Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Husky 20:56:00
  Dziekuje i oczekuje na ocene 8-))))

  Nareszcie mi się udało.
  Panią Merkel uprasza się o nie psucie Żydom geszeftu!
 • "Taki TUSK to nie ma odbicia w lustrze."
  Po zachodzie słońca trzeba się imać za krzyże i święconą wodę.

  Zdecydowanie 5*


  Pozdrawiam!
  Panią Merkel uprasza się o nie psucie Żydom geszeftu!
 • @
  "A nawet i dla polskich (pożal się Boże) dziennikarzy, oraz szeroko pojętych "polskich" (pożal się Boże...) mediów."/Fatamorgan/

  A w szczególności konkretnych(pożal się Boże) blogerów-mitomanów.
  Trump zażądał rezygnacji od Tom Shannon (Izrael-Polska)
 • @Docent zza morza 21:39:25
  (...)„zagraża sojuszniczym zobowiązaniom USA wobec Polski”


  Jeszcze raz zapytam, czyje to są słowa?
  Unika Pan odpowiedzi.
  Upadek żydowskiego kłamstwa oświęcimskiego
 • @Husky 21:11:07
  Polska straciła 6 milionów obywateli w II Wojnie Światowej, co stanowiło 17,2% populacji kraju. Stany Zjednoczone straciły 405,000 osób, czyli 0.3%( trzy dziesiąte jednego procenta) ludności. To dzięki tej wojnie USA stały się gospodarczym i politycznym mocarstwem. W porównaniu z miliardowymi korzyściami ekonomicznymi USA, śmierć 0.3% populacji tego kraju to była bardzo mała strata.

  A teraz USA nas poucza, daje nam propozycje nie do odrzucenia, grzmi z "demokratycznej ambony" na temat prawd historycznych.
  Upadek żydowskiego kłamstwa oświęcimskiego
 • Reakcja administracji Trumpa na podpisanie ustawy o IPN przez prezydenta Dudę:
  "Sekretarz stanu Rex Tillerson potępił decyzję polskiego prezydenta o podpisaniu kontrowersyjnego projektu ustawy, która zakazuje wypowiedzi obwiniającej Polskę za zbrodnie popełnione przez nazistowskie Niemcy, uzasadniając, że prawo to ogranicza swobodę wypowiedzi."

  http://thehill.com/policy/international/372595-tillerson-condemns-polish-president-signing-bill-on-holocaust-speech
  Upadek żydowskiego kłamstwa oświęcimskiego
 • Autor
  "P.S. W ich polskojęzycznych mediach trudno jest znaleźć informację o dymisji amerykańskiego wiceministra SZ, wymuszonej przez prezydenta Trumpa, w związku z wydaniem antypolskiego i prożydowskiego oświadczenia Departamentu Stanu, że nasza penalizacja oszczerstw niezgodnych z prawdą historyczną „zagraża sojuszniczym zobowiązaniom USA wobec Polski”. - = >Trump zażądał dymisji Podsekretarza Stanu

  Ale ich media w Polsce tego faktu to już w ogóle nie nagłośniły...?

  Wspomniała o tym - i to dziwnym tonie - tylko www.niezalezna.pl - => Dymisja w Departamencie Stanu"/Docent zza morza/


  Jest to fałszywa wiadomość, dlatego media w USA i w Polsce, w tym "niezależna.pl", jej nie potwierdzają. Jedynym źródłem tej informacji jest blog Fatamorgana.

  Na konferencji prasowej, w czasie której ogłoszono odejście Shannona na wcześniejszą i od miesięcy planowaną emeryturę, otwarcie musztrowano Polskę i ostrzegano rząd polski przed konsekwencjami podpisania ustawy o IPN.

  W swojej notce cytuje Pan:(...)„zagraża sojuszniczym zobowiązaniom USA wobec Polski”. Skąd ten cytat pochodzi i czyje to są słowa?
  Upadek żydowskiego kłamstwa oświęcimskiego
 • @Husky 20:03:22
  Oglądałam wczoraj reportaż w amerykańskiej TV na temat nożowników z Bliskiego Wschodu, w tym Syryjczyków, którzy nieźle sobie w Niemczech poczynają z nastolatkami. Pokazywano protesty ludności niemieckiej. Merkel jest znienawidzona. Aż byłam zaskoczona, że w politycznie poprawnej tutejszej TV o czymś takim się już mówi. Niemcy czeka katastrofa.
  Przyczyny holokaustu
 • @wercia 14:29:16
  "Syryjczyk z obywatelstwem polskim (od 0,58 min)"/wercia/

  A cóż taki Syryjczyk, od 0,58 minut "obywatel", ma na temat Polski i polskości do powiedzenia? Czy "siedzenie jak mysz pod miotłą ", w przypadku tego Syryjczyka, nie byłoby bardziej wskazane?  P.S.
  58 min - to jest pięćdziesiąt osiem minut
  0,58 min - to jest pięćdziesiąt osiem setnych jednej minuty (około 35 sekund)
  Przyczyny holokaustu
 • @Husky 09:19:18
  "Weronika Książek, żyje w świecie fantazji..."/Husky/

  Proszę tak nie myśleć. Mamy tu do czynienia z cwanym planem zrobienia kariery "dziennikarskiej" na awanturze z żydami. Weronika celowo zwraca na siebie uwagę swoim ostentacyjnie bezczelnym listem. Przecież nie chodzi tu o prawdę, a jedynie o wyróżnienie się w tłumie innych medialnych służalców zajmujących się zawodowo "obszczekiwaniem".

  Kurs „stylista-wizażysta” odegrał tu ważniejszą rolę niż studia na filologii polskiej. "Specjalistka od makijaży" zabrała się za dorabianie Polsce prymitywnej antysemickiej gęby.

  Z antypolonizmem zagranicznym można jakoś sobie poradzić, myślę jednak, że najwięksi wrogowie polskości znajdują się w jej granicach i niszczą kraj od środka.
  Do Pani Kornhauser
 • @Lotna 08:13:57
  "Gdyby oświadczenie było przyczyną przejścia na emeryturę Shannona, to by znaczyło, że Departament Stanu prowadzi politykę wbrew intencjom Trumpa i bez porozumienia z nim i teraz Trump chce zrobić z tym porządek. Sądzę, że są to raczej pobożne życzenia, no ale oczywiście mogę się mylić."
  /Lotna/

  Ależ wcale się Pani nie myli. Dziękuję za linki - to była ciekawa lektura.

  Na konferencji prasowej, która odbyła się 1 lutego tego roku, Heather Nauert grozi Polsce pewnymi konsekwencjami, o ile nasza ustawa o IPN nie zostanie zmieniona. W grę wchodzą stosunki z USA i Izraelem. Heather Nauert stwierdza:"Ale powiem wam, że my się temu z bliska przyglądamy". Jej dygresja, o nieingerencji w polski proces legislacyjny jest tylko dodana dla formy, ponieważ tutaj się nie obędzie bez wtykania amerykańskiego nosa w polskie sprawy.

  Na tej samej konferencji prasowej zostaje podana informacja o przejściu na wcześniejszą emeryturę Thomasa Shannona - dyplomaty specjalizującego się w stosunkach z Ameryką Południową. John Sullivan(Deputy Secretary) stwierdza, że Shannon nosił się z zamiarem zakończenia swojej kariery już od kilku miesięcy. A więc nie ma tu żadnych powiązań między odejściem Shannona a "sprawą polską".

  Przypuszczam, że nikogo też nie zaskoczyła antyrosyjska retoryka Heather Nauertw w dniu 1 lutego, 2018. Miała ona związek z krytyką tzw. "reżimu w Syrii", który atakuje "niewinnych cywilów" i używa gazów trujących. Jest to już jednak, od kilku lat, motyw powracającym tego rodzaju prasowych konferencji, a zwrócenie Polsce uwagi "aby ustawiła się w szeregu" jest czymś nowym.

  Źródło:
  https://www.state.gov/r/pa/prs/dpb/2018/02/277843.htm#POLAND
  Trump zażądał rezygnacji od Tom Shannon (Izrael-Polska)
 • @Husky 23:17:33
  Piękny ten księżyc. A wilków to ja się panicznie boję.
  U nas dopiero wczesne popołudnie i słońce praży.
  Dobranoc!
  Trump zażądał rezygnacji od Tom Shannon (Izrael-Polska)
 • Pytanie może jest głupie, ale zmuszona jestem je zadać.
  Co ma wspólnego odejście na wcześniejszą emeryturę Thoma Shannona z niedawno zaistniałym konfliktem polsko-żydowskim? Notka jest dosyć długa, a mimo to niczego się z niej nie dowiedziałam.
  Trump zażądał rezygnacji od Tom Shannon (Izrael-Polska)
 • Barokowe "miłości zieją mrozem"...
  Niechaj nikt guseł, niechaj nikt czarów nie szuka,

  Fraszka i egzorcyzmy — jest na miłość sztuka,

  Jest fortel, choć odmienna, choć tak barzo płocha:

  Kto pragnie być kochanym, niechaj sam wprzód kocha;

  A że częstokroć serce językowi przeczy,

  Niechaj kocha nie w słowiech, ale w samej rzeczy.

  /Wacław Potocki/
  Myślisz
 • @andrzejw 17:10:13
  "Czyli wszystko inne będzie tępione, ale jeśli zostanie nakręcony film, w którym to filmie będzie sytuacja taka,że będą kręcić filmy przeciwko Polakom, to nic im nie zrobią."


  A gdyby to był film pokazujący pozycję polską i to z punktu widzenia obecnych wydarzeń? W takim filmie również użyłoby się określenia "obozy polskie".
  O co chodzi Izraelowi i niektórym Żydom?
 • @Husky 14:04:26
  "Boli Izrael?"/Husky/

  Nie boli tylko jeszcze bardziej zacietrzewia.


  Minister edukacji, Naftali Bennett (Bayit Yehudi), powiedział w poniedziałek, że czuł się „uhonorowany” tym, że Polska w tym tygodniu odwołała jego wizytę w Warszawie, z powodu odmowy wycofania się z pozycji potępiającej ustawę o IPN. (The Jerusalem Post)
  O co chodzi Izraelowi i niektórym Żydom?
 • @Husky
  Gdyby nie Stalin i Armia Czerwona, to pisałby Pan swoje polityczne wywody po niemiecku, o ile w ogóle by Pan pisał.
  Dziś 73. rocznica jałtańskiej hańby.
 • @GPS 18:15:13
  "Jeśli używanie frazy: "polskie obozy śmierci" łamie ustawę, to tak samo łamie ją określenie: "Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały"."/GPS/

  Proszę nie pisać bredni! Polacy dbają o to aby obozy koncentracyjne przetrwały, ponieważ są one dowodem niemieckich zbrodni. "Bijesz człowieku piane" było określeniem przyjaznym i delikatnym.
  Premier złamał ustawę o IPN!
 • @andrzejw 10:22:08
  I.(...)To samo odnosi się do Stara Baba 03.02.2018 06:27:29
  a także do AgnieszkaS 03.02.2018 07:06:57"/andrzejw/

  Czy Pan wie o czym jest notka GPS? Czy ją Pan przeczytał?
  Pisze Pan internetowe slogany i sam nawet nie wie o czym i dlaczego..

  GPS zabrał się za analizę znaczeniową pewnego zdania z przemówienia Morawieckiego. Wypowiedź premiera jest poprawna i wyraża to, co wyrażać powinna. Tego rodzaju "notki" należy wrzucać w lochu.

  II.
  List Krzysztofa Szczerskiego do amerykańskich kongresmenów(amerykańskich żydów) napisany jest naprawdę dobrze i dobitnie wyjaśnia polski punkt widzenia. Niestety, w liście są trzy błędy:

  Jest:"However, unlike in several other European countries where governments cooperated with the Nazi Germany..."

  Powinno być:"However, unlike several other European countries where governments cooperated with Nazi Germany..."

  Jest: "On behalf of the President of the Republic of Poland I assure you of our commitment to cooperate on this matter."

  Powinno być:"On behalf of the President of the Republic of Poland I assure you of our commitment to cooperate in this matter.
  Premier złamał ustawę o IPN!
 • Nie zgadzam się z Panem!
  „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”.


  Gdyby po "przetrwały" była kropka, to bym się może i zgodziła.
  "Świadectwo Męczeństwa Narodów" jest sformułowaniem ogólnym i w nim mieści się muzeum i inne formy pamięci.

  Premier nie złamał ustawy o IPN i wypowiedział się jak należy.

  Nie szkoda Panu czasu na takie notki? Czy nie lepiej byłoby się zająć listem ministra Krzysztofa Szczerskiego do amerykańskich kongresmenów, który został wysłany do USA z trzema błędami?

  http://www.president.pl/en/news/art,668,letter-by-krzysztof-szczerski-to-the-congressional-anti-semitism-task-force.html
  Premier złamał ustawę o IPN!