Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @laurentp 23:48:38
  "A czekanie konduktora "za zamkniętymi drzwiami" (czyli pijak może BEZKARNIE atakować PODRÓŻNYCH) to tchórzostwo!"/laurentp/

  Konduktor musi przestrzegać regulaminu i nie może się wdawać w bójki. O ile zwrócenie uwagi nie skutkuje, to następnym krokiem jest telefon wzywający policję. Szczególnie wieczorem nikt się do nikogo nie odzywa i pasażerowie unikają towarzystwa natrętów, podejrzanych typków i głośno mówiących do siebie szaleńców. To jest dziki Zachód, a Polska to Cywilizacja.

  Policja często, w grupach po dwóch policjantów z psami, sprawdza bilety w pociągu. Kiedy to zobaczyłam po raz pierwszy czekając na męża na stacji, to doznałam dziwnego uczucia.
  Atak na pociąg z republikanami
 • Autor
  Przyglądam się tej notce już od dłuższego czasu. Dla mnie to jest ezoteryka. Mam skojarzenia z hermetyzmem, masonerią, numerologią, kabałą, kartami tarota, itd.

  Nauka ma swój początek w treści tajemnej, ubranej w symbole i zrozumiałej tylko dla wtajemniczonych.

  W tytule "O uczonej niewiedzy" "O"można przyjąć za 0(zero), czyli numerologiczny symbol wszelkiej możliwości.

  A tutaj w skrócie, jak ja to odczytuję:

  1(0+1)=Bóg(1), początek wszechrzeczy; "wszelka możność"

  2 (1+1)= poznanie,dwoistość, polaryzacja, "stosunki porównawcze"

  3(2+1)=połączenie ludzkiego z boskim (świadomość niewiedzy)

  4(3+1)="Poruszyciel" (" Maximum = pełnia = jedność "); jest wszystkim, i wszytko jest w nim

  5(3+2)="wszechświat pochodzi od Maximum(...) istnieje w sposób ściągnięty"," człowiek idealny"(masoneria); połączenie aspektu męskiego3 z żeńskim2 (masoneria)

  6(3+3)= prawda jest niedostępna; można poznać tylko pewne jej aspekty- po przez porównanie; "jak na górze, tak na dole"(masoneria)

  7(5+2)="wszystkie rzeczy są od siebie różne" (żywioł męski+żeński+stosunki porównawcze)

  8(4+4) ="Gdy coś jest w stopniu najwyższym to tak naprawdę nie ma opozycji między dwoma przeciwieństwami"; harmonia przeciwności; przyczyna i efekt; równowaga

  9(2+1)+(1+2+3)="największe jest jednością ". W numerologii połączenie dziewiątki(największa) z jakąkolwiek liczbą daje zawsze tę liczbę: 9+8=17=8

  10(1+0)= "jedność poprzedza wielość"; w numerologii 10=1+0=1;Bóg(1) jest wszystkim i niczym, końcem i początkiem( wiecznością)

  11(10+1)= w numerologii 10+1=11(wibracja mistrzowska)=1+1=2;
  "zarówno jedność jak i zespolenie oraz tożsamość są wieczne"
  Bóg i matematyka
 • Sądzę, że to był wypadek
  Mój mąż, od kiedy zmęczyła go jazda samochodem i stanie w wielkim tłoku na autostradach, zdecydował się na podróż pociągiem do pracy. Dlatego wiem bardzo dużo na temat "bałaganu"(Oscar) z amerykańskimi pociągami. Nie ma tygodnia aby Amtrak nie był opóźniony. Automatyczny system hamulcowy połączony z czujnikami działa, tylko nie tak jak powinien. Czasem, bez żadnego powodu, pociąg zaczyna hamować, a maszynista nic nie może zrobić, tylko czeka, aż coś tam się "odblokuje". To może trwać i pół godziny i wszyscy są spóźnieni. Samochody i ciężarówki na torach są częścią tutejszej normalności. Wtedy spóźnienie pociągu odlicza się w godzinach. Należy tu jeszcze dodać obecność w pociągu awanturników, czasami pod wpływem alkoholu lub narkotyków, których usunięcie odbywa się według specjalnej procedury. Konduktor kontaktuje się z policją miasta, przez które pociąg przejeżdża, a następnie z zamkniętymi drzwiami oczekuje na policjantów. Po dokonaniu przez policjantów aresztowania pociąg rusza w dalszą podróż. O ile ruch pociągów odbywa się na jednym torze, co nie jest rzadkością, taki zapijaczony idiota potrafi opóźnić nie jeden lecz kilka pociągów. Należy tu jeszcze wspomnieć, że pociągi przewożące towary mają pierwszeństwo. Kiedy przejeżdża niesamowicie długi pociąg towarowy to Amtrak przewożący ludzi musi czekać.

  Bałagan to mało powiedziane. Czasami wzdycham do Europy, a nawet Włoch czasów Mussoliniego, za którego rządów pociągi przychodziły na czas.
  Atak na pociąg z republikanami
 • @Vinto 00:16:48
  "Moim zdaniem, jesteście tu na Neonie, piątą syjonistyczną kolumną (...)Bardzo wam nie podoba się pisanie i mówienie prawdy. "/Vinto/

  A ja sądziłam, że w tej dyskusji właśnie chodzi o prawdę?

  Przeczytał Pan notkę RAM-a "Włoscy Żydzi: "Dobrze zrobił Netanyahu..." i nawet nie zauważył, że to nie był komentarz autora tego bloga tylko cytat z wypowiedzi Davide Assaela. Jak na "porządnego człowieka" przystało rzucił Pan taką oto "plwociną" w RAM-a: "Okazałeś w końcu prawdziwe intencje twoich wpisów. Nic dodać, syjonistyczno szmato."

  Ma Pan bardzo bujną wyobraźnie, a przy tym trudności ze zrozumieniem podstawowych rzeczy.
  Wobec rosnącej nienawiści
 • @roux 21:07:39
  "Jak napisał Pan Wojtas, wszyscy na Neonie wiedzą, że Pan Jeznach przede wszystkim tłumaczem.Ten hejt wywołany przez biednego chorego człowieczka może mieć na celu odcięcie nas od prawdziwych informacji."/roux/

  To nie hejt jest tutaj problemem, tylko niechęć do umieszczenia przypisów pod "pożyczonymi" (w całości i w kawałkach) tekstami. Gdyby to było normalne tłumaczenie, to informacja, że to przetłumaczył Bogusław Jeznach z Ekonomista by wystarczyła. Gdyby Autor użył swoich sformułowań, to przedstawiłby tekst jako własny ale napisany na podstawie Ekonomista. Niestety, to jest swego rodzaju hybryda - typowe dla plagiatu- podpisana "BJ".

  Jestem przekonana, że Bogusław Jeznach cieszyłby się ogromną poczytność tylko jako tłumacz. A i nie musiałby więcej skrywać pochodzenia przedstawianych jako swoje tekstów.

  Oczywiście zanikłaby wtedy aura tajemniczości otaczająca "człowieka renesansowego", "chodzącą encyklopedię" i "nosiciela wszechwiedzy"; pozostałaby tylko "przyziemna" satysfakcja tytana pracy swojego rzemiosła.
  Wobec rosnącej nienawiści
 • "wchodzimy na ścieżkę absurdu"
  "Oprócz „zbrodni plagiatu”, czyli zamieszczenia przeróbki artykułu przetłumaczonego z Economista z własnymi wstawkami, ale bez podania źródła..."/Bogusław Jeznach/

  Gdyby to był tylko jeden artykuł, dwa, lub nawet trzy, to możliwe jest usprawiedliwienie braku przypisów, ponieważ da się ten przykry fakt wytłumaczyć przeoczeniem zapracowanego autora.


  Cytat:

  1.10.2012

  "Zerżnięcia przez przetłumacznie bez podania autora oryginału stosuje wielu Polaków. Zapewne żerują na ograniczonej znajomości jęz. obcych w Polin. Niedawno znalazłem tłumaczenie przez Bogusława Jeznacha bez należytego podania autora, Thierry Meyssana, ani linku do jego tekstu w jęz. angielskim. Więc wyglądało jakby było Jeznacha – szczęka mi opadła, że wreszcie dobry autor polski: do rzeczy, dużo faktów, składny tekst bez lania wody…"/Kradzieżniki scyropolskie, Piotr Bein /

  https://piotrbein.wordpress.com/2012/10/01/kradziezniki-scyropolskie/
  Wobec rosnącej nienawiści
 • Autor
  Mamy tu do czynienia z psychologią Freuda.
  Aborcja, eutanazja a Ewangelia
 • @GPS 16:18:07
  "Przeciw własności intelektualnej"

  "A zupełnie inną sprawą jest ochrona znaków towarowych i karanie za plagiaty. Do tego nie potrzeba żadnego konkretnego, osobnego prawa – zupełnie wystarczy przepis, że nie wolno oszukiwać, i że sprzedawca nie może okłamywać kupującego, i że reklama nie może wpowadzać w błąd. Plagiaty i podrabianie znaków towarowych to po prostu oszustwa i to oczywiście powinno być karalne – to powinien regulować kodeks karny. "

  /GPS/

  https://www.salon24.pl/u/gps65/386048,przeciw-wlasnosci-intelektualnej
  Wobec rosnącej nienawiści
 • RAM
  No cóż," live and learn". I accept the rebuke.
  Parabola literacka, czy coś więcej?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:59:27
  "czyżby chciał Pan zarzucać mi plagiat jak Jeznachowi z racji tytułu..."


  Nikt Panu Jeznachowi nie zarzucał plagiatu z racji tytułu tylko z racji treści. Tytuły były "elementem dodanym".
  Żydowska kochanka
 • @Husky
  Właśnie przejrzałam różne żydowskie media i nie da się ukryć, że antypolonizm dosięga tam zenitu. Ta ustawa musi przejść, inaczej będzie z nami koniec.

  "PO nie głosowało za ustawą,bali się że stracą sponsorów? Zdrajcy z obywatelskiej wstrzymali się od głosu-Polacy wam tego nie zapomną!!!!"

  Wszyscy oni są opłacani przez żydowskie lobby, tak jak politycy w USA. To są sprzedajne ........

  Za notkę oczywiście 5*
  Nie przepraszam za Holokaust
 • Islamscy imigranci zalewają Europę.
  Szwecja wkrótce będzie, o ile już nie jest, no-go zone.
  IMIGRANCI ATAKUJĄ I BIJĄ OCHRONIARZY W SZWEDZKIM METRO
 • @GPS 21:25:14
  "Zalecam dyskusję merytoryczną. Przytyki osobiste to samoponiżanie się."
  /GPS/

  Oczywiście, że się z tym twierdzeniem zgadzam. Dlatego kierowałam się, aż do najmniejszego szczegółu, Pańską definicją savoir vivre'u. Mało tego, wzięłam pod uwagę przykład wypowiedzi Piłsudskiego. Czego Pan jeszcze ode mnie wymaga?
  Homosovietikus
 • @Lotna 20:08:18
  "Sądziłam, że ta wschodząca Ziemia, obracająca się z prędkością 1000 km/godz...."/Lotna/

  Tak, wspomniała Pani o tym w swoim pierwszym wpisie. Sądziłam, że wszyscy komentatorzy zaakceptowali heliocentryzm przy tego typu rozważaniach. Czy inaczej miałoby sens negowanie prawdziwości zdjęć ze względu na to, że nie da się na nich zauważyć zmian wskazujących na ruch obrotowy Ziemi?


  "Problem w tym, że dzisiejsza nauka została przemieniona w religię pełną dogmatów..."/Lotna/

  Zgadzam się, że to jest bardzo niebezpieczne zjawisko. Ma ono związek z globalnym procesem prywatyzowania świata. Korporacje, poprzez fundacje lub bezpośrednio, finansują badania naukowe w oczekiwaniu na bardzo konkretne wyniki. Naukowcy, jak wszyscy inni karierowicze, dostosowują wyniki badań do wytyczonych celów. Lepiej nie myśleć, do czego to doprowadzi w przyszłości.
  Tajemnica zdjęć z kosmosu a znikające pieniądze podatników
 • @GPS 18:36:31
  "Zalecam Pani jakiś podstawowy kurs savoir vivre'u dotyczącego naszej polskiej kultury."/GPS/


  I znowu pojawiło się określenie "naszej". We wcześniejszym wpisach ktoś zwrócił Panu uwagę, że należy przedstawić listy uwierzytelniające, gdy się wypowiada w imieniu całego narodu. Tak, to była bardzo słuszna uwaga.


  A więc z jednej strony zadeklarował Pan, że "my, Polacy" to ludzie ze znajomością savoir vivre'u , a z drugiej, w notce, tak Pan scharakteryzował Polaków:

  "współcześni Polacy to homosovietikus"
  " ludzie o mentalności socjaldemokratycznej, etatystycznej, niewolniczej"
  "Moi rodacy to w większości lemingi "
  "dziady, komuchy i solidaruchy nienawidzące kapitalizmu i własności prywatnej"
  "peerelowskie dziady"
  "dziady o sowieckiej mentalności współtworzących PRL, którzy jeszcze nie wymarli"

  Dla czytelnika jest oczywiste, że Pan siebie do tego "dziadowskiego narodu" nie zalicza; mimo wszystko, nie przeszkadza to jednak Panu w częstym użyciu sformułowania "my, Polacy".

  W definicji savoir vivre znalazło się następujące stwierdzeni:"Grzeczność to kwestia stosunków personalnych, to sposób zwracania się do innych, to staranność by oponenta, rozmówcę, partnera, nie obrazić..."

  Można więc wywnioskować, że między Panem ('wieszczem kapitalizmu") a "dziadowskim narodem" żaden personalny stosunek nie zachodzi, a epitety użyte były nie w drugiej osobie liczby mnogiej (jesteście tacy i owacy) tylko w trzeciej(oni są). I faryzeusz by się takiego argumentu nie powstydził, Panie Świderski.
  Homosovietikus
 • @Lotna 13:58:24
  "Jeśli faktycznie jesteś tak sceptyczna jak mówisz i sprawdzasz wartość źródeł, to poczytaj tutaj, na temat chronologii teorii heliocentrycznej(...) teoria heliocentryczna była podważana wielokrotnie nawet w XX wieku przez najtęższe głowy. "/Lotna/


  Ja naprawdę nie rozumiem, jak to się stało, że z dyskusji skoncentrowanej na autentyczności przedstawionych w notce ujęć Ziemi, przeszła Pani do rozważań na temat prawidłowości teorii heliocentrycznej.

  W nauce nie ma dogmatów. Zawsze istnieją opinie, które czemuś zaprzeczają ale wybiera się to, co najbardziej zbliżone jest do prawdy. Inaczej ludzkość nie dokonałaby żadnego postępu w nauce i technice. Teorie są wysuwane i dewaluowane; to jest rzeczą normalną. W 1992 roku Watykan oświadczył, że Galileusz miał rację. Czyli papiestwo(Jan Paweł II) oficjalnie zaakceptowało heliocentryzm dopiero pod koniec XX wieku.
  Tajemnica zdjęć z kosmosu a znikające pieniądze podatników
 • @rysio 14:33:18
  Dziękuję za przedstawienie tego tekstu. Co prawda jest on przetłumaczony z innej strony ("disclosurenews") ale mimo wszystko wygląda, że jest ten sam. Fraza "finansowanie potężnych armii najemników znajdują" została stamtąd "importowana" i przyklejona do tłumaczenia w notce Rzeczpospolitej.

  Aby dokładnie porównać obydwa teksty musiałabym zapłacić za subskrypcję na blogu Fulforda (11dolarów miesięcznie pobieranych z mojej karty kredytowej), jednak, jeżeli chodzi o tego autora, to uważam, że "skórka nie warta jest wyprawki". Swoją drogą żydzi potrafią zarabiać na "sensacjach".
  Kiedy nastąpi koniec światowego syjonizmu?
 • Grzegorz Świderski
  "Wy te państwa lubicie - jedne mniej, inne bardziej. A my, Polacy, tymi państwami pogardzamy. "/GPS/

  To można odebrać następująco: wy(niepolacy) i my, Polacy.

  Ale, jak sądzę, Autor, zadeklarowany antypaństwowiec, nie chciał nikogo obrażać.


  Czy określenia typu: "dziady"( "dziady w końcu wymrą"), "homosovieticusy", czy "lemingi" należą do form grzecznościowych na "libertariańskich salonach"? To tylko pytanie retoryczne.

  Hmm! To są "interesujące" argumenty, a nawet śmieszne, gdyż tylko wybuchem śmiechu można odebrać uwagę Autora skierowaną do "ikulalibal 22:28:01":

  "Zalecam odbycie kursu dobrego wychowania i dopiero po tym udział w dyskusji"(GPS).

  Ja Panu to samo zalecam, GPS!
  Homosovietikus
 • Pentagon zmarnował 125 miliardów
  na kontraktorów (prywatyzacja wojny) i niesamowicie rozbudowaną administrację.

  https://www.washingtonpost.com/investigations/pentagon-buries-evidence-of-125-billion-in-bureaucratic-waste/
  Kiedy nastąpi koniec światowego syjonizmu?
 • Autor
  Panie Rzeczpospolita, kto dokonał tłumaczenia tego tekstu?

  Nie czepiam się, pomimo że fatalnie on brzmi. Czytelnicy są jednak w stanie zrozumieć przesłanie Benjamina Fulforda.

  Chodzi mi o coś zupełnie innego. Skąd tam się wzięło "sfinansowanie potężnych armii najemników znajdują..." w ostatnim zdaniu, tuż przed:

  "Pozostała część tego artykułu jest dostępna tylko dla członków BenjaminFulford.net"

  Tu jest tekst oryginalny:

  "The Pentagon, in its first-ever audit using outside auditors, has already found that $21 trillion went missing between 1998 and 2015. That is more than 35 times the entire official U.S. military budget for 2016, multiple sources report.
  https://www.sott.net/article/374124-pentagon
  CIA, MI6, and Pentagon sources say the missing money was spent on…

  The remainder of this article is only available to members of BenjaminFulford.net"

  Czy to fałszerstwo było zamierzone, Panie Rzeczpospolita?
  Kiedy nastąpi koniec światowego syjonizmu?