Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • Religijna ortodoksja a racjonalizm
  "Czczenie "świąt" i bożków pogańskich jest więc bałwochwalstwem oddziałującym także bardzo znamiennie na otoczenie."/Jan Paweł/


  Chodzi tutaj o zachowanie naszego słowiańskiego dziedzictwa, naszego dorobku kulturalnego, a nie czczenie bożków pogańskich. Przeczytałam pańskie trzy komentarze z ogromnym zdziwieniem. Jak Pan myśli, może by tak zniszczyć wszystkie znaleziska archeologiczne mające związek z kultami przedchrześcijańskimi. To dopiero umocni panowanie katolicyzmu w Polsce i Europie. Dziwne, że Brytyjczycy nie zabrali się jeszcze do rozwalania Stonehenge.
  Zielone Świątki. Święta kradzione Słowianom.
 • @wk..ny 11:18:46
  "Pan Ławrow jest klasą samą dla siebie, w porównaniu do ministrów Polin od 89roku błyszczy, a oni nawet nie są godni mu buty czyścić.."


  Nie tylko ministrów Polin, również w porównaniu do dyplomatów amerykańskich Siergiej Wiktorowicz Ławrow błyszczy i Amerykanie to widzą, i w przykry sposób odczuwają.
  El Miurid: Ławrow
 • 1*
  "Nie jest to zwykła ciekawość."

  Nie, to nie jest zwykła ciekawość mająca coś wspólnego z chęcią poznania świata i potrzebami intelektu.

  Niezdrowe fascynacje życiem celebrytów; oglądanie "oper mydlanych"i telenoweli; czytanie "powieści dla kucharek"; a także przypatrywanie się królewskim ślubom z wypiekami na twarzy jest zewnętrznym objawem pewnej mentalności.


  Nie wiem, czy Pan zauważył, że nasza polska tradycja bardzo się różni od angielskiej.
  Dlaczego ten ślub jest taki ważny?
 • @Husky 19:07:22
  "Pisza do mnie Obywatele i proszą żebym
  przyjechał do Sejmu.
  Rozważam taką decyzję.
  Lech Wałęsa"


  Przyjadem priorytetowo, chociaż żem się szykował na lot do Wenezuali w celach likwidowania komunizmu. Nie chcem ale muszem.
  Niepełnosprawny Ciamajdan czyli fałsz,cynizm i obłuda.
 • @Husky 16:52:09
  Nie mam wątpliwości, że gdyby PiS przekazał więcej pieniędzy dla niepełnosprawnych, to liberałowie natychmiast okrzyknęliby to zakupem nowej grupy wyborców. Dodatkowo poruszona by była sprawa braku opamiętania PiS-u w wydatkach i świadomym przyczynianiu się do wzrostu zadłużenia.

  Gospodarka ma być nieregulowana przez rząd i należy maksymalnie obniżyć podatki aby biznesmeni mogli kraść, taka jest naczelna zasada liberalizmu. Pocieszny to jest widok, kiedy widzi się tych samych liberałów, z przypiętymi skrzydełkami aniołów(właśnie przeczytałam notkę RAM-a), intensywnie się udzielających po stronie biednych niepełnosprawnych.
  Niepełnosprawny Ciamajdan czyli fałsz,cynizm i obłuda.
 • @Zawisza Niebieski 22:11:20
  "Pani naprawdę załapała się na "Polskę w ruinie" i że PiS "odbudowuje" Polskę?"/Zawisza/  Ja akurat nie należę do osób z tendencjami do załapywania na tanią propagandę. Okres rządów Platformy jest mi dobrze znany. Opieram się na faktach, obserwacjach i relacjach osób, które z liberalizmem gospodarczym proniemieckiej partii miały dużo do czynienia. Fakty można oczywiście przekręcać i udawać, że pewne wydarzenia nie miały miejsce tak, jak Pan to zwykle robi.  Za cokolwiek by się PiS się nie zabrał, to przeciwni mu liberałowie i ci z wolnorynkowymi odchyleniami, tzw. libertarianie, potępią zgodnym głosem. Dziwi mnie tylko, a przecież dziwić nie powinno, iż będąc zwolennikiem raczej "małego" i nie ingerującego w życie obywateli rządu - głównie w sensie tzw. pomocy biednym - stał się Pan nagle walczącym o prawa niepełnosprawnych, wrażliwym, socjalistą. Trzeba być kompletnym idiotą aby w to uwierzyć. A socjalistką to jestem ja.


  Najbardziej chyba boli tą całą germańską zgraję fakt, że działając w interesie społeczeństwa PiS automatycznie zdobywa sobie wyborców. Zaczyna się płacz i załamywanie rąk, rzucane są oskarżenia. PiS kupił sobie elektorat, podnoszą się głosy, bo dał po 500 zł. dzieciom, żeby już nie były głodne (jak za PO bywało). Lepiej żeby kulczyki różnej maści kradły, a Polska była eksploatowana tak, jak poprzednio to miało miejsce. Wszyscy wiemy przez kogo, więc nie ma co się rozpisywać.
  Zebraly się liberalne siły bo chcą do koryta. Chcą się tam wdrapać nawet po plecach niepełnosprawnych. Taka jest prawda.
  Niepełnosprawny Ciamajdan czyli fałsz,cynizm i obłuda.
 • @fretka 00:57:00
  "Po pierwsze p. Jeznach publikuje swoje tłumaczenia pod własnym imieniem co łatwo sprawdzić, gdyby się nazwał @ jedynytakid'artanian to już czerwona lampka ciach!"


  Proszę już więcej nie pić piwa.

  Dobranoc!
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • @fretka 23:39:35
  Istotnie, napisałam chyba trzy komentarze w tym tygodniu na temat plagiatów Bogusława Jeznacha. Po tej ostatniej aferze nic się absolutnie nie zmieniło. Jego wyjaśnienie, że przy tekstach powinna być informacja "na podstawie...." nie miało żadnego znaczenia. Wszystko toczy się dawnym torem. Interesujące, że on nigdy nie "pożycza" z polskich stron internetowych, tylko z tych w obcych językach.
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • @Repsol 23:02:08
  "(...)należy sprawdzić czy to nie ręce Putina"

  Nie ma nawet co sprawdzać, przecież wiadomo, że w ostatnich wyborach głosowałam na Trumpa z polecenia Putina. Nawet mój mąż nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • @fretka 22:51:55
  Ja Pani lektur nie wybieram. To Pani, fretko, zainicjowała tę wymianę zdań swoim komentarzem do mnie. A ja cierpliwie znosiłam Pani manipulacje. Rzeczywiście, szkoda był na to czasu.
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • @Repsol 22:02:04
  "Kurna , ale jaki jest podobno niewygodny zobacz jak jego teksty..."
  /Repsol/

  Czy jego teksty? Te nieopatrzone przypisami pochodzą głównie z Ekonomista lub Sputnika.

  The Economist jest niewygodny? Ciekawe dla kogo? Chyba dla międzynarodowej mafii finansowej.
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • @fretka 21:04:44
  Pani fretko,

  Zupełnie nie rozumiem, co Pani tu pragnie wyrazić. Myślę, że chyba to, iż jest zupełnie w porządku, w Pani odczuciu, przywłaszczenie czegoś, co do nas nie należy. Ten regulamin na Neon24 jest przecież oparty na prawie międzynarodowym, a Pan Jeznach jest tłumaczem przysięgłym. Nie rozumiem, jakim problemem jest umieszczenie kilku polskich znaków pod przetłumaczonym tekstem- w tym przypadku siedmiu, a z nawiasem dziewięciu-(Sputnik).

  Czy czytuje Pani czasami książki, które nie są fikcją literacką? Autor opiera się na dorobku innych i wykazuje, że korzysta z innych publikacji w rozdziale zatytułowanym "Bibliografia". Bloger również na czymś się opiera ii linkuje, o ile jest uczciwym blogerem.
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • @Zawisza Niebieski 21:00:07
  "A jeszcze wracając do tego podatku, wykazał on, ze Morawiecki to kiepski polityk. Próbował dzielić narod bolszewicką metodą skłócania, wyszło na to, że jego opowiastki, w jak dobrym stanie ekonomicznym jest państwo okazały się czczym gadaniem."/Zawisza/

  Ciekawe rzeczy Pan opowiada.

  Państwo nie może być w dobrym stanie po tak długim okresie rządów Platformy Obywatelskiej. Ludzie w Polsce nie cierpią na zaniki pamięci i szczegóły liberalnego ( nie mylić z bolszewickim) stosunku do gospodarki partii PO są im znane nie z kart historii tylko z niedawnych obserwacji i doświadczeń.

  PO zrujnowało Polskę i przez kilka lat nie da się kraju gospodarczo odbudować Będzie lepiej, kiedy wszyscy skorumpowani złodzieje i oszuści znajdą się za kratkami.

  Pan popiera teraz niepełnosprawnych walczących o swoje prawa i pokazuje swój humanitaryzm wiedząc, że Polska nie jest bogatym krajem i przekazanie tym ludziom większych sum odbędzie się kosztem czegoś innego.

  Gdyby nawet rząd zaspokoił żądania protestujących, to i tak nie spotkałoby się to z pańską aprobatą, ani z aprobatą żadnego z liberałów. Zapewne skończyłby Pan szybko z tym tematem i korzystając z okazji zaczął krytykować rząd, że wydaje bez umiaru, że komunistyczny, i że rośnie dług narodowy.

  Tak, ten ogień niezadowolenia trzeba podtrzymywać. Jak drwa trochę za mokre to podlewać benzyną. Chyba się nie mylę, Panie Zawisza.
  Niepełnosprawny Ciamajdan czyli fałsz,cynizm i obłuda.
 • Kto za tym stoi?
  "Apeluję, żebyście się nie zgadzali na płacenie tego podatku. My się na to nie zgadzamy i wolimy, żeby firmy i osoby prywatne przekazywały nam dobrowolnie - skomentowała matka niepełnosprawnego dziecka.
  Pamiętajcie, że zbliżają się wybory. Zróbcie wszystko, by żadna osoba z PiS-u nie weszła do samorządu - dodała kolejna osoba protestująca w Sejmie "


  Tak, to jest zdecydowanie protest polityczny. Nie wynika to z samego wezwania aby nie głosować na PiS. Apel do społeczeństwa aby nie zgadzało się na płacenie tego podatku wskazuje na wpływy ideologii liberalnej (PO-owskiej) i libertarianizmu. Skoro protestujące matki wolą dobroczynne datki od firm i osób prywatnych, to po co ten protest? Należałoby pójść z kapeluszem po prośbie.
  Niepełnosprawny Ciamajdan czyli fałsz,cynizm i obłuda.
 • @fretka 19:08:14
  "Jeżeli radio Sputnik jest tym samym co RIA to moim zdaniem źródło podane."/fretka/
  ????  " Na antenie radia Sputnik tak skomentował tę wersję zasłużony pilot wojskowy Rosji, generał Władimir Popow, zastępca redaktora naczelnego czasopisma 'Awiapanorama:'"/Jeznach/


  Powyższe zdanie jest tłumaczeniem dokonanym przez Bogusława Jeznacha zdania poniższego:


  "Эту версию в эфире радио Sputnik прокомментировал заместитель главного редактора журнала "Авиапанорама", генерал-майор, заслуженный военный летчик России, кандидат технических наук Владимир Попов. "/Sputnik/


  Oryginaly tekst, a zatem i przytoczone tutaj zadanie w języku rosyjskim, pochodzi ze Sputnika (link podany). Zdanie to poprzedza dosłownie cytowaną wypowiedź generała Popowa, rozpoczynającą się od słów:„Jeśli polegać na zdrowym rozsądku..."(""Если основываться на здравом смысле...")


  Sputnik napisał, że Popow na antenie Sputnika komentował. Jeznach cały artykuł przetłumaczył i źródła nie podał.


  Sprawa jest bardzo prosta, ale ktoś chce to celowo skomplikować.
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • Za dużo zarabiają
  "Ale też nikt nie wie ile powinien zarabiać poseł, minister sędzia czy burmistrz - bo żadna dyskusja na ten temat się nie odbyła."
  /Janusz Sanocki/  "Wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców zostaną obniżone o 20 procent – zakłada przyjęte we wtorek przez Radę Ministrów rozporządzenie ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Rozporządzenie wchodzi w życie 19 maja, natomiast obniżenie wynagrodzeń osób zarządzających będzie obowiązywać od 1 lipca 2018 r."
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pensje-wojtow-burmistrzow-i-prezydentow-spadna-o-20-proc/1sdcx5p
  Posła po pysku! I po pensji.
 • @fretka 18:07:59
  "Ria i Sputnik to jest to samo."
  /fretka/


  Zgadza się, dlatego we wcześniejszym komentarzu napisałam:


  Dzisiaj pojawiły się dwie notki na stronie głównej wymienionej tu osoby.

  W pierwszej, "Polsko płać", podane jest, że artykuł pochodzi z polskojęzycznej wersji Sputnika. W drugiej, "Samobójstwo pilota", źródło z którego ów bloger tłumaczył, zostało przemilczane. A jest to przecież ten sam Sputnik tylko w wersji rosyjskiej.

  *"Эксперт оценил версию о спланированном исчезновении малайзийского Boeing" (Jeznachowe 'Samobójstwo pilota")
  https://ria.ru/radio_brief/20180515/1520598070.html
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • @Husky 17:04:28
  "Ta sama Anna Glinka dziś po sejmem..."

  No cóż, kobiecie się trochę w głowie przewróciło. Zamiast do Sejmu powinna pójść na koncert rockowy. Styl ubierania odzwierciedla osobowość.
  Czekam na wywiad z jakimś ojcem niepełnosprawnego
 • @Jasiek 16:37:24
  "To po co się czepiasz człowieka?"

  Nie jesteśmy na ty.

  Tekst Jeznacha został przetłumaczony. Przy polskiej wersji tekstu autor tłumaczenia nie umieścił żadnej informacji na ten temat i nie powołał się na tekst oryginalny, jak to zrobić powinien.

  Uważam nasz dialog za zakończony.
  Jednak za 447 stoi Rosja ...
 • @Jasiek 10:18:35
  "Эту версию в эфире радио Sputnik прокомментировал заместитель главного редактора журнала "Авиапанорама", генерал-майор, заслуженный военный летчик России, кандидат технических наук Владимир Попов. "

  https://ria.ru/radio_brief/20180515/1520598070.html  "Opinię tę podzielają także eksperci rosyjscy. Na antenie radia Sputnik tak skomentował tę wersję zasłużony pilot wojskowy Rosji, generał Władimir Popow, zastępca redaktora naczelnego czasopisma 'Awiapanorama'"

  http://jeznach.neon24.pl/post/143760,samobojstwo-pilota
  Jednak za 447 stoi Rosja ...