Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Katana 17:35:01
  And don't wow us so much. People are going to think that you are gay.
  Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu
 • @Katana 03:21:34
  "Zresztą o ile pamiętam to choć wiele tych okazji nie było to AgnieszkaS dawała drapaka przede mną jak poparzona... "

  Nie myl strachliwości z repulsją.
  Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu
 • @miarka 00:44:09
  „Co oznacza myślenie narodowe? PiS jest partią lewicowo-katolicko-populistyczną, która wyczyściła scenę partii prawicowych."

  Zręczna riposta i wspaniały komentarz, Panie Miarka.

  Scena po liberałach musi być wyczyszczona. Liberałowie i neoliberałowie (PO) w sprawach gospodarczych reprezentują konserwatywny, wolnorynkowy kapitalizm i korporatyzm. W tego rodzaju kapitalizmie granice są otwarte dla obcych "inwestycji", które praktycznie nie są regulowane przez rząd (deregulacja). Wydatki socjalne z budżetu i wydatki publiczne obcięte są do minimum. Bezrobotni, a według liberałów głupi i leniwi, delektują się wolnością wyboru pomiędzy oczekiwaniem na miskę zupy na dworcu a żebraniem pod plebanią. WSzystko to, co było do tej pory państwowe jest w szybkim tempie prywatyzowane, czyli następuje rozkwit złodziejstwa i korupcji na niespotykaną skalę (patrz rządy PO). Cały dorobek państwa po takich prywatyzacjach znajdzie się w rękach małej grupy oszustów i złodziei. Oni to z reguły przedstawiają swoją filozofię życiową jako model oparty na neodarwinizmie. Silniejszy i z lepszą głową do interesów zawsze zwycięża, bo kradzież i łajdactwo wymaga więcej pomyślunku jak normalna praca.

  PiS w sensie gospodarczym to rzeczywiście partia lewicowo-populistyczno-katolicka. Należy to przyjąć nie z cynizmem (Zawisza) ale z optymizmem, ponieważ PiS chce brać udział w gospodarczym planowaniu i nie jest zwolennikiem bezmyślnej prywatyzacji. Ten ekonomiczny "socjalizm" PiS w połączeniu z konserwatyzmem moralno-obyczajowym jest opcją , na którą większość Polaków głosowała.
  Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu
 • Jeszcze kilka lat a i historia Wermachtu zostanie zrewidowana.
  "Nadmienię, że spotkałem wiele osób, których przodkowie lepiej wspominali wermacht niż armię czerwoną.."

  Oczywiście, wcale w to nie wątpię. Poza tym, przy ocenie ZSRR nie można stosować tych samych norm jak przy ocenie III Rzeszy. Jak by nie było mamy tu do czynienia z prymitywnymi ruskami, a nie przedstawicielami Cywilizacji Zachodniej. Wermacht tworzyli patrioci, ludzie oddani ojczyżnie, którzy tylko wypełniali rozkazy. Jeszcze kilka dekad w EU a i my zrozumiemy, że prawdziwe oblicze Wermachtu było zupełnie inne jak to przedstawiane przez komunistyczną propagandę.

  5* dla Autora notki
  Przeklęty los „żołnierzy wyklętych”
 • @Lotna 19:41:12
  " Rozumując w ten sposób, można stwierdzić, że Polska nie powinna się sprzeciwiać niczemu, co popiera większość państw UE, choćby godziło to w polską rację stanu."

  Niestety, wykonywanie, co inni sobie życzą, bez uwzględnienia interesu narodowego, na zdrowie nam jeszcze nie wyszło. Oni się później śmieją, nie w twarz, ale za naszymi plecami.
  Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu
 • @Zawisza Niebieski 19:54:16
  "(...)śmieją się ci co są ważni, śmieją się ci, na których naszą siłę można zbudować, czyli na grupie Wyszehradzkiej. Z potencjału ludnościowego powinniśmy w tej grupie przewodzić, ale tak nie jest."


  Potencjał ludnościowy jeszcze nie świadczy o sile. Natomiast reakcja państw grupy Wyszehradzkiej jest wymownym dowodem na to, że państwa te obawiają się przewodniej roli Polski. A więc pozycja naszego kraju została wzmocniona za rządów PiS-u.

  To, że ktoś się śmieje nie powinno być głównym kryterium oceny naszego zachowania i prowadzonej polityki. Zachód od lat wyśmiewa się z Rosji Putina. Amerykanie wyśmiewali się z Trumpa w czasie wyborów. Wyśmiewano się też z Chińczyków.

  Uważam, że za wcześnie jest na ocenę dokonań obecnego rządu.
  Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu
 • Polska nie powinna popierać kandydatury Donalda Tuska!
  Panie Zawisza:
  Cenię blogerów, którzy zamiast "copy and paste" piszą swoje własne teksty. Mam jednak problem ze zrozumieniem poniższego zdania:


  "Bez względu na wszystkie animozje prezesa, Polska powinna poprzeć kandydaturę Donalda Tuska, nie dla jego zalet, nie dla tego, co dla Polski zrobił a z prostej przyczyny, by nie wykazać, że nie potrafimy być poprzez układy polityczne, stać się równorzędnym partnerem."

  Rozumiem, że jest to zdanie bardzo istotne - teza, czyli główny cel notki. Pańska teza nie jest precyzyjnie sformułowana.

  Dobrze, że zaznaczył Pan, że Polska powinna poprzeć Tuska "nie dla jego zalet", bo tych trudno się dopatrzeć i "nie dla tego, co dla Polski zrobił", gdyż długo by o tym dumać i niczego dumający nie wymyśli, tylko dla pryncypialnej idei "równorzędnego partnerstwa". I tutaj się zagubiłam.

  Czy rzeczywiście miał Pan na myśli "by nie wykazać, że nie potrafimy"?
  A nawet gdyby miało to oznaczać "wykazać, że potrafimy", to i tak niczego to nie zmienia, bo droga Polski do partnerstwa z Europą nie prowadzi przez Tuska.

  Europa, w tym Niemcy, liczyć się mogą tylko z państwem budującym swoją siłę od wewnątrz, państwem dbającym o dobro swoich obywateli, państwie reprezentowanym przez rząd, który odszedł of neoliberalnej polityki gospodarczej i społecznej widząc w niej główną przyczynę słabości i rozkładu. Tusk jest symbolem "wartości", które z wcześniej wymienionymi nie mają nic wspólnego. Poparcie Tusk przez rząd polski byłoby, moim zdaniem, wyrazem słabości i chęci podporządkowania polityce niemieckiej.

  Pisze Pan: "gdy Polska będzie jedynym albo jednym z niewielu sprzeciwiających się będzie totalnym ośmieszeniem zarówno prezesa jak i całego polskiego rządu." Czyżby, Panie Zawisza? Uważam tego rodzaju myślenie za naiwne i przesiąknięte wschodnioeuropejskimi kompleksami. Nie obawiajmy się tak bardzo śmiechu europejskich polityków. Nie śmiech jest ważny ale kto się śmieje.

  Pozdrawiam!
  Przywódcy Europy śmieją się z Polski i naszego rządu
 • advocatus diaboli -J23
  "Nie należy mylić granic politycznych z granicą narodowej kultury. W przypadku Polski ta druga sięga swoimi wyspami daleko na wschód, niejednokrotnie poza granice II rozbioru..."

  ... i zatacza koło wzdłuż całego globu docierając aż do angielskiej prowincji.


  5* dla "thomx" za komentarz. A szczególnie to zdanie: Artykuły piszą tu zamożni ludzie w różnych krajów..."
  Granica wschodnia w przyszłości.
 • Autor nie może pohamować nienawiści.
  " Pamiętam Tomasza Lisa wzywającego do uznania Bronisława Komorowskiego królem i likwidacji ustroju demokratycznego. Dzisiaj stoi przemoknięty w kurtce na ulicy i krzycząc nawołuje do obalenia dyktatora (słusznie!)."

  Oby się tylko nie przeziębił i nie umarł na zapalenie płuc.

  "Wredny karzeł nie jest żadnym drugim Piłsudskim czy Dmowskim, ale małym, zakompleksionym pajacem, którego pilnuje małpa z brzytwą."

  "...a Donald Tusk nie jest żadnym Konradem Wallenrodem tylko neoliberalnym..."
  Sondaże polskie
 • @Jasiek 21:04:26
  Nie można prowadzić dyskusji z osobą, która dyskutować rzeczowo nie potrafi i zamiast na temacie skupia swoją krytykę na osobie adwersarza. Czy ten dyskurs wyglądałby inaczej gdybym zamiast własnego imienia użyła wyszukanego nicku wskazującego, że jestem mężczyzną? Prawdopodobnie.

  Zdziwiona jestem, że jeszcze Pan nie zrozumiał, że dyskusja między nami się zakończyła. Poza tym, jak może Pan dyskutować z osobą, którą jeszcze wczoraj uznał Pan za " rasowego bolszewika, realizującego zamysły instrukcji Stalina"?

  Wątki to się Panu najwyraźniej poplątały, ale jak zacznie Pan czytać ze zrozumieniem od początku, to się na pewno odnajdą. Proszę również zastanowić się, jak wyglądałaby Polska, gdyby nie wyzwoliła ją Armia Czerwona ( goodbye Silesia, goodbye Pomerania - Americans strongly believe these are German territories ) i przeczytać Mein Kampf w celu pełnego uzmysłowienia sobie stosunku "rasy wyższej" do Słowian. W Niemczech właśnie się ukazała najnowsza edycja tego dzieła.
  Żegnam!
  Ta :”wredna” Armia Czerwona wyzwoliła obóz w Oświęcimiu.
 • @Docent zza morza 10:44:26
  "A skoro przytoczone źródła nie pasują pani z uwagi na osoby autorów"
  /Docent zza morza/

  Powyższe źródła, czyli blogi rozpowszechniające teorie konspiracyjne, nie są dla mnie do zaakceptowanie, ponieważ są to teorie konspiracyjne.


  "Dwukrotnie użyła pani argumentu ad hominem - atakując autora oraz osobę jednego z cytowanych autorów - a to świadczy o braku argumentów rzeczowych," /Docent zza morza"/

  To jest bardzo interesujące stwierdzenie, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że zamiast rzeczowych argumentów wysuwa Pan tezy o nieuctwie swoich rozmówców, a pańska notka jest collagem skonstruowanym w znacznej mierze z teorii konspiracyjnych, które od argumentów ad hominem nie stronią.

  Mój cytat rozpoczynający się od słów:"Henry Makow on morality" odnosi się do następującego pańskiego stwierdzenia:"A wszystko to celem zohydzenia nam własnej kultury i cywilizacji, byśmy wyparli się fundamentalnych wartości..." Nie można krytykować żydowskich bankierów i ich wpływu na rozkład zachodniej moralności używając tekstów innego Żyda, który ma podobne widzenie moralności jak wcześniej krytykowani bankierzy.

  Ekonomista Anthony Sutton jest mi znany, chociaż jest on osobą w pewnym sensie kontrowersyjną. Kontrowersję tą pogłębia wyjątkowo entuzjastyczne przyjęcie twórczości Suttona przez Zbigniewa Brzezińskiego. Ja nie widzę niczego nadzwyczajnego w zakupie technologii zachodnich przez ZSRR. USA wykradało nowe technologie z Wielkiej Brytanii, a później - na sposób wysoce niemoralny -przyswoiło sobie technologie Faszystowskich Niemiec. ZSRR również udało się zdobyć niektórych pomniejszych faszystów z Niemiec. A Chiny ukradły technologię z USA. W dzisiejszym świecie, żadne opóźnione w rozwoju państwo nie dojdzie do niczego bez kradzieży. Owszem, można technologie kupować, ale nikt nie sprzedaje nowych technologii.
  Trump-Orban-Kaczyński - biczem na NWO?
 • @lorenco 02:48:28
  Lorenco:

  Róże są urocze. Te herbaciane - w żółci, złocie i czerwieni - pięknie się łączą z welwetowym bordo. Cóż za harmonia barw.

  Serdecznie dziękuję za kwiaty i za miłe słowa.
  Ta :”wredna” Armia Czerwona wyzwoliła obóz w Oświęcimiu.
 • Autor
  "Gdy człowiek osiąga jakikolwiek sukces, dowiaduje się jak wielu go nienawidzi. A nie ma straszniejszej nienawiści od nienawiści bez powodu..."

  Powód zawsze istnieje. W tym przypadku powodem może być zazdrość.
  Wielu ludzi nie chce Twojego rozwoju...
 • @Jasiek 21:30:01
  "Kobiety podobno mają słabsze zdolności w myśleniu abstrakcyjnym."


  z moich obserwacji wynika, a widać to na obecnym przykładzie, że mężczyźni gubią się w szczegółach i w krótkim czasie zapominają - to wynika z zacietrzewienia i poczucia własnej wyższości- co było przedmiotem dyskusji.

  Powróćmy więc do następującego zdania:
  "A Pani/Pan - pomijając gwałty i mordy (wiem, trudne) przez kogo wolałaby/wolałby być wyzwoloną/wyzwolonym?"

  W tej chwili to nie jest istotne, co chciał Pan w nim wyrazić. Zamiast o szachach i zdolnościach myślenia abstrakcyjnego proszę skupić się na języku polskim. Abstrakcja pozostaje abstrakcją a logika logiką. Jak widzę, Pan ma skłonności do abstrakcji.


  "Ciekawe do jakiego narodu może należeć osoba pisząca takie rzeczy...??????
  (a innym wyciągająca "bufona"... ;-) )

  Odpowie Pani?"

  Do polskiego w czystej linii i bez żadnych domieszek krwi. Nie spoglądam już jednak na Polskę od środka, patrzę na nią z daleka i od zewnątrz. Po latach zamieszkiwania za granicą wyzbyłam się polskich snobizmów i polskich kompleksów. Bardzo nie podoba mi się ludzka niewdzięczność brak obiektywizmu.

  Pozdrawiam!
  Ta :”wredna” Armia Czerwona wyzwoliła obóz w Oświęcimiu.
 • @Docent zza morza 09:41:39
  "Ładnie to tak kokietować swym nieuctwem całą blogosferę? "/ Docent zza morza/

  Być może mój cynizm był zbyt subtelny i dlatego niezrozumiały. Zdanie powyższe powinien Pan umieścić powyżej tytułu własnej notki jako przestrogę dla czytających. Nadmiar "iluminacji" oślepia oczy i umysł.


  "- Poczynając od Marksa (bajki o pieniądzach Engelsa to można...tps://www.henrymakow.com/2015/04/Karl-Marx-Was-Rothschilds-Third-Cousin%20.html)."

  Ach! Czyli Pan Docent pogrążył się się bezkrytycznie w omamach szwajcarskiego żyda, Henry'ego Makowa, który obecnie zamieszkuje w Kanadzie i tworzy teorie konspiracyjne dla naiwnych na swoim blogu"henrymakow.com". Bankierzy to są komuniści a nie liberalni kapitaliści. Kato-prawicy teza ta, chociaż fałszywa, niezwykle przypadła do gustu. Kto tutaj kokietuje swoim nieuctwem całą blogosferę, ja czy Pan?

  " I am a (non observant) Jew and do not belong to any Christian church but even I can see this. "(Henry Makow)

  Henry Makow on morality:
  "Morality consists of buffers. There is no general morality. What is moral in China is immoral in Europe and what is moral in Europe is immoral in China. What is moral in Petersburg is immoral in the Caucasus. And what is moral in the Caucasus is immoral in Petersburg. What is moral in one class of society is immoral in another and vice versa. Morality is always and everywhere an artificial phenomenon. It consists of various 'taboos,' that is, restrictions, and various demands, sometimes sensible in their basis and sometimes having lost all meaning or never even having had any meaning, and having been created on a false basis, on a soil of superstition and false fears."
  Trump-Orban-Kaczyński - biczem na NWO?
 • @Jasiek 13:52:18
  Panie Jaśku:

  Ja do tej pory miałam Pana za człowieka bywałego w "internetowych salonach" i wirtuoza savoir vivre. A Pan zamiast argumentami zaczął się posługiwać epitetami(" rasowy bufon na żaden koment nie odpowie"). Ku mojemu zaskoczeniu powiało od Pana również męskim szowinizmem. Dowodem tego jest następująca wypowiedź:"
  "A jeśli ma Pani problem z tym zdaniem, to trudno. Kobiety podobno mają słabsze zdolności w myśleniu abstrakcyjnym. Tak już jest:"

  Powtórzę jeszcze raz: niektóre narody nie zasługują na to aby być wyzwolone. A nawet to sparafrazuję w sposób następujący: niektóre narody zasługują na tą aby jęczęć pod niemieckim butem aż do momentu, kiedy pogrążą się w nieistnieniu, ponieważ nie wyciągnęły właściwych wniosków z własnej historii.

  Panu oczywiście wolno mieć inną opinię.

  Pozdro! :-)
  Ta :”wredna” Armia Czerwona wyzwoliła obóz w Oświęcimiu.
 • @Jasiek 20:54:22
  Ja z wyzwoleniem obozu w Oświęcimiu przez
  Armię Czerwoną nie mam żadnych problemów, natomiast mam problemy z tym zdaniem:

  "A Pani/Pan - pomijając gwałty i mordy (wiem, trudne) przez kogo wolałaby/wolałby być wyzwoloną/wyzwolonym?" ?

  Myślę, że niektóre narody nie zasługują na to aby być wyzwolone. Nie chodzi mi tu wcale o Żydów.

  5* dla Autora notki.
  Ta :”wredna” Armia Czerwona wyzwoliła obóz w Oświęcimiu.
 • 1*
  "Oznacza to – że niezależnie od głoszonych intencji – właśnie rzucono pierwsze od bardzo wielu lat poważne wyzwanie światowemu komunizmowi, którego najnowszą mutacją jest Nowy Porządek Swiata (NWO)."

  Czytałam różne głupoty, ale ta teoria (teoria bankierów-komunistów i komunistycznych korporacji) jest końcowym produktem i zarazem uwieńczeniem wszelkich powielanych w internecie paradoksów myślowych. Może dlatego nie czuje się zbytnio zaszokowana kiedy czytam następujące zdanie:

  "Nie zapominajmy, że każdego dnia toczy się globalna bezpardonowa walka o każdego z nas i wszystkich z osobna, "

  Czyżby chodziło Autorowi o nas wszystkich i każdego z osobna?
  Myślę również, że to zdanie wyraża podświadomą obawę Autora przed masą, narodem i populacją jako jednością. Podobnymi obawami miotani są liberalni bankierzy - dlatego stali się największymi propagatorami indywidualizmu.
  Trump-Orban-Kaczyński - biczem na NWO?
 • Sierakowski to ścierwo tylko że nie czerwone...
  " Mamy demokrację. Najlepszym tego dowodem jest "istnienie" Sierakowskiego."
  Z tym stwierdzeniem całkowicie się zgadzam.

  Problematyczna jest jednak pozostała część komentarza, czyli:" Nie będę pisał co konkretnie myślę o tym indywiduum, Tak samo myśleli "polscy" bolszewicy przez II wojna światową. A to ci czerwone ścierwo".


  Sierakowski jest liberałem opłakującym rzekomą dezintegrację liberalnej demokracji w Polsce. Według Sierakowskiego odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi nowy rząd. Polityka PiS doprowadziła nieszczęsnego Sierakowskiego do prawdziwej ( a może udanej i dobrze opłaconej) rozpaczy. "Atak na liberalizm (przez likwidację niezależności sądów, mediów publicznych, służby cywilnej, instytucji kultury itd.) może się podobać przeciwnikom liberalizmu", skarży się Sierakowski. Nie da się tutaj ukryć, że kosmopolityzm jest ostoją liberalizmu.


  Utożsamianie liberalizmu (ideologii mieszczańskiej i burżuazyjnej) z komunizmem/socjalizmem jest jednak błędem.


  Tak przedstawia liberalizm w 20-leciu międzywojennym Mieczysław Niedziałkowski w eseju "Socjalizm i liberalizm" (1930):
  "W gruncie rzeczy demokracja parlamentarna odniosła prawdziwy triumf zaledwie z końcem wojny światowej. Przeszła – niby płomień – przez społeczeństwa Europy Zachodniej i Środkowej, dźwignęła do życia „nowe” państwa – Polskę, Czechosłowację, Łotwę, Litwę, Estonię, Finlandię i… postawiła z punktu przed liberalizmem takie zagadnienia, których liberalizm rozstrzygnąć ani mógł, ani potrafił.

  Na czym polega treść tych zagadnień?

  W zakresie stosunków gospodarczych – przede wszystkim – teoria „wolnej gry”, wiara w zbawienne skutki – zawsze i wszędzie – „inicjatywy prywatnej” zbankrutowały ostatecznie. „Etatyzm”, dyktatura „karteli” i „koncernów” położyły kres wszelkim dawnym marzeniom i złudzeniom."

  Przeciwstawiając liberalizm socjalizmowi, NIedziałkowski stwierdza:
  /Socjalizm nie podziela „indywidualistycznego” poglądu liberalizmu na społeczeństwo, państwo, na życie gospodarcze. Marksowska metoda myślenia bierze za punkt wyjścia fakt podziału społeczeństwa na klasy społeczne o własnych, odrębnych interesach społecznych, gospodarczych i politycznych, o własnych, odrębnych tradycjach, o własnej, odrębnej psychologii, o własnych, odrębnych – wreszcie – wartościach kulturalnych, które każda klasa z kolei wkłada do skarbnicy kultury narodowej, przeinaczając „wczoraj”, zapładniając „jutro”. Dla socjalizmu „trudności” demokracji parlamentarnej nie są ani „przykrą niespodzianką”, ani objawem jakiegoś specjalnego, swoistego „kryzysu”; są one po prostu skutkiem kryzysu rzeczywistego, o wiele głębszego, kryzysu samych podstaw ustroju kapitalistycznego, kryzysu, który zarysował się już przed wojną, a którego proces wojna przyspieszyła i pogłębiła zarazem./
  http://lewicowo.pl/socjalizm-i-liberalizm/

  Poniżej cytat z Wikipedii dotyczący relacji między liberalizmem i komunizmem.

  "Na początku XX w. liberalizm spotkał się z licznymi wyzwaniami. I wojna światowa przyspieszyła upadek starszych form ustrojowych, takich jak imperia i monarchie. Do końca wojny w Europie istniało 13 republik, w porównaniu do jedynie 3 na początku wojny w 1914[26]. Liberałowie ponieśli jednak bardzo znaczącą klęskę w Rosji. Po stopniowej liberalizacji ustroju po wojnie rosyjsko-japońskiej, nastąpiły wstrząsy rewolucji lutowej i październikowej w 1917 W ich wyniku car Mikołaj II został rozstrzelany, a w kraju objęli rządy komuniści. Przez następne kilkadziesiąt lat komunizm był głównym przeciwnikiem ideowym i politycznym liberalizmu i kapitalizmu"

  "W Europie w dwudziestoleciu międzywojennym liberalne demokracje przechodziły kryzys i stopniowo były wypierane przez reżimy autorytarne. Obok komunizmu, najpoważniejszym przeciwnikiem liberalizmu był faszyzm. Występował on przeciwko liberalnemu indywidualizmowi, wolnościom i prawom jednostki oraz demokracji. Zwycięstwo Aliantów w II wojnie światowej położyło kres ustrojom faszystowskim. Rozpoczął się jednak okres długotrwałej rywalizacji (zimna wojna) między liberalno-demokratycznym Pierwszym Światem, a komunistycznym Drugim Światem."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Liberalizm
  Popieram krytykę Polski za granicą. Wstydzę się za nasz rząd
 • " Śmieci naokoło nas, dlatego, że śmieci w naszych głowach."
  "Jeżeli rząd za zgodą Prezydenta jeszcze raz podwyższy ceny na gaz, energię elektryczną, wodę, ciepło dla mieszkańców i lekarstwa, to ... ilość "produkowanych" w Ukrainie śmieci zmniejszy się radykalnie."/Waldemar M./

  Z całą pewnością ilość śmieci zmniejszy się wtedy radykalnie, ponieważ zmarli już nie "produkują" odpadów.

  "Za ostatnie 25 lat ludność Ukrainy zmniejszyła się minimum na 6 mln osób (z 52 do 46 mln). Jednak taka statystyka nie musi oznaczać prawdy, gdyż władza robi spis zwierzyny, ale tylko czteronożnej." /Waldemar M./

  W ciągu ostatnich 25 lat ludność zmniejszyła się o 6 mln, czyli ludziom zdecydowanie lepiej żyło się w komunizmie/socjalizmie. Zastanawia mnie, czy przed 25 laty na Ukrainie produkowana była ta sama ilość śmieci? Uważam, że i śmieci było wtedy mniej. Góry odpadów, w tym głównie plastikowych toreb i plastikowych opakowań, są wstydliwym symbolem zachodniego kapitalizmu. W czasach socjalizmu w Polsce opakowania były głównie z tektury i papieru. W sklepach używano szary papier do pakowania wyrobów mięsnych, serów, a nawet twardej, krojonej nożem, marmolady. Papier toaletowy był szary i wyglądał nieatrakcyjnie. Wszystko produkowane u nas wydawało się szarością w porównaniu z Zachodem. Zostaliśmy ukarani za nasz snobizm i głupotę. Dzisiaj w kalifornijskich supermarketach znajduję papier toaletowy, który dziwnie przypomina ten polskich z czasów PRL-u. Cena szarego papieru toaletowego przekracza niemalże dwukrotnie cenę tego białego i tego w kwiatki, i tego perfumowanego w kwiatki- którego nikt nie chce. Szary papier, w szarym nie rzucającym się w oczy opakowaniu, na którym można przeczytać, że nie jest groźny dla środowiska naturalnego i nie jest groźny dla ludzkiej skóry, ponieważ do jego produkcji nie użyto dużych ilości wybielacza. Polacy mądrzeją po szkodzie, a wtedy jest już za późno. Nie wiem, jak to jest z Ukraińcami.

  Czy rząd Ukrainy uwzględnił w swoich statystykach zwiększenie populacji szczurów, myszy i prusaków? Wszystkie te gatunki ("weedy species") dysponują co najmniej czterema nogami.


  "Ja po prostu skoncentrowałem się na ukraińskich śmieciach i staram się wpłynąć radykalnie na poprawienie sytuacji w sferze postępowania z odpadami komunalnymi, a właściwie ze śmieciami."/Waldemar M./

  Jest to cel godny pochwały i niewątpliwie wymaga koncentracji.
  5*
  Ukraina tonie w śmieciach!