Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Jasiek 02:09:53
  Tu nie ma ani "aj waj", ani "oj tam, oj tam".


  "Jes­tem nie po to, aby mnie kocha­li i podzi­wiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obo­wiązkiem otocze­nia po­magać mnie, ale ja mam obo­wiązek troszcze­nia się o świat, o człowieka."
  /Janusz Korczak/


  Pozdrawiam!
  Duda odznaczy OOB masona
 • @Casey 23:46:39
  Całkowicie podzielam Pana zdanie w tej sprawie. Aż wstyd, że tego rodzaju notka ujrzała światło dzienne. O komentarzach pod nią lepiej nie wspominać.
  Duda odznaczy OOB masona
 • @wercia 12:16:55
  Komentarz tego pana z dużą nadwagą na You Tube to tylko ględzenie -nic więcej.


  Należy posługiwać się źródłami, a nie plotami:


  "Pytanie: Do jakiego modelu rodziny chciałby Pan powrócić?

  Jarosław Kaczyński: Nie jestem zwolennikiem tego, co proponują konserwatyści z ZChN, czyli powrotu do rodziny tradycyjno patriarchalnej, z ostrym podziałem zadań między współmałżonków, z niepracującą żoną otoczoną masą dzieci. To nie jest model możliwy do zaproponowania współczesnemu społeczeństwu. Nawiasem mówiąc, szczególnie w Polsce, gdzie co drugi mężczyzna jest mizernym pijaczyną i stawianie na niego jest nierokującym powodzenia przedsięwzięciem. To smutne, ale taka jest nasza rzeczywistość."

  https://opinie.wp.pl/ktory-kaczynski-jest-prawdziwy-obronca-biednych-nazywal-polowe-polakow-mizernymi-pijaczynami-6299485419882625a


  Prawda bywa czasem trudna do zaakceptowania. Poniżej dane dotyczące spozycia alkoholu w Polsce:

  http://www.parpa.pl/index.php/badania-i-informacje-statystyczne/statystyki
  Mistrz
 • 5*
  Nie mam zbyt wiele czasu dzisiaj na pisanie. Wspomnę tylko przy okazji "fake news" komentarze pani Tiamat, oparte na tzw. "faktach" liberalnej propagandy.
  Czym jest “fake news”
 • ***
  Tak mi Waszmościów żal, że sejmik się nie udał. Baby zabrały się za wojowanie, a nawet zarządzanie i to nie takie sobie w kuchni, tylko przedsiębiorstwami, a nawet państwami. A jak Najjaśniejsza Rzeczypospolita będzie kiedyś miała kobitę-generała, to nic innego Waszmościom nie pozostanie jak tylko się obwiesić. A ja, że z rodu kobiecego i nazbyt emocjonalna, to i łzę na Waszym grobie wyleje.
  Jak żyć ... po polsku (5)
 • @Tiamat 20:33:50
  "Dlaczego was tak nie lubia na Filipinach..."

  Proszę zauważyć, że jakikolwiek by Pani nie podjęła temat, to komentarze są w zasadzie takie same. Tutaj miało być o przemówieniu Trumpa, ale obyło się na kilku kłamstwach z Pani strony. Bardzo szybko nastąpił przeskok z UN do Filipin, Jugosławii, Iraku, itd. Praktycznie pisze Pani o wszystkim, tylko nie na temat. Mnie może tylko zadziwiać taki brak dyscypliny umysłowej i zamiłowanie do rozgardiaszu. Prawdę mówiąc to Pani notka, a nie przeówienie Trumpa, jest bełkotem.

  Co wam szkodzilo male panstewko Laos?

  Mnie osobiście Laos nie przeszkadza i nie uważam, że Trump ponosi odpowiedzialność za przeszłe dzieje Laosu.

  Nie rozumie Pani tego, co się obecnie dzieje w USA i traktuje swoje źródła wybiórczo. Jeszcze raz podkreślam, że nie powinna się Pani na temat obecnej sytuacji w Ameryce i na temat Trumpa wypowiadać, bo Pani konkluzje sprzed dwóch lat są odrobine przestarzałe.
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @Tiamat 20:34:35
  "O socjalizmie tez nie mamy pojecia?
  Moje gratulacje."

  A dlaczego tak ogólnie, a nie w formie epistoły? Może bym się czegoś nauczyła od sławnego ekonomisty Tiamat.

  Jeżeli chodzi o firmy zbrojeniowe, to proces jest odwrotny i nazywa się prywatyzacją. Wkrótce cały sektor publiczny zostanie sprywatyzowany. Proszę nie pytać o przyczyny socjalistów tylko korporacyjnych lobbystów.
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @Robik 09:15:36
  "(…)czy nie uważa Pani za szczyt bezczelności iż przedstawiciel państwa które jest odpowiedzialne za wywoływanie wojen, obalanie legalnych władz, mordowanie milionów niewinnych ludzi zachowuje się tak arogancko?"/Robik/

  Trump jeszcze żadnej wojny nie wywołał, a za zło tutaj wspomniane ponoszą odpowiedzialność liberałowie - wielcy krzewiciele demokracji, wolnego handlu i filozofii globalizmu- czyli najbardziej zagorzali wrogowie Trumpa, którzy za wszelką cenę chcą pozbawić go władzy.


  Proszę wysłuchać i przyjrzeć się arogancji liberała Macrona przemawiającego na forum UN i przypomnieć sobie z historii o cywilizacyjnych osiągnięciach (kolonialne pasożytowanie na innych narodach) Francji. Globalista Macron jest za otwartymi granicami Europy, wolnym handlem i liberalną demokracja. Macron w swoim przemówieniu krytykuje "izolacjonizm" Trumpa, nazywa rząd Assada reżimem, który jest odpowiedzialny za wojnę domową w Syrii i wspomina o Rosji jako o tych, "którzy temu reżimowi pomagają".

  https://www.youtube.com/watch?v=eRoUjzgtO7c
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @Tiamat 10:13:00
  "I ja naprawde niczego nie zmyslam , tylko powtarzam GLOWNIE wasze wiadomosci i informacje z Ameryki."/Tiamat/


  Uważam, że osoby, które nie mają zielonego pojęcia, co się w USA dzieje, nie powinny się na te tematy wypowiadać.
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @Tiamat 10:21:15
  "A wasz prezydent nie wie, ze to wlasnie w USA kwitnie socjalzim, bo wszystkie wielkie firmy - w tym zbrojeniowe- zyja z pieniedzy podatnika. Podatnik nie ma na szkoly ani na leczenie bo musi utrzymywac soldateske"  Gdyby to był socjalizm, to firmy te stanowiłyby własność państwa.
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @zygmuntbialas 10:32:32
  "Jako że spieszę się, odpowiem słowami blogera Robika"/Z. Białas/


  Wcale mnie to nie dziwi. Posługiwanie się słowami innych to pańska specjalność.
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @Tiamat 10:21:15
  "Bardzo mi przykro, ze Polacy w USA jeszcze nie znaja angielskiego;
  W czasie przemowienia Trumpa, najbardziej i najglosniej sie smial minister spraw zagranicznych Niemiec, a prez. Erdogan wraz z cala delegacja turecka wyszli z sali na znak protestu."/Tiamat/


  Aby takie niuanse właściwie zrozumieć należy pochwalić się znajomością niemieckiego i tureckiego. Tutaj angielski takiego "eksperta nad eksperty" nic nie pomoże. Tym bardziej, że "ekspert" ma kłpoty z rozszyfrowaniem języka polskiego.

  "Ha ha ha - zaśmiała się Tiamat po angielsku - bo biegła w językach była."
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @zygmuntbialas 08:16:14
  No i kto manipuluje?

  Na komentarze się nie zerka, komentarzy się słucha. To Pan musi zerkać na komentarze, nie ja. Może dlatego niczego Pan nie pojął, ale to Panu nie przeszkadza w mataczeniu oczywistymi faktami, które są dla każdego dostępne.


  "--- Najbardziej przyjaźnie śmiali się zapewne przedstawiciele państw tzw. Trzeciego Świata.

  Twarze Irańczyków pokazane były nie na początku (wstęp, śmiech i oklaski), tylko w połowie przemówienia, kiedy Trump mówił o Iranie.
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @zygmuntbialas 08:08:32
  " Przemówienie byłego showmana było takie, jakie było. I tak ujęła pani Tiamat."  Takie jakie było? To znaczy jakie. Wypadałoby się z nim lepiej zapoznać i to nie poprzez Global Research, czy Russian TV, tylko bezpośrednio.
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @Tiamat 05:33:00
  "Zdumiewa podejrzenie, ze na Zgromadzeniu Ogolnym w czasie przemowienia Trumpa, sala szalal z zachwyu sluchajac zlotoustego trumpka." /Tiamat/


  Doceniam Pani szczególny wysiłek. Ot i udało się napisać jedno głupie zdanie na temat.

  Chyba ukrywa Pani swoje zażenowanie po tym jak została przyłapana na kłamstwie i dlatego posługuje się manipulacją i przesadą aby odwrócić uwagę czytelników.

  Sala nie szalała z zachwytu, ani też nie wyśmiewała się z Trumpa. Sala, a raczej delegaci obecni na sali, zachowywali się normalnie. Trump pochwalił się swoimi osiągnięciami i podniósł się szmer na sali, który przerodził się w przyjazny śmiech i oklaski po tym jak Trump powiedział:
  "Nie spodziewałem się takiej reakcji, ale jest w porządku."(Didn’t expect that reaction, but that’s okay). Śmiech i towarzyszące mu brawa nie trwały dłużej niż kilka sekund.

  W przemówieniu Trumpa nie ma wzmianki na temat wprowadzenia demokracji na całym świecie. Jak zwykle poniosła Panią bujna wyobraźnia.
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:28:04
  Zanim Adwersarz o spuszczaniu kogokolwiek na nowo pomyśli, musi wpierw samemu z błotnistego dna się podźwignąć i wdrapać na górę; umyć zabłocone kopyta, krogulcze szpony oczyścić i przyciąć, wystające rogi przypiłować, a krowi ogon sprytniej ukryć w pantalonach.


  "Gadaj, ale mądrze! — burknął Belzebub. — Bo jeżeli będziesz fanzolił, to cię maznę berłem po twoim zasmolonym gryzoku, że wszystkich aniołów zobaczysz!"
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • "Sovereign and independent nations"
  "Obiecał wprowadzić wszędzie demokrację, na calutkim świecie (niektórzy twierdzą, że Trump nie jest globalistą!)."/Tiamat/  Manipuluje Pani czytelnikami. Powyższe stwierdzenie nie ma żadnego potwierdzenia w tekście przemówienia Trumpa.

  Podaję trzy zdania, w których Trump użył słowa "demokracja"(democracy):


  "In that spirit, we ask the nations gathered here to join us in calling for the restoration of democracy in Venezuela."

  "There is Israel, proudly celebrating its 70th anniversary as a thriving democracy in the Holy Land."

  "To unleash this incredible potential in our people, we must defend the foundations that make it all possible. Sovereign and independent nations are the only vehicle where freedom has ever survived, democracy has ever endured, or peace has ever prospered."

  Motywem przewodnim przemówienia Trumpa jest przypomnienie o szczególnej roli suwerennych i niezależnych narodów, kierujących się własnymi interesami, czyli Trump wzywa do odrzucenia globalizmu w imię patriotyzmu, a demokracja jest tutaj dopiero na drugim planie:


  "America is governed by Americans. We reject the ideology of globalism, and we embrace the doctrine of patriotism.
  Around the world, responsible nations must defend against threats to sovereignty not just from global governance, but also from other, new forms of coercion and domination"

  -------------------------------------------------------
  Do wszystkich czytających powyższą notkę:

  Nie należy sugerować się interpretacjami innych osób, tylko sięgnąć do oryginalnego tekstu przemówienia i wyciągnąć własne wnioski, z tego, co się czyta. W razie potrzeby proszę użyć google translate.
  https://www.vox.com/2018/9/25/17901082/trump-un-2018-speech-full-text

  --------------------------------------------------------

  Tekst Tiamat, wzorujący się na Russian Tv", sugeruje, że przemówienie Trumpa uczestniczący w zgromadzeniu UN wyśmiali, co jest bardzo dalekie od prawdy. Owszem sala zabrzmiała raczej przyjaznym śmiechem i głośnymi oklaskami na samym początku przemówienia, a dokładnie po czwartym zdaniu:
  "In less than two years, my administration has accomplished more than almost any administration in the history of our country.
  America’s — so true. (Laughter.) Didn’t expect that reaction, but that’s okay. (Laughter and applause.)"

  Póżniej nastąpiła całkowita cisza, która trwała aż do momentu, kiedy Trump zakończył przemówienie. Wymiana uśmieszków pomiędzy delegatami z Niemiec, uchwycona przez kamerę, miała miejsce po następującym stwierdzeniu Trumpa:

  "That is why we congratulate European states, such as Poland, for leading the construction of a Baltic pipeline so that nations are not dependent on Russia to meet their energy needs. Germany will become totally dependent on Russian energy if it does not immediately change course."

  Przemówienie Trumpa w całości na YouTube:
  https://www.youtube.com/watch?v=F2PiuixG0NY
  Co się dzieje na świecie - 26.09.2018.
 • @Herkules 00:20:39
  "Przy obecnej nadprodukcji dobr materialnych przemyslowych i rolnych mozna byloby polowe ludzkosci wyslac na emeryture,ludzi zwiazanych produkcja wynagrodzic tak by im sie chcialo pracowac."


  Można tak zrobić, o ile dążeniem jest jak największa wydajność produkcji, a nie dobro człowieka.


  Jedni mają w życiu cel, pracę, dodatkowe wynagrodzenie; a ci inni, na "emeryturze", to manekiny, których życie wydaje się być bez sensu i nie jest nikomu potrzebne.
  Putin w konfrontacji z władcami świata
 • @morgan 22:50:19
  Nie rozumiem Pani krytycznego komentarza. Uważa Pani, że jak pozbawi się ludzi emerytur i będą oni tylko zdani na litość rodziny, to świat się polepszy i będzie mniej egoistyczny?

  Ja szwedzkich staruszków nie widziałam, ale widzę amerykańskich bezdomnych, którzy nie dożyją do starości, i to mi wystarczy.
  Proszę przeczytać notkę ze zrozumieniem i nie pisać rzeczy bezsensownych.
  Putin w konfrontacji z władcami świata
 • @Krystyna Trzcińska 20:10:27
  Jak się Panu coś więcej przypomni, to z przyjemnością poczytam:)))
  Putin w konfrontacji z władcami świata