Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze liberalna Pinky

 • @Wican 10:23:29
  To przyjmijmy , że powstał miedzy 50 a 120 rokiem po śmierci Jezusa, ale nikt o których mowa w ewangeliach już z pewnością w tym czasie nie żył. Zresztą NT powstał w formie koine języka starogreckiego. I przez 2000 tyś lat był tłumaczony na wszystkie języki świata. To jest jak głuchy telefon, ktoś coś przetłumaczył ale tak naprawdę czy zgodnie z tekstem źródłowym i znaczeniem tego słowa lub nawet całego zdania. Tu masz mały przykład - We współczesnych wydaniach NT pisze się, że Józef ojciec Jezusa był cieślą i tak zostało to przyjęte, a jest to rezultat błędnego tłumaczenia z greckiego / hotekton/ od semickiego /naggar/ które w rzeczywistości oznacza Mistrza Rzemiosła. Stare źródła przed biblijne zawierają bowiem informacje, że Józef w istocie był wykształconym alchemikiem - metalurgiem podobnie jak jego przodkowie. I to tylko ta informacja wywraca do góry całą narracje o rodzinie Jezusa a jest jeszcze jedna gdzie słowo / almaneh/ młoda kobieta zastąpiono / virgin/ dziewica odnośnie matki Jezusa Marii. Jest takich błędów w tłumaczeniu biblii setki a można nawet przyjąć za pewnik , że cała biblia jest błędnie czy to z powodu złego tłumaczenia lub zamierzenie cała zafałszowana. Bo jak wytłumaczyć fakt, że jedne księgi weszły do kanonu pisma a drugie zostały pominięte takie jak ewang, Marka, Judasza, Marii Magdaleny dlatego, za sprawą biskupa Aleksandryjskiego Klemensa który powiedział, że nie wszystkim należy ujawniać całą prawdę. Następnym kryterium w jakim dokonywano doboru ewangelii było eliminowanie i dyskryminacja kobiet i ich status w kościele jak gdyby Jezus, apostołowie, ewangeliści, papieże, biskupi i wszyscy święci zaistnieli na tym świecie przez pączkowanie. Można by pisać eseje i reportaże na ten temat ale neon nie jest dobrym miejscem na tego typu dywagacje. Ale należy przypomnieć, że do niedawna pismo święte było księgą na którą składano przysięgę w każdym sądzie USA YO
  Jeszcze jeden taki sukces i będzie po nas
 • Syjonistyczny reżim USA
  TEHRAN, 14 stycznia (MNA) – Robert David Steele, były oficer piechoty morskiej i szpieg CIA, a także działacz Open Source Everything Engineering (OSEE), twierdzi, że incydent z ukraińskim samolotem w pobliżu Teheranu może być fałszywą flagą Reżimu USA i Izraela.Uważam, że to wydarzenie było wydarzeniem pod fałszywą flagą, mającym na celu zdyskredytowanie Najwyższego Przywódcy i Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), jednocześnie starając się wbić klin między Iranem a Ukrainą, przy czym ten ostatni ma kluczowe znaczenie dla zdominowanego przez USA pierścienia przemytu nuklearnego. W tej chwili brakuje międzynarodowej sieci, która jest w stanie przekazać prawdę ogółowi amerykańskiej opinii publicznej, a szczególnie prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Naszego prezydenta okłamują codziennie jego „opiekunowie” z Rady Bezpieczeństwa Narodowego, mafia West Point 1986, dyrektor CIA oraz sponsorowani przez syjonistów neokonserwatyści, w tym ich irańskie skrzydło.o, co dzieje się z Iranem i Irakiem (a między innymi z Afganistanem, Libanem, Libią, Somalią, Syrią i Jemenem), nie odbywa się za świadomą zgodą narodu amerykańskiego i powiem to po raz pierwszy: jeśli prezydent Donald Trump nie sprząta domu i nie wycofuje wszystkich naszych sił z Bliskiego Wschodu, przegra z Michaelem Bloombergiem i Tulsi Gabbard w 2020 roku. Oczywiście reszta świata już postrzega Stany Zjednoczone jako państwo zbójeckie, więc teraz prezydent USA Donald Trump jest w całkowitej izolacji na arenie światowej. Zmuszenie Trumpa do popełnienia zbrodni wojennej poprzez zabicie irańskiego generała Qasem Soleimaniego.
  Zdalne przejęcie kontroli nad ukraińskim samolotem i wysłanie go z wyłączonymi transponderami w kierunku irańskiej bazy wojskowej, aby oszukać Irańczyków i zestrzelić go. (Dla tych czytelników, którzy jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy, pod koniec lat 90-tych w Stanach Zjednoczonych zainstalowano zdalnie sterowany sprzęt na wszystkich cywilnych samolotach, rzekomo jako środek przeciw porwaniom. Zdolność ta była wielokrotnie wykorzystywana do celów politycznych przez mafię chazarską).Teraz próbują i nie udaje im się to, zorganizować zmianę reżimu w Iranie. Zamiast tego, ta nieudana operacja zdołała jednak przebudzić masę krytyczną w zachodniej społeczności wywiadowczej/wojskowej do faktu, że rząd USA został przejęty przez fanatyczną sektę, która próbuje rozpocząć III wojnę światową.
  Dlatego brytyjski minister obrony Ben Wallace publicznie ogłosił wycofanie swojego kraju z sojuszu wojskowego z USA. Co więcej, bardziej rozsądne umysły w amerykańskim establishmencie wojskowo-przemysłowym wywarły ogromną presję na fanatyków końca czasów skupionych wokół zięcia prezydenta Jareda Kushnera i jego sekty Chabad. Na przykład sekretarz obrony USA Mark Esper publicznie zaprzeczył twierdzeniom Trumpa, że Iran planował zaatakować ambasadę USA.
  To nie była "pomyłka" to była zbrodnią z premedytacją
 • @krzysiekniepieklo 21:19:21
  No na tym polega wiara, wierzyć bez dowodów. Nie mamy dowodów na istnienie Jezusa oprócz NT. Ale NT napisano 300 lat po śmierci Jezusa gdy już nikt którzy rzekomo by go znali dawno nie żył. Czyli mamy tylko wierzyć w to co zapisali kompilatorzy NT. A może oni kłamali lub konfabulowali. Konfabulacja zresztą jest w KK na porządku dziennym, chociażby z wiecznym dziewictwem Maryi. Nie opowiedział mi Pan na mój post dlaczego ludzie jedzą Jezusa przy komunii i po co?
  Jeszcze jeden taki sukces i będzie po nas
 • @krzysiekniepieklo 13:10:51
  A co z tymi co nie mają grzechu, też mają jeść ciało i pić krew Chrystusa jak kanibale aby przebłagać Jahwe? I dlaczego bycie kanibalem chociażby tylko symboliczne miałoby oczyścić od Judaszy czy Judaszy. i czy symboliczny kanibalizm lub w ogóle uczestniczenie w kościelnych rytuałach ma kogokolwiek oczyszczać lub iluminować w wiedzę kto jest bratem a kto wrogiem. Czytając pana post teleportowałam się do czasów średniowiecza gdzie kler był prorokiem i miał monopol na wszystko. Wstrętne to i odrażające.
  Jeszcze jeden taki sukces i będzie po nas
 • Putin mąż stanu
  Zazdroszczę Rosji takiego prezydenta. Za jego karencji na powrót jest mocarstwem z którym wszyscy muszą się liczyć. A z nami? Któż się z nami liczy? Mają nas za antysemitów i nazistów, bandytów i niewolników. Popatrzcie co z nami zrobiły kolejne chazarskie rządy pomagdalenkowe. Jesteśmy nad przepaścią obdzierani ze wszystkiego do gołej skóry. Nasz rząd jest dla nas obcy rasowo to rząd plemienny zawsze i wszędzie działający wbrew naszemu interesowi narodowemu i wbrew woli większości społeczeństwa w ogóle się z nimi nie licząc / szczepienia, 5G ust.447/ Jeżeli nie stanie się cud ,nas polaków rzeczywiście nie będzie, rozdrapią nas kruki i wrony.
  Jad Waszem - mniód naszem. Polska - katem narodów!
 • Światowy krwawy terrorysta
  Za tę samolotową tragedię odpowiada na pierwszym miejscu Trump ze swoimi syjonistycznymi doradcami. Gdyby nie byli wykonawcami tej rozpierduchy i masakry w Iraku ten wypadek by nie zaistniał. Nie ma się co dziwić, że Persowie byli zgnębieni i wystraszeni, także działali nie racjonalnie. Już nikt nie wierzy tym jankeskim diabłom którzy miotają bombami i dronami gdzie chcą i w co chcą i pewnie ten samolot został błędnie rozpoznany jako myśliwiec lub inne zagrożenie. Dlatego sądzę , że świat powinien na pierwszym miejscu obwinić Trumpa.
  Świat domaga się sprawiedliwości
 • @eonmark 23:18:22
  Zgadza się bardzo fajnie to ująłeś. Oprócz znakowania tych co się ostaną po zastosowaniu broni z G5 i G6 i mikrofalowego gotowania mózgów niepokornym rewolucjonistom. Utworzą jeden światowy rząd, który będzie lekiem i wybawieniem dla świata i społeczeństwa doprowadzonego na skraj wyczerpania fizycznego, psychicznego i duchowego. Zrobią tak jak wszędzie zapowiadali już setki lat temu. Będziemy mieli ucisk jakiego nigdy nie było na świecie i nigdy nie będzie potem. Aż strach się bać, ponieważ to się dzieje na naszych oczach. Dzieje się i nabiera tępa coraz szybciej jak kula śniegowa a ataki i terror nadchodzą ze wszystkich stron naszego życia. Ale ja jestem jakoś dziwnie spokojna pomimo, że jestem charakteru bardzo cholernego i przeczuwam zło na wylot gdy jeszcze jest na tzw czarnej smudze 10 km od mojego progu. Może dlatego, że mam przeświadczenie jak mało kto na tak merytoryczno-politycznym blogu, że jesteśmy tym co myślimy. Dzieje się to czego się najbardziej boimy. Nie potrafimy kreować sobie myślami i intencjami naszej fizycznej rzeczywistości. Czytamy prasę wrogów, oglądamy media wrogów, chodzimy do kościoła wrogów. Piorą nam mózgi i odczyniają na nas paskudne sabaty. Wrogowie wiedzą jak nami manipulować abyśmy uwierzyli i pomogli im w spełnianiu ich postanowień. Dlatego co roku wydawany jest chyba w Times kod obrazkowy co wydarzy się w danym roku. Obrazki te mają za zadanie przesłanie ludzkości co postanowili z naszym globem zrobić w ciągu roku zarządcy. Muszą to ponoć robić aby zamiary się spełniły, muszą informować o tym społeczeństwa abyśmy wiedzieli i uwierzyli. Musimy to przyjąć do wiadomości i uwierzyć, w przeciwnym wypadku gdy nie będziemy nic wiedzieć i nie uwierzymy cała para pójdzie w czajnik. Dlatego moja rada jest taka , czytajmy, interesujmy się poczynaniami wroga ale nie wierzmy, nie wierzmy i nie przyjmujmy do wiadomości. Kreujmy sobie wewnętrznego ducha i swoją rzeczywistość. Gdyby robiło to kilka milionów ludzi na świecie, gwarantuję , że świat by inaczej wyglądał i to co napisałeś powyżej nie miało by szans na zaistnienie . YO
  Czego chce Trump z Iranem?
 • wojna w obronie dolara
  Moim skromnym zdaniem Tramp walczy o hegemonię dolara na BW. USA jako mocarstwo gdy jego waluta już dawno przestała mieć parytet w złocie miała przez kilkadziesiąt lat oparcie w ropie. Dotąd wszystkie operacje w handlu ropą były regulowane w dolarze. Teraz to się kończy. Chiny, Rosja, Turcja i Iran postanowiły w handlu ropą przejść na euro lub juany. A Chiny poszły jeszcze dalej i doszlifowują wymianę barterową. Czyli wymiana ich wyrobów na ropę także z pominięciem dolara. Gdy to się stanie i giełda ropy w Teheranie ruszy całą parą a płatnością będzie euro odetchną wszyscy w Europie. Nie trzeba będzie wtedy trzymać u siebie coraz to inflacyjnego gówno dolara i będą mogli kupować ropę za własną walutę. Rosja i Indie także będą wielce zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ponieważ mają już dość wiecznego krwawego terrorysty rozdającego sankcje po świecie jak Mikołaj pierniczki. Jest jeszcze jeden gracz na giełdzie ropą , bardzo demokratyczne królestwo Saudów gdzie głowy spadają jak u nas liście na jesień i gdzie prawa człowieka są najwyższym skarbem narodowym. Saudowie nigdy nie byli potraktowani sankcjami ponieważ dolarami mają wyściełane poduszki i tapety na ścianach, ich ropotryski są dolarowe. Ale i to się pomalutku kończy, ponieważ kończy się u nich ropa. Już coraz częściej wiertła miast ropy natrafiają na szlam i piach. Chyba sam Allach przypatrując się z góry temu łajdactwu postanowił ją przenieść z Arabii do Iranu, gdzie Persowie ostatnio odkryli jej nowe bogate złoża, które z pewnością nikt nie wymieni na dolary. YO.
  Czego chce Trump z Iranem?
 • Jozio czy Jafet
  To nie napisał Jozio tylko Jafet i to nie z Londynu tylko Tel awiwu . To by się zgadzało. Bo co innego miałabym napisać na tak idiotyczny wpis, w którym największe terrorystyczne państwa jakim są Stany i Izrael walczą o pokój i demokrację, zabijając ludzi i masakrując ludność cywilną. To diabły nie ludzie dlatego tak ciężko z nimi w wolnym świecie wygrać. Ale i przyjdzie kres tej diabelskiej dyktaturze i reźimowi. Świat się budzi i całe masy ludzi już wiedzą, kto jest największym terrorystą i bandytą na świecie.
  USA-policjant wolnego świata
 • Rosyjskie sztaby
  Takie rewelacje w postaci kredytowania polskiego rządu na uchodźctwie można preparować na kolanie codziennie parę razy. Może się okazać, że pół świata razem z chińczykami pomagali i kredytowali polskiego prezydenta i jego tchórzliwą świtę. Tylko pytanie brzmi dlaczego polski rząd musiałby korzystać z cudzego złota jak miał zdeponowane swoje w skarbcu Anglii. To jest tak jakbyśmy cały nasz majątek zdeponowali w Szwajcarskim banku ze wszystkimi aktywami a tu w kraju brali kredyty na przeżycie najlepiej w Santander albo Millenium i to na wysoki procent. Zresztą nie ma co pisać o takich niedorzecznościach, ponieważ nikt nie widział i nic nie wiadomo o jakichkolwiek dokumentach dotyczących umów między kredytowaniem naszego rządu na uchodźctwie a rządem Rosji. Nasze złoto i tak w skromnej ilości rozbudza emocję i pobudza do obrotów mięsiste nosy. Pewnie w jakimś gabinecie z menorą na środku stołu dyskutowano jakby tu z tego polskiego złotego tortu odkroić sowitą pajdę. Śmiech na pustej sali.
  3 W.Br. i Polska zdecydowały się ukraść rosyjskie złoto?
 • POD - JUDZANIE
  Bez odpowiedzi pozostaje natomiast pytanie co sprawiło tak drastyczną zmianę jego zachowania na przestrzeni zaledwie dwu dni?


  Jak to co sprawiło? A nie znasz słowa POD JUDZANIE ??
  Szatański miot znów tryumfuje!
 • Gwiazda Dawida
  Wyobraźnia jest od tego aby bawić się na całego !! Wesołych Świąt !
  Inaczej o Narodzeniu...
 • koń by się uśmiał i to w czasie jazdy
  Autor tego idiotyzmu, pewnie ani jednej książki nie przeczytał, a jak już to bez zrozumienia. Bo tylko takim bezdennym prostakom mogą przychodzić do głowy pomysły, że książka papierowa to snobizm , dodatkowo zajmujący dużo miejsca na półkach . A już posiadanie biblioteczki z nimi to snobizm do potęgi. Może autor jeszcze doda , że tacy zasnobieni przyczyniają się niepotrzebnie do wyrębu lasu. Miałam ci ja przed laty koleżankę, która tak ja ja będąc młodą mamą przychodziła mnie nawiedzać. Otóż parę razy zwróciła mi uwagę na moją ścianę zawaloną książkami po brzegi . Doradziła abym wszystkie oddała na makulaturę a na półkach ustawiła kryształy, tak modne w onym czasie i ponoć jej zdaniem lepiej się prezentujące. Jak wiecie kryształy wyszły już dawno z mody i są już wielce trącące myszką, a moje książki z tamtych lat to perełki i białe kruki po dziadku. Ale ci starsi i mądrzejsi w wierze jak nasz szanowny autor pewnie swoje i tak wiedzą.
  Książki to snobizm!
 • @Oscar 08:23:23
  A co na przykład z weterynarzami?? Przecież studia weterynaryjne są darmowe. Państwo kształci weterynarzy aby Ci zakładali swoje gabinety i ściągali grubą forsę od posiadaczy zwierząt. Piszę tak bo ostatnio zapłaciłam za wizytę 200 zeta gdzie pani doktor zaaplikowała mojemu kotu zastrzyk zakropliła do oczu i wypisała receptę. I tak było wiele razy pomimo zmiany lekarzy wszędzie płaciłam słono za wizyty /jestem posiadaczką wielu kotów. Na wsiach też nie widzą ile brać za wizyty, rolnicy aż drżą na myśl o jakiejś infekcji lub chorobie zwierząt. A co np, ze stomatologami? Przecież ich studia także są darmowe, a nie ma państwowych gabinetów, za każdą bląbkę trzeba płacić od 100 wzwyż o reszcie strach pisać, gdzie pracy jest więcej ludzie biorą kredyty. A wiecie ile kosztuje materiał światłoutwardzalny ? grosze! No tak trzeba jeszcze doliczyć koszty sprzętu, aparatury, leków, czynszu, podatek itp. Ale i tak wychodzą na swoje pomimo, że studiowali za publiczne pieniądze!
  Chcecie polityki w pracy - to ją macie!
 • słodki cukiereczek
  Wydaje mi się, że to ustawka, pokazowy teatrzyk dla mas. Widocznie wielkie sklepy doszły do wniosku, że mogłyby więcej zarobić, gdyby ludzie nie częstowali się tak często w ich sklepach. Nie ma się co dziwić, zwłaszcza, że robią w nich zakupy setki tysięcy a na przestrzeni roku miliony. Gdyby tak wszyscy lubili cukiereczki i wafelki..... Dlatego taka pokazówka, i dlatego że nikt nie pyta dlaczego sąd zajmuje się zjedzoną wartością za 1.5 i nie odrzucił tego wniosku , gdy powinien zajmować się sprawami gdzie szkoda ma wartość powyżej 500 zeta. Tak mówi prawo o szkodliwości społecznej. Ale co tam, alternatyw media rozdmuchały tę sprawę do niebotycznych rozmiarów i wszyscy łykają to że za wykroczenie można w Polsce iść do więzienia.
  Czy Twój supermarket ma brudne koszyki?
 • @Janisław 09:42:43
  Jakie orędzie? Kiedy i komu Jezus mówił te słowa? Może w Tworkach, tam pełno Jezusów i Hitlerów a nawet znajdziemy tam jakiegoś króla może Mieszka albo innego Jagiełłę. Tam mówią co chcą i co im ślina, można chodzić z komórką i nagrywać. Potem montuje się takie orędzia i objawiania dla jeszcze gorszych debili co tylko przez przypadek są jeszcze na wolności. No ale żeby z tym na NEON gnać ?? Tu już chyba żadne leczenie nie pomoże, zmiany w mózgu są nie do naprawienia.
  J. Daniels nadal będzie rządził
 • @Janisław 17:10:36
  Co za brednie ? Pan jest chyba przybyszem z przeszłości może ze średniowiecza, Chrystus królem polski? I co z tego będą mieli Polacy, że ogłosicie tego zmarłego 2000 lat temu kaznodzieję królem, posadzicie jego figurę na tronie i wsadzicie mu koronę na gipsowy odlew głowy, wyposażycie go w berło i jabłko? Będziecie bić mu pokłony do ziemi i śpiewać psalmy. I co się stanie wtedy? Świat się zatrzyma, anulują wszystkie długi? Polska będzie krainą mlekiem i miodem zalana? Objawienia Ołowskie czy te wizerunki na szybach lub drzewach niby Matki Boskiej wiecznej dziewicy po 5 dzieciach. Ludzie idźcie się leczyć, nie wiedziałam, że w kraju mamy tyle debili.
  J. Daniels nadal będzie rządził
 • @trojanka 15:17:49
  Cała prawda, ale ludziska chcieli i wybrali, co począć wola ludu jest przecież święta. Oj dostaną jeszcze w dupsko za swoje frajerstwo, jak Pis i reszta nowo wybranych szubrawców z Wiejskiej przyklepnie kataster. Przecież nie po to kazali się uwłaszczyć ludziom na swoim aby nic z tego nie mieć. Będą nas doić jak krowy aż do padnięcia. Jeżeli nie podołasz won ze swojego do przytułku ponieważ nie będzie cię stać na żadne utrzymanie z potwornym długiem na koncie. Palestyna bis mości Polacy, na własne życzenie założyliście sobie pętle na szyi. Nikt nas nie pożałuje bo jesteśmy zbrodniarzami wojennymi, mordowaliśmy żydów a nawet Niemców i Rosjan. Żydami paliliśmy w piecach we własnych obozach i w stodołach. Wydawaliśmy ich na śmierć z chytrości i przebiegłości dla własnych korzyści, a drzewka z Jadwaszem to tylko taka przykrywka i honor dla nielicznych. Palestyna bis ....
  J. Daniels nadal będzie rządził
 • niedorozwój
  Ciągle się rozwijamy słupki na giełdzie rosną lub maleją, ciągła pogoń za wszystkim bez tchu i wytchnienia. Zrównoważony rozwój agenda 2030 byle na przód w pochodzie rozwoju, potem jest jakiś kryzys lub tąpnięcie i się zwijamy, po czym się trzeba rozwijać do momentu następnego zwijania. i tak bez przerwy aż przeminą pokolenia ciągle się trzeba w pędzie rozwijać. Tylko czasami ktoś ze starszych co przeżył nawet wojnę napisze, że kiedyś było jakoś lepiej. Więc rozwijajmy się z partyjnymi hasłami na gębach i komórkami w rękach radośnie śpiewając hosanna lub hossa !!
  Quo vadis Vox populi (16), Wojna o nasze dusze
 • @Rzeczpospolita 20:34:25
  To co Pan pisze jest nielogiczne, gdyby tak było chazaria nie walczyłaby z KK jak to się dzieje obecnie tylko za wszelką cenę podtrzymywała by tę wiarę i nasycała swoją agenturą, jak dotychczas. Na Berlińskim zlocie syjonistów w 2012 roku pierwszym przewodnim tematem było zmarginalizowanie wpływu KK na społeczeństwo Polskie aby osadnictwo żydowskie na naszych ziemiach mogło się uskutecznić/ transfer/ następne poboczne tematy to dostęp do aborcji i prawa LGBT. Nie jestem za KK w ogóle to okupant i pasożyt wielce szkodliwy, ale jako przeżarty do szpiku jezuitami oblubieńcami Hitlera przekształca się powoli w ekumenistyczny stwór spajający wszystkie religie w jedną satanistyczną. I o to chazarii chodzi najbardziej.
  "447", czyli: Co się dzieje z polską ziemią?