Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Wican

 • @Rzeczpospolita 18:10:28
  Pan pisze o rzeczach, które nie miały miejsca. Wymyśla jakieś klątwy, których nigdy nie było. Już kiedyś kilkakrotnie podawałem różne źródła obalające bajki, które pan głosi. A dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo pan faktycznie nienawidzi polskości. Bo Polska od ponad 1000 lat jest katolicka. Walka z całą historią jest niepoważna. Zwlaszcza, gdy pan posiada mgliste pojęcie o historii, polegając nawet nie wiem na czym. Bo na pewno nie na źródłach czy opracowaniach opartych na krytycznej analizie źródeł.
  A dyskusja jest rzeczywiście bezprzedmiotowe, skoro któś wierzy w bajki, które nigdy nie miały miejsca.
  Gdy lud nie chce znać prawdy, musi być niewolnikiem
 • @Rzeczpospolita 18:05:38
  A wie pan jaki system był w Szwecji? Luteranizm religią państwową na czele której stał król. U nas jednak był większy pluralizm.
  Gdy lud nie chce znać prawdy, musi być niewolnikiem
 • @MacGregor 16:50:19
  Z rozumieniem historii u pana Kosiura kiepsko. Ze znajomością jej, również. Pod Grunwaldem walczyliśmy o wyzwolenie spod "katolickiej okupacji"? To jak wygraliśmy, to powinniśmy się wyzwolić. I Litwa wówczas pogańska nie była.
  Ppaież też jakiejś wielkiej krucjaty nie deklarował. Ale pan Kosiur wierzył już w bajki, że papież nas wyklął na wszystkie czasy, co kiedyś obaliłem z łatwością.
  A co do rzekomej dominacji papieża nad Polską przy pierwszej elekcji. Papież popierał Habsburga a szlachta wybrała Francuza, ale nie myśląc o żadnym wyznaniu, a o własnej "złotej wolności". W końcu władcą został katolik Stefan Batory, który jednak chronił mniejszości. Kiedy więc miał papież rzucić to odwieczną klątwę? Ipo co miałby to robić, skoro wg pana już taką rzucono po zwycięstwie pod Grunwaldem. Proponuję jednak dokładniej dobierać źródła, a nie jakies bajki, o których piszą na racjonalista.pl.
  Przyczyna powstania CHmielnickiego podana przez autora również bzdurna. Tam nie chodziło o religię, choć z czasem stała się ona narzędziem. Proponuję poczytać o kozaczyznie, o aspiracjach Kozaków, o próbach obtracania ich w chłopów, itd.
  Bzdury też gdy idzie o potop. Slzachcie wcale nie chodziło o jakiś rozwój gospodarczy w Szwecji? Zresztą, jaki rozwój, skoro żyli z łupów? Na pewno dobra organizacja. A szlachta miała różne pobudki. Bohater wojen z Kozakami i z Moskwą Janusz Radziwiłł zerwał Unię, bo widział, że Korona nie jest w stanie pomóc Litwie w ich walkach z Moskwą. A był to okres po pustoszeniu Wilna przez Moskali. Do tego doszły pewnie prywatne aspiracje. Autor cierpi na antykatolicką obsesję. Akurat sytuacja zaczęła się odwracać, gdy Szwedzi zaatakowali Jasną Górę, czyli sanktuarium katolickie jako pierwsze dało odpór najeźdźcy. Czyli nie żaden antykatolicyzm powodował szlachtą, gdy poddawała się Szwedom. Raczej imponowała im siła militarna Szwecji.
  Autor bardziej nienawidzi katolicyzmu niż kocha Polskę. I myśli, że jak doda przedrostek "żydo-", to słowo stanie się mocniejsze. A co Poslka w swojej historii zawdzięcza antykatolikom?
  Gdy lud nie chce znać prawdy, musi być niewolnikiem
 • Tylko, że gdyby
  nie KK to naprawdę by nas nie było. Wystarczy choć trochę poznać historię. Cywilizacja wyższa okazała się mocniejsza od niższej. Niższej, bo znali pismo? Nie jakieś runy, bo to nie słowiańskie było.
  Oczywiście, trochę żałuję, że nie przetrwał silny obrządek słowiański
  Gdy lud nie chce znać prawdy, musi być niewolnikiem
 • @demonkracja 13:05:46
  Marks zajmował się głównie bytem a nie świadomością. Można użyć Kanta,Feurbacha, Fichtego, Hegla, Adorno, Habermasa. Kurde, sami Niemcy. Choć w XVIII wieku wywrotowi filozofowie dominowali wśród Francuzów.
  Marks tylko dlatego, że najbardziej znany i że niemal nikt go nie czytał.
  Korwin na grillu, nuż w bżuhu i komplikacja dla PiS-u.
 • Jest pewien problem.
  Jak nie chcierpię złodziei i przygłupow z PO (dla mnie PiSPO to samo zło) to jednak bałbym się anihilacji tej ferajny. Bo w jej miejsce wejdzie nowa lewica (Biedroń, Zandberg) przy których komuchy to najwyżej zlodzieje, ale bez rewolucyjnego zacięcia. Część tych starych wyjadaczy daje sobie narzucić lewacką narrację młodszym lewusom. I się obawiam, że w następnych wyborach wygra lewicowa koalicja, która zrobi nam pedalską rewolucję. Schetyna może rózne rzeczy głosić, ale nie chce radykalnych zmian w kwestiach obyczajowych.
  Mamy wszystko... i dalej musimy o naszą Ojczyznę walczyć!
 • @Oscar 14:43:49
  Sędzia jest nieusuwalny, jak już prezydent go mianuje. Ma lepsze "imuniuniu" niż poseł. I może liczyć na kolegów (u posłów różnie). Cóż, musieliby zmienić konstytucję, ale w swoich pseudopropozycjach prezydent tego nie ujął. Zapisał tam kompletne nonsensy.
  To już jawny bunt!
 • @Rzeczpospolita 14:30:43
  Chrześcijański syjonizm to raczej ewangelicy amerykańscy. Główne nurty chrześcijańskie (katolicyzm i rózne wspólnoty prawosławne) to reakcja na żydostwo. Syjonizm jest młodym tworem ideowym (Ma ponad 100 lat i raczej jest związany z narodowością a nie religą.
  Syjonizm w natarciu
 • @demonkracja 09:31:30
  "Marksizm kulturowy" rozpropagował Karoń, a wg mnie, nieuprawnionym jest aby zwalać wszystko na Marksa. Tak jak zwala się ideologię hitlerowską na Nietzschego. Również niesłusznie. Marks głównie zajmował się najpierw "bytem" a nie "świadomością".
  Korwin na grillu, nuż w bżuhu i komplikacja dla PiS-u.
 • @goodness 10:01:21
  wcale nie. Instytucje również moga się szachować a system będzie działał. Przy parzystej cyfrze, można nastąpić blokowanie wzajemne.
  Karuzela PiSiewiczów - Sprzedać kurę znoszącą złote jajka
 • @Rzeczpospolita 14:07:44
  Akurat pan o braku wiedzy historycznej wie najlepiej, co już kilkakrotnie tu udowodniłem.
  Gdyby nie KK to narodu polskiego by nie było. Polecam historię Wieletów i Obodrzyców. Wśród tych pierwszych dominowała oligarchia kapłańska (tzw. pogańska) a wśród drugich Niklot pojawił się ze 200 lat za póxno.
  Tęczowy terror
 • @Rzeczpospolita 13:12:34
  Trzeba mieć problem z rozumieniem, aby encyklikę CA uznać za pochwałę liberalizmu gospodarczego. Sądzę, że pan nawet tej encykliki nie przeczytał, a tylko interpretacje. Nie pierwszy raz zresztą, to się zdarza.
  Cyt. fragmencik:
  "Ani sprawiedliwość, ani uczucie ludzkości nie pozwalają wymagać takiej pracy, by umysł tępiał od zbytniego trudu, a ciało upadało od zmęczenia”.
  "Laudato si" nie czytałem, ale Franciszek jest typowym lewicowym intelektualistą, bo taka obecnie moda. Inna sprawa, że encykliki nie są wiążące dla katolika.
  Tęczowy terror
 • @rabszak 08:32:08
  Ja mam inne doświadczenia a na podstawie pojedynczego przykładu, nie powinno się generalizować
  Tęczowy terror
 • PiS nie ma kadr.
  POpaprani też wstawiali znajomków bez kompetencji na stanowiska, ale to nie byli aż tacy dyletanci jak w PiSie.
  To nie tylko szemrane towarzycho ale też nieudacznicy. Przypomnę, że na przetarg ogłoszony przez MON Macierewicza, z ofertą spóxnił się Autosan, czyli firma pośrednio podlegająca temuż MON (bezpośrednio to chyba część PGZ).
  Ale co się dziwić, skoro Antoni Macierewicz uznał zasługi dla obrony kraju 26-letniego wówczas Misiewicza twierdząc, że Misiewicz już od dekady specjalizuje się w tej tematyce. Czyli 16-letni Misiewicz już zaczynał być specem od obronności. A nie dość, że niekompetentny karierowicz, to jeszcze arogancki "buc".Ale potem Antoni wziął jeszcze młodszego polakoamerykanina o dziwnie brzmiącym (jak na ponoć Polaka) nazwisku
  Karuzela PiSiewiczów - Sprzedać kurę znoszącą złote jajka
 • A ja na to.
  A znasz grę w kamień, nożyce, papier? To też równowaga.
  Karuzela PiSiewiczów - Sprzedać kurę znoszącą złote jajka
 • @Oracz 21:38:22
  Jeszcze więcej żydowskich tekstów.
  Czy matura warta jest mniej niż zero?
 • Przy wrześniu 1939 roku zapomina się często o jeszcze jednym
  agresorze, a mianowicie o Słowacji.
  Korwin na grillu, nuż w bżuhu i komplikacja dla PiS-u.
 • @kula Lis 68 19:27:39
  20 baniek miał nim został ministrem. A wykładał na uczelni Sorosa na Węgrzech (będąc ledwie magistrem). Przy Sorosie pewnie trochę z pańskiego stołu kapało. Sądzę też, że to spekulant giełdowy
  Odpady, „imigrant” miły PiSiakom?
 • @kula Lis 68 19:17:30
  Sądzę, że wcześniej miał więcej a po czasie ujawnił. Te deklaracje oficjalne są często śmieszne. Filip Libicki miał większy kredyt niż jego zarobki. I nikt na to nie zwrócił uwagi.
  Odpady, „imigrant” miły PiSiakom?
 • @kula Lis 68 14:00:27
  Miał majątek na 20 baniek, oficjalny.
  Odpady, „imigrant” miły PiSiakom?