Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze maricus

 • @1abezmetki 14:33:39
  W kontekście zbrodni Wołyńskiej trudno nie przyznać mu racji.
  Ofiary Katynia w pamięci - z imienia i nazwiska
 • @Talbot 11:29:18
  Jak ta współpraca wojskowa ma być realizowana ? Przecież to dwa odrębne systemy dowodzenia, kierowania i zarządzania o skrajnie różnych strategiach. Polska armia przy Białoruskiej to ubogi nie tylko mentalnie beneficjent NATO, opierający swoją strategię o potrzeby głównie USA. Białoruskie jednostki wojskowe, o ile wiem, mają wciąż normy czasowe osiągania wyższych stanów gotowości bojowej zbliżone do tych które w wojsku Polskim obowiązywały 30 lat temu, czyli około 2 godzin, a z mobilizacyjnym rozwinięciem do 48 h. W NATO osiąganie gotowości do działań nawet sił szybkiego reagowania to dni i tygodnie.
  Białoruś: cena przetrwania
 • @Jasiek 17:32:22
  Panie Jaśku, więcej optymizmu !
  Cywilizacja Polska a ... Rosja
 • @Rzeczpospolita 15:20:48
  Duża frekwencja może opozycję owsikową przyprawić 14 października o potężnego kaca.
  Warszawiw pozdrawia Freie Stadt Danzig czyli schadenfreude.
 • @MacGregor 14:12:34
  Awaria w Warszawie w kontekście planów "rozbicia dzielnicowego" stała się chyba dla autorów tegoż planu gwoździem do trumny. Król okazał się nagi.
  Warszawiw pozdrawia Freie Stadt Danzig czyli schadenfreude.
 • @Tezeusz 19:43:30
  Gdy w Rzymie alianci organizowali 5 czerwca 1944 r. paradę zwycięstwa, jeden z brytyjskich generałów, zapytał Clarka o udział w niej polskich żołnierzy II korpusu, usłyszał w odpowiedzi: „ja tu żadnych Polaków, Greków ani innych straży pożarnych nie potrzebuję”. I to jest fakt Tezeuszu.
  Polacy bili się jak tygrysy
 • @Tezeusz 08:12:20
  Żydki zapewne uwierzyły w słowa pisowskiego Prezydenta, że tu jest Polin, a PiS żadnych kolorowych, zwłaszcza arabskich nie sprowadza. Jak widać większe jaja od rządzących mają w Polsce Arabi.
  Biedni izraelscy studenci pobici w Polsce
 • @kula Lis 68 08:42:17
  Historycznie rzecz "ujmując" Panie Kula Lis, też mamy za pazurami. Zbrodnie z okresu II Wojny są nam bliższe, bo wciąż o nich pamiętamy, żyją jeszcze ostatni świadkowie i jest ogrom materiału spisanego. Wojna nigdy nie była tylko biała. Zajęcie Moskwy 1612 - "Była rzeź, jako między taką gęstwą ludzi wielka, płacz, wrzask dzieci, sądnemu dniowi coś podobnego" - pisze Stanisław Żółkiewski. I z wyraźnym współczuciem dodaje: "Tym sposobem moskiewska stolica spłonęła z wielkim krwi rozlaniem i nieoszacowaną szkodą, gdyż dostatnie i bogate to miasto było i objętość jego wielka"Wziętych do niewoli przed śmiercią torturowano, gwałcono kobiety, rabowano i niszczono wszelki dobytek. Jeden z pamiętnikarzy (Samuel Maskiewicz) przyznawał, że "nasi tak sobie bezpiecznie [butnie] poczynali, że co się komu podobało i u największego bojarzyna, żona albo córka, brali je gwałtem. Czym się jednak wzruszyła Moskwa bardzo, a miała czym zaprawdę". "Rozwięzły żołnierz wasz nie znał miary w obelgach i zbytkach: zabrawszy wszystko, co tylko dom zawierał, złota, srebra, drogich zapasów mękami wymuszał"
  UKRAIŃSKIE, SOWIECKIE I NIEMIECKIE GWAŁTY NA POLKACH
 • @Nibiru 14:39:21
  Spoko. Zacznie ględzić o Polin, dozgonnej wdzięczności i braterstwie.
  Horror na angielskiej prowincji i holokaustyczna trauma.
 • @Tezeusz 18:01:19
  I stał się cud na miarę Cudu nad Wisłą. Oto na przełomie 1945/1946 zniszczony, rozgrabiony i wywieziony PAFAWAG wyprodukował pierwszą lokomotywę. Cegielski po wyzwoleniu Poznania nie przerwał produkcji. Wznowiono w Lubuskiem bez przeszkód pracę w ZASTAL-u, FALUBAZ-ie i innych zakładach na Dolnym Śląsku. Jedna z najnowocześniejszych poniemieckich w Europie elektrowni w Opolu nie przestała pracować, a bezpośrednio po wyzwoleniu podjęto jej dalszą modernizację bazując na niemieckich inżynierach i robotnikach bazując na oryginalnej dokumentacji. Do portów w Szczecinie, Gdyni, Gdańsku, czy choćby do Kołobrzegu przybijają bez przeszkód, pomimo zniszczeń, statki z żywnością i powracającymi Polakami. Odrodzona po wojnie PKP funkcjonuje, pomimo usilnych prób jej dezorganizacji przez wyklętych. Od 30 lat niszczycie, prywatyzujecie i sprzedajecie za grosze 40 letni dorobek Polaków żyjących w PRL-u i jeszcze zostało sporo spółek Skarbu Państwa, które obsiadacie przyznając sobie horrendalne apanaże i odprawy. Z materiału wynika, że dobrzy Niemcy zostawili Polskę zasobną i uprzemysłowioną - byłaby to kolejna bajka. Może i wywieziono milion ton węgla z Górnego Ślaska, lecz jak ma się ta cyfra do mocy wydobywczych Polskiego górnictwa, gdy w latach 70 wydobywano nieomal 200 mln ton tego surowca?
  Rosja ograbiła Polskę na kwotę 54 miliardów dolarów
 • @Tezeusz 09:08:41
  Czy my jako nacja jesteśmy bez skazy ? Zajęcie Moskwy 1612 - "Była rzeź, jako między taką gęstwą ludzi wielka, płacz, wrzask dzieci, sądnemu dniowi coś podobnego" - pisze Stanisław Żółkiewski. I z wyraźnym współczuciem dodaje: "Tym sposobem moskiewska stolica spłonęła z wielkim krwi rozlaniem i nieoszacowaną szkodą, gdyż dostatnie i bogate to miasto było i objętość jego wielka"Wziętych do niewoli przed śmiercią torturowano, gwałcono kobiety, rabowano i niszczono wszelki dobytek. Jeden z pamiętnikarzy (Samuel Maskiewicz) przyznawał, że "nasi tak sobie bezpiecznie [butnie] poczynali, że co się komu podobało i u największego bojarzyna, żona albo córka, brali je gwałtem. Czym się jednak wzruszyła Moskwa bardzo, a miała czym zaprawdę". "Rozwięzły żołnierz wasz nie znał miary w obelgach i zbytkach: zabrawszy wszystko, co tylko dom zawierał, złota, srebra, drogich zapasów mękami wymuszał".
  Pakt Ribbentrop – Mołotow, czyli z dziejów głupoty w Polsce
 • @Tezeusz 17:54:13
  Przy ocenie postępowania władz Gdańska nie tylko wobec Westerplatte, mógł Pan milczeniem pominąć okres PRL, bo hadko czytać. Ten wstrętny PRL mianował kapitana Dąbrowskiego do stopnia kmd por, odpowiednika podpułkownika w wojskach lądowych. Owszem, wydalony z partii i pracy przez durnych aparatczyków, ale nikt inny tylko generał Kieniewicz, dowódca Krakowskiego Okręgu Wojskowego, spowodował, że Dąbrowskiemu umożliwiono pracę sprzedawcy gazet w kiosku, w atrakcyjnym punkcie na Plantach. Mozna zadać sobie pytanie jak to było możliwe, że niektórych oficerów przedwojennych i akowców tak potraktowano, a innym dawano wille, umożliwiano studiowanie i atrakcyjną pracę. Wątek dowodzenia obroną na Westerplatte i dyskredytowanie mjr Sucharskiego jako dowódcy rozpoczął się w latach 90-tych, gdy żyło już niewielu (kilku) jego podwładnych. Gdy wszedł do dystrybucji polski film fabularny w reżyserii Stanisława Różewicza z 1967 roku "Westerplatte", nie znalazł się ani jeden żołnierz negujący przedstawiony obraz. W 2013 r. , gdy nie żył już ani jeden żołnierz Westerplatte wszedł na ekrany kin antypolski film niejakiego Chochlewa "Tajemnice Westerplatte" szkalujący polskich żołnierzy i ich dowódców. Póki żyje pokolenie pamiętające lata 50/60/70 nie uda się osobnikom pańskiego pokroju zmienić historii. Moje pierwsze kroki w pierwszej klasie szkoły podstawowej 1 września 1960 r. zapamiętałem dzięki wierszowi o idących czwórkami do nieba żołnierzach z Westerplatte. I tak było każdego 1 września przez 8 lat mojej podstawówki - akademie, wiersze patriotyczne, kwiaty i spotkania z kombatantami września 1939 r. Być może czołg T-34 był niestosowny, choć wielu to nie raziło, ale gdyby "komuna" nie postawiła w końcu pomnika, to jestem pewien, ze w III RP byłby to teren działań deweloperów z nadania solidaruchów walczących z Polskością tego skrawka ziemi. Dziwnie inaczej pamiętamy miniony okres. Ja pamiętam w kinematografii nie tylko film Westerplatte, ale także mocny akcent o Westerplatte w tym "zakłamanym" serialu wszech czasów jakim obwoływano już nie jeden raz, "Czterech pancernych..." Pamięć o żołnierzach nie tylko września 1939 r, ale i Powstania Warszawskiego uwieczniono w Orle, Hubalu, Zakazanych piosenkach, Lotnej, Polskich drogach, Kanale, Kolumbach, etc, etc. Wracając do Dulkiewicz. Co jej zrobicie ? To samo co Adamowiczowi i Zdanowskiej?
  Westerplatte czeka na godne upamiętnienie
 • @zbig71 00:58:53
  Do "Bolka" nikt się nie przyzna. Ani Mossad, ani CIA, ani STASI, ani GRU. Wszystkim pasuje, że to człowiek prowadzony na sznurku przez SB i WSW z którą współpracował już podczas odbywania Zasadniczej Służby Wojskowej.
  Legendowanie zdradzieckich elit III RP – Ośrodek w Jaworzu
 • @Oświat 15:34:07
  Sugeruje Pan, że w sprawę zamieszany może być Husky ? Czy fakt, że ogłosił samozbanowanie, może stanowić zagrożenie dla Falenty ?
  Krwawe głowy w nogach łóżka Marka Falenty
 • @puuuq 12:25:05
  Ładne pan jesteś ziółko! Nie byłeś pan w wojsku, tylko w MSW Kiszczaka, więc na temat wojska się nie wypowiadaj. W latach 80-tych, czyli w okresie pańskiej służby, formacje i sprzęt WOP wspomagały działania MO i ZOMO w walkach z demonstrantami sprzeciwiającym się stanowi wojennemu. Niektóre pododdziały WOP kierowane były w tym celu do służby w tak zwanych Rezerwowych Oddziałach Milicji Obywatelskiej (ROMO).
  Wojskowa szopka PiS i prawdziwa defilada
 • @puuuq 22:18:09
  To jak tamta wyśmiewana armia realizowała słuszne/niesłuszne cele ? Historii pan nie przeskoczy. Nawet te niesłuszne działania w 1947 r. (Akcja Wisła), Czechosłowacja w 1968 r. czy Stan Wojenny w 1981 r. w którym waść musiałeś uczestniczyć, świadczą o dobrej organizacji wojska, a bynajmniej nie było w niej wszawicy i nie było buntów podchorążych, tak jak w Akademii Wojsk Lądowych w roku bieżącym. Odsetek poborowych, którzy uniknęli zasadniczej służby wojskowej na podstawie żółtych papierów lub z powodów religijnych był niewielki. W czasie swojej 2-letnie służby w wojsku w latach 1971-1973 spotkałem synów: dowódcy dywizji, kwatermistrza WAT oraz generała z SG MON w stopniach szeregowców, których ojcowie mogli ich wybronić z tego zaszczytnego obowiązku. Pomimo niesłusznego okresu minionego, nie przypominam sobie jakichkolwiek roszczeń narodu wybranego, dążeń do Wolnego Miasta Gdańska, szarogęszenia się mniejszości narodowych, a zwłaszcza Ukraińskiej, obrażania uczuć i symboli religijnych oraz symboli narodowych, a także prób podważania Polskiej tożsamości narodowej.
  Wojskowa szopka PiS i prawdziwa defilada
 • @Stara Baba 15:32:10
  Jak dołączy do niego Huski będzie jeszcze weselej na forum. Teraz Huski zapewne ostrzy sztylety.
  Wojskowa szopka PiS i prawdziwa defilada
 • @Jasiek 01:02:32
  Przy takiej mizerii armii trudno więcej pokazać. Jak pamiętam przełom lat 60/70 tylko wojska lotnicze to WOPK w składzie 3 korpusów OP (po 3 pułki bojowe + 3 pułki szkolno bojowe + dywizja OPL), DWLOT w składzie 3 !!! dywizji lotniczych (SU 7/SU 22) + pułki lotnicze + pulki szkolno bojowe. Lotnictwem dysponowała Marynarka Wojenna i WOP. Samo wyposażenie na ówczesne lata było imponujące, począwszy od LiM-ów (MiG 15), MiG-19, MiG 21, MiG 23, Ił 28, SU 7, SU 22, Iskry + śmigłowce bojowe + samoloty transportowe i rozpoznawcze. Wojska lądowe z tamtych lat, zgrupowane w 3 Okręgach Wojskowych trudno porównywać z dzisiejszymi Siłami Zbrojnymi, bo jeden Ślaski Okręg Wojskowy dysponował możliwościami przewyższającymi naszą dzisiejszą armię.
  Wojskowa szopka PiS i prawdziwa defilada
 • @kula Lis 68 12:55:44
  Najwyższy czas ich dobrze wypałować i mieć w zadku pohukiwania lewaków.
  "Cud nad Wisłą".
 • @Zdzich 03:32:10
  Podstaw, jakiejkolwiek logiki i nagłej konieczności w 8 godzinnym procedowaniu Ustawy o IPN również nie było.
  Panie Stanisławie Michalkiewicz