Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • @Krzysztof J. Wojtas 19:16:44
  "Bawi. Bo niektórzy samonakręcają się w swych insynuacjach. Jedyne, co - to bodbechtać ich ego."

  Nie mogę podważyć słuszności tej obserwacji.
  Szanowne Panie i Panowie
 • @Andrzej Tokarski 18:23:02
  "(…)uważam teksty Ślepej Mańki za bardzo interesujące, wnikliwie i z należnym pazurem napisane..."

  Jakże różne mamy gusta. Ja u Ślepej Mańki dostrzegam jedynie ten "pazur" prosto z dżungli. Przydałyby się trochę depilacji i manicure.
  Ostry tekst - o ostrych kobitkach
 • Pewne dziedziny
  "Jednym słowem - są pewne dziedziny, które nie należą do domeny kobiecej i lepiej byłoby, aby kobiety tymi kwestiami się nie zajmowały. "


  Panie Wojtas, pominął Pan jakie to są dziedziny. To wymaga uzupełnienia.
  Cywilizacja Polska a KOBIETA
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:08:51
  Ja nie mam, bo przechodzą tylko przez to mężczyźni.


  W jakim celu robi Pan z siebie takiego potwora? Czy to Pana bawi?
  Szanowne Panie i Panowie
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:18:18
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andropauza
  Szanowne Panie i Panowie
 • @Lotna 16:49:25
  "O dziwo, na miesiąc „urlopu”został wysłany 1 abezmetki."
  /Lotna/

  Tak, 1abezmetki został wysłany na urlop, a jego wypowiedź miała charakter kpiarsko-ironiczny i nie było w niej inwektyw. Pan Wojtas mógł odpowiedzieć w tym samym tonie, również bez epitetów, ale tego nie zrobił, bo ktoś inny go ubiegł.


  Tutejsze "święte krowy" mają się dobrze i na ich chamstwo ciągle przymyka się oczy. Nic się tej materii oczywiście nie zmieni, ale deklarowac można, a nawet trzeba: oklaski, 5-tki, pozdrowienia i w ryło.

  "Brawo Administracja!
  W końcu... :)"

  Nastała "neonowa demokracja" i tak jest ona praktykowana wszędzie indziej, nie tylko na Neonie.


  Oczywiście 5* dla Repsola

  Salut!
  Szanowne Panie i Panowie
 • Dalszy ciąg wulgarnych wypowiedzi:
  1abezmetki 14:32:01
  Nie gnoju, to ty udowodnij!
  /Jarek Ruszkiewicz/
  Szanowne Panie i Panowie
 • "Ostatnio coraz więcej jest wulgarnych wypowiedzi."
  @1abezmetki 08:04:32
  Ty bezmajtek z pewnością rodziłeś się na hrabiowskich piernatach.
  Stać cię na podanie swoich danych personalnych, żeby Pan Wojtas mógł ci strzelić w ryło?
  Jeśli cię nie stać to spadaj.
  /Jarek Ruszkiewicz/
  Szanowne Panie i Panowie
 • Kobiety przez duże K (Krzyzstofa Wojtasa)
  Wyznacznikiem dużego K jest wiek tych kobiet i ich wygląd, jak się domyślam, a pozostałe cechy nie mają większego znaczenia.

  Tematyka kobiet, starszych kobiet ("jędze") i szczególnego rodzaj starszych kobiet ("teściowe-jędze" ) jest dzisiaj popularna na Neon42. Być może zainicjował to artykuł przetłumaczony przez pana Jeznacha z Ekonomista pod tytułem "Przekleństwo teściowej"("Curse of the mummyji"). Pod przetłumaczonym artykułem tłumacz umieścił informację: "/kompilacja na podstawie indyjskiej prasy, internetu, TV, opracowania भारत में परिवार, oraz doświadczeń i notatek z kontaktów osobistych podczas pobytów w Indiach/".


  No, no, tak kompilować(kombinować) tylko pan Jeznach potrafi.

  https://www.economist.com/christmas-specials/2013/12/21/curse-of-the-mummyji

  "Relations are good in their joint family, not like the "exaggerations" on TV, the older woman says. "We love to watch them, but know they are not a reality," she explains. "Am I like the wicked mother-in law", she asks her plump, pretty daughter-in low. The younger woman smiles, lowers her eyes and says "No"." (ostatni akapit z Ekonomista)

  „Relacje w naszej rodzinie są dobre, a nie jak ta przesada, którą pokazują w telewizji” - mówi starsza pani. „Owszem, lubimy je oglądać, ale wiemy, że nie taka jest rzeczywistość” - wyjaśnia. „Czy ja jestem taka, jak ta niegodziwa teściowa z telewizji?” – pyta swoją ładną, pulchną synową. Młodsza kobieta uśmiecha się, skromnie spuszcza oczy i mówi cicho: Nie. (Jeznach, "Przekleństwo teściowej")

  Wracając do tematu, to przyznam, że u mężczyzn cenię odwagę i honor. Są to cechy charakteru w zupełnym zaniku, których pospolite "glisty" nie posiadają. A jeżeli chodzi o wyrażony tutaj "seksizm" Krzysztofa Wojtasa, to nie biorę tego nawet pod uwagę -mój ojciec miał na pokaz podobne poglądy, a w domu otaczł wszystkie kobiety szczególnym szacunkiem. Tak bardzo mi się to wszystko kojarzy z Polską, a może nawet z cywilizacją polską.
  "Świat wkroczył w bardzo mroczną i trudną erę"
 • @kula Lis 67 13:39:02
  "Nawiasem mówiąc to budujące, że jeden nasz zlał dwóch innych rozrabiaków."/kula lis/


  Amerykańscy żołnierze mają bardzo złą opinię we własnej ojczyźnie i za granicą. Niech to będzie dla nich ostrzeżeniem aby wiedzieli, jak mają się w Polsce zachowywać. Polak trochę nadszarpnął ich poczucie "amerykańskiej wyższości". Właśnie takich wojaków jak Krystian Polsce potrzeba.
  Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich wojskowych
 • 5* W 2050 roku na ziemi będzie żyło około 10 miliardów osób.
  Jak będzie wyglądała nasza planeta w roku 2100 wolę się nie zastanawiać.
  Ostatnio czytałam w National Geographic, że pomimo napromieniowania w Czarnobylu odrodziła się przyroda i wiele gatunków zwierząt. To ze względu na nieobecność na tym terenie ludzi.

  Pozdrawiam!


  P.S.
  Piękne te kotki na zdjęciu.
  Bronisz przyrody? Ryzykujesz życiem.
 • Film o Browder'ze:
  https://youtu.be/DOx78CBq0Ck

  W komentarzach pod filmem znalazłam interesujący fakt, który dotyczy "Special Report for Director of Central Intelligence Agency" (17:35), podpisany przez Valerie Plame, z 20 września 2009. Dokument ten, jak zauważają komentatorzy, jest fałszywy. Valerie Plame po tym jak jej tożsamość jako agenta CIA została upubliczniona przez prasę -Palme Affair- odeszła z CIA w roku 2006.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Valerie_Plame

  Uważam, że przy okazji działalności Browder'a powinna być wspomniana Prevezon Holdings Ltd. i process sądowy mający związek z "praniem pieniędzy", który odbył się w roku 2017, w Nowym Jorku.

  https://www.justice.gov/usao-sdny/pr/acting-manhattan-us-attorney-announces-59-million-settlement-civil-money-laundering-and

  https://www.theguardian.com/us-news/2017/jul/24/jared-kushner-new-york-russia-money-laundering
  Bill Browder: Kolejny Żyd – agent i szabrownik
 • @Oświat 08:17:12
  "A to są same fakty, a nie jak piszesz subiektywne emocje autora…."
  /Oświat/


  To są z pozoru same fakty. Autor nie wspomniał o poważnym konflikcie jaki rozgrywa się pomiędzy Trumpem a CIA.

  Autor cynicznie scharakteryzował Trumpa w sposób następujący: "Biorąc pod uwagę fakt, że po jego prawej stronie (Putina) stał prezydent państwa będącego, obok Izraela głównym terrorystą w skali globalnej, a w pierwszym rzędzie widowni siedział, między innymi główny gangster, niejaki Pompeo[i], były szef CIA..."


  Autor posłużył się argumentami opozycji oskarżającej Trumpa min. o to, że wygrał wybory dzięki ingerencji rosyjskich służb, co jest oczywiście bezczelnym kłamstwem. Opozycja (neoliberałowie, neokonserwatyści - "partia wojny") poprzez wszelkie dostępne jej media zainicjowała bezwzględny atak na Trumpa, tuż przed i po spotkaniu w Helsinkach, przedstawiając go jako przegranego, tchórza, pacynkę w ręku "wielkiego gracza Putina", usłużnego dla Rosji, człowieka pozbawionego inteligencji, a nawet zdrajcę narodu amerykańskiego.

  Opozycja nie może zaakceptować intencji pokojowych Trumpa. Dało się to zauważyć w nie tak dawnej konfrontacji z Koreą Północną. Jest to natychmiast określane jako zdrada, a w najlepszym przypadku służalczość i głupota. Obraz pokojowego negocjatora nie zgadza się z wcześniej wykreowanym przez liberalnych globalistów obrazem Trumpa-niebezpiecznego wariata, któremu należy odebrać zapisane w konstytucji prawa dotyczące prowadzenia wojny, bo wysadzi w powietrze kulę ziemską.


  Na koniec dodam, że "pragmatyk Putin " z przyjemnością zmarnował swój cenny czas, ponieważ od dosyć dawna mu na spotkaniu z "szaleńcem Trumpem" zależało.
  Dwa przedstawienia, jeden reżyser - Putin
 • @kula Lis 67 20:15:01
  Wszystkie rewolwery (neokonserwatystów i neoliberałów) skierowane są w głowę Trumpa - jak na zdjęciu powyżej. Tak ja to obieram będąc tu na miejscu. Dr nowopolski częściowo posłużył się ich argumentami, a przez to dołączył do tej bandy mierząc w cel ze swojej procy.

  Notka nie jest oparta na faktach tylko subiektywnych emocjach Autora. To był strzał w płot.

  II Zimna Wojna właśnie się skończyła.


  Pozdrawiam!
  Dwa przedstawienia, jeden reżyser - Putin
 • Odpowiedź na interpelację poselską nr 20610
  "Granty rządowe przyznawane są na podstawie Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 - 2023 (dalej jako Program) przyjętego przez Radę Ministrów w dniu 5 lipca 2011 r. Celem ustanowienia Programu jest wzrost innowacyjności oraz konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez wspieranie nowych inwestycji realizowanych przez polskie i zagraniczne firmy, spełniające kryteria określone Programem[…]Obecnie opracowywana jest zmiana Programu. Zakłada ona zaktualizowanie zasad jego działania do aktualnych warunków społeczno-gospodarczych i realizację wskazanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wytycznych. SOR zakłada konieczność zwiększenia skali inwestycji, głównie w branżach, mających pozytywny wpływ na potencjał rozwojowy gospodarki, przy czym szczególnie pożądane są krajowe inwestycje prywatne w zakresie produkcji nowoczesnych, innowacyjnych wyrobów średniej i wysokiej techniki, atrakcyjnych dla nabywców w kraju i za granicą. Planowana nowelizacja Programu będzie stanowić zachętę dla przedsiębiorców do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej, w szczególności w branżach produkcyjnych. Projekt zakłada obniżenie warunków wstępnych inwestycji, co umożliwi ubieganie się o grant także innowacyjnym polskim MŚP. "

  http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47F2/$FILE/i20610-o1_2.pdf
  Reżim IIIŻydo-RP/Polin dba o rozwój polskiej gospodarki
 • @Lotna 07:21:30
  "Foe" oznacza przeciwnika, oponenta, rywala. Trump ma na myśli głównie rywalizacje ekonomiczną ze strony Chin i politykę europejskich liberałów.

  W przypadku Rosji, to bycie Rosji pod pewnymi względami oponentem nie zostało nawet bliżej sprecyzowane. Ale, jak Trump podkreśla w następnych zdaniach, " to nie znaczy, że ( te państwa) są złe. To nic nie znaczy. Oznacza to, że są konkurencyjne".


  Słowo "wróg" w języku polskim jest bardzo mocnym określeniem i tak się zwykle tłumaczy angielskie "enemy".
  DONALD TRAMP UJAWNIA KTO DLA USA JEST WROGIEM
 • Wypowiedź Trumpa
  "Well, I think we have a lot of foes. I think the European Union is a foe, what they do to us in trade. Now, you wouldn't think of the European Union, but they're a foe. Russia is foe in certain respects. China is a foe economically, certainly they are a foe. But that doesn't mean they are bad. It doesn't mean anything. It means that they are competitive," Mr. Trump said at his golf club in Turnberry, Scotland"

  "Foe" w tym przypadku należy rozumieć jako rywal, oponent.

  "Rosja pod pewnymi względami jest oponentem", powiedział Trump.
  DONALD TRAMP UJAWNIA KTO DLA USA JEST WROGIEM
 • Czy rząd coś zrobi w tej sprawie?
  W Polsce mamy do czynienia z mafią śmieciową. Oni powinni wszyscy siedzieć w więzieniu.
  Kolejne sukcesy członkostwa Polski w UE
 • @1abezmetki 01:54:20
  "Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"
  /J.S./
  Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce
 • @miarka 22:47:07
  "A co Pani w tej chwili robi?
  - W temacie definicji semityzmu i antysemityzmu absolutnie nic.
  A przecież o to poszedł nasz główny spór, wraz z ciężkim oskarżeniem/domniemaniem pod Pani adresem."/miarka/  Pan może sobie definiować co chce i jak chce. Moja krótka wypowiedź dotyczyła antypolonizmu. Z pańskiego komentarza wynika , że nie czytał Pan Postanowienia o Umorzeniu Śledztwa. A więc nie mamy nawet o czym dyskutować. A na bezsensowne spieranie się z Panem brakuje mi czasu.

  Jedynie zapytam, jakie to jest oskarżenie pod moim adresem z pańskiej strony? Może mi to Pan drobiazgowo wyłoży i przedstawi fakty, na których to oskarżenie jest oparte.
  Wojna z Izraelem na całego! / Dobrze jest!