Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @kula Lis 68 11:31:30
  Panie Kula takie epitety ? Żyd, pedał, lewak, ? żeby pan w tym lizaniu nie przedobrzył bo wódz jest pamiętliwy.
  PiS vs PO - ankieta
 • @Oscar 14:36:33
  Oj naiwny, naiwny. Nawet jak to się wydarzy to będzie tak jak w 68 r. Czyli ci najbardziej ,,zasłużeni'' spakują się i pojadą na lotniska, a ich dzieci, bracia, kuzynowie będą ich ponaglać żeby jak najszybciej zająć ich stanowiska. Oni już tak mają że jak tworzy się partia np. syjonistyczna, to zaraz powstanie partia antysyjonistyczna złożona w dużej mierze przez pociotków i znajomków tej pierwszej. Na zewnątrz nie będzie większych wrogów, a w kuluarach w/g przysłowia : kruk, krukowi oka nie wykole.
  Europa zrywa z "anglosaskim światem"
 • @Oscar 08:17:16
  Może i bajka , ale już to się dzieje. W dzisiejszych czasach nawet średnie państwa będą bez szans na jakąś finansową i gospodarczą niepodległość. Cały pic aby dobrze dobrać przyszłych ,,współpracowników''. Dla mnie w obecnych trendach europejskich, nasze włażenie w tyłek USA jest trochę abstrakcyjne. Ta ufność że USA może nas traktować jako sojusznika jest śmieszne. My możemy być dla nich jedynie wasalem. Jeżeli w Europie obecne trendy będą kontynuowane, to Polska stanie się odizolowanym gettem. Jeżeli USA i światowa finansjera nie zafunduje jakiejś ,,rewolucji'' w Rosji i w Chinach to w obustronnym interesie powstanie jakaś unia gospodarcza między wschodem i zachodem euroazji. A my jak zawsze zostaniemy z ręką w nocniku. Nowy szlak jedwabny nie musi przebiegać przez Polskę. Czesi, Słowacy, Węgrzy i Bałkany posikają się ze szczęścia.
  Europa zrywa z "anglosaskim światem"
 • @Oscar 09:50:26
  Przy dzisiejszej ordynacji wyborczej to nie ma znaczenia. Szkoda czasu czasu na analizowanie czy to Polak, Żyd czy Chińczyk i co kiedyś robił. Jak go jakiś prezes wpisze na pierwsze lub drugie miejsce na listach to po przekroczeniu progu wyborczego przez partię i tak będzie w sejmie.
  Wylosowano numery list ogólnopolskich komitetów wyborczych!
 • @Wican 20:53:09
  Fakt że to bandyckie państwo, które wydmuchało w tym procederze Anglię. Jest to jednak naturalne. Nie można winić lwa że zeżarł głupią i nieostrożną małpę. Śmiesznie jest dopiero wtedy gdy małpa myśli że za drapanie lwa po tyłku zapewnia sobie bezpieczeństwo.
  Tajny plan Trumpa: Polska – celem ataku atomowego
 • @Oscar 07:42:34
  Proszę Pana, nieładnie jest się czepiać nazwisk, tym bardziej w Polsce. Pomijając kwestię przyjmowania i zmianę nazwisk przez Żydów, w Polsce od stuleci była ogromna ilość Szkotów, Anglików, Niemców, Włochów, Tatarów itp.. Jedni przyjeżdżali za chlebem do bogatej Polski inni służyli u magnatów na dworach i w prywatnych armiach. Najczęściej polonizowali się i zostawali na stałe. Dlatego w Polsce jest bardzo dużo nazwisk obcobrzmiących, jednak to nie dyskredytuje ich polskości i patriotyzmu.
  Wylosowano numery list ogólnopolskich komitetów wyborczych!
 • @Zawisza Niebieski 22:38:03
  Zgadzam się że chaos legislacyjny PiS bije rekordy. Jednak moim zdaniem akurat powrót do systemu szkolnictwa sprzed transformacji nie jest głupim pomysłem. Fakt że ten bałagan, brak przygotowania i analizy skutków najbardziej odbije się na dzieciach. Niestety zawsze są pokrzywdzeni przy takich zmianach i zawsze jest jakaś grupa niezadowolonych.
  Reforma oświaty w części sfinansowana przez samorząd cz. 1-2
 • Autor
  Nic dodać nic ująć. Ci pseudopatrioci których wymieniłeś i ich mocodawcy chcą takie historie przedstawiać jako jednostronny terror ówczesnej władzy. Prawda jest inna, to była regularna wojna domowa w której obie strony mordowały się bezpardonowo. Straty po obu stronach też były zbliżone.
  „Inka” i Łucja jako symbole - ofiary doktryny śmierci
 • @interesariusz z PL 13:20:46
  Z tym różnie bywało. U mnie w zakładzie wybrali (nie wiem w jaki sposób) na przewodniczącego chlejusa, który zasłynął ganianiem sprzątaczek z fajfusem na wierzchu. Później mało było go widać, bo to remont w domu, a to nawą lodówkę mają przywieźć itp. Ale fakt że jak się pokazał to przynosił jakieś broszurki i gazetki. Dla tego kto żył w tamtych czasach pewnie było zastanawiające skąd u raczej skromnie zarabiającego pracownika fizycznego taki skok ,,cywilizacyjny,,. Ale co tu tworzyć teorie spiskowe, może dostał spadek.
  Что делать?
 • @interesariusz z PL 08:48:16
  Wszystko prawda. Nie nazywaj tylko tej farsy wyborami. To tylko tak jak za PRL oddanie głosu. Ci co mają być w sejmie już od chwili przyklepania przez prezesów partii list wyborczych mogą spokojnie opijać swoje stanowisko.
  Wybory: Nie ma karetek? Zawieźcie pacjentów cysterną.
 • @interesariusz z PL 12:33:11
  To też prawda. Ludzie niestety tacy są że bardziej wierzą w kogoś kto im obiecuje gruszki na wierzbie i rzuca od czasu do czasu jakieś ochłapy niż w tego co mówi że jedyną drogą do dobrobytu jest ciężka praca i wyrzeczenia.
  Что делать?
 • @interesariusz z PL 19:17:35
  Nie mogliśmy zrobić nic. To, kto będzie zarządzał solidarnością to nie ustalali Polacy. Myślisz że CIA po to pompowała tu dolary żebyśmy mogli cos wybierać bez ich zgody ? Już w pierwszych latach po upadku PRL zaczęto ośmieszać i dyskredytować wszystkich naiwnych którzy rzeczywiście chcieli coś robić dla Polski. Albo robili z nich wariatów, albo zdrowi jak ryba zapadali nagle na dziwne choroby najczęściej umysłu, o seryjnym samobójcy czy dziwnych wypadkach nawet nie wspomnę. Kto za tym stoi ? Wystarczy popatrzyć kto utrzymuje się przy żłobie od ponad 20 lat. Oczywiście nie chodzi o jedną partię, to układ ponadpartyjny. Dowodem jest choćby to że nie ma żadnych rozliczeń rządzących. Po za jakimiś płotkami których nie opłacało się bronić nikt nie siedzi, a tak jak twierdzą wszyscy ze świecznika (szczególnie przed wyborami) były wałki i afery na naprawdę grubą kasę.
  Что делать?
 • @kula Lis 68 12:37:18
  Po pierwsze nie bronię tylko ci sugeruję że wyśmiewanie się z czyjegoś wyglądu jest nieeleganckie. Po drugie uważam za kretyństwo ocenianie kogoś ze względu na ,,dokonania,, rodziców. Jeżeli tak byśmy robili to trzeba by było zdyskredytować ze 3/4 sceny politycznej. Losy ludzi różnie się układają i nie zawsze człowiek postępuje jak sobie wymarzył. Pogadaj sobie ze Ślązakami, czy Kaszubami których dziadkowie służyli w niemieckiej armii. Ciekawe jak Ty byś się zachował dostając do wyboru służbę u wroga lub obóz koncentracyjny. I jeszcze jedno większość tych ,,komuchów,, z czasów PRL było normalnymi i uczciwymi ludźmi, chodzącymi i na operatywki i do kościoła, i mających gdzieś jakąś ideologię komunistyczną, byli członkami PZPR bo to się opłacało. A najzabawniejsze jest to że te największe kanalie najszybciej przefarbowali się na solidarność i najgłośniej krzyczą żeby rozliczać komuchów. Wiadomo że sami siebie nie rozliczą.
  I to jest sędzia?!
 • @kula Lis 68 11:09:43
  Panie Lisie pisze Pan do mnie tak jak Morawiecki przemawia do plebsu. Mnie nie musi Pan częstować kłamliwą propagandą. Politycy (przynajmniej w Polsce) są od tego żeby oszukiwać wyborców. Nie musi Pan wchodzić w ich buty. Tak na marginesie jeżeli te drogi były tak drogie to dlaczego firmy schodzą z budów bo uważają że za takie pieniądze nie da się dokończyć tych budów. Czytałem różne analizy tych kosztów i w życiu nie podjął bym się oceny które są bliższe prawdy. Myślę że i Pan nie posiada wiedzy co do rzeczywistych kosztów tych inwestycji. Z miłą chęcią dowiedział bym się prawdy, ale niestety oprócz zmanipulowanych ocen polityków żadnej rzetelnej analizy nie publikują. I jeszcze jedno wałki przy tych budowach to były. Zauważył Pan że która partia dostanie się do żłoba to od razu zmieniają trasę przyszłej drogi. Taki jeden (który się trochę kręcił przy politykach) powiedział mi że kupuje się ziemię za 20 gr/m , a po małej korekcie trasy przyszłej drogi cena skacze 10 razy. Inwestuje się 100000 zł i po małej korekcie trasy przytula się bańkę. Zresztą Morawiecki wie jak się na ziemi zarabia, ale on wie gdzie się opłaca kupić jakiś kawałek.
  A jesli rury zapasowej do warszawskiej ”Czajki” "Ni MA"?
 • Autor
  Panie trollu, opublikuj swoje zdjęcie , myślę że wielu też je skomentuje podobnymi epitetami. Co do tego wysyłania kogoś do Izraela to twój naczelnik ma spore doświadczenie. Może pamiętasz jak art-bi pod osłoną PC zorganizowała akcję most z pieniądze Polaków. Prezio zawsze umiał się ustawić i tylko jego współpracownika posadzili.
  I to jest sędzia?!
 • @kula Lis 68 07:47:13
  Na taką odpowiedzialność polityczną nie zgodzi się żadna partia. Jak by tak było to już z połowa tego rządu była by poza polityką. Tak czy owak albo projekt był do d...y, albo wykonanie. W obu przypadkach ktoś powinien iść do pierdla. Dziwne że nie ma zabezpieczonych próbek wylewanego tam betonu (W Górach Sowich do dzisiaj są próbki betonu wylewanego przez hitlerowców w sztolniach Rise). Zresztą po tej awarii w pierwszym rzędzie cały nadzór budowlany powinien być już pod nadzorem prokuratorskim. To nadzór budowlany jest odpowiedzialny za zgodność inwestycji z projektem, za jakość użytych materiałów i jakość wykonania.
  A jesli rury zapasowej do warszawskiej ”Czajki” "Ni MA"?
 • Autor
  Panie docencie pisze Pan głupoty. Do dziś aktualne są zasady przetargów. PiS nie zmienił zasad. Nadal wygrywają przetargi firmy które nie posiadają nawet jednej łopaty. ''Firmy'' te wynajmują najtańszych podwykonawców, a po oddaniu inwestycji rozwiązują się. Zresztą co tu gadać, którą firmę budowlaną stać żeby wystartować w przetargu musiała by wpłacić np. 2 miliony wadium ? Niestety takie mamy ustawy przyklepane przez wszystkie partie które coś znaczyły i znaczą.
  A jesli rury zapasowej do warszawskiej ”Czajki” "Ni MA"?
 • @Rzeczpospolita 20:33:38
  Mylisz się. To nie sprawa jakiś decydentów tylko idiotycznych przepisów o przetargach. Kiedyś pytałem się właściciela firmy która budowała znaną drogę ekspresową na południe Polski. Pytam się go jak sobie radzi z przetargami ? On popatrzył jak na idiotę i mówi mi '' a którą firmę stać na wpłacenie wadium i start w przetargu'', to robią faceci którzy mają kasę. Takie firmy które wygrywają przetarg podnajmują firmy wykonawcze które zrobią najtaniej, jakość się nie liczy tylko kasa. Sam kiedyś byłem na rozmowie z takim który wygrał przetarg na budowę centrum handlowego (wielka firma, prezes, sekretarka i inżynier nadzorujący). Jak mi powiedział ile ma przeznaczonej kasy na to co ewentualnie ja miał bym wykonać to się uśmiałem , podziękowałem za kawę i wyszedłem. Kogoś znalazł bo centrum stoi i to co ja miałem robić jest zrobione. Ja wiem jakie tam są kanty, bo się na tym znam. Na mój gust z tymi rurami było podobnie, po najniższych kosztach, i nie wnikając w normy.
  Katastrofa kolektora a polityka
 • @Husky 10:35:50
  Twoje rozumowanie przypomina mi nawiedzonych przeciwników ekologii (oczywiście sporo świrów jest i po drugiej stronie). Jeżeli o mnie chodzi, to mi wisi czy ocieplenie globalne jest winą człowieka, czy natury. Wisi mi czy poziom oceanów się podwyższa, bo nie żyję nad oceanem, wisi mi czy topnieją lodowce bo żadnego nie ma w okolicy, a na nartach nie jeżdżę. Nie wisi mi jednak jak sąsiad pali w piecu podkładami czy oponami, jak sąsiad pali w ognisku za moim płotem wszystkie swoje śmieci, bo nie lubię wdychać różnych świństw i żal mi moich dzieci i wnuków którzy przez ten syf narażeni są na różne choroby. Dlatego uważam że nic by się nie stało jak by te kopcące świeczki zastąpić czymś innym. Tak samo nie interesuje mnie kto te świeczki zapala i w jakiej intencji bo każde mnie w takim samym stopniu trują. Zresztą weź przykład z księży. W kościołach przy ołtarzach palą się świeczki elektryczne, nie dlatego że jest to ekologiczne tylko dlatego że taki ksiądz po paru mszach był tak uwędzony jak by siedział w kominie a nie w kościele.
  Katyń.....znicze...ekologia..
 • @Husky 09:24:50
  Czy ty jesteś idiotą czy tylko takiego udajesz ? Jak jesteś takim tradycjonalistą to używaj samochodu napędzanym silnikiem parowym , spalającym węgiel.
  Katyń.....znicze...ekologia..