Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze insane

 • @Naczelny 14:56:05
  "to, co idzie do chaosu i śmierci - ginie, a zostaje to, co "doskonalsze"."

  To jest tautologia. istnieje to, co istnieje. nie istnieje to, co nie istnieje. przetrwały gatunki lepiej przystosowane. dowodem na ich lepsze przystosowanie jest to, że przetrwały. typowe kręcenie się w kółko.

  Moim skromnym zdaniem w sukcesie teorii ewolucjonizmu ważną rolę odegrały imperialne aspiracje ich głosicieli (tj. konkretnie Wielkiej Brytanii). ewolucjonizm uzasadnia prawo silniejszego do podboju i dziejową konieczność zatracenia podmiotowości oraz rozpłynięcia się małych narodów w Imperium. Dzisiaj ta sama myśl jest obecna np. w genderyzmie, stanowiącym intelektualny (antyintelektualny) podkład do budowy globalnego komunizmu, który musi wchłonąć i przetrawić wszelkie "różnice społeczno-kulturowe", które dzielą narody i kultury. teraz mamy fazę dezintegracji "subsystemów" Imperium globalnego, dokonywaną po to, aby móc system zintegrować w oprciu o nowy paradygmat "globalny". Niemiec od Polaka i Chińczyka różni się tylko kulturą i żeby stworzyć jeden globalny "naród" trzeba te wszystkie różnice "zdekonstruować", czyli de facto przeprowadzić ręcznie strowaną ewolucję od "człowieka narodowego" do "człowieka globalnego", albo - jak lubią mówić komuniści - "postczłowieka".

  Normalna filozofia szanuje byt ludzki taki, jakim on jest. ewolucjonizm uważa go tylko za surowiec do budowy ideologicznej fantasmagorii. dlatego ewolucjonizm jest błędny. widać po owocach.
  Dlaczego filozofia chrześcijańska wyklucza teistyczny ewolucjonizm?
 • @Circ
  Jak zazwyczaj - ma Pani rację. Podział na lewicę i prawicę jest sztuczny i niepotrzebny. to rozłam we wnętrzu jednej, spójnej cywilizacji i ideologiczny antagonizm. każda ze stron ma swoje racje, ale to różnice są wyostrzane, żeby uzasadnić rację bytu politycznych mafii, żerujących na pół-prawdach. normalny człowiek, czyli Katolik, nie neguje ani wolności gospodarowania, ani praw pracowniczych, tylko szuka złotego środka, czyli dobra wspólnego.
  Janusz Korwin Mikke i Piotr Ikonowicz- czy przeciwnicy?
 • Za x. prof. T Guzem:
  - Na niemieckich uczelniach istnieją obecnie 173 katedry gender;
  - utworzono 46 instytutów gender, w których pracuje około 2000 naukowców;
  - rząd federalny wydaje na to 150 milionów euro rocznie.

  - Na nowy rok akademicki rząd przewiduje otwarcie konkursów na kolejnych 200 katedr gender, do których mają przystąpić wyłącznie kobiety;
  - kierownicy wszystkich katedr uniwersyteckich podpisują umowy o pracę na okres 5 lat. Kierownicy katedr gender są spod tego prawa wyłączeni, mają jako jedyni zagwarantowane umowy na czas nieokreślony i mogą pozostać na stanowiskach dowolnie długo.  Co się Pani dziwi mundurowym, jak oni są od pokoleń chowani, żeby zawczasu rozpoznać, kto jest w danym momencie najsilniejszy i się pod niego podczepić?
  Niemcy: rebelia rodziców przeciw gender!
 • @circonstance 06:18:16
  Krótko i na temat - podmiotowość i racjonalność polityki polskiej. Liberalizmy i inne socjalizmy odpadają, bo są to ideologie imperialistyczne, nastawione na budowanie ponadnarodowych struktur politycznych i ekonomicznych. z resztą żadna z tych ideologii nie operuje pojęciem osoby, a więc i Narodu. zostaje nam grunt Katolicki. Katolicyzm, jako wiara, jako cywilizacja i jako filozofia życia - indywidualnego oraz zbiorowego. A także jako spoiwo "ponad podziałami", które się rysują w kwestiach szczegółowych. To jest nie do usunięcia, jeśli Polska ma być podmiotem polityki i jeśli jej polityka ma być racjonalna, a nie sentymentalna. No i jeśli ma być ciągłość historyczna i kulturowa, a nie jakaś kolejna "nowa Polska" z nowymi człowiekami.
  Do idiotów
 • @Circ
  to już są chyba standardowe paranoje upadłego Narodu. wszędzie spisek, zdrada, agenci, żydy, itd. nikomu nie można zaufać, bo nie wiadomo, czy jest szczery, czy tylko udaje, żeby zdobyć zaufanie i wyprowadzić nas na manowce. brak szkoły myślenia, brak klarownych idei, brak intelektualnego ogarnięcia rzeczywistości, klarownych celów działania, brak poświęcenia, zabiegania o Łaskę u Boga, namysłu, modlitwy, itd. zamiast tego pierdzenie w stołek i wymądrzanie się, szukanie haków i dziury w całym, podgryzanie, mieszanie z błotem. duch upadł i to jest bardzo wyraźne. Koneczny miał rację, że odrodzenie polityczne zawsze wynikało w Polsce z odrodzenia religijnego. dowodem negatywnym jest to wszystko, co widzimy, kiedy się próbuje budować na samej polityce. gierki, konspiracje, intrygi niszczą wszystko i wszystkich, bo nie ma fundamentu.
  Do idiotów
 • @Zdzich 22:25:00
  Co Ty za głupoty gadasz, chłopie? Masoneria już w XVIII wieku wymyśliła podział na "Kościół tradycyjny" i "Kościół postępowy", żeby z obydwu kierunków zwalczać Papieża - raz za to, że jest ortodoksyjny, a raz za to, że jest modernistyczny.
  Kto jest lepszym fachowcem od państwa i prawa ustrojowego, Pan Opara czy ks. prof. Guz?
 • @circonstance 18:03:48
  Ale mi Pani teraz zadała... ale spróbuję.
  Tytus Czartoryski odmówił przyjęcia Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski
 • @circonstance 16:11:55
  Ja podpiszę list do x. Guza, jakby co.
  Tytus Czartoryski odmówił przyjęcia Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski
 • @karoljozef 03:09:54
  Panie Karolu, niech Pan nie grzeszy przeciwko D. Św. tym czarnowidztwem ;)

  a co do gender - to jest przede wszystkim intelektualna trucizna, która niejednego pozbawiła wiary, albo rozumu (albo i tego i tego). gdyby nie te "bufory" w osobach wymienionych x. profesorów i innych, to też byśmy od tego powariowali. to jest szatanizm w pigułce.
  Niedługo Marsz Niepodległości
 • @karoljozef 01:32:26
  "Zazwyczaj jest tak, że słyszę w odpowiedzi - ale, że co?!"

  Bardzo słuszna reakcja. normalny człowiek sie czymś takim w ogóle nie powinien interesować. bardzo dla nas szczęśliwie, interesują się tym za nas ludzie z odpowiednim powołaniem i kwalifikacjami, czyli głównie księża profesorowie, tacy jak T. Guz, czy D. Oko.
  Niedługo Marsz Niepodległości
 • @Circ
  dziwne, jakby sie Rosja nie interesowała Polską polityką, a RN szczególnie, kiedy teraz sama pozuje na konserwatyzm i ostoję cywilizacji w obliczu zachodniej dziczy pedalsko-liberalnej.


  niech tacy, jak skandberg, nie trują tutaj, czy Circ jest katoliczka, czy satanistka, tylko odpowiedzą na proste pytania:

  Dlaczego Rosja nie miałaby sie zainteresować RN i tak zupełnie go sobie odpuścić? Dlaczego to państwo, którego większość mieszkańców i calutka władza urodziła się w wielkim Związku Sowieckim, nie miałaby postrzegać Polski, jako "swojej"? Co za tym przemawia?
  O powiązaniach ludzi z Ruchu Narodowego z rosyjskimi służbami i pieniędzmi! i o powiązaniach NE
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:28:57
  "Cywilizacje kreują religie. Nigdy odwrotnie"

  Odwrotnie, czyli jak? Cywilizacje kreują religie, czy cywilizacje kreują religie?
  KEN. Komisja niesławnej pamięci
 • Oni nie zaczną słuchać
  Dopóki się któremuś nie odstrzeli łba.
  List otwarty do rządu ws. sodomii i WHO
 • @Janusz Górzyński 19:56:07
  Czyli to było w ramach przekomarzania? sam już nie wiem. gadajcie sobie dalej sami.
  Izrael Żydzi Polska - dyskusja w Klubie Ronina
 • @Janusz Górzyński 08:00:56
  "Wyobrażasz sobie 40 milionów "substancjalnych" niezorganizowanych atomów działających każdy po swojemu bez żadnych relacji, bo i po co ? Wszak człowiek - według Ciebie - jest "silnym w sobie i podległym tylko Bogu", ale w takim razie po co Kościół, a także samorządy, wspólnoty, przedsiębiorstwa, itp. struktury skoro człowiek jest samowystarczalny i wszelka kultura relacji zbędna?"

  wtrącę się, bo nie mogę zdzierżyć tej SKRAJNEJ BEZMYŚLNOŚCI. gdzie jest powiedziane, że jedno przeczy drugiemu? że w życiu człowieka nie ma wymiaru wspólnotowego? Circ, za x. Guzem i każdym przytomnym na umyśle człowiekiem zauważyła, że żeby była wspólnota to najpierw musi być jednostka, bo wspólnota jest wtórna wobec człowieka, który najpierw istnieje, a potem wchodzi w relacje. To jest dokładnie na odwrót, niż twierdzą marksiści, freudyści i genderowcy (m.in.), dla których podmiotem i substancją jest społeczeństwo, jako ewolut materii, a człowiek, jako jednostka, jest zredukowany do relacji wewnątrz tej substancji - jest jak palec u dłoni, stanowi element większej całości i dlatego "jednostka niczym, jednostka zerem". dopóki nie zostanie przywrócona normalność na tym polu, dopóki punktem wyjścia do wszelkich rozważań o wspólnocie nie będzie jednostka, rozumiana jako podmiot i osoba, dopóty będziemy się kręcić w ideologicznym kołobłędzie, takim, jak tu niestety prezentujesz - bo jak można dojść do wniosku, że personalizm neguje wspólnotę???
  Izrael Żydzi Polska - dyskusja w Klubie Ronina
 • @circonstance 20:34:00
  "istnienie Izraela w jakiejkolwiek formie nie podoba się Rosji"

  nie w "jakiejkolwiek". Gdyby Izrael był w takim sojuszu z Rosją, w jakim jest z USA, to by się Rosji bardzo podobał. z resztą nie wiadomo ile w tej całej "wojnie" prawdy - może ona jest tylko w telewizji, może żadnej Rosji już dawno nie ma, kto to w ogóle wie?
  Co jest z mapami Izraela?
 • @circonstance 19:27:56
  "oni tam użyli pojęcia ''zarządzanie kapitałem ludzkim'' ( między innymi neomarksizmami)"

  bo to jest język dzisiejszej nauki. oni to non-stop czytają w swojej fachowej literaturze i takie mają teraz zboczenie zawodowe ;)
  Izrael Żydzi Polska - dyskusja w Klubie Ronina
 • @Janusz Górzyński 02:40:42
  Rzeczywiście świetny wykład. wiedziałem.... wiedziałem, że baba to diabelskie narzędzie, a teraz mam w ręku konkrety ;) dzięki
  Oszustwo romantyzmu
 • @circonstance 12:06:55
  Hmmm, nie znałem tego zatopienia w Duchu Św. Z resztą są różne poziomy przeżyć, a jak Bóg działa to wszystko jest możliwe. No ale dopiero w kontekście historii z "żydem" rozumiem, o co w ogóle chodzi ;)

  Nie znam relacji drugiej strony (tzn. p. Górzyńskiego), ale pamiętam, że x. Pawlukiewicz mówił kiedyś, że jak wariat przeszkadza na mszy, to mężczyźni powinni go wyprowadzić. Z resztą nie musi to być nawet wariat. U nas ksiądz wiele razy prosił, żeby dzieci pilnować, coby nie latały przed Ołtarzem, a jak płaczą to zabierać je do zakrystii albo przedsionka.
  Oszustwo romantyzmu
 • @circonstance 03:25:38
  "Chrystus nie życzy sobie, by tak pogrązyć się w modlitwie, by stracić kontakt z rzeczywistością.
  Nawet podczas spoczynku w Duchu św. Bóg nie paraliżuje woli, nie odbiera człowiekowi przytomności zmysłów."


  "Bezpośrednie widzenie Boga przez człowieka
  żyjącego jeszcze na tej ziemi zakłada jego szczególny stan –
  św. Augustyn określa go mianem „raptus”; jest to stan, w którym dusza jest jakby oderwana od ciała, w taki sposób, że zostaje czasowo zawieszona wszelka aktywność zmysłów (...)

  Bezpośrednie widzenie Boga, które możliwe jest tylko w stanie porwania, należy do tego samego rodzaju poznania, co wizja uszczęśliwiająca. Nie oznacza to jednak, że jest ona identyczna jak ta, którą cieszą się aniołowie bądź zbawieni w niebie. Ci ostatni będą posiadali ciało chwalebne, a więc tak uduchowione, że nie będzie stanowić najmniejszej przeszkody dla duszy, ponieważ dzięki temu cudownemu przekształceniu zdobędzie zupełnie nowe własności, które umożliwią mu widzenie Boga i uczestniczenie w życiu podobnym do życia istot anielskich. Natomiast
  in statu viae dusza może być wyniesiona aż do bezpośredniego widzenia Boga za cenę gwałtownego zerwania więzi między umysłem (mens) a władzami zmysłowymi"

  http://pwtw.pl/wp-content/uploads/wst/24-2/Gaworek.pdf
  Oszustwo romantyzmu