Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @miarka 23:17:08
  "Jak to się mówi ? ... Przesladowanych za myślozbrodnię?"
  /miarka/


  Czyżby? Były, niestety, jeszcze czyny.

  http://iddd.de/JedwabneBeschluss2003.pdf

  Proszę przeczytać, tylko nie po łebkach. Oczekuję na sensowną odpowiedź- bez zbędnych manipulacji słownych, szkoda na to MB. Kilkakrotne przeczytanie i przemyślenia powinny zabrać Panu nie mniej niż jeden dzień. A po tej dawce faktów proszę objrzeć filmik z J. Laudańskim i skupić się na jego wypowidzi i zachowaniu. https://www.youtube.com/watch?v=uUnT29NDDsQ
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • @1abezmetki 01:30:18
  Widzę, że zwolennicy chińskiej kolonizacji narodów słowiańskich dali znać o sobie pałując notkę. Na ludzką głupotę naprawdę nie ma lekarstwa.


  Jak Afryka jest kolonizowana przez Chińczyków.
  Cytat z Daily Mail:

  "Wzdłuż całej Afryki powiewają czerwone chińskie flagi. Lukratywne transakcje zawierane są w celach zakupu potrzebnych towarów - oleju, platyny, złota i minerałów.

  Otwierane są nowe ambasady i trasy lotnicze. Nową chińską elitę kontynentu można zobaczyć wszędzie; robiącą zakupy w drogich butikach, poruszającą się limuzynami Mercedesa i BMW, wysyłającą dzieci do ekskluzywnych prywatnych szkół.

  Dziurawe drogi zatłoczone są chińskimi autobusami, zabierającymi ludzi na targowiska wypełnione tanimi chińskimi towarami. Ponad tysiąc mil nowych chińskich linii kolejowych przecina afrykański kontynent, przewożąc miliardy ton nielegalnie pozyskanego drewna, diamentów i złota.

  Pociągi, połączone z portami rozrzuconymi wokół wybrzeży, po wyładowaniu tanich zabawek wyprodukowanych w Chinach, czekają na załadunek towarów przeznaczonych dla Pekinu..."

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1036105/How-Chinas-taking-Africa-West-VERY-worried.html

  Rosję może tylko uratować przed Chinami porozumienie z USA i zawarcie normalnych stosunków z zachodem. Niestety na drodze stoją amerykańscy liberałowie, których konszachty z Chińczykami są udowodnione.

  Również pozdrawiam Pana!
  Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce
 • W TYM PIĘKNYM KRAJU NAD WISŁĄ, GDZIE LUDZIE NIE MYŚLĄ...
  Przede wszystkim, Macierewicz stwierdza, że nie brał udziału w negocjacjach i nie wie kto, jaka organizacja, była częścią porozumienia.
  A ponieważ nie wie, to i nie wyklucza nikogo.

  W filmiku, który jawi się jako celowa manipulacja naiwnymi, nie słyszymy pytania zadanego Macierewiczowi. Jakie to mogło być podchwytliwe pytanie tylko się domyślamy. Mogło ono brzmieć następująco:

  Czy Polska konsultowała się z Mossadem aby uzyskać porozumienie w sprawie ustawy o IPN?

  Macierewicz odpowiada:"(...)Nie wykluczam, że (Mossad) był częścią tych rozmów tak jak i inne instytucje, ale ja nie brałem w nich udziału..."  Czytelniku nie pozwól sobą manipulować!
  Co to za kraj …
 • @miarka 21:58:52
  "Już nie pierwszy raz mi to podejrzane, ale czy tylko ja widzę że pani AgnieszkaS "kopie do polskiej bramki", że robi co może aby "dokopać Polakom"?"/miarka/


  Tego rodzaju podejrzliwość do niczego dobrego nie prowadzi. Czasem jest powodem skrzywionego widzenia.


  Punkt szósty jest ważny ponieważ po raz pierwszy w relacjach polsko-żydowskich wspomina się o antypolonizmie. Po raz pierwszy Żydzi przyznali, że takie zjawisko ma miejsce. A że oni są głównym źródłem tego antypolonizmu to pozostaje w domyśle.
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • @AgnieszkaS 16:29:34
  Uważam punkt 6 Deklaracji za bardzo istotny:


  "Oba rządy z całą mocą potępiają wszelkie formy antysemityzmu oraz dają wyraz swemu zaangażowaniu w zwalczanie jakichkolwiek jego przejawów. Oba rządy odrzucają również antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe. Rządy Polski i Izraela nawołują do powrotu do spokojnego dialogu opartego na wzajemnym szacunku w dyskursie publicznym."
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • Autor
  Polska fundacja powiązana z rządem w Warszawie opublikowała pełne strony reklam w gazetach na całym świecie (…)I TO MNIE BULWERSUJE NAJBARDZIEJ / W JERUSALEM POST PISZĄ, ŻE FUNDACJA PKO ZROBIŁA TO NA CAŁY ŚWIECIE, .... TYLKO NAS TU W POLSCE CHYBA KOLOKWIALNIE "OLANO"/ Ziut/


  Podaję link to pełnego tekstu wspólnej deklaracji:

  https://www.prnewswire.com/news-releases/polish-national-foundation-applauds-the-joint-declaration-between-the-prime-ministers-of-the-state-of-israel-and-the-republic-of-poland-300673620.html
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!
 • 5* za wybór tekstu
  Tego właśnie w stosunkach Rosja- Chiny należało się już od dawna spodziewać. Projekt Jedwabnego Szlaku jest projektem budowy wielkich Chin, a nie ekonomicznego umocnienia Rosji. To jest również ostrzeżeniem dla naiwnych z Polski, którzy spodziewają się po tym szlaku ekonomicznego cudu. Oni się wszyscy obudzą z rękami w nocniku.


  "Jeszcze 7,1% handlu przypada na sprzedaż materiałów pochodzenia leśnego"


  Chiny rąbią lasy gdzie popadnie, powoli pod tym względem eksploatują Afrykę, a więc przyjdzie czas i na rosyjską tajgę. Sytuacja polityczna Rosji, ze względu na bardzo złe stosunki z Zachodem, jest dla Chińczyków niezwykle dogodna.
  Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce
 • Aleksander Kwaśniewski - Director of Burisma Oil & Gas Company in Ukraine
  "Przypominam jak było ze sprawą pieniędzy od CIA, ktore przynieśli naszym chłopcom kontrolujących naszych wybrańców w pudełku po butach, za możliwość torturowania sobie afgańców w Kiejkutach."

  A Aleksander Kwaśniewski do tej pory nie poniósł żadnej odpowiedzialności za swoje poczynania. Dobrze mu się dzieje na Ukrainie, jak wielu innym, możnym liberałom, którzy rzekomo czerpią zyski tylko z ciężkiej pracy własnych rąk.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Ślepa Mańka i język dyplomatów
  "Przypominam sobie że za czasów PRL nigdy podczas wizyty przywódców ZSRR w Polsce, z ich ust nie padły słowa o masowym mordowaniu Rosjan przez AK-owskie podziemie. Tymczasem według strategosa miała nastąpić złota era pomiędzy Izraelem a Polską, bo według niego rządy „się dogadały”."/Ślepa Mańka/  Sugeruje Pani, że Polacy brali udział w Holokauście, ale Żydzi powinni zachować się bardziej dyplomatycznie, zamknąć buzie i nic na ten temat nie wspominać?
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Ukraina jako "państwo teoretyczne"
  " Dla kolejnego państwa teoretycznego, jakim jest banderowska Ukraina, również nasze eliciarstwo jest traktowane przez banderowców jak brudna szmata. "/Ślepa Mańka/


  Zdanie jest całkowicie nielogiczne, jak wiele innych w tym tekście, ale przejdżmy do wniosków merytorycznych.


  Jeszcze nie tak dawno- w epoce przedmajdanowej- Ukraina nie była "państwem teoretycznym". A teraz jest i zawdzięczmy to głównie dyplomacji Sikorskiego. Ukraińcy nie są naiwni i wiedzą, że Polska brała udział w przygotowaniach do "majdanu", samym coup d'etat i wojnie domowej. Proszę się cieszyć, że nie użynają Polakom głów na ulicy.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Białoruś
  "By pokazać opgromna przepaść jaka dzieli traktowanie naszych zasrańców, uważających się za elity, które to mają nas prowadzić do świetlanej przyszłości, a traktowane jak pańśtwo teoretyczne, a państwem poważnym, jakim jest Białoruś, które dba o swój narodwy interes i z którym trzeba się liczyć." /Ślepa Mańka/  Białoruś, chociaż niepozorna i mało znana, uchodzi za sojusznika Rosji i nie należy do tzw. zachodniego świata i EU, a więc jest w wielu aspektach bardziej suwerenna od Polski i budzi w zachodnich politykach szacunek.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Podchodząc merytorycznie do przerostu chorej formy nad treścią (forma raka)
  "Prezydent Obama musiał przepraszać tylko i wyłącznie na oburzenie Polonii, bo przecież państwa teoretycznego się nigdy nie traktuje poważnie."/Ślepa Mańka/


  Prezydent Obama przeprosił, ponieważ został skrytykowany przez Donalda Tuska, który nazwał go ignorantem. Obama otrzymał również list od prezydenta Komorowskiego z prośbą o skorygowanie niefortunnego wyrażenia.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Podać imodium?
  Pani styl nic się nie zmienił. Czytelnik odnosi wrażenie, że Autor dostał biegunki.
  Z państwem teoretycznym nikt się nie liczy-widziane z USA
 • Mocą medialnych nacisków i oskarżeń chcą nas zmusić do oddania im połowy Polski.
  https://www.youtube.com/watch?v=MV0zY_795qg
  W Izraelu wzywają do zerwania porozumienia z Polską
 • Kto lewy, a kto prawy
  Ciekawe jest tutaj ujęcie samego tematu- krytyczne wobec Rosji Putina w kontekście wyborów w Meksyku.

  Meksyk, moim zdaniem, nie ma żadnych szans na socjalizm/komunizm, ponieważ cały kontynent amerykański jest pod obserwacją USA, które natychmiast wszelkie zarzewia "totalitaryzmu" likwidują. CIA ma na to najróżniejsze "receptury" w swoim repertuarze. Nic, jak na razie, wolnemu rynkowi, kapitalizmowi i liberalnej demokracji nie zagraża w tym regionie.


  "A co u nas w rezultacie, z emeryturami i wiekiem emerytalnym?"
  /Александр Майсурян /

  Trudno mi wyrażać jakiekolwiek opinie na temat Rosjan i ich kraju. Wiem jednak, że za czasów Putina Rosjanie przynajmniej posiadają jakieś emerytury.

  "(…)co skupia i jednoczy narody krajów cywilizowanych..."/W. Putin/

  To wszystko zależy od perspektywy widzenia. Liberalizm (podstawa dla stosunków wolnorynkowych) nie jest lewicowy, a jego filozoficzne założenia są "cywilizowaną" egzemplifikacją mentalności dżungli, głęboko drzemiącej w człowieku- zwierzęciu. Ale żeby takie prymitywne instynkty uświęcać? Nie sądzę.
  Aleksander Majsurian: Meksyk i Jego Nowy Prezydent...
 • @kula Lis 67 15:27:43
  "(…)w której korzyści uzyskują głównie najbardziej wpływowi i bezwzględni, a szary obywatel nie zna dnia ani godziny, kiedy jego majętność lub wolność ponownie zostaną naruszone. "/kula lis/


  Ja, w oparciu o własne doświadczenia życiowe, uważam, że prawa moralne albo istnieją w nas albo ich nie ma. Nic tu nie pomogą lekcje religii. Psychopatom, socjopatom i moralnym "zgniłkom bez kręgosłupa" zawsze powodziło się lepiej niż tym zawikłanym w etyczne dylematy. Szary obywatel nie zna dnia ani godziny, a jego los rzadko bywa interesującym wątkiem w historii i z reguły jest pomijany w imię uwiecznienia osiągnięć (prawdziwych i wydumanych) tych "wpływowych" i "wybranych" przez fortunę.
  A ile ty masz lat, Polsko Niepodległa? Sto. No, i chwatit
 • @tańczący z widłami 16:31:36
  Przepraszam. Miałam oczywiście na myśli "tańczącego z widłami".
  Same sukcesy, czyli schyłek PiS?
 • @Lotna 13:10:47
  "(…) Nie mówimy tu o przystępowaniu do Unii, która miała mieć inna postać, a o podpisaniu traktatu lizbońskiego, który zniewala poszczególne państwa...." /Lotna/


  Polska wstąpiła do EU w roku 2003, a prace nad Traktatem Lizbońskim miały swój początek już w roku 2000. Nie ma Pani pretensji do Kwaśniewskiego, że nie poinformował ełropejskiego narodu Polaków, siedzącego niecierpliwie na walizkach z paszportami w rękach, że to może być złe posunięcie dla polskiej racji stanu? On się powinien podać do dymisji i hańbą jest, że tego nie zrobił.
  A ile ty masz lat, Polsko Niepodległa? Sto. No, i chwatit
 • @Robik 10:35:32
  "Czyli według Pani większość ma zawsze rację.
  Kolejny przykład chorej logiki." /Robik/


  Gdzie ja tak napisałam? Proszę wskazać to poprawię.
  A ile ty masz lat, Polsko Niepodległa? Sto. No, i chwatit
 • @Jabo 13:00:45
  tańczący z widłami 04.07.2018 16:11:52
  @Jabo 13:00:45
  Pan sobie może gdybać, przypuszczać, fantazjować ad personam; a nawet używać głównie epitetów (metodą na Robika) - to przecież niczego nie zmienia.

  Faktów nie da się zmodyfikować i zastąpić je gdybyaniami. Pańskie insynuacje na temat mojego wieku i przekonań politycznych są mi obojętne, wyjątkowo nietrafione i dowodzą, że pańska argumentacja szwankuje.

  Pisanie o mojej wierze w wiekopomną misję Prezesa jest oczywistym kłamstwem. Kilkakrotnie prosiłam Robika o przedstawienie dowodów na to twierdzenie, co w swoim "zdrowym" podejściu do sprawy świadomie zignorował. Nie miał innego wyjścia, takich dowodów nie ma. A moje kilkuletnie komentarze na Neon24 dowodzą raczej czegoś przeciwnego.

  Nie chodzi tu jednak o fakty i obiektywizm - raczej "intuicyjne" przeczucia i "chciejskie" domniemania. Felieton Charta, w większej swojej części, zatrzymuje się na granicy mroku w obawie przed penetracją światła. Komentarz pański i "tańczącego z wilkami" idealnie pod tym względem wpasowuje się w notkę Pana Rękasa. Całość, notka i wymienione komentarze, umiejscawiają się i na rubieży gatunku, który ja określiłabym jako "the realm of the irrational", co w przypadku publicystyki nie jest komplementem.
  Same sukcesy, czyli schyłek PiS?