Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • Trzeci totalitaryzm jest dziś najbardziej niebezpieczny...
  Każdy system polityczny ma możliwość przybrania formy totalitarnej. Wolnorynkowa demokracja nie jest tu żadnym wyjątkiem. Amerykański teoretyk nauk politycznych i wykładowca uniwersytecki, Sheldon S. Wolin, jest twórcą pojęcia „odwróconego totalitaryzmu” czyli liberalnej demokracji w wydaniu amerykańskim.
  Cechy charakterystyczne tej „demokracji” to:

  - system korporacyjny, który dąży do eksploatacji wszelkich zasobów aż do ich zupełnego wyczerpania lub zniszczenia (lobby)

  - wartość każdej żyjącej istoty kalkulowana jest jak wartość towaru

  - społeczeństwo obywatelskie pod wpływem manipulacji naiwnie wyzbywa się swoich praw aby pogrązyć się w konsumeryzmie i zafascynowaniu mediami (niski udział procentowy w wyborach jest dobrze przez władze odbierany)

  -media nie są już nośnikiem rzetelnej informacji ale „czarodzejami” od sensacji i pełnią kluczową rolę w narzucaniu odwróconego totalitaryzmu czyli „wolnorynkowej demokaracji” coraz to nowym krajom na naszym globie (jedna „demokracja” dla całej kuli ziemskiej

  @ Oficer Prowadzący
  Rozumiem, że można stylu wypowiedzi i filozofii Dugina nie lubić, ale nie da się ukryć, że porusza on tu rzeczy ważne i od dyskusji na tymi tematami nie da się uciec. Ja osobiście kiedy słyszę termin „cywilizacja łacińska” (oparte na Koniecznym określenie typowo polskie, wszędzie indziej jest jedynie „cywilizacja zachodnia”) to również wszystko się we mnie wywraca i duchowo i fizycznie.
  Dugin: Trzeci totalitaryzm
 • de Republica emendanda
  "Obecnie jednak przekonują o konieczniości realizacji programu"naprawczego" Rzeczposplitej."

  Programy naprawy Rzeczypospolitej wydają się ciągnąć od wieków. Zaczeliśmy od epoki renesansu albo i wcześniej, tylko nie ma na ten temat żadnych zapisków. Niemal każde pokolenie Polaków jest od dzieciństwa przesiąknięte ideałami naprawy państwa. Jednak sprawy jak zwykle, pomimo ambitnych programów, miały się tak: mędrcy- patrioci sobie, naród sobie, a partyjniacy sobie. Czasami napadają mnie ciemne myśli i zauważam, że w większości przypadków, kiedy udało się nam wysunąć głowy z dołka, który własnymi rękoma pomagaliśmy dla siebie wykopać, to tylko było to sprawą niezwykle szczęśliwego ułożenia losu i przypadków. Niestety, dobrze to o nas nie świadczy.

  Wiele istotnych problemów poruszył Pan w swoim komentarzu. Dyskusji na tego rodzaju tematy kliki partyjne unikają, ponieważ uświadomiłyby one społeczeństwu , iż istnieje stan zagrożenia wynikający z oczywistego konfliktu interesów. A wtedy nadużycia, kanty i machloje może zostałyby poddane programowi naprawczemu. Nie oszukujmy się jednak, partyjniackie mafie nie są zainteresowane żadnymi programami naprawczymi we własnych kręgach. Powód jest jeden i zasadniczy. Po naprawie nie byłyby one już klikami i mafiami tylko członkami rządu, sejmu i sędziami w służbie Rzeczypospolitej.
  Małopolanie na unijnych salonach...
 • @Repsol 22:20:07
  KOD jak się domyślam jest Komitetem Obrony Demokracji. Tutaj trafił Pan jak kulą w płot. Niie byłam w zasięgu "Hasbary" od 30 lat. Dlatego właśnie mogę spojrzeć obiektywnie na to, co się w dalekiej Polsce dzieje. PiS ma moje pełne poparcie w sprawach polityki wewnętrznej. Jednak ich polityka zagraniczna, oparta na wrogości do Rosji i legendach Smoleńskich, to już inna sprawa. Wierszyk ładny i wyraża w pełni świńską tragedię po usunięciu koryta. Aby w Polsce zapanowała przyjemna dla uszu cisza nalażałoby w następnej kolejności usunąć "kwiczące świnie".
  O czym milczy minister Waszczykowski
 • @Wrzodak Z. 20:51:36
  "Dlaczego jest tak wiele hipotez nt. zamachu przeciwko jednej tylko o wypadku? "

  Dlaczego ludzie bezkrytycznie przyjmują najbardziej karkołmne i niewiarygodne teorie zamiast logicznej prostoty prawdy? Może dlatego, że prawda ta wielokrotnie jest wstydliwa. A gloria bohaterstwa wyrosła na podłożu "tajemniczej konspiracji" daje początek legendzie... i tak się też stało w przypadku tej katastrofy.

  Pragnę tutaj dodać, że słuchałam wielu wypowiedzi komentatorów amerykańskich - kilka dni po katastrofie - którzy skomentowali to wydarzenie w sposób zbliżony do pańskiej opinii tzn. w sposób wyjątkowy krytyczny o samej organizacji tej wyprawy do Smoleńska, i oczywiście nie omieszkali zauważć paranoicznej i agresywnej osobowości prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  Dziękuję za doskonały komentarz!
  O czym milczy minister Waszczykowski
 • Woda nie ropa naftowa jest na wagę złota
  Czy wkrótce będziemy żyli w epoce wojen o wodę? Być może już żyjemy, a w Polsce też jej nie za wiele. Gdyby, dla przykładu, Polska była w pozycji Egiptu, a Czechy Sudanu, to też o porozumienie i kompromis byłoby trudno.
  Tama niezgody