Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AgnieszkaS

 • SĄ LUDZIE...
  Panie Grzegorzu,

  Wcale nie wątpię, że są ludzie, którzy widzą dużo więcej niż się niektórym wydaje. W moim krótkim komentarzu skierowanym do jassy27 byłam raczej po pańskiej stronie.

  Jassy27 pogardliwie wyraził się na temat wierzeń i kultury religijnej Polaków*, i dał do zrozumienia, że kult Maryji, papieża i obrazów pochodzi przecież od ludzi. Na to dałam mu odpowiedź, że wszystko to, w co on wierzy, również pochodzi od ludzi.

  Mnie jest zupełnie obojętne, czy ktoś oddaje cześć Jahwe, modli się do Chrystusa, a może medytuje w blasku zachodzącego słońca; bo dla mnie ważne jest, czy to jest człowiek dobry, człowiek sprawiedliwy, człowiek uczciwy - taki, który szanuje prawo do życia i szczęścia innych ludzi, a przy tym i całej natury.

  Serdecznie Pozdrawiam!
  *
  "Polska katolicka to kraj tradycji i obrzędów wymyślonych przez ludzi . To kraj , który Naukę Pana Jezusa ma za nic , a z wolą Boga Ojca absolutnie się nie liczy . Mówią , że Pana Boga znają , a modlą się do swojego bożka marii, do papierza, do obrazów , do figur i do różnych innych tzw. świętych , którzy wcale nie są świętymi i nigdy nie byli ."
  /jassy27/
  JA WOLĘ PISMO ŚWIĘTE AGNIESZKO!
 • @trybeus 19:25:02
  "btw "promień światła"...brzmi tak jak "niosący światło"...:))"
  /trybeus/

  Zdaje mi się, że to jest światło manory.
  POLAK KATOLIK WINNY ZA NIC BYĆ. ZA WSZYSTKO WINNY BYĆ KALI!
 • @jassy27 20:19:34
  "Polska katolicka to kraj tradycji i obrzędów wymyślonych przez ludzi ."
  /jassy27/

  Każdy, nawet najmniejszy zakątek na ziemi, ma swoje wierzenia, tradycje i obrzędy wymyślone przez ludzi, i wszystkie święte księgi zostały przez ludzi napisane.
  POLAK KATOLIK WINNY ZA NIC BYĆ. ZA WSZYSTKO WINNY BYĆ KALI!
 • *
  Symbolem Judy jest lew.

  Keren Or - promień światła


  Po co cierpieć wśród wśród bałwochwalczych Polaków, udaj się Lwie do Jerozolimy, a będziesz wśród swoich.
  POLAK KATOLIK WINNY ZA NIC BYĆ. ZA WSZYSTKO WINNY BYĆ KALI!
 • Kapitalizm z "ludzką twarzą"
  "Pracownicze Plany Kapitałowe, takie OFE pod szyldem PiS ??"

  No, nie zupełnie. OFE było przymusowe a TFI jest dobrowolne. Nie chodzi tu wcale o perspektywę "pogodnej starości", jak to jest reklamowane, tylko o "dożywienie" polskiej giełdy papierów wartościowych. Rynek papierów wartościowych zmiennym jest, o tym każdy inwestujący powinien pamiętać.
  Pracownicze Plany Kapitałowe, takie OFE pod szyldem PiS ??
 • @Husky 23:14:30
  Wilk zrywał dzisiaj róże w zimowym ogrodzie.....


  Dziękuję za tak przemiłe życzenie i wzajemnie życzę wszelkiej pomyślności, sukcesów i zadowolenia.

  Pozdrawiam!
  Turecka propaganda w Krakowie
 • "Atlantyckie hordy" czekają na upadek Puina,
  a w międzyczasie rozwalają stare i wznoszą nowe pomniki. Statua przedstawiająca turecką swołocz pojącą konie we Wiśle kompromituje Polskę i Polaków.
  Turecka propaganda w Krakowie
 • Bloger "foxmulder"- atlantysta uznający "Tel Awiw" i "Watykan" za światowe elity
  "foxmulder"( również podróżnik) o sobie:

  "Archiwa nie płoną - jak mówi stare czekistowskie przysłowie. Tak więc i moje Archiwum X, nie mogło spłonąć. A szkoda byłoby je stracić - ponad pięć lat naświetlania kulis światowych wydarzeń, zdrapywania lakieru którym pokryta jest historia i nieustannego prowokowania Polaków do nieszablonowego myślenia.
  Publikowałem tutaj treści niewygodne zarówno dla bliskowschodnich reżimów jak i dla europejskich demokracji, dla CIA jak i dla FSB, dla ISI jak i dla WSI. Od czasu do czasu ostrze mojej krytyki zahaczało o Watykan i Tel Awiw (była to jednak krytyka konstruktywna - czyli opieprzanie elit za defetyzm).

  Ostro uderzałem w komunę oraz jej liberalnych i monarchistyczno-endeckich sojuszników. Krytycy nazywali mnie na przemian faszystą i agentem Sorosa, PiSowcem i lewakiem, Żydem i antysemitą (Zastanawiam się teraz - może wszyscy oni mieli rację?). Cenzurować, i to w bardzo głupi sposób, próbowało mnie jednak tylko jedno środowisko skupione wokół Rafała P. Bitwę z nim uważam za wygraną - odzyskałem bloga.

  http://foxmulder.blox.pl/html


  "Popieram transatlantycką jedność. Śmierć kremlinofilskim euroazjatom!"

  foxmulder2.blogspot.com
  Alt-Deep State + Witold Michałowski (1939-2017) R.I.P.
 • Witold Stanisław Michałowski- "zakochany w twórczości Ossendowskiego"
  "Biedni wieśniacy mordowali się nawzajem w czasach rewolucji francuskiej, meksykańskiej, rosyjskiej itd. Jest jednak najzwyklejszą głupotą albo nikczemną perfidią, za którą stoją obcy inspiratorzy, domagać się, aby za zbrodnie popełnione na Wołyniu przez obywateli II Rzeczpospolitej na obywatelach II Rzeczpospolitej odpowiadał dzisiaj cały naród ukraiński. Projekt wystawienia w centralnym miejscu stolicy, w pobliżu synagogi i Teatru Żydowskiego, pomnika rzekomych oraz prawdziwych ofiar Ukraińskiej Powstańczej Armii, jest jawną prowokacją[...]Najwyższy czas, aby decyzjami rządów i parlamentów obu krajów przyjąć decyzje o usypaniu wspólnych kurhanów dla poległych z obu stron. Postawić na nich krzyże i odprawić stosowne religijne obrządki. I raz na zawsze skończyć z bolesnym rozdrapywaniem pamięci. Inaczej idea spięcia rurociągu Odessa-Brody z Płockiem zostanie raz na zawsze odłożona do lamusa. Rurociągu, który miał się stać stosem pacierzowym ukraińskiej suwerenności energetycznej.

  Istnienie wolnej, suwerennej politycznie Ukrainy jest dużo lepszym gwarantem, że nie odrodzi się niedźwiedzie monstrum na wschodzie niż nasze członkostwo w NATO czy UE. Doradcy prezydenta Putina zdają sobie z tego doskonale sprawę. Dlatego zdecydowano się na rozegranie starej jak świat cynicznej gry. Nie dajmy się sprowokować i nie bierzmy w niej udziału."
  https://www.salon24.pl/u/obywatel/93070,witold-st-michalowski-niech-bedzie-historia-magistra-vitae
  Alt-Deep State + Witold Michałowski (1939-2017) R.I.P.
 • Ferdynand Ossendowski- "Geniusz grafomanii"
  "Dobry wydawca jest dla literata bezcenny. Zwłaszcza jeśli sam pisarz to postać kontrowersyjna, przywykła do życia na wysokiej stopie, a jego powieści prezentują bardzo nierówny poziom. Poszukiwania wydawcy były stałym elementem życia Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Pisarz nieustannie zabiegał o zainteresowanie zamożnych mecenasów. Troska o kwestie finansowe sprawiła zaś, że stosował zaskakujące nawet dzisiaj praktyki. Nie przeszkadzało mu wydawanie jednej powieści pod kilkoma tytułami, dzielenie książki na części i dystrybucja każdej z nich osobno (pod oddzielnym tytułem), powracanie do raz wykorzystanych motywów czy pisanie na zamówienie… fabrykanta czekolady"

  https://journals.umcs.pl/arte/article/view/6386
  Alt-Deep State + Witold Michałowski (1939-2017) R.I.P.
 • @norwid 23:45:28
  "Izraelska prasa zwraca też uwagę, że bombardowania przez Tel Awiw celów w Syrii nie byłyby możliwe bez przyzwolenia Moskwy."/Norwid/

  Jednak miał Pan rację. Rosja wyrafinowaną i wielowymiarową prowadzi grę. Nie tylko zresztą Rosja. Wszyscy uczestnicy wojny w Syrii doglądają swoich własnych interesów.

  Cytat z Rosyjskiej Agencji Prasowej TASS:

  "Zaledwie dwa tygodnie temu premier Izraela Benjamin Netanjahu odwiedził Moskwę, gdzie ostrzegł rosyjskiego prezydenta Władimira Putina przed "irańskim zagrożeniem". Źródła w Izraelu powiedziały Kommersantowi(rosyjska gazeta), że ich obawy wzbudzały emocjonalny oddźwięk we władzach rosyjskich . Niemniej reakcja rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych ('Uważamy, że konieczne jest bezwzględne przestrzeganie suwerenności i integralności terytorialnej Syrii i innych krajów regionu') rozczarowała Izrael, czytamy w dokumencie. 'Moskwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jakie obiekty uderzymy, a także fakt, że na tym etapie Izrael nie dąży do zniszczenia lub destabilizacji reżimu Baszara Assada' – poinformowały Kommiersanta dyplomatyczne źródła w Izraelu.

  Według Kseni Swietłowej, ustawodawcy z „Unii Syjonistycznej”, opozycyjnej frakcji w Knesecie, 'Izrael i Rosja mają oczywiście przeciwne cele w Syrii'. 'Wcześniej Iran znajdował się 1200 km od Izraela, podczas gdy teraz Irańczycy zbliżyli się i praktycznie znaleźli się w zasięgu ręki. Dla Izraela jest to kwestia bezpieczeństwa narodowego, podczas gdy Rosja uważa Iran za strategicznego partnera' - powiedziała publikacji, dodając, że Izrael 'powinien zrobić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom" i "prowadzić niezależną politykę wobec Syrii'."

  http://tass.com/pressreview/989558

  Można wysnuć wnioski, że Rosja traktuje Iran jako strategicznego partnera i planuje wraz z Iranem i krajami BRICS wielkie inwestycje w Syrii (o czym podaje TASS w dziele "Ekonomia"), a jednocześnie obawia się wzrostu znaczenia Iranu i pozwala Izraelczykom na ataki z powietrza ("Moskwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jakie obiekty uderzymy") aby trochę upuścić krwi tym, którzy mogą im w przyszłości zagrozić. Przypuszczam, że Iran prowadzi podobną politykę wobec Rosji. Jak się temu bliżej przyjrzymy,to pozycja Izraela nie wygląda ciekawie.
  Zanim przeczytasz wiadomości poczytaj norwida.
 • @norwid 20:08:42
  "Izraelska prasa zwraca też uwagę, że bombardowania przez Tel Awiw celów w Syrii nie byłyby możliwe bez przyzwolenia Moskwy."/Norwid/

  O ile było takie przyzwolenie, w co wątpię, to już go nie ma:

  "Prezydent Rosji Władimir Putin, po niedawnym ataku izraelskim na terytorium Syrii, upomniał władze Izraela aby unikały eskalacji sytuacji w regionie.

  Kreml przekazał w oświadczeniu w sobotę wieczorem, że podczas rozmowy telefonicznej z premierem Izraela, Putin wezwał Benjamina Netanjahu aby stronił od jakichkolwiek kroków, które mogłyby doprowadzić do nowego cyklu konfrontacji w regionie.

  W oświadczeniu napisano, że obie strony omawiały podczas rozmowy sytuację mającą związek z nalotami przeprowadzanymi przez izraelskie samoloty na terytorium Syrii."

  /Syryjska Arabska Agencja Informacyjna/
  https://sana.sy/en/?p=126963
  Zanim przeczytasz wiadomości poczytaj norwida.
 • "Przyszłość nie może być oparta o antagonizmy"
  Filosemityzm nie jest "chorobą", którą można leczyć. To jest globalna ideologia - narzucony sposób myślenia i wypowiadania się. Kto jest tej ideologii przeciwny nie może liczyć na sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Przywódcy państw są bardzo ostrożni aby nie być posądzonymi o myślenie niezgodne z filosemickimi dogmatami. Najwłaściwszym panaceum na filosemityzm może być tylko inna, oparta na prawdzie i nie koniecznie wroga żydom, orientacja.
  Filosemityzm: da się toto wyleczyć?
 • Autor
  "11.02.2018, godz. 12:22 niezalezna.pl: Morawiecki leci jutro do Libanu, dziś będzie tam Tillerson. Rozpoczyna się geopolityczna gra"

  Gra się nie rozpoczyna tylko już się rozpoczęła. Taką oto wiadomość znalazłam na "xportalu":

  "Rosyjskie media poinformowały we wtorek, że premier Miedwiediew nakazał ministerstwu obrony rozpoczęcie rozmów ze swoimi odpowiednikami w Libanie, celem sfinalizowania układu o współpracy wojskowej między oboma państwami. Jego projekt, wstępnie uzgodniony już przez dyplomację obu państw, zakłada, że rosyjskie okręty wojenne oraz transportowce wojskowe będą mogły korzystać z libańskich portów. Jest to bardzo ważna zmiana, zwłaszcza w kontekście wojny w Syrii i dostaw wojennych – gdyż jej główne porty wojskowe (Latakia i Tartous) znajdują się daleko od Damaszku. Dzięki wykorzystaniu libańskich portów, rosyjskie transporty wojskowe kierowane w okolice syryjskiej stolicy, będą mogły dotrzeć na miejsce znacznie szybciej."

  USA biegnie do Libanu, aby bruździć w tej ewentualnej umowie. A do Izraela oni wcale jeździć nie muszą, przecież to jest "jedno ucho i jedno oko".
  Zanim przeczytasz wiadomości poczytaj norwida.
 • @Husky 19:01:30
  Uważam, że Kuklińskiego nie należy do Amesa nawet przyrównywać, bo Kukliński w porównaniu z Amesem, reprezentował inną, zdecydowanie wyższą, klasą szpiega.
  Generał R. Kukliński - mój bohater
 • @Husky 17:50:03
  "Pamiętasz sprawę tego pana
  Aldrich Ames mu było"
  /Husky/

  Ciekawy to był przypadek oportunisty, dla którego pieniądze były jedyną ideologią. Właśnie sobie poczytałam na jego temat. No cóż, bywają i takie przypadki:

  Aldrich Ames, człowiek wyjątkowo przeciętny, dostał pracę w CIA, w której niczym się nie wyróżniał. Jego żona również pracowała dla CIA i zdecydowanie górowała nad swoim mężem i intelektem i powiązaniami towarzyskimi. Aldrich Ames był nędznym pijaczkiem, który działał w Ameryce Południowej, a później koordynował działania amerykańskich podwójnych agentów na terenie ZSRR. Pomimo licznych nagan za pijaństwo i błędy popełniane w pracy, jakoś udało mu się awansować. Idylla zakończyła się po rozwodzie, kiedy sąd przyznał mu do płacenia alimenty w takiej wysokości, że nie starczało mu na przeżycie. Wtedy to Aldrich Ames sprzedał Rosjanom amerykańskich podwójnych agentów za sporą sumę pieniędzy. Kupił sobie nowy dom, wprawił nowe zęby, nabył drogie garnitury i nowy samochód. Kiedy amerykańscy podwójni agenci utracili życie rozpoczęło się dochodzenie; i tak po nitce "nowych zakupów" dotarto do zdrajcy, Aldricha Amesa. A ten złapany na gorącym uczynku natychmiast się wyspowiadał i również rosyjskich podwójnych agentów, od których brał pieniądze, zdradził. Myślę, że chyba dlatego udało mu się wykręcić od kary śmierci.
  Generał R. Kukliński - mój bohater
 • @Husky 14:38:54
  Gdyby to Kukliński był oficerem w Pentagonie i przekazywał informację Rosjanom , to wielu by tu dziś pisało peany na jego cześć.?Husky/

  Gdyby Kukliński był oficerem w Pentagonie i przekazywał informację Rosjanom, to natychmiast Amerykanie wykonaliby na nim wyrok śmierci za zdradę. Proszę zwrócić uwagę, co stało się a małżeństwem Rosenbergów, którzy przekazywali informacje do ZSRR - obydwoje ponieśli śmierć na krześle elektrycznym. Nie ma co pisać o peanach, to była sprawa wstydliwa.

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/812093,Sprawa-Rosenbergow-jedna-z-najglosniejszych-afer-szpiegowskich-w-historii-USA


  "Mimo to, albo właśnie dlatego sędziowie w mundurach Ludowego Wojska Polskiego skazali Polaka na śmierć. Sąd nad Kuklińskim to bardzo ważny przyczynek do dyskusji nad tym, czym była PRL-owska niepodległość, jak dalece PRL była składową częścią sowieckiego imperium, a Wojska Polskie zwane Ludowym podporządkowane był rozkazom z Moskwy."/Husky/

  A w tej chwili wojska polskie podporządkowane są rozkazom z Waszyngtonu i to Panu nie przeszkadza? Nikt Kuklińskiego nie zmuszał aby został oficerem w Wojsku Polskim. Mógł przecież wybrać sobie inną karierę i przysięgi na wierność nie składać. Za zdradę jest tylko jedna kara.
  Generał R. Kukliński - mój bohater
 • @Husky 22:30:05
  Amerykanie będą zawsze po stronie Żydów przeciwko Polsce. Taka sytuacja jest efektem"procesu symbiozy", który zachodzi pomiędzy potężnym żydowskim lobby i amerykańskimi politykami. A więc całe "zło" znajduje się tutaj, a nie w Izraelu i to oni są zainteresowani prowadzeniem wojny z Polską.
  Panią Merkel uprasza się o nie psucie Żydom geszeftu!
 • @Husky 21:22:50
  Wypowiedź Uri Awneri na temat kłamliwej polityki Izraela na pewno zostanie przyjęta przez Izraelczyków jako wroga ich narodowi i z całą pewnością odrzucona. Ja mogę usprawiedliwić ludzi młodszego pokolenia, ponieważ taką otrzymali edukację, ale nie mam wytłumaczenia dla tych, którzy przeżyli Holocaust i poszli protestować pod polskie ambasady. Żydzi pokroju Uri Awneri to są wyjątki. Gorzej, że tego rodzaju kłamstwa na temat Polski i Polaków są chlebem powszednim również amerykańskich Żydów.

  Mimo wszystko tę "wojnę polsko-żydowską" na forum międzynarodowym odbieram jako zjawisko dla nas pozytywne i od dawna potrzebne. Ta "burza" zjednoczyła nas, podniosła z kolan i wzmocniła pozycję naszego rządu. A przy tej okazji wielu "śpiącym królewiczom i królewnom" otworzyły się oczy na rzeczywistość. Nie tylko Niemcy, również rosyjscy politycy poparli nasze działania, a Ukraińcy, w przypływie szału, przeistoczyli się w naszych wrogów. O wypowiedziach Francuzów lepiej jest nie wspominać. Dobrze jest jednak wiedzieć, na kogo Polska może liczyć, a prawdę (bez udawania) można poznać tylko w takich właśnie sytuacjach.
  Panią Merkel uprasza się o nie psucie Żydom geszeftu!
 • @Husky 20:45:09
  W nawiązaniu do zdjęcia zrównanej z ziemią Warszawy.

  Polska młodzież, w tym mój śp. wujek, odbudowywała te kamienice w czynie społecznym. A oni teraz żądają kamienic.
  Panią Merkel uprasza się o nie psucie Żydom geszeftu!