Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @fretka 08:42:35
  https://www.rt.com/news/hungary-citizenship-buy-bonds-663/
  Quo vadis 28.11.2018r.
 • @Zawisza Niebieski 02:16:34
  Owszem, komentarz 1abezmetki nie był przemyślny, ale pański również. Ja rozumiem, że to jest blog Zawiszy Niebieskiego, ale zwraca się Pan do 1abezmetki jak pryncypał do przedszkolaka. Co Pana do tego upoważnia?
  Kilka słów na powitanie
 • Obywatelstwo za gotówke
  " Ale reszta też się oddala od siebie, coraz bardziej przetykana cudzoziemcami....."/interesariusz/


  To jest bardzo dziwny proces i ma on oczywiste związki z liberalizmem i globalizacją. Ten proces - w większym i mniejszym stopniu- następuje wszędzie. Ja go obserwuje u siebie.

  Są państwa, które wysuwają się na pierwszą pozycję jako narodowe i pozornie mające bardzo małą tolerancję dla imigracji. Tutaj jawią się przed oczami przeciętnego polskiego czytelnika Węgry Orbana.

  Węgry są przez nas idealizowane, a idealizowany jest również sam Orban. W komentarzach znajduje często porównania polskiej polityki z polityka węgierską, naszych przewódców z Orbanem, itd. Z reguły nie są to porównania dla Polski i Polaków pochlebne. Wiele jest w niech złośliwej krytyki, a nawet krytykanctwa.

  Tymczasem Węgry z jednej strony bronią swojej węgierskości przed naporem biednych imigrantów, a z drugiej sprzedają obywatelstwo węgierskie od 2013 roku za 75 000 euro, a kupujący nie muszą być rezydentami i otrzymują obywatelstwo w ciągu sześciu miesięcy. Po zakupieniu węgierskiego obywatelstwa, bogaci z najróżniejszych kontynentów stają się obywatelami Węgier i Europy.


  Polska jeszcze tego nie robi, ale co przyniesie przyszłość, tego nie wiemy.

  https://2ndpassports.com/poland-citizenship-investment/
  https://www.residency-bond.eu/residency-bond-program.html

  Pozdrawiam!
  Quo vadis 28.11.2018r.
 • @goat 22:22:21
  Dopiero teraz zrozumiałam znaczenie imienia.


  Pozdrawiam!
  Część 4. Katolicyzmowi na pohybel
 • Bakterie
  Bakterie w naszych jelitach, które wspomagają proces trawienia, również nie przepadają za hamburgerami.

  Podoba mi się minimalistyczne podejścia do tematu - cztery malutkie zdjęcia są bardziej ekspresywne niż cztery strony tekstu.

  Zdecydowanie 5*
  "Jesteś tym, co jesz"
 • @Wrzodak Z. 09:42:25
  "Szanowna Pani, zamiast odnieść się merytorycznie do perfidnej roli rządu w Polsce, a mianowicie wspierania i finansowa banderowskich gazet w Polsce, które gloryfikują ,,dzieła" ludobójców z znaku OUN -UPA, to pani odwraca kota ogonem i wylewa krokodyle łzy, o coś co jest sprawą oczywista w pani wykonaniu."/Wrzodak/
  ---------------------------

  Jak mam się odnieść merytorycznie, skoro już w samej treści notki, informującej o finansowaniu ukraińskich gazet, Pan mnie, i nie tylko mnie, po chamsku określił "trollem pisuarowskim", a w komentarzach, na pańskim blogu i za pańskim przyzwoleniem, zostałam obrzucona długą listą wulgarnych epitetów. Czy moje odniesienie się do czegokolwiek jest w ogóle Panu potrzebne? Nie rozumiem w jakim celu?

  Przecież Ja, Husky i Kula Lis jesteśmy moralnie odpowiedzialni za "pomordowane w studniach, powieszone na drutach kolczastych, wycięte z łona matki polskie dzieci". A na pytanie "Co nam zrobiły"
  odpowiem pytaniem:

  Jak daleko można zajść w tak obraźliwej demagogii?


  Mam dowody, że jednak bardzo daleko. Pańska wklejka, wraz z dopiskiem, w którym świadomie Pan mnie znieważa, została powielona na innym blogu.

  I tak oto czytamy na "marucha.wordpres":


  "Gdzie trolle pisuarowskie z tego portalu – Hasky, Kula Lis, Agnieszka S. Jak wam nie wstyd...",itd.

  Jest tam jeszcze, odpowiednio wyeksponowany, komentarz J. Ruszkiewicza:

  "Komentarz od goszczącego czasami na łamach gajówki p. Jarka Ruszkiewicza:

  Jak Pan może wymagać wstydu od trolli partii, która leży plackiem przed Żydami? Dla nich takie pojęcia jak wstyd czy honor nie istnieją. Liczy się tylko interes syjonu, któremu gorliwie służą."

  ------------------------------------------
  "Co pani an to??", oto jest pytanie.


  Dałam odpowiedź już wielokrotnie. Moja odpowiedź ewidentnie albo nie była przeczytana, albo nikt jej nie zrozumiał, a wszyscy tu piszący i sypiący epitetami są polskojęzyczni.

  Ja odpowiadam tylko za siebie i za własne wypowiedzi, niczyje inne. A Pan ponosi odpowiedzialność za bezpośredni atak na mnie, za bezpodstawne oskarżenia i wulgarne bluzgi na swoim blogu.


  To jest mój ostatni komentarz skierowany do Pana.
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • @Robik 06:54:52
  Szanowny Panie:
  Być może ja znam tylko teorię, a Pan praktykę. Nie widzę potrzeby przedłużania tej bezsensownej dyskusji.
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • @Robik 03:48:48
  Pan Opara napisał, że Neon24 jest dla wszystkich Polaków, nie koniecznie o tych samych poglądach, którzy zachowują się na portalu zgodnie z zasadami regulaminu.
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • @Robik 03:48:48
  "Dla wszystkich to są burdele!"


  Nie, nie dla wszystkich. Burdele są dla prostytutek, ich dżentelmenów, prowadzącej biznes madam lub sutenera.
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • Czy Neon może być portalem otwartym dla wszystkich?
  To jest nie tylko moje pytanie.

  Taki komentarz zostawił 1bezmetki pod swoją notką:

  "Z oczywistych względów, nazywanie mnie autorem powyższego tekstu, nie ma uzasadnienia. chyba, że chodzi o ustawienie mnie do bicia, o co akurat Komentatora nie posądzam. Przytoczony tekst zamieściłem z ciekawości i dla sprawdzenia jak się ma niedawne zapewnienie właściciela Neon24 o swobodzie wyrażania różnych opinii, do znanej mi z uprzednich doświadczeń, opresyjnej rzeczywistości Portalu. Zapuściłem jedynie sondę, dla zbadania, czy jest tu dla mnie miejsce."

  http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/146463,rosyjska-agentura-i-gawnojedy-znowu-krzycza

  A czy jest miejsce, tego nie wiadomo. Wątpliwości ogarniają kiedy się czyta wypowiedzi JR, chociażby tą:

  "@AgnieszkaS 23:10:02
  Wzruszyłem się twoim wzruszeniem :))
  Taki typek jak 1bezmetki powinien stąd definitywnie wylecieć. No ale nasz Admin wyjątkowo łagodny jest...

  Jarek Ruszkiewicz SL

  http://antykomunista.neon24.pl/post/146459,pis-przejal-bank-swiatow
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • Panie Opara:
  Neon to portal dla niektórych Polaków, o określonych poglądach i tylko ci Polacy są przez administrację, nie Pana, traktowani według regulaminu. Pozostali już nie.

  Pozostałych, a nie daj Boże w czymkolwiek zgadzających się z partią PiS, częstuje epitetami, po chamsku i agresywnie; nazywa się ich trollami, anonimowymi trollami, pisuarowskimi trollami, starymi pudernicami, koszernymi końmi, swołoczą, qurvami , starymi pierdzielami, paniami wiadomej profesji (którym trzeba golić głowy), panienkami, osobami które należałoby wyrzucić na zbity ryj, itd., itp.


  Chodzi tu o agresywne usunięcie wszystkiego, co nie jest zgodne z wytycznymi i założeniami JR. Komentatorów i blogerów opluwa się na tym portalu, a następnie twierdzi, że zasłużyli sobie na takie traktowanie, ponieważ ich poglądy nie reprezentują polskiego punktu widzenia, a nawet, że oni sami nie są Polakami. Ja również wątpię, czy z Polakami mam do czynienia, bo moi rodacy byli kiedyś ludźmi kulturalnymi.


  Proszę to obiektywnie ocenić ze swojej strony.

  Pozdrawiam!
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • @Robik 23:57:01
  Co pan Wrzodak pisze, to ja wiem.

  To Pan nie rozumie treści komentarza? Proszę się dobrze wczytać i zrozumieć:

  "Gdzie trolle pisuarowskie z tego portalu Hasky, Kula Lis, Agnieszka S. Jak wam nie wstyd bronic tak podłego, podstępnego rządu. Co Wam zrobiły złego pomordowane w studniach, powieszone na drutach kolczastych, wycięte z łona matki polskie dzieci, zeby o nich dzisiaj się nie upominać, przymykać oko z działania wyjatkowo antypolskie bandy od kalsteina."


  Jak Wam nie wstyd....
  Co Wam zrobiły....

  W tych słowach autor tekstu zwraca się do tzw. " trolli pisuarowskiech z tego portalu Hasky, Kula Lis, Agnieszka S."


  Moją odpowiedź mam Pan tutaj, a w całości powyżej:

  "Proszę o wskazanie jakiegokolwiek mojego komentarza, w którym popieram nacjonalizm ukraiński i są mi obojętne okrutne morderstwa, których ofiarami byli polscy obywatele i ich dzieci? Najwyraźniej nie zdaje sobie Pan sprawy z wagi swoich insynuacji i oskarżeń.

  Przy okazji zapytam, jak ktoś może popierać PO, wiedząc, że jest to partia proniemiecka, a potomkowie dzisiejszych Niemców przecież wymordowali miliony Polaków. Zatem, co zrobiły złego dzisiejszym zwolennikom PO nieszczęsne szkielety z Auschwitz, bici i rozstrzeliwani, dorośli i dzieci; ci, którzy zmarli w wycieńczenia w czasie ciężkich robót. Proszę mi odpowiedzieć!!!"
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • @Vinto 23:06:34
  "Pani Agnieszko, super inteligentko, za którą starasz się uchodzić, a jednocześnie boleśnie rozkminiasz się."

  Za nikogo nie pragnę uchodzić. Jestem zawsze sobą. A mój styl pisanie jest taki sam po angielsku jak i po polsku. Nikogo nie obrzucam epitetami, a jesli krytykuję to teksty, a nie piszące je osoby. Nie mam też zamiaru udawać kogoś, kim nie jestem, ponieważ moje poglądy jakiejś grupie osób się nie podobają i wyzwiskami mnie do tego zmusza.
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • @Vinto 23:06:34
  "Czytając twoje wpisy, widać, zachowujesz się coraz bardziej jak prymitywna hasbara nie mająca argumentów.
  Moim zdaniem, pan Wrzodak powiedział wprost co o tobie myśli."


  O które wpisy chodzi? Proszę zacytować. Czy obrażały one kogokolwiek?
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • @Husky 22:18:17
  "Za komentarz - //Pani Tiamat pani normalnie kłamie w sprawie zamachu w Nicei?//


  Dzieje się tak, ponieważ jest to portal dla niektórych Polaków, o określonych, rusofilskich, poglądach i tylko ci Polacy są przez administrację, nie Pana Oparę, traktowani jak być powinni.

  Pozostałych, a nie daj Boże w czymkolwiek zgadzających się z partią PiS, częstuje epitetami, po chamsku i agresywnie; nazywa się ich trollami, anonimowymi trollami, pisuarowskimi trollami, starymi pudernicami, koszernymi końmi, swołoczą, qurvami , starymi pierdzielami, paniami wiadomej profesji (którym trzeba golić głowy) i panienkami, które należałoby wyrzucić na zbity ryj, itd.


  Nic już do tego wszyskiego nie można dodać. Może tylko to, że osobników z wyżejej wspomnianym brukowym językiem polskim nikt nie wyśle na urlop. Wysyłanie na urlop zarezerwowane jest dla takich blogerów jak Husky i 1bezmetki.
  PIS przejął Bank Światowy !!!
 • @Husky 21:38:02
  Husky,

  Ja w tej chwili już nie jestem anonimowa. A administracja portalu miała
  zawsze moje dane. Dwa lata temu powróciłam do mojego rodowego nazwiska, a mój mąż nie miał nic przeciwko temu.

  Zadałeś tutaj bardzo dobre pytanie:czy uprawnione i sankcjonowane będzie zwracanie się w taki sposób do innych kobiet...

  Nie sądzę. Nigdy chyba żadnej innej kobiety na tym portalu nie będzie się obrzucało obelgami jak mnie.

  I może tylko zaskakiwać, iż są osoby, pośród wulgarnych osobników atakującego, dla których moją oczywistą winą jest zacietrzewienie.

  Pozdrawiam!
  PIS przejął Bank Światowy !!!
 • @Husky 21:13:15
  "Powiem jedno skąd w nich tyle nienawiści
  skąd
  skąd tyle jadu, wyzwisk, obrażania
  i to nie jest ważne czy to kobieta czy mężczyzna
  to chore..."


  W tym wypadku to jednak kobieta - napadnięta przez sforę wściekłych psów i obrzucona najgorszymi wyzwiskami w obecności admina i za jego pomocą.

  To jest forum polaków i tak się polacy zachowują.

  P.S..

  Ja mojego ID, czy dowodu osobistego, osobnikom takim, jak Ruszkiewicz, przecież pokazywać nie będę, no może wtedy, kiedy ich dowód tożsamości sama wcześniej zobaczę.
  PIS przejął Bank Światowy !!!
 • Wrzodak
  "Gdzie trolle pisuarowskie z tego portalu Hasky, Kula Lis, Agnieszka S. Jak wam nie wstyd bronic tak podłego, podstępnego rządu. Co Wam zrobiły złego pomordowane w studniach, powieszone na drutach kolczastych, wycięte z łona matki polskie dzieci, zeby o nich dzisiaj się nie upominać, przymykać oko z działania wyjatkowo antypolskie bandy od kalsteina."/Wrzodak/


  Proszę o wskazanie jakiegokolwiek mojego komentarza, w którym popieram nacjonalizm ukraiński i są mi obojętne okrutne morderstwa, których ofiarami byli polscy obywatele i ich dzieci? Najwyraźniej nie zdaje sobie Pan sprawy z wagi swoich insynuacji i oskarżeń.

  Przy okazji zapytam, jak ktoś może popierać PO, wiedząc, że jest to partia proniemiecka, a potomkowie dzisiejszych Niemców przecież wymordowali miliony Polaków. Zatem, co zrobiły złego dzisiejszym zwolennikom PO nieszczęsne szkielety z Auschwitz, bici i rozstrzeliwani, dorośli i dzieci; ci, którzy zmarli w wycieńczenia w czasie ciężkich robót. Proszę mi odpowiedzieć!!!

  O co mnie Pan w swojej notce oskarża - o ponoszenie moralnej odpowiedzialności za morderstwa dokonane przez potomków dzisiejszych Ukraińców?

  Zauważyłam, że Pan pisze, ale nie analizuje, co pański tekst wyraża.
  Myślę, że w przyszłości powinien się Pan zastanowić nad treścią, którą Pan publikuje i jakie mogą byś skutki upubliczniania epitetów i posądzeń.


  Agnieszka Studzińska
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • The politics of lynching
  Pewne indywiduum napisało, iż "wysiudałam" z Neon24 ulubionego blogera, pana Jeznacha. Powodem tego rzekomego "wysiudania" było moje zapytanie, z jakich źródła Bogusław Jeznach korzystał i dlaczego tego w notce nie podał. Pan Jeznach udzielił mi wtedy odpowiedzi, że rzeczywiście powinien podać nazwę tygodnika, z którego artykuł przetłumaczył. Po tym wydarzeniu Bogusław Jeznach zamieszczał przez długi czas swoje publikacje. Teraz, z jakichś nie znanych powodów, przestał. Czy ja mam związek z nieobecnością Bogusława Jeznacha? Z całą pewnością nie.


  Jak już wcześniej wspomniałam, działa na tym portalu pewna, powiązana poglądami, grupa ludzi, którzy czuje się absolutnie bezkarnie i nie liczą się ani z obowiązującym regulaminem Neon24, ani też z ogólnie akceptowanymi zasadami etykiety. Osoby te, jak widać w zamieszczonych pod notką komentarzach, zachowują się jak uliczny gang łobuzów.

  Przyczyną takiego zachowania wspomnianych tu osób jest ich frustracja wyraźnym brakiem sukcesów w cywilizowanych dyskusjach. A więc siła ich perswazji może się tylko uwidocznić na poziomie pogwarek marginesu społecznego.
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę
 • Wrzodak, Ruszkiewicz
  Art. 216 kk – zniewaga, znieważenie

  Zniewaga to przestępstwo opisane w art. 216 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto znieważa inną osobę.

  Pierwszą sytuacją, w której sprawca dopuszcza się znieważenia jest znieważenie w obecności pokrzywdzonego (tzw. zniewaga bezpośrednia)., drugą znieważenie pod nieobecność pokrzywdzonego (a więc zaocznie), lecz publicznie, zaś trzecią również pod nieobecność pokrzywdzonego, jednak w zamiarze, aby treść zniewagi dotarła do niego. Oznacza to, że bez działania w takim zamiarze niepubliczne znieważające wypowiedzi formułowane pod nieobecność ich adresata nie wypełniają znamion przestępstwa.

  Warto powiedzieć, że surowiej karane jest dopuszczenie się zniewagi za pomocą środków masowego komunikowania. Typowym przykładem będzie tutaj znieważenie za pośrednictwem internetu, np. na forum, w komentarzu lub za pośrednictwem portalu społecznościowego (np. znieważenie na Facebook’u)
  Pisowcy nadal wspierają banderowską prasę