Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Pedant 00:36:15
  Otóż Antiwar.com jest ŚWIETNYM portalem.


  Nie twierdzę, że nie jest. Jednak stonowanie "emocji wojennych" byłoby wskazane.

  Środowiska dążące do konfliktu z Rosją (neokonsewatyści zjednoczeni z neoliberałami ) pragną za wszelką cenę odsunąć Trumpa od prezydentury i nie mają przy tym żadnych moralnych zahamowań. Jeszcze wczoraj wysłuchałam audycji, w czasie której padło twierdzenie, że prezydenta wybrała nam Rosja. A tak naprawdę to Chińczycy finasowali kampanię wyborczą Clinton w oczekiwaniu na następne lata bogacenia się na "wolnym handlu".
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 00:29:18
  "Wiekszość tamtejszych pracowników akademickich nie zajmuje się radzeniem komu należy wierzyć, tylko jak samemu poznawać fizykę, chemię, biologię, lingwistykę...."


  A jeżeli chodzi od dziennikarstwo, historię, nauki polityczne, to tez należy korzystać ze wszystkiego, co nam w ręce wpadnie? Nauczyciele akademiccy udzielają rad studentom. Mnie na przykład sugerowano, że najpewniejsze, jeżeli chodzi o wiadomości ze świata, są dzienniki biznesowe, bo ci, którzy je czytają muszą znać prawdę aby podejmować właściwe decyzje.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 23:23:01
  @Pedant 23:45:51
  "A Pani albo chce się wysługiwać orwelowskiej propagandzie i cenzurze albo ma wyprany mózg."


  Jest akurat nie chcę. Podchodzę do wszystkiego z dystansem emocjonalnym i z reguły sama docieram do wypowiedzi polityków aby przeanalizować ich słowa bez obcej, bardzo często tendencyjnej, interpretacji. Gdybym tak nie postępowała to po przeczytaniu notki dr nowopolskiego już byłabym w schronie z torbą suchego prowiantu i beczułką czystej wody.  "Nawet Harward"?! To jakaś wyrocznia delficka co zwalnia Panią od myślenia?"


  Miało to być w znaczeniu, że nawet Harvard nie ośmiela się dawać rad swoim studentom, choć jako uczelnia powinien, to jakże ja mogłabym Panu dawać rady w wyborze właściwej lektury. To było na zasadzie porównania. A ja oczywiście myślę cały czasy i staram się aby nie mieć mózg wyprany, czego i Panu życzę.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 23:17:29
  "Mój humor i życzliwość się kończy gdy ktoś chce kneblować i oczerniać."

  A kto chce? Ja?

  Atmosfera jest u nas taka, że nawet Harvard zrezygnował z udzielenia jakichkolwiek wskazówek swoim studentom. Racjonalna sugestia i wezwanie do powołania się na fakty jeszcze nikogo nie oczerniły i nikomu nie zakneblowały ust.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 22:43:29
  A Pan/Pani/Państwo potrafi(ą) odczytać i zrozumieć prosty komentarz? Ja nie pytam o Pana/Pani/Państwa zleceniodawców i "marzenia" z tym związane. Wystarczy mi odrobina poczucia humoru i mniej wrogości. Być może oczekuję zbyt wiele.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 22:03:19
  Niby dlaczego?


  Proszę zapoznać się z komentarzem "Stara Baba 20:57:40"
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 22:03:19
  Harvard University umieścił na swojej stronie długą listę adresów z "fake newsami" jako przewodnik dla zagubionych w medialnym świecie studentów. Oczywiście wybuchła z tego powodu wielka awantura i wszyscy zaczęli Harvard krytykować. A uczelnia, oskarżona o wrogi stosunek do wolności wypowiedzi, te informacje usunęła. Skopiowały listę różne strony internetowe i jest na niej "Antiwar.com".


  https://rense.com/general96/harvardsfake.htm
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Repsol 21:51:48
  "Wojna coraz bliżej nas ."


  U nas słońce świeci, spokój, nic szczególnego się nie wydarzyło. A wczoraj spadło kilka kropel deszczu. To widocznie jest jedna z tych wirtualnych wojen:)

  Pozdrawiam!
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Repsol 20:50:56
  "Gra gdziekolwiek jest wykorzystywaniem niewiedzy drugiej strony .To powinno być karane . No ale gdzie w Polin ?. Wolne żarty ."

  Cały dzisiejszy świat to jest Polin. Wszystko jest grą pozorów.
  AMEN –Autobiografia Naukowa (Odc. 2)
 • @M i r i a m 21:25:05
  Obłęd i desperacja to jest tylko na blogu dr nowopolskiego, a nie w Waszyngtonie. Autor podgrzewa tutaj w dziurawym tygielku swoje "fake newsy".
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Stara Baba 20:57:40
  Oczywiście, ma Pan rację, ale dr nowopolski przecież nie sięga po fakty.

  Strona "Antiwar.com", na którą się Autor powołał, ewidentnie nie jest wiarygodna.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Oscar 14:56:08
  "Długo by wymieniać sposoby grabienia narodów świata stosowane przez globalną mafię żydowską(...) Karuzele VATowskie to jeden ze sposobów, raje podatkowe to kolejny sposób..."

  My tak z przyzwyczajenia wszystko składamy na Żydów, a w tych rajach podatkowych też dużo Polaków jest.
  AMEN –Autobiografia Naukowa (Odc. 2)
 • NWO
  "Formalnie zademonstrowały też wyższość władzy wykonawczej nad własną Konstytucją i władzą ustawodawczą, tym samym de facto deklarując się dyktaturą. "/dr nowopolski/


  Pański lament jest trochę spóźniony. Jako pierwszy uczynił to Abraham Lincoln w czasie wojny secesyjnej. A z wydarzeń niedawnych to tylko wspomnę demokratę Obamę, który podpisał tzw. "indefinite detention act", który dawał mu prawo zatrzymania i uwięzienia obywatela amerykańskiego bez aktu oskarżenia i na czas nieograniczony.

  Pańskim celem jest jednak Trump. Według mnie "miłośnicy chińszczyzny", Panu podobni, reprezentują NWO.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @dr nowopolski 10:09:56
  "Jedyną przyczyną dla jakiej Chiny godziły się przez dekady na taką eksploatację, to możliwość transferu technologi, co juz nastąpiło i Stany pozostały z ręką w nocniku, dlatego między innymi tak szaleją."


  W tym momencie, czytając te durnoty, ja powinnam zacząć się śmiać niekontrolowanym śmiechem. Jednak czytam to z kamienną twarzą. Tak, Stany Zjednoczone obudziły się z ręką w nocniku; mimo wszystko, jednak się obudziły. A w założeniu było aby pozostały "we śnie". Dodam tutaj, że nie tylko Trump uważa, że wolny handel niszczy amerykańską gospodarkę, takie zdanie ma również Bernie Sanders.

  Które normalne państwo zgodziłoby się na układ z transferem technologii? My wam damy własną technologię, własny przemysł przetransportujemy do was, a sobie zostawimy bezrobocie i będziemy od was importować wasze chińskie badziewie- trujące i rakotwórcze.


  W jaki sposób odbył się "transfer" technologii:
  Korporacjom nie wystarczyło zysków - ciągle im było mało. Lobbyści korporacyjni zaczeli intensywnie forsować idee "wolnego handlu", aby wydatek na siłę roboczą wynosił nie kilkanaście dolarów na godzinę, tylko kilkadziesiąt centów. Produkcja, a z nią technologia, zostały przeniesione na teren Chin, a stamtąd bez problemu przez Chińczyków przejęte. No i tak "eksploatowane" przez Amerykanów Chiny stały się powoli pierwszą gospodarką na świecie. Ogromne zyski z handlu z USA Chińczycy zaczęli inwestować gdzie się dało i oczywiście w amerykańskie obligacje. Jak się tak bliżej nad tym zastanowimy, to dojdziemy do wniosku, że posiadanie takiej dużej ilości obligacji amerykańskich przez Chińczyków nie jest dla USA dobre i tak to widzą amerykańscy obywatele.
  Donald Trump, świat się śmieje!
 • @dr nowopolski 10:09:56
  "Doskonały dowcip. Chiny pasożytują na USA, produkując i sprzedając za pół darmo wszystko co Stany konsumują, a na dodatek opłacane są za to bezwartościowymi obligacjami rządu USA (T-bills)."

  Mości doktorze nowopolski:

  Czy słyszał Waści o dumpingu? Chyba nie słyszał, to niech sobie poczyta.

  "Dumping łupieżczy (predatory dumping): celem takiej polityki jest zdobycie jakiegoś rynku i wyeliminowanie konkurencji poprzez zaproponowanie cen niższych od kosztów wytworzenia...."

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dumping
  Donald Trump, świat się śmieje!
 • @dr nowopolski 10:09:56
  "Po co więc te prymitywne kłamstwo z pani strony?"

  Z mojej strony kłamstw nie ma, jest tylko stwierdzenie faktów na podstawie pewnych wywodów "dr nowopolskiego". Skoro prawda jest ważna, to dlaczego nie obejrzał pan przemówienia Trumpa przed wystukaniem swojej kłamliwej notki na klawiaturze? Pańskie przesłanie to czysta ideologia, tabloidowa i zakłamana, czyli oparta na tym, co się jakiemu liberałowi gdzieś obiło o uszy. Można powiedzieć, że nowopolskiego stosunek do prawdy jest wyjątkowo stronniczy, a w najlepszym razie ambiwalentny.
  Donald Trump, świat się śmieje!
 • @Repsol 21:24:52
  Jaka jest różnica pomiędzy "magdalenkową hołotą" a resztą "hołoty"?
  Delegalizacja PIS-u
 • "Free trade"
  "Sankcje i wojny gospodarcze rozpętywane na lewo i prawo zaniepokoiły wszystkich. Szczególnie działania wymierzone w Chiny wydają się być groteskowe."


  I to tak Pana bardzo boli?

  Jako zwolennik wolnego handlu, a w związku z tym i globalizacji ( to pierwsze nie da się oddzielić od drugiego) z goryczą przyjął Pan obronę własnej gospodarki przez USA. Od strony Chin to rzeczywiście wygląda nieciekawie. Nie będzie można już tak bezczelnie pasożytować na Amerykanach, jak to bywało za kadencji Clintona, Busha i Obamy.


  Myślę, że Szanowny Autor powinien się raczej pomartwić o losy Rosji, przez którą będzie przechodził Jedwabny Szlak. To przecież Rosja dobrowolnie oddaje się w chińską niewolę.

  https://ourfuture.org/20160313/whats-the-problem-with-free-trade
  Donald Trump, świat się śmieje!
 • "Przewiduje ok.15 pał"
  1*dla Talbota za promowanie szpiega.

  1* dla Husky za "I killed only the communists".
  Wrzodak.Z - polemicznie...
 • @interesariusz z PL 19:58:27
  "a mi się wydaje, że większość dyskutantów nie zrozumiała stwierdzenia KJ Wojtasa."


  Mam podobne wrażenie. Nigdy nie odbierałam Krzysztofa Wojtasa jako egoistę. Myślę, że chodzi w tym wszystim o pewną myśl, którą da się wyrazić w jednym tylko zdaniu:

  Nie zabieraj się za uzdrawianie świata zanim wpierw nie uzdrowisz siebie.
  „AMEN”- Autobiografia naukowa (Odc 1)