Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Mac.Iek

 • @Miksa 14:35:44
  Chciałbym delikatnie zwrócić uwagę, że Pana wpis nie zawiera ani cienia argumentu przekonującego czytelnika o skuteczności programu 500+ w obszarze przyrostu demograficznego.

  Brakuje mi też informacji skąd rząd bierze pieniądze na ten program. Chętnie bym usłyszał Pana zdanie.
  Zniszczyć 500+ za wszelką cenę
 • Autor
  Bardzo chętnie poznam przesłanki skłaniające do optymizmu w kwestii realizacji ustawy 447 w Polsce (to a propos siania defetyzmu przez Michalkiewicza).
  O nienawiści Kukiza do Korwina-Mikke
 • @interesariusz z PL 16:13:47
  zmusiła, czy zachęciła ?

  To jest szczegół bez znaczenia. Można określać jak kto woli. Podobnie jak łgarstwo można nazywać mijaniem się z prawdą.

  Głosowanie binarne w sejmie - przeszło, nie przeszło, bez możliwości negocjacji prowadzącej do przeszło jednogłośnie, jest bez sensu.

  Toż przecież pisałem o funkcji wyłącznie informacyjnej, a nie ustawodawczej.
  A tu marszałek Kuchciński sam zdjął gacie PiS-owi i pokazał, że, że król jest nagi. To, że - jak pokazały wybory - tylu ludzi zachwyca się cały czas wspaniałością szat króla, to już inna historia.
  Gratulacje dla Konfederacji i do przodu!!!-widziane z USA
 • @interesariusz z PL 15:34:14
  Już obecność pięciu posłów opozycyjnych w obecnym sejmie i groźba zbierania podpisów pod projektem ustawy anty-447 Michalkiewicza zmusiła posłów Kukiz15 do złożenia ich własnego projektu, którego losy kto chciał, ten widział. I wyciągnął wnioski. To też jest informacja, i to bardzo istotna.

  Gdyby nie to, podejrzewam, że nawet ta pozorowana opozycja spod znaku Kukiza nic by nie zrobiła.
  Gratulacje dla Konfederacji i do przodu!!!-widziane z USA
 • Autorka
  "ale teraz jest najważniejszy protest przeciwko ustawie 447, gdyż w jesiennych wyborach parlamentarnych , jeśli wygra PiS, zaś Konfederacja nie znajdzie się w Sejmie, to Polska zostanie oddana pod żydowski zarząd powierniczy i zostanie ograbiona."

  Obawiam się, że ewentualne dostanie się posłów Konfederacji przy wyniku na poziomie niewiele ponad próg wyborczy (a moim zdaniem nawet na poziomie 20%) spełni dla nas funkcję wyłącznie informacyjną - trochę lepiej będziemy wiedzieli co knują za naszymi plecami.

  Uważam, że w razie potrzeby do osiągnięcia celu, którym jest oddanie Polski pod żydowską okupację (tj. uchwalenia Pompeowego "kompleksowego ustawodawstwa" ) zostanie wprost zawarta koalicja PO-PiS. Możliwe są zresztą inne kombinacje (przypominam niedawne słowa Cimoszewicza).
  Gratulacje dla Konfederacji i do przodu!!!-widziane z USA
 • @wercia 14:48:25
  Polecam 1,5-minutowy fragment od 35:50.

  Aż się wierzyć nie chce!
  Gratulacje dla Konfederacji i do przodu!!!-widziane z USA
 • @MacGregor 15:20:16
  Nie ma co brać poważnie ujadania żydofilnych najemników. Z ich strony już ruszył następny walec mający na celu - na wszelkie możliwe sposoby - rozbicie tego zalążka rzeczywistej opozycji wobec realizatorów ustawy 447. W porównaniu z obecnym walcem te wszystkie łajdactwa, z którymi mieliśmy do czynienia przed eurowyborami, były zaledwie lekkim walczykiem.
  Emocje opadły, więc na spokojnie.
 • Jeszcze jedno
  w związku z końcowym fragmentem tekstu:

  "Teraz w decydującym momencie dla kraju, widzimy DZIWNE DECYZJE.

  JAROSŁAW KACZYŃSKI REZYGNUJE Z REFORM SYSTEMOWYCH KRAJU, bo mógłby je zrobić razem z Konfederacją. Kaczyński nie chce reform systemowych - taki jest wniosek!
  [...]
  Skutek wojny z opcją narodową jaki będzie?  TAKI SAM JAK W ROKU 2007!!! 8 LAT MOŻE RZĄDÓW PLATFORMY I JEJ KOALICJANTÓW, CZYLI 8 LAT TRAGEDII…"

  Nic DZIWNEGO w decyzjach Kaczyńskiego nie widzę. REZYGNOWAĆ oznacza zaniechać czegoś, co wcześniej miało się zamiar robić. A takich zamiarów naczelnik państwa nigdy nie miał. Trudno za reformy uznać szeroko zakrojone rozdawnictwo.

  Cel, który od początku funkcjonowania tej władzy ma ona przed sobą, jest w istocie jeden - ostateczne zrealizowanie przez środowiska żydowskie zaplanowanej dawno temu grabieży Polski. Grabieży na niewyobrażalną skalę.

  I - wbrew temu co Autor pisze o nadchodzących 8 latach tragedii, czyli rządach Platformy z koalicjantami - po najbliższych wyborach do tubylczego parlamentu, kiedy to uchwalone zostanie wspomniane przez Mike'a Pompeo "kompleksowe ustawodawstwo" (niezależnie od tego, który z dwóch głównych gangów rządzących Polską zwycięży) to sprawa TRAGEDII nabierze zupełnie innego wymiaru.
  Wybory przedjesienne, czyli fatum nadchodzi
 • Coś Autora miejscami zmysł analityczny zawodzi
  "Chaotyczna kampania PIS-u, POD KONIEC AMORALNA, bo podkradająca Konfederacji temat 447" [podkreślenie moje - M.]

  A co moralnego jest w rozbuchanym do nieprzytomności rozdawnictwie kosztem dalszego zadłużania państwa?

  Są jeszcze w sieci artykuły z 2011 roku o unieważnieniu przez Sąd Okręgowy w Świdnicy drugiej tury wyborów na prezydenta Wałbrzycha, ze względu na "korupcję wyborczą" na rzecz niektórych komitetów wyborczych.

  Oto cytat z ówczesnej wypowiedzi wicemarszałka sejmu z SLD Jerzego Wunderlicha: "[...]głosy kupowano w wyborach "za cenę 5 złotych, 10 złotych, a tam podobno, gdzie szło opornie, to płacono i 100 złotych za głos". - Wiemy też, że cena głosu to było tanie wino, którym kupowano te głosy od ludzi. To są rzeczy przerażające, to są rzeczy wstrząsające"

  I, żeby bardziej nawiązać do czasów dzisiejszych, fragment głosu posła PiS (wtedy i dzisiaj) Jerzego Zielińskiego: "[...]My wielokrotnie sygnalizowaliśmy, że ta partia [PO- M.] nie jest partią uczciwości i moralności[...]"

  Tyle co do moralności - w tym przynajmniej aspekcie. Zjawiska pisowskich obecnych rozmaitych przedwyborczych "plusów" od ówczesnych osądzonych przez sąd świdnicki łapówek niczym - poza skalą i (obecną) tzw. zgodnością z prawem - się nie różnią.

  A co wspólnego z moralnością ma - dosłowne - zamykanie ust konkurentom politycznym czy dęte oskarżenia o ruską agenturalność? A co liczne manipulacje medialne? Przy czym, żeby było śmieszniej, gadające głowy strzykają na lewo i prawo frazesami o demokracji,wolności słowa i "wartościach"...

  Nie wspomną o lejących się zewsząd łgarstwach o dbaniu o polski interes narodowy, o wzmacnianiu obronności kraju itd. itp.

  To tylko nieliczne przykłady związane z "moralnością" kampanii wyborczej PiS-u.

  I jeszcze jedna uwaga dotycząca przywołanego przeze mnie na początku cytatu z tekstu Autora. Autor pisze o skradzeniu Konfederacji "tematu 447". Otóż nie, Autorze. Takie sformułowanie sugeruje, że oba ugrupowania sprawę tę traktowały jednakowo - w sposób czysto instrumentalny przed zbliżającymi się wyborami. Różnica jest zasadnicza. I dla kogoś, kto ma oczy i uszy otwarte łatwo zauważalna. Konfederacja zapowiedziała poparcie w sejmie projektu ustawy autorstwa Michalkiewicza zabezpieczającej nas chociaż trochę przed planowaną grabieżą. Na co zareagowali posłowie Kukiz15 (ich motywacji nie chce mi się dociekać) i weszli ze swoim projektem. Co było dalej - wszyscy wiemy. I to był czytelny probierz podejścia do sprawy 447 z jednej strony - Konfederacji, z drugiej - PiS-u.
  Wybory przedjesienne, czyli fatum nadchodzi
 • Prezesie Jarosławie Kaczyński ...
  Może pan śmiało zameldować wykonanie pierwszego etapu zadania Jojne Danielsowi.
  Prezesie Jarosławie Kaczyński ....
 • @morgan 23:05:51
  Widać, że Konfederacja stoi ością w gardle wszystkim bez wyjątku gangom tresującym tubylczą ludność od 1989 po dziś dzień.
  Wyborcza farsa zakończona
 • @Talbot 16:08:22
  Drugiej części nie rozumiem, ale najwidoczniej ten język jest panu lepiej znany od polskiego.
  Spotkanie, którego - nie było
 • @Talbot 14:57:07
  "Słownik synonimów do słowa chołota"

  Proponowałbym zacząć od słowniczka ortograficznego.
  Spotkanie, którego - nie było
 • @trojanka 15:17:44
  Będzie widziała te same żenujące zachowania - niektóre graniczące z łajdactwem - które my widzimy. Ona nawet będzie widziała WIĘCEJ od nas, bo jest bliżej źródeł informacji. I będzie głosowała na PiS. To zasługuje na jakieś grube słowo, którego użycia sobie oszczędzę.
  [OPINIA] Skalski: Do diabła z Fortem Trump!
 • @trojanka 15:04:14
  https://www.youtube.com/watch?v=a36fHH1L7rE

  3:50
  [OPINIA] Skalski: Do diabła z Fortem Trump!
 • @trojanka 14:44:58
  Dla mnie bardziej szokujący jest fakt, że to jest ta sama pani Ewa Kurek, która 12 maja (czyli parę dni temu) powiedziała, że będzie głosowała na PiS - i ograniczyła się do uwagi, że trzeba im (PiS-owi) patrzeć na ręce.

  Mówiąc najdelikatniej - wobec całej wiedzy pani dr Kurek (w tym tej rozmowy z premierem Glińskim) - politycznie to ona jest mało rozgarnięta.
  [OPINIA] Skalski: Do diabła z Fortem Trump!
 • @MacGregor 14:59:23
  A propos szczerości

  https://www.youtube.com/watch?v=OLvO2Ibl8cI
  Polska w potrzasku i apel o jedność w działaniu.
 • @Hades 20:10:02
  Zwrócę uwagę, że wcale nie trzeba czekać na żaden "późniejszy termin" - zwłaszcza że naszym przyszłym okupantom bardzo się spieszy.

  Rozwiązanie jest dużo prostsze i regularnie praktykowane przez wszystkie bez wyjątku gangi rządzące Polską. Otóż jeśli jesteśmy "za biedni", to nasi najlepsi przyjaciele na pewno nam pożyczą... I już będziemy wystarczająco "bogaci".
  Czy tylko 85% mienia bezspadkowego dla Polski?
 • Autorka
  Pan Waszczykowski mówi głupstwo za głupstwem - być może jest to celowe działanie dla wprowadzenia jak największego zamieszania w przedmiocie sprawy.

  Pierwsze głupstwo dotyczy podpisu lub braku podpisu Bartoszewskiego. Wg oficjalnego stanowiska (z 2011 roku) Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Biura Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego reprezentowanego przez dyrektora Krzysztofa Miszczaka Polska tej deklaracji nie podpisała. Taką odpowiedź na swoje pisma do Władysława Bartoszewskiego otrzymał dr Zbigniew Kękuś.

  Po drugie: to czy Polska podpisała, czy nie, tę deklarację nie ma żadnego znaczenia. Ustawa 447 JUST mówi o krajach UCZESTNICZĄCYCH w konferencji w Terezinie.

  Wypadałoby, żeby były minister SZ takie rzeczy wiedział...

  Ale w przytoczonym przez Panią fragmencie głupstwo goni głupstwo, tak że można by podejrzewać, że Waszczykowski udziela wywiadu w malignie.

  Zaczyna słusznie stwierdzeniem, że mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa. I na tym powinien skończyć.

  Bredzenie zaczyna się, kiedy mówi, że państwo nie ma obowiązku poszukiwania "kogoś, kto mógłby ewentualnie zająć się zagospodarowaniem tego mienia." Wynika z tego,że w Polsce faktycznie są jakieś nieprzebrane zasoby niezagospodarowanych nieruchomości, które stanowią obciążenie właściciela, czyli państwa. I właściwie, gdyby tylko zgłosili się jacyś chętni do zagospodarowania tego mienia,to państwo poczułoby ogromną ulgę.

  No i oczywiście organizacje przemysłu holokaustu są chętne...

  Dorabiają do tego szczytne uzasadnienia, za którymi kryje się chęć bezprecedensowego ograbienia Polski. Ale o tym już pan Waszczykowski nie mówi.

  Jego brednia wchodzi za to na kolejne piętro: "My uważamy, że NA RAZIE nie stać nas na tworzenie takich funduszy, PONIEWAŻ JESTEŚMY ZA BIEDNI."

  To stwierdzenie oddaje prawdę co "patrioci" z PiS-u nam szykują. Oni już się poddali i przyznali grabieżcom rację.

  A tym stwierdzeniem o 85% wprowadza pan W. dalszy zamęt. Żydzi stracili swoje majątki na terenie obecnej Polski, bo zginęli wskutek działań państwa niemieckiego, a nie Polski. Pomijam już fakt, że te wszystkie rozważania wychodzą z RASISTOWSKIEGO punkt widzenia.
  Czy tylko 85% mienia bezspadkowego dla Polski?
 • Poniżej jeszcze jeden dowód
  na zmianę śpiewki na dzisiejszym etapie w stosunku do tekstu sprzed roku. Oto wywiad z A. Macierewiczem przeprowadzony na dzień przed uchwaleniem w USA ustawy 447:

  https://www.wykop.pl/link/4869887/macierewicz-o-roszczeniach-zydowskich-ustawa-447-stawia-nas-w-sytuacji/

  Dwa smakowitsze fragmenty:

  "[Ta ustawa] ma dotyczyć restytucji, czyli zwrotu mienia lub zwrotu finansowej wartości tego mienia. Przypomnijmy, że może to dotyczyć aż 20 procent wartości nieruchomości w Polsce. [...]. Gdyby do tego doszło, to byłaby po prostu katastrofa narodowa dla Polski - rzecz zupełnie niebywała.“

  "Ja sobie nie wyobrażam rządu Rzeczpospolitej Polskiej, który by zaakceptował taka sytuację - dopuścił do próby tego typu rewindykacji."

  Jak widać od tego czasu wyobraźnia Macierewicza uległa dziwnemu przeistoczeniu i to na tyle, żeby Michalkiewicza i Brauna pouczać, że to, co robią w sprawie próby rabunku Polski, jest dla Polski szkodliwe (!).
  Elan Carr i Sakiewicz - realizacja notatki Michalkiewicza