Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @ikulalibal 22:46:57
  "A dlaczego do mnie? "

  Jak się wysuwa pewną hipotezę, to trza ją potwierdzić dowodami.

  Wymienione przez Pana pozycje książkowe są mi dobrze znane.
  “Wędrówka Ludów XXI wieku”
 • @ikulalibal 21:43:54
  "Przyczyną,podłożem,powodem,jest to że Europejczycy w epokach odrodzenie i oświecenia zniszczyli tradycyjne instytucje społeczne ale nie potrafili,może nie zdążyli,wypracować nowych.Zapanował nihilizm.I to nie teraz a wtedy- na przełomie XIX i XX w "

  Mam do Pana dwa pytania.
  1. Proszę dokładnie określić, jakie tradycyjne instytucje Europejczycy zniszczyli w epoce odrodzenia(wiek XV i początekXVI) i oświecenia (1730-1820)?

  2. Czy według Pana islam, a dokładnie prawo szariatu, jest rozwiązaniem dla rzekomego europejskiego inhilizmu?
  “Wędrówka Ludów XXI wieku”
 • @Husky 17:54:08
  "Walka z nim to walka z wiatrakami."

  Z tym się zgodzę. Jest to problem globalny i można powiedzieć odwieczny.

  Cytat:
  "Ancient Greek Olympic athletes dating back to the third century BC used various brandy and wine concoctions and ate hallucinogenic mushrooms and sesame seeds to enhance performance. Various plants were used to improve speed and endurance, while others were taken to mask pain, allowing injured athletes to continue competing"

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4140700/
  Olimpiada w Rio czyli - Rosjanom już dziękujemy
 • Autor
  Dla potwierdzenia pańskiej tezy przytaczam interesujący fragment tekstu ze strony cnsnews.com:

  "...badania dokonane przez hiszpański magazyn Alba mówią, że we Francji, w ubiegłym wieku, zbudowano więcej meczetów i muzułmańskich ośrodków modlitwy jak kościołów, a ponad 4000 meczetów służy obecnie tej największej społeczności muzułmańskiej w Europie. W ostatnim stuleciu Europa doświadczyła fali muzułmańskiej emigracji, która w większej części nadeszła z krajów Północnej Afryki, a niektórzy eksperci przewidują, że zdominują ona populację Europy przy końcu tego wieku."

  http://cnsnews.com/news/article/islam-could-become-europes-dominant-religion-experts-say

  Napisał Pan:
  "Dziwnym jednak trafem, te słowa nie są wogóle nawet cytowane w naszych mediach - a wprost przeciwnie - zostały całkowicie zignorowane, szybko zapomniane."

  Ja o tych słowach Orbana dowiaduję się dopiero od Pana. Proszę pisać częściej.

  Pozdrawiam!
  “Wędrówka Ludów XXI wieku”
 • @SZS 09:41:29
  Smutne jest to, co Pan napisał. Wiedziałam, że doping istnieje w polskim sporcie, ale nie miałam pojęcia, że aż do takiego stopnia. Jeśli chodzi o sport amerykański, to my uważamy, że sprawy tego rodzaju są sprytniej ukrywane, jak gdzie indziej i jest tego więcej. Nie zapomnę szoku, jaki wszyscy przeżyliśmy po dyskwalfikacji Lance'a Armstronga. Miało się wrażenie, że wielka statua narodowego bohatera w jednej minucie popękała i rozpadła się w proch. Uważam, że nic się nie robi - poza pewnymi pokazówkami, jak ta z reprezentacją Rosji - aby powstrzymać postępującego procesu moralnego rozkładu. Pieniądze są jedyną wartością.
  Olimpiada w Rio czyli - Rosjanom już dziękujemy
 • @ikulalibal 21:17:22
  Lawrence B. Wilkerson jest pułkownikiem w stanie spoczynku (71 lat), któremu Sekretarz Stanu w administracji Busha, Calin Powell, powierzył funkcję szefa swojego sztabu w latach 2001-2004.

  Wilkerson był między innymi odpowiedzialny za zrecenzowanie raportu przesłanego do Powella przez CIA w roku 2003, którego sfałszowane dane była podstawą rozpoczęcia działań wojennych w Iraku.

  Zatem Wilkerson nie był wysokim urzędnikiem agencji CIA, tylko analitykiem raportów przygotowanych przez CIA. Jaka szkoda, że wtedy milczał, a gdy przeszedł na emeryturę, to praktycznie usta mu się nie zamykają. Został nagle prawdziwym celebrytą rządowej opozycji.
  Turecki gambit
 • Tylko nad Wami płakać, polscy geniusze.
  mianownik (kto? co?) Rothschildowie
  dopełniacz (kogo? czego?) Rothschildów
  celownik (komu? czemu?) Rothschildom
  biernik (kogo? co?) Rothschildów
  narzędnik (z) kim? (z) czym?) Rothschildami
  miejscownik (o kim? o czym?) o Rothschildach


  Tytuł Waszej notki - polscy poloniści, tłumacze i nauczyciele - powinien brzmieć: „Rothschildowie od dawna niepokoili Rosję”


  Rothschild-owie niepokoili ( męski, osobowy, liczba mnoga , końcówka --owie)

  A teraz podam inne zdanie.

  Amerkańskie samoloty od dawna niepokoiły Rosję.

  samolot-y niepokoiły (męski, nieosobowy, liczba mnoga, z końcówką -y)

  Pisanie do Was o miarodajnych dziennikarskich źródłach jest kompletną stratą czasu.
  Rothschildy od dawna niepokoiły Rosję
 • Doping
  Można byłoby pisać długo i namiętnie o wszystkich sportowcach szpikujących się czym popadnie, aby rywalizować z innymi, którzy robią dokładnie to samo. Uważam, że upadek znaczenia etyki w zawodowym sporcie należy rozpatrywać nie z punktu widzenia konkretnego kraju, ale jako problem globalny, bezpośrednio związany z systemem ekonomicznym i promocją wolnego rynku.

  Ja, mówiąc szczerze, ograniczam się głównie do oglądania jazdy figurowej na lodzi, ale nie ma tygodnia, czy miesiąca, żeby mój mąż, który jest sportowym maniakiem, nie opowiadał, że taki czy inny zawodnik coś tam bierze i są podejrzenia. Tak naprawdę, to oni wszyscy biorą i są świadomi, że cały świat się domyśla, że oni biorą. Chodzi tylko o to, aby się nie dać złapać i to wszystko.

  Chodzi w tym wszystkim również o zrobienie jak największych pieniędzy i to w jak najkrótszym czasie - dopóki jest się młodym. Później, kiedy ogląda się tych zawodników, którzy odeszli na emeryturę w wieku lat czterdziestu, fakt, że kiedyś coś tam używali nie jest w wielu przypadkach nawet możliwy do ukrycia.
  Olimpiada w Rio czyli - Rosjanom już dziękujemy
 • Doping
  Czy oglądał Pan mecze tenisa, w których występowała amerykańska zawodniczka Serena Williams? Wszyscy moi amerykańscy znajomi uważają, że tę "kobiętę?" należałoby regularnie badać na zawartość streoidów we krwi. Przyznam się, że często plotkujemy o włączniu Williams do grupy mężczyzn, ponieważ jej obecność w grupie żeńskiej sprawia, że nie jest to już fair play dla innych kobiet.
  Olimpiada w Rio czyli - Rosjanom już dziękujemy
 • @ikulalibal 21:17:22
  Cytat ze Sputnika:
  "No doubt in my mind that John Brennan and others knew what was going down in Turkey [and] damn straight we had something to do with it," Wilkerson stated on Tuesday. "Either we were on the inside advising against it, which happens from time to time, or we were on the inside very, very forcibly influencing it, or somewhere in between."


  "Nie ma wątpliwości w mojej głowie, że John Brennan* i inni wiedzieli, co się działo w Turcji [ i ] racja, mieliśmy coś z tym do czynienia," oświadczył we wtorek Wilkerson. "Albo byliśmy wewnątrz udzielając rad przeciwko temu, co się zdarza od czasu do czasu, lub byliśmy wewnątrz bardzo, bardzo silnie wywierając na to wpływ, lub gdzięś pomiędzy"

  *John Brennan - dyrektor CIA


  Każdy możę wypowiedź Wilkersona przeczytać i przeanalizować, czym ona w rzeczywistości jest. Czy jest to oskarżenie USA, czy zwykłe opowiadanie bredni?

  Sputnik nie podaje skąd wziął słowa Wilkersona. Jedyną informacją jest to, że Wilkerson wygłosił swoje "albo albo" we wtorek. Czy Sputnik przeprowadził wywiad z Wilkersonem, czy też skopiował to z tekstów dostępnych w internecie, tego nie wiemy.

  Uważam, że Sputnik powinien tą informacją podzielić się z czytelnikami, ponieważ powyższy cytat wydaję się być tylko wycinkiem czegoś dłuższego i być może istotne słowa zostały usunięte. Szczególnie zwracam uwagę na "...[ i ], racja..", gdzie "racja" wydaję się być głośnym przytaknięciem na wypowiedź innej osoby. Wypowiedzi tej innej osoby Sputnik już nie przytoczył.
  Turecki gambit
 • Dlaczego teoria o amerykańskim zamachu stanu wydaję się być bardzo wątpliwa
  Amerykanie, moim zdaniem, nie przeprowadzili tureckiego puczu. Oto powody:

  -Stany Zjednoczone znajdują się w bardzo wrażliwym dla nich okresie końca i początku. Jest to zmierzch rządów Obamy i końcowa faza elekcyjna, która wyłoni nowego przywódcę kraju. Stary gabinet zmieni się wkrótce na nowy i bardzo jest wątpliwe aby tego rodzaju akcja destabilizująca istnijący stan równowagi na Bliskim Wschodzie i w Europie była podjęta w tak niepewnym czasie.

  - Poczucie niepewności potęgują konflikty na tle rasowmy w samych Stanach Zjednoczonych - starcia z policją, demonstracje przeciwko brutlności policji, masowe strzelaniny i morderstwa.

  - Powszechny chaos spotęgowany jest kandydaturą Trumpa z ramienia partii Republikanów, który, o ile wybrany, prezentuje ciągłość dotychczasowej polityki pod znakiem zapytania.

  - chociaż "przjaźń" pomiedzy USA i Erdoganem można porównać do zabawy z ogniem, to jednak USA przymykały oczy na korupcję, brak demokracji i kłopoty z wolnością słowa w Turcji, aby pozostać z nią w dobrych układach, poniewaź ich polityka tego wymagała.

  - zestrzelenie samolotu rosyjskiego, moim zdaniem, było niespodzianką dla USA i nie odbyło się z nakazu USA. Amerykanie natychmiast poparli Turcję, członka NATO, przeciwko Rosji. Innej decyzji nie można było od nich oczekiwać.

  - w interesie USA było utrzymanie stanu rzeczy na Bałkanach i Syrii bez większych zmian, aż do momentu ostatecznego wyklarowania się sytuacji politycznej w kraju.

  - przeprowadzony zamach przypomina źle wystawioną sztukę teatralną w podrzędnym teatrze. Amerykanie może i nisko upadli, ale jeszcze posiadają odrobina inteligencji i podstawowej wiedzy, jak się takie rzeczy robi.

  -Erdogen już od wielu lat, a nie tylko po teatralnym puczu, oskarżał swojego byłego towarzysza broni Gulena o wrogą działalność.

  - Gulen, mieszkający w stanie Pennsylvania, bardzo okazał się pożyteczny w kontynuacji fazy popuczowej, pełnej teatralnych oskarżeń obwiniających USA przed całym światem i w ten sposób uzasadnijących zbliżającą się zmianę sojuszy.

  - USA, po puczu w Turcji, stoi na pozycji całkowicie przegranej i jest to następnym dowodem, dlaczego nie było w intencji Amerykanów aby ten coup d'etat miał miejsce. Nie chodzi tylko o dostęp do ich baz w Turcji i sytuację w Syrii, ale głównie o nowym podział sił na wschodniej flance i pozycjię Ukrainy.

  Kto zyskuje na tym puczu? Największym beneficjantem tych teatralnych wydarzeń jest Erdogan i oczywiście Rosja. Prasa rosyjska i turecka zaczęły mówić tym samym językiem. Dziwne, bo nie tak dawno Erdogan był przedstawiany przez Rosjan jako turecki złoczyńca. Nigdy się jeszcze nie zdażyło, aby Turcy tak głośno i ostentacyjnie złorzeczyli Amerykanom. Jest to druga część puczu Erdogana - ta medialna. Kerry zachował chłód, ale rozumie, że przegrał, bo kiedy w nocy prowadził rozmowy z Putinem na Kremlu, turecki sułtan zrzucił z siebie ostatnie pęto demokracji.
  Turecki gambit
 • @dron67 07:42:33
  Im więcej bredni i mułu, tym lepiej czują się "hipopotamy wolnych mediów." Dołożę wię coś od siebie, w tym samym stylu, aby było się w czym taplać. Na pewno bardzo się Wam to spodoba, w razie potrzeby pani Tiamat przetłumaczy.

  "The interview between "Rabbi Abraham Finkelstein" and white nationalist pastor James Wickstrom has been a curious part of the "Jewish Conspiracy" scene since roughly 2004.

  I have avoided it because the claim that Jews were using Gentile children in hamburger meat, hotdogs and sausages seemed just too outlandish to be credible. At the 40 min. and again at the 53 min mark, "Finkelstein" claims that for thousands of years Jews have been
  grinding up Gentile children and feeding them to the goyim while reserving their blood for their religious rituals.

  "Every year at Passover, between one hundred and 300,000 children go missing. We always eat the blood of our enemies, while we have the goyim eat their own children," he says. "

  http://henrymakow.com/2015/12/Rabbi-Abraham-Finkelstein-Interview-Jewish-Psy-Op.html
  Jeszcze o tym, co działo się w Nicei - 17.07.2016.
 • @zygmuntbialas 01:43:07
  Podzękowałabym również i Panu, ale nie po tym, jak mnie Pan i pańscy przyjacieli ocenili na http://zygmuntbialas.blog.pl/ . Jak przypuszczam, pozostanie Pan w słodkiej niewiedzy, udając przed całym światem, że zupełnie się nie orientuje, czego konkretnie dotyczyła nasza dyskusja.

  To była nasza ostatnia wymiana zdań.

  Życzę powodzenia!
  Jeszcze o tym, co działo się w Nicei - 17.07.2016.
 • Dlaczego teoria o amerykańskim zamachu stanu wydaję się być bardzo wątpliwa
  Amerykanie, moim zdaniem, nie przeprowadzili tureckiego puczu. Oto powody:

  -Stany Zjednoczone znajdują się w bardzo wrażliwym dla nich okresie końca i początku. Jest to zmierzch rządów Obamy i końcowa faza elekcyjna, która wyłoni nowego przywódcę kraju. Stary gabinet zmieni się wkrótce na nowy i bardzo jest wątpliwe aby tego rodzaju akcja destabilizująca istnijący stan równowagi na Bliskim Wschodzie i w Europie była podjęta w tak niepewnym czasie.

  - Poczucie niepewności potęgują konflikty na tle rasowmy w samych Stanach Zjednoczonych - starcia z policją, demonstracje przeciwko brutlności policji, masowe strzelaniny i morderstwa.

  - Powszechny chaos spotęgowany jest kandydaturą Trumpa z ramienia partii Republikanów, który, o ile wybrany, prezentuje ciągłość dotychczasowej polityki pod znakiem zapytania.

  - chociaż "przjaźń" pomiedzy USA i Erdoganem można porównać do zabawy z ogniem, to jednak USA przymykały oczy na korupcję, brak demokracji i kłopoty z wolnością słowa w Turcji, aby pozostać z nią w dobrych układach, poniewaź ich polityka tego wymagała.

  - zestrzelenie samolotu rosyjskiego, moim zdaniem, było niespodzianką dla USA i nie odbyło się z nakazu USA. Amerykanie natychmiast poparli Turcję, członka NATO, przeciwko Rosji. Innej decyzji nie można było od nich oczekiwać.

  - w interesie USA było utrzymanie stanu rzeczy na Bałkanach i Syrii bez większych zmian, aż do momentu ostatecznego wyklarowania się sytuacji politycznej w kraju.

  - przeprowadzony zamach przypomina źle wystawioną sztukę teatralną w podrzędnym teatrze. Amerykanie może i nisko upadli, ale jeszcze posiadają odrobina inteligencji i podstawowej wiedzy, jak się takie rzeczy robi.

  -Erdogen już od wielu lat, a nie tylko po teatralnym puczu, oskarżał swojego byłego towarzysza broni Gulena o wrogą działalność.

  - Gulen, mieszkający w stanie Pennsylvania, bardzo okazał się pożyteczny w kontynuacji fazy popuczowej, pełnej teatralnych oskarżeń obwiniających USA przed całym światem i w ten sposób uzasadnijących zbliżającą się zmianę sojuszy.

  - USA, po puczu w Turcji, stoi na pozycji całkowicie przegranej i jest to następnym dowodem, dlaczego nie było w intencji Amerykanów aby ten coup d'etat miał miejsce. Nie chodzi tylko o dostęp do ich baz w Turcji i sytuację w Syrii, ale głównie o nowym podział sił na wschodniej flance i pozycjię Ukrainy.

  Kto zyskuje na tym puczu? Największym beneficjantem tych teatralnych wydarzeń jest Erdogan i oczywiście Rosja. Prasa rosyjska i turecka zaczęły mówić tym samym językiem. Dziwne, bo nie tak dawno Erdogan był przedstawiany przez Rosjan jako turecki złoczyńca. Nigdy się jeszcze nie zdażyło, aby Turcy tak głośno i ostentacyjnie złorzeczyli Amerykanom. Jest to druga część puczu Erdogana - ta medialna. Kerry zachował chłód, ale rozumie, że przegrał, bo kiedy w nocy prowadził rozmowy z Putinem na Kremlu, turecki sułtan zrzucił z siebie ostatnie pęto demokracji.
  Kolejna porażka USA. Zamach wojskowy w Turcji.
 • @kimur 23:33:50
  "...nie wyobrażam sobie by przepraszał mnie ktoś kto nie wie co mówi."

  Doskonale Pan to ujął.
  Jeszcze o tym, co działo się w Nicei - 17.07.2016.
 • @kimur 23:33:50
  Jeszcze raz dziękuję Panu za reakcję godną dżentelmena.

  Pozdrawiam!
  Jeszcze o tym, co działo się w Nicei - 17.07.2016.
 • Nie jestem trollem i nie skarżyłam się do pana Ryszarda Opary!
  "Zygmunt.bialas
  19 lipca 2016 o 12:31
  ~Tiamat
  ~Metro

  Jak wygląda dość fachowy trolling, można zobaczyć, czytając dyskusję, począwszy od:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132720,jeszcze-o-tym-co-dzialo-sie-w-nicei-17-07-2016#comment_1320595

  Do akcji wkroczył @kimur, niegłupi, a mierny facet. Dołączyła @AgnieszkaS, więc jestem zszokowany. Kto ich nasyła?
  @kimur i @Agnieszka poskarżyli się – z ominięciem admina – na ‚panujący bajzel’ na moim blogu do szefa R. Opary.
  Kto to organizuje?"


  @Zygmunt Białas
  Powyżej znajduje się kopia wypowiedzi z Pana blogu, w której oskarża Pan mnie i pana Kimura o trolling i konszachty z panem Ryszardem Oparą. Proszę aby skontaktował się Pan z pańskim szefem, Ryszardem Oparą , który z całą pewnością Panu wytłumaczy, że nie ma tu żadnej konspiracji i nie działamy wspólnie przeciwko Panu. Uważam, że w tej dyskusji przekroczył Pan granice zdrowego rozsądku i przyzwoitości.

  Ja niczego nie zrobiłam z pominięciem admina. Po wulgaryzmach niejakiego "wk..nego" zgłosiłam jednak nadużycie, jak mi się wydawało, bezpośrednio do admina. Czy uważa Pan, że powinnam przyjmować epitety "wk..nego" jako argumenty i rozważać je w cichości serca?

  Nigdy, powtarzam, nigdy nie napisałam, że panuje bajzel na Pana blogu, bo tak nie uważam. To był pierwszy i jedyny raz, kiedy skrytykowałam źródło, na których Pan się opiera jako niewiarygodne i manipulujące rzeczywistością. Krytykę tą podtrzymuję. Myślę, że panu Kimurowi i mnie należą się przeprosiny od Pana.

  Żegnam!
  Jeszcze o tym, co działo się w Nicei - 17.07.2016.
 • Kiedy walczymy dla idei, pierwszą ofiarą jest zawsze prawda.
  Tylko co zmyto krew z ulicy w Nicei...a polskie "alternatywne źródła," walczące z "żydomediamii," komentują, że nie było co zmywać, bo i krwi nie było. Według "antyreżimowch dziennikarzy" atak tunezyjskiego islamisty można rozpatrywać tylko jako zbiorową halucyację tłumu albo zręcznie przygotowną przez rząd francuski operację "false flag". A zatem miłującemu pokój afgańskiemu uchodźcy Riazowi Khanowi Ahmaddzai należą się przeprosiny i powinno mu zwrócić jego zakrwawioną siekerę. Zacznijmy bić się wszyscy w piersi. To jest nasza wina - precz z naszymi rządami, policją i naszą cywilizacją! Allah jest wielki.
  Pociąg do islamu
 • @zygmuntbialas 13:25:45
  "--- Też tak to odbieram. Rzucono najlepsze siły intelektualne na mój blog, ale bez żadnego mądrego pomysłu, a ja, naiwny, się tłumaczę."


  Panie Zygmuncie,

  Niech Pan nie tworzy tu nowej teorii konspiracyjnej. Nasze oburzenie jest naturalnym odruchem ludzi myślących. Nikt nas nie zoorganizował. Nikt tu na Pana nie napada. Zasugerowaliśmy aby opierał się Pan na rzeczywistych faktach w swojej ocenie wydarzeń. Metro jest powodem tej burzliwej dyskusji, ale za niedorzeczności Metro odpowiada niestety Pan.
  Jeszcze o tym, co działo się w Nicei - 17.07.2016.
 • @Husky 16:04:38
  "Drwienie z ofiar tej tragedi to coś więcej niż......
  Żałosna jesteś , żałosna
  Oby nigdy to twojej rodziny to nie dotknęło, pamiętaj"

  Dokładnie tak samo myślę, Husky!
  Jeszcze o tym, co działo się w Nicei - 17.07.2016.