Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze javox

 • Autor
  Po raz pierwszy ma Pan ode mnie *5!
  Pozdrawiam
  Przywrócić „neminem captivabimus”!
 • @wiedzajestwksiążkach 17:46:31
  Dziękuję i również pozdrawiam :)
  Co się dzieje na świecie - 11.11.2017.
 • @Tiamat 16:43:35
  Ma Pani talent pisania niezwykle obrazowo, no i do tego ten filmik...
  zrobiło mi się po nim smutno, jak zapewne i temu żołnierzowi z ostatnich jego kadrów.

  Tu chodzi o wasza przyszłość, na którą sobie zasłużyliście
  Tu chodzi o wasza przyszłość, na którą sobie zasłużyliście
  Tu chodzi o wasza przyszłość, na którą sobie zasłużyliście
  ...
  --Cóż za cynizm!

  https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c15560fc5e47.jpg
  Co się dzieje na świecie - 11.11.2017.
 • @zygmuntbialas 23:42:04
  "Co jest jednak, gdy ktoś gra taką osobę? - Nie jest łatwo"

  Mnie przede wszystkim chodziło o jedną rzecz, na którą ilekroć mam okazję zwracam uwagę. A mianowicie, powszechnie wśród bardzo szerokich kręgów społecznych panuje przekonanie, że nasi rządzący w tym parlamentarzyści wszelakich opcji politycznych źle nami rządzą, źle głosują w Sejmie i Senacie… z głupoty!

  Mało kto zdaje sobie sprawę jakim wpływom podlegają politycy, jak są manipulowani, jakie naciski (haki) są stosowane, czyimi są agentami (tak, tak!) i wreszcie jak szerokie mają kieszenie! Tak więc mówienie, że głosują np. za przyznaniem militarnej pomocy czy dożywotnich emerytur Ukraińcom z głupoty jest zwyczajnym usprawiedliwianiem tych polityków z ich zdrady i zaprzaństwa.

  Dobrze jest nazywać rzeczy po imieniu.
  Pozdrawiam :)
  Co się dzieje na świecie - 11.11.2017.
 • @Oscar 08:42:33
  Zgadzam się. Rzecz w tym, żeby nie patrzeć i nie oceniać po pozorach, w których są mistrzami, a „po owocach”, bo „po owocach ich poznacie”.

  Ileż to jeszcze milionów ludzi na świecie daje się nabrać na wręcz banalny slogan o krzewieniu demokracji?
  Pozdrawiam
  Co się dzieje na świecie - 11.11.2017.
 • Witam pana po długiej przerwie :)
  Po której stronie się opowiedzieć, jeśli będziesz musiał? – pyta pan - i natychmiast odpowiada, że: "Po stronie mądrych. Na pewno nie powinna to być ta strona, gdzie występują Clintonowie i Soros."
  Co do ostatniego zgoda ale po stronie mądrych, hmm..? To moim zdaniem nie jest wystarczający, a w każdym bądź razie może to być bardzo mylący wyróżnik. Czyż bowiem Clintonowie i Soros oraz im podobni mają IQ wielkości buta, nie pokończyli studiów, są idiotami?
  Nie, nie, to byłoby zbyt proste.
  Dla mnie takim wyróżnikiem jest wrażliwość na ludzkie cierpienie, ideowość (zdolność do poświęceń w myśl wyższych celów) oraz dążenie do życia w prawdzie i pokoju.
  Bo to na linii ducha i materii, prostoty i perwersji, szatana i Boga przebiega podział w naszym świecie. Po której stronie się opowiadamy? No cóż, jeśli daliśmy się zwieść..? :)
  Pozdrawiam
  Co się dzieje na świecie - 11.11.2017.
 • @Rzeczpospolita 18:33:37
  Szczerze mówiąc tylko do tego cytatu zdołałem doczytać post, na dalej szkoda było oczu i czasu. I ode mnie *1.
  Pozdrawiam
  Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!
 • ode mnie *5
  Ten plakat (elektroniczny kolaż) z Piłsudskim i Wojtyłą PORAŻAJĄCY!

  To Polska taka, jaka faktycznie jest czy też, jak ją niektórzy chcieliby widzieć? Mam skrytą nadzieję, że jednak to drugie.
  Pozdrawiam
  Na rocznicę sierpnia 1980
 • @Tiamat 20:01:42
  "Ja sie zupelnie zgadzam.
  Na swiecie dzieja sie rzeczy... wazniejsze od Palestyny."
  ---------
  Nie, nie, ja zupełnie nie chciałem powiedzieć, że coś jest ważniejsze od Palestyny... Tragedii ludzkich i cierpienia nie można porównywać, nie należy stosować tutaj gradacji. Truizm, ale dokładnie tak samo cierpią dzieci w Donbasie, Syrii czy Palestynie.
  Ja chciałem powiedzieć tylko to, że temat Palestyny został z premedytacją stłumiony, wyciszony i znikł. Jego nie ma! Przynajmniej w Polsce go nie ma. Nie istnieje ani w mediach ani w rozmowach międzyludzkich.
  Przyczyna? - media. Wiadomo czyje media.

  Pozdrawiam
  Zamach w Barcelonie - 17.08.2017.
 • @zygmuntbialas 18:16:20
  "Ono [społeczeństwo] czuje - moim zdaniem - co w trawie piszczy i nie buntuje się(...)"
  -Ma Pan zapewne na myśli tą tak zwaną mądrość ludową, hmm.., to jest Pan optymistą albo szczęściarzem, który ma wokół siebie samych mądrych ludzi, którzy powyrzucali telewizory :) A ja optymistą jestem wszędzie, tylko nie tu!
  Socjotechnika jest już na takim poziomie, że przeciętny człowiek, który - to ważne! - przesiaduje regularnie przed telewizorem po kilka godzin dziennie nie ma najmniejszych szans by mieć jakiekolwiek własne zdanie w dowolnym temacie.
  I ja to widzę i słyszę wszędzie wokół siebie, i już nawet z nikim nie chcę wchodzić na jakikolwiek bardziej drażliwy temat gdyż mam wrażenie, że z telewizorem rozmawiam :)

  "W którym kierunku to pójdzie, nie wiem, czy może raczej nie chcę o tym pisać."
  I ja wolałbym głośno nie artykułować swoich przeczuć w tym względzie. To nie wygląda ani dobrze, ani obiecująco.

  Co do Palestyny. Ja swój wywód opierałem o to co dzieje się w Polsce, a tu tematu Palestyny po prostu nie ma. Wiadomo dlaczego i z czyjego poruczenia. Myślę, że Pan to przyzna.

  Serdeczności
  Zamach w Barcelonie - 17.08.2017.
 • @Tiamat 06:04:44
  Są Pani artykuły i komentarze, z którymi zgadzam się w pełni - i to od pierwszego do ostatniego zdania :), tym razem jednak jest inaczej.
  Uważam, że to poniższe Pani zdanie jest nieprawdziwe:

  "Zdaje sie, ze te wszystkie awantury maja odwrocic uwage od tego co sie dzieje w Palestynie."

  Moim zdaniem, te zamachy nie mają nic wspólnego z Palestyną, gdyż tak naprawdę KTÓŻ O NIEJ WIE? Kto zastanawia się nad jej losem? Kogo ona obchodzi?

  Ludzie mówią o tym, żyją tym i zastanawiają się nad tym, co im zostanie podane w mainstreamowych mediach do strawienia. A w tych mediach o Palestynie jest CISZA! To temat tabu!

  Nie ma zatem potrzeby odwracać uwagę od czegoś, co de facto nie istnieje.
  Pozdrawiam Panią.
  Zamach w Barcelonie - 17.08.2017.
 • Ode mnie jak zwykle *5
  Witam Panie Zygmuncie, ja zwyczajowo już zgadzam się z Panem :)

  Gdy do podawanych w mas mediach informacji podchodzi się z pewną rezerwą, a nie przyjmuje się ich jedynie emocjonalnie, to wszystkie te "zamachy" śmierdzą na kilometr powtarzającymi się scenariuszami i wręcz amatorszczyzną wykonania, przez tych niby terrorystów.

  Niedługo po zamachu/zamachach(?) przeglądałem polskie internetowe portale, a w nich również ten sam powtarzający się scenariusz: zdjęcia w krwawo czerwonych ramkach i lament dyżurnego dziennikarza, a pod spodem w komentarzach.., aż czarno od gróźb i wymyślnych tortur jakich nasz miłujący pokój, chrześcijański naród nie szczędziłby WSZYSTKIM ISLAMISTOM, gdybyśmy ich w kraju mieli.

  I również jak zwykle, żadnych refleksji czy próby samodzielnego myślenia... Bardzo to przykre, bo odnoszę wrażenie, że przynajmniej jeden z celi tych zamachów został osiągnięty. Społeczeństwo przez zastraszenie stało się zupą, którą można dowolnie sterować manipulować, wprowadzać dowody bio -coś tam, chipować czy okradać z wszelkich dóbr.
  Pozdrawiam
  Zamach w Barcelonie - 17.08.2017.
 • *5
  Średnia ocena: 1.9 (10 głosów)
  ?????
  Cóż to się dzieje?

  A ode mnie, już tradycyjnie *5 :)
  Pozdrawiam
  Co się dzieje w Europie - 19.07.2017.
 • @Rzeczpospolita 23:58:24
  Ja nie chcę tu, wobec Pana występować jako advocatus (kto wie, diaboli?) Olszańskiego, ani to mój brat, ni swat, za mało również wiem na temat jego i jego otoczenia by mieć stuprocentową pewność taką czy siaką. Mogę mówić wyłącznie o moich wrażeniach, a te są generalnie mówiąc pozytywne. Pozytywne pomimo jego potknięć, np. na temacie uchodźców (a może tego się od niego oczekuje? czy ta wrogość do obcej nacji nie jest aby cechą programową narodowców?) czy też wątpliwości, nawet natury takiej, jakie Pan wysuwa.

  Moim zdaniem pozytywy z jego działalności znacznie, znacznie przewyższają negatywy. Są przeciwwagą dla bardzo groźnej bo z pozoru patriotycznej propagandy pisowskiej czy też głównych ścieków mainstreamowych. Dają szansę młodym, zwłaszcza młodym na inne spojrzenie na naszą polityczną rzeczywistość.

  Pisze Pan:
  "Skuteczna manipulacja polega na tym, że nie łatwo ją rozpoznać."

  --Tak się składa, że cośkolwiek wiem na temat technik manipulacji.

  „Poza tym, czy kiedykolwiek Olszański wskazał na żydowską V kolumnę, która przejęła władzę w IIIRP, czy kiedykolwiek wskazał na współpracę Żydów i Kościoła przy obalania PRL?”

  --Odnoszę wrażenie, że tak, chociaż byłoby mi w tej chwili trudno wskazać jakiekolwiek linki. Wskazywał także na tą rolę w powstawaniu ZSRR, NKWD, mordów, np. katyńskiego etc. – to pamiętam doskonale. Pamiętam również, że ilekroć zaczynał jednoznacznie mówić na te tematy zostawał przez stojącego przy kamerze (właściciela kanału?) upominany, że „za mowę nienawiści” kanał może zostać zablokowany i że wobec tego lepiej zejść z tematu w bezpieczniejsze rewiry..

  A co do PRL, mało kto go nie potępia w czambuł, mało kto nie pluje na „komunę”! I tu Olszański należy do chlubnych wyjątków – on tego nie robi, a wręcz przeciwnie, znajduje pozytywy.

  „I rzecz równie ważna, żaden z tzw. niezależnych ruchów opozycyjnych nie posiada politycznego programu opartego na analizie politycznej sytuacji Polski.”

  --A nad tym to wypada nam tylko ubolewać lecz taka rzetelna analiza polityczna wymaga, moim zdaniem sztabu ludzi. Tego nie można zrobić pomiędzy kręceniem filmików i aktywnym uczestnictwem w wydarzeniach politycznych i kulturalnych w kraju.
  Pozdrawiam
  Test: czy łatwo ulegamy manipulacji?
 • AUTOR
  Bardzo dobry tekst, bardzo dobrze (z zębem i erudycją) napisany i co ważne - AKTUALNY! - unaocznia nam bowiem starą prawdę, która często nam umyka: Historia kołem się toczy i to, co się wydarza obecnie jest jedynie "powtórką z rozrywki". Jest to kolejny atak karteli i banksterów na naszą wolność, życie i mienie.
  Ode mnie 5*
  Pozdrawiam i zachęcam do dalszego pisania :)
  Czy Hitler był wariatem, czy Ziemkiewicz kłamcą?
 • @Rzeczpospolita 12:47:04
  "Olszański (w pierwszym film o wizycie Trumpa) jako naszych wrogów wskazuje muzułmanów"
  --W tym miejscu zgoda, Olszański popełnia błąd. Proszę jednak obejrzeć/posłuchać, jak traktuje tematy, np: Syrii, Krymu, Azowa, Poroszenki, Wołynia, Trumpa, Magdalenki etc, etc? Jestem przekonany, że podobnie jak Pan. Więc?
  Jedna wtopa ma decydować o zadaniowości?
  Czy istnieje ktośkolwiek na świecie z kim można się zgadzać w 100%?
  Pozdrawiam
  Test: czy łatwo ulegamy manipulacji?
 • @zygmuntbialas 19:57:18
  Moje sformułowanie "lewa noga" jak widzę nie było najszczęśliwsze, gdyż zapewne zbyt mocno kojarzy się z Wałęsowską "lewą nogą".
  A mnie chodziło o coś zupełnie innego niż jemu, a mianowicie o inną opcję polityczną i inne spojrzenie na rzeczywistość niż rządzącego obecnie PiS (a tak naprawdę POPiS) który ma się za prawicowy. O przeciwstawienie się niebezpiecznemu, nienormalnemu, szkodliwemu politycznie i gospodarczo związkowi z USA, a co zatem idzie i z banderowską Ukrainą, co jest wycelowane w Rosję i może kosztować nas cenę najwyższą.
  A więc, tak tak - o normalność właśnie, O zwykły zdrowy rozsądek :)
  Test: czy łatwo ulegamy manipulacji?
 • Autor i @zygmuntbialas 13:47:47
  I ja zakładam dobrą, uczciwa robotę Olszańskiego/Jabłonowskiego.

  Nam wyraźnie brak jest "lewej nogi", kogoś kto w zalewie szaleńczej, rusofobicznej propagandy potrafiłby powiedzieć wprost o potrzebie współpracy z Rosją, zwłaszcza od czasu zamknięcia Mateusza Piskorskiego z partii Zmiana i Olszański świetnie tą lukę wypełnia.
  Pozdrawiam obu Panów
  Test: czy łatwo ulegamy manipulacji?
 • Autor
  Czy koniecznie trzeba dawać info poprzez pejsbuka?
  Pozdrawiam
  Atak terrorystyczny w Piotrkowie Tryb.
 • Autor 5*
  "to, co nazywa się „antykomunizmem”, „dekomunizacją” czy choćby nie-komunizmem – jest i będzie o wiele szkodliwsze, niż którykolwiek z negatywnych aspektów końcówki PRL."
  Bardzo słusznie ten fragment został wytłuszczony - ode mnie 5*

  A ja, gdy się zorientowałem ku czemu zmierza (po spotkaniu z Wałęsą na którym stwierdził, że pierwszy milion należy ukraść, bo winni i tak nigdy nie będą sądzeni) rzuciłem im legitymację Solidarności pod nogi.
  Antykomunizm, dekomunizacja, demokratyzacja, wolność etc, etc to tylko eufemizmy i zasłona dymna grabieży majątku narodowego przez wąską grupkę cwaniaków. I jak się okazuje nie tylko w Polsce. Na Ukrainie oraz wszędzie tam, gdzie były "kolorowe rewolucje" jest obecnie podobnie.
  Pozdrawiam
  Heil komuna!