Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Jasiek 22:29:20
  /Ale jak widać u Ciebie z logiką jest jak z rozumieniem "We the people"/


  Z wyrażeniami "u Ciebie" proszę się zwracać do bliższych
  Szanownemu Panu osób.

  Sądzę, że tekst i objaśnienia Amerykańskiej Konstytucji są powszechnie dostępne. Skoro się Panu ogólnie przyjęte rozumienie tych słów nie podoba, to w takiej sytuacji najlepiej jest wysłać oficjalny protest do Sądu Najwyższego USA.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @Husky 18:19:26
  "Zalecam wam wszystkim dobrego ......lekarza specjalistę !!!"
  /Husky/

  Przy takim zaawansowanym stanie może pomóc tylko ortopeda, bo na tego innego lekarza już za późno.  Pozdrawiam!
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @puuuq 11:55:32
  "(…)poprzedni prezydenci porobili światowe kariery i uczą o nich na najważniejszych uniwersytetach świata ,szczególnie Bolek , Olek i myśliwy znaleźli już miejsce w światowej paradzie najwybitniejszych polityków..."

  /puuuq/


  Tak, ich fenomenalnych osiągnięć nie da się nawet porównać z osiągnięciami Andrzeja Dudy, bo to już jest inny, wyższy szczebel, światowych powiązań i wzajemnych finansowo-politycznych zależności.

  O doktoratach honorowych Wałęsy, z których tak bardzo jest dumny, powinno się dzieci w szkołach uczyć i wymagać aby cytowały je z pamięci. On walczył o demokrację nie tylko w Europie ale i na całym świecie. Ostatnio- na życzenie swoich sponsorów i dlatego, że w portfelu było cienko - podjął się zadania wprowadzania demokracji w Wenezueli. Wenezuelczycy nie docenili zaszczytu posiadania Wałęsy w swoich granicach i pozbyli się naszego bohatera - to ich strata. Warto tu również wspomnieć, że prezydent Wałęsa w 1991 w czasie swojej wizyty w Izraelu przeprosił Żydów w imieniu Polaków.


  Również Kwaśniewski, w czasie swojego przemówienia w Jedwabnem, " z powodu zła jakie Polacy wyrządzili innym", musiał się kajać w imieniu całego narodu. A jego wkład w rozwój demokracji, co prawda nie dorównujący osiągnięciom Wałęsy, jest jednak przeogromny i należy przy tej okazji wspomnieć udział Polski w podboju Iraku, i tajemnicze więzienia na naszych ziemiach...itd. Jeżeli chodzi o osiągnięcia naukowe to tytuł "Wybitnego Naukowca" z Georgetown University w dziedzinie praktyki globalnego przywództwa nie jest przecież byle czym. Jego pozycja dyrektora Burisma Holding - założonej przez Kołomyjskiego i zajmującej się eksploatacją bogactw naturalnych Ukrainy, jak również pożądliwie oczekującej na eksploatacje Noworosji - stawia go w bezpośrednim związku z elitami amerykańskim, gdyż radę niezależnych dyrektorów do niedawna tworzyli Devon Archer (John Karry), Alan Apter, oraz Hunter Biden (syn Joe Bidena). Działalność i plany biznesowe Burisma Holding splatają się dziwnie z najnowszą historią Ukrainy i wydarzeniami na Majdanie*.


  *https://consortiumnews.com/2016/11/02/phony-corruption-excuse-for-ukraine-coup/
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @Jasiek 11:06:00
  "Niech Pan nie karmi tego trolla.
  Kiedyś napisała, że Polacy zasługują na wyginięcie pod niemiecki buciorem..."


  Tacy lekko zgermanizowani jak Waść i jemu podobni.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @Jan Paweł 08:30:01
  Kiedy ta zdrada nastąpiła? Nic o niej nie wiem.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @Jan Paweł 07:35:41
  "(…) jak naród płaci za grzechy swoje i przede wszystkim władzy. "

  Co to ma wspólnego z rocznicą wygrania wyborów przez Andrzeja Dudę?
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @provincjał 07:29:36
  "trump vs prezydent uzbekistanu
  duda vs burmistrz new jersey"  Wkrótce też może być Trump v. Impeachment.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @zbig71 00:44:34
  "3 lata temu. ..
  Na nasze kurwa nieszczęście. .."

  /zbig71/  Wiem, że dla niektórych zwolenników Bronisława Komorowskiego, pomimo upływu lat, sprawa jest ciągle świeża. Bądźmy jednak realistami, Duda otrzymał w wyborach 51,55% ważnych głosów, a "Bul" tylko 33,77%, więc przegrał. Nie ma co dłużej tego faktu opłakiwać.
  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie
 • @Ślepa Mańka
  "Bo skoro głowa państwa polskiego zainteresowana jest tylko i wyłącznie potwierdzeniem , czy tę bandę nadętych gówniarzy ktokolwiek z ważnych urzędników zechce przyjąć, to jak członkowie Izby Reprezentantów mieli zareagować na maglowanie ich przez gang zawodowych wyłudzaczy, od których to zależy ich przyszłość polityczna."/Ślepa Mańka/


  Ja zbyt wiele sensu w tym, co Pani pisze, nie znajduję. A gdyby wyrzucił z tekstu wszystkie epitety i niepotrzebne dygresje, to nie byłoby co czytać - o wyciąganiu jakichś sensownych wniosków nie wspomnę.

  Ustawa 447 jest niezgodna z przepisami prawa międzynarodowego. Gdyby rząd polski, kanałami dyplomatycznymi (bo tylko w taki sposób byłoby to możliwe), próbował wpłynąć na amerykański proces legislacyjny to po pierwsze nie przyniosłoby to pożądanego skutku, a po drugie oznaczałoby, iż oficjalnie uznaje wyższość amerykańskiego prawa ponad prawem międzynarodowym. A Trump, niezależnie od sum pieniędzy wydanych przez Polaków na lobbowanie, podpisałby tę ustawę. Prawdopodobnie dlatego polski rząd nie odniósł się zbyt entuzjastycznie do inicjatywy własnej polonii w sprawie Ustawy 447.


  Próby wywarcia nacisku ze strony amerykańskiej na polskiego prezydenta i żądania aby nowelizacji ustawy o IPN nie podpisał skończyły się fiaskiem. Ustawa została podpisana pomimo interwencji dyplomacji amerykańskiej, awantur w Izraelu i nagonki zachodnich mediów. Natężenie nienawiści do Polaków nie tylko wzrosło ale nabrało też ciekawego, etnicznie uwarunkowanego, kolorytu. Dlatego Pani stwierdzenie, że "teraz dopiero zacznie się propagowanie Polski, jako głównego sprawcy holocaustu" nie oddaje całej prawdy. Kampania wrabiania Polaków w holokaust zaczęła się już bardzo dawno temu, ale dopiero teraz rząd polski zaczął reagować.
  Żądania Holocaust Industry zostaną spełnione-widziane z USA
 • @Husky 21:51:36
  "Protestująca w Sejmie Iwona Hartwich przekonywała, że jej syn nie może znaleźć pracy. Jedna z fundacji poinformowała, że Jakub jest w niej zatrudniony i obecnie przebywa na urlopie"


  Nic już mnie na tym świecie nie zaskoczy. Mniejsze i większe kłamstwa wydają się normą. Syn przebywa na urlopie w Sejmie...
  Veni , Vidi , Vici
 • @kula Lis 67 10:25:14
  "Ten protest już po kilku dniach zamienił się w polityczną hucpę"

  PO, Nowoczesna i KOD zjednoczyły się w poparciu słusznych żądań niepełnosprawnych. Jednak to za rządów PO wprowadzono zakaz wstępu do Sejmu dla protestujących opiekunów i niepełnosprawnych.  //„Jak poinformowała marszałek Sejmu Ewa Kopacz osoby, które demonstrowały w Sejmie zostaną objęte półrocznym zakazem wstępu do budynku. Izba dysponuje listą nazwisk. – Nie róbmy z Sejmu ciągłego miejsca do happeningów – podkreśliła.
  Zdaniem marszałek pełną odpowiedzialność za incydent biorą ci, którzy zgłosili te osoby. – Osoby, które przychodzą do Sejmu, przychodzą z rekomendacji określonego posła lub klubu. Przykro mi, że spory polityczne są rozstrzygane rękoma ludzi, których sprowadza się z ulicy – powiedziała marszałek. Zaznaczyła, że nie ma możliwości ukarania osób, które zgłaszają gości do Sejmu. Natomiast są zapisy dotyczące osób wchodzących. – Jeśli taka osoba zakłóci porządek pracy Sejmu, pozbawiana jest wejścia do budynków sejmowych od trzech miesięcy do pół roku – poinformowała”.//

  http://pressmania.pl/pan-marszalek-radoslaw-sikorski-list-otwarty/
  "Małgorzata Klemczak

  Pan Marszałek Sejmu RP
  Radosław Sikorski
  LIST OTWARTY

  Szanowny Panie Marszałku,
  W imieniu swoim oraz rzeszy Polaków, którzy upoważnili mnie do niniejszego wystąpienia wyrażam oburzenie na Pana decyzję dotyczącą zakazu wstępu do budynku Sejmu RP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 4 Rodziców, Opiekunów osób niepełnosprawnych.
  Szokującą wręcz informację Rodzice pozyskali przed planowanym Protestem w miesiącu marcu 2015 r.
  Pięcioosobowa delegacja wyłoniona z grupy osób protestujących, zabiegających o prawa osób niepełnosprawnych została zaproszona do siedziby Sejmu przez Przewodniczącego KP Sprawiedliwa Polska Pana Posła Jarosława Gowina.
  W dniu 18 lutego 2015 r. Komendant Straży Marszałkowskiej pismem sygnowanym numerem SM-3210-39/15 poinformował Pana Posła, że wymienione w piśmie osoby otrzymały zawieszenie prawa wstępu do budynków sejmowych do 30 kwietnia 2016 r...."

  http://pressmania.pl/pan-marszalek-radoslaw-sikorski-list-otwarty/
  Veni , Vidi , Vici
 • @lorenco 02:12:48
  "Przyjeżdża głowa państwa do innego państwa i nie spotyka się z głową owego innego państwa.
  To po co tam jedzie?"


  To nie była oficjalna wizyta państwowa, Lorenco.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było
 • @Lotna 06:02:12
  "Kluczowe słowo: przedstawiciele. Nie prezydent.
  "/Lotna/


  Niektórzy prezydenci nie przejęli się zbytnio tymi "wyrytymi w kamieniu" zasadami. Barack Obama był pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych osobiście przewodniczącym otwartej debacie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w roku 2014. Andrzej Duda był pierwszym polskim prezydentem, który podjął się podobnej roli w debacie otwartej RB poświęconej roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa na świecie. Dowiedziałam się, że tylko siedem głów państw, w tym Polski i USA, zaszczyciło debaty RB swoją obecnością.


  Andrzej Duda, Jacek Czaputowicz i Joanna Wronecka nie przyjechali z oficjalną wizytą do USA tylko po to aby wziąć udział w obradach Rady Bezpieczeństwa ONZ. Do nieoficjalnej krótkiej rozmowy między Trumpem a Dudą mogło dojść, na przykład w czasie jakiegoś obiadu, ale nie musiało i w rezultacie nie doszło. Należy do takich spraw podchodzić bardziej realistycznie.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było
 • @Zawisza Niebieski 23:31:26
  "Co do protokołu i dlaczego tak było odpowiedziałem Zdzichowi. Miał Duda do zrealizowania inne plany, zaś przemówienie przed Radą to tylko zasłona dymna."


  Może miał i inne plany poza przemówieniem. Wszelkie dyplomatyczne kalkulacje odbywają się w tajemnicy, inaczej nic by z takich projektów nie wyszło. Pan może tylko snuć sobie przypuszczenia na podstawie swoich własnych i niewątpliwie ograniczonych wyobrażeń. Ja wciąż pamiętam Hugo Chaveza, którego przemówienie ("I smell sulfur") w czasie zgromadzenia Narodów Zjednoczonych było wydarzeniem rangi światowej. Myślę, że plan Andrzeja Dudy był bardziej subtelny.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było
 • @Zawisza Niebieski
  Panie Zawisza,

  Czy Donald Trump spotkał się z którymkolwiek z przedstawicieli tzw. państw- członków niestałych Rady Bezpieczeństwa w czasie tych obrad? Oprócz Polski uczestniczyły w obradach w tej grupie następujące państwa:


  Boliwia

  Etiopia

  Gwinea Równikowa

  Kazachstan

  Kuwejt

  Peru

  Szwecja

  Włochy

  Wybrzeże Kości Słoniowej

  Ja nic o takim spotkaniu nie słyszałam, ale może Pan wie coś więcej na ten temat. Myślę, że jednak nie. Zatem nie ma powodu do rozpaczy, że zostaliśmy potraktowani gorzej od innych. Wszystko odbyło się według protokołu (Zdzich), czyli zgodnie z oczekiwaniami i wcześniejszym planem.
  Wycieczka A. Dudy, czyli po co nam to było
 • @Husky 07:32:32
  U mnie co prawda jest ciągle poniedziałek i niedawno nocka zapadła...
  Panu również życzę miłego dnia.
  Veni , Vidi , Vici
 • @Zawisza Niebieski 06:48:31
  Czekam cierpliwie na notkę i wyjaśnienie.

  Przepraszam za błąd w moim wcześniejszym wpisie. Tam powinno być dyplomatów uzbeckich, a nie uzbekistańskich.
  Veni , Vidi , Vici
 • @stanislav 23:51:56
  "Chodzi o stan chłopski...czyli cofnięcie się o 150 lat w tym, co udało się zrobić Narodowej Demokracji, czyli z chłopa zrobić świadomego i pełnoprawnego Polaka".

  Z chłopów zrobiła świadomych i pełnoprawnych obywateli dopiero Polska Rzeczpospolita Ludowa.
  Nowe twarze, stare metody.
 • @Zawisza Niebieski 16:12:32
  "W Białym Domu klamkę pocałował, prezydent USA był zajęty wizytą kogoś bardziej znaczącego dla polityki USA, Prezydenta Kazachstanu. "
  /Zawisza Niebieski/
  Wyjazd Andrzeja Dudy do USA związany jest z obradami Rady Bezpieczeństwa ONZ. Polska jest jednym z dziesięciu niestałych członków Rady Bezpieczeństwa. W maju polskiemu prezydentowi przypadła rola przewodniczącego posiedzenia RB (ustalenie porządku obrad i przewodniczenie posiedzeniu). W kwietniu przewodniczyło obradom Peru, w czerwcu będzie przewodniczyła Rosja.


  Prezydent Uzbekistanu przybył do USA z wizytą państwową wcześniej przygotowaną przez dyplomatów uzbekistańskich i amerykańskich. Proszę więc w prymitywny sposób nie manipulować.
  Veni , Vidi , Vici
 • @Adevo
  Skorygowałam krótki fragment tekstu, ponieważ nie miałam zbyt wiele czasu dzisiaj wieczorem.

  "Documents concerning the murders in Jedwabne
  In March 2001, Mr. Leszek Kocon, director of the State Archives in Bialystok Lomza Division, carried out an investigation which resulted in a discovery of some original documents concerning the events in Jedwabne on July 10, 1941. Preserved were the testimonies of witnesses, of both Polish and Jewish descent. [The testimonies ] were found in the files of the Lomza Town Courts that were transferred from the Lomza Regional Court in May 2000. They were the files from a court action of Declaration of Death in abstentia under Court reference numbers Zg.167 and 236 from the year 1947; Zg.129,130,165,234, 235, 308,334 from the year 1948 and Zg. 105 and 178 from the year 1949. Furthermore, mention of these events can be found in Court reference numbers Co 4,13 and 52 from the year 1947.Together, these files provided 28 depositions made by 19 witnesses; included in that number were depositions by 9 witnesses of Jewish nationality. Of these 19 witnesses (5 of whom were of Jewish nationality), 9 define themselves as an eyewitness to these events. In the case of the Court reference number ZG 236/1947; there is mention of 2 witnesses of Jewish nationality, whose depositions are not included in the portfolio. This matter is of importance because it may explain the disputable numbers of burned people. It follows from the context of the petition that in Jedwabne they also burned Jewish people from Wizna."  Może ktoś inny skoryguje następny fragment tekstu.
  Nie będzie Żyd pluł nam w twarz