Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • Tekst można użyć jako scenariusz do filmu .
  Koniec opowiadania szokuje czytelnika. W pierwszym momencie zrozumiałam, że Nadżib - po zmianie Szatana - musiał opuścić łóżko, bo przyszła kolej na "mohametański raj" Raszida. Zgubiłam się w tym zdaniu: "Nadżib został Alaf – Dziewicza". Dopiero później dotarło do mnie, że Nadżib stał się jedną z hurys, Alaf-Dziewicą, i to na wieczność.


  O jakże przewrotne ma Pan pomysły!
  Gratuluję!

  5*
  Raj zamachowca Nadżiba
 • 5*
  Autorowi notka bardzo się udała. Czasami nie ma wyboru i trzeba tak walnąć aby się iskry posypały.... Jednak w omawianym przypadku efekt fizycznego "oświecenia" jest nieosiągalny , bo w gumowych głowach znajdują gumowe narządy do myślenia i wszystko się od takich głów odbija.
  Priorytety głupcze!
 • @Zdzich 04:02:32
  "Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza"
  Wilhelm Busch
  (umieszczone przy notce MacGregora).

  Dowody:

  http://www.marketwatch.com/story/wall-street-helped-usher-in-same-sex-marriage-ruling-2015-06-26 (o kapitalistach z Wall Street)

  http://www.nytimes.com/2011/05/14/nyregion/donors-to-gop-are-backing-gay-marriage-push.html (o kapitalistach finansujących partię Republikanów)

  http://ram.neon24.pl/post/139134,amoris-immunditia-oto-kim-jest-monsignore-gay-narkoman (o duchownych w Watykanie)
  Neobolszewizm na wojennej ścieżce
 • @MacGregor 14:25:48
  Przepraszam, że z takim opóźnieniem odpowiadam. Przyznam się, że zupełnie zapomniałam o naszym interesującym dialogu. Dopiero dzisiaj coś mnie tknęło i postanowiłam poszukać pańskiej notki myśląc przy tym, że prawdopodobnie Pan zapomniał. Co za miła niespodzianka.

  A teraz do szczegółów:
  1. Mac:
  „Powinienem był zatem napisać:
  "My cousin Marcus is no peasant, but a nobleman, though a poor one"

  Agnies:
  - Zdecydowanie tak powinien Pan napisać, o ile ma to być naśladowanie syntaksu prostego człowieka. Tak jest poprawnie.

  2. Mac:

  „Prosze zobaczyć składnię inwokacji "Raju utraconego" Miltona (nie, żebym ośmielał się nawet bliżej podejść ze swoją):”

  “Of Man’s First Disobedience, and the Fruit…”

  "pale and freckled faces" - blade i piegowate twarze (akcent na twarze)
  "paces pale and freckled" - twarze blade i piegowate (akcent na przymiotniki

  Agnies:
  --- It is the story of Man’s First Disobedience…..
  It is a novel about….
  It is a paper (academic essay) on religion (on the subject of religion)
  It is an article on politics, religion….

  Powinien Pan napisać: with pale and freckled faces (with faces pale and freckled). “Of faces pale and freckled” jest gramatycznie niepoprawne.

  3.Mac:
  „Mogę pójśc na kompromis i zamiast 'despite being obliged with a whole bottle' moge wstawić 'despite being offered a whole bottle' (wiadomo, że chodzi o whisky), ale druga część jest uważam całkiem niezła w swej zwięzłości:”
  „Nie ma potrzeby pisac "at a place called Cana" - albowiem w ewangelii św. Jana czytamy:
  "a wedding at Cana in Galilee" (ewentualnie "at Cana of Galilee" w innym tłumaczeniu) Aluzja powinna byc czytelna - w Kanie zabrakło wina, a tutaj zabrakło whisky ;)”

  Agnies:

  Przyznaję Panu rację. Druga część zdania (a raczej trzecia) może być pozostawiona bez zmian. To dwie pierwsze części zdania tak bardzo zbiły mnie z tropu, że niepotrzebnie zaczęłam zmieniać całość. Nie najlepiej to wypadło.
  Zdanie w oryginale brzmiało:

  “Despite my cousin Marcus being obliged with a whole bottle, the situation pretty soon developed towards that at Cana in Galilee but with no-one to turn water into water of life”

  Konstrukcja zdania angielskiego powinna wyglądać następująco:
  The situation soon developed into that of (Cana in Galilee…), czyli mamy:

  Despite the fact that my cousin was offered a whole bottle (of whisky), the situation soon developed into that of Cana in Galilee but with no-one to turn water into “water of life”

  Niestety, nawet jeśli jest zapisane poprawnie, zdanie źle brzmi, tzn, jest w bardziej polskim stylu niż angielskim), dlatego starałam się tą myśl wyrazić inaczej.

  4.
  Jest tego trochę więcej, ale z braku czasu przeanalizuje jeszcze jedno zdanie, może dwa.

  Mac:
  „[And only those tattoos, more of Polynesian rather than Viking origin The lady queuing in front of me has “Ryan, Colin, Alan” in blue ink on her neck (I hope they are names of her sons in case of amnesia rather than lovers),”

  Moja wersja brzmi:
  The lady standing in front of me has “Ryan, Colin, Alan” tattooed in blue ink ( more of Polynesian rather than Viking origin) on her neck. I hope they are the names of her sons rather than lovers.

  5.
  “No wonder that more and more butteries( butterflies) consider having a fat, unemployed woman tattooed at the end of their abdomen”.

  W powyższym zdaniu nie wolno niczego zmieniać.To zdanie jest urocze. Osiągnął Pan w nim szczyty komizmu (comical climax).

  Proszę się w żaden sposób nie zrażać się moim poprawianiem. Ma Pan talent do pisania i to się liczy. Tłumaczenie z języka ojczystego na język obcy jest nieporównywalnie trudniejsze od tłumaczenia z języka obcego na język ojczysty. Proszę zauważyć, że dużo tłumaczeń z języka polskiego na angielski ( i nie tylko na angielski) jest dokonywanych przez dwóch tłumaczy. Jeden tłumacz najczęściej urodził się w Polsce, a drugi tłumacz urodził się w angielskojęzycznym kraju. Chodzi tu o idiomy i pewne wyczucie języka.

  Życzę przyjemnego weekendu!

  P.S.
  "Sing Heav’nly Muse"!
  My cousin Marcus
 • @kula Lis 67 19:47:58
  "Temu paulusowi i tej z Antypodów wygarnąłem." /kula lis/

  Uważam, że wygarnięcie nie robi takiego wrażenia jak komentarz pochwalny. A tak wyraził swój zachwyt nad Panią Tiamat "Staszek Kieliszek":


  "Konwersacja z Panią Tiamat należy do najlepszych życiowo przeżyć, zaszczyt. Nie dość, że grzecznie Pani odpowiada to można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Dzięki za odpowiedź, dzięki za Pani wspaniałe wpisy w Neonie(...)Przypomina mi Pani moją nauczycielkę angielskiego(...)Ta Pani miała wszystko w 1 palcu: politykę, historię, geografię. Palila papieros za papierosem, była stara i sucha jak patyk."

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138806,co-sie-dzieje-na-swiecie-07-06-2017#comment_1389355
  Allah Akbar
 • @Pan podporucznik 11:42:25
  "Jak pan tak mogłeś usunąć komentarz pana kieliszka? Na pańskim ocenzurowanym blogu my już się nie pojawimy, co to za przyjemność pośród drutu kolczastego siedzieć."/Pan podporucznik/

  Na tym portalu dużo jest jeszcze do czytania i dziwowania się. Najbardziej rzucają się w oczy pańskie wpisy, z których wynika, że podziela Pan poglądy papieża Franciszka i uważa masową imigrację muzułmanów z Afryki za korzystne dla Europy wydarzenie. Zacytuję tutaj pewien fragment, z którego wynika, że jest Pan propagatorem polskiej integracji z afrykańsko-muzułmańską kulturą. Tekst został zamieszczony na blogu Pana MacGregora i jest w nim również coś na temat drutu kolczastego (żyletkowego).


  "Stare dziady ino po wsiach się ostały, geriatryczny też sprzęt rolniczy posiadają, nikt już tego naprawiać nie poradzi.

  W tej sytuacji, by plon ziemi rodzącej obficie zebrać, trzeba nam świeżego manpowera. Niechby tak plac koło bagniska wydzielić, dobrze żyletkowem drutem ogrodzić, namioty nasze z magazynku byśmy gościnnie udzielili, tak samo sienniki i koce, i już dało by radę z tysiąc Negrów przyjąć."/Pan podporucznik/
  Koka i homo, czyli wesołe życie watykańskich sfer
 • @bez kropki 08:43:58
  Całkowicie się zgadzam z takim przedstawieniem sprawy. Od siebie dodam, że tzw. decentralizacja - gorąco propagowana przez PO- stwarza dla prezydentów miast warunki "szerokiej samodzielności". Jak ta samodzielność się wyraża i do czego prowadzi widać na przytoczonym przykładzie. Prezydenci miast to zdrajcy działający wbrew polskiemu interesowi i zgodnie z neoliberlną ideologią, której ostatecznym i najważniejszym celem jest likwidacja państwa narodowego.
  Jak się pozbyć p.rezydenta
 • Kryzys imigracyjny ma swoje korzenie w neoliberalnej globalizacji świata.
  Myślę, że najbardziej entuzjastyczne słowa pochwały zdobyłby Pan za swoją notką wśród amerykańskich kapitalistów, ponieważ im najbardziej zależy na tym aby winą za ich nieokiełznaną pazerność i demoralizację obarczyć komunizm.

  Demokracja liberalna operuje na zasadach klasycznego liberalizmu i jest elementem koniecznym w systemie kapitalizmu wolnorynkowego. Postępująca neoliberalna globalizacja nie jest w żadnym razie efektem działalności bolszewików tylko powolnym kroczeniem w kierunku coraz to bardziej zaawansowanego " hyper- kapitalizmu". Frances Fox Piven (amerykański politolog) stawia znak równości pomiędzy neoliberalizmem i "hyper-kapitalizmem"(globalne korporacje, globalny przepływ kapitału, konsumeryzacja).

  To co Pan nazywa "bezbożnym bolszewizmem", to nic innego jak efekt świadomego dążenia kapitalistów do uzyskania optymalnych warunków dla działania biznesu. Amerykańska prasa rozpisuje się o tym, że wprowadzenie "gay rights" i małżeństw homoseksualistów ma pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy kraju. Miliarderzy z Wall Street są największymi propagatorami prywatyzacji, deregulacji, decentralizacji i praw dla gejów.
  Neobolszewizm na wojennej ścieżce
 • @Rzeczpospolita 22:52:43
  "O predylekcji do imć Wojtasa cytrynówki wiem z jego własnych anonsów."


  W związku z powyższą informacją uważam, że notka nie powinna znajdować się w lochu. Przecież to jest czysty humor.
  „Małe piwo” albo cytrynówka i rabiniczna sofistyka
 • @Ywzan Zeb 20:24:22
  " Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi."

  Nasze miasta lepiej by się rozwijały, gdyby wszyscy bezrobotni Polacy znaleźli zatrudnienie i nie emigrowali za chlebem. Jednak dla prezydentów polskich miast dobro murzynów z Afryki jest ważniejsze od dobra Polaków. Bezdomni i bezrobotni Polacy pójdą pod mosty, a muzułmańscy przybysze legitymujący się fałszywymi dokumentami otrzymają mieszkania i wyżywienie na koszt państwa. Prawdopodobnie, jak pisze Repsol, tu chodzi o jakąś kasę.
  Jak się pozbyć p.rezydenta
 • Autor
  "A tak na marginesie, mimo „przytulonej” pół bańki, pana ambasadora i tak nie było stać na żyletki.."

  To jest taka nowa moda -trzydniowy zarost albo muhadżedińska broda.
  Takie sobie takie tam
 • *
  "My nie jesteśmy w stanie zweryfikować, kto jest terrorystą a to nie. Część zamachów była przeprowadzana przez osoby, które przypłynęły w tej fali uchodźców pontonem. Tych ludzi w mojej ocenie należy wsadzić na ponton i odesłać tam skąd przyjechali i tam im pomagać, dlatego że innego wyjścia nie ma"

  Dobra rada ale niewykonalne. Ludzie ci przybyli do Europy z fałszywymi dokumentami i państwa, z których oni rzekomo pochodzą, odmawiają ich przyjęcia twierdząc, że to nie są ich obywatele.
  Takie sobie takie tam
 • @Rzeczpospolita 20:59:12
  Napisał Pan we wstępie do notki:"Oj, chyba jednak stanowczo zbyt dużo cytrynówki wlewa w siebie autor sławetnej „Cywilizacji Polskiej” - ?
  Łowienie kolejnych rybek to w końcu zajęcie nudne, więc może zalewa robaka -?"  Ja Pana Wojtasa kojarzę raczej z pomidorami. Dlatego widzę go z wielką szklanką "Bloody Mary" udekorowaną zieloną łodygą naciowego selera. Jest to "Bloody Mary" bez alkoholu ale z dodatkiem najostrzejszej papryki.
  „Małe piwo” albo cytrynówka i rabiniczna sofistyka
 • Autor
  Jestem bardzo wdzięczna za tę informację.


  "Identytaryzm opiera się na założeniu, że czynniki etniczno-kulturowe odgrywają kluczową rolę w kondycji ludzkiej i funkcjonowaniu społeczeństwa. Człowiek widziany jest jako wynik odziedziczonych i nabytych w środowisku cech. Bardzo wyraźnie zaznaczana jest potrzeba utrzymania i obrony etnicznych Europejczyków jako odrębnego ludu. W związku z tym identytaryści sprzeciwiają się, przeprowadzanej na masową skalę, imigracji ludów spoza Europy, niezależnie od potencjalnego pożytku ekonomicznego. Z drugiej strony, jest również krytykowane przez niektóre grupy nacjonalistyczne, gdyż nurt wyraźnie odcina się od narodowego socjalizmu(...)W kwestiach ekonomicznych, jedynym wyraźnym poglądem jest ten, że ekonomia zawsze musi być podporządkowana innym, istotniejszym interesom. Identytaryści utrzymują, że dobrostan ludzi musi zawsze być postawiony ponad wzrostem gospodarczym i podobnymi celami i krytykuje globalizację jako ekologicznie i społecznie destrukcyjną. "
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Identytaryzm
  Statek "Pokolenia Tożsamości" czeka na Polaków
 • Author
  "Prawda jest taka, że komunizm padł z własnej niewydolności gospodarczej, zaś ekipa Reagana pomagała jak tylko mogła, by nie było wielkiego booooom."/ślepa mańka?


  "Komunizm upadł więc z wielką pomocą ekipy Reagana..."/ślepa mańka/


  Jak to w końcu było z tym komunizmem?
  Wizyta prezydenta Trumpa w Polsce-widziane z USA
 • 1*
  W notce prawi Pan morały i nie opisuje wydarzenia. Przeczytałam notkę i dalej nie wiem co się stało.
  Rasizm w Polsce
 • ?
  Napisal Pan: "który okazuje się być ubranym identycznie jak osoba zaznaczona na video, tj. mającym na sobie spodnie kamuflażowe oraz czarny T-shirt i posiadającym także tatuaż."

  Czy wie Pan na sto procent, że identycznie? Byłabym bardziej ostrożna wyciągając jakiekolwiek wnioski na ten temat.
  Szokujące porównanie dotyczące zamachu w Londynie
 • Autor
  Czyżby jakiś grasujący na Neonie "KOD-udek" dał Panu 1*?
  Notka jest świetna. Ode mnie 5*!
  Sfrustrowanej mniejszości rozlał się nocnik z frustracją :D
 • *
  Turcja i Egipt, obok Grecji i Cypru, były pierwotnie włączona w izraelskie plany eksportu gazu. Jeszcze w styczniu 2017 Izrael zakładał dostarczanie wydobytego ze złóż Lewiatan gazu do Turcji i nie tylko do Turcji, również do Europy.

  W roku 2015, w czerwcu, odbyły się w Rzymie tajemnicze rozmowy pomiędzy przedstawicielami Turcji i Izraela omawiające szczegóły porozumienia między obydwoma krajami. W lipcu, 2015, Włosi odkryli gaz na egipskim wybrzeżu (złoża Zhor) i Egipt zrezygnował ze swojego udziału w przedsięwzięciu.

  Wygląda na to, że Izrael kontynuuje intensywną walkę o europejski rynek zbytu dla swojego gazu nie z kim innym jak samą Rosją. Grecja i Cypr to dla Izraela droga do Europy. Jak na dzisiaj, Turcja przeniosła się w sferę wpływów rosyjskich, chociaż Turcja to gracz i wszystko się jutro może zmienić.


  Dla zainteresowanych polecam:
  http://library.fes.de/pdf-files/bueros/zypern/12481.pdf
  Gazociąg Izrael – UE: Izraelscy komandosi lądują na Cyprze
 • @Paulus Aquarius 14:45:27
  "Zachowuje się Pani ostatnio jak klon huskiego..."/Paulus Aquarius/

  Panie Aquarius, czy my się znamy, że pozwolił sobie Pan na takie komentarze?

  Uważam, że zapoznał się Pan z przedstawioną tutaj notką, jak również zapoznał się Pan z moim wpisem tuż pod notką, gdzie umieściłam link do pewnej strony. Przeczytał Pan zapewne wszystkie komentarze i zrozumiał, że niewiele z nich dotyczyło notki. Fałszywe informacje zawarte w notce zostały uznane na tym forum za prawdę, prawda została ogłoszona fałszem, a osoby o innym zdaniu zostały przedstawione jako pozbawione inteligencji, mainstreamowe trolle, tudzież inne epitety; tacy, o których lektury i edukację musi zadbać Pan Białas i Pani Tiamat. To jest mój ostatni wpis na blogu Pana Białasa. Niech sobie ten blog dalej ogłupia ale bez mojego udziału.

  Pochwały od osób, które nie stać na obiektywizm, nie są mi do życia potrzebne, Panie Aquarius. A teraz mam zamiar popływać i przeczytać coś interesującego. Życie jest za krótkie aby spędzać go na blogu Pana Białasa, czy też innym podobnym mu blogu.

  Bye!
  Co się dzieje na świecie - 25.06.2017.