Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze TCL

 • moi kandydaci (oprócz medalistów)
  Żakowski
  Czuchnowski
  Kublik
  Paradowska
  Mazowiecki (Wojciech)
  Lizut
  Stasiński
  Kurski (Jarosław)
  Węglarczyk
  Pałasiński
  Miecugow
  Pochanke
  Kolenda-Zaleska
  Machała
  Kuźniar

  cdn ;-)
  RANKING NAJBARDZIEJ STRONNICZYCH DZIENNIKARZY
 • @
  W sondazu Homo Homini z 4-5.X PO ma 32%, a PiS 27%. Poprzednio bylo 32:31, a wiec jednak problem z Merkel ma wplyw na notowania.
  Czy sama Angela Merkel wystarczy, czyli czekając na bombę
 • @
  Im się zdaje, że skoro są popularni, to jednocześnie muszą być mądrzy. A to błąd.
  Wy, Kociniak, możecie nas Polaków w dupę pocałować!
 • Niezastąpiony Waldemar Kuczyński jest cały czas na posterunku...
  Oto jego mowa obronna: "Załóżmy, że spełnia się scenariusz najczarniejszy, a dla niektórych, także u nas w kraju, najradośniejszy i wracamy do Europy państw narodowych. We wszystkich krajach zmieni się patrzenie na sprawy kontynentu. Górę weźmie punkt widzenia swego kąta. Żaden kraj nie zostanie politycznie takim, jakim był w Unii, tłumiącej narodowe waśnie, nacjonalizmy, szowinizmy i roszczenia. Zmienimy się my i nasi sąsiedzi. Wróci świat w którym stanie się znowu możliwe, że, jak z początkiem XVIII wieku, braknie miejsca dla niepodległej Polski i innych państw środka kontynentu. Narody to przetworzone zlepki plemion, tłuką się między sobą równie ochoczo, tylko mocniej. Unia, która powstała po takiej bijatyce, by zapobiec następnej to skarb. Realizacja chrześcijańskiego przykazania nie zabijaj"
  Lapsus Vincenta Rostowskiego
 • @
  Bo wszyscy, z lewa i z prawa, boją się tej prawdy, która kryje się za obalonym mitem o pancernej brzozie. Skoro cała "narracja" MAK i Komisji Millera legła w gruzach, skoro wszystkie te historie o urwanych skrzydłach, półbeczkach i lądowaniu na dachu okazały się wierutnym kłamstwem, to... No właśnie, to co? Macie jakieś pomysły
  Binienda pogromca mitów
 • @
  Kryzys artystyczny Młynarskiego zaczął sie już w 1989 r. Pamiętam te jego słabiutkie kuplety o nowej Polsce, której mieszkańcom troskliwie przygląda się Księżyc... Sam wtedy stwierdził, że nie ma ochoty krytykować nowej, słusznej władzy. I to był początek końca. Dziś mamy żenujące produkcje w "Szkle kontaktowym" ("Stłukła się waza etruska - wina Tuska") i wyzwiska pod adresem ludzi modlących się pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Szkoda faceta.
  Przystanek koło ZOO
 • Zrodlo: Nasz Dziennik; 27.08
  ...
  Katastrofa TU-154M- Raport Komisji Jerzego Millera – półbeczka & przeciążenia - dlaczego kłamią?
 • Fragmen wywiadu z czlonkiem rzadowej komisji badajacej przyczyne katastrofy:
  Czy oprócz lotu specjalnego wykonywano jakieś inne eksperymenty: w tunelu aerodynamicznym, na hamowni, próby przeciążeniowe, wytrzymałościowe, symulacje komputerowe.
  - Z tego, co się orientuję, to nie robiono niczego takiego, gdyż nie było takiej potrzeby. Te ustalenia i obliczenia, które zostały wykonane, były wystarczające.

  Robiono obliczenia uzasadniające możliwość wykonania przez samolot półbeczki tuż przy ziemi?
  - Podkomisja techniczna się tym zajmowała. Gdy samolot traci jedną trzecią skrzydła, nie jest w stanie przeciwdziałać momentowi obrotowemu. Musi się obracać. Efektywność aerodynamiczna usterzenia nie jest wystarczająca, żeby to skorygować.

  Nie ma Pan wątpliwości, że to właśnie brzoza ucięła sześć metrów skrzydła? Przecież ono przeleciało jeszcze 200 metrów.
  - Przeleciało.

  A komisja nie próbowała przeprowadzić próby zachowania się sześciometrowego płaskiego kawałka metalu poddanego oporowi powietrza przy prędkości 270 km/h i jeszcze uderzającego o rozmaite przeszkody?
  - Nie zrobiono takiego eksperymentu.

  NO COMMENTS
  Katastrofa TU-154M- Raport Komisji Jerzego Millera – półbeczka & przeciążenia - dlaczego kłamią?
 • Moze ma to zwiazek z innym wydarzeniem z zeszlego tygodnia?
  Ta barka mogl plywac Bronislaw Komorowski. Ostatnio widziano go w malej wsi Rygol na Augustowszczyznie, lezacej na szlaku kajakarskim Czarnej Hanczy(okolice nieco bardziej znanej Mikaszowki). Glowa panstwa miala na sobie krotkie spodnie i klapki. Wypila piwko z plastikowego kubka w miejscowym barze i strzelala sobie fotki z miejscowymi. Co zabawne, jeden z nich mial na sobie koszulke z napisem "Pie...ole robote". Szkoda, ze to zdjecie ma male szanse przedostania sie do mediow. Bylaby niezla heca. Nie zmyslam. To jest prawdziwa informacja.
  Wakacyjne strachy na Lachy
 • @
  Szkoda, że Toyah nie pisze już w Salonie24. Sądząc po liczbie komentatorów pod wpisami na toyah.pl, strasznie mu stopniało grono czytelników. Komentuje tam mała grupa ciągle tych samych osób, co oczywiście nie przesądza o jakości wpisów Toyaha. Jednak w Salonie wywoływał burzliwe dyskusje, liczba komentarzy sięgała 150-200, a teraz u niego czuć smutek i stagnację. Nie sądzi Pan?
  O książce Toyaha i samolotach
 • "zaś, gdy inny obrażany"
  Lepiej byłoby napisać "gdy zaś inny obrażany". Z przecinkiem po "chroni"

  Ale wierszyk calkiem niezly ;-)
  PREZYDENT TO DUREŃ!
 • Czy teraz wszyscy zrozumieli, dlaczego kampania wyborcza nie powinna toczyc sie podczas prezydencji?
  ...
  Zbigniew Ziobro miażdży Donalda Tuska!
 • @raven59
  A slyszales wczorajsza wypowiedz najbystrzejszego z poslow, pana Tomczykiewicza? Otoz ow swiatly maz raczyl wczoraj stwierdzic, ze Biala Ksiega jest stanowiskiem partii, w zwiazku z czym nalezy poczekac na obiektywny, bezpartyjny raport Millera. Zapytany, czy nie uwaza, ze Miller prowadzi sledztwo we wlasnej sprawie odparl z "całom powagom", iz to zostanie ocenione przez PO po opublikowaniu raportu.

  Jak go slucham i ogladam, to nie wiem, czy sie smiac, czy plakac ;)
  Biała Księga Smoleńskiej Tragedii
 • @faral
  Warto wiedziec, ze w lotnictwie wojskowym decyzja o ladowaniu nalezy do kontrolera. Po drugie, jest on w pelni niezawisly: nikt nie ma prawa wydawac mu rozkazow i wplywac na jego decyzje. Po trzecie, kpt. Protasiuk nie podjal decyzji o ladowaniu, co wynika za zapisow rozmow miedzy wieza a kokpitem. Zdecydowal sie jedynie zejsc na pulap decyzyjny.
  Biała Księga Smoleńskiej Tragedii
 • Porownanie z "Gladiatorem" - bardzo trafne
  Obserwacja psychiatryczna Kaczynskiego akurat w dniach, gdy zaczynamy prezydencje w Unii bedzie takim wlasnie dzgnieciem.
  Rymkiewicz o Kaczyńskim i Polakach
 • @Anna Raciniewska
  Polecam lekture ostatniego wpisu Seamana z Salonu24.pl:

  http://lubczasopismo.salon24.pl/titanic/post/317208,smolensk-racjonalna-teoria-spiskowa
  Za co ten awans generale Janicki?
 • @Anna Raciniewska
  Tlumaczenie awansu Janickiego jego wywiazaniem sie z roli ochroniarza wladzy jest kompletnie absurdalne. Poniewaz ci, co go nagrodzili sa oczywistymi beneficjentami smierci Lecha Kaczynskiego (cui bono?), pozostaje przyjac hipoteze "rozkazu".
  Tertium no datur ;-)
  Za co ten awans generale Janicki?
 • Radziłbym uwazac z ta dieta
  Jest niedoborowa i nie ma dobrej prasy medycznej. Organizm czlowieka nie jest przystosowany do zywienia sie samym bialkiem.
  Warto od czasu do czasu zbadac nerki i watrobe.
  Dieta Dukana: Dziś dzień protal fazy II.
 • General Krasnokucki tez dostal awans
  Wyczuwa Pani analogię?
  Za co ten awans generale Janicki?
 • Wybory moga zostac sfalszowane na poziomie centralnym
  Czyli w CKW, gdzie pracuje wielu slugusow rezimu, na czele z jej szefem. Pilnowanie urn nic tu nie pomoze.
  Uczciwe Wybory 2011. Zostań mężem zaufania i napisz, jak nim zostałeś