Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • Autor
  Mnie tylko jedno zdziwiło. O co chodzi z tym stukrotnym podniesieniem norm. Może źle rozumuję ale np. na strop kupuję belkę w/g norm ma wytrzymać 3 t. Nagle ministerstwo podnosi normy 100 razy i mam uwierzyć że ta belka wytrzyma 300 t. Albo te normy były do d...., albo minister chce żeby mi strop spadł na łeb. Może niefortunne porównanie, ale sens ten sam.
  Promieniowanie 5G i testy a jak jest naprawdę ?
 • @AlexSailor 11:36:40
  Co do tego maja sąsiedzi czy przodkowie. Gołym okiem widać kogo on trzyma stronę. Dla mnie prezydentem może być i fioletowy, ale żeby czuł się Polakiem i żeby walczył o interes Polski. Ta prezydentura to żenada.
  O żydowskiej krwi w każdym Polaku
 • @Wican 11:58:56
  Może za dużo ,,tańczyłem'' i dlatego tyle czasu zajęło mi kupienie meblościanki.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @Wican 12:00:46
  Może masz dobry dostęp. Ja nawet jak kupię na targu z jakiejś mniejszej regionalnej masarni to i tak wiele się te wędliny nie różnią. Tak po prawdzie żeby były rzeczywiście takie jak kiedyś to by musiały kosztować ze 3 razy tyle co sklepowe. Wątpię czy rzeźnik z takimi cenami utrzymał by się na rynku.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @brian 11:37:24
  To powiedz dlaczego prawie 4 mln Ukraińców zasuwa w Rosji i jakoś nieśpiesznie im do powrotu. A jak się żyje na podmoskiewskich osiedlach nie wiem, ale mogę sobie wyobrazić życie nawet przeciętnego Polaka w jednym z najdroższych miast świata.
  Zastrzelono watażke w „DRL”
 • @kula Lis 69 11:28:05
  Kupuję tam gdzie większość Polaków. Ale powiem ci taki mały paradoks. Mam kumpla niedaleko Wrocławia, chłopak dziany więc załatwił sobie dwie świnki chowane po staremu , szyneczki zapeklował jak Bóg przykazał, uwędził też w tradycyjnej wędzarni. Muszę ci powiedzieć że mi średnio smakowały te wędliny. Niestety ale ta chemia i te ulepszacze smaku popsuły nawet nas którzy na tych tradycyjnych wyrobach się wychowali.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @wercia 11:16:16
  A któż to powiedział: dopóki w rękach Polaków zostanie choćby cent z własności Żydów którzy zginęli lub emigrowali w II wś, dopóty będziemy szkalować Polskę na arenie międzynarodowej i nie cofniemy się przed żadnymi oszczerstwami.
  Oświęcim i Jerozolima
 • Autor
  Oj Haski, Haski !!! Takim artykułem plujesz w twarz takim ludziom jak Kościuszko, Pułaski, Traugutt, Bem i paru jeszcze. Oni też walczyli z reżimami.
  Zastrzelono watażke w „DRL”
 • @Jan Paweł 09:24:34
  Czy PRL-owska piosenka "Chałupy welkome To" nie są symbolem tego naszego wtedy PRL-owskiego "złapania Pana Boga za nogi" i... wypięcia się na Niego?
  Ja to inaczej to widziałem. PRL był bardzo pruderyjny. Jak na jakimś filmie pokazali kawałek cycka to ludzie walili na ten film żeby tylko to zobaczyć. Jak w niedzielę pracowałeś na działce to prawie na pewno któryś z sąsiadów zwrócił ci uwagę że niedziela to dzień święty. Temat seksu to było tabu. Zdobyte gdzieś szwedzkie gazetki z dziewczynami to był skarb skrupulatnie chroniony. Za przeklinanie na ulicy można było zarobić pałą od gliniarza. Przeklinająca dziewczyna to był ewenement. Teraz w porównaniu z tamtymi czasami to jest wyuzdanie i poruta, ale nam wmawiają że to jest wolność.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @Pedant 09:45:33
  A co można powiedzieć o kraju którego prezydent pieprzy o tysiącletnim wspólnym życiu. To tak jak by udowadniał że w Polsce przez 1000 lat żyły dwa narody. Panie Duda nie zapominaj Pan o Niemcach, ich więcej niż Żydów przez te 1000 lat mieszkało wspólnie z Polakami. Jeszcze trochę a od prezydenta dowiemy się że właściwie Polacy to była nic nie znacząca mniejszość, przecież ma w zanadrzu jeszcze Ukraińców, Litwinów, Ormian itp.
  O żydowskiej krwi w każdym Polaku
 • @puuuq 23:22:09
  No nie wiem gdzie pracowałeś ? W 1980 to pojechałem na doczepkę z klasą kumpla (4 klasa liceum zawodowego mechanizacji rolnictwa) na żniwa. W miesiąc zarobiłem 3500. W tym samym roku też zacząłem pracować. Połowę pensji oddawałem mamie, a reszta wystarczała na zabawę i życie młodego kawalera. Oczywiście jak się chciało jakieś wranglery albo levisy kupić na bazarze albo w peweksie to trzeba było ze 3-4 miesiące zrezygnować z baletów. Jednak też prawda że takie rzeczy jak samochód, telewizor itp to był kosmos dla młodego człowieka. Na byle meble trzeba było ciułać parę lat.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @Jan Paweł 22:29:11
  Pamiętam jak kumplowi ciotka z Ameryki przysyłała paczki. Pocerowane spodnie, używane ubrania, konserwy słodycze ( w porównaniu do polskich syf nie do jedzenia) no i zazwyczaj z 10 dolarów. Najczęściej tylko pieniądze zostawiali , reszta do śmieci. Tak w połowie lat siedemdziesiątych przyjechała ich odwiedzić. Po wizycie paczki i dolary się skończyły. Jak im mówiła w USA życie w Polsce media przedstawiały tak jak nam teraz przedstawiają Koreę Pn.
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • @Pedant 22:05:54
  30 - 40 lat temu z kilograma rąbanki wychodziło 60-70 dkg wędliny, teraz z kilograma rąbanki wychodzi ok. 1,5 kg wyrobu. Smacznego !!!
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • Autor
  Duda po prostu się pomylił bo miał powiedzieć że nie ma Żyda w którym by nie płynęła Polska krew. Ilu w Polsce żyło i żyje Żydów jasnowłosych, niebieskookich z normalnymi nosami. Znałem Żyda który przez całą wojnę spokojnie pracował jako elektryk w Warszawie. Z wyglądu 100% aryjczyk, jedynie nazwisko musiał zmienić. U Żydów sprawy seksu trochę inaczej traktowano niż u katolików. Tym bardziej że u nich każdy jest żydem którego matką jest Żydówką.
  O żydowskiej krwi w każdym Polaku
 • @brian 12:30:35
  Co chwilę czytam na neonie rewelacje dotyczące zakupów uzbrojenia dla WP. A mnie zastanawia czy my jako państwo mamy opracowaną jakąś doktrynę wojenną. Przecież od takich planów zależy kierunek zamówień wojskowych. Jeżeli chcemy się tylko bronić to na wała nam droga broń ofensywna. Jeżeli zamierzamy kogoś atakować, rzeczywiście takie samolociki się przydadzą, chociaż światowe uzbrojenie dąży do dronów , zdalnie kierowanego wszelkiego sprzętu, no i oczywiście w kierunku posiadania różnego rodzaju rakiet. Tak na zdrowy rozsądek to te ofensywne zabawki długo się nie pobujają pod parasolem rakietowym w Kaliningradzie. No chyba że myślimy tak jak władze II RP. Oni wszystkie nowoczesne okręty jakie mieliśmy, zaraz po ataku Niemiec wysłali do Anglii, bo na Bałtyku nie miały szans na przetrwanie. Tylko rodzi się pytanie , na wała nam niebotycznie drogi sprzęt który i tak nie będzie użyty do obrony kraju.
  P.Błaszczak! Przestań się bać CIA! Zrób OFFSET dla F-35!
 • @Wican 09:32:55
  Nie wgłębiałem się w treść tych umów, ale coś mi się zdaje że obligowały do zbrojnego wsparcia (tydzień czy 2) od agresji trzeciego państwa. Myślę że te ustalenia były znane radzieckiemu wywiadowi i dlatego Stalin zwlekał z uderzeniem na Polskę. Zresztą można analizować co by było gdyby, ale to nie zmieni faktów historycznych. A ten który używa takich analiz jako argumentów jest hochsztaplerem.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Piotrx 22:35:03
  Ludzie opamiętajcie się . Co za idiotyzmy. Te idiotyzmy w stylu co by było gdyby do niczego nie prowadzą. Temu kto pisze że ZSRR wspólnie napadało z Hitlerem na Polskę powiem że to kłamstwo i prawda. A dlaczego nikt nie napisze że gdyby nie dil Piłsudskiego z Leninem to nie było by tego problemu. Tak samo nie było by tego problemu gdyby Anglia i Francja nie zdradziły. Przestańcie przekręcać historię. Niemcy zaczęły 1 września 1939 II wś, ZSRR napadły nas 17 września 1939. I tego się trzymajmy. Jeżeli Rosja chciała by rozpocząć wojnę wspólnie to by uderzyli 1 no może 3 września. Jeżeli dołączyli się prawie po 3 tygodniach to znaczy że też nie byli przez Hitlera poinformowani.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @puuuq 16:18:03
  Zostawmy te protesty opłacane przez obce wywiady (zwykła wojna między ustrojami i czołowymi mocarstwami), ale co do tego ostatniego. Rozmawiałeś z ludźmi którzy przeżyli okupację, mężczyznami którzy stracili żony i dzieci, z kobietami które zostały na świecie jak jeden palec, o więźniów obozów koncentracyjnych nie pytam bo ci których znałem nie chcieli o tych czasach rozmawiać. Teraz namnożyło się kombatantów i tych represjonowanych. W większości jest jak z tą czeską żydówką która napisała książkę jak to ją i jej matkę gwałcili miesiącami w ruskim łagrze na Syberii. Okazało się że najdalej gdzie dojechała na wschód to była białoruska fabryka , a potem wyjechała do Czech. A jej matka rzeczywiście zmarła , ale w Mińsku na zapalenie płuc. Niestety tych którzy uczestniczyli w II wś praktycznie już nie ma (nie piszę o dzieciach które w tamtych czasach się urodziły) dlatego dziś łatwo tym ,,patriotom'' zmieniać historię.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Bieszczady 15:57:05
  Ja swoje już przeżyłem ale żal mi jest moich dzieci i wnuków. Niestety ale nie mam wpływu na to gdzie podąża ludzkość. Nie wierzę w żadne oddolne ruchy. Wszystkie rewolucje, majdany itp są inspirowane i finansowane przez pewne środowiska. Dla nich jeden rympał czy na świecie będzie żyło 8 mld ludzi czy 1 milion. Oni i tak nadal będą rozdawać karty. Ty możesz czuć się czymś więcej, ale niestety jesteś ( tak jak i my wszyscy) jednym z miliardów zwierzątek hodowlanych.
  US Army w Polsce: Słabość polityki ekipy rządzącej
 • Autor
  Tego zabrakło w czasach II RP w 1939 r. Sojusz z Francją i Wielką Brytanią był papierowy. Trudno było sobie wyobrazić, że Brytyjczycy w szybki sposób przyjdą nam na pomoc – można było liczyć tylko na atak III Rzeszy „od tyłu”. Sprawa komplikowała się w kwestii zagrożenia ze strony ZSRR. Tu nie można było już liczyć ani na Paryż, ani na Londyn. Pod tym kątem bazy USA – jak już wspomniano – są dla nas pewnym zabezpieczeniem. - Po pierwsze jeżeli Anglia i Francja dotrzymały by umowy to nie było by żadnego ataku ZSRR na Polskę. Stalin czekał prawie 3 tygodnie na rozwój sytuacji w Europie. Wojna też by trwała krótko bo Hitler był za słaby na walkę na dwóch frontach. Jeżeli chodzi o dzisiejsze czasy to te bazy obcych wojsk są tylko i wyłącznie do pilnowania interesów suwerena. W Polsce nawet jak by stacjonowała 1 armia amerykańska to i tak by nic nie zdziałała w razie ataku. Europa to nie Irak ze złożami naftowymi żeby puszczać jakieś zagony pancerne. Tu będą się okładać rakietami z wyrzutni które stacjonują kilkaset kilometrów od granicy. To nie średniowiecze gdzie zależało na zdobyciu terenu i osadników. Teraz to w razie wojny w Europie głównym celem będzie eliminacja ludzi. Po cholerę zwycięzcy tłumy niepotrzebnych do niczego ludzi.
  US Army w Polsce: Słabość polityki ekipy rządzącej