej wiedzy w Polsce młodym ludziom brakuje.
  Mój Życiorys - Moja Misja
 • Sikorski , nie Sikorski?
  Grymas twarzy niby podobny, ale ten brak brylantyny może człowieka zmylić.
  Sikorski: Upadający "Wprost" trafia kulą w płot
 • Ciekawi mnie....
  Ciekawi mnie jak można współpracować z urzędami bez przedstawiania zaświadczeń o niezaleganiu z podatkami.
  Obawiam się, że już niedługo okaże sie, że ze względu na błędy interpuncyjne w umowach spółek, zarówno AG, jak i OLT w ogóle z formalnego punktu widzenia nie istniały.
  Amber Gold nie płacił podatków przez błąd urzędniczki
 • Wszyscy jesteśmy umoczeni, finansowo umoczeni.
  Każda faktura VAT wystawiona przez AG oraz OLT do momentu, gdy zaczęły one płacić podatki, jest fakturą od której nie odprowadzono podatku VAT. Ponieważ to obowiązkiem kupującego jest zapłacenie tego podatku, to my będziemy musieli te podatki zapłacić.
  Nie udowodnimy, że dołozyliśmy starań przy sprawdzaniu wiarygodności sprzedającego. Działali na czarno.
  To ile ja mam tych biletów z OLT?
  Amber Gold nie płacił podatków przez błąd urzędniczki
 • A co słychać u Karnowskiego, Prezydenta Karnowskiego?
  W kwietniu Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał za niezasadne umorzenie dwóch zarzutów o korupcję orzeczone przez Sąd Rejonowy w Sopocie. Czy Karnowski stanie się przypadkową ofiarą "fali odnowy wymiaru sprawiedliwości"? Zobaczymy. A moze jakaś synergia się wytworzy?
  "Postkomunistyczny biznes chciał wysadzić z siodła Tuska"
 • Dobry adres
  "naprzeciwko domu mojej mamy postawiono pomnik Dmowskiego,..." To jest dom, w którym mieszkania dostawali wyłącznie ludzie związani z aparatem partyjmy, w tym duża liczna ubeków/sbeków. "Twój adres świadczy o tobie" - w niektórych rejonach Mokotowa i Placu na Rozdrożu to się sprawdza jak mało gdzie.
  Kłamstwo Wojewódzkiego o Dmowskim
 • Gdzie my żyjemy?
  W państwach prawnych tacy ludzie gniją w więzieniach. W państwach bezprawia, tacy ludzie giną na ulicach.
  Szef KRRiT odmawia senatorom odpowiedzi na pytania ws. koncesji
 • nu i hvatit'
  Nasza Hania Kochana już szuka nabywcy na warszawskie wodociągi. Szkoda tylko, że część zabudowań wpisano do rejestru zabytków, bo za 30 hektarów w centrum, można by było wziąć niezłą kasę, z czego znaczna część (pewnie około 90%) wpomogła by zapewne budżet Warszawy.
  SKARB W CENTRUM WARSZAWY
 • Czekają nas kolejne wydatki
  Aby uniknąć skarg do Strasburga o niedotrzymywanie wymaganych standardów życia w więzieniach, już teraz powinniśmy zbierać pieniądze na budowę wiezień zgodnych z zaleceniami UE. Z tego co można zaobserwować w Polsce, mieszkańców tych nowych obiektów nie zabraknie. Ponieważ są oni dobrze zabezpieczeni od strony prawnej, nie przepuszczą uchybień przy wykonywaniu wyroków, na które to wyroki bardzo liczę. Gromadźmy wieć pieniądze na budowę więzień dla naszych przywódców.
  Tajne rozmowy ludzi Putina i Tuska ws. Smoleńska
 • Genetyka
  Od wielu lat mam wrażenie, że motorem rozwoju genetyki jest znalezienie dowodów, iż Żydzi różnią się od Palestyńczyków. W internecie można znaleźć wiele poważnych i mniej poważnych publikacji na ten temat (kluczowe słowa to: jew, palestinian, genome,..
  Ci, którzy twierdzą, że różnić nie mają lekkiego życia np:
  "A keynote research paper showing that Middle Eastern Jews and Palestinians are genetically almost identical has been pulled from a leading journal.
  Academics who have already received copies of Human Immunology have been urged to rip out the offending pages and throw them away.
  Such a drastic act of self-censorship is unprecedented in research publishing and has created widespread disquiet, generating fears that it may involve the suppression of scientific work that questions Biblical dogma.". To z Guardiana 2001.
  Poszukiwanie potomków Cohenów i Levitów stymuluje postępy genetyki. Udowodnianie, że się takim potomkiem nie jest to czysty, ohydny rasizm. I śmieszne, i straszne.
  Skandal ws. zaświadczenia o braku genów żydowskich i romskich
 • Procedury
  Czy trawę skonfiskowaną dilerom pali się w ogniskach na podwórkach komend, czy w gabinetach?
  Ambasador miał w gabinecie rzeczy ofiary katastrofy smoleńskiej. Nie pamięta skąd
 • @zadziwiony 21:05:12
  Mak i koka, to także rośliny mające "działanie medyczne". Używaj sobie do woli. Smacznego! Tylko nie szwendaj się potem po ulicach, klubach i dogorywaj w domu. Nie zmuszaj mnie do oglądanie Ciebie w takim stanie - wszak wolność, wolność...
  Prezenterka TVP od 15 lat pali marihuanę?
 • @Kula Lis 62 10:55:27
  Generalni wykonawcy autostrad nie tylko nie wypłacają pieniędzy podwykonawcom, ale zapewne nie wypłacają umownych kwot także darczyńcom. Stąd też, dla podreperowania budżetów domowych darczyńców, konieczne było wypłacenie im premii.
  Zero nowych autostrad w Polsce w 2013 r.
 • Dziwna logika
  Jeżeli "nie odnaleźli w nich (materiałach) żadnych dokumentów wytworzonych przez Służbę Bezpieczeństwa", to nie oznacza, że "pracownicy IPN nie znaleźli donosów TW Bolka". Mogli je znaleźć, a Pana rozumie jest znacznym i nieuzasadnionym rozszerzeniem informacji podanej przez RP. "Bolek" był "jedynie" współpracownikiem SB, a nie jej etatowym pracownikiem. Formalnie nie był częścią SB, wykonywał prace zlecone - to był taki outsourcing.
  W Sejmie nie ma donosów "Bolka"
 • proszę o ponowną weryfikację danych
  Według Naczelnego Lekarza USA w wyniku samobójstw ginie około 36000 osób rocznie. Pan napisał, że 1,1mln Amerykanów popełniło samobójstwo, jak rozumiem - popełniło nieskutecznie. Przy takich proporcjach, to Pudysza można okrzyknąć snajperem. W Polsce w 2010 roku samobójstwo popełniło 4087 osób, czyli nie jesteśmy o wiele "gorsi".
  Co szósty Amerykanin jest chory psychicznie
 • Coś nie tak - amerykańskie tempo
  Producentem samochodów M-ATV jest Oshkosh Corp. W czerwcu 2009 wygrała ona przetarg na dostarczenie 2240 pojazdów za prawie 1050 mln, USD. (+/- 470 000USD/szt) Dostawy rozpoczęto już 4 miesiące później i zakończono w marcu 2010 (9 miesięcy od podpisania kontraktu). Potem kontrakt rozszerzono do 2300mln USD za prawie 4300 maszyn. Samochód ma budowę modułową, więc przestaje mnie dziwić dlaczego rozpadł się na 3 części. Inne samochody widoczne na zdjęciach także wyglądają na produkty Oshkosh Corp. Firma odbiła się od dna finansowego.
  Jak rozumiem wielkość ładunku (100kg) oszacowali eksperci firmy Oshkosh.
  Który z nich kłamie w sprawie 5 Polaków zamordowanych w Afganistanie ?
 • Coś nie tak.
  Z początku potraktowałem notkę Autora za bicie piany, ale po przejrzeniu dostępnych w sieci zdjęć dostrzegłem kilka dziwnych rzeczy. Na początku wyjaśnienie. Konwój nie jechał drogą asfaltową, lecz zbliżał się do niej jadąc drogą gruntową na południe, koło cmentarza. Specjalnego pola manewru nie było, z jednaj strony cmentarz, z drugiej rów. To było jedyne dogodne miejsce, żeby wjechać na asfaltówke. Dalej był kolejny rów i przepust pod drogą. Lej po wybuchu nie jest widoczny ponieważ zapewne znajduję się w zagłębieniu terenu.
  Jeżeli wybuch został spowodowany 100kilogramowym ładunkiem profesjonalnego materiału wybuchowego, to dlaczego:
  - na wysokich ścianach budynków i odrodzeń oddalonych o 20-30m od szczątków samochodu nie ma śladów eksplozji?
  - na dachu budynku oddalonego o 20-30m od szczątków samochodu nadal wysoki stoi stos opon samochodowych (7 warstw), i nie został on zdmuchnięty?
  - nadal obok najbliższego budynku stoi sterta opon (4 x 9 warstw), i nie została ona zdmuchnięta?
  - stojąca obok drogi blaszana tablica informacyjna nie została, przewrócona lub przynajmniej pogięta?
  - stojący niedaleko znak drogowy nie został uszkodzony i nadal tam stoi?
  - dlaczego wrak samochodu ma nieuszkodzone opony tylnych kół?
  Samochód rozpadł się na 3, w miarę równo oderwane od siebie części. Dziwna konstrukcja.
  Zachodzi podejrzenie, że ładunek był dużo mniejszy, a konstrukcja pojazdu kiepska.
  Który z nich kłamie w sprawie 5 Polaków zamordowanych w Afganistanie ?