Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

  • Zyczę powodzenia Ikonoklastom!
    "I wyjdzie, że Polacy to dziki lud jakiś, że pisiory faszyzm wprowadzili obalając demokrację zabili jej ikonę."

    "Ikona" ma się dobrze, czyż nie udała się do Wenezueli aby walczyć o amerykańską demokrację dla Wenezuelczyków. Na podium parlamentu w Caracas ukazała się dobrze nam znana, nalana twarz z siwym wąsem , bez Matki Boskiej w klapie. Latin American Herald Tribune doniosło, że Wałęsa w czasie swojego przemówienia skrytykował tamtejszy model ekonomiczny i powiedział, że Wenezuela ma wielkie bogactwa, których odpowiednio nie wykorzystuje( to są bogactwa, które śnią się Ameryce). "Nie ma gorszej rzeczy jak odjeście od wolnego rynku" stwierdził Wałęsa.
    http://www.laht.com/article.asp?ArticleId=2405976&CategoryId=10717

    Organizatorzy solidarnościowego przewrotu w Polsce otrzymywali finansowanie z National Endowment for Democracy, które bardzo aktywnie działa w Ameryce Południowej. Czyzby nasza "Ikona" ciągle była tam na liście płac? W internecie można znależć stare "pokwitowania" z rewolucji w Polsce. Na tych" pokwitowaniach" jest wyliczone ile, komu i za co. Na jednym z nich znalazłam potwierdzenie, że Gazeta Wyborcza była finansowana z NED.
    Rok 1989, oprócz instytucji solidarnościowych, umieszczono nazwisko Wałęsa, Gazeta(bez Wyborcza), ale wiadomo i bez tego.
    http://pdf.usaid.gov/pdf_docs/pdfbt993.pdf

    Ja znalazłam tylko jedno takie potwierdzenie, na pewnym forum, do którego link poniżej, znaleziono trochę więcej.
    https://deeppoliticsforum.com/forums/showthread.php?774-Venezuela-says-no-to-CIA-s-Polish-puppet-Walesa

    W roku 2009 Wałęsa planował podróż do Wenezueli, również w lutym, aby zetrzeć się z Chavezem w obronie demokracji i wolnego rynku. Nic z tego nie wyszło, a Wenezuela nazwała naszą "Ikonę" polskim papetem. Teraz to co innego, nie ma już Chaveza.

    Amerykańska prasa jest po stronie Wałęsy i twierdzi, że to nie jest ważne, co on przedtem robił -przed współpracą z USA. On jest przecież symbolem ich zwycięztwa.
    Czy IPN zdąży udostępnić akta „Bolka”
  • ..... do zadumanego "gościa hotelowego"
    Skoro nie bierze się pod uwagę prawa i jakichkolwiek zasad moralnych, to co pozostało? Na czym można oprzeć dyskusję. Na jakiej podstawie ocenia się, że to co robi Rosja jest niewłaściwe, a co robią USA właściwe. Na zasadzie, że służę mojemu suwerenowi a nie prawdzie.

    Zbawienny jest fakt, że amerykański neokonserwatyzm się sypie i nadchodzi nowa epoka. Nazwę ją umownie post-neokonserwatyzmem.

    Nie ma co dumać z odrazą nad kobietami. Którz inny przywróci równowagę w świecie dżungli?
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @nocny gryzoń 04:04:37
    'nocny gryzoń" napisał:
    "A oczyszczenie z PI nie zależy od Rosji tylko koalicji arabskiej, ew. inwazji wojsk zachodnich."

    Oczyszczenie Syrii z PI jest już w stadium końcowym i zależy od syryjskiej armii, rosyjskiego lotnictwa, oddziałów kurdyjskich i ugrupowania zwanego Hezbolla.
    Inwazja "wojsk zachodnich" jest przygotowywana w celu zatrzymania Rosji i wojsk Assada. Oczywiście Zachód musi się teraz martwić, gdzie swoich dobrze opłaconych ulubieńców z PI ulokuje.

    Jakim prawem USA i państwa zachodnie decydują o obaleniu legalnych władz Syrii ? Co by się nagle stało, gdyby Rosja staneła u granic amerykańskich i zaządała odejścia amerykańskiej administracji przedstawiając realne, a nie wymyślone, dowody kryminalnej działalności rządu amerykańskiego na świecie? Dlaczego nikt się nie martwi o demokrację w Izraelu albo w Arabii Saudyjskiej?

    Są jednak różne normy dla różnych państw. Pozornie to my mamy do czynienia z demokracją, prawem, zasadami, cywilizacją, itp, itd. Tak naprawdę świat w objęciu neokonserwatystów stał się niczym innym jak pospolitą dżunglą, gdzie silny rozrywa słabego otwarcie a nędzny oportunista dobija w tajemnicy fałszem i obłudą. "Ludzie dżungli " wyzbyli się zasad, bo dla nich dżungla sama w sobie jest wartością, a jej prawa pozwalają na wszystko, co gwarantuje biologiczne przetrwanie i wdrapanie się na szczyt "łańcucha pokarmowego" jako "drapiężnik alpha". O czym więc tu dyskutować i z kim..?
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @ele 18:18:01
    Całkowicie popieram pański komentarz. Szczególnie to zdanie: "co to znaczy że interes Rosji to nie jest interesem Polski !???"

    Kto to powiedział i kto o tym zadecydował za nas?

    Pozdrawiam i podpisuje się prawdziwym imieniem!

    Agnieszka Słowianka
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @nocny gryzoń 04:04:37
    "nocny gryzoń" zacytował mój wpis:
    /w Syrii Rosja działa po stronie legalnego syryjskiego rządu i zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego/

    A następnie skomentował go w sposób następujący:

    "czyli przyznajesz, że na Ukrainie Rosja działa nielegalnie, niezgodnie z prawem?"

    Należy to zauważyć, że tego rodzaju, pozornie logiczna, "konkluzja" byłaby jaskrawym przykładem nieuczciwej sofistyki. Jednak to określenie odnosi się tylko do dyskursu w świecie cywilizowanym. W tym przypaku o świecie cywilizowanym mowy tu nie ma, a zatem nazwę to podsumowanie szachrajstwem.
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @gosc hotelowy 18:57:22
    "gość hotelowy" napisał:

    "Info to info, co mnie obchodzi właściciel jakiegoś bloga, mała."

    Pretensję to Ty powinieneś mieć, ale nie do mnie tylko sam do siebie. Człowiek, który uważa się za inteligentnego, i biorący udział w dyskusji na istotne tematy polityczne, twierdzi, że "info to info," i dalej plecie bez sensu "możesz mieć pretensje do wujka Googla."

    Twoje niedojrzałe "mała" nie dotyka mnie, ale najzwyczajniej śmieszy. Swiadczy o Twojej frustracji. Z braku realnych argumentów trzymasz w pogotowiu epitety. Małość i wielkość mogą okazać się tylko sprawą wrażenia i indywidualnej percepcji.
    Have some chicken soup, you feel better!
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @nocny gryzoń 03:10:22
    "nocny gryzoń" napisał:

    "właśnie chodzi o interes Polski a nie tylko samych Polaków"

    Jaki to jest interes Polski, skoro nie ma w nim interesu Polaków, którzy przecież Polskę tworzą? A za te "ciemne interesy" rządzących, kto później odpowiada jak nie Polacy- wszyscy razem i każdy z osobna.


    A dalej "nocny gryzoń" postawił retoryczne pytanie:

    "kierując się ich wolą (mniejszości, która jest za wojną), czy należy wydzielić proporcjonalną część sił zbrojnych i umożliwić to?

    Proponuje tutaj zwołać pospolite ruszenie składające się z tych co chcą; szczęśliwie się składa, że to oni w większości posiadają zasoby finansowe i koligacje. Pozwoli to na dobre wyposazenie takiego ochotniczego oddziału, który niespotykaną jak dotąd nienawiścią do wroga zrekompensuje własną niedoskonałość fizyczną. Tłuszcz narosły z nieróbstwa i obfitości najdroższych smakołyków samoistnie się wypali w ferworze walki po stronie "umiarkowanej opozycji" w Syrii, tudzież kijowskiego reżimu na Ukrainie.


    "nocny gryzoń" ze smutkiem powiedział:
    " Polaków to siedzieć cicho, jak pasuje Moskwie, Berlinowi i Brukseli?"

    Czasami w cichości i zapomnieniu przez innych, więcej się da zrobić dla dobra kraju jak w niesprawiedliwej walce dla obcych interesów. Gdyby rządzący docenili rolę cichości i pracy dla wspólnego dobra, to Polska nie płaciłaby kary za tortury dokonane na jej terytorium.

    Na koniec smutne spostrzerzenie:
    " Jakby Polska była USA lub ZSRR/Rosją, też by działała globalnie."

    Polska była i działała. Znamy tych działań skutki z lekcji historii.
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @gosc hotelowy 11:26:16
    "gość hotelowy napisał:

    "Tez moge link z gazetki wkleić, widzisz:
    Teraz twierdza ze to fabrykacja:https://www.bellingcat.com/news/mena/2016/02/17/russias-barely-coherent-defence-it-didnt-bomb-hospitals-in-syria/"    W taki oto sposób odpowiedziałeś na bardzo istotne pytanie, a mianowicie, gdzie znajdujesz potwierdzenie dla tego rodzaju poglądów.

    Ja podałam Ci jako żródło USA Today, amerykański dziennik ogólnokrajowy, a ty poparłeś swoją wizję świata blogiem "bellingcat" stworzonym przez jakiegoś tam Eliota Higginsa, który podobno dobrze jest znany ze swojego poprzedniego wcielenia jako "Brązowy Mojżesz" .

    Pozostawiam to bez komentarza.
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @gosc hotelowy 09:20:19
    "Bredzisz, 'AgnieszkaS', według Ciebie Rosja stałe tylko sie broni przed złym zachodem."

    Jak mogę bredzić, skoro nie twierdziłam, że Rosja stale, tzn.od początków swego istnienia aż po dzisiaj, tylko broni przed złym zachodem. Owszem, napisałam, że w Syrii Rosja działa po stronie legalnego syryjskiego rządu i zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego, czego w żadnym wypadku nie da się powiedzieć o USA.

    Rosja walczy przeciwko państwu islamskiemu, które sponsorowane jest przez Stany Zjednoczone i ich proxies, takich jak Turcja i Arabia Saudyjska. Określenie "stale", czyli "zawsze," jest przysłówkiem nadużywanym w pospolitych tekstach o charakterze propagandowym, podobnie jak przysłówek "nigdy".


    "A wczoraj pokojowa Rosja zbombardowała 4 szpitale, jak to oceniasz, 'AgnieszkaS'?"


    Gdzie są dowody na tego rodzaju wiadomości?

    Wczorajsze USA Today podało następujące informacje:

    - odpowiedź Rosji na zachodnie oskarżenia: "We are strongly against such claims, the more so, since each time those who come up with such charges prove unable to somehow confirm their groundless accusations," -Dmitry Peskov (Jesteśmy zdecydowanie przeciwni tego rodzaju twierdzeniom, tym bardziej, że za każdym razem ci, którzy pojawiają się z tego rodzaju zarzutami, nie są w stanie w jakikolwiek sposób tych bezpodstawnych oskarżeń udowodnić)

    - ambasador syryjski, Riyadh Haddad, powiedział, że szpital "Lekarze Bez Granic"w Maarat al-Numan był zbombardowany przez Amerykanów, nie Rosjan .

    - jedyną instytucją "zachodnią", która jest bezwzględnie przekonana o winie Rosji jest ulokowane w WielkieJ Brytanii jednoosobowe " Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka" (Syrian Observatory for Human Rights), które zdobywa swoje informacje telefonicznie od "umiarkowanej opozycji".

    http://www.usatoday.com/story/news/world/2016/02/16/russia-denies-syria-hospital-bombing/80443066/


    Zbliża się moment, kiedy Syria będzie oczyszczona z PI i wielcy jego sponsorzy stają się niespokojni i impulsywni. W najbliższym czasie należy się spodziewać więcej tego rodzaju oskarżeń.
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @interesariusz
    "Europa, która do tej pory żyła najbardziej swobodnym ze wszystkich możliwych sposobów życia, które istniały na świecie - w europejskim społeczeństwie obywatelskim, zamienia się w archipelag zamkniętych mieszkalnych enklaw, które jak średniowieczne warownie będą chroniły to, co dotąd było powszechne."

    Tak właśnie przeskoczyliśmy kilka wieków do tyłu, prosto w feudalny system społeczno/gospodarczy. To wszystko w imię postępu, wolności, demokracji, wolnego rynku, itd. Piękne to były hasła, głoszone przez "emisariuszy" Zachodu, którzy bez problemu sprzedali nam szklane paciorki.

    Lata walki i wyrzeczeń pokoleń poszły wniwecz. Zapewne minie wiele czasu zanim dojdziemy do punktu, od którego zaczeliśmy schodzić w dół, a jest wielce prawdopodobne, że to już nigdy nie nastąpi. Nowe generacje będą znały tylko ze słyszenia, że kiedyś było inaczej. Z biegiem czasu te wspomnienia zatracą realne rysy i staną się jedynie legendą.

    Zwycięzcy, którzy napiszą nową historię, mozolnie usuną tą legendę z oficjalnej wersji dziejów, a nieobecni świadkowie tamtych czasów nie będą już w stanie oponować.

    Cywilizacje umierały na różne sposoby - podboje, katastrofy naturalne, głód - nasza umarła przez samozatracenie.
    +Quo vadis 16.02.2016r, Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze
  • @Bogusław Jeznach
    Czytam Pańskie "prasówki" już od dłuższego czasu. Nie muszę przez to czytać wielu stron internetowych i to w różnych językach. Podziwiam wysiłek w poszukiwaniu informacji, który natychmiast rzuca się w oczy i szacunek do języka polskiego. Cieszę się, że dzieki Panu i innym blogierom prawda przeciera wąską ścieżkę do Polski. Oby ta ścieżka stała się w przyszłości szerokim gościńcem.

    Przesyłam pozdrowienia z Dzikiego Zachodu!
    Poniedziałek, 15.02.2016
  • @nocny gryzoń 18:37:49
    "to nie świadczy o zapłacie, tylko wspólnym interesie."

    O wspólnym interesie naszych obecnych przywódców z innymi przywódcami. Narodowy interes Polaków nie jest tu brany pod uwagę.
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @gosc hotelowy 07:00:08
    " Nic na to nie poradzimy, ze jestesmy kamieniem, ktory stoi na drodze Niemiec i Rosji."

    Znowu "teoria dwóch wrogów"znalazła uzasadnienie -czysta demagogia.
    Rosja, kraj wolny(jeszcze wolny), ale odpierający ataki USA, sprzemierza się z krajem podbitym przez USA, Niemcami, przeciwko podbitej przez USA Polsce.

    "Ehhh, po co znow te lamenty o agresji i prawie dzungli..."

    A w tym miejscu wychodzi cynizm, cynizm typowy dla ludzi, którzy preferują prawa dżungli, bo nie zależy im na życiu w cywilizowanym społeczeństwie. Cywilizowane społeczeństwo, kierujące się prawem, bezwzględnie tępi złoczyńców, morderców, i złodziei.    "No, niech by Assad sprobowal nie poprosic Rosji o pomoc.... :] "

    Wynika z tego, że to nie USA ale Rosja siłą i szantażem dokonuje dzieła zniszczenia na Bliskim Wschodzie. Są ludzie, którzy w to wierzą. Są nawet tacy, którzy dorobili się lukratywnych karier politycznych i naukowych celowo rozpowszechnijąc tą fałszywą wizję.    "Syria to miedzy innymi przedluzenie konfliktu USA - Rosja."

    Syria to jedyny problem z "arabską wiosną" -procesem podboju Bliskiego Wschodu przez Stany Zjednoczone. Ta nieoczekiwana pomoc Rosji okazana Assadowi zbiła USA z tropu i pokazała, że USA - albo siły, które kierują USA - nie są bezwzględnym panem świata. Rosja, oczywiście, działa nie tylko dla samej Syrii bombardując PI i wspomagając Assada. Rosja zręcznie odsuneła konflikt od swoich granic i walczy o włąsną suwerenność.

    "Niewazne jakie wartosci wyznajesz, czy jestes neoconem czy liberalem, czy kims innym - geostrategia rzadzi sie innymi prawami."

    Wyznawane wartości są podstawą wyboru geostrategii i polityki wewnętrznej państwa.

    Na podstawię wyrażonych tutaj poglądów, oceniam, że jesteś typowym neokonserwatystą ,"gościu hotelowy".
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • Czy Stanislas Balcerac celowo rozsiewa propagandę?
    "Zatroskanie" Applebaum o polską demokracją wydaje się być -zgodnie z oczekiwaniami - wyjątkowo obsesyjne. Obsmarowywanie Jarosława Kaczyńskiego przez Rotha nie powinno nikogo dziwić. Oto dwoje amerykańskich dziennikarzy żydowskiego pochodzenia, którzy wzajemnie sobie pomogających na łamach Washington Post w napaści na nowy polski rząd. Wszystko to było do przewidzenia.

    Chciałabym się skupić jednak na szczególnym charakterze i szacie graficznej powyższej noty. Wizja z epoki realnego socjalizmu, która ma pozostawić w umysłach czytających bezpośrednie powiązanie Andrew Rotha z terrorem komunistycznym płynącym z Moskwy a nad tym tytuł "Applebaum woła Moskwę. "Applebaum woła Rotha" już zepsułoby całe przesłanie Autora, który umieścił dodakowo w tekście wiele mówiące zdanie, a mianowicie:"Istnieje jak wiemy bardzo długa tradycja troszczenia się o Polskę z Moskwy." Szkoda, że tak mało prawdy w tym wszystkim, bo przecież o prawdę tu chodzi, skoro Autor krytykuje łgarzy.

    A prawda jest bardzo prosta. Andrew Roth jest korespondentem Washington Post piszącym z Moskwy, głównie na rosyjskie tematy. Prawdopodobnie na prośbę Applebaum, Roth szyderczo przedstawił J. Kaczyńskiego i PiS, ale nie uczynił tego z podszeptów Rosji, czy też samego Putina. Roth nie reprezentuje pozycji Moskwy ani nie wyraża zdania Moskwy. Prawdę mówiąc, gdyby Autor zajrzał na stronę Washington Post i przeczytał inne artykuły Rotha, to zrozumiałby, że szyderstw tam nie brakuje pod rosyjskim adresem. Samo Washington Post niewiele ma wspólnego z socjalizmem, czy komunizmem. Dziennik ten znany jest z neokonserwatywnej propagandy.
    Applebaum woła Moskwę
  • @gosc hotelowy 05:16:03
    "Badzmy realistami, najwieksze zagrozenie dla nas stanowia Niemcy i Rosja "

    To nie realiści, to polscy neokonserwatyści (Polish neocons) tak uważają, od których aż bucha agresją. Rola Polski w kolorowych rewolucjach i w przewrocie na Majdanie mówi sama za siebie. To nie Rosja, to Polska jest agresorem. Polska w Turcji i Tatarach znalazła sobie przyjaciół. Aż trudno w to uwierzyć.

    Polska była agresorem w Iraku, a teraz będzie agresorem w Syrii. Czy Assad zaprosił Polskę do pomocy w walce z PI ? Nie! Assad poprosił o pomoc Rosję. Wszyscy pozostali "pomocnicy" są tam niezgodnie z prawem międzynarodowym. Prawo międzynarodowe przestało się jednak liczyć ostatnimi czasy. Jedynie co się liczy to prawa dżungli. Kiedy Polska i z jakich powodów wypowiedziała wojnę Syrii, aby znaleźć się na jej terytorium bez zgody syryjskich władz?
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @gosc hotelowy 03:40:08
    Bardzo bym sobie zyczyła aby był to tylko "pompowany 'news dnia'", ale oficjalne źródła obcojęzyczne, niestety, ale tą wiadomość potwierdzają.

    Właśnie się dowiedziałam, że polskie uczestnictwo w wojnie przeciwko Assadowi to jest zapłata za większą obecność NATO w Europie Wschodniej. Polska tak bardzo boi się "agresji rosyjskiej", że gotowa jest sama stać się agresorem.

    "Poland will join the fight against Islamic State (Isis) in the Middle East in exchange for Nato to increase their presence in Eastern Europe in the wake of Russia's renewed aggression on the alliance's eastern flank. Poland has become nervous of Russian involvement after the annexation of Ukraine's Crimea peninsula in 2014."
    http://www.ibtimes.co.uk/war-isis-poland-join-fight-against-daesh-exchange-more-nato-troops-1543139
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @gosc hotelowy 02:49:02
    Całkowicie się zgadzam z tą ostatnią opinią. Trump już w tej chwli rozważa ewentualność nałożenia taryf na chińskie produkty. Nie mam wątpliwości, że w razie potrzeby Amerykanie szybko nas przehandluję.

    Pozdrawiam!
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @ Ślepa Mańka
    "Gdyby taką armię złożoną z pisowskiego eliarstwa wysłać do Syrii, to Putin ze swoimi gierojami na pewno by zaczął robić w portki, na sam widok Jarosława i Antka do spółki z Rychem w kałachach, na rączych białych rumakach."

    Im kozy, a nie rumaki dosiadać!

    Ma Autor/ Autorka rację. Tekst rozśmieszyłby mnie do łez, gdyby nie fakt, że ta wyprawa polskich watażków na wojnę z państwem islamskim budzi tyle poważnych wątpliwości. Czy to oznacza, ze będzie Polska walczyć po stronie Rosji? Raczej nie. A więc pozostaje opcja antyrosyjska i pro-amerykańska. Polska zatem będzie walczyć po stronie "umiarkowanej opozycji" syryjskiej. A w tym przypadku nie ma co się strachać. Jesteśmy bezpieczni.

    Bardzo mnie ciekawi, jak to kiedyś historycy przedstawią. III Rzeczpospolita po stronie USA, Turcji, Ukrainy, Arabii Saudyjskiej, Izraela,...państwa islamskiego wyruszyła na bój w obronie "cywilizacji łacińskiej" - gloria i męstwo...
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @gosc hotelowy 20:54:26
    "Ponadto do wyborów w USA nic sie nie zmieni w względzie Syrii - dopiero po wyborach, które moim zdaniem wygra Trump.."

    Prawdopodobieństwo wygranej Trumpa jest ogromne, a to rzeczywiście oznacza, że polityka USA zmieni się o 180 stopni, dlatego, że Trump podziwia Putina - Putin (prawdziwie, czy nie) podziwia Trumpa. Trump wielokrotnie wyraził swoją pozytywną opinię na temat Rosji i potrzebie przyjaznej współpracy między dwoma mocarstwami. Myślę, że ta perspektywa nie będzie się PiS-owi podobała.
    Pisowskie eliciarstwo idzie na wojnę-widziane z USA
  • @Docent zza morza 11:58:00
    Wiele rzeczy wydaje się wielu ludziom. Friedman był do końca swojego życia bezwzględnym propagatorem "akwarium, gdzie płotki i szczupaki konkurują na tych samych zasadach." Friedman zawsze twierdził, że to "akwarium" może się samo regulować. Z całą pewnością może i się reguluje. Szczupaki ,naturalnie, zawsze zjadają płotki (słabszy przegrywa -darwinizm). Akceptując teorie "wolnego rynku" nie można oczekiwać innych rezultatów.
    Upadek III RP - jak wykiwano nadwiślańskich "Irokezów"