Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze JimA

 • @GPS 20:18:45
  Panu GIPSOWI marzy się na terenie Polski Meksyk albo Boliwia tyle, że do niego /GIPSA/ ma należeć fabryka amunicji.
  "A zatem by pozbyć się bandytów budujących państwo trzeba na nich nasłać innych bandytów, którzy zbudują inne państwo - tak by maczugami wymusili swoje prawo, a nie ich. "- dyskusja- oczywiście- ma swoje prawa, zdania następują po sobie jako obrazowe argumenty stron /najsłynniejszy bodaj Platon..., moim zdaniem Szekspir zaraz po Platonie/
  "A zatem by pozbyć się bandytów budujących państwo trzeba na nich nasłać innych bandytów, którzy zbudują inne państwo - tak by maczugami wymusili swoje prawo, a nie ich. "- czy to jest WNIOSEK? czy taka jest odpowiedź? A to są argumenty: "
  -"A co za różnica? Bandyci utworzą państwo na wolnym rynku. No i tym samym wolny rynek zlikwidują. Następni bandyci, już bez wolnego rynku, zlikwidują tych poprzednich i sami zaczną swe bandyckie prawa wymuszać. W czym są lepsi ci bandyci, którzy zniewolili wolnych ludzi, od tych, którzy ich zlikwidują i zniewolą już zniewolonych ludzi? Dlaczego bandyci zniewalający już zniewolonych ludzi są lepsi od bandytów zniewalających wolnych ludzi?"?
  Dlatego, być może, WOLNO panu stukać tylko w klawisze, a i to nie jest wolne od cenzury. Obawiam się, że nawet udziały w fabryce amunicji nie są dla pana dostępne.
  Szachy też dostarczają emocji.
  Traktat o pilnowaniu
 • @Husky 20:05:07
  poprawna odpowiedź: g. :)
  Ach jakie nieszczęście! Jakie nieszczęście!!
 • lub
  A ja wiedziałem, że Pan tak skończy. :) Wiedziałem odkąd Pan zaczął pisać i tworzyć własny! dukt libertariański- po mojemu libertyński. Autorytaryzm i libertynizm plus "demokracja" to właśnie jest mieszanka wybuchowa. Wiedziałem, że wcześniej czy później dojdzie do rozważań i zdefiniowania konieczności posiadania grzmiącego kija i najlepiej żeby to była największa, najszybsza, niewykrywalna bomba, którą będzie władał GIPS bo sobie ją wyłupał. A jak wyłupał? ano wszelkimi możliwymi libertyńskimi sposobami. Wiedziałem. Dziękuję. Dobranoc.
  PS. To pierwsze wyzwanie, zaraz za nim idzie własny bank i własna moneta, potem wyłupana dzielnica, miasto i państwo, i nie łudźmy się, że się skończy na galaktyce. Nie skończy. Pa.
  Traktat o pilnowaniu
 • @Oświat 19:40:05
  Proszę Pana, być może to ten właśnie. Ale to co rozsiał znalazło się właśnie na interii :) Może spisek?
  Ach jakie nieszczęście! Jakie nieszczęście!!
 • o
  "
  Jeff Mason

  @jeffmason1
  .@realDonaldTrump, who canceled a planned trip to Poland this weekend in order to monitor #HurricaneDorian, has just arrived at his golf course in Virginia, the White House says.

  3 112
  16:18 - 31 sie 2019 "

  chyba z tłitera :)
  bez komentarza.
  Ach jakie nieszczęście! Jakie nieszczęście!!
 • tak nawiasem
  "- Czarna Żmija: Baldrick zrób kawy, tylko by tym razem nie smakowała jak błoto.
  - Baldrick: no to bedzie problem bo to jest błoto, kawa skończyła się 13 miesięcy temu.
  - Czarna Żmija: Chcesz powiedzieć że przez ten czas piłem błoto
  - Baldrick: z cukrem
  - Czarna Żmija: no tak, to zmienia postać rzeczy
  - Baldrick: zmieniałoby jakbyśmy mieli cukier. Skończył się przed Bożym Narodzeniem 1915. Teraz używam wyrobu cukro-podobnego
  - Czarna Żmija: czyli?
  - Baldrick: łupieżu
  - Czarna Żmija: może jestem zbyt wybredny ale dziś zrezygnuje z tej kawy
  - Baldrick: jakby co moge dodać do niej mleczka - czyli śliny"

  skopiowałęm tłumaczenie z forum tematycznego.
  Widocznie kał im służy
 • v
  5*!
  O dokonaniach Nicole Junkermann – hrabiny Brachetti Peretti
 • @ele 11:42:26
  no i się zawiesił na śmierdzących żydach- piękna reklama Panslawizmu. gratuluję.
  Wspólny cel Słowian na czas obecny
 • @ele 20:44:50
  My Górale nie musimy się powoływać na żaden Panslawizm, ani inny izm. :)
  Wspólny cel Słowian na czas obecny
 • @ele 20:44:50
  ... no to pobieraj wiedzę z wikipedii- powodzenia :)... głupku
  Odezwa: odstaw zioła!!!
  Wspólny cel Słowian na czas obecny
 • @ele 07:43:08
  Czołem żydzie:)
  "Panslawizm (gr. πᾶν- pân- „wszech-” + łac. Slavi „Słowianie”) – ruch kulturalno-polityczny o różnorodnym zabarwieniu politycznym, powstały w Czechach na początku XIX wieku, dążący do wyzwolenia, a następnie zjednoczenia politycznego, gospodarczego i kulturalnego Słowian." skąd to wkleiłeś, kto Ci to Ele- Panie Ireneuszu- napisał? A w ogóle, to ja przeklinać też potrafię : Paszoł won ścierwo żydowskie od PANSLAWIZMU !!!! - a co jeśli ten Pana Panslawizm to właśnie projekt eskimoski... :) bo jak wytłumaczyć Bakunina anarchistę wśród Archaniołów? :)
  Czasami wali się na oślep... , no ale mnie też się zdarza popuścić ;))))
  No mnie się wydaje w dalszym ciągu, że rosyjski projekt. Po prostu mnie Pan nie przekonał (zalecam więcej obelg, może to coś da).
  dobranoc
  Wspólny cel Słowian na czas obecny
 • @dr nowopolski 20:29:22
  Przepraszam, uniosłem się wczoraj i "pojechałem: buch-bachem". Już tłumaczę i proszę wybaczyć zacznę od:
  https://www.youtube.com/watch?v=8zxGJHgIaJw
  https://www.youtube.com/watch?v=-m01lI-5kaI
  - co ciekawe: "autor" drugiej "pieśni" pisze o sobie:
  socorp52
  Opublikowany 12 wrz 2010
  I'm studying Russian and in order to practice it, I've translated the text of this beautiful song; with google help of course :-).
  - absolutnie nie jest to reklama ytubera!- próbuję ogarnąć. Pies'nia swoją a obrazki/filmy swoją drogą... truizm.
  Oba "produkty" "chwytają dźwięcznie" ucho i duszę... Reklamówki Panslawianizmu- Pansłowianizmu... Nurt modny. Moda. Ale i projekt polityczny. Inaczej: moda to nic innego jak narzędzie projektu politycznego. O tym jak podbić teren pisałem powołując się na Tsun Zi. To się nazywa" miękki podbój, za pomocą propagandy. Imperium dba o wpływy, zdobywa wyznawców... Proste.
  A ja /!/ chciałem powiedzieć, że my Polacy nie musimy się dowartościowywać wsłuchując się w pieśni wielkiej Rusi. Naprawdę! Nasza wiara i pismo! są różne. No tutaj żadne mantry nic nie dadzą, ani dobranocki- nie dał piaskowy dziadek i nie da dziadek mróz. :) Tak jak nigdy... nie będziemy machali zarżniętą kurą nad głową. Ta moda działa jak " Skrzypek na dachu" :) mogę nawet wkleić i jestem przekonany, że znajdą się tacy, którzy poczują się chasydami! Ba! niektórzy z dziada pradziada. Reklama.
  Oczywiście omawiając temat świadomie pomijam wojnę- 1612-1989 /od 89 przeszła w stan hybrydowy/. Nic tu nie zmieni literatura, choć powinna pomóc. Literatura polska i rosyjska. Lepiej byłoby gdybyśmy nie ulegali propagandzie, a zwłaszcza obrazom masowo produkowanym w Hollywood.
  Jeszcze raz: my, Polacy nie musimy się sztucznie wyginać, żeby tylko się dowartościować i koniecznie załapać się na udział w "ekstragrupie"...
  Panslawizm jest projektem politycznym ale nie polskim. To jest projekt rosyjski, i ja nie podważam rosyjskiej motywacji. Podważam wartość polskiego udziału w projekcie Rosjan. :)
  PS. A nad Bajkał można sobie pojechać i... zobaczyć.

  это сводится к предложению: любовь к тигру уменьшается пропорционально с расстоянием. :)
  Wspólny cel Słowian na czas obecny
 • @dr nowopolski 20:29:22
  Dobrze, postaram się jutro bardziej jasno wyrazić/napisać, wykazać. :)
  Wspólny cel Słowian na czas obecny
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:13:46
  No właśnie. No właśnie.
  Czy "elyty" się zdegenerują w krótkim czasie?
 • @dr nowopolski 18:06:35
  Tak Pan myśli? Rany boskie! a co ja napisałem?! Najpierw cytat, potem komentarz, i komentarz raz jeszcze. No Pana boli, że "Nie ma czegoś takiego: jak wspólny cel słowian, bo nie ma słowian" Tak, to jest moje przedtawienie własnej solidarnej i jednoznacznie słowiańskiej opinii. No. A komentowanie nie jest przypadkiem wyrażaniem "własnej opinii" ?- och no to ja nie wiedziałem, że to chodzi o coś zupełnie innego... WoW!
  PS- Podejrzewam, że chodzi Panu o argumenty poddźwigające tę niewygodną/wklęsłą/ tezę. Nie przytoczę. Kocham kabardyńce i nic nikomu do tego, to jest moja prywatna sprawa. Sam Pan nie wie czego chce a czepia się mnie. ot co.
  Wspólny cel Słowian na czas obecny
 • @Rzeczpospolita 19:23:48
  Witaj:) no Co tam? No i? Ach tak, bez zmian..."Reagan przypomniał o pomocy,..." yyy ale ja trochę inna epoka jestem :) Cósi Panu żem za skórę zalazł- może to być?! acha : "nie wiem, którą agenturę reprezentujesz..."- no cóż, nie będę Panu pomagał. A di OSz!
  PS. Jest jeszcze świat poza agenturą, ale dla waści kompletnie już niedostępny, coś jak Narnia... :)
  Czy "elyty" się zdegenerują w krótkim czasie?
 • ro
  "Uwaga wstępnadla tych czytelników, którzy są w stanie odbierać rzeczywistość jedynie w bajkowy, czarno biały sposób. W artykule tym zgodnie z obiektywną rzeczywistością krytykuję obie strony współczesnej globalnej konfrontacji. Nie znajdzie się więc w tej publikacji jedynie dobrej i słusznej „królewny”, ani jedynie złej i obleśnej „czarownicy”. To takie wyzwanie intelektualne dla czytelników." Ro
  Rozumiem dobrą wolę ale REklama tak nie działa: nie da się powiedzieć: wyłącz telewizor, bo będziemy reklamowali aspirynę a to na pewno Ciebie nie dotyczy. - To tak na marginesie w nawiasie: dobra rada. Chcesz kogoś otruć, to truj! alei pamiętaj: robisz to na własną rękę... :)
  NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK: WSPÓLNY CEL SŁOWIAN BO NIE MA SŁOWIAN. Kiedy to do Was dotrze?! Przestańcie chwalić dym z chat, których już dawno nie ma. A czy Duch jest wspólny, a no to się jeszcze zobaczy. ... oj zobaczy.
  Wspólny cel Słowian na czas obecny
 • @Jasiek 17:28:50
  Jakby czytał uważnie toby wiedział :)
  Ano zobaczymy co będzie dalej...
  Czy "elyty" się zdegenerują w krótkim czasie?
 • @JimA 17:28:12
  ... no miałbyćportal "fszystkichpolakuf" ... czy jakoś tak ;)
  Oni świadomości nie mają żadnej. Może prądem?... /nie chodziło mi o elekromobilność!!!/
  Czy "elyty" się zdegenerują w krótkim czasie?
 • @JimA 17:22:07
  ... a może po prostu naiwny jestem; tak też może być; , że jak Darek nie nadaje łamaną polszczyzną i z krajowego ip to jeszcze coś może da się zrobić... No ale ja wiem: nadzieja, nadzieja... :)
  Czy "elyty" się zdegenerują w krótkim czasie?