Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • My na kolanach służyć bogaczom, przed nimi chylić głowę. Taka to jest Zmiana!!!
  "Nie chodzi tylko o to, by bogaci nie gardzili biedotą ("hołotą od 500+"), ale także by wyplenić z siebie nienawiść do bogaczy ("tych zabójców w luksusowych autach!")."  "Hołota od 500+"???


  Polaku zapoznaj się z prawdziwymi poglądami członków partii Zmiana, nie z tymi zapisanymi w ich programie!!!!
  Bij Polaka-bogacza-kierowcę!
 • 1*
  "Po raz pierwszy od dziesięcioleci mamy obcych w naszym domu. Nie stać nas na podziały i durne kłótnie."/chart/


  Mam wrażenie, że Pan jest jednym z tych obcych.


  "A to jedni znajdują okazję, by piętnować bogaczy, a to drudzy dają wyraz swoim lękom (anty)motoryzacyjnym[i]. Do tego dochodzą ci wiecznie labidzący, że się "kala imię Polaka zagranicą" więc wiecznie się trzeba kajać i przepraszać. Słowem, sojusz cudaczny i udaczny."
  /chart/


  A Szanowny Pan należy do tych trzecich, co to lamentują, że się kala imię Polaka, atakuje bogatego rodaka, który był miłośnikiem, już nawet nie szybkości(po polsku), tylko speedingu. A że zabił tam kogoś na słowackiej drodze, to co? Czy to jest powód aby Polak atakował Polaka?

  Pańskie draństwo już przy różnych okazjach w przeszłości wymykało się kontroli i pokazywało światu swoje ochydne oblicze, jednak powyższa notka szokuje bardziej niż wszystkie pozostałe kontrowersyjne eseje pańskiego autorstwa.


  " W istocie nie chodzi tu (tylko) o motoryzację, tylko o wywodzone z tego przypadku refleksje natury społecznej i społeczno-ekonomicznej."
  /chart/


  Bardzo by mnie zaskoczyło, gdyby zdobył się Pan na jakiekolwiek refleksje natury moralnej.
  Bij Polaka-bogacza-kierowcę!
 • "Wolnorynkowa polityka Trumpa przynosi znakomite rezultaty."
  Owszem, działalność Trumpa przynosi rezultaty. Jednak jakiś durny "ekspert" ten artykuł napisał. Trump jest zwolennikiem protekcjonizmu, co jest określane jako polityka antywolnorynkowa.

  https://www.washingtonpost.com/opinions/trumps-contempt-for-the-free-market/2015/10/21/2f61d87c-7815-11e5-bc80-9091021aeb69_story.html?noredirect=on&utm_term=.6edc479b6f33
  "USA na skraju bankructwa"
 • Dla dziecka to jest tragedia.
  Parafianie powinni wyrzucić księdza proboszcza.
  KSIĄDZ PROBOSZCZ WYRZUCIŁ DZIEWCZYNKĘ Z KOŚCIOŁA , BO
 • @kowalskijan584 20:54:08
  Wnoszę z pańskiego komentarza, że ludzie nie powinni dać zarobić firmom megafarmaceutycznym i to nawet kosztem własnego życia i zdrowia.  Tak, jak napisał Autor notki:

  "W tej chwili wahadło opinii wychyliło się w stronę legend i alternatywnego świata, powtórne nadejście racjonalizmu przewiduję za jakieś 200-300 lat."


  Uważam, że racjonalizm ma duże szanse pojawienia się za 20-30 lat, kiedy "zaczadzone" pokolenie "New Age" uda się wieczny spoczynek.
  Powrót do racjonalności?
 • @kowalskijan584 11:11:40
  "Zdarzają się choroby z powodu NIE-zaszczepienia.
  Zdarzają się choroby (powikłania) z powodu zaszczepienia."
  /kowalskijan584/  Dzięki zastosowaniu szczepień choroby zakaźne nie zabijają milionów ludzi, jak to miało miejsce przed wprowadzeniem szczepionek.

  "Działania niepożądane szczepionek dotyczą pojedynczych przypadków i najczęściej łagodnych powikłań."(prof. Jackowska)

  https://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/2812-czy-szczepionki-sa-potrzebne
  Powrót do racjonalności?
 • @krysz 10:46:32
  @krysz 10:46:32
  "W tym przypadku dla niepoznaki zamaskowal sie pod tytulem PZPR."


  A wystarczy tylko usunąc zasłonę z oczu aby ujrzeć naszego miłościwego i jakże szczodrego boga Indywidualizmu. A obok niego na Nowym Olimpie spoczywa na wygodnym fotelu boginii małżonka- z reguły nazwywana Wolnością, a czasem Demokracją. Najwyższe bóstwa otoczone są boskimi cherubinkami, dla których pobożny lud składa ludzkie ofiary i pali odurzające kadzidła. Prywatyzacja jest najstarszą ulubioną córą boga Indywidualizmu - to dzięki niej każde ziarnko piasku na ziemi będzie wkrótce miało prywatnego właściciela. Syn boskiej pary, Boguś, nazwany tak nie dla szacunku dla cech boskich ale uświecenia jedynego celu życia człowieka, czyli posiadania bogactwa, jest zdecydowanym ulubieńcem matki. Każdy dzwonek sygnalizujący otwacie światowych giełd jest hołdem dla Bogusia.


  To jest z grubsza początek naszej świetej księgi. Dalszych słów nie pomnę.
  Prof. Anna Raźny o Polsce i Rosji - 06.10.2018.
 • @Jan Paweł 09:45:09
  Filtry przeciwsłoneczne są bardzo szkodliwe i nie należy ich używać. Dzięki słońcu produkujemy witaminę D, która chroni nas przed rakiem.
  Prof. Anna Raźny o Polsce i Rosji - 06.10.2018.
 • @Rzeczpospolita 00:30:44
  Panie Rzeczpospolita:

  Wklejony przez Pana fragment tłumaczenia artykułu Erica Zuesse, dokonany przez Juliusza, jest potwierdzeniem, że "fake news" jest nie tylko problemem USA ale również, a może nawet w głównej mierze, Rosji.


  Artykuł ten w krótkim czasie rozprzestrzenił się w internecie. A z tłumaczeniem na polski jest dodatkowy problem, ponieważ pominięte zostały linki rzekomo potwierdzające słuszność uwag E. Zuesse. "Zamiana Syrii na Ukrainę jako miejsca początku III wojny światowej przeciwko Rosji" po raz pierwszy pojawiło się 2 pażdziernika na rosyjskiej stronie Strategic Culture Fundation, stamtąd zostało skopiowane przez różne blogi, w tym Dissidentvoice(źródło Juliiusza).

  Tutaj jest link do tekstu w oryginale:
  https://www.strategic-culture.org/news/2018/10/02/us-switching-ukraine-location-start-world-war-iii-against-russia.html

  Czcionka na czerwono to są linki, które prowadzą do, ordynarnie mówiąc, źródeł tych plotek. Tak, to są ploty, ploteczki, albo duby samlone.

  Pierwszy akapit rozpoczyna się od zdania:

  "Rząd Stanów Zjednoczonych traktuje teraz Ukrainę jak członka NATO, a 27 września przekazał Ukrainie dwa OKRĘTY WOJENNE do użycia przeciwko Rosji."

  Kiedy klikniemy na 27 września (na czerwono), link zaprowadzi nas na ukraińską stronę po angielsku zatytułwaną "Kyiv Post; Ukraine's Global Voice, gdzie znajduje się sprawozdanie z wizyty Poroszenki w USA - opublikowane 28 września. Kyiv Post informuje swoich czytelników, że Poroszenko otrzymał od USA dwa małe (ale szybkie) KUTRY PATROLOWE, które co najmniej przez następny rok pozostana w porcie Baltimore, poniewaz są już stare i wymagają napraw, za które Ukraina będzie musiała zapłacić USA 10 milionów dolarów. Z artykułu można się domyślić, że Poroszenko poskarżył się w USA, że Rosja blokuje Ukraińcom żeglugę na morzu Azowskim, a Amerykanie pozbyli się przy tej okazji starych łodzi patrolowych w nienajlepszym stanie (Wikipedia) i prawdopodobnie pogrozili Rosji palcem.

  https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/poroshenko-leaves-america-while-two-cutters-donated-to-ukrainian-navy-stay.html?cn-reloaded=1


  Kutry patrolowe, które otrzyma w prezencie Ukraina, czyli "Island class cutters", były produkowane w latach 1985-1992. Poniżej informacja na ich temat w Wikipedii:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Island-class_patrol_boat

  Panie Rzeczpospolita, wynika z ukraińskich( nie rosyjskich) informacji, że na wielką wojnę musimy jeszcze co najmniej z rok poczekać, bo stare łodzie patrolowe wymagają naprawy. A na inne bzdury i "fake newsy" ze Strategic Culture Fundation brakuje mi czasu - a jest tego bardzo dużo, o ile ktoś inny chce się zabawić w dedektywa.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • 5*
  "A przecież każdy rozsądny człowiek jest w stanie stwierdzić, że zarzuty nie trzymają się kupy."

  To nie ma znaczenia. Liczy się to, co jest politycznie (ideologicznie) poprawne. A poprawne i dobrze widziane jest codzienne opluwanie Trumpa. Trump to jest taki wrzód, który za sprawą Rosji wyrósł na ciele idealnej Ameryki. Trump jest głupi, prymitywny, nie nadaje się do niczego. Trump ma pomarańczową grzywę, porusza się jak słoń i pochodzi ze sfałszowanych wyborów.
  Pedofil, pijak, zbiorowy gwałciciel.
 • @Pedant 19:02:02
  Wojna to zdrowie państwa.


  Państwo jest przedstawione tutaj jako "organizm" składający się z powiązanych ze sobą "organów". "Organy" te w czasie pokoju mogą działać w nieskoordynowany sposób, np: mniejszości etniczne w państwie mogą świadomie izolować się i blokować gładkość "procesów fizjologicznych". Wojna sprawia, że mniejszości etniczne bez oporu poddają się woli "mózgu", czyli rządu. Proszę to skojarzyć z dzisiejszym określeniem "medycyna holistyczna". Ja również łącze to ze średniowiecznym symbolizmem i alegorią.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Talbot 18:08:42
  " Cały świat śmieje się z Rosji"


  Świat zawsze się z czegoś śmieje. "Świat" to jest antyinteligencja i bezkształt niekończących się odbić w krzywym lustrze - bez twarzy.

  Ten, kto liczy się tylko z opinią świata nie zdołał w swojej świadomości przebić się ponad podstawowy (prymitywny) poziom bytu.
  Skandaliczna wypowiedź gen. Rożańskiego ws. IV dywizji
 • @kula Lis 67 09:42:30
  "Ps...Od tego Chiny powinny zacząć. USA należy bezwzględnie pozbawić możliwości "szerzenia demokracji". Pali się grunt koniokradom pod nogami."


  Panie Kula Lis:


  Skoro Pan tak pisze, to chyba ma Pan jasną i pozytywną wizję tego, co stanie się po upadku USA. Ja takiej wizji nie mam.

  Powiedzmy, że USA jest "w gruzach", Rosja dobrowolnie oddała się w niewolę Chińczykom, którzy wraz z mieszkańcami Indii podbili wszystkie kontynenty. W tym momencie następuje całkowity upadek kultury europejskiej zwanej "Zachodnią", a tak bardzo pożądana dzisiaj wielobiegunowość świata jest tylko i wyłącznie hasłem przeszłości. Chinom, po podbiciu całego globu, wielobiegunowość nie będzie do niczego potrzebna. Z całą pewnością filozofia wielobiegunowości nie będzie brana przez Chińczyków pod uwagę w konflikcie o wpływy z Indiami, bo do takiego konfliktu na pewno dojdzie. Jak będzie wyglądała Europa i czy to jeszcze będzie Europa? A o Polskę to nawet nie pytam- Polska to ostatni przystanek na Jedwabnym Szlaku. Pociąg przywiezie "chińskie wyroby" i zabierze polskie surowce naturalne, w tym drewno -to właśnie robią Chińczycy z Afryką i Rosją oczywiście.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 00:56:34
  "Jak ktoś musi opierać się na radach to lepiej niech się zajmie gotowaniem lub uprawą ogródka a nie kwestiami wymagającymi samodzielnego myślenia."

  Czyli doradztwo ekspertów nie jest nam potrzebne. Jak nam nie jest potrzebne, to ani rządom państw, ani ludziom biznesu, się nie przyda. Wystarczy, że coś jest "dobre" wedle naszej oceny. No cóż, każdy myśli, jak mu się podoba. Mój czas jest cenny.


  Dobranoc!
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 00:36:15
  Otóż Antiwar.com jest ŚWIETNYM portalem.


  Nie twierdzę, że nie jest. Jednak stonowanie "emocji wojennych" byłoby wskazane.

  Środowiska dążące do konfliktu z Rosją (neokonsewatyści zjednoczeni z neoliberałami ) pragną za wszelką cenę odsunąć Trumpa od prezydentury i nie mają przy tym żadnych moralnych zahamowań. Jeszcze wczoraj wysłuchałam audycji, w czasie której padło twierdzenie, że prezydenta wybrała nam Rosja. A tak naprawdę to Chińczycy finasowali kampanię wyborczą Clinton w oczekiwaniu na następne lata bogacenia się na "wolnym handlu".
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 00:29:18
  "Wiekszość tamtejszych pracowników akademickich nie zajmuje się radzeniem komu należy wierzyć, tylko jak samemu poznawać fizykę, chemię, biologię, lingwistykę...."


  A jeżeli chodzi od dziennikarstwo, historię, nauki polityczne, to tez należy korzystać ze wszystkiego, co nam w ręce wpadnie? Nauczyciele akademiccy udzielają rad studentom. Mnie na przykład sugerowano, że najpewniejsze, jeżeli chodzi o wiadomości ze świata, są dzienniki biznesowe, bo ci, którzy je czytają muszą znać prawdę aby podejmować właściwe decyzje.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 23:23:01
  @Pedant 23:45:51
  "A Pani albo chce się wysługiwać orwelowskiej propagandzie i cenzurze albo ma wyprany mózg."


  Jest akurat nie chcę. Podchodzę do wszystkiego z dystansem emocjonalnym i z reguły sama docieram do wypowiedzi polityków aby przeanalizować ich słowa bez obcej, bardzo często tendencyjnej, interpretacji. Gdybym tak nie postępowała to po przeczytaniu notki dr nowopolskiego już byłabym w schronie z torbą suchego prowiantu i beczułką czystej wody.  "Nawet Harward"?! To jakaś wyrocznia delficka co zwalnia Panią od myślenia?"


  Miało to być w znaczeniu, że nawet Harvard nie ośmiela się dawać rad swoim studentom, choć jako uczelnia powinien, to jakże ja mogłabym Panu dawać rady w wyborze właściwej lektury. To było na zasadzie porównania. A ja oczywiście myślę cały czasy i staram się aby nie mieć mózg wyprany, czego i Panu życzę.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 23:17:29
  "Mój humor i życzliwość się kończy gdy ktoś chce kneblować i oczerniać."

  A kto chce? Ja?

  Atmosfera jest u nas taka, że nawet Harvard zrezygnował z udzielenia jakichkolwiek wskazówek swoim studentom. Racjonalna sugestia i wezwanie do powołania się na fakty jeszcze nikogo nie oczerniły i nikomu nie zakneblowały ust.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 22:43:29
  A Pan/Pani/Państwo potrafi(ą) odczytać i zrozumieć prosty komentarz? Ja nie pytam o Pana/Pani/Państwa zleceniodawców i "marzenia" z tym związane. Wystarczy mi odrobina poczucia humoru i mniej wrogości. Być może oczekuję zbyt wiele.
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja
 • @Pedant 22:03:19
  Niby dlaczego?


  Proszę zapoznać się z komentarzem "Stara Baba 20:57:40"
  W Waszyngtonie obłęd i desperacja